;pooRrrv Pieters kan het nog ARC: nog geen sprankelend spel Van Paridon redt het op het nippertje Leidsche Boys haalt flink uit Eindelijk weer ritzege voor sprinter m f p ms t PM Anderson en TVM gaan uit elkaar Baancoach Geserick tipt Peelen op WK Rugby-arbiter naar de Golf VRIJDAG 17 AUGUSTUS 1990 SPORT PAGINA 13 ALPHEN AAN DEN RIJN - Alphense Boys en ARC hebben gis teravond hun kandidatuur gesteld voor de eindzege van het voor de vierde achtereenvolgende keer gehouden Oosterman-toernooi in Alphen. De zondageersteklasser versloeg in een tamme ope ningswedstrijd de reserves van Volendam met 1-0 en het organise rende ARC bedwong door een omstreden buitenspeltreffer de Leidse zondagtweedeklasser Roodenburg met 2-1. Het tweedaagse evenement lokte een redelijk aantal toeschouwers naar Zeegersloot, maar die kregen weinig sprankelend voetbal te zien. Duidelijk was te merken dat de deelnemers nog volop in de voorbe reiding op de competitie zitten en dientengevolge nog lang niet op hun juiste waarde beoordeeld kon den worden. Alphense Boys, dat zich tegen de jonge lichting van Vo lendam met vier Nieuwkoopse aan winsten (René en Marcel de Jong, Johan Garrelfs en Albert Kooy) pre senteerde, zoekt met name in de voorste linies nog naar de juiste ba lans. René de Jong verdoezelde dat probleem voorlopig door in de der de minuut al te scoren op aangeven van Pieter van Zoest: 1-0. Volendam, met Michael Onsia en Jeffrey Huybregtse als voornaam ste pionnen, hield verder in de eer ste helft gemakkelijk stand. Na rust werd de druk voor de bewoners van het palingdorp groter en toen ook hielp met name Pieter van Zoest, met theatrale buitelingen op zoek naar een strafschop, veel goed werk van vooral Frank Bakker om zeep. René de Jong zocht het doel zonder hulpmiddelen directer, maar kwam wat geluk tekort om de score hoger LEIDEN - Leidsche Boys heeft gisteravond een klinkende 0-4 zege behaald op afdelingsclub De Sleu tels (rust 0-3). Erwin Nieboer, Sam my Nazloomian (2x) en Edwin Bek kering scoorden. SJZ pakte na een ruststand van 1- 0, de zondagtak van FC Rijnland in met 4-2. Carlo van Nierop, Joost Vink (2) en Rob Retel voor de thuis ploeg en Bert Jan de Ridder en Pe ter Rozeboom zorgden voor de eindstand. KRV en UDWS kwamen tot een uitslag van 3-3. Ton Kuyt, Wim Schaap en Gijs Kraaijenoord trof fen doel voor de Katwijkers. Cees de Roode (penalty), Peter van Wan- rooy en Ed Stikkelorum scoorden voor de fusieclub. op te voeren. Alphense Boys bleef daardoor op de magere score van 1- 0 steken. Marcel de Jong werd ge boekt. Het tweede duel, tussen ARC en Roodenburg, was beduidend beter van gehalte. Roodenburg wist het klasseverschil ruim een helft lang goed te compenseren door hard te werken en stug te verdedigen. De gastheer opende in de negende mi nuut de score door Dennis Krijgs man, die in een eerdere situatie nog door doelman Marcel Vink was af gestopt: 1-0. Hoewel de gevaarlijke spits Marcel van der Burg van Roodenburg door de Alphense de fensie goed aan banden werd ge legd, slaagden de Leidenaars er toch in om langszij te komen. Door een goede actie van Richard Gott- mer kwam Paul Pikaar in de 27e mi nuut in een vrye baan naar ARC-go- alie Karei van Valen: 1-1. Het her vonden evenwicht bleef tot aan de rust gehandhaafd. Langzamerhand kreeg de Racing, waar trainer Bert Jansen met een brede selectie aan de slag kan, na rust echter meer grip op de Leide naars, die uiteindelijk door een bui- tenspeldoelpunt van René Bon moesten buigen. Arbiter Josef de Jong liet Bon in de zeventigste mi nuut op een assist van aanvoerder