Afscheid van een Katwijks elftal Nederlandse ruiters hebben niets te zoeken bij military Ajax voor oefenduel bij Milan op bezoek PSV biedt Popescu baan voor het leven Ayrton Senna door zege weer aan de leiding 'Vreemdelingen' bepalen gezicht van Quick Boys tegen NEC Huur omhoog in ruil voor seizoenkaart Wraak op Bordeaux is zoet voor Piet den Boer SPORT PAGINA 13 STOCKHOLM (GPD) De military-ruiters uit Nieuwzeeland zijn volgens Eddy Stibbe op een paard geboren. Stibbe zelf - een rijke jongen - is meer het kind van de limousine. Vandaar dat de equipe van het verre eiland twee wereldtitels kon bejubelen na een slopend weekeinde in Stock holm. En vandaar dat Stibbe zich tot vervelens toe verslikte in de uitputtingslag, met drastische ge volgen voor Nederland (achtste en laatste). Amper uit het zadel, stikte hij vervolgens bijna in een slok cola. "Zo zie je maar", bracht Stibbe met moeite uit, "cola drinken is gevaarlijker dan een cross rijden". Zeker voor de omzichtig sturende Nederlanders. Het onschuldige grapje vermaakte slechts de cynici. Want zo heel en thousiast kon er niet gedronken worden op de afloop van het zeven de wereldkampioenschap military. Eén van de 84 paarden stortte leven loos ter aarde (hartbloeding), zeker vier ontsnapten ternauwernood aan de dood. In de sauna van het Royal Park zorgden de vele hachelijke momenten voor koude rillingen. "Dit is dus de military"?, vroeg een Zweedse journaliste ontdaan aan Mark Todd, de vedette van Nieuw zeeland. Deze knikte en zweeg. Sommige dingen kun je nu eenmaal maar beter niet proberen uit te leg gen. Het blijft een akelig gezicht als een Koreaans paard bijna verdrinkt in de waterhindernis. Of als paar- HOCKENHEIM (DPA/ANP) - Ayrton Senna heeft zijn hattrick op het circuit van Hockenheim vol tooid. De 30-jarige Braziliaan won gisteren op het zonovergoten cir cuit in een McLaren voor het derde achtereenvolgende jaar de formule 1 race om de Grote Prijs van Duits land. Door de overwinning, na Phoe nix, Monaco en Montreal zijn vierde in dit seizoen, heroverde hij de lei ding in het klassement om het we reldkampioenschap. Na negen van de zestien races heeft hij 48 punten. De voorsprong op zijn grootste con current, en vijand voor het leven, Alain Prost bedraagt vier punten. Prost werd in Hockenheim vierde achter de Italiaan Nannini en Sen na's stalgenoot Berger. Senna reed in Hockenheim zijn" 103de Grand Prix. Stond voor de 47ste keer op pole-positie, een abso luut record en behaalde zijn 24ste overwinning. Voor de eigenzinnige Braziliaan, met huizen in Monaco en Sao Paulo, stond in Duitsland veel op het spel. Hij was de topper in de formule 1, maar werd de tob ber door drie opeenvolgende zeges van wereldkampioen Prost. Spottend werd hij weer de we reldkampioen van de training ge noemd. Voor 125.000 toeschouwers op het uitverkochte motodrome nam Senna direct na de start de lei ding. Het vertrek werd opgefleurd door een botsing tussen de Italiaan Pirro en de Fransman Alliot. Beide bolides waren total-loss, beide cou reurs kerngezond. Bosman derde in internationaal veld ALPHEN AAN DEN RIJN - Laura Bosman is als derde geëindigd op een internationale wedstrijd. In Glasgow legde de atlete van AAV '36 gisteren op de 800 meter beslag op de derde plaats. In de gezien de ongunstige omstandigheden knap pe tijd van 2.07,37 eindigde Bos man, begeleid door bondscoach Ca- rel van Nisselroy, vlak achter de Noorse winnares Lauritsen. den tegen boomstammen botsen, ruiters over de grond rollen, benen en buiken langs obstakels scham pen, paarden dizzy de finish halen, slechts tot bedaren komen als het halve