Sp0SpTV Eerzucht van Cruijff grenzeloos Siemeiïnk kandidaat voor Davis Cup-team Van der Plas krijgt passend cadeau KNVB wil getergde trainer Barcelona als kopman Oranje Bandun blijft fier overeind in broeikas VRIJDAG 3 AUGUSTUS 1990 PAGINA 17 Verlies voor RCL LEIDEN - Alphense Boys bleek gis teren een maatje te groot voor RCL. De Alpense zondageersteklasser ze gevierde met 3-0 in Leiderdorp. De nieuwelingen René (2) en Marcel de Jong (ex-Nieuwkoop) verzorgden de produktie. Bij RCL maakten de nieuwkomers Eric van der Weijden, Ronald van Wattum en Leo van de Wetering hun opwachting. De oe fenwedstrijd tegen UVS morgen is overigens verzet naar 18.00 uur. VRUDAG 08.00-10.00 Sportnet Golf VS. 09.30-10.00 EURO Eurobics. 10.00-11.00 EURO Eurosportnieuws. 10.00-11.00 Sportnet Polo. 11.00-11.30 Sportnet Autosport: Nations Cup. 11.00-12.00 EURO Klimwedstrijden vanuit Parijs. 11.03-12.05 Did 2 Paardesporf WK Stockholm. 11.30-13.00 Sportnet Boksen. 12.00-13.00 EURO Triathlon van Nice. 13.00-14.00 Sportnet Autosport: Carrera 2 en 944 Turbo. 13.00-16.00 EURO Tennis: open kam pioenschappen van Oostenrijk. 13.40-14.20 BBC 2 Paardesport: samen vatting wereldspelen Stockholm. 14.00-16.00 Sportnet Honkbal: Major Lea gue. 15.00-16.10 Did 3 Sport 3 extra: tennis toernooi Kitzbühel. 15.15-17.00 BBC 1 Paardesport: verslag vanuit Goodwood. 15.15-17.25 BBC 2 Paardesport: verslag vanuit Goodwood. 16.00-17.15 Sportnet Motorsport: super- 16.00-18.30 EURO Paardesport: wereld- spelen vanuit Stockholm. 17.15-18.00 Autosport Marathon. 18.25-19.30 BBC 2 Paardesport: samen vatting wereldspelen Stockholm. 18.30-19.00 EURO Vooruitblik komend sportweekeinde. 19.00-20.00 EURO Eurosportnieuws. 19.00-20.00 Sportnet Zeilraces worldcup. 19.15-20.00 Ned 3 Studio Sport. 20.00-21.00 Sportnet Motorsport: EK su- perbikes 20.00-21.00 EURO Day at the beach (Sur fen. windsurfen, waterskiën). 21.00-22.00 Sportnet Go: auto- en motor sportmagazine. 21.00-22.30 EURO Primelime wrestling 22.00-00.00 Sportnet Honkbal: Major Lea gue. 22.30-23.00 EURO Auto- en motorsport- 22.50-23.15 Did 2 Die Sport-Reportage. 23.00-01.00 EURO Trax: sportmix. 23.25-23.50 Did 1 Sportschau. 00.00-01.30 Sportnet VS Pro Boksen. 01.00-03.00 EURO Tennis: open kam pioenschappen van Oostenrijk. KATWIJK - Axel Bandun gaat on verdroten voort. De Westduitser die dit jaar wederom neerstreek in Kat wijk. bond gisteravond overduide lijk Marcel van Rijn aan zijn zegekar (6-2, 6-4). De boomlange Bandun mag zich dan door zijn postuur al lesbehalve lichtvoetig over de ten nisbaan bewegen, zijn anticipatie- vermogen en slagkracht maken dat meer dan goed. Tegen Van Rijn, toch een van de regionale toppers, kwam hij dan ook nauwelijks in moeilijkheden en stelde hij nog eens nadrukkelijk zijn kandidatuur voor de eindzege. Eerder op de dag had hij zich in de broeikas van Zee en Duin aardig op kunnen warmen in zijn dubbel- partij met Katja Nelis tegen Jan Wi- lem Lugthart en Carola Geerlings. In dat duel, dat veel weg had van een trainingspartijtje, liet zowel Lugthart (eerste geplaatst in B en mogelijk nog tegenstander van de Westduitser) als Bandun niet het achterste van de tong zien. Laatst genoemde maakte met zijn koppel- genote de meeste fouten, zodat die krachtmeting verloren ging (4-6 en 3-6). Een van de meest boeiende partij en van de dag, in het mannenenkel B, werkten Pieter Guyt en Bennie de Bruin af. Nadat Guyt de