Johan Boer ongehinderd op uitblin ker Marcel Vink afgaan en die kon het gevaar niet afwenden: 2-1. Hoewel ARC op omstreden wijze opnieuw aan de leiding kwam, won de ploeg het duel toch verdiend. Vink had zich al bewezen bij inzet ten van Krijgsman (2x) en Bon en moest ook nog eens al zijn talenten tonen bij een afstandspegel van Ar no Lancel. Johan Boer en Dennis Krijgsman slaagden er evenmin in de doelman nog te passeren. Roodenburg op zijn beurt had al leen zijn tanden nog laten zien door een schot van de later geboekte Pe ter Pret. Morgenmiddag om 17.00 uur wordt het toernooi voortgezet met het treffen tussen Alphense Boys en Roodenburg. Twee uur later ont moet ARC Volendam. Afgaande op de vingeroefeningen van gister avond moet ARC in staat worden geacht om het eigen toernooi net als vorig jaar te winnen. WIM VAN WANROOY "Dat is nog eens een fijne vent", lijkt Leo Beenhakker hier te denken, terwijl hij PSV-trainer Bobby Robson een ferme schouderklop geeft tijdens de persconferentie over het Amsterdamtoernooi, die gisteren werd gehouden. Een glimlach van Robson is het gevolg, (foto ANP). Er viel niet alleen te lachen voor beide coaches. Ajax zal zich vanavond en zondag tijdens het Amsterdam voet- baltoernooi niet op volle sterkte kunnen presenteren. Door blessures ontbreken Wouters, Larsson en Verkuyl. PSV kent vergelijkbare problemen. Vanenburg, afgelopen zaterdag afwezig in de openingswedstrijd tegen Barcelona, blijft ook dit weekeinde aan de kant. Gerets en Ellerman, die zaterdag geblesseerd raakten, zijn net zo min als De Jong inzetbaar. De liesproblemen van Wouters zijn letterlijk en figuurlijk een oud zeer, Larsson heeft zich tijdens de training verstapt en Verkuyl heeft nog altijd hinder van de uitvloeiselen van een lang geleden opgelopen blessure. Van het drietal Ajacieden zal Wouters het eerste weer inzetbaar zijn, Larsson en Verkuyl halen vrijwel zeker het begin van de competitie niet. In de onzekerheid over de herstelperiode gaat PSV gelijk op met Ajax, maar de be kerwinnaar heeft vorige week zijn publiek al laten zien hoe het nagenoeg volledige elftal er uit ziet. Ajax wilde dat bij het Amsterdamse toernooi doen. Beenhakker: "Onze voorbereiding is duidelijk gericht op een week vóór het begin van de competitie. Wij beschouwen het toernooi als een gelegenheid waar wij het publiek kun nen tonen wat van ons verwacht kan worden. Dat geldt ook dit keer, zelfs als wij niet al onze spelers kunnen ge bruiken". Collega Bobby Robson, die door het toernooi in Barcelona twee dagen later met zijn elftal aan de competitie be gint, hoopt volgende week in Cataloniè zijn basisploeg weer klaar te hebben. Zekerheid bezit hij echter niet. "Ik heb Gerets gezegd dat een spelers van 36 iets langzamer herstelt dan één van 26. Hij zelf is daar echter niet van overtuigd". LEIDEN Op het tennistoernooi van De Leidse Hout heeft de in het mannenenkel B als tweede geplaatste Onno van Paridon twee matchpoints overleefd alvorens Mare Fleischeuer aan de zegekar te binden. De nummer vier Marco Visser moest ook van ver ko men om clubgenoot Johan Draulans te elimineren. Woensdagavond maakten vandaag op Onno Guinau. De Alp- Fleischeuer en Van Paridon reeds henaar kan zich geheel aan zijn een begin met hun partij in het man- single wijden nu hij in het dubbel nenenkel B. Regen en onenigheid met Onno Wempe werd uitgescha- over enkele punten zorgden voor keld. Eerst werd nog in drie sets ge- een voorlopig einde van hun wed- wonnen van Loek Verhees en Perry strijd, nadat Fleischeuer een 0-5 Paauw, maar Marco van Trigt en achterstand