Opvang asielzoekers dreigt spaak te lopen Ter Beek kritisch over snel overleg met Britse marinetop Kinderen Tsjernobyl vergeten straling en stress Flinke ruzie over wedstrijd met 350 genummerde vissen Sprinkhanen teisteren Hoogeveen Meerderheid leraren tegen basisvorming HERDENKING CAPITULATIE JAPAN 1J Albert Heijn: milieu-eisen aan telers groente en fruit Odeon wordt waarschijnlijk herbouwd DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1990 j^lBjNMEMtïANP^' H PAGINA 3 'Noodkreet' WVC aan 27 grote gemeenten DEN HAAG (ANP/GPD) Het ministerie van wvc heeft een klemmend beroep gedaan op 27 gemeenten na te gaan of leegstaande flats, kantoren of bedrijfsruimten beschikbaar zijn voor tijdelijke opvang van asielzoekers. Door de onverwacht grote instroom van asielzoe kers (80 tot 100 per dag) en het langdurig verblijf van veel mensen in de bestaande opvang voldoet de huidige capaciteit niet. ZUTPHEN (GPD) - De Dierenbe- scherming dreigt met een kort ge ding tegen de Zutphense Hengel- vereniging Ons Genoegen. De orga nisatie spreekt haar afschuw uit over de wedstrijd met genummer de, levende vissen ter gelegenheid 'van het 800-jarige bestaan van Zut- phen op 25 augustus. Als de wed strijd niet wordt afgelast, worden juridische stappen ondernomen. Volgens D. van Haarlem, visdes- kundige bij de Dierenbescherming, is sprake van zinloze en onnodige dierenkwelling. Aan de vin van on geveer 350 vissen zijn inmiddels door secretaris J. Lammers van de Hengelvereniging met zilverdraad nummerplaatjes bevestigd. Aan be paalde nummers is een prijs ver bonden. Diegene die "het lot uit de loterij" boven water weet te krijgen, kan daarmee een prijs in de wacht slepen. Óns genoegen stelt dat de vissen in de vin geen gevoel hebben. Van Haarlem: "Uit recent wetenschap pelijk onderzoek van de Rijksuni versiteit in Utrecht blijkt dat deze dieren wel degelijk pijn en angst kunnen ervaren. In de vin van de vis zit kraakbeen en wanneer je dat met zilverdraad doorboort, bezeer je het beest". H. Wieten, bestuurslid van de Stichting Acties Zutphen, mede-or ganisator van de viswedstrijd, rea geert verbaasd: "Wij organiseren deze wedstrijd al jaren en hebben er nooit klachten over gehad. Het wordt momenteel enorm opgebla zen. Laten we proberen het weer tot normale proporties terug te bren gen. Naar mijn mening moet de Die renbescherming eerst maar eens met ons om de tafel gaan zitten. Dat is tot op heden niet gebeurd". Ans Groenewegen, woordvoer ster van het Landelijk Bureau Die renbescherming: "Maandag is er een afgevaardigde van de Landelij ke Inspectiedienst in Zutphen ge weest om de stand van zaken op te nemen. Verder hebben wii het wed- De "noodkreet" is verzonden dat de opvang van asielzoekers __r v steeds groter probleem wordt. "Er dus het ministerie, zijn inmiddels onvoldoende om het extra asielzoekers op te vangen capaciteitstekort op te vangen", al- niets opgeleverd, aldus wethouder inmiddels een situatie ontstaan waarbij asielzoekers in tenten, cara vans en pensions ondergebracht zijn. Zelfs deze noodmaatregelen HOOGEVEEN (ANP) - De wijk Wolfsbos in Hoogeveen kampt met een sprinkhanenplaag. In de kruipruimten onder onge veer honderd woningen bevin den zich talloze kassprinkhanen die 's nachts de woningen bin nenkruipen en de planten van de bewoners aanvreten. De kassprinkhaan komt oor spronkelijk uit Japan en komt in Nederland alleen