Wisselende kwaliteit op 'Gemengd bedrijf Decea haalt cd's uit de handel KIJK UIT Exposities Concerten VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1990 Ned. Opera opent seizoen met Wagners Parsifal' AMSTERDAM (ANP) - De Neder landse Opera opent het theatersei zoen met een nieuwe produktie van Richard Wagners .Parsifal'. De pre mière is op 3 september in het Mu- AMSTERDAM - De opnamen voor de nieuwe Nederlandse speelfilm geproduceerd door Pim de la Parra hebben stemne^orïï deze dagen in Amsterdam plaats. In de hoofdrol Gerard Tooien (links). De film heeft de voorlopige titel 'How to befaamde theaterregisseur Klaus- survive a broken heart'. In het midden de Britse acteur Jim Cook als eigenaar van het kleinste restaurant ter we- Michael Grüber reld met slechts één tafel. Rechts Erik de Bruin. De film komt in september tijdens de Nederlandse filmdagen Filmmuseum: terugblik Clint Eastwood AMSTERDAM (ANP) - In het Filmmuseum in Amsterdam wordt in de pe riode tussen 12 augustus en 1 september een selectie getoond uit de activi teiten die de producent, regisseur en acteur Clint Eastwood tussen 1968 en 1988 ontplooide. Dat gebeurt onder de titel „The Malpaso Years", naar de produktiemaatschappij Malpaso die Eastwood in 1968 oprichtte. Het meest aantrekkelijke aspect van de carrière van Eastwood is de con tinuïteit binnen diens oeuvre, zo stelt Mark van den Tempel in een toelich ting op het programma. „Zijn loopbaan is geen allegaartje van lukraak ge accepteerde filmrollen, maar een reeks zorgvuldig gekozen projecten die volledig lijken te zijn afgestemd op zijn ontwikkeling als acteur en regis- Er wordt een indruk gegeven van hoe Eastwood in de jaren zeventig „als geen ander het beeld van de traditionele filmheld wist te beschermen te gen verderfelijke invloeden, om in meer persoonlijke produkties de gren zen van datzelfde personage te verkennen en te verleggen". In het retro spectief zijn onder meer opgenomen ,Bird', .Honkytonk Man'. .Heartbreak Ridge', .The Outlaw Josey Wales'. .Bronco Billy' en .Pale Rider'. De voor stellingen zijn te zien in het Vondelpark-paviljoen. .Wozzeck' van Berg en 'Julius' Caesar van Handel. Van Wagner re gisseerde hij eerder ,Die Walküre' bij de Parijse Opéra en de .Tannhaü- ser' bij het Teatro Communale in Florence. De decors worden verzorgd door de Franse schilder en beeldend kunstenaar Gilles Aillaud. Hartmut Haenchen, chefdirigent bij de Ne derlandse Opera, dirigeert het Ne derlands Philharmonisch Orkest. Winfried Maczewski, koordirigent van de Nederlandse Opera sinds 1988, leidt het Koor van de Neder landse Opera. Barry McCauley neemt de rol van Parsifal voor zijn rekening. BIOSCOPEN Haags Gemeentemuseum toont werk van jonge kunstenaars DEN HAAG - Hoewel de titel anders zou doen vermoeden, zijn het geen plattelandslucht jes die op de tentoonstelling 'Gemengd Bedrijf in het Haags Gemeentemuseum hangen. De zalen ruiken, versterkt door de overmatige warmte die ook hier heerst, vooral naar olieverf. De expositie laat werk van tien 'jongere' Nederlandse kunste naar zien dat in de meeste geval len recentelijk is ontstaan. Tien kunstenaars die 'een minimaal niveau van bekendheid' hebben, gekozen uit een zo groot aanbod; dat vraagt om een verantwoording. Conservator Franz W. Kaiser doet een poging die keus te omschrijven, maar komt daarbij niet verder dan een bijkans onleesbaar verhaal in een jargon dat steeds meer opgeld doet in museumkringen. Enerzijds zijn de kriteria om kunst te beoordelen verdwenen, an derzijds zijn ze nodig om een