eerste set in zijn voordeel had beslecht (6- 3), kwam De Bruin in de tweede sterk terug. In veelal zijn karakteris tieke 'gorillahouding', klaar om een service te ontvangen (benen ge strekt, bovenlichaam vooroverge bogen, met holle rug en gestrekte armen die naar de grond wezen) bleek hij plots een goede kijk te hebben op de slagen van zijn oppo nent: 1-6. Hierna bleek hij echter zijn kruit te hebben verschoten. De beslissende reeks eindigde met 6-3 in het voordeel van Guyt. Leon Damen moest er verder aan geloven tegen Tom Bulters met 6-2 en 6-3, terwijl Marcel Lolling het on derspit dolf tegen de als tweede ge plaatste Michel Lentjes (6-2, 6-1). Bij de vrouwen in C was Jaque- line Pauw te sterk voor Colinda Voskuijl: 6-2, 6-1. Haar zusje Saskia redde het echter niet tegen Petra Wessels 6-1. 6-3. Voorhout De verrassing van de dag in Voor hout kwam op naam van Inge Colson. In haar partij in het vrou- wenenkel C wierp zij de als tweede geplaatste Mariska Griekspoor uit het toernooi. Met overmacht, getui ge de setstanden van 6-2 en 6-4. Lisa Colson kon het familiesucces niet compleet maken. Zij leed een kansloze nederlaag (6-1, 6-0) tegen Yvonnen van Hensbergen. Tessa Hilaert zette Fredereik Lempers aan de kant met twee maal 6-2. Ronald Klein, zesde op de lijst in het mannenenkel C, had aanvanke lijk heel wat te stellen met Jan Wil lem de Vries en leverde dan ook prompt de eerste set in met 1-6. Hierna was het echter over-en-slui- ten voor zijn tegenstrever: 6-4 en 6- 2. Henk Janssen haalde het in het B- toernooi ten koste van Sjoerd van der Mark (6-1 en 7-6). Waldo Jansen zegevierde over Onno Wempe met 6-3 en 6-1. Het als eerste genoteerde koppel in het mannendubbel C, Martin Hoekstra en Karei Huizinga, kende geen problemen met het duo Bert Eissens/Mulder: 6-0, 6-2. Erik de Graaf en Dick van der Meer, tweede op de lijst, hadden wat meer proble men met Flip Janssen en Dennis Versteeg, maar redden het toch: 7-5, 7-5. Portisch maakt invitatie waar AMSTERDAM (ANP) - De Hon gaarse grootmeester Lajos Portisch is in de kroongroep van het Ohra- toernooi zijn invitatie aan het waar maken. Hij won gisteren in de vijfde ronde overtuigend van promoven dus Azmajparasjvili. De concurren tie in de personen van Beljavski- Kortsjnoj en Nunn - Van der Wiel remiseerde. In de topafdeling blijft Befjavski, de winnaar van 1989, overigens fa voriet. Hij zal vandaag vrijwel zeker de hangpartij tegen Portisch tot winst voeren en staat in dat geval een vol punt voor. In de grootmeestergroep wordt het slagveld met de dag groter. Na vier ronden staan er liefst vier deel nemers met 3 punten op kop. Onder hen is de 14-jarige Hongaarse Judit Polgar, die in toenemende mate be wijst dat ze niet voor niets de vrouw met de hoogste elo-rating ter wereld Gisteren moest kandidaat-mees ter Yge Visser zwichten. In de vier de ronde speelde de Dresdener grootmeester Wolfgang Uhlmann zich in de schijnwerpers. Rond 1960 behoorde hij tot de absolute wereld top en als resultaat van de geopende grenzen is hij thans in Amsterdam doende zijn klasse opnieuw te be wijzen. Dat ging op kosten van de Indiër Anand, die op vreselijke wij ze onder het juk door moest. Uhl mann offerde liefst twee kwalitei ten, waarna Anands koning in een vreselijk matnet raakte. De Oost duitser sprak glimmend van genoe gen over een glanspartij en daar was geen woord overdreven bij. Door de nieuwe