DIOK wil in Leiden finale Europa Cup Wereldrecords zijn niet te koop Wielrenners niet vooruit te branden SPOoTTV Nagelkerken uit toernooi Leidse Hout Kaltz terug bij Hamburg Rugbytoernooi weer sterk bezet Alleen Mariene Ottey piekt in Züiich Tennistoernooi in New Haven verliest toppers Robin van Helden alsnog in atletiekselectie DONDERDAG 16 AUGUSTUS 1990 LEIDEN - De favoriet in het man- nenenkel B op het tennistoernooi van De Leidse Hout, Mark Nagel- kerken, is hard onderuit gegaan te gen Bert Bruin, die gisteren slechts vier games hoefde te incasseren. In het vrouwenenkel B kende num mer twee Nathalie van der Voort een stroeve start tegen Sandra Faas. Patrick Wijffelman verraste in het mannenenkel C Ronald Klein. Nagelkerken kan de laatste tijd in B niet terugzien op goede resulta ten. De Alphenaar bereikte op De Boekhorst nog wel de eindstrijd, waarin hij echter een gevoelig lesje kreeg van Patrick Kieboom. Op Zee en Duin bleek C-speler Bennie de Bruin ook al sterker, waarna Nagel kerken zich in Nieuw-Vennep ge blesseerd afmeldde. Deze week moest hij zijn titel verdedigen op De Leidse Hout, maar na gisteren hoeft de Unicummer niet meer terug te keren. Clubgenoot Bruin, na een opmerkelijk seizoen bij De Munnik dit jaar afgedaald naar de anonimi teit van een mannenteam bij Uni cum, liet zien nog steeds weerga loos te kunnen tennissen. Zelfs zon der een flink aantal trainingsuren. De cijfers spreken dan ook boekde len: 6-1, 6-3. Onno Guinau kwam in het man nenenkel B eveneens niet tot spran kelend tennis. Alleen het begin van zijn partij tegen Philip Nagtegeller leek het er even op. De Alphensen kolos pakte de eerste set moeiteloos met 6-1. Onderschatting bracht de OLTC'er echter geheel terug in de wedstrijd: 4-6. In de beslissende reeks moest een banaan er aan te pas komen om Guinau de nodige energie te geven om de partij alsnog in zijn voordeel te beslissen: 6-1,4-6, 6-4. Marcel Lolling hanteerde niet de juiste taktiek in zijn wedstrijd tegen Patrick Kieboom. In plaats van het spel te ontregelen ging de Munniker meeslaan, wat natuurlijk "kaassie" was voor de Dekker-speler: 6-4, 6-2. "Na een dag computers ben ik blij dat ik nog een bal kan terugslaan. Om dan ook nog over een plan de campagne na te denken gaat ge woon te ver", aldus Lolling. Marcel van Rijn plaatste zich eveneens bij de laatste acht, al ging dat weer met veel moeite. Onno Wempe gaf zich pas in de derde set gewonnen: 4-6, 7-5, 6-3. In het vrouwenenkel B viel het eerste optreden van de favorieten te bewonderen. De als eerste geplaats te Nelleke Weyermans hoefde niet diep te gaan tegen Joan Vermey (6- 2, 6-1), maar nummer twee Van der Voort leverde zowaar de eerste set in bij C-speelster Faas. Daarna ging de Merenwijkse wat beter spelen, zodat het niet tot een verrassing kwam: 6-7, 6-2, 6-0. Outsider Carola Geerlings was de uitschakeling nabij tegen Marielle van der Bent, maar wist nog net te zegevieren: 4-6, 6-1, 7-6. Petra Wille had het relatief wat eenvoudiger te gen Eveline Krul: 7-6, 6-2. In het mannenenkel C ging de als vijfde geplaatste Ronald Klein on deruit tegen D-speler Wijffelman, die daarmee aantoonde goed op weg te zijn om een degelijke C-spe ler te worden. Klein veroverde nog wel de eerste set, maar kwam in het vervolg steeds net te kort: 3-6,6-4,6- 4. In het mannendubbel C konden Otto Bik en Kees de Vroedt niet op nieuw voor sensatie zorgen. Het als tweede geplaatste duo Walter