keus te maken, schrijft hij. Gooi dat dus maar in de bekende pet. Laten we het er maar op houden dat het om een persoonlijke keus gaat. Waarom zou dat ook niet mbgen en waarom is er al die onbegrijpelijke retoriek voor nodig? De titel 'Gemengd bedrijf slaat op de verschillende media die de kunstenaars gebruiken, en die gaan van pure olieverfschilderijen tot beelden die bestaan uit hout, gips, metaal of oude stukken schuimrub ber. Poppentheater in regio krijgt geld LEIDEN - De poppentheatergroe- pen Popject uit Leiden en Welles- Nietus uit Voorschoten hebben van Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol land subsidie gekregen voor hun nieuwe produkties. Popject krijgt een bedrag van 5000 gulden voor het stuk 'Het Narrenschip', en voor de produktie 'Reuzeneuzekikker' van Welles-Nietus is 4500 gulden uitgetrokken. Gedeputeerde Staten van Zuid Holland hadden in het kader van de regeling theatersubsidies een be drag van bijna 3 ton te verdelen. Het grote aantal aanvragen is beoor deeld aan de hand van de kwaliteits eisen die de Culturele Raad Zuid- Holland over de subsidie-aanvra gen heeft uitgebracht. In de eerste zaal worden de schil derijen van Mare Mulders gecon fronteerd met die van Marian Breedveld. De twee houden zich on dermeer bezig met de mogelijkhe den van verf als materiaal, maar daar houdt de vergelijking ook op. Mulders duikt voor zijn onderwér pen in de kunstgeschiedenis. Rou- ault is even bruikbaar als Rem brandt, een gekruisigde Jezus of een geslachte os. Hij brengt zijn grij zen en roden dik op, onderwerp en verfhuid worden bijna tastbaar, sensueel en aangrijpend. In zijn in grijs geschilderde ganzen vallen ve ren en verfstreken spanningsvol sa- Marian Breedveld speelt een heel ander spel met de verf. Geen pas- teuze verfhuid als bij Mulders, maar dunne lagen die elkaar nauwelijks bedekken op enorme formaten. Op met een brede kwast aangebrachte verfstroken schildert ze dunne blauwe en roze verfdotten, waar door hier en daar de onderliggende verflaag zichtbaar is. Als zwevende balonnen of druivetrossen bevol ken ze het doek. Waar Mare Mulders met zijn techniek iets wezenlijks toevoegt aan zijn onderwerpen, blijft Breedveld steken in een opge legde, weinig opwindende manier van schilderen. Als er nog iemand op de expositie is die zichzelf beperkingen oplegt, dan is dat zonder twijfel Henck van Dijck. Was hij geen kunstenaar, dan zeker gasfitter of loodgieter. Zijn op de grond staande of aan de wand hangende beelden zijn vooral sa mengesteld uit koperen gelaste bui zen of rubber slangen. Hoewel zijn werk dan wel mag verwijzen naar dat van Mondriaan of Malevich, het zijn visuele grapjes, zijn kraantjes en buissculpturen, waarin het water eindeloos zou circuleren. Plat Nog platter is het werk van Ben Ze- gers met zijn gestapelde beelden van hout, oude matrassen en schuimrubber. Wie verbaast er zich nog over dat een sculptuur ook 'zacht' kan zijn na de 'soft sculptu res' van Claes Oldenburg? Arjanne van der Spek stapelt ook, maar dan wel op een veel aansprekender ma-, nier. Haar gestapelde beelden, soms symmetrisch opgebouwd, stralen een bepaalde lichtheid uit, ondanks de zeker niet lichte materialen als ijzer en cement. Ruwe en gladde op pervlakken wisselen elkaar af, net als gesloten en open delen. Het is of ze toevalligerwijs ontstaan zijn en ze doen denken aan buitenaardse machines of beesten. Ze bieden tel kens nieuwe aangrijpingspunten voor associaties. Tegen die beelden leggen haar collages het af. Spreekt bij Van der Spek het werk op