had omgezet in een 7-6 Mare Mellema waren beduidend setwinst. Gistermiddag vond de sterker: 6-2,6-3. hervatting plaats, maar wel met een In het vrouwenenkel C kwam fa- scheidsrechter. Van Paridon nam voriete Sandra Faas niet in proble- opnieuw een voorsprong (5-3) om men. Tegenstreefster Kok behaalde wederom een tiebreak te moeten vijf spellen, waarmee de koek op spelen. Daarin kreeg de Merenwij- was. ker twee matchpoints, die hij echter Ronald Lammens krijgt het zeer niet wist te benutten. Van Paridon zwaar om zich nog voor de masters rook zijn kans en profiteerde on- te plaatsen. Gisteren had hij van middellijk. In de derde set kwam de Jack Manuputty moeten winnen opmerkelijk rustige Fleischeuer er om deze week in de punten te val- nauwelijks meer aan te pas: 6-2. len, maar de oud-voetballer demon- "Ri+mo streerde weer eens zijn ongeloofly- xvlimG ke loopvermogen, vooral op de do- Visser speelde zijn eerste partij delijke stopvolleys van Lammens: sinds zijn vakantie en dat was dui- 5-7, 7-5, 7-5. Mogelijk weet Ivor delijk te merken. Pas bij een 5-7,1-4 Bergsma zich door het falen van achterstand tegen Draulans her- Lammens wel te kwalificeren voor vond Visser zijn ritme. De als vierde het eindtoernooi. Bergsma kende geplaatste Oegstgeestenaar zag zijn nauwelijks moeilijkheden met inhaalrace beloond worden met een thuisspeler Patrick Wijffelman: 6-0, 5-7,7-6,6-2 zege. In het mannendub- 6-3. In het dubbel C zorgde Wijffel- bel kon Visser zijn plaatsing niet man met zijn broer Mischa voor een waarmaken. Samen met Nagelker- enorme verrassing. Het eerder deze kenjwerd verloren van Van Bemmel week zo succesvolle koppel Patrick en Bruin: 6-4,6-4. Chin-a-Foeng/Wouter Dercksen Wouter van der Heyde kwalifi- kwam er in het geheel niet aan te ceerde zich geheel volgens ver- pas: 6-2,6-3. wachting bij de laatste acht. Uni- Jacobs bereikte in het mannen- cummer Walter Jacobs geraakte enkel C wel de volgende ronde ten niet in zijn spel vanwege de wind, koste van de als achtste geplaatste zodat Van der Heyde makkelijk aan Rico Fasel: 6-3, 3-6, 6-3. Ook de de zege kwam: 6-1, 6-3. In de nummer drie Ron Hoogendoorn kwartfinale stuit de Unicummer speelde zich bij de laatste acht door Kees de Vroedt de baas te blijven: 6- Falcao benoemd tot bondscoach van Brazilië RIO DE JANEIRO (DPA) - Paulo Roberto Falcao is benoemd tot bondscoach van Brazilië. De 36- jarige oud international volgt Se- bastiao Lazaroni op, die al voor de wereldtitelstrijd in Italië te ken nen gaf zyn loopbaan bij het Itali aanse Fiorentina voort te zetten. Falcao was in de jaren tachtig een van de toonaangevende spe lers uit de Braziliaanse ploeg. De middenvelder nam deel aan de strijd om het wereldkampioen schap in Spanje (1982) en Mexico (1986). Falcao speelde ook enige jaren in Europa, bij AS Roma uit Italië. Falcao zei van de Braziliaanse voetbalbond de opdracht te heb ben aangenomen, die zegt dat hij een nieuwe formatie moet samen stellen bestaande uit spelers die in de nationale competitie voet ballen. De Braziliaanse selectie, in Italië in de tweede ronde door Argentinië uitgeschakeld, telde twaalf 'buitenlanders'. "Dit betekent echter niet", al dus Falcao, "dat we in de toe komst nooit meer een beroep zul len doen op jongens die elders spelen. We willen wel in eerste in stantie iets nieuws creëren. Bo vendien zie ik. het als een belang rijke taak jonge, talentvolle spe lers in Brazilië te motiveren en een kans te geven, die ze tot nu toe niet hebben gehad". McEnroe is nog steeds niet in goede doen INDIANAPOLIS/LOS ANGE- LES/NEW HAVEN (Reuter) - John McEnroe is in de derde ron de van het tennistoernooi in In dianapolis uitgeschakeld. De ti telverdediger verloor kansloos van de Nieuwzeelander Evern- den (2-6 4-6). McEnroe, 31, was vijfde ge plaatst. Sedert zijn toernooiwinst van vorig jaar in de Market Squa re Garden in Indianapolis heeft de Amerikaan geen finale meer bereikt. In de laatste drie toer nooien werd hij twee keer in de derde ronde en een keer in de kwartfinales uitgeschakeld. In Los Angeles verloor de als derde geplaatste Gabriela Sabati- ni in de derde ronde van de Ame rikaanse Rehe in een marathon partij van bijna drie uur (7-5 4-6 4- 6). Rehe speelde haar tweede toer nooi na afwezigheid van een jaar. Ze werd vorig jaar geopereerd aan een ernstige rugblessure. In New Haven vloog de als tweede geplaatste Gomez er uit. Goméz, winnaar op Roland Gar ros, verloor zijn zelfbeheersing op een kritiek moment. In de tie break van de derde set smeet hy op de stand 4-5 na een dubbele fout woedend zijn racket op de grond. Umpire Kaufman gaf het punt aan zijn tegenstander Van Rensburg (4-6), die daarmee twee matchpunten kreeg (5-7 7-6 6-7). 3, 6-2. "In het begin plaatste ik de ballen waar ik ze hebben wilde. Ser vice-volley, alles lukte. Eén break was voor hem genoeg, waarna ik myn D-niveau weer bereikte. Toch heb ik lekker gespeeld", aldus De Vroedt. MARTIN HOEKSTRA EINDHOVEN - Na het kraken van enkele harde noten heeft het professionele wielerpelo- ton, werkzaam in de Ronde van Nederland, de lamlendigheid van zich afgeschud. Op weg naar Eindhoven bleek duidelijk dat de renners zich de kritiek op de wanvertoningen van de eerste twee dagen hadden aangetrokken. Men besefte dat men ten overstaan van het ve le volk langs de weg en sponsors allesbehalve professioneel bezig was geweest. 'Meneer Houtland', de voornaamste geldschieter van de Ronde, mocht vorige week dan wel verkondigen dat het wielrennen hem 'worst was', maar het gelummel in de eerste twee etappes kon hij, zo gaf hy de organisatie fijntjes te verstaan, toch niet appreciëren. Daarom werd door de verantwoordelijken het boetekleed maar wijselijk aange trokken. Dat had weer tot gevolg dat er eindelijk vaart gemaakt werd en de karavaan zelfs iets eerder dan gepland de naast het PSV-stadion gelegen finish bereikte. Deson danks was de ontknoping hetzelfde als in Raalte en Dordrecht. Een massasprint dus, met dit keer Peter Pieters als snelste man, die de jarige oranjetruidrager Jelle Nijdam (27)* voor de derde keer in successie in het zand deed bijten. De Zwaneburger doorbrak niet Ook jurylid klopt Veenstra EINDHOVEN (GPD) - Wie- bren Veenstra werd gisteren niet alleen geklopt door Peter Pieters, maar ook nog eens door een attent jupdid. De dienst doende commissaris had gezien dat de Fries via handaflossing door zijn ploeggenoot Eric Van- deraerden werd gelanceerd op 200 meter voor de streep. Die verboden hulp kostte Veenstra zijn tweede plaats in het dag klassement, hij werd gedeklas- seerd en zag zijn naam pas als nummer 80 terug in de uitslag. Bovendien kreeg hy ook nog eens tien seconden straftijd op zijn conto. Vanderaerden kreeg eenzelf de behandeling van de jury, die nog meer straffen uitdeelde. Frank Pirard, lid van de Belgi sche SEFB-ploeg, kreeg ook tien tellen aan zyn broek omdat hij op de plaatselijke omloop in Eindhoven een stuk parcours afsneed. Een halve minuut inle veren konden de Franse sprin ter Frederic Moncassin en de Belg Noël Segers, knecht in de ploeg van Raas. Beide renners gingen onderweg een robbertje vechten op de fiets. alleen de zegereeks van de ploeg