Subsidiestop einde vormingsinstituten' 'We gaan niet in 'n omgevallen flat zitten Zigeuners uit Nederlands consulaat gezet Vakbond CNV roept cursisten op tot actie Jakkerende commissaris wacht straks fikse boete SKELET UIT IJZERTIJD Man wint twee wereldreizen NOS fel tegen voorstel commerciële omroep Het advies is simpel: eet nooit rauwe eieren DINSDAG 31 JULI 1990 BINNENLAND PAGINA 3 DOORN/AMSTERDAM (GPD) Geen subsidie van het ministerie van wvc betekent een doodsteek voor het cursuswerk van het CNV. Het cursus-aanbod van het FNV zal moeten worden gehalveerd wanneer WVC de subsidiekraan dichtdraait voor een aantal vormings instituten. waaronder die van de beide vakcentrales. Dit stellen A. Westerlaken (CNV) en en H. Muller (FNV). Het CNV roept alle vrouwelijke cursisten op actie te voeren tegen een mogelijke subsidiestop. WINSCHOTEN (GPD) - Een boete van zo'n 800 gulden en een voor- waardelijke ontzegging van de rij bevoegdheid van vier maanden met een proeftijd van een jaar: dat is vol gens Justitie de straf die de Winschoter korpschef van politie Van den Boogaart boven het hoofd hangt wegens overtreding van de maximum snelheid op de Rijksweg 7. De politieman werd daar op 23 ju ni aangehouden door surveilleren de agenten omdat hij zich met een snelheid van 192 kilometer per uur verplaatste. Dat was ruim 120 kilo meter te hard. Van den Boogaart wordt binnen afzienbare tijd voorgeleid aan de kantonrechter. Volgens Officier van Justitie Severein wordt de politie- De Rijkspolitie in de provincie man uit hoofde van zijn beroep, Groningen wenst geen nadere me- waaraan uit moreel oogpunt een zo- dedelingen te doen omtrent de aan- genoemde voorbeeldfunctie kleeft houding eind juni van de winscho- richting de burgerij, geen extra straf ter korpschef door agenten van de U RP-verkeersgroep. "De zaak wordt opgelegd. "Het Openbaar Ministe- r'e ~aiTf"e j voor een extra afgehandeld als bij een normale jundant H. straf. Wat de rechter beslist,^hangt burger, want hij maakte de overtre- waarnemend tij., -n z-jn privé.tijd", aldus eer woordvoerster. uiteraard van hem af. Wij behande len de persoon in kwestie als wone burger". Wethouder A. Bruins van Winschoten, bij afwezigheid van de burgemeester hoofd openbare orde en veiligheid, zegt eerst een per soonlijk gesprek met de jakkeraar te willen hebben voordat hij met een commentaar naar buiten komt. "Ik wil eerst de reactie van Van den Boogaart zelf hebben. Het was im mers zijn verantwoording om zo hard te rijden. Maar als korpschef heeft hij in elk geval laten zien hoe het niet moet", aldus Bruins. Ad- an den Hoogen, korpschef in Winschoten en nu Van den Boog aart op vakantie is zijn vervanger, wil geen commentaar geven. Voor beide vakcentrales is het tot nu toe onbegrijpelijk waarom juist hun vormingsinstituten volgend jaar niet meer in aanmerking ko men voor subsidie. Voor het Scho lingsinstituut FNV betekent de subsidiestop een strop van 1,2 mil joen gulden per jaar. Het Slotema- ker de Bruïne-instituut (SBI) waar in het CNV deelneemt, moet het jaarlijks met 750.000 gulden minder doen. SBI-directeur A. Vroon noemt de subsidiestop een slag in het gezicht van de vakbeweging. "Het kabinet streeft naar sociale vernieuwing. Ik denk dat hierin een belangrijke rol voor de vakbeweging is weggelegd. Het lijkt er op dat de overheid aan de ene kant van de vakcentrales ver wacht goed mee te werken aan de sociale vernieuwing, terwijl ze aan de andere kant daar nauwelijks geld voor over heeft. Wij moeten maar zien dat we onze eigen broek om hoog houden", aldus Vroon. Voor de directeur van het SBI is het alles of niets. "Zonder die 750.000 gulden subsidie is er geen opleidingsinstituut voor het CNV meer. Wij organiseren voor het CNV cursussen voor betaald en onbe taald kaderpersoneel. Daarnaast zijn er speciale cursussen voor vrouwen en etnische minderheids groepen en cursussen die onder de