Honkbalweek biedt perspectief Dutch Open voor 'jonkie' McAllister Melkhuisje: zwakke finale van een sterkbezet toernooi LeMond ziet af van Wineanton Classic Swiftreniiers grijpen net mis PAGINA 12 MAANDAG 30 JULI 1990 ZAND VOORT (GPD) De tiende editie van het KLM-Open heeft dit jaar, ondanks het uitstekende weer, beduidend minder toe schouwers getrokken dan voorgaande jaren. Hoewel de organisa tie geen officiële cijfers wilde geven, kwamen ongeveer 30.000 be langstellenden op het evenement af, 15.000 minder dan in 1989. Hoofdoorzaak was het ontbreken van een aansprekende speler in Zandvoort. 'Wie zal de nieuwe held van 1990 zijn?' Deze vraag stelde Rolf Olland, president van de Nederlandse Golf Federatie zich vooraf in de speciale prospectus van het KLM-open. Ol land had ongetwijfeld in het achter hoofd het zinderende tweegevecht tijdens de finale van vorig jaar, toen Ronan Rafferty en Marie Jose Ola- zabal onder abominabele weersom standigheden een sudden-death uit vochten. Een gevecht dat uiteinde lijk in het voordeel van de Span jaard werd beslist. De organisatie, destijds geschrokken van de wan prestatie van publiekslieveling 'Se- ve' Ballesteros, kon daardoor als nog pronken met een 'held'. Olazabal was dit jaar niet te be roerd zoals veel van zijn aanspre kende collega's, onder wie Rafferty om zijn titel te komen verdedi gen. Maar het predikaat*'held' ver vaagde reeds op de eerste dag. Ola zabal haalde ternauwernood de 'cut' en werd verondersteld uitge schakeld te zijn voor de eindzege. Hoewel hij zich, vooral zaterdag, in drukwekkend herstelde, kwam hij niet verder dan een derde plek in de eindrangschikking. De nieuwe 'held' yan 1990 heet Stephen McAllister. Geen speler die aanspreekt. Zijn onbekendheid kwam schrijnend aan het licht bij de toespraak vaq Olland tijdens de officiële prijsuitreiking. De NGF- president had het over 'de 20-jarige McAllister, die eerder dit jaar ook al een toernooi in Portugal op zijn Brolddiig schrikt niet van zware loting voor WK SEATTLE De loting voor de WK eindronde heeft een redelijke uit gangspositie opgeleverd voor de Nederlandse volleybalselectie. De 'geslonken' equipe van bondscoach Harrie Brokking is ingedeeld in poule B. die voorts bestaat uit de Verenigde Staten, Argentinië en Canada. Volgens Brokking, die vooraf een lichte voorkeur had voor groep A, waarin reeds Brazilië en Tjechoslo- wakije geplaatst waren en vervol gens Zuid Korea en Zweden wer den ingeloot, kan het alle kanten op met het kwartet ploegen in Neder lands groep. "Argentinië treedt aan op oor logssterkte en is licht favoriet voor de eerste plaats" oordeelde hij. "De Verenigde Staten wordt afwachten en Canada is ook een vraagteken. Ik weet niet in welke samenstelling deze ploeg straks zal aantreden." De in Europa spelende profs zou den van Canada een gevaarlijke out sider kunnen maken. Brokking: "Wij zullen, hoe dan ook, moeten trachten om eerste of tweede te wor den. Dan lopen we de minste kans tijdens de kruis wedstrijden een sterke tegenstander te treffen. Om tot een wedstrijdschema voor de laatste acht te komen, worden in Brasilia, waar Nederland speelt, ook de kruiswedstrijden afgewerkt tussen de nummers twee en drie van elke groep. De voorrondewin naars verhuizen direct naar Rio de Janeiro voor plaatsingswedstrij den. De winnaars van Rio worden zodanig in het schema geplaatst, dat zij elkaar niet meer kunnen treffen voor de finale. De twee verliezers van Rio en de vier winnaars van de kruiswedstrijden vullen de overige plaatsen op. De Goodwill Games, waar Neder land vandaag voor zijn eerste wed strijd toernooifavoriet Cuba ont moet, vormt een nieuw beginpunt voor Brokking en zijn ploeg, na het voortijdige afscheid van drie basis spelers. "Hier zullen we, gezien de om standigheden, zeker niet bovenin meedoen. Deze duels zullen ge bruikt worden om te meten in hoe verre we terrein hebben moeten prijsgeven. Bovendien moeten we op zoek naar een nieuw spelsys teem. Wat dat betreft, zal de tijd hier goed besteed worden", stelde de coach. De opengevallen plaatsen in de basis worden voorlopig ingeno men door Avital Selinger, Martin van der Horst en Ron Boudrie. naam had gebracht'. Olland werd door Olazabal op humoristische wijze te verstaan gegeven dat McAl lister acht jaar ouder is. Hoewel de organisatie ook deze onbekende Schot wel weer tot een nieuwe 'held' zal bombarderen, heeft de tendens dat topspelers (door diverse omstandigheden) geen zin hebben naar Nederland te komen, de NGF toch tot nadenken gebracht. Het Dutch Open gold tot voor kort voor de profs als hét toer nooi in Europa waar iets te verdie nen viel. Alleen de organisatie van het Zwitserse Open kon wapperen met meer ponden. Dit jaar was er 350.000 pond, ofte wel 1,2 miljoen gulden, te verdelen. Daarmee is het KLM-Open afgezakt naar het niveau van een 'modaal' Europees toernooi. Scandinavië (400.000 pond), Duitsland (400.000) Frankrijk (400.000) en Zwitserland (425.000) zijn koploper. "Wij hebben ons deze ontwikkeling terdege ge realiseerd", zegt Olland. "Maar ook bij ons is sprake van een opwaartse trent. Vorig jaar hadden we 300.000 pond tot onze beschikking, dit jaar 350.000. We streven etnaar over twee jaar 500.000 pond in de prijzen- pot te hebben". Alles is natuurlijk afhankelijk van de sponsorwerving. Het con tract met hoofdsponsor KLM loopt af, de onderhandelingen over een nieuwe verbintenis zijn gaande. Ol land verwacht er over een maand of twee uit te zijn. Om het prijzengeld echter verder op te schroeven, is meer. veel meer nodig. Olland: "Hoewel je het niet helemaal kunt vergelijken, zie je in de autobranche dezelfde tendens. Er wordt een nieuwe type auto geïntroduceerd, dit type doet het een paar jaar goed, en dan constateer je langzaam een verlies in het marktaandeel. Hét moment om een nieuw type te intro duceren, een type dat weer in de mode raakt. Een contract dat met een sponsors wordt afgesloten, loopt een aantal jaar. Daarna moet je opnieuw gaan kijken", aldus Ol land. Zijn woorden wijzen erop, dat niet KLM, maar Volvo wellicht de nieuwe hoofdsponsor van het Dutch Open zou kunnen worden. Behalve het prijzengeld, dat dus danig omhoog geschroefd zal gaan worden, is er nog een mogelijkheid dat het Nederlands Open in de toe komst verzekerd blijft van deelna me van topspelers. Er zal paal en perk gesteld worden aan de exorbi tant hoge startgelden. De Professio nal Golf Association zint op maatre gelen. "Iedereen is het erover eens, dat er een dergelijke regeling moet komen. Het probleem is dan alleen nog: hoe controleer je vervolgens dat een speler niet toch stiekem startgeld onder tafel geschoven krijgt?", merkt Olland op. "Als ze daar een oplossing voor vinden, zijn we verder". Noord wijk Nadat Zandvoort twee keer achter elkaar de lokatie van het KLM- Open is geweest, is het in 1991 en 1992 de beurt aan Noorwijk. Vervol gens verhuist het hele circus voor twee jaar naar de Hilversumse Golf club. Omdat de capaciteit van de be staande banen in Nederland voor een dergelijk groot toernooi tekort schiet, wil de Nederlandse Golf Fe deratie een centrale 'federatieve' baan laten aanleggen. Een nieuwe baan waarop het Dutch Open per manent zal worden verspeeld. Dit initiatief is van de grond geko men na een al jaren lopende discus sie. Er is een studiegroep in het le ven geroepen, waarin onder meer drie bestuursleden van de NGF zit ting hebben. Er is op hoog niveau overleg met verschillende ministe ries. NGF-president Rolf Olland: "De studiegroep neemt vooral de planologische aspecten onder de loep. Je moet bij de aanleg van een nieuw baan bij voorbeeld rekening houden met de infrastructuur. Za ken als bereikbaarheid, belasting voor het milieu, bestemmingsplan nen en inspraakprocedures zijn zeer belangrijk. De NGF heeft de know-how om dergelijke banen aan te leggen, maar het plan moet wel uitvoerbaar zijn". Het is nog niet bekend welke plaatsen de NGF het meest geschikt vindt. HILVERSUM (GPD) Geen Andres Gomez en geen Henri Leconte, maar wel een historisch feit tij dens de 33e editie van de open Nederlandse tenniskampioenschappen. Voor het eerst in de geschie denis van het internationale proftennis bestreden gisteren een 'qualifier' en een 'lucky-loser' elkaar in de finale van een Grand-Prixtoernooi. Respectievelijk Eduardo Masso en Francisco Clavet teken den op het Melkhuisje voor die eer. Laatsgenoemde toonde zich uiteindelijk ook nog de gelukkigste winnaar en zegevierde met 3-6, 6-4, 6-2, 6-0. DARMSTADT (DPA) Rob Barel en Thea Sybesma hebben de Europese bekers in het kwarttriathlon veroverd. De 31-jarige Barel (foto AP) won gisteren in Darmstadt de vijfde en laatste race. Sybesma verscheen in de Bondsrepubliek niet aan de start. Ze was na vier wedstrijden al zeker van het kleinood. Barel was in Darmstadt over de 1500 meter zwemmen, 40 