Feyenoord: anders maar niet heter Dekker opnieuw onder WK-limiet Bulters zwoegt zich langs Fleischeuer Zwemsport op zoek naar nieuwe impulsen Baffi neemt leiding over Succes traag Sparta Praag ZATERDAG 11 AUGUSTUS 1990 SPORT PAGINA 13 ROME (GPD) Ron Dekker neemt blijkbaar liever het zekere voor het onzekere. De zwemmer uit Deventer dook gisteravond voor de derde keer binnen een maand onder de WK-limiét op de 100 meter schoolslag. Bij de Goodwill Games in Seattle lukte het hem voor de eerste keer binnen de 1.03,0 min. te blijven. Gisteren, op de tweede dag van de 'International Swimming Cup' in Rome ging het Dekker weer makke lijk af. Eerst in de series (1.02,96), la ter ook in de finale van de 100 school waar hij slechts eenhonderd ste van een seconde verwijderd bleef van zijn nationale record: 1.02,57. Ron Dekker eindigde daarmee als vierde, hetgeen al voldoende zegt over het niveau zwemmers dat zich voor de eindstrijd had gekwali ficeerd. Winnaar werd uiteraard de Engelsman Adrian Moorhouse, re gerend wereldrecordhouder, Euro pees-, wereld- en olympisch kam pioen op deze afstand. Maar Dekker werd ook voorbij gegleden door de Italiaan Minervini en Eric Wunder- lich uit Amerika. Toch nog een smetje dus. "Het grote pluspunt van deze ra ce". sprak bondscoach Ton van Klooster evenwel nadat hij zich ge ruime tijd met Dekker had ver staan, "is dat Ron niet meer dood gaat op de laatste 25 meter. Je zag hem nu nog duidelijk versnellen naar de finish toe. De krachttrai ning met elastieken gaat zijn vruch ten afwerpen. Als hij nog wat afvalt, en zijn training zo doorzet heb ik wat hem betreft alle vertrouwen in de WK (januari '91 in Perth)". De tweede plaats van de dames estafetteploeg op de 4 x 100 meter Mager debuut Haan NÜRNBERG (SID) - Het debuut van Arie Haan bij FC Nürnberg heeft niet aan de verwachtingen van de Nederlandse coach beantwoord. De ambitieuze trainer zag zijn nieu we ploeg in de eerste competitie wedstrijd van het seizoen voor 20.000 supporters gisteravond tegen Bayer Uerdingen een mager gelijk spel van 1-1 behalen. Het elftal van Haan had een straf schop nodig om tot een puntende- ling te komen. Uitgerekend de 19- jarige Passlack speelde een dubbel rol in het duel, dat het publiek nau welijks kon fascineren. Eerst scoorde hij in de 21ste mi nuut voor het openingsdoelpunt voor Uerdingen. Vijf minuten later was hij de aanleiding van Nürn- bergs gelijkmaker. Hij raakte in het strafschopgebied de bal met de hand. Dittwar scoorde pas in twee de instantie: 1-1. vrij (achter de Verenigde Staten) stemde Van Klooster ook tot tevre denheid. Op dit onderdeel scoort Oranje immers altijd. Bij de Olym pische Spelen van Seoul leverde het de zwemploeg de enige (zilveren) medaille op. Van Klooster over het viertal Van der Plaats, De Bruijn, Masseurs en Brienesse dat dit keer de traditie hoog hield: "Volgens verwachting, op dit onderdeel ho ren we bij de top-drie van de wereld. En individueel leuk voor Diana van der Plaats. Ze bleef slechts achthon derdste verwijderd van haar per soonlijke record. Dat geeft haar - Van der Plaats twijfelde de laatste maanden nogal aan zichzelf - weer