slag", aldus een woordvoerder. Met r de vakbond. De vakbeweging brieven, waarin de cursisten zelf steunt op het kader. En vertellen hoeveel ze aan de oplei dingen hebben, hoopt het CNV de Kamerleden duidelijk te maken dat de subsidie noodzakelijk is. Ramp FNV-bestuurslid Muller wil nauwe lijks praten over de eventuele gevol gen FNV i goede kaderleden te hebben, zijn de cur sussen weer noodzakelijk. Zonder subsidie valt een heel groot deel van de cursussen weg en wordt het werk van de vakbeweging enorm aangetast", stelt Muller. Vanmiddag komen de acht vor mingsinstituten die, als de plannen van d'Ancona doorgaan, volgend het Scholingsinstituut Jaar geen subsidie meer krijgen in de subsidie wegvalt, Driebergen bijeen. Het SBI en het "Ik ga èrvan uit dat de subsidiestop Scholingsinstituut FNV gaan niet doorgaat. Het z ramp zijn met de andere getroffenen, de dat geld kwijt zouden twee Woodbrookers instituten, raken. In totaal geven we jaarlijks Stichting Guldenberg te Helvoirt, 2,6 miljoen gulden uit Stichting 'Kerk en Wereld' in Drie- De overheid subsidieert dus bergen, Overcinge de Klencke te cursussen, Oosterhesselen en Fuga te Bar- i groot deel zijn bestemd chem, strategie uitstippelen. het kaderpersoneel. Veelal Vrijdag wordt met minister d'Anco- jaar geleden) VLAARDIN- GEN - Vlaar- dingse politie mensen ontfer men zich over een reeks botten, die zondag door een paar surfers werden aange troffen. Ver moed wordt dat het gaat om ge deelten van een skelet uit de ijzertijd (zo'n tweeduizend vrijwilligers die zich e i inzetten na gesproken, ANP) groep vijftig zigeuners heeft gunning te verstrekken en wilde gistermorgen toevlucht gezocht het Nederlandse consulaat in Ham burg om uitwijzing uit de Bondsre- Nederlandse consulaat in Hamburg w. publiek Duitsland naar Joegoslavië voor een asielaanvraag in Neder- noemer mternationaie~'solidariteit te voorkomen. Toen de zigeuners land. De consul-generaal verwees 3ij dit laatste moet je den- aan ^et e'n<^ van de dag geen gevolg cursussen voor vakbonds- gaven aan het verzoek van de Ne- uit het buitenland. Voor al derlandse consul-generaal Simonsz het gebouw te verlaten, heeft de overgaan tot onmiddellijke uitwij- te brengen. Hun woordvoerder zing. De groep begaf toen naar het dat ze daarbij grote risico's lopen, Bremen tot andere gedachten daan op staatssecretaris Kosto (jus- de bezetters naar 'Den Haag' uiteindelijk de politie opdraven. deze 200 per jaar, e lesgroepen met een speciaal thema Westduitse politie hen zonder ge- krijgen we subsidie. In totaal kost weid verwijderd. - De groep maakt deel uit vati de oongeveer 250 zigeuners uit Joego- 'dit'gêTdbéstaatdus stavië, Polen en Roemenië die begin het organiseren van deze opleidin gen jaarlijks 1,2 miljoen gulden. Twee derde uit de subsidie van de overheid. Het iuni de Duits-Nederlandse grens, is wel duidelijk dat de cursussen overgang bij Vaals enkele dagen ge zonder die subsidie onbetaalbaar blokkeerd hielden. Zij probeerden worden", legt Vroon uit. toen van de Westduitse deelstaten Het CNV heeft inmiddels alle Bj-emen Nedersaksen en vrouwelijke cursisten opgeroepen Sleeswijk-Holstein een verblijfsver- vrouwelijke Kamerleden een brief gunning te krijgen. De blokkade te schrijven met daarin het verzoek j °PSe"ev®n t°en de betreffen de deelstaten de toezegging deden de zigeuners voorlopig op te nemen. Bremen bleef echter bij de aan- groepvan minister d'Ancona (wvc) te bewe gen terug te komen op haar plan nen. "Een vierde van alle cursussen die het CNV organiseert, is speciaal vankelijke weigering op vrouwen gericht. Vrouwen wil len graag een opleiding volgen voor ze zich beschikbaar stellen voor ka derfuncties binnen de vakbewe ging. Voor vrouwenwerk ontvan gen wij als CNV geen subsidie. Maar met subsidie kan het SBI met name de cursussen voor vrouwen voor een lagere prijs aanbieden. Hierdoor kunnen meer vrouwen een cursus volgen