nederlaag is Anand wel ver achterop geraakt. Hij heeft vijf ronden daaraan iets te doen. SON EN BREUGEL - Jan Siemerink gaat waarschijnlijk eind september met het Davis Cup-team naar Canada. De goede prestaties van de 20-jarige Rijnsburger in de afgelopen maanden en deze week tijdens de NK zijn voor bondscoach Stanley Franker aanleiding om de samenstelling van het Nederlandse team te herzien. Nederland speelt van 21 tot en met 23 september tegen Canada een de gradatiewedstrijd. De winnaar van het duel in Toronto blijft in de we- reldgroep. Dat zijn de zestien beste landen- De eventuele selectie van Sieme rink (lid van Jong Oranje) houdt volgens Franker nog niet meteen in Forse oefenzege rugbyers DIOK LEIDEN - DIOK is de aanloop naar het nieuwe rugbyseizoen en een eventuele prolongatie van de lands titel goed begonnen. In de eerste oe fenwedstrijd na een periode van drie weken conditietraining werd The Bassets uit Sassenheim met 64- 8 (26-4) verslagen. Veel wijzer van het eerste optre den van zijn pupillen is Dick Altink, de nieuwe trainer van DIOK, gister avond waarschijnlijk niet gewor den. Hij greep de oefenwedstrijd aan om uitgebreid met diverse op stellingen te experimenteren en liet zo veel mogelijk spelers het groene gras weer ruiken. Door de steeds wisselende teambezetting en het gegeven dat de spelers voor het eerst sinds twee maanden weer een bal in handen hadden, werd het geen hoogstaand duel. De povere tegenstand van de Sassenheimers was hier zeker ook debet aan. dat de. getalenteerde linkshander ook speelt. „Ik hecht erg veel aan er varing en Jan is wat dat betreft nog erg jong. Maar hij heeft wel erg veel progressie gemaakt en toont vorm. Bovendien is hij na Haarhuis en Koevermans de beste Nederlander op de wereldranglijst geworden. Daarbij kan hij service-volley spe len wat erg geschikt is voor de hard- court-banen van Toronto". Franker voert de komende week besprekingen over de samenstel ling van het team. De coach heeft al laten doorschemeren dat hij niet zonder meer afscheid wil nemen van Tom Nijssen en Michiel Scha pers, hoewel het duo langzaam maar zeker afglijdt op de mondiale ladder. Het tweetal staat inmiddels lager geklasseerd dan Siemerink die de 139e plaats op de computer uitdraai bezet. Een half jaar geleden kreeg Fran ker veel kritiek te verwerken omdat hij in de Davis Cup-ontmoeting met Westduitsland geen gebruik maak te van Haarhuis en Koevermans. In de verloren wedstrijd in Bremen stelde hij in alle partijen de aller minst overtuigende Schapers en Nijssen op. Siemerink rekent nergens op. „Het zou fantastisch zijn, maar ik ben nog niet bezig met het Davis Cup-team. Ik kom nog maar net kij ken. Van Franker heb ik nog niets gehoord. Ik wacht maar gewoon af'. Siemerink demonstreerde giste ren tijdens de NK in Son en Breugel nog eens aan dat hij in vorm is. Zon der ook maar een set te hebben in geleverd staat hij vrijdag in de halve finale. Vorig jaar kwam de door Frits Don begeleide tennisser niet verder dan de tweede ronde op de NK. Op het verhitte sportpark De Gentiaan schoof Siemerink zonder problemen Sander Groen aan de kant: 6-2, 6:0, 6-4. Siemerink krijgt in de halve eindstrijd te maken met zijn clubge noot bij Amstelpark, Aijan van der Zande. Laatstgenoemde bereikte over de rug van Jan Willem Lodder (ook al Amstelpark) de halve eindstrijd in een afmattende vijfset ter (6-1, 4-6, 3-6, 6-4, 6-3). Van