van*Raas, hij markeerde met zijn tri omf ook een lange periode zonder succes. Twee jaar geleden beleefde Pieters, prof sinds 1984, een topsei- zoen. Hij won dat seizoen acht wed strijden en zeker niet de minste. Vi sitekaartjes waren zyn Nederlands kampioenschap en de klassieker Parijs-Tours, in een prachtig sinis ter decor. Er leken nog mooie tijden in het verschiet voor de toen 26-jari- ge Noordhollander. Die zyn er ech ter niet uitgekomen. Integendeel zelfs, Pieters ging in plaats van be ter steeds slechter ryden. Vorig jaar kwam hy slechts tot twee onbedui dende overwinningen en ook dit seizoen is dik ondermaats verlopen. In Eindhoven kon hy zich pas voor de eerste keer als primus inter pares opwerpen. Verwijtend Geen wonder dat zijn werkgever (TVM) zich gaandeweg steeds meer verwijtend uitliet over de in de ver sukkeling geraakte ex-kampioen en hem onderhand wel wil lozen. Wat de oorzaak van het verval is, kan Pieters niet direct verklaren. Duide lijk is in elk geval dat hy geen al te beste verhouding heeft met zijn ploegleider Cees Priem. Pieters: "Cees is een beetje een apart geval. Hij is heel gesloten en daardoor krijg je geen goed contact met hem. Ik wil niet zeggen dat-ie het slecht met je bedoelt, maar hy heeft me nog nooit de indruk kunnen geven dat hij vertrouwen in me heeft. Zelfs niet in mijn topjaar". Daarom ook, meent Pieters, liet Priem hem dit jaar geen fatsoenlijk programma ryden. "Alleen in het voorjaar heb ik goede wedstrijden kunnen rijden, daarna heb ik voor namelijk trainingskilometers ge maakt". Grote Rondes als de Giro en de Tour gingen aan hem voorbij. In Italië had hij wel aan de bak ge kund, maar bedankte hij voor de eer. "Door een valpartij voelde ik me rtiet helemaal fit en dan kun je je plaats beter aan iemand anders af staan". Priem hechtte weinig geloof aan die woorden en 'beboette' zyn sprinter min of meer door hem bui ten de Tour-ploeg van TVM te hou den. Al met al lykt de tijd ry p voor Pie ters zijn heil ergens anders te gaan zoeken. Zelf is hij daar ook van overtuigd, te meer omdat er nog vol doende ploegleiders zijn die den ken met hem te kunnen pronken. Pieters: "Ik heb op het ogenblik vier concrete aanbiedingen. Daar om komt me deze overwinning ook goed uit, want ik heb laten zien dat ik toch nog niet versleten ben". Het verst in de onderhandelings sfeer is Pieters met deTulip-leiding. Dat hy nog langer onder Priem wil dienen lijkt uitgesloten, hoewel er gisteravond nog een gesprek met de Zeeuw, alsmede suikeroom Bos, is geweest. Pieters zei daar trouwens helemaal niets van te weten. Ver baasd: "Goh, dat zal eens tijd wor den ook". Opportunisme viert in de sport wereld echter hoogtij. Een overwin- ninkje kan op slag veel opninies veranderen. Happig op verlenging van een contract is Pieters niet, ver re van dat zelfs. "Dan zal er in die ploeg heel wat moeten eranderen. Zo moesten we bij vinger opsteken kenbaar maken wie er naar de Giro wilde. Zo werkt dat toch niet?" Ook koerstechnisch heerste er in het gezelschap van Priem volop on vrede. Dat had alles te maken met het uitblijven van aansprekende prestaties. In deze Ronde van Ne derland wilde het aanvankelijk weer niet lukken. Men sloofde zich uit voor de massasprints, maar steeds ging de concurrentie (Buckler) er met de buit vandoor. Vandaar dat de zaken in Eindhoven maar eens anders werden aange pakt. Wegkapitein Hanegraaf: "We zyn na de mislukkingen in voor gaande dagen by ons zelf te rade ge gaan en tot de conclusie gekomen dat we gewoon ons ouderwetse koersinstinct moesten laten werken en ons niet allerlei