en vervolgens binnen de vakbeweging aan de "Dit is voor mij onbegrijpelijk. Nederland, dat zo'n goede reputatie heeft bij het opvangen van verdruk te minderheden, laat een hele groep, hoofdzakelijk kinderen, door de politie uit een consulaat halen. Waarom?", stelde Detlev Bremer, woordvoerder van de Sinti en Roma Unie van zigeuners na afloop. "De bezetters zijn diep geschokt, omdat ze hadden gehoopt dat uw land in ieder geval voor een tussenoplos sing zou kunnen zorgen", aldus hem. De asielzoekers zijn inmiddels ondergedoken bij kennisen, familie en sympathisanten. Vandaag wil een aantal van hen een laatste po- Koffertje Een verdacht houten koffertje heeft gisteravond tot consternatie geleid bij het Amsterdamse stadhuis. Het koffertje, normaal bestemd voor het vervoer van langspeelplaten, stond urenlang onder de trap naar de ka mer van burgemeester Van Thijn, vlakbij het terras van een café waar net een receptie van auteur Jan Cre- mer aan de gang was. De politie sloeg alarm, ontruimde het terras en een gedeelte van het stadhuis, legde het scheepvaartverkeer in de buurt stil en liet de explosieven oprui mingsdienst komen. Er bleek niets in het koffertje te zitten. Overvaller Met de aanhouding van een 32-jari- ge man in Antwerpen door de Belgi sche politie, zijn acht gewapende overvallen op postkantoren in Am sterdam opgelost. De man heeft in middels bekend. Van de buit, in to taal zo'n 100.000 gulden, is niets te ruggevonden. Volgens de politie is het bedrag opgegaan aan cocaïne en verblijfskosten. Oplichter De 24-jarige man die onlangs 108 fans van de popgroep Pink Floyd oplichtte, heeft zich vrijwillig ge meld bij de politie in Enschede. De man ging er onlangs vandoor met ruim 32 duizend gulden van men sen die een reis wilden maken naar het optreden van Pink Floyd in Ber lijn. Bendeleider De Utrechtse politie heeft een acht tienjarige jongen aangehouden die verdacht wordt van 31 strafbare fei ten. Als leider van een bende wordt hij verantwoordelijk geacht voor een reeks inbraken, brandstichting en het onder water zetten van een gymzaal van een school. Bij een in braak in een andere school werden racistische leuzen geschreven op wanden, plafond en kasten. Moord Op het politiebureau in Amster dam-Noord heeft zich vannacht een man gemeld die zei dat hij een half uur eerder de 36-jarige A. Somers uit Loenersloot in zijn woning met sen mes had doodgestoken. De ver dachte is ingesloten. AMERSFOORT (GPD) "Je moet een een beetje geluk hebben; het is echt puur toeval". Hans van Keken (31) uit Amersfoort heeft niet te kla gen. Binnen een half jaar won hij twee reizen naar de andere kant van de wereld. Een verzorgd verblijf in Thailand heeft hij er nu opzitten. In september vertrekt hij naar Japan om daar twee weken rond te reizen. De freelance-journalist deed in januari mee aan de VAR A-televisie quiz Wereldwijs en kwam als winnaar uit de bus. Als beloning mocht hij twee weken naar Thailand. "Irt de finale van de quiz zaten allerlei vragen over regenwouden en daar wist ik veel van af. Regenwouden hebben me altijd geïnteresseerd". Van Keken was nog in Thailand toen hij vernam dat hij bij thuis komst zijn koffer niet hoefde uit te pakken. Hij mag binnenkort geheel verzorgd twee weken in Japan doorbrengen. Van Keken bleek één van de drie Nederlandse winnaars van een internationale essaywedstrijd over Japan. Van onze correspondent Carine Neefjes WESTERSCHOUWEN - Vanuit z'n luie zonnestoel rukt hij met een ruw gebaar nog een biertje open. Het zweet staat op zijn voorhoofd. Van warmte én woede. Morgen moet Ad Wonders op verzoek van de ge meente samen met negen andere kampeerders de camping in Wester- schouwen verlaten. Hij is de dupe van een vier jaar slepend conflict tussen camingbaas Nico Dambruin en de gemeente. Dambruin heeft al jaren te veel kampeerders op z'n erf staan. De gemeente staakt de waar schuwingen en zal de