papier minder aan dan haar beelden, andersom is dat bij Helen Frik. Haar beelden lijken eerder oe feningen dan werk dat af is, in te genstellingen tot haar werk op pa pier. Met een paar streken weet ze een hele wereld op te roepen, door dacht en poëtisch. En dan is er Allard Budding, die als als joker is ingezet in 'Gemengd Bedrijf. Budding beweegt zich als een dartele jonge hond door de schilderkunst. Landschapjes, neo- pop art, combinaties van half ab stracte en realistische schilder kunst, zelfportretjes omringd door een lijst van in goudkleur gespoten speelgoed en radio-onderdelen, noem het: Budding maakt het. Ie mand met mogelijkheden dus, die alle kanten nog op kan gaan. Gemengd Bedrijf. Jongere kun stenaars in Nederland. Tot 3 sep tember in het Haags Gemeente museum, Stadhouderslaan 41 Den Haag. Open: dinsdag tot en met zondag van 11 tot 17 uur. WK-concert pas volgende week in de winkel HILVERSUM (GPD) - Platen maatschappij Decca heeft besloten 23.000 compact discs, die klaarla gen om vanaf vandaag in de platen- handel verkocht te worden, uit de handel terug te trekken. Op de schijfjes ontbreken twee seconden muziek van het WK-concert met Luciano Pavarotti, Placido Domin go en José Carreras. Mogelijk ko men de goede exemplaren nu vol gende week woensdag in de platen zaken. Vandaag zou de eerste dag wor den dat de cd met het succesvolle concert in de winkel zou liggen. Decca meldde gisteren nog in deze krant uit te gaan van een verkoopre cord. De platenmaatschappij ging op grond van voorinschrijvingen uit van 75.000 verkochte exempla ren. Een klassieke produktie haalde in Nederland nog niet eerder zulke verkoopcijfers. Platenhandelaren verwachtten een invasie van kopers op de eerste verkoopdag. Vandaag zullen de verkopers dus nog even 'nee moeten'verkopen'. CDA boos over onderscheid Nederlands-Vlaams in wvc-blad DEN HAAG (ANP) - Het Eerste-Ka- merlid Postma van het CDA is ver bolgen over het onderscheid dat in het blad Dutch Heights is gemaakt tussen Nederlands en Vlaams als zijnde verschillende talen. Dit blad is een Engelstalige uitgave van het ministerie van wvc. Het gewraakte onderscheid wordt gemaakt in een bespreking van „Het verdriet van België", een roman van de Vlaamse schrijyer Hugo Claus. Het in 1983 verschenen boek is, meent Dutch Heights onder meer, in zijn originele taal gepubli ceerd - niet het Nederlands zoals de Nederlanders dat kennen, maar in hetrijke' en .sappige' Vlaams. "Op welke wijze denkt u dat het maken van onderscheid tussen .Dutch en Flemish' bijdraagt tot de realisering van de doelstellingen van het Taalunieverdrag", wil de senator van minister D'Ancona we ten. Het Taalunieverdrag tussen Nederland en België streeft onder meer de gemeenschappelijke ont wikkeling na van de Nederlandse en Vlaamse taal en letteren. De fout in de plaatjes werd ont dekt toen de cd's uit de fabriek in Hannover in Nederland aankwa men. In één van de nummers zit een gat van twee seconden. „We willen niet dat deze persing in de winkel terechtkomt. Vandaar dat we heb ben besloten tot uitstel van de eer ste verkoopdag", aldus een woord voerder. De fout zou gemaakt zijn in de Westduitse fabriek van Phonogram, de moedermaatschappij van Decca. Na kwaliteitscontrole in Nederland kwam de fout aan het licht. Neder land is het eerste land in Europa dat de cd's zou gaan verkopen, om zo snel mogelijk aan te sluiten bij het succes van de l.p. van Pavarotti. In middels zijn in Spanje ook schijfjes met een persfout gearriveerd. Volgens directeur Jan Cordu- wener van