theorieën op dringen van mensen die denken dat ze het beter weten". Een giftige pijl die ook bestemd was voor Priem, hoewel Hanegraaf geen man en paard wenste te noe men. "Jullie weten toch wel wie dat soort dingen besluiten?" De ploeg leider dus, daarover kan geen mis verstand bestaan. Waaruit blijkt dat ook Hanegraafs verstandhouding met Priem voor verbetering vatbaar is. Ook weer niet niet zo vreemd overigens, want de Brabander zit eveneens bij Priem op de wip. Toch zijn er ook nog lieden in de wielrennerij die wel een hoge pet van Priem op hebben. Er zyn ten- i M 3*r|. Dat is nog eens een triomfantelijk gebaar. Peter Pieters had er alle reden toe zijn vuist te ballen. Voor het eerst sinds tijden won de coureur weer een narijd. doto ANP, minste twee ploegen serieus geinte- voornaamste conclusie was dat ik resseerd in hem. Sponsor Bos kan teveel met andere dingen bezig ben. hem slechts houden als hij zijn orga- Kyk, ik weet veel van wielrennen, msatie rond het team professionali- maar ik ben natuurlijk geen organi- se£F*- j r, sator, reisleider en manager. En die Die eis, door Bos inmiddels inge- dingen moet ik er allemaal wel even willigd, heeft Priem gesteld nadat bij doen. Dat gaat ten koste van de hy - op eigen kosten - twee manage- prestaties, zo is nu gebleken uit dat mentsbureaus in de arm had geno- onderzoek. Natuurlijk heb ik zelf men in een poging er achter te ko- ook wel fouten gemaakt, maar wie men waarom hy zo weinig succes maakt die niet?" heeft met zijn ploeg. Priem: "De DICK HEUVELMAN EINDHOVEN (ANP) - Phil Anders on kan de onderhandelingen met andere werkgevers voluit doorzet ten. Zijn huidige baas, TVM, wil niet meer niet hem verder. Beide partijen spraken de afgelopen we ken over een mogelijke contractver lenging. Volgens directeur Ad Bos van de formatie stelde Australiër, die dit seizoen de Tour-start moge lijk maakte door een etappe-over winning in de Giro, belachelijk ho ge eisen. TVM, dat zegt een overeenkomst met de Sovjet-coureur Konisjev te hebben en nog een topper wil bin nenhalen, is niet van plan de renner een topsalaris te betalen. „Anders on stelde nog hogere financiële ei sen. Hy is 32 jaar en zeker geen kop man meer. Toch dacht hy de ko mende jaren meer te kunnen ver dienen. Maar dan niet bij ons", al dus Bos, die wacht op een beslis sing van Sean Kelly. TVM zou de Ier, die deze week de laatste onder handelingen voert met zijn hudige werkgever PDM, graag contracte ren. De ploeg zal volgend seizoen met zestien renners doorgaan. Tien ren ners moeten op zoek naar een ande re werkgever. Binnenkort wordt ge sproken met Peter Pieters en Jac ques Hanegraaf over hun toekomst plannen. Pieters heeft een interes sante aanbieding van Tulip op zak. Eerder liet ploegleider Cees Priem, die zelf ook uit twee aanbiedingen van grote ploegen kan kiezen, we ten weinig interesse in een verlengd verblijf van Pieters te voelen. Michel Zanoli keert terug naar Europa. De ex-topmamateur, die momenteel voor de Amerikaanse profploeg van Coors fietst, is een overeenkomst voor een jaar met de nieuwe Tulip-formatie aangegaan. Zanoli's manager André Boskamp moet alleen nog de nodige formali teiten afwerken. Raymond Meys gaat proefdraaien by TVM. Dat gebeurt in de EEG- ronde, de vroegere Tour de 1'Avenir. VRUDAG 17.00-17.25 BBC 2: Paarde rennen in Newbury. 17.15-18.00 Sportnet: Paardespringcon- 18.00-19.00 Sportnet: Sportgala. 18.30-19.00 EURO: Vooruitblik op het ko mend sportweekeinde. 19.00-20.00 EURO: Eurosportnews. 19.00-20.00 Sportnet: Voetbal: Rotterdam toernooi. 