gasten eigen handig verwijderen. De tien gedupeerden krijgen een plekkie toegewezen op camping Duinhoeve in Zeeland, waar plaats is voor 1600 kampeerders. "Daar ga ik zeker niet heen", schreeuwt Won ders verhit. "Ik weiger te kamperen op een omgevallen flat". Brandend Onder de brandende zon smeden de tien kampeerders plannen tegen de harde maatregelen van de gemeen te. Ze weigeren hun boeltje in te pakken. "Desnoods slepen ze me weg, maar ik blijf zitten waar ik zit", stelt Wonders. "Ik ben hier net vier dagen. Met m'n vrouw en vier kin deren ben ik van Veghel naar Zee land afgereisd. Zes fietsen op m'n auto geladen. U denkt toch zeker niet dat ik m'n tent nu ga afbreken? Daar ben ik niet voor gekomen". Allemaal zijn ze verknocht aan de rustieke boomgaard op het eiland Schouwen-Duivenland waar Nico Dambruin plaats maakt voor kam peerders. Een van de gasten komt hier al 38 jaar. "Toen kwam ik hier nog met de stoomtram. Ik heb zelfs de nasleep van de watersnoodramp nog meegemaakt. En als u zwijgt begrijpt u vanzelf waarom ik hier ie der jaar weer kom voor de stilte". Vanmorgen trok de delegatie naar het stadhuis om wethouder Van der Salm te smeken of ze mo gen blijven tot hun vakantie is afge lopen. De wethouder kent geen me delijden met de kampeerders. Nog vermoeid van de consternatie zit hij Eigenaar Dambruin in zijn camping-boomgaard: noodgedwongen moet ik regels overschrijden. (foto gpd) achter z'n bureau. "De gemeente Daarom is de wethouder gedwon- krijgt onterecht de Zwarte Piet toe- San streng op te treden tegen cam- geschoven. Campingbaas Nico pingbaas Dambruin. Hij is niet de Dambruin is de boosdoener. Die enige die de regels overtreedt. Deze overtreedt al vier jaar lang de i gels". Toerisme Schouwen-Duivenland week wordt nog een andere ping ontruimd. "En een derde slachtoffer heb ik op het oog", ver zucht de wethouder. De campingbazen die de gemeen- Zeeland. De hele provincie telt teeltbedrijven. Op Schouwen-Dui- 160.000 kampeerslaapplaatsen. De venland zijn dertig fruitteeltbedrij- gemeente Westerschouwen met zijn i die recreatiemogelijkheden bie- 5.000 inwoners wordt gedurende de den. In de jaren zestig kwam de eco- zomermaanden iedere dag over- nomische positie van fruittelers ste- spoeld met 45.000 toeristen. "Dit is de limit", zucht wethouder Van der Salm. "De bewoners heb ben last van vakantiegangers. Het is te druk langs de wegen. Ambulan ces kunnen zich nauwelijks een weg banen tussen al die auto's. On- vig onder druk te staan. De onder nemers konden hun boomgaard op doeken met ondersteuning van de zogenoemde rooipremie. Fruitbo men werden omgezaagd omdat de teelt teveel geld kostte. Hierdoor ging het unieke land- ze infrastructuur is niet berekend schap met zijn talrijke boomgaar- op zoveel mensen. Op straat is het den verloren. Onder de voorwaarde een rotzooi. Wij willen een aantrek- dat de ondernemer een deel van zijn kelijke toeristische plaats blijven en boomgaard bewaard hield, kreeg de waken voor een vervuild en overvol eigenaar toestemming van de ge- vakantieoord". meente om een deel van z'n terrein DEN HAAG (AP/ANP/GPD) Een vijftig zigeuners een verblijfsver- ging wagen om het stadsbestuur inmiddels een dringend beroep ge- HILVERSUM (ANP/GPD) - De NOS heeft in een brief aan de Ka mer "krachtig protest" aangete kend tegen het wetsvoorstel com merciële omroep dat na de zomer wordt behandeld. In de brief schrijft de NOS op dit tijdstip tegen een uitgebreide regeling te zijn voor commerciële omroep. Volgens het NOS-bestuur heeft RTL- Veronique inmiddels al zo'n solide positie verworven, dat het nog maar de vraag is of er belang stelling is voor een binnenlandse commerciële omroep. Bovendien legt het wetsvoorstel beperkingen op aan de publieke, Hilversumse omroepen, terwijl een wetsvoorstel om het publieke bestel te verster ken pas veel later aan de orde komt. Ook stelt het NOS-bestuur dat het