der Zande is een straatvech ter van het zuiverste water, waar het in het vaderlandse tennis bepaald niet van wemelt. Het 'conditiewon- der' stapte na ruim vier uur drijfnat van de baan. „Ik begon me steeds fitter te voelen", aldus de 22-jarige Amsterdammer. Van der Zande is een verhaal apart in het nationale tennis. In te genstelling tot alle andere talenten begon hij pas op zijn twintigste seri eus met tennis. Daarvoor had hij en kele jaren vrijblijvend een balletje geslagen op B2-niveau. En daar voor, op 16-jarige leeftijd, zat hij bij Ajax. En passant volgde hij ook nog bokstrainingen, vooral om conditie op te doen. „Ik wilde hoe dan ook profvoet baller worden en deed er alles voor. Jan Siemerink: "lk kom maar net ki Maar ze vonden me niet goed ge noeg en te klein. Nu wil ik hoe dan ook slagen in het tennis. Ik kan vechten, lopen en beuken. In verge lijking met alle anderen heb ik iets in te halen, maar het gaat voortva rend". Dat kan hij rustig stellen. Vorige week won hij zijn eerste belangrijke prijs, de titel om de Open Leidse tenniskampioenschappen, een vier- sterren A-toernooi. Nu staat hij al bij de beste vier van de Nederlandse titelstrijd. Al zijn tegenstanders spreken over 'Het Beest'. Hij lijkt niet klein te krijgen. Zijn coach Hugo Ekker wil het enthousiasme graag tem men. „Hij heeft nu drie jongens uit geschakeld die hem qua spel wel la gen". Maar dat zijn pupil mogelijkhe den heeft, beseft ook Ekker. Tennis op gravel is een fysieke aangelegen- i ken". (foto Loek Zuyderduln) heid en dat type spel is geknipt voor deze sportman in hart en nieren. Ek ker: „Veel tennissers zijn geboren en getogen in dat beschermde ten- nismilieu. Aijan komt niet uit de goot, maar het is wel een jongen van de straat. Een echt schoffie. Ik heb hem wat fatsoensnormen bij moe ten brengen. Hij begreep eerst niet dat een man in een stoel zomaar een bal uit kon geven als hij vond dat-ie in was. Dat tenniscultuurtje was volledig nieuw voor hem. Ze von den Arjan maar een dwaas in het be gin. Hij heeft het al aardig door. Hij steekt nu al zijn energie in het ten- En de gevolgen zijn nog niet te overzien. Het roodharige gevaar met de vuurspuwende ogen belooft niet veel goeds voor Siemerink die zo graag de beoogde finale tegen Haarhuis wil spelen. ROB VAN DER ZANDEN Van onze correspondent Albert Geesing ODOORN De eerzucht van Johan Cruijff kent nog altijd geen begrenzing. Toch in het diepst van z'n ziel ge krenkt door de beslissing van het sectiebestuur betaald voetbal (lees: Rinus Michels) om hem in mei niet aan t^ wij zen als de tijdelijke kopman van Oranje, kruist de voormali ge nummer 14 eind volgende week in Eindhoven de degens met Michels en zijn secondanten. „Op de eerste plaats om te luisteren naar wat ze te vertellen hebben. Zij hebben con tact met mij gezocht, niet andersom". De voorstanders van Cruijff als bondscoach kunnen nauwelijks de dag afwachten dat de trainer van Barcelona wordt benoemd als eer ste kapitein op het stuurloze Oran je-schip. De hem bevriende interna tionals trouwens al evenmin, ook al liet Ronald Koeman in de voorbije dagen doorschemeren geen moeite te hebben met de (tijdelijke) aan stelling van Nol de Ruiter. Maar gold dat twee maanden geleden ook niet voor de benoeming van Leo Beenhakker als interim-bonds- coach? De chaos daarna leidde tot een volstrekte anarchie. Nu zijn de internationals momen teel wel