moed voor de toekomst". De jeugdvoetbaldag bij FC Lisse kon niet iedereen boeien. Dit jonge voetballertje is er maar bij q dag, georganiseerd door de afdeling Leiden van de KNVB, werd. opgefleurd door de voltallige c de selectie van FC Den Haag die assisteerde bij de trainingen. ROME - De zwembond is weer voor even uit de problemen. Het protest dat onlangs bij WVC werd ingediend over de voorgenomen herverdeling van de subsidiegel den is inmiddels door het minis terie in behandeling genomen. Hetgeen zoveel betekent dat de beslissing over de dreigende kor ting van 650.000 gulden over heidssteun zeker nog een jaar op zich zal laten wachten. Uitstel van executie, zo beseft ook de vice-voorzitter van de KN- ZB, Nico van Dam. De zwem bond, de laatste jaren bijna onaf gebroken geteisterd door finan ciële tegenslag, zal moeten inleve ren. Hoe dan ook. „Maar dit is ten minste iets", steekt Van Dam voorlopig zijn hoofd in het zand. De reactie van de voormalige zwembondscoach is tekenend voor de positie van het zwemmen in Nederland, maar zeer zeker ook voor de rest van de wereld. De sport lijdt aan slijtagever- schijnselen. Op de Olympische Spelen en bij een WK staat het bassin nog wel volop in de be langstelling, alle evenementen daar omheen worden omgeven door de geur van verval. "Het zwemmen", zei FINA-bestuurslid Nor man Sarsfield nog geen jaar geleden, "het z wegkwijnen". En Sarsfield lan ceerde meteen plannen om het tij te doen keren. Ietwat driest kwam hij op ideeën om estafettes in de rondte van het bad te organi seren, langdurige disciplines als de 800 en 1500 meter vrije slag te schrappen en de totale sport in handen van sponsors te leggen. Het conservatieve wereldje rea geerde geschokt, en Sarsfield werd bij het laatste FINA-congres aan de kant geschoven. Wel her kiesbaar, niet herkozen. Het reageerde op zijn ma- Toch heeft Sarsfield met zijn actie de wereldzwembond FIN A en de Europese federatie (LEN) aan het denken gezet. Anders kunnen de huidige pogingen om het zwemmen aan nieuwe impul sen te helpen niet uitgelegd wor den. Nico van Dam verwijst wat dat betreft met gretigheid naar het experiment dat dezer dagen bij de 'International Swimming Cup' in Rome wordt uitgevoerd. In het Stadio del Nuoto worden de A-finales gescheiden van de B- finales afgewerkt. „Alles zou snel ler, flitsender moeten", verklaart Van Dam dë achterliggende re den. „Er vindt volgende maand niet voor niets een Europees sprintkampioenschap (in Joego slavië) plaats. Er wordt niet voor niets een dag voor aanvang van de WK in Perth een zogeheten 'Speedday' georganiseerd. We zijn echt wel bezig met het zoeken naar vernieuwingen, neem dat nou maar van mij aan". Louter en alleen om die reden wordt het wereldbekercircuit ook voortgezet. Twee jaar geleden op gestart, naar voorbeeld van het at- letiek-circuit kon het evenement tot nu toe geen moment aan de verwachtingen voldoen. Wed strijden werden spontaan afge last door gebrek aan financiën, terwijl de vaak nog studerende zwemtop zich nauwelijks vrij kon maken om alle toernooien te be zoeken. Maar volgend jaar start het circuit weer op, alsof er niets aan de hand