wetsvoorstel nog te veel vragen openlaat. Zo is onduidelijk hoe het concessiesysteem (wie wel en wie niet wordt toegelaten, red.) er in de praktijk uit komt te zien. "Hiermee wordt onbetwistbaar een onzeker heid ten aanzien van het voortbe staan van het omroepbestel geïntro duceerd", aldus het NOS-bestuur. De omroepen vrezen bovendien de concurrentie voor hun program mabladen als ook andere uitgevers omroepbladen uit mogen brengen. Het bestuur schrijft de Kamer dat de positie van de publieke omroep op diverse onderdelen lichtvaardig op de tocht wordt gezet door het wetsvoorstel. Los van het wetsont werp wil het NOS-bestuur de Ka merleden over enige tijd een notitie sturen waarin de publieke omroe pen hun visie geven op de toekomst en de relatie met de commerciële omroep. Volgens een woordvoerster van het ministerie van wvc is in het wetsontwerp commerciële omroep "wel degelijk" rekening gehouden met de positie van de publieke om roepen. Zij noemde als voorbeeld dat de publieke omroepen de be schikking blijven houden over de zogeheten "aardse frequenties" (zenders op het land). omdat de politie hen kent. De ROM, laten. Het ministerie van buiten- belangenvereniging van in Neder- landse zaken zegt de asielaanvragen land verblijvende zigeuners, heeft in behandeling te nemen. 13P^T beschikbaar te stellen voor kam peerders. Per hectare mocht een on dernemer vijf campingplaatsen ver huren. Het maximum voor ieder be drijf was vijfentwintig. Volgens campingbaas en fruitte ler Dambruin leverde deze gebrek kige capaciteit weinig geld op. De onkosten van de boomgaard zijn hoger dan de inkomsten van de toe risten. Noodgedwongen moest hij de regels overschrijden. Wethouder Van der Salm: "Onzin. Hij heeft nu 27 stacaravans. Daarnaast nog zo'n dertig andere gasten. Ik durf te wed den dat hij per jaar 1 ton verdient aan die recreanten". Onredelijk Het overleg van de tien gedupeer den in de boomgaard van Nico Dambruin verloopt gespannen. Een kampeerder verwijt de eigenaar dat hij al jaren in conflict is met de ge meente, zonder hem daarvan op de hoogte te stellen. "Ik heb in januari voor drie weken een plaatsje gere serveerd. Nu moet ik na drie dagen m'n tent afbreken". De man die hier al 38 jaar komt vraagt zich af waar om juist de vakantiegangers voor een paar weken gepakt worden. "Waarom worden die mensen in die stacaravans niet weggestuurd?" De eigenaar mengt zich wat ver ontschuldigend in de discussie. "Ik kan het niet maken om langkam- peerders te verwijderen. Vaak heb ben ze hier jaren lang een huisje ge huurd en willen dan overgaan tot een sta-caravan. Ik kan die vaste klanten toch zo maar niet de deur wijzen? En bovendien: zaterdag heb ik al zes gasten naar een concur rent gestuurd". Toch koestert niemand echt wrok tegen de beheerder. Ze hopen dat Dambruin wint van een wethouder die "alleen maar denkt aan boom pjes en beestjes". Volgend jaar wil len ze allemaal terugkomen, want voor geen goud zoeken ze een ander vakantieverblijf. "Ik denk er niet over om te kamperen in Katwijk, Zandvoort of Renesse. Daar sta je scheerstok aan scheerstok. En het enige watje ruikt is uitlaatgassen en vette patat". DEN HAAG (ANP/GPD) - De Consumentenbond waarschuwt al jaren: eet geen rauwe eieren en gebruik ze niet in gerechten. De woordvoerder van de bond kan het naar aanleiding van de sterf gevallen in Venlo niet genoeg be nadrukken. "Vooral bejaarden en zwangere vrouwen behoren tot de risicogroepen. Je zou verwach ten dat met name verzorgingste huizen hiermee rekening hou den". Als het ei wordt gekookt of gebakken tot het is gestold is er niets aan de hand. De salmonella enteritidis die vermoedelijk verantwoordelijk is voor de sterfgevallen in Venlo, is vrij recent ontdekt en wordt ver oorzaakt door salmonella-bacte rie type D. Het is de meest kwaad aardige onder de salmonella's en dringt tot in de eieren door. "Ze ker in toetjes als