Phonogram Nederland is door de afdeling kwaliteitscon trole ,een ramp nog net op tijd voor komen". Hoe groot de schade voor Phonogram is door het terugtrek ken van de 23.000 c.d.'s, is onbe kend. Volgens Corduwener gaat het om een 'substantieel bedrag'. „Maar het geld is niet het belangrijkste. Het zou veel afschuwelijker zijn ge weest als de plaatjes in de handel waren gekomen. Dan had het klach ten geregend bij de platenzaken". Leiden Koninklijk Penningkabinet - Rapenburg 28, 'Geld van het Koninkrijk', Nederlands geld van 1814-1990, t/m jan '91; di. za. 10-17 uur, zon- en feestd. 12-17 uur. Rijksmuseum van Oudheden - Rapenburg 28, 'Mozaïek de Antieken; oog in oog met Grieken, Etrusken en Romeinen', t/m 2/9; di t/m za 10-17 uur, zo 12-17 uur. Mexicaanse keramiek pottenbakker Gorky Gonzalez, t/m 30/9; di t/m za 10-17 uur, zo 12-17 uur. Ri|ksmuseum van Geologie en Mineralogie - Hooglandse Kerkgracht 27. Milieu-ten toonstelling EEG, tot eind sept; ma t/m vr 10-17 uur. zo 14-17 uur. Stedelijk Museum 'De Lakenhal' - Oude Sin gel 28-32, 'Collectie 1890 -1990'. werk van o.a. Jan Sierhuis. Carel Belth. Guido Lip pens. Floris Verster, Mepso en Harm Ka- merlingh Onnes e.a., t/m 30/9; di t/m za 10- 17 uur. zo 13-17 uur. grootte, t/m 28/10; dag. 10-17 uur. Universiteitsbibliotheek - Witte Singel 27, 'Doorgaens verciert met kopere platen', Ne derlandse geïllustreerde boeken uit de ze ventiende eeuw, tot 20/8; ma t/m vr van 8.30 -17 uur, za 9.30-12.30 uur. Het Achterhuis - Nieuwe Rijn 38, permanen te expositie; Vijf eeuwen mode in miniatuur, di t/m za. 10-16 uur. Signaal, Studio voor Vormgeving - Groenesteeg 10. ontwerpers en vormge vers tonen diverse ontwerpen, tevens pre sentatiemappen, do 12-21 uur, vr 12-18 uur, za 12-17 uur. Sociëteit Quintus - Korte Mare 34, tentoon stelling van leden van Quintus in de vorm van schilderij, druk, foto, tekening of beeld. Atelier Jeanmarie Mersman - Oude Rijn 89, Frank Borst, Robin Akkerman en Jean Ma rie Mersmans, verschillende technieken, el ke eerste zondag van de maand open. Fotogalerie 'De Kleine Klup' - Nieuwe Rijn 1 overzichtstentoonstelling van de afgelopen twee jaar, werk van o.a. Sybolt Voeten, Taco Anema, Marjorie Niggebrugge, Corne lia van Beveren, Robert Schilder e.a., t/m 30/8; ma t/m za 10-22 uur, Zo 12-22 uur. Galerie Amber - Hooglandse Kerkgracht 8, miniaturen uit Kishangarh Art Centre, en aardekleurige kommen en schalen van Jan Theehuisje Leidse Hout, expositie Katwijk Galerie 'De Witte Duif - Koninginneweg 12a, verkoop-expositie van moderne kunst met extra aandacht voor o.a. Karei Appel, Corneille en Theo Wolvecamp, verder de map 'Hommage aan Vincent van Gogh', vier zeefdrukken door Kees Salentijn, elke za terdag van 11-13 uur en van 14-17 uur. Leiderdorp Gemeentehuis - Statendaalder, expositie van leden van de Kunstkring Leiderdorp, t/m 12/8; ma t/m vr van 9-17 uur, woe ook van 18.30-20 uur. Lisse Museum voor de Bollenstreek - Heereweg 219, permanente tentoonstelling, elke eer- n 14 Noordwijkerhout Bibliotheek - Herenweg, Heide Westheide met aquarellen en Doris Lorenzen met kera miek, tot 28/8; tijden openingsuren van de bibliotheek. Oegstgeest De Beukenhof - Terweeweg 2-4, Zomerex- positie: 'Beelden in de Tuin 1990', werk van Mattheus Germann, Helen Nagel en Joke Crul, tot 1/9; ma t/m vr van 10-12 uur en van 15-18 uur. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg Oude Vliet- weg 6, permanente tentoonstelling 'De an dere Middeleeuwen'; thematentoonstelling: "Wintersalon van Oost Europese kunste naars. een brug tussen Oost en West', vr. 19-21 uur, za. 10-16 uur. Warmond Het Oude Raadhuis Dorpsstraat 36. foto's en waterlandschapppen van Dicky de Nte- Reedijk, keramische eenden van Irene Maas. schemerlampen van Lies Rottier Eer- ligh, t/m 9/8; di 19-21 uur, wo 14-16 uur, do, za en zo 14-16 uur. Galerie 'De Pomp' - Dorpstraat, Betty Nico- lai foto's in kleur, thema: Water'; Gery Graveland met keramische eenden; Mieke Bakker met raku eenden, t/m 9/8; za, zo, wo, do 14-16 uur. di 19-21 uur, wo 10-12 uur. Wassenaar Raadhuis De Paauw - Raadhuislaan 22. te keningen van Kees Buurman, t/m 9/9; di t/m De jonge organiste Margreeth de Jongh maakt vanavond haar debuut op het Van den Heuvel-orgel in de Nieuwe Kerk in Kat- wijk. Zij brengt werken van Grigny, Franck, Kodaly. Karg-Elert. Dupré en Jehan Alain. Margreeth de Jongh sloot haar opleiding aan het Rotterdams conservatorium in 1986 af met een 10 voor Uitvoerend Musicus. Vervolgens sleepte zij vele prijzen weg bij belangrijke nationale en internationale or gelconcoursen. Aanvang 20.15 uur, Nieuwe Kerk, Voorstraat, Katwijk. Het historische De Swart/Van Hagerbeer in de Hooglandse Kerk in Leiden zal zaterdag middag worden bespeeld door David Adams uit Engeland. Aanvang 13.30 uur. Hooglandse Kerk, Leiden. (OP)NIEUW 'De gulle minnaar' - Peter Faber in minder geslaagde seks-komedie, Greenway, Voorschoten BLIJVERS 'Cry baby' - John Waters verwerkte ge miste jeugd in film, Lido, Leiden 'Pretty woman' - Miljonair en licht meisje nader tot elkaar, Lido, Leiden en Euro, Alphen 'Gremlins, deel 2' - Leuke griezels ver overen Manhattan, Luxor, Leiden en Euro, Alphen Bird on a wire' - Er klopt iets niet in film met Goldie Hawn en Mel Gibson. Lido, Leiden 'Bull Durham' - Amusante kijk op ka rakteristiek stukje Amerikaanse sa menleving, Trianon, Leiden Leiden 'War of the Roses' - Huwelijkskome die, Trianon, Leiden 'Ook honden gaan naar de hemel' - Te kenfilm met grimmig karakter, Lido, Leiden en Euro, Alphen 'She's out of control' - Dochter wordt volwassen en vader Tony Danza maakt zich daarover zorgen - Euro, Al phen 'Shirley Valentine' - Greenway, Voor schoten 'Heisser als Lava' - Rex, Leiden 'De reddertjes' - Greenway, Voorscho- 'Honey I shrunk the kids' - Greenway, Voorschoten 'Look who's talking" - Komedie met pratende baby in hoofdrol, Astra, Was senaar, Greenway, Voorschoten FILMHUIZEN 'Sex, lies and videotapes' - Vorig jaar twee Gouden Palmen voor film over sex-frustraties, LVC, Leiden. DEN HAAG 'Cyrano de Bergerac' Asta (463500), 16 jr. 'Gremlins, deel 2' - Asta, al. 'She's out of control' - Asta, al. 'Cry baby' - Babyion (471656), 16 jr. 'Pretty woman' - Babylon, al. Filmzomer '90, div. films - Babylon. 'Heart condition' - Cineac (630637), al. 'De gulle minnaar' - Cineac, al. 'Bird on a wire' - Cineac, al. 'Ook honden gaan naar de hemel' - Ci neac, al. 'Pretty woman' - Metropole (456756), al. 'Back to the future, deel 3' - Metropole, jBird on a wire' - Metropole, al. 'Ook honden gaan naar de hemel' - Me tropole, al. 'Back to the future, deel 3' - Odeon (462400), al. 'Wild Orchid' - Odeon, 16 jr 'Look who's talking' - Odeon, al. 'Tango Cash' - Odeon. al. 'Speaking parts - Studio (656402), 16 jr. 'Un monde sans pitié' - Studio. 16 jr. 'Dead poets society' - Studio, 12 jr 'Trop belle pour toi!' - Studio, Leiden. AMSTERDAM Filmzomer '90 - Diverse films. Alfa. 'Dead poets society' - Alfa, al. 'Gremlins, deel 2' - Alhambra (233192), al 'Ook honden gaan naar de hemel' - Al hambra. al. 'The fabulous Baker boys' - Alhambra, 'Bird c - Bellevue Cin 'Wild orchid' - Cinerama, 16 jr. 