is geweest. De kalen der wordt teruggebracht naar ze ven toernooien, waarvan een in Rostock, terwijl de cyclus voor '92 tot slechts vier wedstrijden wordt beperkt. De FINA, die voor dat jaar drie Europese steden en een in Noord-Amerika zal selecte ren, beloofde in Rome waar schijnlijk tegen beter weten in dat er voor deze editie voldoende sponsorgeld in kas zal zitten. De naam van de geldschieter bleef echter achterwege. Zoals ook de toegezegde bondssponsor van de KNZB nog altijd niet is gevon den. Het badpak en de zwem broek blijven moeilijk verkoop baar. Ook dat is een mondiaal probleem. Nico van Dam maakt zich er maar niet druk om. Hij komt in Rome toch al tijd tekort door zijn werkzaamheden voor de zwem- commissie van de LEN. Als op volger van Wim de Boer krijgt de Hagenaar nu zelf de kans gebo den de 'denktank' van de Europe se federatie met nieuwe ideeën te voeden. 'Op weg naar betere tij den', zegt Van Dam, zoals dat ei genlijk ook zou moeten opgaan voor de Nederlandse situatie. „Ach", relativeert Van Dam de zorgelijke positie van de KNZB, „iedereen klaagt nu wel steen en been dat we geen sponsors kun nen vinden. Maar weinigen besef fen dat we jaarlijks toch zo'n ze ven ton aan externe steun binnen halen. Bovendien, welke interna tionale sportbonden kunnen het ons nazeggen dat zij in alle takken die onder hun vlag vallen aan de top meedraien? Niemand, denk ik. De KNZB dus wel met zwem men, waterpolo, schoonspringen en kunstzwemmen. Dat is schitte rend, maar het kost ook allemaal geld. Daarom is het belachelijk dat WVC ons wil korten. Jaren lang werd er op 'activiteit' gesub sidieerd, en nu we die optimaal hebben ontplooid, draait men de zaak ineens om. Het leden-aantal wordt bepalend voor de hoogte van de subsidie. Wij worden ach teraf dus gewoon gestraft voor onze inzet". OOSTENDE (ANP) - Frans Maas- sen is vrijdag bezweken voor de sprinters. Al een aantal dagen zaten de snelheidsduivels de koploper van de Ronde van België op de hie len. Een van lien Adriano Baffi sprokkelde enkele extra seconden bijeen en nam de leiderstrui over. In Oostende moest de Limburger buigen voor het snelle geweld, dat niet het zijne is. Troost voor de ren ner van Jan Raas was dat teamge noot Veenstra in de Belgische kust plaats de dagwinst voor zich opeiste door de massasprint te winnen. Hij versloeg de Sovjetrus Abdoesjapar- ov en Baffi na een weinig boeiende rit van 171 kilometer van Roeselare naar Oostende. De etappe stond in het teken van een lange vlucht van Jeran Marie Vernie. Hij ging al na twaalf kilome ter alleen op pad. Hij verwierf een maximale voorsprong van twaalf minuten, maar werd na 100 kilome ter gestuit door een gesloten over weg. BRUSSEL Memorial Van Damme. mannen, 100 m: 1 Bur- rell (VSt) 10,00,2. Smith (VSt) 10,18,3. Imoh (Nig) 10,21, 4. Marsh (VSt) 10.23. 5. Sangouma (Fra) 10,23. 6 Akogyiram (Gha) 10,27. 400 m: 1 Val- mon (VSt) 44.35.2 Hernandez (Cub) 44.60.3. Si mon (VSt) 44,60. 4. Black (GBr) 44.91. 5. Petti- grew (VSt) 45,86. 800 m: 1 Tanui (Ken) 1.43,39, 2. Abdenouz (Alg) 1.45,09, 3 Kiprotich (Ken) 1.45,21, 4. Kwizera (Boe) 1.45,50, 5. Ole-Marai (Ken) 1.45,60, 6. Cruz (Bra) 1.46.05. 