spooRrrv Chovanec als leider Blunders leidden tot lege kas Ajax LeMond rijdt in Ronde van Nederland Begroting PSV boven dertig miljoen Sterke bezetting Nieuw Vennep DINSDAG 7 AUGUSTUS 1990 SPORT PAGINA 13 Penningmeester maakt schoon schip AMSTERDAM (GPD) - Geboren in Amsterdam en dat is soms te horen. Op de beurs heeft hij goed verdiend. Zo goed dat hij zich op z'n vijftigste kon terugtrekken uit het arbeidsproces. Het grootste deel van zijn tijd besteedt hij wekelijks aan Ajax. Twee, drie, soms vier dagen is hij in de Amsterdamse Meer terug te vinden. Arie van Os, 53 jaar. Penningmeester van een club die tot ieders verrassing erg krap bij kas blijkt te zitten. Anderhalfjaar is Van Os nu verant woordelijk voor het financieel be leid bij Ajax. Het structureel tekort van zo'n twee miljoen gulden, waar mee de nieuwbakken penning meester toentertijd werd gecon fronteerd, heeft Van Os nog steeds niet kunnen wegwerken. Ook al kocht Ajax ter voorbereiding op de nieuwe voetbaljaargang voor het eerst sinds mensenheugenis geen nieuwe spelers. Ook al trok Ajax een in de geschiedenis van de club nooit eerder genoteerd gemiddelde van 16.000 toeschouwers per thuis wedstrijd. Zelfs in de 'gouden jaren' kwam Ajax, onder aanvoering van Johan Cruijff, nooit boven de 13.000 bezoekers gemiddeld. "Ja, het was wel even schrikken", zegt Van Os over het moment dat hij inzage kreeg in de financiële huis houding van de club. "Ik dacht dat Ajax een professioneler geleid be drijf was. Organisatorisch zat de boel niet goed in elkaar, maar vooral die schuld van twee miljoen viel me tegen. Ik heb altijd gedacht, en ik zal niet de enige zijn geweest, dat Ajax een vermogende club was, die bij voorbeeld een speler kon kopen wanneer dat nodig was. Dat was dus helemaal niet het geval. De oorza ken zijn vrij duidelijk. Er zijn aan kopen gedaan, die niet hebben ge bracht wat er van werd verwacht. De affaire met Linder heeft daarbij vrij veel geld gekost. Tja, en dan gaat het hard hoor; vijf, zes ton ben je zo kwijt". Van Os zegt het oude bestuur niet een schop na te willen geven. Na tuurlijk. Maar erg veel waardering lijkt hij ook weer niet op te kunnen brengen voor Ton Harmsen en de zijnen. Wanneer hij of voorzitter Mi- chael van Praag contact zochten Györinaar AZC ALPHEN AAN DEN RIJN - Gabor Györi (23), de nieuwe Hongaarse aanwinst van AZC/Tarvo, meldt zich donderdag voor het eerst op de training van de Alphense waterpo- loploeg. De van OSC Boedapest af komstige speler is de vervanger voor de naar Polar Bears vertrok ken international John Jansen. met hun voorgangers, werden ze telkenmale opgezadeld met het ge voel 'indringers' te zijn. „Wat nou indringers?", klaagt Van Os zijn nood over de geringe medewerking. "De stoel waarop ik ging zitten was leeg". "Het probleem waarmee Ajax heeft gezeten, is in feite hetzelfde probleem als dat van de KNVB. Het is dat tweeslachtige.... De goedwil lende amateurs, die in hun vrije tijd beslissingen moeten nemen. Dat kan niet meer. Ach, je zult mij niet horen zeggen dat de vorige be stuursleden het goed of fout hebben gedaan. Laat de mensen dat zelf maar beoordelen. Wat ik wèl zeg is dat je je niet kunt onttrekken aan je verantwoordelijkheden als be stuurslid door te zeggen datje ama teur bent". Het gehele Ajax-bestuur wil ein delijk wel eens verlost zijn van de erfenis uit de periode Harmsen. Zo lang het hoger beroep in de fraude zaak nog loopt, lijkt die hoop ydel. Van