in kassen voor. Het diertje heeft veel warmte nodig om in leven te blijven. In Hoogeveen krijgt het die van de verwarmingsbuizen die door de kruipruimten lopen. De gemeente Hoogeveen heeft een bedrijf ingehuurd dat in de eerste week van september zal beginnen met de bestrijding van de sprinkhanen. Alle ruim ten zullen worden bespoten met het middel Deltamethrin. De be handeling wordt na acht weken nog eens herhaald. Alle bewo ners zijn over de actie per brief geïnformeerd. Op 22 augustus belegt de gemeente een infor matieavond voor-de geplaagde bewoners. Germeraad, maar hij is bereid "s eus" in te gaan op het verzoek van WVC. De Rotterdamse wethouder Hen- de door WVC gehanteerde derson probeert binnen een maand richtlijn dat elke Nederlandse ge- een inventarisatie klaar te hebben De 27, aangeschreven gemeenten hebben allemaal meer dan 50.000 in- Bovendien voldoen ze niet meente 2 promille van hun nertal aan opvangplaatsen voor asielzoekers zouden moeten inrich- mogelijke extra opvangplaat sen. In Rotterdam verblijven mo menteel rond de 800 asielzoekers. ten. Ook is er nog geen opvangcen- Tilburg en Breda gaan ook inventa- trum voor asielzoekers gevestigd en riseren of ze aan het verzoek van bestaan er in die gemeenten geen WVC tegemoet kunnen komen, concrete plannen om uitgenodigde Utrecht en Zwolle, ook benaderd vluchtelingen te huisvesten, terwijl door WVC, hebben nog geen reac- r volgens WVC wel leegstand i komt. De gemeenten Leiden en Al phen aan den Rijn zijn niet aange schreven. Tot nu toe hebben zich dit jaar in Nederland al bijna 10.000 asielzoe kers gemeld. Over het hele jaar 1989 waren dat er 14.000. WVC verwacht volgens een woordvoerster dan ook De meeste asielzoekers in Neder land zijn dit jaar afkomstig uit Liba non (913 in de eerste helft van 1990). Somalië (698), Polen (537), Iran (446), Nigeria (428) en Etiopië (426) scoren ook hoog als landen van her komst van naar Nederland uitwij- aanzienlijk hogere instroom kende asielzoekers, dan vorig jaar. "We houden er reke- ning mee, dat we dit jaar wel eens op 18.000 asielzoekers uit kunnen komen". De gemeente Den Haag gaat zien in ieder geval extra inspannen om meer woonruimte voor asielzoekers te vinden. Een woordvoerster er kent dat het aanbod van de residen tie achterblijft. Nog deze maand volgt overleg met de woningbouw verenigingen om mej^r woningen te leveren. Al eerder was de afspraak met de corporaties gemaakt dat ie dere maand twintig woningen wor den geleverd voor asielzoekers. In de-praktijk leveren zij echter maar de helft. ROTTERDAM (ANP) - Een meer derheid van de leraren in het voort gezet onderwijs is tegen de rege- Ook Enschede reageert positief op de 'noodkreet'. Volgens een woordvoerder gaat de gemeente be kijken of er één of twee locaties be schikbaar zijn om asielzoekers on derdak te kunnen bieden. In Zaan stad hebben eerdere pogingen om ZAANDAM (ANP/GPD) - Groot- voerder"L. Reijnders zegt te hopen grutter Albert Heijn gaat eigen, op "uitstraling" naar andere produ- strengere milieu-eisen stellen aan centen en naar de overheid, vooral de telers van groenten, aardappelen omdat door minder gebruik van be en fruit. Het concern, dat 20 percent strijdingsmiddelen flinke winsten van alle groente en fruit in Neder- zijn te boeken, land verkoopt, heeft dit gisteren aan Bij het Landbouwschap kon nog de telers laten weten. Het streven is niemand