400 mh: 1. Harris (VSt) 47,92, 2. Matete (Zam) 48,54, 3. Young (VSt) 48,87, 4. Amike (Nig) 49,89. BRUNSSUM Open Nederlands kampioenschaop, achtste ronde: Vatoetin (Sov) Van der Wal 2-0, Presman (Sov) - Goroezjenko (Sov) 2-0, Trtzjov (Sov) - Budé 2-0, Wimy (Sov) - Gantwarg (Sov) 1-1Koeperman (VSt) - Katz (Sov) 1-1, Boelat (Sov) - Pasjkevitsj (Sov) M. Baljakin (Sov) - Tsjegoljev (Sov) 1-1, Mooser (Ned) - Goloebjeva (Sov) 0-2, Koyfman (Isr) - Velraeds (Ned) 2-0, Robbens (Ned) - Okro- gelnik (Sov) 2-0, Wanders - Korenjevski (Sov) 0-2. negende ronde: Vatoetin - Tsitzjov 1 -1Presman Wirny 1 -1Korenjevski - Gantwarg 1-1Goloebje va - Boelat 1-1, Bude - Robbens 2-0, Katz - Koyf- mann 1-1, Pasjkevitsj - Van der Wal (Ned) 1-1, Tsjegoljev - De Heer (Ned) 2-0, Gersjt (Sov) - Bal jakin 0-2, Spoelstra (Ned) - Koeperman 0-2. Stand: 1Vatoetin 15 punten, 2. Presman en Tsjit- zjov 14.4. Korenjevski, Gantwarg, Wirny, Bude en Koeperman 13. Een groep van negen r der wie Veenstra en Stephen Roche waagde nog een uitlooppoging, maar voor Oostende kwam ook een einde aan die coup. Voor de derde achtereenvolgende dag eindigde de etappe in een massale aankomst. Veenstra toonde zich na De Wilde en Baffi de snelste in Oostende. Raul Alcala heeft zijn contract bij PDM met twee jaar verlengd. Dat heeft ploegleider Jan Gisbers vrijdag in San Sebastian bevestigd. De Brabander liet in het Basken land, waar zaterdag de zevende wedstrijd van de competitie om de wereldbeker wordt gehouden, ook weten dat hij verwacht dat Sean Kelly volgende week eveneens voor de duur van twee jaar een nieuwe verbintenis met de Nederlandse wielerformatie aangaat. Alcala gaat meer dan een miljoen gulden per jaar verdienen. Kelly zal moeten inleveren. Hij kan zijn ver minderde salaris aanvullen met pre mies voor overwinningen in belang rijke wedstrijden. (Zwe) - Davin (Arg/5) 6-31 -6 6-2, De la Pena (Arg) - Benhabiles (Fra) 6-2 7-6, Arrese (Spa/8) - Sacea- nu (BrD) walk over, Skoff (Oos/3) - Prpic (Joe) 6-2 3-6 0-1 duel gestaakt wegens invallende duister- NIEUW-VENNEP VEB1P. Janssen S. Paauw 6-3,6-2; J. Paauw - P. Wessels w.o.MEB1: T. Bulters M. Fleischeu- er 4-6,6-16-4; E. Brummer - R. Liefbroer 6-4,6-0; E. Gerth - M. van Rijn 6-2, 6-2; VEB2: M. Bethle hem - M. Groenestein 2-6,6-3, w.o.; J. Paauw - E de Jong 6-3,6-0; M. Outshoorn - J Verhoeff 6-2.6- 3; MEB2: H. Kraamwinkel - E. Schmidt 7-5,7-5; O. van Paridon - P. Vloeyberghs 6-2,6-3; O. Wempe - M. Verkerk 1 -6,6-3,6-3; J.A. Bakker - O. Beers 6- 2,6-3; VDB: P. Janssen/C. Vreeswijk - P. Wessel- sIC. Berkhout w.o.; S. Paauw/E. Reeuwijk - H. 6. 7-5; VEC1:1. Kruit - N. Faas 6-1, 6-2; I Vliet - S. Faas 4-6,6-4,7-6; MEC1: C. v/d Jagt - E. Nijssen 6-16-4; R. Lammens - G. Vogler 6-2,6-2; - E. Bos6-3,6-1 ;VEC2: D.Smits QB-Papendrecht LEIDEN - Quick Boys oefent i daag tegen Papendrecht (17.00 Nieuw Zuid) en niet zoals gepland tegen GVW. De ploeg uit Veenen- daal bereikte gisteren de finale van het NCRV-toernooi door winst na strafschoppen op Bennekom. De eindstrijd zal vanmiddag in Harder wijk verspeeld worden. Tegenstan der van GVW is Heeijansdam dat Enter Vooruit met 2-0 