Djurgardenmeer over hen is uitgestort. En de tragiek rond het dode paard October van de Deen Iversen was schokkend, al hield de Zweedse televisieregie dat wijselijk uit beeld. "De rotzooi van deze sport zijn die eeuwige risico's", zegt par- coursbouwer Jan Stokkentré te recht. De beste stuurlui (bij dit WK zo'n dertig man en vrouw) geven een cross country een unieke, spec taculaire uitstraling. De brokkenpi loten (bij dit WK zeker dertig deel nemers sterk)4 werpen een donkere schaduw over de military. En die overheerste na de lange, hete zater dag in de Zweedse hoofdstad. Scheef De verhouding tussen top en flop, tussen goud en ijzer, is scheef ge groeid. Sinds het begrip 'politics' de military beheerst is het er niet beter op geworden. De cross country is iets voor de Engelstaligen, met 'he art and soul' voor dier en avontuur. Niet voor niets behaalden zij sinds 1966 dertien van de veertien wereld titels. Maar bij de mondialisering van de paardesport is tegenwoordig iedereen van harte welkom. Meer nationaliteiten, meer wereldkam pioenschap. "Het selectiebeleid is niet streng genoeg", weet Stokken tré. "Als ik 84 deelnemers zie, dan schrik ik: wat voor niveau is dat nou? Er moet een strenger kwalifi- catiebeleid komen, via een punten systeem. Tijdens een diner heb ik het er gisteren met prinses Anne (voorzitter van de FEI, red.) over ge had. Ze was het roerend met me eens. Maar, zei ze, hoe moet het dan met al die kleine landen? Snap je, politiek is niet zo gemakkeliik". Aan de top bleef de wedstrijd on dertussen opwindend en ontzag- wekkend. Het wegparcours was een soort 'sightseeing' door Stockholm, de cross vroeg het beste van ruiter en paard. Het trotseren van gevaar is daarbij de essentie, zoals bij For mule 1 en boksen. Voor een ware military is heldenmoed en een leeu- wehart vereist. Geen Nederlander beschikte over die eigenschappen. De equipe reed op rondkomen en daaruit sprak weinig bravoure. Wel enige zelfkennis. Aan de olympi sche eis werd voldaan door het uit vallen van twee andere equipes. De vier Olympic-paarden werden op de plaatsen 31, 41, 44 en bij de uitval lers terug gevonden. Zelfs Mandy Stibbe hield zich in met haar twee de paard. Zij was anderhalf jaar ge leden nog een Engelse amazone, maar ontsnapte nu evenmin aan het Hollandse langzaam-aan virus. Astrid van Leeuwen miste al op hindernis vier een vlag en werd voor dat vergrijp bij hindernis 26 ge diskwalificeerd. De onervaren ama zone verloor haar stijgbeugel en haar hoofd na een weigering van Ot- terburn. "Hij heeft nog nooit van zijn leven gestopt", sprak ze mis moedig. Martin Lips reed naar ver mogen. Tijdens zijn rit werd de wedstrijd lange tijd stilgelegd door twee ongelukken op rij. "Er was nergens een spettertje schaduw te ontdekken voor mijn schimmel". De twee konden zich troosten met de gedachte dat regerend wereld kampioene Leng pardoes over de kop sloeg en ver achterin eindigde. Verliezer Eddy Stibbe was niet bij machte Nederland naar acceptabel niveau te stuwen. De ervaren ruiter blijft op cruciale momenten een geboren verliezer. Hij zag een amazone van Bermuda, een piepklein paradijsje waar de military niet bestaat, par does voordringen in het klasse ment. Stibbe gaf zelf aan waar de rij laars wringt. Hij mist niet alleen het grote talent, maar ook lef. "Neem de Nieuwzeelanders, die zijn mentaal geweldig sterk. Ze rijden niet voor zichtig. Ik kan mezelf daar niet toe aanzetten, hoewel ik het toch had willen proberen. Er sloop wat twij fel in", zei hij manmoedig. En hoop vol: "Het is duidelijk dat wij bij dit WK huiswerk mee hebben gekre gen". De ruiters