'Pretty woman' - Calypso (234876), al. 'She devil' - Calypso, al. Pink Floyd 'The Wall' - Cinecenter (236615), 12 jr. 'Un monde sans pitié' - Cinecenter, 16 Weeds' - Cinecenter, 16 jr. 'Bagdad café' - Cinecenter, 16 jr. Back to the future, deel 3' - Cinema (151243), al. 'She's out of control' - Cinema, al. 'She's out of control' - City (234579), al. 'Internal Affairs' - City, 12 jr. 'Heart condition' - City, al. 'Gremlins, deel 2' - City, al. 'Best of the best' - City. al. 'War of the Roses' - City, al. "Look who's talking' - City, 16 jr Italiaanse Bella Donna's - Kriterion (231708) 'Irma la Douce' - Kriterion, al. Zomerfestival met diverse films - The Movies (245790), al. 'Mi manda picone' - The Movies, al. "Roger Me' - The Movies, al. 'Cinema Paradiso' - The Movies, al. 'De gulle minnaar' - Tuschinski (262633), al. 'Back to the future, deel 3' - Tuschins ki, al. 'Look who's talking' - Tuschinski, al. 'When Harry met Sally' - Tuschinski, al. "Pretty woman' - Tuschinski, al. 'Family Business' - Tuschinski, al. Bird on a wire' - Tuschinski Cineac (243639). al. 'Ook honden gaan naar de hemel' - Tuschinski Cineac, aL 'Vincent Theo' - De Uitkijk, 12 jr. 'Speaking parts' - De Uitkijk (237460), 16 jr. TELEVISIE Zaterdag 4 augustus Dinsdag 7 augustus L'Homme de cendres/Rih Essed (Ned. 3, 20.20 UUR). Tunesische film uit 1986 van Nouri Bouzid, met Imed Maalal en Khaled Ksouri. Hachemi, jonge houtsnijder uit de oude Tunesi sche stad Sfax, gaat trouwen. Vader The lady vanishes (BBC 2,19.00). Brit se speelfilm uit 1938 van Alfred Hitchcock, met Margaret Lockwood en Michael Redgrave. Een oude gou- reisgenote van een jonge trots, moeder blij. Maar kort r de werden Hachemi en zijn vriendje Farfat door leermeester Ameur ver kracht. Trouwen is daarom bedrei gend, vrouwen zijn eng. Heartbeat (Super Channel, 21.00 Night of the living dead (Super Channel, 23.15 uur). Amerikaanse hor rorfilm uit 1968 van George A. Ro mero, met Duane Jones. De doden ko men tot leven en eten het vlees van de levenden. Kelly's heroes (BBC 1, 23.35 uur). Amerikaanse komedie uit 1970 van Brian G. Hutton, met Clint Eastwood en Telly Savalas. Plunderende solda ten beroven in door Duitsers bezet stadje de bank. Daarbij wordt gebruik gemaakt van een roze tank. L'Invitation (BBC 2, 00.30 uur). Zwitsers/Franse film uit 1973 van Claude Goretta, met Jean-Luc Bideau en Jean Champion. Onopvallende kantoorbediende krijgt na dood van moeder grote erfenis en koopt buiten huis waar hij op zondagmiddag colle ga's inviteert. Ongewone situatie ge combineerd met drank brengt jaloezie dag is alles weer bij het oude op slag van al te spontane typiste Schijnbaar simpele, Zondag 5 augustus The possession of Joel Delaney (BRT 1, 20.15 uur). Amerikaanse horrorfilm uit 1972 van Waris Hussein, naar een verhaal van Ramona Stewart, met Shirley MacLaine en Perry King. Joel wordt gearresteerd voor een aanslag waar hij zich niets van kan herinneren. Broken promise (Super Channel, 21.00 uur). Amerikaanse film uit 1981 van Don Taylor, met Chris Sarandon en Melissa Michaelsen. Een jonge offi cier van justitie probeert alles wat in zijn macht ligt om vijf in de steek gela ten kinderen als gezin bijeen te hou den. Who will love my children (BBC 1. 