uitschakelde. Knijn 6-3, 6-3; I. Bisschops - R. Igel 6-2, 6-3; MEC2: P. Kok - D. Versteeg 3-6,7-5,6-3; N. van Alphen - T. Boei 6-0,6-2; MDC: C. v/d Jagt/P. Wijf- felman - S. van Bergen/G. Bakker 6-3,7-6; D. Ver steeg/P. Kleian - P. Laan/E. Nijssen 6-3, 6-2; J. Knijn/G. Vijn - R. Brinkmann/R. Koning 1-6,7-6,6- 4; K. Frese/C. Jansen - J. Pauwels/M. Knoppien 6- 4,3-6, 7-5; R. Lammens/M. Hoekstra - J. Knijn/G. Vijn 7-5, 7-6; GDC: E. Giesberts/F. Jansen - A. en P. van Nieuwenhuyzen 6-4, 7-5; C. van Wouden- berg/J. Brink -1. Kortenoever/T. Mandemaker 6-3, 6-2; C. van Woudenberg/J. Brink - M. Griekspoor/J. de Pijper 6-3,6-4; ROTTERDAM De supporters werden dan toch nog wat wijzer van het zoveelste 'nieuwe Feyenoord': het Roemeense wonderkind loan Sabau kan geweldig pingelen, verdediger Henk Fraser kan geweldig schoppen. Winnen blijft vooralsnog een probleem voor de num mer elf van vorig seizoen. Tegen VfB Stuttgart kwam Feyenoord met meer mazzel dan goed voetbal aan de goals: 3-1 Zo laag als vorig seizoen zal Feye- Helaas voor het Rotterdamse le- hem niet te sollen valt. Fraser noord dit jaar wel niet eindigen. Met gioen, dat jaar na jaar bereid is het schopte zo onbeschaafd om zich de Rotterdammers weet je het ech- gehannes een nieuwe kans te geven, heen, dat drie rode kaarten zijn deel ter nooit. De traditie getrouw selec- is dat op het veld al lang niet meer hadden moeten worden. De Rotter- teerde Feyenoord weer flink door in zo. Gisteren bij het tradionele Rot- dammer kwam zelfs zonder waar de zomer. Overal, staat het begrip terdam-toemooi zagen dik 20.000 schuwmg van het veld. doorselecteren voor het vervangen fans, dat hun ploeg weliswaar op- jonge talenten die het net niet nieuw verbouwd is, maar voorals hebben gehaald door talen- nog geen enkele bedreiging kan aangaf niet opzij te gaan ten. Bij Feyenoord wordt door- vormen voor de top-twee van Ne- gaans de ene dure miskoop door de derland. volgende afgelost. Over Hiele's opvolger Ed de Goey De laatste die op de nominatie kan nog moeilijk worden géoor- stond verkocht te worden was de deeld. Buitenlandse deelnemers Hongaar Kiprich, nog geen jaar ge- aan het Rotterdam-toernooi komen leden ingehaald als de duurste aan- voornamelijk hun geld ophalen, koop aller tijden. De international hebben althans zelden zin de kee- werd echter overbodig, vanwege de per van de thuisploeg anderhalf uur Tsjechische spits Griga en de komst voor de voeten te lopen, van de Roemeen Sabau. Aangezien Stuttgart, twee dagen eerder in de Kiprich in de eerste weken echter eerste wedstrijd van het Bundesli- goed zij n best deed en verschillende ga-seizoen sterk gestart bij Borussia backs van amateurclubs op het ver- Dortmund (0-3), gaf dan nog be keerde been zette, moet nu Griga hoorlijk partij, zonder de verdedi- toch maar wijken. Van Feyenoord ging van Feyenoord echt te testen, kun je zeggen wat je wilt, als het om Niettemin dacht Henk Fraser een opportunistisch zaken doen gaat, is bruine beurt te maken als hij de club nog altijd onverslaanbaar, meteen even liet zien dat er met leidersrol. "Hij kan echt alles", had trainer Pim Verbeek gezegd, waar bij de assistent