de laatsten die hoog van de toren mogen blazen. Datzelfde geldt in zekere zin voor Michels, die het Nederlandse voetbal in Italië meer kwaad dan goed heeft gedaan. Het lot van Cruijff als bondscoach ligt niettemin voor een belangrijk deel in handen van de voormalige topcoach. Het bestuurslid techni sche zaken bepaalt de hoogte van de drempel om Cruijff te betrekken bij de naderende kwalificatieduels voor het EK '92 in Zweden en voor een eventueel langer dienstverband bij de KNVB zodra hij zijn contract bij Barcelona (medio volgend jaar) heeft uitgediend. In zijn regeerperiode als trainer van Ajax liet Cruijff zich eens ont vallen dat hij niet zou terugschrik ken voor de dubbelfunctie van clubtrainer-bondscoach. Daar denkt hij nu iets genuanceerder over. „Het zou onder bepaalde om standigheden kunnen maar het is heel moeilijk te combineren". Het woord Onmogelijk omzeilt hij angstvallig. Vooral met de gedachte in het achterhoofd dat hij volgend jaar zomer de handen vrij heeft om te gaan en,te staan waar hij wil. Mits de voetbalbond tenminste bereid is voor bijna 100 procent tegemoet te komen aan de wensen en verlan gens van Cruijff. „Ik kan niet tegen verliezen. Ik ben gewend om te win nen en beslissingen te nemen". En daarvoor moet alles wijken. Des noods tot Michels toe. In dat sinistere machtsspel past ook niet de nobele gedachte die Cruijff in het rustieke Odoorn pre dikte. „Ik had natuurlijk tegen de KNVB kunnen zeggen: jullie zijn op je bek gegaan, blijf maar lekker lig gen. Alles wat ik heb, heb ik aan het voetbal te danken. Daarom stel ik me liever positief op en probeer ik nu mee te denken en te helpen. Er wordt al genoeg geslacht". Niet ver dwenen is echter de irritatie over de beslissing in mei, toen het sectiebe stuur achteloos voorbijging aan de voorkeur van de belangrijkste inter nationals voor Cruijff als interim- bondscoach. Het zit hem in hoge mate dwars. Beste man „Het is de taak van de KNVB om de beste man te kiezen. In hun ogen was ik blijkbaar niet de beste. Ik heb echter altijd vooraan gezeten, ik ben altijd de nummer één geweest. Met de tweede plaats neem ik geen genoegen. Ik wil weten wat ze in mei tegen me hadden en nu plotse ling niet meer. Daar zal ik eerst ach ter moeten komen. Nee, een andere kandidaat kan ik mij niet voorstel len, anders waren ze niet bij mij ge komen. Maar het is zoetjesaan be kend dat 50 procent vóór mij is en de andere helft tégen mij. De bond zal de juiste voorwaarden moeten creëren. Die zit met de problemen, ik niet. Ik heb het bij Barcelona goed naar m'n zin en ben niet van plan daar voortijdig weg te gaan. Ten zij ik met de club tien wedstrij den op rij verlies. Dan ontstaat er misschien een andere situatie". Het lijkt er volgens Cruijff ver dacht veel op dat het kalf verdron ken is en de KNVB nu de put wil dempen. „Als ze mij in mei hadden gevraagd, had ik zeker ja gezegd. De spelersgroep was kwalitatief heel goed en had ook in Italië bovenaan kunnen staan. Nu was het WK één groot drama". Cruijff denkt de oor zaken te weten. „Er was geen een stemmigheid in de groep. De water dragers hebben te veel verantwoor delijkheden gekregen of genomen. In het huidige topvoetbal is het zo dat 75 procent van de spelers blij mag zijn dat ze mee mag doen. Als waterdragers zich gaan gedragen als champagnedrinkers en invloed krijgen op het beleid is het afgelo pen. Zo primitief werkt dat in