inhoudelijk reageren op om het gebruik van meststoffen en het initiatief van Albert Heijn. De bestrijdingsmiddelen stapsgewijs Consumentenbond juicht het initia- terug te dringen. tief toe en zegt te hopen dat ook an- De vraag naar milieu-vriendelijke dere bedrijven leveranciers aanzet- produkten neemt sterk toe. Volgens ten tot milieuvriendelijker produce- Albert Heijn is het goed mogelijk ren. De Consumentenbond wacht milieuvriendelijker te telen dan de af hoe Albert Heijn kan "waarmë- overheid nu voorschrijft zonder dat ken" dat zijn produkten daadwer- de produkten duurder worden. Op kelijk milieuvriendelijker zijn ge- dit moment hebben al proefteelten produceerd. plaats met ijsbergsla en aardappe- ringsplannen om de eerste jaren van dat onderwijs vergaand te ver anderen. 52 procent van de docen ten heeft geen behoefte aan de in voering van de zogenoemde 'basis vorming' waarbij alle leerlingen op scholen voor mavo, havo, vwo en lbo de eerste drie jaar dezelfde veer tien vakken krijgen aangeboden en pas daarna kiezen voor een school type. Dit blijkt uit een onderzoek, van het Rotterdams Instituut voor So- TTA m ciologisch en Bestuurskundig On- g™ IV. DEN HAAG - Bij het Indisch Monument aan de Haagse Waterpartij is gisteren de capitulatie van Japan op 15 augustus 1945 herdacht. Met die capitulatie kwam een einde aan de Japanse overheersing van Nederlands Indië. Een van de vele kransen werd gelegd door twee bewoners van het Koninklijk Tehuis voor Oud-Miltairen Bronbeek samen met twee leerlingen van het Christelijk Lyceum Den Haag. Premier Lubbers betrok bij de herdenking de recente gebeurtenissen in het Midden-Oosten. Volgens hem doen die beseffen dat vrijheid iets is dat steeds moet worden bevochten. Hij ziet tekenen van hoop. De tegenstellingen tussen Oost- en West worden geslecht. Zelfs de bezetting van Kuwayt kan naar zijn mening bijdragen aan dat ge- hoop. "De agressor werd veroordeeld. De negatieve reactie tegen het geweld is wereldwijd", (foto anpi derzoek (RISBO), dat vanmorgen gepubliceerd. Dertig procent Beek (defensie) is niet gelukkig met Beek Droeze, stellen minister Ter Pieter Florisz mogen voorlopig niet probleem, vooral doen dan w zelfverdedi- eeDUDiiceeru dci uk urueeiu va» de voortvarende wijze waarop de omdat de Britten er andere'rules of ging noodzakelijk is. Overigens ver- deondervraagde leraren heeft eeen Nederlandse marine-top bezig is af- engagement' op nahouden. De En- biedt de resolutie van de Verenigde nfeniifg ^over de invoering van de spraken te maken over samenwer- gelsen zullen desnoods gericht Naties v™«—- de spraken te maken basisvorm ine zo bhikt6 verder" king met de Britse collega's over het schieten om de handelsboycot van Slechts 18 procent van de docenten optreden in de Perzische Golf. De Irak overeind te houden. De Neder- ri voor minister is volgens betrokkenen landse fregatten Witte de With en niet vantevoren op de hoogte ge- Het verzet is het grootst onder le- steld van het initiatief en heeft er raren die werken op een scholenge- geen goedkeuring aan gehecht, meenschap voor mavo en/of havo Vice-admiraal Van Renesse van en vwo: 70 procent van de docenten de Koninklijke Marine verklaarde daar is tegen de invoering van de afgelopen maandag in Den Helder basisvorming en slechts 11 procent dat samenwerking in de Perzische .is voor. Leraren die werken op een Golf met de Britten voor