van Bengtsson in zijn opsomming vergat te zeggen dat de Roemeen ook beperkingen heeft. Hoeveel Oost-Europeanen hebben hier meteen de pannen van het dak gespeeld? Daarbij is Sabau pas 22. Dat hij kan voetballen, behoeft weinig betoog, tegen Stuttgart viel hij echter vooral op door maar zel den direct te spelen en integendeel geflatteerd. De penalty de ene na de andere actie te willen (dom hands Schmaler) loan Sabau in actie. Hier probeert hij onder Jürgen Hertmann van Stuttgart door te gaan. OOSTENDE Ronde van Belgis, derde etappe van Roesela re naar Oostende: 1. Veenstra (Ned) 4.18.02,2. Abdoesjaparov (Sov), 3. Baffi (Ita), 4. Lameire I (Bel), 5. Planckaert (Bel), 6. Wüller (BrD). 7. Só- rensen (Den), 8. Museeuw (Bel), 9. Cornelisse (Ned), 10. Dauwe (Bel), allen zelfde tijd als Veen stra. Klassement: 1. Baffi 15.13.04, 2. Maassen (Ned) 0.01, 3. De Wilde (Bel) 0.02, 4. Museeuw 0.05, 5. Vanderaerden (Bel) 0.09, 6. De Vries (Ned) 0.12, 7. Haghedooren (Bel) 0.14, 8. Frison 0.18 (Bel), 9. Sórensen z.t. 10. Bontempi (Ita) HOENSBROEK Omloop van de Mijnstreek, proloog: 1. Van Veenendaal (Sassenheim) 4,8 kilometer in 5.46,2. Eyk (Badhoevedorp) 0.06,3. Startman (Eibergen) (Denekamp) 0.12, 10. Rademakers (Schinveld) mannen: 400 m vrij: 1. Holmertz (Zwe) 3.53,15, 2. Szilagyi (Hon) 3.53,87, 3. Frostadt (VSt) 3.54,19,4. Marchand (Fra) 3.55,20, ö.Koedratsjev (Sov) 3.55.77. 6. O'Hare (Can) 3.55,98. 100 m school: 1Moorhouse (GBr) 1.02,22,2. Minervini (Ita) 1.02,24,3. Wunderlich (VSt) 1.02,51,4. Dek ker (Ned) 1.02.57, 5. Penicaud (Fra) 1.02,91, 6. Hernandez (Cub) 1.03,09. Niet geplaatst: 15. Van Rijn (Ned) 1.04,92. 400 m wissel: 1. Namesnik (VSt) 4.16,81, 2. Burgess (VSt) 4.27,13, 3. Letzin (DDR) 4.27,15, 4. Brown (Can) 4.28,22, 5. Bor- deau (Fra) 4.28,79,6. Blake (GBr) 4.29,814x200 m vrij: 1Italië (Gleria, Idini, Trevisan, Battistelli) 7.20,90, 2. Zweden 7.21,73, 3. Verenigde Staten 7.26,69,4. Frankrijk 7.26,83,5. Sovjetunie 7.2712, 6. Canada 7.30,41. Niet geplaatst: 9. Nederland 7.39,12 (Blank 1.57,93, Wouda 1.55,17, Sloeser- wij 1.54.35, Granneman 1.51,67). vrouwen: 200 m vrij: 1. Hedgepeth (VSt) 2.01,12, 2. Pickering (GBr) 2.01,57, 3. Kremer (VSt) 2.01,95, 4. Noall (Can) 2.02,93, 5. Ortwig (BrD) 2.03,50,6. Dobrescu (Roe) 2.03,71,7 Mas seurs (Ned) 2.04,03 (series 2.03.86). Niet ge plaatst: 18. Sylvester (Ned) 2.06,91 200 m vlin der 1. Radke (VSt) 2.11,24, 2. Minthorn (VSt) 2.13,04, 3. Jakovleva (Sov) 2.14,17, 4. Scar borough (GBr) 2.14,37,5. Tocchini (Ita) 2.14,416. Redford(Aus) 2.15,23. Niet geplaatst: 25. Brienes se (Ned) 2.24,10. De 3-1 daarom ook rijkelijk aard voor een Duitser, voor mislukt Keur natrappen. Invaller Kastl maakte >n pp. een overtreding op een andere in valler, Taument, waarvoor scheids- vrije trappen i vriendschappelijke toernooien. Zo gaat dat op tie gemaakt. Een rode kaart r ook, uiter- NIEUW-VENNEP - Tom Bulters Meren wij k-speler. Bulters haalde wist in het mannenenkel BI van de steeds zijn opslag binnen om via 4-6, pen 6-1,6-4 de halve fina Iarc "Dat was ouderwet Fleischeuer pas met 6-4 in de derde belangrijke punten set te verslaan. Erik Brummer en Fleischeuer, waardoor