Ja cobs/Arnold van der Capellen was in een druk bekeken wedstrijd ge woon te sterk: 6-1, 6-3. MARTIN HOEKSTRA HAMBURG (SID) - Tweehonderd mensen woonden gisteren de trai ning van de Hamburger SV bij. De oorzaak van deze voor Hamburgse begrippen massale opkomst was Manfred Kaltz. De 37-jarige routi nier draait op proef mee bij de club die hij een jaar geleden na achttien seizoenen verruilde voor Girondins Bordeaux. De voormalige international - hij speelde 69 keer voor de Bondsrepu bliek - stelde zich na de hernieuwde kennismaking met zijn oude werk gever over een mogelijke come back terughoudend op. „Afwachten of ik de top kan bereiken", oordeel de de man met tot nu 568 wedstrij den in de Bundesliga achter zijn naam. „Ik heb op zijn minst drie we ken nodig om op het juiste niveau te komen." Het kortstondige verblijf in Frankrijk was geen succes. Halver wege het seizoen werd de 'veteraan' uitgeleend aan de tweede divisie club Mulhouse. Hamburger SV be hoeft geen transfersom te betalen. Mocht trainer Schock, hij beslist na een stage van tien dagen, Kaltz wil len inlijven, dan zal hij per gespeeld duel betaald worden. Michel DeWolf, international van België, heeft een contract voor vier jaar getekend bij Anderlecht. Kortrijk stond de 32-jarige voetbal ler af in ruil voor Anderlecht-speler Van Durme en een transferbedrag, waarvan de hoogte niet werd be kend gemaakt. Bij Anderlecht spe len ook de Nederlandse internatio nals Rutjes en Van Tiggelen. Eric-Jan van den Boogaard ver ruilt in Frankrijk Rennes voor Rouen. De oud PSV'er was bij Ren nes, dat dit seizoen terugkeerde in de hoogste voetbalklasse, op de bank terechtgekomen. ATLETIEK - Yvo.ine vap Dorp heeft gisteravond in het Belgische Diffel de 200 meter gewonnen in 24,38. Ze had 2,7 meter tegenwind. De 100 meter liep ze in 12,25 wat een tweede plaats opleverde (4 meter te genwind). Van c redacteur Rob van der Zanden LEIDEN - Als er ooit nog eens een Europa Cup wordt ingesteld voor rugbyploegen moet Leiden de plaats worden waar de eerste beker wordt uitgereikt. Rugbyclub DIOK wil zich sterk maken om haar eigen vrijblijvende en officieuze Euro Trophy om te zetten in een officieel EC-toernooi. De beste clubteams van Europa zouden elkaar aan de Smaragdlaan moeten treffen met als inzet een 'rugby- cup met grote oren'. Een beeld uit de finale van het vorige DIOK-toernooi tussen winnaar Harlequins en Kelso. John Jeffreys van Kelso heeft het ovaal voor het oprapen. Op zijn rug zit Mick Skinner (6) van Harlequins. Luchtkastelen kun je het best op de begane grond bouwen, weten ze bij DIOK. De fundering voor het bouw sel van de toekomst ligt er boven dien al: het eigenhandig georgani seerde internationale toernooi dat morgen voor de derde keer van start gaat. Een tweedaags evenement met een aansprekende status in de toonaangevende rugbylanden. Rugby is nog steeds vooral een sport voor landenteams. Het is pas DORDRECHT - Dordrecht had er heel veel werk van gemaakt. De Dordtenaren ontvingen het peloton wielerprofs dat momen teel door Nederland trekt, op vor stelijke wijze. Met alle mogelijke egards. Alles was tot in de puntjes geregeld. Een - zelden vertoonde - perfecte afzetting van het par cours van aankomst en een sfeer volle finish in hartje stad. Daar was zichtbaar veel liefde, vrije tijd en energie in gestoken. Loon naar werken was er voor de plaatselijke organisatie echter niet bij. Althans niet van renners