van de onderkant van deze aardbol maken thuis geen sommen meer. Zij hebben alles ge leerd van hoofdmeester Mark Todd, al maakte de prof zelf een slippertje. Enfin, sinds hij tweemaal olym pisch goud won, is de military daar opgebloeid. Blyth Tait, de nieuwe wereldkampioen, volgde bijvoor beeld Todd naar Engeland om daar te trainen en te rijden. Waar Neder landers vaak over hun gebrekkige mogelijkheden klagen, daar offeren de Nieuwzeelanders huis en haard op om in de sport te slagen. MILAAN (GPD) Ajax blijft in september niet helemaal versto ken van internationaal voetbal. De Nederlandse kampioen, die vanwege een schorsing voor het eerst sinds 25 jaar niet deelneemt aan de Europa Cup, is uitgenodigd om tegen AC Milan te spelen op dinsdag 18 september. STOCKHOLM (GPD) Nicole Uphoff'(foto DPA) was heel blij met haar derde gouden medaille. Na een olympische en een Europese titel, werd de Duitse amazone in Stockholm wereldkampioene dressuur. "Het zal mijn le ven niet veranderen, maar ik besef nu wel op eenzame hoogte te staan", zei het vrouwtje dat pas 23 jaar is. Haar proef haalde een recordbeoordeling (1569 punten) en vormde een uniek hoogtepunt van de dressuurfinale vol emoties en heroiek. Dressuur saai? Vergeet het maar. Het werd het WK van Rembrandt, de dertienjarige imponerende ruin die al driejaar niet meer heeft verloren. Remmi is vrolijk en blijmoedig, maar als hij zich ergert is er niets mee te beginnen", zei Uphoff Maar het werd ook het WK van de medische wonderen. Neem de Finse dekhengst Matador, vorig jaar was hij bijna dood, nu won hij zilver met de Finse Kyra Kyrklund. Matador heeft een net in zijn buik, aangebracht om de darmen na een zware koliek-aanval op de plaats te houden. Hij verloor in zijn doodsstrijd vele kilo's. "Hij wil blijven leven en daarom leeft hij nu nog", zei Kyra tot tranens toe bewogen. En neem de Zwitserse Christina Stiickel- berger, de rug voorgoed stijf door een val van een paard. Oorzaak: rijden met pantoffels in plaats van laarzen. De sport leek voor haar verloren, maar gisteren begroette ze huilend de vijfde plaats. Het werd ook het WK van de ovaties en fluitconcerten. Na de zeer lage be oordeling voor Sven Rothenberger barstte een boegeroep los in het bijna volle Olympisch Stadion. Dat herhaalde zich tijdens de persconferentie toen jury-hoofd Wolfgang Niggli de matige cijfers verdedigde. Rothenber ger won dus geen medaille en daardoor werd het ook het WK van de vrou wen. Nog nooit kwam de eerste man pas op de zesde plaats, zodat de ruiters platzak naar huis moesten. Het werd niet het wereldkampioenschap van Tineke Bartels. Ze was wel aanwezig in de finale, maar deelde noch in de 100.000 Zweedse kronen prij zengeld (34.000 gulden), noch in strikken of stalplaten. "Het idee er bij te zijn geweest is echter ook wat waard", meende de amazone uit Hooge Mier de. Bartels werd zestiende. Haar persoonlijk record van vrijdag (1315 pun ten), wist ze niet te verbeteren (1300 punten nu). "Voor mijn gevoèl had ik een paar plaatsjes hoger mogen staan. Maar ja, zestiende of dertiende, dat maakt ook geen verschil eigenlijk". De wedstrijd is voor de beide ploe gen een goedmaker, omdat AC Milan, vanwege de schorsing van Ajax, de eerste ronde heeft vrij ge loot en zodoende extra inkomsten misloopt. Aan het eind van het sei zoen zullen beide ploegen elkaar treffen in Amsterdam. Ajax heeft overigens ook een uitnodiging om op de dag dat in Nederland de com petitie begint een oefenwedstrijd te spelen tegen Bari. Voor AC Milan zijn de wedstrijden tegen Ajax een extra aanvulling op het toch al zwa re voetbalseizoen. De ploeg