de hand school voor mavo en lbo zijn nog ligt. Een delegatie van de Neder- het meest positief over de aange- landse marine reisde begin deze kondigde veranderingen: 39 pro- week al naar Londen om de eventu- cent daar is tegen, 27 procent is ele samenwerking te bespreken, voor. De uitspraken van Van Renesse, Het RISBO ondervroeg voor het die overigens komende vrijdag het onderzoek 474 leraren, verspreid commando Zeemacht Nederland over bijna honderd scholen door overdraagt aan schout-bij-nacht Ha- het hele land. i het handëlsboycot te len. Als alles goed gaat komen die milieuvriendelijk geproduceerde produkten volgend jaar op de markt. Als voldoende belangstelling be staat wil Albert Heijn ook biolo- gisch-dynamisch geteelde produk ten gaan verkopen. Dergelijk groen te en fruit is wel veel duurder dan de gangbare produkten. Stichting Natuur en Milieu staat positief tegenover het plan. Woord- Spionnenruzie Een commissie van goede diensten onder leiding van de Groningse hoofdofficier van justitie Blok moet een einde maken aan de ruzie tus sen de Binnenlandse Veiligheids dienst en de Centrale Recherche In formatiedienst. De twee organisa ties hebben de laatste jaren gere geld iuzie over de aanpak van zware en georganiseerde misdaad, wat als schemergebied wordt beschouwd. De ruzie zou zelfs hebben geleid tot pesterijen bij eikaars werk. De com missie Blok streeft daarom naar een strikte taakafbakening van beide diensten. Juridische hulp Het aantal verzoeken oip juridische hulp en advies aan de Consumen tenbond is in 1989 licht gestegen. In totaal kreeg de bond vorig jaar bijna 16.000 brieven (een lichte stijging) en ruim 73.000 telefoontjes (bijna 11 procent meer dan in 1988) binnen. Het overgrote deel van de verzoe ken kon worden .afgedaan met in formatie of advies. In 29 zaken be sloot de bond juridische stappen te ondernemen. 'Nederlanders veilig' DEN HAAG (GPD) - De am bassadeur van Irak in Neder land, Safi Salih Al-Falaki garan deert dat Nederlanders die nog in Kuwayt of Irak verblijven, veilig zijn. Ze kunnen niet weg omdat de omstandigheden dit niet toelaten. Daarvoor moet de situatie eerst 'genormaliseerd' zijn, aldus de diplomaat in dag blad Trouw. De ambassadeur acht het overigens mogelijk dat Irak gifgassen zal gebruiken in het Golfconflict. Irak werd afgekondigd, het ge bruik van geweld om die boycot af te dwingen. Naast het voortvarende initiatief van de marine tot samenwerking met de Britten, valt Ter Beek ook over het pleidooi voor ondersteu ning van de twee fregatten door een bevoorradingsschip in de Perzische Golf. De minister wil eerst afwach ten of de vergadering van de landen van de Westeuropese Unie (WEU) aanstaande dinsdag resultaat ople vert. Zouden enkele Westeuropese landen gezamenlijk naar de Golf trekken, dan kunnen met hen af spraken worden gemaakt over het gebruik van bevoorradingssche pen. Pretpark De fiscale opsporingsdienst FIOD is binnengevallen in het pretpark De Vluchtheuvel in het Drentse Norg. De eigenaar wordt ervan ver- t naast zijn inkomsten uit het AMERICA - Als haar vader zou zijn meegekomen naar Nederland, dan zou Natascha Loekina (13) mor gen helemaal niet meer terug willen huis, in Kiev. "Dan zou ik hier voorgoed willen blijven wonen met mijn moeder en zusje. Omdat je hier melk kunt drinken, die niet radio actief besmet is. Ómdat het hier schoon is en de mensen vriendelijk