ik toch in de Elmar Gerth bereikten gisteren op wedstrijd bleef. Vanaf de tweede set jaar, red.) speelde ze erg goed". De eenvoudigere wijze de laatste heb ik geprobeerd iets meer tempo vier. Bij de Bl-vrouwen kwam Pe- te spelen, al lukte dat niet altijd", al- tra Janssen zo ver door Saskia dus Bulters. Paauw uit te schakelen. Brummer, als zesde geplaatst, hoefde niet lang op het gravel te ver- De als tweede geplaatste Bulters blijven. Rogier Liefbroer zag bij 4-5 had het gistermiddag niet makke- in de eerste set zijn service, en dus maken. Veelvuldig balverlies was lukje, de tweede goal (Scholten, het eevole daarbii kreeg de Roe- een vrije trap) ook, de derde rechter Uilenberg met geel op de meen van scheidsrechter nogal wat (Kiprich) werd uit buitenspel-posi- proppen wilde komen. Taument ROTTERDAM (ANP) - De ope- fraaie aanvallen van Sparta maakte iiicc c provoceerde Kastl echter nog even, Mmminv na met hot twoo/io waarne de spits die uit irritatie een poging deed de Feyenoord na te trappen. Dat mislukte dus. Zoals er gisteravond zo veel mislukte. Uitspraak Feyenoord vraagt aan de arbitrage commissie van de UEFA een uit- r te blijven: 6-3, spraak te doen over het conflict dat jaar geleden liet af C-speelster Ju- de club heeft met Dynamo Boeka- voetbal zien. Als wel dith Verhoeff is tot staan gebracht rest. De Rotterdamse club bereikte europese landen werden de leuke door Marijke Outshoorn, die met 6- volgens eigen zeggen reeds op 1 juni combinaties niet afgerond. Met -1-1--*— overeenstemming met de Roeme- me Cou' nen over de transfer van internatio- dromen. In het mannenenkel B2 sloeg de nal Sabau. Nadat de middenvelder succesvol optrad bij de wereldtitel- de andere halve finale aldus opne- Jong makkelijk men tegen Bulters. 6-0. De opmars De bij het vrouwenenkel BI bo ven aan de lijst genoteerde Janssen vond een sterk spelende Paauw te- 2, 6-3 de betere genover zich. "Voor haar leeftijd (14 Zandvoortse mag dan lovend over als eerste geplaatste Onno haar opponente spreken, echt be- ridon zich soepel langs Peter Vloey- strijd in Italië verlangt Dynamo dreigd werd ze niet in haar partij: 6- berghs: 6-2, 6-3. "Het gevoel was er plotseling het dubbele bedrag, als 2,6-2. Janssen stuit in de halve fina- eindelijk weer. Laat Guyt ningswedstrijd van het Rotterdam Novotny kort na rust het tweede AD-toernooi is gisteravond gewon- Praagse doelpunt. By de Tsjechos- nen door de meest defensieve lowaken maakte de Amerikaanse ploeg, Sparta Praag. In een duel dat international Trittschuh, op huur- veel weg had van een uit vertraagde basis voor een jaar vastgelegd, een beelden bestaande televisie-uitzen- onopvallend debuut. FC Twente ding, werd Porto verslagen, 2-1. heeft in de eerste wedstrijd van zijn de Europese be- eigen jubileumtoernooi geen einde landskampioenen van drie kunnen maken aan de matige reeks van oefenwedstrijden. Tegen de bescheiden Spaanse middenmoter Atletico Bilbao mocht de ploeg van trainer Vonk blij zijn dat het scorebord na negen tig minuten slechts 1-1 aangaf om dat de Zuideuropeanen nogal slor dig met een de kansen omsprongen. Couto miste kansen dat wat Feyenoord