zijde. Evenals in de eerste rit van Groningen naar Raalte, wensten zij zich niet al te veel inspannin gen te getroosten. Haalde men dinsdag nog het min of meer ver plicht gestelde moyenne van 35 kilometer per uur, gisteren bleef ritwinnaar Veenstra - opnieuw hij - daar een paar honderd meter on der. Met lede ogen nam Breukink sr., de voorzitter van de organise rende stichting, kennis van het slappe gedoe van de coureurs, on der wie zijn eigen zoon. Hij had gisteren, ingevolge artikel 28 van het wedstrijdreglement, het recht om de helft van het prijzengeld in de knip te houden. Voor dit soort vervelende maatregelen is de 'oude' Breukink echter niet te porren. „Ik ben bang dat je daar mee geen indruk maakt bij de Het enige dat je ermee bereikt is dat de Ronde een nega tief randje krijgt. Ik zie meer heil in een oplossing via de weg van het overleg. We moeten dit trou wens ook niet dramatiseren en de zaak een beetje positief benade ren. We zijn nog maar twee dagen bezig. En er is geen ramp ge beurd. Integendeel zelfs, zou ik willen zeggen. Als je kijkt hoe we hier in Dordrecht zijn onthaald, dat was toch fantastisch. Ik denk zeker dat er zo'n 50.00 mensen op de been waren, het was een groot feest". Geduld Het geduld van de massa werd wel flink op de proef gesteld, want men kwam bijna een uur la ter aan dan in het routeboek was voorzien. Geen goede zaak, vond ook de rondebaas. „Natuurlijk is dat slecht voor het imago van de Ronde en daar zal ik de ploeglei ders ook op aanspreken. Niet dat ik daar nou zo heel veel van ver wacht, want ik denk niet dat zij daar nu zo heel veel invloed op kunnen uitoefenen. Maar ik wil hen wel duidelijk maken dat ze op deze manier niet erg professio neel bezig zijn. Het ergst van alles zijn de consequenties voor de po litie. Die zetten alles op tijd af en dan kun je het niet hebben dat er zoveel vertraging ontstaat". Gisteravond liet Breukink naar de verantwoordelijke ploeglei ders een communiqué uitgaan over de wat hij noemt 'teleurstel lende gang van zaken'. Vooral van de 'kleinere' teams verwacht hij meer activiteit. Breukink: „Ik heb de koers eens goed gevolgd en heb geconstateerd dat de grote ploegen belang bij een gesloten wedstrijd hebben. Maar laten die kleintjes dan wat proberen". Onder hen zijn er ook wel dege lijk die hun gezicht willen laten zien. Dat wordt echter niet door de gevestigde orde op prijs ge steld. En de wielrennerij is net een jungle, waarin het recht van de sterkste telt. Henri Dorgelo kan daarover meepraten. De man uit Overijssel mag zich graag overgeven aan lange, veelal uit zichtloze solo's om aldus de nodi ge publiciteit voor zijn sponsor (IOC Tulip) te kunnen maken. Toen hij dinsdag op weg naar Raalte aanzette voor zo'n solis tisch optreden, kreeg hij rood licht. Van alle kanten werd hij be spoten met vocht uit bidons, een pesterij die hem gelijk de moed in de schoenen deed zinken. Gedeisd Vandaar ook dat de 'kleine luy- den' zich gisteren gedeisd hiel den. Zoals de ongeschreven wet van de grote jongens dat voor schrijft. Kruipend ging het van oost naar west. „Dat kwam ook door de wind tegen", wist oranjet ruidrager Nijdam. „Vergis je niet, als je steeds tegen windkracht 6 in moet. Dan ga je echt niet zo hard". Allemaal goed en wel, maar wind mee of wind tegen, ini tiatieven zijn er altijd te nemen. Alleen in de buurt van de Greb- beberg viel er - met enige goede wil - een piepklein beetje strijd te