zijn. Ik ben hier bijna al mijn ziektes vergeten. Ik heb geen pijn in mijn Maar vader Loekina kon geen vrij krijgen. Hij werkt als bewaker bij dé kerncentrale van Tsjernobyl, de Oekraïnse reactor die op 26 april 1986 ontplofte en er voor zorgde dat bijna vier miljoen Oekraïners en Wit-Russen in een gebied met een omvang van anderhalf keer Neder land radio-actief zijn besmet. Onder die miljoenen bevinden zich 550.000 kinderen. Tweehonderd van die 'kinderen van Tsjernobyl' kwamen twee weken geleden voor een va kantie als schichtige bleekneuzen naar Nederland. Morgen vertrek ken ze, bruinverbrand, met veel meer kabaal dan toen ze kwamen en met ervaringen die ze nooit meer zullen vergeten. Op het terrein do bungalowpark Loohorst bij America (Limburg) en in e^n ander park, de Weerterbergen in Brabant, komt een Oekraïens kind op een Hollandse fiets de bocht om scheu- Fietsen en zwemmen dat zijn ^TekenTÏ's Een paar kinden i het Gran Dora- verbrand terug na uit Tsjernobyl en een begeleidster genieten in de Nederlandse bossen. Morgen gaan het besmette gebied. (foto gpd> vakantie bij elkaar te krijgen. Zij kwam in contact met de initiatiefne mer van de vakantieweken, Miklós Racz, secretaris van de stichting 'Kinderen van Tsjernobyl'. Het Oekraïnse vredescomité, de Russi sche actiegroep 'de Groene Wereld' en de 'Moeders van kinderen van Tsjernobyl' zorgden, na enkele be zoekjes van Racz en Tineke aan het gebied, voor de selectie van de kin deren in Kiev. De 'Tineke-actie' bracht twee ton op. Dat was niet genoeg. Maar een reeks van 'sponsors' deden de rest, dit keer eens zonder de bijbedoe ling om via goede daden in de publi citeit te komen. Het Utrechtse Aca demisch Ziekenhuis verklaarde zich bereid medische hulp te verle nen, mochten de meegekomen be geleiders het niet aan kunnen. Maar dat bleek niet nodig, omdat de kin deren die nu in Nederland zijn (nog) niet zichtbaar ziek zijn. In de Oek raïne en in Wit-Rusland zijn tot nu toe 21.000 kinderen ernstig ziek ge worden als gevolg van de ramp met de kerncentrale. Ze lijden aan leu kemie, schildklierafwijkingen en diverse vormen van kanker. De vakantiegangertjes lijden wel dagelijks onder de gevolgen van de straling. Hun conditie is slecht, me- bruin- de door de psychische druk in de gezinnen, die in april 1986 veelal hals over kop uit hun dorpen in het te rampgebied werden geëvacueerd, strijdreglement in ons bezit en pro beren we naar aanleiding van de verkregen feiten te bekijken welke 'juridische stappen we kunnen on dernemen om de wedstrijd een halt toe te roepen". Een vraag die de Dierenbescher ming bezighoudt, is wat met de vis sen gebeurt als ze niet worden ge vangen. "De beesten blijven dan waarschijnlijk rondzwemmen met de merktekens aan de vinnen en kunnen daardoor makkelijk ergens achter blijven haken", aldus de woordvoerster. "We begrijpen ook wel dat deze mensen waarschijnlijk ongewild een grove vorm van die renmishandeling toepassen. Maar nu ze gehoord hebben hoe de vork aan de steel zit, verwachten we dat de wedstrijd wordt stopgezet. Als dat niet gebeurt, stappen we naar de rechter". AMSTERDAM (ANP/GPD) - Het Amsterdamse discotheektheater Odéon wordt waarschijnlijk her bouwd. Het 17e eeuwse grachten pand aan het Singel brandde giste ren bijna helemaal uit, maar de mo numentale voorgevel kon worden behouden. Odeon was een van de oudste theaters van Nederland en