speelt in het voorsei zoen al uitwedstrijden bij Real Ma drid en Monaco, de tegenstander van Roda in de UEFA-Cup. De rege rend wereldkampioen verdedigt op 9 december die titel in Tokio tegen de kampioen van Zuid-Amerika. Op 10 oktober en 29 november strijdt AC Milan met Sampdoria om de Supercup. De eerste wedstrijd wordt gespeeld in Genua. De wed strijd om de Italiaanse Supercup tussen Napoli en Juventus staat op 1 september op het programma. AC Milan heeft gisteren in zijn eerste oefenwedstrijd van het nieu we seizoen met 1-0 gewonnen van derde klasser Monza. Simone scoor de zestien minuten voor het einde het enige doelpunt. Ruud Gullit speelde alleen de eerste helft mee en maakte daarin geen bijzondere indruk. In de loop van deze week zullen de andere spelers van de Eu ropa Cup I-houder die op het WK actief waren zich bij de selectie voe gen. Gullit moest op dokteradvies al twee weken geleden de training hervatten. "Maar dat vond ik niet zo erg, na het jaar vakantie dat ik ach ter de rug heb", meende de aanvoer der van Oranje lakoniek. "Ik ben tot nu toe tevreden. Ik heb helemaal geen last meer van mijn knie, maar toch moet ik oppassen in de komen de weken. Ik verwacht pas in no vember weer in mijn oude vorm te zijn". Mario Been was bij de sei zoenstart van Pisa (tegen Volterra: 6-0) afwezig vanwege een blessure. Inter (zonder de internationals) speelde beschamend gelijk bij het nietige Solbiatese: 1-1. Gunder Bengtsson piekert er niet over om Feyenoord te verlaten. De Zweedse trainer-coach van de sta dionclub weet dat hij in de Zweedse sportpers genoemd wordt als moge lijke opvolger van de onlangs ont slagen bondscoach Ole Nordin, maar Bengtsson zegt voorlopig niet geïnteresseerd te zijn in de job. "Mijn contract met Feyenoord loopt pas over twee jaar af'. Nordin werd ontslagen vanwege de teleurstellende prestaties van Zweden tijdens het WK in Italië. Over twee jaar wordt in Zweden de eindronde van het Europees kam pioenschap gehouden, waarvoor het organiserend land zich automa tisch heeft geplaatst. De UEFA heeft inmiddels het speelschema bekend gemaakt voor dit EK. Het toernooi begint op 10 juni 1992 en eindigt op 26 juni. De wedstrijden beginnen om kwart over vijf en acht uur en worden in vier steden gehou den: Stockholm, Malmó, Göteborg en Norrköping. Na Popescu dreigt nog een twee de speler uit het Oostblok zijn gete kende contract niet na te komen. De Russische international Alexej Mi- kailichenko tekende twee weken geleden al een contract voor Samp doria met toestemming van Dyna mo Kiew, dat maar liefst zeven mil joen gulden ontvangt. Toch staat deze transfer op losse schroeven nu het Centraal-Comite van de Sport geen toestemming geeft. Deze ambtelijke organisatie wenst op haar beurt twee miljoen gulden te incasseren. De EC 2-hou- der is echter niet van plan om dit ex tra bedrag te betalen. Voorzitter Mantovani: "We hebben een geldig contract en ik denk dat de Russen onderling nog meer geld willen krij gen. We moeten voor 10 augustus de officiële toestemming van de Russi sche bond hebben. Anders is Mikai- lichenko niet eens speelgerechtigd in Italië en in de Europa Cup. In dat geval is mijn club zwaar gedupeerd, maar voorlopig denk ik dat Alexej zich in de komende week in Genua meldt. Hij wil zelf al te graag begin nen bij ons". KATWIJK Nog geen twee jaar geleden bestond het eer ste elftal van Quick Boys voor meer dan de helft uit Van der Plas en Van Duyn. Sinds de komst van Melbi Raboen is daarin langzaam maar zeker verandering gekomen. In een regelmatig tempo verving de Haagse oefenmeester het af gelopen jaar geboren Katwijkers