bespeuren. Het peloton viel toen eventjes in twee waaiers uiteen. Al snel echter maakte de algehele apathie zich weer meester over de renners. Schouder aan schouder ging het ontspannen richting Dordrecht, waar Wiebren Veen stra voor de tweede achtereenvol gende keer tot scoren kwam. Met een gemeen glimlachje begaf hij zich na de huldiging naar de do pingcontrole. Veenstra Eigenlijk had Veenstra niet moe ten winnen in Dordrecht. Hij had zijn woord gegeven aan zijn ploegmakker Nijdam, maar die kwam niet in de ideale positie en moest genoegen nemen met plaats twee. Overigens weer goed voor een handvol bonificatiese conden, zodat hij zijn naaste ri vaal Erik Breukink nu op 15 se conden achterstand weet. DICK HEUVELMAN sinds kórt dat de echte rugbylanden DIOK in elk geval goed op het vin hebben gekozen voor een reguliere ketouw. competitie. Want DIOK adverteert voor haar toernooi wel met de xiOOIClSponSOr landskampioenen uit Ierland (Wan- De Verenigde Spaarbank is voor de derers FC uit Dublin) en Wales (Car- derde keer de grootste geldschieter diff RFC), maar in werkelijkheid (50.000 gulden). De hoofdsponsor zijn het juist- deze twee landen die stopt er na deze editie mee. In nog steeds geen serieuze nationale Buckler is een goede vervanger ge- titelstrijd kennen. Ze ziji\ wel hard vonden. Tradities en oude regels op weg met het opstarten van een zqn veel waard in de rugbysport. competitie, maar het is op dit mo- Hoewel er in vele landen commer- ment nog steeds arbitrair om een ciële regels met voeten worden ge- club aldaar als landskampioenen te treden is shirtsponsoring bijvoor- betitelen. Het neemt niet weg dat beeld nog steeds verboden. Voor het nagenoeg de sterkste teams uit het eigen toernooi heeft DIOK dis deze landen zijn die zijn gestrikt pensatie aangevraagd. voor het Leidse evenement. De vier de club is Steau Bukarest, bestaan de uit vrijwel louter internationals. Pleisterplaats I Zonder geld van derden zal het in ternationale clubrugby zich moei zaam ontwikkelen. Daarvan is DIOK-voorman Ynze Politiek ook overtuigd. "Door geldgebrek bij de Het clubrugby is dus in ontwikke- clubs is de onderlinge uitwisseling ling en DIOK wil in die ontwikke- gering. Je blijft dan vooral op lan- ling een duidelijke stem laten ho- denniveau acteren. De IRFB (de In- ren. Leiden is op de Europese rug- ternational Rugby Football Board, bykaart een gehucht, maar als het red.) houdt nog steeds veel com- aan de leiding van de vereniging merciële ontwikkelingen tegen, ligt, wordt het de hoofdstad of in elk maar op den duur moet de bom een geval pleisterplaats van de beste keer barsten denk ik. Dat kan zo niet blijven doorgaan", aldus Poli tiek, die sinds kort de functie van president bekleedt binnen de club. Naar Engels systeem. "Op den duur lijkt ons een Europa Cup voor club teams interessant. We willen hier teams ploegen. De pretenties van DIOK kunnen met enig gemak als naïef worden af geschilderd. Want zelfs in eigen land slaagde de club er niet in om de Sleutelstad als kloppend hart van rugbyend Nederland te maken. De volgend jaar Nederlandse Rugby Bond wil liever uitnodigen. Uiteindelijk zi in Den Bosch iets neerzetten. In De EC-toernooi met de finales Morsch zijn de faciliteiten voor een nationaal rugbycentrum te beperkt. Maar de Leidse landskampioen laat in elk geval weer eens een bal lonnetje op en tot op heden zijn den heel r i Lei- zijn Interessant Het feit dat DIOK wel in