de voetballerij". Dat verwijt treft volgens Cruijff op de eerste plaats de voetbalbond. „Die heeft de fout gemaakt om alle spelers te laten stemmen over de opvolging van Libregts. Dat was een stommiteit. Dat recht is voorbe houden aan de leiders, aan Van Bas ten en Gullit. Zij zijn de champag nedrinkers, die hebben een kos tuum aan". Het is voor Cruijff ook de enige verklaring waarom Van Basten bij het WK ver onder de maat bleef. „Ik kan zijn falen wel uitleggen, maar waarschijnlijk be grijpt niemand het". De leermeester van de beste spits ter wereld pro beerde het toch. „Zijn macht is on dermijnd. Hij heeft een opvolger voor Libregts aangegeven en dat advies is genegeerd. Op dat mo ment is het bijna onmogelijk een be langrijke rol te spelen. De macht is hem ontnomen. Als de rest dan niet functioneert, kan hij het ook niet meer. Je krijgt de bloemen of je wordt gekruisigd. Meer smaken zijn er niet". Voor het sectiebestuur betaald voetbal geldt in zekere zin hetzelf de. De vraag is alleen of Rinus Mi chels bereid is door de zure appel heen te bijten en een deel van de macht over te dragen aan Johan Cruijff. Pas daarna is het woord aan Barcelona. r de laatste keer in actie voor Quick Boys één. Leo Schellevis zit hem FC Den Haag op de huid. (foto Loek Zuyderduin] KATWIJK - Als een Katwijker van het zuiver ste soort genoot Mart van der Plas na zijn af- scheidswedstrijd uitbundig van het feit dat een volledig Katwijks Quick Boys tegen eredivisio- nist FC Den Haag een meer dan verdienstelijk gelijkspel (2-2) behaalde. Van der Plas heeft er een punt achter gezet, maar tussen zijn Katwijk- se maten kreeg hij gisteravond op Nieuw Zuid een passend cadeau. Na een uur nam Jan Jeroen Schaap, één van Quick Boys' beloftes, de plaats in van de pas 29-jarige spits die in het vijfde gaat afbouwen. speelde Mart van der Plas in de hoofdmacht van Quick Boys. Met een enigzins weemoedige blik kijkt hij terug op die schitte rende tijd. Vanaf de pupillen doorliep hij alle elftallen,, en als eerstejaars senior bemachtigde hij een basisplaats. Eén van Quick Boys groot ste talenten besloot vier wedstrijden voor het einde van het voor de blauwwitten zo drama tisch verlopen seizoen '89/'90 er werkelijk mee te kappen. De sfeer met de jongens was grandioos. De re latie met Melbi Raboen, de onnavolgbare trai ner van Quick Boys, was en is nog steeds erg goed. Maar de blonde spits, die 125 competitie- doelpunten achter zijn naam heeft staan, voelde dat het niet meer ging zoals hij voor ogen had. Van der Plas: "Na mijn beenbreuk twee jaar ge leden ben ik nooit helemaal de oude geworden. Ondanks enkele goede potjes voor de winter stop, voelde ik gewoon dat ik tekort kwam. Vooral qua handelingssnelheid. Als er dan een betere in het team op mijn plaats staat, dan heb ik er geen enkele moeite mee om te stoppen met Voetbal op het hoogste niveau". Even leek Mart van der Plas terug te komen. In oktober 1989 speelde hij zijn beste wedstrij den van het afgelopen seizoen. Met name tegen FC Lisse op eigen veld was hij met drie doelpun ten (waarvan één fabuleuze omhaal) verant woordelijk voor een schitterende voetbalshow die uitmondde in een 5-1 zege. Na de winterstop raakte Van der Plas, en in zekere zin het gehele team, in het slop. Het ging niet meer zo soepei tjes, en realiseerde hij zich als één van de eersten dat zijn tijd gekomen was. Ondanks zijn 29 jaar. "Dat is