bavarois-pud- ding, die lauw-warm worden ge houden, vermenigvuldigt de bac terie zich razendsnel", aldus de Consumentenbond Vooral zomers doen zich salmo nella-vergiftigingen voor. De con sumentenbond trok vorig jaar al aan de bel, evenals de inspectie voor de volksgezondheid. De in spectie adviseerde toen eieren en kip goed te verhitten om zo be smetting met salmonnella enteri tidis tegen te gaan. Het ministerie van wvc herhaalde dit advies spe cifiek voor bejaardenoorden, ver pleeghuizen en ziekenhuizen. Vooral zieken, zwangeren, bejaar den en kinderen onder de vijfjaar kunnen beter geen onverhitte ei- bestanddelen en kip eten. Aanleiding voor het advies, dat in Venlo kennelijk in de wind is geslagen, was dat het aantal ge vallen met besmetting met salmo- nella-enteritidis sinds 1987 "zorg wekkend" is toegenomen. In 1988 zijn 330 gevallen gemeld (in 1987 nog 160). Vorig jaar waren er tot september al 400 gevallen be kend. Het ministerie van wvc schatte toen dat één op de dui zend eieren besmet was met de bacterie. De voedselinfecties als gevolg van deze salmonella-bacterie ko men sinds een aantal jaren voor in onder meer Groot-Brittannië, Spanje, Portugal, Joegoslavië en de VS. In Groot-Brittannië ont stond in december 1988 een ware "salmonella-psychose", nadat de Britse staatssecretaris van volks gezondheid Currie, een nationale rel uitlokte door te verklaren dat de meeste Britse eieren besmet waren met salmonella. Currie nam ontslag en de verkoop van ei eren liep tot de helft terug. Ook in Nederland lag de notering van ei eren op de veilingen in Nederland vorig jaar september mede als ge volg van de salmonella-berichten tijdelijk iets lager. Systematisch Al in oktober 1988 besloten de mi nisteries van landbouw en van volksgezondheid samen maatre gelen te nemen om de problema tiek systematisch aan te pakken. Handel in broeddieren of kuikens van besmette koppels is toen ver boden. Dierenartsen kregen een meldingsplicht als zij salmonella aantroffen. Alle ingevoerde broe- deieren en dieren worden onder zocht en besmette koppels wor den vernietigd. De fok- en vermeerderings be drijven van kippen zijn nu sinds september vorig jaar vrij van de salmonella-bacterie. Om deze sector vrij te houden van de bac terie bereidde het ministerie van landbouw toen een aantal maatre gelen voor, zoals controle op boerderijen en een hygiënepro- gramma. De. leg- en slachtsector is daarentegen op dit moment nog niet vrij van de bacterie, al dus het ministerie van landbouw gisteravond. Dat is een recht streeks gevolg van het beleid om de bacterie eerst uit te roeien bij de fok- en vermeerderingsbedrij- ven, en pas daarna bij de leg- en slachtsector. Relatie Het Rijksinstituut voor Volksge zondheid en Milieuhygiëne be gon vorig jaar een onderzoek na berichten over het toenemend aantal salmonella-besmettingen. Hoewel het vaak moeilijk is aan te tonen, staat het volgens het RIVM vast dat er een relatie bestaat tus sen de aanwezigheid van de sal monella-bacterie 'in voedsel en voedselvergiftiging, aldus een medewerkster gisteravond. On derzoek van het oorspronkelijke materiaal de eieren of het voed sel waarin zij zijn verwerkt is echter vaak onmogelijk omdat er van het eten niets meer van over is.. In het Venlose geval kan overi gens niet worden uitgesloten dat sprake is van kruisbesmetting. Dat dus een ander produkt uit de keuken salmonella heeft bevat. Als er al iets van het eten van vori ge week wordt teruggevonden, moet dat zeker worden onder zocht. Maar van kracht blijft de waarschuwing tegen het eten van rauwe eieren. En tegen het eten van rauw vlees. De 73-jarige B. Rouleauxhier samen met echtgenoot en dochter, is een van de bewoonsters die een voedselvergiftiging opliep na het eten van de bavarois-pudding. Zij werd wel ziek maar is inmiddels weer aan de beterende hand. (foto anp>

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 3