recentelijk volledig gerestaureerd. Hoewel de brand bijzonder fel .was, is er volgens de brandweer geen moment gevaar voor de omge ving geweest. Wel liep het naastge legen hotel Angora zware water schade op. De hotelgasten moesten elders worden ondergebracht. De gasten van het gisteren eveneens ontruimde hotel Waterfront, kon den in de middag weer terug naar hun kamers. Over de oorzaak van de brand is weinig bekend. Volgens één van de directeuren van Odeon, R. Sligting, is de brand op de tweede verdieping achter het toneel ontstaan. Schoon makers waarschuwden een timmer man die op dat moment in de kelder aan het werk was. Hij heeft tever geefs geprobeerd het vuur te blus- De concertzaal van het theater is volledig verwoest. De zaal, die om streeks 1840 aan het pand is toege voegd, is volgens Sligting miljoe nen waard. Of de zaal weer kan wor den opgebouwd, is onbekend. De jazzclub in de kelder is niet door de brand aangetast en wordt mogelijk weer snel in gebruik genomen. Volgens Monumentenzorg zullen de kosten van herstel van de kap van het pand alleen al op 100 a 150 duizend gulden terecht komen. Over de totale kosten kon een woordvoerder geen uitspraak doen, maar wat betreft herbouw van het pand is hij optimistisch: "Een snelle aannemer kan de klus binnen een halfjaar klaren". Ook Sligting heeft goede hoop: "Toen wij 10 jaar gele den in het pand trokken was het ook een ruïne. Het heeft geen zin om nu bij de pakken neer te gaan zitten. Het is goed voor de werkgele genheid zullen we maar zeggen". Hoogtepunt van besmetting door bacterie voorbij AMERSFOORT (ANP) - Het hoog tepunt van de bacteriebesmetting in het Amersfoortse ziekenhuis De Lichtenberg lijkt voorbij. De afgelo pen twee dagen zijn geen nieuwe besmettingsgevallen geconsta teerd. In totaal zijn volgens medisch bacterioloog De Jong 13 patiënten en 15 personeelsleden van het zie kenhuis besmet geraakt met Stafy- lococcus Aureus; een ongevaarlijke bacterie die echter in hoge mate be stand is tegen antibiotica. Volgende week begint in het zie kenhuis een groot onderzoek naar de bron van de besmetting, die er toe leidde dat de organisatie van De Lichtenberg totaal in de war werd geschopt. Omdat het ziekenhuis niet over een isolatie-afdeling be schikt moesten ingrijpende maatre gelen worden genomen om ver spreiding van de bacterie te voorko men. Dokters en verplegers moes ten 'goed ingepakt' naar binnen bij besmette patiënten die in steriel ge houden afdelingen werden ver pleegd. Voorkoming van een dergelijke explosie is volgens De Jong niet mogelijk. "Wij zijn in onze moderne samenleving niet meer gewend aan zulke besmettingen. Vroeger had ieder ziekenhuis afdelingen voor besmettelijke ziekten. Wat er nu is gebeurd, is de keerzijde van onze welvaart", aldus De Jong. "In feite is het een milieu-probleem. Wij ver pesten onze eigen bacteriologische flora. Door grote hoeveelheden an tibiotica zijn de bacteriën ver vormd, resistent geworden". Voorkomen is ook hier beter dan genezen. De Jong: "Een restrictief antibiotica-beleid, voorzichtig zijn met mensen uit buitenlandse zie kenhuizen. Bovendien moet je de mogelijkheden hebben c strikt te isoleren. wel tien vliegtuigen vol steeds dwarsgezeten, zelfs bij het Haar moeder krijgt het even ramnophiPd wprdpn pppvspiip^h Nederland willen ha- organiseren van deze reis "We stel- kwaad: "Er zijn ons sanatoria be- Ze hebben