door Vreemdelingen'. Met een mengeling van autochtone wilskracht en bluf van bui tenaf startte Quick Boys de oefencampagne zaterdag op ei gen terrein met een 1-3 nederlaag tegen NEC. MILAAN (GPD) - Philips blijkt Gheorge Popescu een levenslang contract te hebben aangeboden om een Italiaanse club af te troeven. Een jaar geleden ondertekende Ge rald Vanenburg een verbintenis, waarbij hij tot zijn 65ste zal worden beloond voor de bewezen diensten. Daarmee voorkwam de toenmalige landskampioen dat de international naar AS Roma zou verhuizen. Dit keer was PSV Lecce te slim af. Vori ge week tekende Gheorge Popescu een contract bij PSV in de weten schap dat hem na zijn voetballoop baan nog een baan als ingenieur bij het moederbedrijf wordt aangebo den. De 22-jarige Roemeense interna tional is zo beduusd dat zijn maat schappelijke carrière er opeens rooskleurig uitziet, dat hij zijn nieu we werkgever niet heeft ingelicht dat hij tijdens het WK een officieel contract tekende dat hem aan de Italiaanse club Lecce bindt. De spe ler loopt het risico dat hij door de FIFA wordt geschorst omdat hij twee verbintenissen ondertekende, maar waarschijnlijk blijft de schade net als in de zaak-Vanenburg be perkt tot een boete van 15.000 gul den. Een miniscuul bedrag in het in ternationale voetbal of zoals Lecce- voorzitter Jurlano het noemde "een boete waarmee je wordt aangemoe digd om te frauderen". Bij Lecce heeft men zich al neer gelegd bij het feit dat Popescu niet in Zuid-Italië actief zal zijn. Deson danks heeft de clubleiding Antonio Matarrese, de voorzitter van de Itali aanse bond en vice-voorzitter van de UEFA, gevraagd de kwestie bij de FIFA aan de orde te brengen. Via een advocaat onderzoekt Lecce of het de speler een schadeclaim we gens wanprestatie kan opleggen. "Wij willen alleen ons recht halen". meent voorzitter Jurlano. "Nog. af gezien van de verspeelde moeite, dwingt Popescu ons nu om binnen anderhalve week een opvolger voor hem te vinden Daarna sluiten de grenzen voor het volgende seizoen. Het is een schande dat een door de speler getekend contract geen en kele garantie biedt om hem in dienst te nemen. Wij hebben al onze documenten naar de Italiaanse bond opgestuurd. De zaak wordt aanhangig gemaakt bij de eerste vergadering van de FIFA". Hoewel manager Kees Ploegsma van PSV over een garantie van Uni- versitatea Craiova zegt te beschik ken dat de speler geen enkel con tract had ondertekend voordat hij vorige week naar Eindhoven vloog, is Lecce in het bezit van alle beno digde papieren op de toestemming van de Roemeense bond na. Iro nisch genoeg ontbreekt dat docu ment ook in het Eindhovense dos sier. Ploegsma hoopt op 1 augustus die toestemming in het bezit te heb ben. Popescu zette op de dag voor de WK-wedstrijd Ierland-Roemenië zijn handtekening onder een drieja rig contract voor Lecce. Tijdens de Europa Cup-loting op 11 juli kwam Lecces manager Mim- mo Cataldo met de Roemeense clubleiding tot een principe- ak koord. Het ging er in Genève vol gens Cataldo vreemd aan toe. "De Roemenen belden elk uur met Boekarest om de toestemming van de bond te krijgen en verhoogden telkens het transferbedrag. Uitein delijk verdubbelde dat bedrag van 1,6 tot 3,2 miljoen gulden. Daarna spraken we af dat ik vorige week de toestemming zou krijgen". Cataldo verbleef vijf dagen in de Roemeen se hoofdstad en keerde met lege handen terug. Over de uitslag van het eerste deel van de voorbereiding op het nieuwe seizoen van de Katwijkers tegen de vierde oefenwedstrijd van de Nijmegenaren valt geen zinnig woord te zeggèn. Het gaat in het sei zoen 1990/91 om de prestatie