Os, zelf gepokt en gemazeld in het zakenleven, geeft toe enigszins verrast te zijn geweest over wat zich in het verleden heeft afgespeeld bij Ajax. "Er gebeuren in het zakenle ven ook dingen waarvan je je kunt afvragen 'mag het wèl, mag het niet'. Het idee van het oranje licht. *Arie van Os: "Ik dacht dat Ajax een professioneler geleid bedrijf was". Voor de één een teken datje nog net mag doorrijden, voor de ander een teken om te stoppen. Maar het merkwaardige is dat redelijk ge slaagde zakenlui bij een voetbal club plotseling geheel andere nor men gaan hanteren. Tijdens de rechtzaak werd een paar keer ge zegd dat de voetbalwereld heel an ders in elkaar zat dan het gewone le ven. Ik begrijp dat niet. Dat ik pen ningmeester ben bij Ajax is inder daad heel wat anders dan m'n be stuursfunctie bij de effectenbeurs. Maar dat betekent niet dat ik m'n normen ga verleggen. Kennelijk gaan mensen in de voetbalwereld, met name onder druk van de publi citeit, heel anders denken". Met het tekort van twee miljoen houden de problemen bij Ajax niet op volgens Van Os. Inclusief de fis cale naheffing, de belasting- èn de rechtbankboete, plus nog eens de rente daarover, schat de penning meester het negatief vermogen van Ajax in totaal op zo'n 18 miljoen gul den. "Volgens het meest slechte scenario dan", haast hy zich eraan toe te voegen. "Voorlopig zitten we met 4,7 miljoen naheffing en één miljoen gulden rechtbankboete. Natuurlijk is er ook een andere be groting op te stellen. De spelers, die allemaal een bepaalde waarde ver tegenwoordigen, staan bij ons niet op de begroting. Maar het is heel ge vaarlijk om je selectie te gaan waar deren; wie vandaag drie miljoen waard is, kan morgen nog maar een ton opbrengen. Andersom ook, ja. Op deze manier hebben we in ieder geval nog een dekking voor ons te kort. Hadden we die dekking niet, dan zouden we met deze schuld niet eens mogen werken". Honkballers VS verslaan Holland EDMONTON (ANP) - Het Neder lands honkbalteam is vanochtend in het Canadese Edmonton door de Verenigde Staten, een team samen gesteld uit de beste college-spelers, terechtgewezen: 10-4. Het was de tweede nederlaag van de Neder landse ploeg tegenover één over winning. Wat tegen Venezuela één van de pluspunten was, het slaan op cruciale momenten, kwam tegen de Amerikanen niet goed uit de verf. In totaal liet Nederland elf mannen on- verrichterzake op de honken ach ter. UTRECHT (GPD) - Greg LeMond en Erik Breukink zijn de blikvangers in de profronde van Nederland, die maandag met een proloog in Groningen voor de dertigste keer van start gaat. Op de - voorlopige - startlijst, die gisteren door de organisatie in Utrecht werd bekend gemaakt, komt ook de naam van Laurent Fig- non voor, maar de Franse vedette zal zo goed als zeker niet rijden. Fignon heeft na zijn vroege opgave in de Tour de France nog niet op de fiets gezeten en laat ook het wereldkampioenschap schieten. Gerry van Gerwen, als coördinator van de Stichting Bevordering Beroepswielersport verantwoordelijk voor het contracteren van het deelnemersveld, gisteren: „De kans dat Fignon start, is inmiddels vrijwel nihil. Dat maak ik ook op uit het feit dat 2 naar voren hebben geschoven bij Castorama. Daarentegen mag iedereen uitgaan van de aan wezigheid van Greg LeMond. Het is juist op diens aandringen, dat de Z-ploeg aan het ver trek staat". LeMond wil in de goed verzorgde profronde van Nederland kilometers maken als voorbe reiding op het