ook vrij jong", zegt Van der Plas. De verleiding van een terugkeer in het eerste elftal zal hij evenwel volgens eigen zeggen probleem loos kunnen weerstaan. "Ik weet het zeker. De keus was niet moeilijk. Ik ga lekker lager voet ballen met oude voetbalmaatjes van me. Dat zie ik best zitten. En het lijkt me heerlijk om van die druk af te zijn. Zelfs als je in het tweede speelt heb je met die druk te maken. In het vijfde gaat het er fanatiek aan toe, maar is er gelijk na af loop tijd voor ontspanning. Speel je in het eerste van Quick Boys dan ben je de gehele week met die ene wedstrijd bezig. En als je verliest, dan baal je verschrikkelijk. Nee, ik heb lekker af scheid genomen, het was geen enkel probleem". Naar aanleiding van de aanhoudende hitte golf heeft het bestuur van Quick Boys in over leg met eerstedivisionist Telstar besloten het aanvangstijdstip van de voor morgen vastge stelde oefenwedstrijd met twee uur uit te stellen. Quick Boys speelt nu zaterdag om 19.00 uur op Nieuw Zuid tegen Telstar. Van der Plas beseft dat hij kan terugkijken op een mooie periode bij Quick Boys. Het enige wat er aan ontbrak was een kampioenschap. "We hadden het afgelopen jaar moeten worden. Maar er lopen er hier veel rond die een fantasti sche tijd hebben gehad, maar nooit kampioen zijn geworden. En mocht het dit jaar lukken, dan feest ik net zo hard mee, want ik heb niet het gevoel dat ik er niet meer bij hoor. Hoewel ik dan niet meer één van de elf ben". Van Rijn Een minder prominente voetballer was Theo van Rijn. De van Valken '68 overgekomen mul tifunctionele publiekslieveling speelde veel minder wedstrijden in Quick Boys één. Maar ook hij werd in de wedstrijd tegen FC Den Haag even in de schijnwerpers gezet. Van Rijn (31) stopt helemaal met voetballen. De oefenwedstrijd in de Katwijkse duinpan leek lange tijd een verplicht nummer te worden. Beide elftallen ondervonden duidelijk last van de hitte, vooral in het begin van de voorberei dingsperiode zou het te veel gevraagd zijn om een flitsende partij te verwachten. Den Haag be gon wankelend, maar Quick Boys weigerde hiervan te profiteren. Na een kwartier werd dui delijk dat de ploeg van Co Adriaanse voetbal- technisch meer te bieden had en elkaar beter kon vinden. Dit resulteerde halverwege in een 2-0 voorsprong voor de gasten, die via twee bij na identieke doelpunten tdt stand kwam. Ra- boen sprak van het afstraffen van verdeidi- gingsfouten, maar de manier waarop Frans Da- nen en Danny Hoekman de Katwijkse verdedi ging in de luren legden was van grote klasse. Kappend en draaiend vonden zij hun weg door de blauwwitte defensie, en koelbloedig kwa men de twee kleine Hagenaars tot hun afron ding. Toch liet Quick Boys zich niet kennen. Na grote kansen - oog in oog met doelman Roy Beu- kekamp - voor Jaap van Duijn, Leen van der Plas en Jan Jeroen Schaap kon een Katwijkse treffer niet uitblijven. Een kwartier voor tijd plaatste Floor van Duijn, terug na een lange blessureperiode, vanaf de achterlijn een afge meten voorzet op de kruin van Leen van dër Plas: 1-2. Vijf minuten later zorgde Schaap voor een goede opening over rechts, Leen van der Plas leverde de voorzet en de zwoegende Martin Rog tekende voor de gelijkmaker. "En dat heb ben wij Katwijkers onderling geflikt", triom feerde de inmiddels gewisselde Mart van der Plas. GIJS VAN OOSTEN

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17