in pak weg de voorlaatste competitiewed strijd en niet om showvoetbal als er niets op het spel staat. Van een ama teurelftal dat pas twee dagen in trai ning is, zijn bovendien geen wonde ren te verwachten, net zo min als van een tien dagen lang afgebeulde profselectie. Toch oogde Melbi Raboen na af loop van het zomeravondvoetbal aanmerkelijk vrolijker dan collega Leen Looyen. Met name de kennis making met de nieuwelingen Frenk van der Kleij, Rob Bink en Edwin Otten deed de trainer van Quick Boys deugd. Met de aanwinsten vorig jaar, Fred Kanbier, Richard Hoogervorst en Marco Dijkhuizen, moeten zij de ideale combinatie met Van Duyn (Floor en Arie), Van der Plas (Hans), Gert Aandewiel (tegen NEC voor de verandering eens als voorstopper ingezet), Johan Jonker (pas aanstaande donderdag tegen FC Den Haag inzetbaar) en moge lijk een Varkevisser (doelman Dirk) rnmmmmtmummm irniMMH WOL f 4 n— Frenk van der Kleij vierde zijn rentree met een fraaie treffer. NEC'er Frank i naar doet dat de verkeerde kant op. Op papier ziet dat er prachtig uit. In de praktijk lieten met name de vleuggelspitsen Van der Kleij en vooral Kanbier de toeschouwers een vleugje proeven van het lekkers dat hen mogelijk nog te wachten staat. Centrumspits Bink viel tus sen die twee uit de toon, maar hij heeft in tegenstelling tot hen ook nog nooit eerder in een Quick Boys shirt gevoetbald. Edwin Otten, ge wisseld en vlak voor tijd weer terug gebracht in het veld, moest zicht baar wennen aan de plaats van de vertrokken Dennis Jan Mieras. Ongehinderd NEC had het alleen met de Katwijk- se achterhoede niet al te moeilijk. Als de bescheiden eredivisionist er eenmaal in was geslaagd in de buurt van het strafschopgebied te komen, dreigde ogenblikkelijk gevaar. Zo scoorde Arno Arts al na twaalf mi nuten op verbluffend eenvoudige wijze: hij mocht niet alleen door de verdediging van Quick Boys heen lopen, maar ook nog ongehinderd uithalen: 0-1. Kennelijk waren de Katwijkers in gedachten al bij hun volgende aanval, want de voor bin dende wedstrijden geschorste Dijk huizen vond Van der Kleij moeite loos. De na een profavontuur op Nieuw Zuid teruggekeerde rossige aanvaller kopte de bal over doel man Wilfried Brookhuis heen en gaf vervolgens ook het laatste tikje: 1-1. Een korte maar krachtige fase was met die gelijkmaker afgesloten. NEC maakte op gezette tijden pro fessionele overtredingen. De mis sers van de thuisclub liepen bij de matig leidende scheidsrechter Jol wat meer in de gaten. In het begin van de tweede helft zette de Engelse spits Mich Davray de gasten met een kopbal simpel op 1-2. Vlak voor het verstrijken van de speeltijd be wees Arts met een fraaie halve draai uit een vrije trap van routinier Frans Janssen dat hij op dit ogenblik wat dichter tegen het eredivisie-niveau aanzit dan zijn ploeggenoten: 1-3. Hoewel Looyen op verzachtende omstandigheden wees Van der Linden en Sanchez Torres ontbra ken nog herkende de oefenmees ter weinig van de nieuwe spelpatro- nen ("We moeten nu eens weg uit die degradatiezone") bij zijn elftal. Met name de linkerkant van zijn team baart hem zorgen, want terug grijpen op Janssen vindt hij in feite een zwaktebod. Alleen het veld en de accommodatie konden zaterdag zijn goedkeuring wegdragen. Quick Boys benut het hoofdter rein aanstaande donderdag om 19.30 uur nog eens om twee echte Katwijkers uit te luiden. Theo van Rijn en Mart van der Plas kunnen of willen de concurrentie met de nieuwkomers niet meer aan. Tegen de profs van FC Den Haag staan zij nog één keer in de schijnwerpers. TIM BROUWER DE KONING DEN HAAG (GPD) - De huren iets omhoog en