allerlei onduidelijke Vragen VISUmbeleid len sinds enige tijd teveel lastige loofd, beschermende maatregelen, kwalen, die het gevolg zijn Deze veel vo Tatyana Loekina. Zij straling e favoriete bezigheden gebleken. Bleekneuzen vragen. Maar de omvang van de schoon voedsel. Mijn man zou extra druppel betekent echter ramp dringt nu pas tot de bevolking hulp krijgen, extra vakantiedagen bloot*staan de moeder van Natascha, door. We drinken nog steeds be- als hij er zou blijven werken. Niets in eigen smette melk, we eten nog steeds be- is er van terecht l m de op- smet vlees. Kinderen plukken nog jet-autoriteiten laten de groep 'Moeders steeds besseq, voedsel uit het ge- stik] bied wordt elders in de Sovjet-Unie ben i de stress, waaraan z Tsjernobyl' richtsters van kinderen met Natascha en haar tweede kind nog gewoon te koop aangeboden. Sienie Strikwerda, ooit voorzitster Alonka (4) meegekomen als begelei- Onbegrijpelijk". Jlcll S van t het 'Komitee Kruisraketten der. "Hun blijdschap van de laatste Natascha: "Mijn vader werkt nog park al driejaar ook een uitkering te Nee', tegenwoordig lid van het be- weken is onvervangbaar. We .heb- gewoon op de centrale. Wij moesten Km m It V m Hp Opmppntpliike Soci- stuur van de Stichting Kinderen ben vier jaar in spanning geleefd, weg uit ons dorp, ik heb het nooit m. !i'l' kè?enst Tn Amsterdam Daai- van Tsjernobyl die deze vakantie nooit is oAs iets verteld dooï de au- goed begrepen. Er woont niemand Tineke terechtgekomen. De Sov- Mensen gewoon Ania en Marina, beiden dertien jaar, stikken. Maar deze twee weken heb- zijn deze twee ^eken bijna niet ui^ «we de kracht gegeven door te het sub-tropisch zwembad weg te i/iof «ra weten dat we de - - -6- slaan geweest. Dat moet dus wel het [ïaast zouden volgens justitie op het ;errein van het pretpark "opvallend .cel jeugdige personeelsleden zijn uirrgetröffen die niet op de loonlijst r de kinderen op touw heeft ge- toriteiten. We zijn uit zet, krijgt weer een brok in de keel als ze aan de aankomst van de bleekneuzen denkt, twee weken te rug op Schiphol. "Moet je ze nu dorp in het rampgebied geëvacu- meter rond de centrale, meer in een straal van dertig kilo- De vakantieweken zijn mede 3 het. We zitten r :en treurige flat in Kiev". Ze worden als groep nu nog dé waarheid niet alleen leukste zijn geweest van de2e Ne. derlandse trip. "Nee. Het zwembad is hartstikke goed, maar wij vonden de mensen in Nederland het leukst. En Scheveningen. Marken ook". De Efteling? Daar gaan ze vandaag toe. "Alles is leuk", zeggen de foutloos lijk gemaakt door een actie wordt nog wel gewoon gewerkt neke de Nooij, programmamaak- twee lachebekken. En ster bij Veronique, die jaar een actie hield om geld het Nederlands: „Zeer goed, tot de bedankt" DEN HAAG (GPD) - Kamerlid Melkert (PvdA) heeft Buitenlandse Zaken opheldering gevraagd over het Nederlandse visumbeleid in Su riname. Melkert wil vooral weten wat is gebeurd met de visumaan- vraag van de vermoorde politie chef H. Gooding. Hij had al in febru ari een visum aangevraagd, maar tot op de dag voor zijn dood geen ant woord gekregen. De moord leidde tot veel tumult in Suriname. Overi gens mag de 15-jarige dochter van Gooding van Justitie in Nederland blijven. Een aangekondigd kort ge ding van haar advocaat gaat nu niet door. Het meisje verblijft illegaal in Nederland.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 3