wenst te betalen, aanwinst Paille, overgenomen Porto scoorde pas op __o ment, dat de tegenstander het met Daardoor kon de Enschedese 25-ja- tien man moest doen. De nieuwe rjge kort voor tijd via de veelbelo vende aanwinst Joeri Mulder - de i le op Annemarie Clay, terwijl Cindy komen, ik ben niet bang voor hem", Directeur Martin Snoeck keerde PSV's Europese tegenstander de eerste helft door een treffer Berkhout verrassend Jacquelin Paauw treft. Paauw is zo ver geko men, omdat Petra Wessels zich te- pe, had heel wat meer problemen, beerde de ploo: binnen. In de volgende spelreeks geen enkele game meer wist te be- verloor de Voorschotenaar op 2-1 halen: 4-6,0-6. Brummer moet naar hij vergeefs pro- ïn glad te strijken. geplande single Mickel Verkerk greep de eerste set "Dynamo wil nu twee miljoen dol- Montpellier, kopte raak. Even der was de Tsjechoslowaakse ver dediger Vrabec het slachtoffer ge- zijn opslag. Bulters profiteerde rackets kruisen met de favoriet meteen door op 4-1 te komen. Marco van Trigt. Fleischeuer liet vervolgens de set wist Wempe niet defï- lar (4 miljoen gulden). Het bedrag gels in het professionele voetbal, de Ook in het vrouwenenkel B2 Viel nitief te verslaan. In de beslissende waarover wij een akkoord hebben Hij kreeg rood na het aantikken van walk-over te betreuren. Marie- spelreeks liet de Lissenaar een 5-0 bereikt is ongeveer de helft. De UE- een doorgebroken tegenstander. Valverde opgelopen achterstand nog ongedaan maken. In de serie strafschoppen bleek dat het jeugdige Twente nog veel moet leren. Neijenhuis, Karnebeek en Mulder konden de matige doel- Iru niet passeren en de gast- ke Bethlehem kan verder spelen, voorsprong nog bijna glippen: 1-6, FA moet nu maar een uitspraak Sparta, dat na Griga (Feyenoord) heer werd daardoor gedwongen tot Marcel van Rijn kon tegen Gerth Groenestein, geen 2 omdat haar tegenstandster, 6-3,6-3, zijn huzarenstukje Bulters wist zijn opslag toch te be- eerder tegen Michael Dijkstra niet i avond door te gaan, nadat beide speelsters als eerste In het vrouwenenkel Cl ging de set veroverd hadden. Jacque- onderuit. Miijam van Vliet Sandra Faas gelijk stellen, dan zal Feyenoord e ook zijn andere steraanvaller Skuhravy (Genua) heeft laten ver trekken, was vroeg in de wedstrijd optreden tegen FC Aberdeen, dat morgen plaats heeft. De Schotten maakten duidelijk tra geld overmaken. "Sabau speelt op voorsprong gekomen. Kukleta de beste indruk van de vier elftallen houden om vervolgens zelf door de herhalen. Gehinderd door een kuit- line Paauw doet hier eveneens nog de alles beslissende tiebreak van de in elk geval bij ons", aldus Snoeck. profiteerde al na drie minuten i beter: 4-6,6-4,7-6. "We weten zeker dat hij een belang- i Fleischeuer te breken, blessure kwam Van Rijn niet verder i het gebeurd met de dan vier spellen. Gerth moet het De Leiderdorpse wist de plek hoger genoteerde Ellen de Enschede en troefden het met MARTIN HOEKSTRA rijke aanwinst i fout in de verdediging van de een half tweede team aantredende Portugezen. Uit een van de weinige Borussia Dortmund met 2-1 af.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 13