staat is om interessant toernooiveld te niet veel lek gestoken. Want als komen zit'm ook louter in de grote DIOK de nek uitsteekt is dat niet sponsorbedragen. "Van de ton i louter bedoeld om het hoofd te sto- sponsorgeld gaat 75.000 naar de drie ten. Het toernooi, dat in totaal ton aan sponsorgelden vergaarde, ook begonnen als een probeersel ïigenlijke clubs. We betalen per club ongeveer 25.000 gulden. Geen prijzengeld of startgeld. Het zijn alleen de reis- en nationaal rugby bedrijven. Want ternationaal zijn het vooral landen die elkaar officieel bestrijden, niet de clubs. De clubs organiseren trips van louter vriendschappelijke aard. Als dat nog eens verandert, zit inter- verblijfkosten. Op deze ZÜRICH (ANP) - De organisatoren van de „Weltklasse" in Zürich, het grootste eendaagse atletiekevenement ter wereld, werkten dit jaar met een budget van 4,2 miljoen gulden. Het was een record. Voor dat bedrag bleken gisteravond in het met 24.500 toeschouwers uit puilende Letzigrund-stadion geen wereldrecords te koop. Ook dp kiln smirl die oen 7wit.sprcf. gespannen kan zijn was in de Zwit- conden de snelste van het jaar 1989 uok de Kilo goud, die een Zwitserse d„idpliik to morkoo dit a ae bank voor een record beschikbaar had gesteld, kon in de kluis blijven. -D jamaicaanSp dit De verklaring is eenvoudig De hel- feen sleet. De^ama^caanse.dit den zijn vermoeid. Zurich was de zeventiende in de serie van negen tien Grand Prix-wedstrijden, stad duidelijk te merken. en dit seizoen met 9,96 seconden te Alleen op Merlene Ottey zit nog boek staand, moest na een valse start terug naar de blokken. Bij het op de 100 en 200 meter niet te tweede vertrek kwam hij slecht op verslaan, heeft op tijd haar rust ge- gang. De Amerikaan bleef welis- Zij zorgde in Zürich voor de waar ongeslagen maar met zijn de laatste ^ee ïn B'erhin toor- enige beste wereldseizoenprestatie 10,13 seconden was hij tweehon- gen)^n Keulen Uondag) worderTge- door de 200 meter te winnen in 21,66 derdste langzamer dan afgelopen houden, seconden. Zij verbeterde daarmee zondag haar beste seizoentijd met 0,14 se tevens de tweede Voor de Europese atleten begint "onden. Het *Üd °oit °P de 200 meter gelopen. maandag 27 augustus in Split met wereldrecordhoudster Flo- de Europese titelstrijd. De niet-Eu- ropeanen reizen al bijna twee maan den door het oude werelddeel om meestal niet onaanzienlijke start- gelden op te strijken. Rust is er nau welijks bij en dat de boog niet altijd NEW HAVEN (AFP) - Voor de ge plaatste spelers is het ATP-kam- pioenschap in New Haven een re gelrechte crime. Na Ivan Lendl in de eerste ronde, sneuvelde in de tweede ronde nog een handvol kanshebbers. Van hen waren de Amerikanen Michael Chang, vierde geplaatst, en Brad Gilbert, derde, de bekendsten. Chang, onlangs winnaar van het open Candese kampioenschap en finalist in Los Angeles, liet zich ver rassen door de Australiër Todd Woodbridge in drie sets: 6-3 1-6 6-3. Chang moest toegeven op zijn waar de te zijn geklopt. „Maar er zit nu eenmaal heel veel talent onder de top." Gilbert ging in twee sets (6-4 6- 4) ten onder tegen de Italiaan Chri- tiano Carati, nummer 173 op de we reldranglijst. „Ik kende hem niet", stelde Gilbert met spijt vast. „Ik ben zijn naam nooit eerder tegen geko men." Hij wilde zijn falen niet aan onwetendheid wijten. „Ik heb dit jaar problemen met mijn concentra tie." Favoriet is nu de Ecuadoriaan Andres Gomez, tweede