wereldkampioenschap in Ja pan. Daar verdedigt de Amerikaan begin sep tember zijn titel. Trots memoreerde Wim Breu kink, voorzitter van de organiserende stich ting, gisteren aan het feit dat in het verleden vijf wereldkampioenen zich aandienden met de kilometers van de profronde van Nederland in de benen: Kuiper, Raas, Knetemann, Zoete melk en diezelfde Greg LeMond. Hetgeen be tekent dat dit jaar gewerkt wordt met een bud get van acht ton (honderdduizend gulden meer dan vorig jaar) en dat de winnaar van de enige etappekoers voor profs door dit land, zeventig FICP-punten mag bijschrijven op zijn conto. Toen Fignon vorig jaar 'per ongeluk' de eind zege greep, waren dat er nog maar dertig. Op de FICP-ranglijst wordt de profronde door Ne derland nu ongeveer even hoog aangeslagen als een wedstryd als Pariis-Nice. Niettemin is het deelnemersveld opnieuw niet bijster bijzonder. Vanzelfsprekend starten alle vijf de Nederlandse ploegen (inclusief het marginaal werkende Elro van Jos Elen). De buitenlandse concurrentie moet opnieuw uit Frankrijk en België komen. Behalve Castora ma en Z schreef ook Toshiba (Kappes, Stumf, Leclerc) in. Verder aan de start de Duitse Stuttgart-ploeg van Hennie Kuiper en drie Bel gische formaties: Histor (Frison), SEFB en Tu- lip (Van Holen). Van onze correspondent Henri van der Steen EINDHOVEN (GPD) Het is een brave, rustige groep voetballers, de selectie van PSV voor het seizoen '90-'91„Wat mij betreft een beetje té rustig", zegt Hans van Breukelen, die winnaars als Lerby, Kieft en Nielsen nu al lijkt te missen. De eerste ontwikkelingen bij de Eindhovense topclub zijn niettemin interessant: de Roemeense aankoop Popescu heeft problemen, de lang als miskoop aangemerkte Chovanec werpt zich op als de nieuwe lei der. In de eerste oefenduels speelde Jo zef Chovanec zoals hij. dat in de Tsjechische ploeg op het WK in Ita lië deed: dwingend en sterk. Chova nec scoort, laat scoren, speelt op het vier-mans middenveld links van het midden (met Erwin Koeman aan de lijn) en manifesteert zich ineens als vaste basisspeler. „Wij willen Cho vanec ook helemaal niet kwijt", rea geert Kees Ploegsma op mogelijke belangstelling voor de gewezen li bero. Chovanec zelf zegt inmiddels gebeld te zijn door Jozef Venglos, in Italië nog bondscoach van de Tsjechen en nu manager van het Engelse Aston Villa, maar eigenlijk staat hij niet meer te dringen om te vertrekken. Wat Chovanec betreft is PSV dan toch nog wat wijzer geworden van het WK, al daagt er nu een ander probleem. Tot 1 november, als Ro- EEG'ers niet worden opgesteld. Ro- mario lijkt zeker van zijn plaats, Ka- lusha ook, zy het dat de Zambiaan waarschijnlijk zeker is van de tribu ne. Gheorge 'Gica' Popescu zou, vooropgesteld dat hy toestemming krijgt van de stichting Arbeidsza ken, voorlopig Chovanec uit het elf- tal moeten houden, maar daar lykt zich de eerste verrassing dus al aan te kondigen. Achter elkaar zuchtten Bobby Robson en Hans Doijee gisteren tij dens de open dag van PSV, opge fleurd met een partijtje tussen ar tiesten en oud-PSV'ers en bezocht door zo'n 15.000 mensen, dat Popes cu problemen heeft. „Niet zozeer op het veld als erbuiten", waar de ver dediger zich met drie woorden Itali aans probeert te redden. Hans van Breukelen signaleert vooralsnog ook al moeilijkheden tij- Wilt u iets melden? Bel 071- 161424 (Wim van Duivenbode) zondag tussen 19.30 en 20.30 uur. Of schriftelijk naar Postbus 54, 2300 AB Leiden. De