19.15-20.00 Ned 3: Studio Sport: paar- desport (CHIO in Rotterdam). 20.00-21.00 Sportnet: Go: auto- en motor sportmagazine. 20.00-21.00 EURO: Watersporten. 21.00-22.30 EURO: Worstelen. 21.00-01.30 Sportnet: Basketbal, live: WK vanuit Argentinië (halve finales). 21.35-22.30 Did 1: Sport Extra: atletiek. 22.20-23.25 RTL V: Match: Amsterdam 715-toernooi: samenvatting van PSC-KV Mechelen en Ajax-Club Brugge. 22.30-22.40 Ned 2: Sport Extra: wielren nen (verslag van de vierde etappe van de Profronde van Nederland) 22.30-23.00 EURO: Motor Sport News. 22.30-23.15 Ned 3: Studio Sport: atletiek in Berlijn en voetbal (Groningen-Sampdo- ria). 22.50-23.15 Did 2: Die Sport-Reportage. 23.00-01.00 EURO: Trax: sportmix. 23.25-23.50 Did 1Sportschau. 01.00-02.00 EURO: Eurosportnews. 01.30-03.30 Sportnet: Honkbal: Houston- San Diego. 03.30-05.00 Sportnet: Boksen. 05.00-07.00 Sportnet: VS PGA Golf. 07.00-07.45 Sportnet: Surfen. ZATERDAG 07.45-08.30 Sportnet: Paardesport: springconcours. 08.30-09.30 Sportnet: Golf: Belgisch Open voor vrouwen. 09.30-10.00 Sportnet: Turnen: VS-Sov- jetunie. 10.00-10.30 EURO: The winning Formula: jeugdvoetbal. 10.00-11.00 Sportnet: VS Pro Boksen. 10.30-11.00 EURO: Motorsport News. MAEBASHI (ANP) - Erik Geserick, baancoach van de Koninklijke Ne derlandse Wielren Unie (KNWU), ziet toekomst in zijn huidige lich ting renners. De 33-jarige man uit Hilversum is enige dagen voor de maandag startende wereldtitel strijd in Maebashi (Jap) optimis tisch. Nederland brengt, met uitzonde ring van mogelijk Leo Peelen, geen favorieten voor de mondiale titel strijd op de baan. Toch heeft hy een aantal pupillen hoog zitten. De KN WU heeft vijf amateurs afgevaar digd (Marcel Beumer, Leon van Bon, Erik Cent, Servais Knaven en Peelen), drie vrouwen (Petra Grim bergen, Monique Knol en Leontien van Moorsel) en een beroepsrenner (Michel Le Grand). "De baansport heeft in Nederland hard moeten knokken", zegt Geserick. "De laatste tijd wordt gelukkig weer meer aandacht besteed aan deze tak van het wielrennen. Het was de amateurs in de topcompetitie ver plicht een baan wedstrijd te ryden ook by de vrouwen is deze di: pline enorm gestimuleerd. Ik hoop dat de prestaties hier het gelijk van dat nieuwe beleid aantonen." Leo Peelen, die vorig jaar brons veroverde en in 1988 goed was voor zilver in de Olympische klasse mentswedstrijd, is volgens Gese rick favoriet. "Peelen kan zich in een wedstrijd vastbijten. Maar dat is niet voldoende: topvorm en een beetje geluk zijn ook vereist". LEIDEN - De Nederlandse rugby- arbiter Co van der Aa heeft afgezegd voor het DIOK-toernooi dat van avond begint. Van der Aa is com mandant van het Nederlandse luchtverdedigingsfregat Witte de With dat begin volgende week naar de Perzische Golf gaat. De scheids rechter zou de wedstrijd DIOK - Cardiff leiden, maar heeft het mo menteel te druk met inschepen. De toernooi-organisatie heeft al een vervanger gevonden voor de com mandant. Feest in de Kuip, geen gratificatie ROTTERDAM (ANP) - Burgemees ter en wethouders van Rotterdam hebben de suggestie van de vak bonden om alle werknemers van de gemeente ter gelegenheid van het 650-jarig bestaan een gratificatie te geven afgewezen. In plaats daarvan- studeert de gemeente nog op een feestelijke bijeenkomst voor het personeel in het Feyenoord Sta dion. Concrete plannen voor een dergelijk feest zijn er volgens een woordvoerster van de gemeente nog niet. De ambtenarenbond AbvaKabo had het college de suggestie gege ven de werknemers een gratificatie van bijvoorbeeld 200 gulden te ge ven.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 13