geplaatst. De winnaar van Roland Garros be reikte de derde ronde wel. Hij won, overigens met moeite, van de Mexi caan Luis Herrera: 7-5 5-7 6-1. Griffith was bij haar Olympi sche winst in Seoul sneller: 21,34. Ottey De slanke Jamaicaanse, die afgelo pen zondag in Hengelo 10,97 secon den op de 100 meter noteerde, had eerder op de avond de korte sprint in 10,93 seconden eveneens op haar Wodars, naam gebracht. Eerder dit seizoen liep Ottey de 100 meter in 10,78. „Ik heb geen stadions op grote hoogten nodig om deze prestaties te leve ren", stelde de 30-jarige loopster na afloop vast. Het optreden van Mar iene Ottey, vorig jaar korte tijd pu- Hengelo. Quirot De in 36 wedstrijden over 800 meter ongeslagen Ana Fidelia Quirot kon haar record niet in stand houden. De Cubaanse, die in vrijwel elke in ternationale wedstrijd dit seizoen op de startlijsten stond, had in de slotfase geen verweer tegen het Oostduitse tandem Sigrun Wodars- /Christine Wachtel. Olympisch en wereldkampioene •or de eerste maal in haar Zürich aan de start, won in 1.57,18, de tweede tijd van dit sei zoen. Wachtel (1.57,35) bleef Quirot (1.57,43) ook nog voor. In Split zou misschien alleen de Russische aan voerster van de wereldranglijst Ljoebov Loboiko, die zuinig met pil van de Nederlandse trainer haar krachten is omgesprongen, het Henk Kraaijenhof, overschaduwde Oostduitse duo kunnen bedreigen. de rest van de avond, die door orga- nistor Res Brügger 's middags op een persbijeenkomst was aange kondigd als de wedstrijd met de beste bezetting ooit in het Letzig rund-stadion gehouden. De Zwitser had op vrijwel alle Precies op tijd in vorm is Sergej Boebka. De Russische wereldre cordhouder polsstokhoogspringen, is geruime tijd geblesseerd geweest. Gisteravond maakte hij in totaal acht sprongen. Op 5,60 m (2), 5,80 (1) 5,90 (3). Zijn pogingen om met de wereldtop aan de start 6,00 meter landgenoot Rodion Ga- Leroy Burrell groet het publiek het aantrekkelijk voor de clubs om naar Leiden te komen". Bijvoorbeeld voor Steau Buka rest. De Roemeense ploeg bestaat uit zeventien internationals die gis teren allen arriveerden. De nationa le ploeg versloeg recentelijk de niet onaanzienlijke rugbynaties Frank rijk en Wales. Interessant is dat Roe menië samen met Nederland eind september in Italië uit gaat maken wie er volgend jaar mag deelnemen aan de WK. Ook Spanje en Italië zelf dingen nog naar een plaats voor de World Cup. "Bukarest maakt het toernooi in teressant vanwege de vele interna tionals. De bondscoach (ex-DIOK- trainer Theo Snijders) kan alvast wat indrukken opdoen. Maar ook Cardiff en Wanderers zijn sterke deelnemers. De Ieren zijn onbe twist het sterkste team in eigen land. Cardiff moet Neath boven zich dulden. Neath kon ik zo krijgen, maar het is een team van vooral mijnwerkers. Een beetje grof en ruw team. Op het DIOK-toernooi willen we pure reclame maken voor het rugby en geen narigheden". Voor andere narigheden is de pre sident vroegtijdig gewaarschuwd. Er zou kans bestaan op IRA-aansla- gen vanwege deelname van Ierland en Wales. Politiek: "Ik vind al die waarschuwingen overdreven. Op andere toernooien waar teams van beide landen deelnamen, gebeurde ook niets. We hebben een draaiboek overhandigd aan de politie, maar tot op heden heb ik niets gehoord van extra maatregelen die ze willen tref fen". DIOK speelt morgenmiddag om 17.00 uur de openingswedstrijd te gen Cardiff, om 18.30 uur treffèn Wanderers