21.35 uur). Amerikaanse film uit 1983 van John Erman, met Ann-Margret en Frederic Forrest. Ongeneeslijk zieke moeder probeert haar tien kinderen een goed tehuis te bezorgen bij lief hebbende pleegouders. A wedding (BBC 2.23.20 uur). Ame rikaanse komedie uit 1978 van Robert Altman, met Carol Burnett en Desi Ar- naz jr. Familie-intriges tijdens een hu welijksfeest in 'nouveau riche'-kring zorgen voor een waar pandemonium. Maandag 6 augustus A slight case of murder (België 1, 20.25 uur). Amerikaanse film uit 1939 van Lloyd Bacon, met Edward G. Ro binson, Ruth Donnelly en Allen Jenkins. Als de Amerikaanse droog legging is beëindigd, kiest een voor malig gangster voor het keurige be roep van bierbrouwer. Young and innocent (Ned. 1, 20.00 uur). Engelse thriller uit 1937 van Alf red Hitchcock, met Derrick De Mar- ney en Nova Pilbeam. Beroemd film ster wordt gewurgd met de vol onschuldig te zijn. ter van de hoofdagent gelooft hem. The earthling (Veronique, 22.00 uur). Australische/Amerikaanse film uit 1980 van Peter Collinson, met Willi am Holden, Ricky Schroder en Jack Thompson. Wereldreiziger keert na ja- ranlange zwerftocht terug naar ge boorteplaats. Daar leert hij een wees te overleven in de wildernis. Romeo and Juliet (Ned. 1, 20.22 uur). Brits/Italiaanse speelfilm uit 1968 van Franco Zeffirelli, met Olivia Hus- sey en Leonard Whiting, naar het ge lijknamige toneelstuk van William Shakespeare. Verboden liefde in Ver ona. Jongen en meisje zien ondanks hardnekkige vete tussen beide fami lies kans verliefd op elkaar te worden. Maar hun is geen lang en gelukkig le ven beschoren. Woensdag 8 augustus The wicked lady (BBC 2,19.00). Britse speelfilm uit 1945 van Leslie Arliss, met Margaret Lockwood en James Mason. Lady Skelton op het dieven pad. California split (Veronique, 22.00 uur). Amerikaanse speelfilm uit 1974 van Robert Altman, met George Segal en Elliott Gould. Twee gokverslaafden blijken ha toevallige ontmoeting per fect koppel te vormen. Donderdag 9 augustus Mission Monte Carlo (Super Channel. 20.00 uur). Amerikaanse film uit 1968 van Basil Deardon, met Roger Moore en Tony Curtis. Pilot van de Ameri kaanse serie De Versierders. Tomorrow never comes (Veroni que, 22.00 uur). Canadees/Britse film uit 1977 van Peter Collinson, met Oli ver Reed en Susan George. Een jonge In het vakantieplaatsje v tal zich bevindt, moet zelfs de politie er aan te pas komen. Vrijdag 10 augustus To Paris with love (BBC 2,19.30 uur). Engelse film uit 1955 van Robert Ha mer, met Alec Guinness en Austin Tre vor. Vader bezoekt met zijn zoon Pa- Serpico (BRT, 20.00 uur). Ameri kaanse film uit 1973 van Sidney Lu- met, met Al Pacino en Tony Roberts. Undercover agent in New York infil treert in drugsmilieu en ontdekt cor ruptie binnen eigen korps. dat haar oudtante als Brits ambtenaar in India leidde en ver trekt zelf naar India. The man with the X-ray eyes (Ve ronique, 22.20 uur). Amerikaanse film uit 1963 van Roger Corman, met Diane van der Vlis, Ray Milland en Harold J.' Stone. Wetenschapsman ontwikkelt een serum dat hem in staat stelt door dingen heen te kijken. Winter kills (Ned. 1, 23.35 uur). Amerikaanse film uit 1979 van William Richert, met Jeff Bridges en John Huston. Onconventionele Nick wil het eigenlijk niet weten, maar hij is de zoon van miljardair Joe Kegan en zijn broer is even president van Amerika geweest. Even, want doordat-ie onder nogal verdachte omstandigheden om het leven kwam. kon hij de rit niet uit zitten. Van Nick wordt nu verwacht dat hij de dood van zijn broer eens na der onderzoekt. Lost in America (BBC 1. 00.20. Amerikaanse satirische film uit 1985 van en met Albert Brooks en met Julie Hagerty. Twee yuppies houden de 'ratrace' voor gezien en trekken het land door. O

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 21