Leidse korfbalclub Zui derkwartier oefent tweemaal. Op donderdag 30 augustus bij DKC en op zondag 2 september bij WION De indeling van de twee de divisie B van de landelijke zaalvoetbalcompetitie is bekend. De twaalf clubs zijn: Rovedo, Boerenburg (Noordwijk), COAL, THB Boys (Lisse), HMSH, Bak ker Sport, Necom, De Rozet, JSB, Martin Centrum (Voorschoten), Olympia/Zwarte Wolf (Leiden) en Frans Maas. Het Noordwijkse Boerenburg heeft de plaats van Van der Plas/BMW ingenomen De wielerploeg van Sauna Diana wordt opgeheven. Hierdoor komt er een extra plaats vrij in de top klasse De Warmondse golfclub Kagerzoom zal nog even moeten wachten voor zij een eigen golf baan heeft. Er zullen waarschijn lijk onteigeningsprocedures plaatsvinden De Leidse wiel renner Gert Jan Moraal is ge trouwd met Karin Gans Edward Hagen is zijn leiderspositie in de nationale skeelercompetitie aan de Fries Elzinga kwijtgeraakt Amateurwielrenner Dariny Nelis- sen (een neefje van Jean) heeft in Elsloo zijn profdebuut gemaakt bij PDM De in onze regio be kende Zeeuwse voetbalclub Hoek heeft ex-prof Ton Blanker binnengehaald. Blanker werd in zijn jeugdjaren ooit bestempeld als de opvolger van Johan Cruijff Henriëtte Vooys heeft de Ronde van Barendrecht gewonnen. Piet Kralt werd zevende in Santpoort De zaterdagselectie van de Leidse voetbalvereniging VNL heeft in Pearl City een nieuwe shirtsponsor Niet de voetbal vereniging Leiden heeft nieuwe kleedkamers, maar zustervereni ging De Sleutels De Lugdunum-spelers Jaap Schilt- huizen en Wim Eradus haalden tijdens een looptraining de rols toelatleet John van Buren (Bode graven) uit het water. De rolstoel atleet was aan het trainen voor de Bloemenmarathon en vloog tij dens de afdaling uit de bocht Het paard Bobo Buitenzorg is in Voorschoten kampioen van Zuid- Holland kortebaan geworden. In Stompwijk won Ann Marshall In manege Bakker in Noordwij- kerhout wordt van 7 tot en met 9 september een dressuurweekend gehouden, waaraan diverse top- ruiters deelnemen. Deelnemers kunnen inschrijven bij de heer Wensing (02503-20265) Een jeugdige ploeg van FC Lisse neemt deel aan de Haarlem Cup. Tegenstanders zyn RCH, SMS, BSM en Concordia Hillegom De wedstrijden om de Piet Boot-bo kaal bij voetbalvereniging De Sleutels beginnen op zaterdag 11 augustus. Lugdunum is om 14.30 uur op sportpark De Vliet de eer ste tegenstander Donderdag 9 augustus houdt de Noordwijkse volleybalclub NOVO de zesde strandloop in een serie van negen. De start is om 19.30 uur Het bil jartcentrum Oegstgeest, geves tigd aan de Voscuyl, houdt van 24 tot en met 26 augustus een open biljarttoernooi. De winnaar van vorig jaar, Kees Zoetemelk, be hoort tot de deelnemers Na de NOS heeft ook de sportzender Eurosport besloten af te zien van het uitzenden van wereldkam pioenschap wielrennen op 2 sep tember in Japan. De kosten zijn voor beide veel te hoog. Ook de Vlaamse BRT zendt het WK niet uit De najaarsvergadering van de KNVB afdeling Leiden is op 1 november Met ingang van het nieuwe voetbalseizoen zijn er en kele spelregelwijzigingen. Het gaat om buitenspel (gelijk geen buitenspel meer), verzorging ge wonde spelers, bindende instruc ties voor het uit het veld zenden van spelers die doorgebroken spelers van achteren neerleggen en het dragen van scheenbescher mers Op 12 augustus is in Hout- rust (Den Haag) een groot Aikido Budo-gala Duindigt heeft woensdagmiddag een gevarieerd programma. Aanvang 14.30 uur In Amerika