als 'beloning' een seizoenkaart voor FC Den Haag. Henk Werkhoven, voor zitter van de lokale eredivisie club en directeur van de Haagse dienst Bouwen en Wonen, wil op deze manier 'meehelpen aan een stukje sociale vernieuwing'. Werkhoven, oud-voorzitter van een woningbouwvereniging, ontkent met dat het hem even eens is te doen om de inkomsten van FC Den Haag te vergroten. De verkoop van seizoenkaarten valt tot nu toe tegen. "Veel mensen kunnen niet zo maar 125 gulden, de prijs van de goedkoopste seizoenkaart, neer tellen", weet Werkhoven. "Als ze de mogelijkheid krijgen ge spreid te betalen en dit bedrag bij de huur kunnen tellen, dan is de drempel aanzienlijk lager". Het gaat om ongeveer zeven tigduizend huurders van ge meente- en corporatiewonin gen. Ook huis-eigenaren en huurders in de particuliere sec tor moeten voor de regeling in aanmerking komen, vindt Werkhoven. "Via het elektrici teitsbedrijf kan op eenzelfde manier de betaling worden ver hoogd". Hij is van mening dat de gespreide betalingsregeling in de toekomst ook op culturele evenementen van toepassing moet kunnen zijn. "Iedereen heeft zijn mond vol over sociale vernieuwing, maar in de prak tijk merk je er weinig van. Ook iemand zonder veel geld zou bij voorbeeld de operazanger Pa- varotti moeten kunnen zien op treden". Werkhoven beseft dat de ver huurders, in de meeste gevallen zijn dat de woningbouwvereni gingen, niet staan te springen om wanbetalers extra te belas ten. "Dat kan een probleem wor den. Mensen die een zogenaamd onregelmatig betalingsgedrag vertonen, zouden dus wel eens buiten de boot kunnen vallen. Misschien moetje aan een soort ballotage denken". Volgens Werkhoven doet het bestuur er alles aan de geld schieters aan zich te binden. Door het vertrek van Harry van der Laan (naar Feyenoord) valt die belangstelling echter tegen. Datzelfde geldt voor het pu bliek. "Het is logisch dat de sup porters minder hard lopen. Per slot van rekening is onze topsco rer verkocht. Het geld van die transfer (750.000 gulden) had den we hard nodig om de finan ciële positie van de club te ver beteren". Tot nu toe zijn er ze venhonderd seizoenkaarten ver kocht, dat zijn er driehonderd minder dan vorig jaar. BORDEAUX (AFP) - De vele wis selingen binnen de selectie hebben Bordeaux nog niet het gewenste re sultaat opgeleverd. Piet den Boer, één van de spelers die in de wijn stad het veld moest ruimen, nam za terdag revanche. Voor zijn nieuwe club Caen maakte hij een kwartier voor het einde het eerste doelpunt. De voorzet kwam van Jesper Olsen, vorig seizoen ook actief voor Bor deaux. Divert zorgde enkele minu ten voor het laatste fluitsignaal voor de beslissing. Na twee wedstrijden staat de nieuwe club van de produk- tieloze Wim Kieft op de voorlaatste plaats met één punt. Na twee wedstrijden hebben landskampioen Marseille en Monaco al afstand genomen. Beide ploegen haalden de maximale winst. Marseille versloeg vrijdag avond Metz met 2-0. Monaco, dat in de eerste ronde vr n de UEFA-beker op Roda JC stuit, won een dag later in en van Auxerr.. met 1-0 door een treffer van Petit. Montpellier, tegenstander van PSV in de eerste ronde van de Euro pa Cup voor bekerwinnaars, be haalde de eerste overwinning. De ploeg won met 2-0 van Sochaux, een stand die al voor de rust was bereikt door doelpunten van Xuereb en Blanc (strafschop). Rtnnes plukte de eerste vruchten van aankoop Oman Biyik. De inter national van Cameroun tekende binnen een kwartier voor twee tref fers tegen Paris Saint Germain, dat tien minuten voor het einde nog te- een scoorde.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 13