en Bukarest elkaar. Op zondag wordt om 13.00 uur om de derde en vierde plaats gespeeld. De finale is om 15.00 uur. 16.00-18.30 EURO: Atletiek': IAAF GP ook de weersomstandigheden taoellin van de eerste plaats op de en hem bepaald niet ongunstig wereldranglijst 1990 te verdringen rich landgenote Paula Ivan willen gezind. Af en toe stond er een lichte mislukten. aflossen als wereldrecordhoudster Mplinfp °P de De Roemeense, die er c 1L geen geheim van heeft gemaakt dat Doina Mehnte, de sterkste 1500 me- het innen van startgelden en winst- ter loopster van dit jaar, had in Zü- premies belangrijker is dan Euro- (4.22,38), de Oostduitse Mai wind in het stadion. Dat gebeurde juist op het moment dat de 100 me ter lopers zich gereed maakten voor de start. Leroy Burrell, met 9,94 se- pees kampioene worden, voelde duidelijk de last van een zwaar sei zoen. In de race over 1609 meter werd zij in 4.25,55 slechts vierde achter de Russin Artjemova DEN HAAG (ANP) - Robin van Helden en Marcel Versteeg, bei den van V. en LTC uit Den Haag, zijn toegevoegd aan de Neder landse atletiekploeg voor de Eu ropese titelstrijd in Split, die 27 augustus begint. Van Helden zal uitkomen op de 800 en 1500 me ter, Versteeg loopt de vijf kilome ter. Beide atleten hadden niet vol- daan aan de A-limiet op hun spe- De Néderlandse ploeg bestaat nu uit zestien mannen en vrou wen. Alleen Elly van Hulst zou daar nog bij kunnen komen. De ploeg ziet er nu als volgt uit: vrou wen: Ellen van Langen (800 m), Gretha Tromp (400 m en/of 400 m horden), Carlien Harms (10.000 m), Maijan Freriks (10.000 m) en Jolanda Homminga (marathon), mannen: Frans Maas (versprin gen), Robert de Wit (tienkamp), Eric de Bruin (discuswerpen), John Vermeule (marathon), Ge rard Nijboer (marathon), Marti ten Kate (10.000 m en marathon), Han Kulker (1500 m), Jeroen van der Meer (speerwerpen), Johan van Lieshout (speerwerpen), Ro bin van Helden (800 en 1500 m) en Marcel Versteeg (5.000 m). Zwitserse favoriete Gasser. Patti-Sue Plumer loste Elly van Hulst af als eerste op de 3000 meter. De aankomende juriste won in 8.44,21. In 1988 en 1989 was Elly van Hulst in Zürich als eerste op dit nummer over de eindstreep geko men. De Rotterdamse had gehoopt baat te vinden bij een speciale heup band voor haar Ischias-problemen. Hoewel het er gistermiddag bij een lichte training nog optimistisch uit zag, besloot de Rotterdamse kort voor de start geen risico te nemen. „Het inlopen ging goed maar toen ik wat steigerungen maakte, voelde ik weer behoorlijke pijnen." Ronde van Nederland). 18.15-19.00 Sportnet: Surfen. 18.30-19.00 EURO: Motor Sport News. 18.35-19.05 Ned 2: Tennis: magazine. 19.00-20.00 EURO: Eurosportnews. 19.00-20.00 Sportnet: Argentijns voetbal. 19.15-20.00 Ned 3: Studio Sport: paar- desport (OHIO in Rotterdam). 20.00-22.00 Sportnet: Autosport. 21.00-23.00 EURO: Voetbal: FC Helsinki- Liverpool. 22.00-23.30 Sportnet: Boksen. 23.00-00.00 EURO: Atletiek: IAAF GP 23.30-00.00 Sportnet: WK Honkbal: hoog tepunten van de elfde dag. 00.00-00.30 Sportnet: Exotische sporten. 00.00-01.00 EURO: International Motor sport. 00.30-02.00 Sportnet: Bowlen. 01.00-02.00 EURO: Eurosportnews. VRIJDAG 08.00-10.00 Sportnet: VS PGA Golf. 09.30-10.00 EURO: Eurobics. 10.00-11.00 Sportnet: Polo: Engeland- Franknjk. 10.00-11.00 EURO: Eurosportnews. 11.00-12.00 Sportnet: Internationale atle tiek in Monaco.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15