heeft de Wielren Unie de zogenaamde Calimero (dichte) helmen verplicht gesteld De Leidse voetbalvereniging VTL oefent op donderdag 16 augustus in Nieuw-Vennep tegen SMS. Op 19 augustus brengt de Vlietclub een bezoek aan Bergambacht. GWS en Teylingen spelen bij Sik- kens op dinsdag 14 augustus te gen elkaar. VNL speelt op zondag 12 augustus uit bij De Zwarte Schapen. Op dezelfde dag ont moeten Bernardus en LFC el kaar. Dinsdag 16 augustus krijgt Bernardus bezoek van Woubrug- ge Martin Prins (Roodenburg) en Robert Dros (UDWS) hebben hun overschrijving ingetrokken en blijven bij vierdeklasser LFC Vrijdagmiddag om half drie kunt u getuige zijn van een spectacu laire rolstoelrace op het wieler parcours De Bult (Roomburger polder) Voetbaltrainer Mart de Groot wordt dit seizoen bij Fore- holte geassisteerd door Ton Ar royo en Edward Maasdijk In de week van 3 tot en met 6 septem ber houdt zwemvereniging De Colombiaan een zwemvierdaagse in Voorhout Henk Viskil (Stormvogels) wordt de nieuwe trainer bij voetbalclub Van Nis pen Gobbel. Toeschouwers: 3000. warg (Sov) - Sjoelman (Sov) 0-2. Budé (Ned) Koeperman (VSt) 1-1Carli (Ned) - Baljakina (Sov) 0-2, Goroetsienko (Sov) - Heme (Ned) 2-0. Vatoe- tin (Sov) - Rigterink (Ned) 2-0, Baljakin (Sov) - Wanders (Ned) 1 -1Gregoire (Bel) - Tsjitsjov (Sov) 0-2, Van der Stap (Ned) - Koifman (Isr) 1-1, Van der Wal (Ned) - Woolschot (Ned) 2-0. Derde ronde: Mooser (Ned) - De Vries (Ned) 2-0, Sjoelman - Lenselink (Ned) 2-0, Velraeds (Ned) - Goroesjenko 0-2. Kole (Ned) - Baljakina 0-2, Kalb- fleisch (Ned) - Thijssen (Ned) 0-2, Koeperman - Van Dijk (Ned) 2-0. Robbens (Ned) Van der Wal 0-2, Damen (Ned) Tsjegoljev 0-2, Tstitsjov - Won- nink (Ned) 2-0. Koifman - Berends (Ned) 2-0, Wir- voetbal-Nederlander wordt, dens wedstrijden. „Op het midden- kunnen twee niet- veld gaat het wel, iedereen helpt hem ook, dat gaat zelfs opmerkelijk gemakkelijk voor hem. Maar als hij achterin speelt, heeft Stan Valckx steeds twee tegenstanders, dat loopt niet. En dan zitje met het taal probleem. Zeker als je achterin NIEUW VENNEP - De Open Ten- speelt moet je kunnen praten en dat niskampioenschappen van de Haar- AMSTERDAM (ANP) - Joris Bren- gaat dus nietlemmermeer kennen zoals gebrui- zen om die taalproblemen te voor komen. „Tijdens het eerste gesprek met PSV heb ik meteen gevraagd of tie. De Engelsman het een probleem was dat ik geen ven. woord Nederlands spreek. Want de taal heeft me weerhouden naar Liefst 25 procent gemiddeld stij- Spanje of Italië te gaan, twee jaar gen de pryzen voor de kaartjes, de geleden al toen ik naar Barcelona sponsors zijn zelfs nog tien percent kon. Spreek je de taal niet, dan leer duurder uit. PSV kan het doen, met je de cultuur ook nooit kennen en een klein stadion waar de stoelen ben je als coach kansloos". dus schaars zijn. Manager Kees Tv««4.i liPloegsma zei er gisteren zelfs op te Dertig miljoen hopen dat het aantal verkochte sei- PSV blijft de trend zetten. Ajax zoenkaarten deze weken tot record- biedt het hoofd aan verliezen en hoogte zal stijgen, breidt financieel toch uit, Feye- noord droomt van begrotingen van 25 mihoen. Maar by de nummer voorlopig geen zin te hebben het w w. twee van Nederland gaat er komend stadion verder uit te breiden. „Ik wordt. De kosten (acht miljoen) seizoen naar verwachting al 30 mil- voel er weinig voor daar nu weer baten (negen miljoen) van de sta- joen gulden in en uit. De supporters een paar miljoen voor uit te geven, dion-exploitatie zijn dan ook in de en sponsors moeten wel dokken Wij volgen wat dat betreft eerst de begroting opgenomen, de winst kan voor PSV's ongebroken zucht naar ontwikkelingen in Arnhem, Am- straks worden aangewend voor de internationale successen. sterdam en Volendam eens. Als het afdeling voetbal. Bobby^Robson, geflankeerd door Kees Ploegsma tijdens de persconferen- .mpt met een overschot aan buitenlanders in Eindho- (foto ANP) zo is dat de overheid inderdaad gaat participeren in de kosten van nieu we stadions, melden wij ons ook". Ondanks een matig seizoen (voor zitter Ruts: „Ook het bestuur heeft •te laat ingezien dat pappen en nathouden geen remedie topclub werd een praatclub") heeft PSV financieel geen enkele zorg. Het moderne stadion wordt inmid dels al dusdanig succesvol bestierd, Jacques Ruts stelde gisteren dat komend seizoen een winst van Ijoen gulden verwacht Overige uitslagen Poule A: Mexico - Japan 0-12. Nicaragua - Italiö 7- 8, Zuid-Korea - Cuba 1-27. Poule B: Taiwan - Ca nada 10-0. Stand: Puerto Rico 2-4, Verenigde Sta ten 2-4, Taiwan 2-2, Canada 3-2, Nederland 3-2, Venezuela 2-0. VALKENSWAARD Profwedstrijd: Tijdrit: 1Adri van der Poel (Kapel len) 1500 m in 1.56.11. 2. Van de Akker (Veldho ven) 1.57,73. 3. Kersten (Geldrop) 1.59.39.4. Ja- kobs (Baarle-Hertog) 1.59,65,5. Nijdam (Zundert) 2.00.25. Criterium: 1Museeuw (Bel) 80 km in 1.49.35,2. Bontempi (Ita). 3. Baffi. 4. Vos (Geiten), 5. Vos (Geffen). RONDE VAN PORTUGAL Achtste etappe: Marinha Grande-Tondota. 1. Neves (Por) 187 km in 5.06.25,2. Rafael (Garcia (Spa), 3. Pedro Silva (Por), 4. Ponto (Por). 5. Abreu (Por), allen dezelfde tijd als Neves. Alge meen klassement: 1Carvalho (Por) 34.18.32,2. Abreu 0.03.3. Stephens (Aus) 0.23,4. Jorge Silva 0.55, 5. Andrezej (Pol) 1.18. RONDE VAN BURGOS Derde etappe: Lerma - Medina de Pomar. 1 Hilse (BRD) 181 km in 5.10.13,2. lejarreta (Spa) 2.34,3. Tolhoek (Ned). 4. Indurain (Spa). 5. Mottet (Fra). 6. Alonso (Spa), 7. Cubino (Spa), 8. Bouw- mans (Ned), 9. De Koning (Ned). 10. Martinez Tor res (Spa). 30. Winnen (Ned), 33. Cordes (Ned). 62. Lubberding (Ned) 3.1171Kokkelkoren (Ned) 3.22. Algemeen klassement: 1. Cubino 14.48.31, 2. Lejarreta 0.J1, 3. Indurain 0.21, 4. Martinez Torres 0.37, 5. Hampsten (VSt)0. 52, 6. Mottet 1.04, 7. Bouwmans 1.22, 8. Nulens (Bel) 1.35,9. Colotti (Fra) 1.42,10. Rondon (Col) 2.10, 14.Winnen 2.48,15. De Koning 2.52,40. Cordes 6.49, 50. Lubberding 8.05, 53. Kokkelkoren 9.06. 60. Tolhoek 9.30.99. Talen 20.59. Brenninkmeijer blijft verrassen geen enkel probleem had met Jan- 'kwam ook. in B2 tot een zege. Zy Arie Bakker 6-1, 6-2. De nummers versloeg Schulte met 6-1, 6-3. ninkmeyer heeft gisteren zijn kan sen op een opzienbarende eindsco- re in de internationale groot- meestergroe] nooi behout dent uit Groningen, die vorig jaar internationaal meester werd, zege vierde in Amsterdam over de Sov jet-schaker Toekmakov. Het bracht zyn score op 5 uit 7. Met nog twee ronden te gaan, is een punt waarschijnlijk voldoende voor een grotmeesterresultaat. De daar bij behorende titel binnen, een „resultaat is echter Geen sector waar taalproblemen kêÜjk 0 klein zyn als de voetballerij, maar petra Jansen is de favoriete w. Bobby Robson verklapte gisteren ^ouwenenkel Bl,"terwijl"Marco van het Ohra-toer- nog wel dat hy voor PSV had geko- van Trigt bij de mannen als winnaar De 20-jarige stu- is getipt. Patrick Kieboom werd gis- Rnnoo no or* T TV^ï teren in dit nummer reeds uitge- IlOOSa naai U Vu schakeld door Peter van de Weele: 6-3, 0-6, 0-6. LEIDEN - Bij UVS maakte gisteren In het vrouwenenkel BI lykt een- op de training Frank Rooda zijn op- zelfde finale als in Hillegom niet on- wachting. Het is de bedoeling dat de mogelijk. Jansen staat bovenaan de ex-prof van Feyenoord en SW by lijst genoteerd met Petra Wessels, in de Leidse hoofdklasser komt spe- Hillegom verliezend finaliste, als dan nog niet len. Zijn overschrijving is derhalve goede tweede. Cindy Berkhout en is echter een ingediend, maar de KNVB heeft Karin Croese vormen de grootste waardevolle aanloop. De grootste Roosa, 23, nog geen toestemming belagers. Marquerite Patiwael be- concurrentie in deze afdeling zal gegeven. Het KNVB-reglement ver- reikte gisterochtend de tweede ron- Brenninkmeijer ondervinden van meldt immers dat een profvoetbal- de. De speelster van De Munnik de 14-jarige Hongaarse Judit Pol- Ier na zyn carriere by zij oude club, bleef Annemarie Clay gemakkelijk gar. 's Werelds sterkste, schaakster SC Feyenoord, dat evenwel is ge- voor: 6-3, 6-3. is aan een forse opmars begonnen, daald tot de vierde klasse en Roosa Bij de mannen in B wordt Van Maandag brak ze binnen enkele heeft weinig trek zich op dat niveau Trigt, die in het Limburgse Horn de weerstand vaiy de Ameri- te bewegen. drie B-finales bereikte, als winnaar Zeker is wel dat UVS komend sei- getipt. De Hillegommer moet in de zonder Fred Filippo opereert, eindstrijd afrekenen met de kers- drie, Mark Nagelkerken en Elmar Districtskampioen Onno sterk deelnemersveld. Gerth, hebben zich allebei terugge- ridon is in het mannenenkel B2 de trokken, maar de concurrentie blijft te kloppen man. Onno Wempe moet niettemin aanzienlijk. Michael Dyk- genoegen nemen met een tweede stra, E. Brummer, Remco Kinders stek voor Jan-Arie Bakker, die op Mare Fleischeuer nemen in die Unicum de eindstrijd haalde. Van met Paridon stuit in de kwartfinale op dorowicz. Stohl en Toekmakov 4 vou- zijn angstgegnerPieterGuyt, die als halt toeriep (6-4, enige in B2 een matchpoint kreeg Ryn behoren tegen de Noordwykerhouter. In het vrouwenenkel Cl is Sandra volgorde de plaatsen vijf tot acht in. Onno Guinau, die dig Jeroen Put 6-0), en Marcel eveneens tot de gegadigden. Kie- boom ligt al uit de strijd. Won hy op Faas de nummer één. Dit onderdeel De Boekhorst nog soepel van Peter kent overigens een sterk deelne- van de Weele, ditmaal trok de speler mersveld, want alle vedettes van van Dekker aan het kortste eind: 6- het vrouwen-C-tennis geven acte de 3, 0-6, 0-6. Frank Liefbroer boekte presence. Dit toernooi vormt der- sterke overwinning op de offen- halve een goede graadmeter voor de Lotto 31 :Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: 2 winnaars, bruto f. 150.000,00, derde prijs: 51 winnaars, bruto f. 3.203,70, vierde prijs: 3.281 win naars, f. 49,70, vijfde prijs: 59.620 winnaars, f. 5,00. Cljferspel: 6 cijfers goed: geen winnaar, 5 cijfers goed, 1 winnaar, 4 cijfers goed: 18 winnaars, 3 cij fers goed: 225 winnaars, 2 cijfers goed: 2.173 win- OHRA-TOERNOOI ep. Achtsl 1/2-1/2, Portisch (Hon) - Van der Wiel (Ned) 1 -O.Kortsinoi (Zwi) - Azmajparasjvili (Sov) 0- 1 Stand na acht ronden: 1. Beljavski 5 1/2, 2. Kortsjnoi en Portisch 4, 4. Azmajparasjvili, Nunn en Van der Wiel 31/2 Grootmeestergroep zevende ronde: Judit Pol- gar (Hon) - Fedorowicz (VSt) 1-0,Brenninkmeijer (Ned) - Toekmakov (Sov) 1-0, Hansen (Den) - Jeroen Piket (Ned) 1/2-1/2, Kuijf (Ned) - Uhlrfiann (DDR) 0-1, Visser (Ned) - Serper (Sov) 1/2-1/2, Zauzsa Poigar (Hon) Psakhis (Isr) 1/2-1/2, Ber- tholee (Ned) Van Riemsdijk (Bra) 0-1, Dam (Ned) Nijboer (Ned) 1/2-1/2, Zsofia Poigar (Hon) - Van Wely (Ned) 0-1, Marcel Piket (Ned) Mariens (Ned) 1/2-1/2 Brenninkmeijer en J. Poigar 5, 3. Fe- sief ingestelde Constant Thoolen: 6- Masters. 3,7-6. Saskia Paauw voert het veld aan bij het vrouwenenkel B2 voor Con nie Vreeswyk. Ellen de Jong, als vierde geplaatst, bereikte een vol- Het mannenenkel Cl daarente gen is niet zo sterk bezet. Ronald Lammens staat traditioneel boven aan en maakte die plaatsing nu eens wel waar, al stribbelde Talbert Boef kaanse grootmeester Fedorowicz, i de opening een nalatigheid beging, waarna hij werkelijk onder De verdediger is definitief afge- de voet werd gelopen. keurd. Zee gende ronde door Unicums Kim behoorlijk tegen: 6-4, 1-6, 6-1. Pa- Dirkse terug te wijzen met 6-2, 7-6. trick Kleian neemt de tweede plaats Jacqueline Paauw is enigszins laag in voor Mickel Verkerk en Ron Duin-koning Tom ingeschat, namelijk als vyfde. De Hoogendoorn. !J MARTIN HOEKSTRA Bulters, die in zijn eerste wedstryd jeugdige C-speelster Ingrid Kruit NIEUW-VENNEP Uitslagen VEB1: M. Patiwael A. Clay 6-3, 6-3; VEB2: C. Voskuil C. Post 6-4.3-6,6-4; I. Kruit - G. Schulte 6-1,6-3; E. de Jong - K. Dirkse 6-2,7-6; M. van Vliet - T. Sleeman 6-0,6-1MEB1: R. Kinders P. Vloeyberghs 6-2,6-2; G. Kroese E. Gerth w.o.M. Dijkstra M. Mattke w.o.; F. Liefbroer C. Thoolen 6-3,7-6; T. Koemans M. de Lijster 4-6,6-3,6-1; O. Guinau J. Put 6-4.64); P. v/d Weele P. Kie boom 3-6,6-0,6-0;T.BuIters - J.A. Bakker 6-16-2; M. van Rijn E. Krijger 6-1,6-2; MEB2:0. Beers M. Mattke w.o.; J. Put - A. v/d Akker 6-2,6-3; P. Vloeyberghs P. Knaven 4-6,6-2,6-2; M. Verkerk W. Sleeman 7-6,7-5; R. v/d Vlugt L. Burger 6-4, 6-4; VEC1: S. Switser M. Griekspoor 6-1,6-1; MEC1: R. v/d Woude - R. Sant.fort 6-3, 6-1; I. Bergsma J. Knijn 6-2,6-3; R. Canter Visscher - G. Bakker w.o.; T. Boe» - J. Bnnk 6-2,6-1G. Vijn - R. Koning 6-2,6-2; M. Bos E. Langelaan 6-3, Z6-3; R. Lammens T. Boef 6-4,1-6,6-1 DINSDAG 16.30-18.00 Sportnet: VS Pro Boksen. 17.00-18.00 EURO: Monster Trucks. 18.00-19.00 EURO: International Motor sport. 18.00-19.00 Sportnet: Watersport: kano. 19.00-19.30 Sportnet: Programma-infor matie. 19.00-20.00 EURO: Eurosportnews. 19.15-20.00 Ned 3: Studio Sport. 19.30-20.30 Sportnet: Go: auto- en motor sportmagazine. 20.00-22.00 EURO: I.A.A.F GP Atletiek. 20.00-22.00 Super Ultra Sport. 20.30-21.00 Sportnet: Sport uit Frankrijk. 21.00-22.00 Sportnet: Polo. 22.00-23.00 EURO: Worstelen. 22.004)0.00 Sportnet: Amerikaans honk bal. 22.15-00.15 Super Ultra Sport. 22.45-22.55 BRT 1Sport-Extra: wielren nen (Torhout-Werchter). 23.00-00.00 EURO: Duitse kampioen schappen voor toerwagens. 00.004)1.00 EURO: Golf: Open Zweedse kampioenschappen. 00.004)1.00 Sportnet: Zeilraces. 01.004)2.00 EURO Eurosportnews. 01.00-02.00 Sportnet: Autosporlmara- thon. WOENSDAG 08.004)9.30 Sportnet: VS Pro Boksen. 09.30-10.00 EURO: Eurobics. 09.30-10.30 Sportnet: International Mo torsport. 10.00-11.00 EURO: Eurosportnews. 10.30-11.30 Sportnet: Go: auto- en motor sportmagazine. 11.00-13.00 EURO: Paardesport: wereld- spelen in Stockholm. 11.30-13.00 Sportnet: Boksen. 13.00-14.00 Sportnet: Watersport: kano. 13.00-14.00 EURO: Golf: Open Zweedse kampioenschappen.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 13