kilometer fiet sen en 10 kilometer lopen de regelmatigste triatleet. Hij legde de drie onder delen af in 1 uur, 53 minuten en 50 seconden en had bijna een minuut voor sprong op de Zwitser Leutenegger (1.54.49,2). Mare Koks werd zesde in Darmstadt. In het eindklassement had Barel 91 punten voorsprong op Koks (350-259). De Oostenrijker Kattning werd derde met 235 punten. Voor Barel wc gisteren betaaldag. Met zijn overwinning verdiende hij 2100 gulden, de eindzege werd 2900 gulden uitbetaald. Bij de vrouwen maakte de organisatoren een grove blunderdie de Zwit- regelen serse Gerber de zege kostte. Zij werd bij het lopen een ronde te vroeg afge- vlagd, verdween in de kleedkamer en werd gediskwalificeerd, toen de or ganisatie gewezen werd op de onregelmatigheid. De overwinning ging naar de in Madrid wonende Canadese Catherin Davis in 2.12.12,8. Piet van Eijsden gaf na afloop rui terlijk toe dat hij liever een ander uithangbord voor zijn evenement had gewenst. "Jongens als Emilio Sanchez, Martin Jaite en Sergi Bruguera spreken toch meer aan", liet de toernooi-directeur weten. "Deze finale bewijst maar weer eens dat het tennis de laatste jaren vooral in de breedte is gegroeid en spelers niet elke week tot grote prestaties kunnen komen. Tennissers die tij dens de vorige toernooien ver kwa men, vielen hier in Hilversum snel af'. Met uitzondering van Juan Agui- lera gaat dat laatste voor de eerste vijf geplaatsten op het Melkhuisje inderdaad op. Zowel Emilio San chez, Martin Jaite, Guillermo Perez- Roldan als Mare Rosset reikten in de twee weken voorafgaande aan het Melkhuisje minstens tot de laatste vier van een ander ATP-eve- nement. Aan de Bussumergrintweg bleek vervolgens hun energie-reser voir leeg te zijn. Sanchez had nog de meeste brandstof over en kwam pas zaterdag in de halve finale tegen Masso tot stilstand. Deze gang van zaken maakt nog maals duidelijk dat de nieuwe ATP- tour toch nog niet het gewenste re sultaat oplevert. De proftennissers namen vorig jaar in het circuit (met uitzondering van de vier Grand- Slamevenementen) de touwtjes in eigen hand, omdat ze van mening waren dat ze veel te veel moesten spelen en te weinig vakantie kre gen. De spelersvakbond dacht hierin verbetering te kunnen bren gen door de elite te verplichten min stens elf toernooien af te werken en het alleen de veertien beste resultaten te laten meetellen voor de wereld ranglijst. Het gevolg van deze maat- echter dat de toppers ge makkelijker verstek laten gaan en de toernooi-organisaties met de ge bakken peren laten zitten. Terwijl lager geplaatsten een vermoeiende be- pelgrimtocht over de wereld maken den zijn (bijna 34.000 gulden) om zoveel mogelijk ATP-punten hoort voorlopig tot de beste 120 ten bijeen te sprokkelen. De volgende garnituur lopen week de lachende derde, dat in de finale van het sterkst be zette Melkhuisje-toernooi sinds ja ren (na de afzeggingen van Gomez, Leconte, Courier en Tsjerkasov wa ren nog zes spelers uit de top-dertig aanwezig) de nummer 148 en 296 van de wereld stonden. Francisco Clavet, sinds Bill Scanion op 8 okto ber 1978 in Maui Peter Fleming ver sloeg de eerste 'lucky-loser' die een GP-titel pakt, en Eduardo Masso konden daarover natuurlijk geen traan laten. De 21-jarige Spaanse winnaar verdiende ruim 57.000 gul den aan prijzengeld en gaat op de ranking zo'n 86 collega's voorbij. Masso moest met iets minder tevre- Nog langer op tv HILVERSUM (GPD) - De ten- nisliefhebber kan volgend jaar de open Nederlandse tennis kampioenschappen nog beter via de televisie volgen. De orga-» nisatie van het evenement op het Melkhuisje heeft dit week einde een contract met Euro sport afgesloten, waardoor de commerciële zender tijdens de 34ste editie in totgal zeker dertig uur zal uitzenden. De verbintenis geldt voor vijf jaar. "Hierbij is sprake van rechtstreekse beelden", vertel de voorzitter Henk Knuvers van het stichtingsbestuur, dat elk jaar het tennistoernooi organi seert. "Vanaf volgend jaar wordt er dus niets meer opgenomen. Daarnaast brengt de Avro de fi nale weer live op de buis. In to taal is het Melkhuisje-toernooi dan ruim veertig uur op de tele- de wereld afge- Hoewel Clavet dus uiteindelijk met de hoofdprijs aan de haal ging, dwong zijn tegenstander met de dubbele nationaliteit toch de mees te bewondering en respect af. De 26- jarige Argentijnse Belg, evenals Clavet linkshandig, vermaakte het publiek met zeer gevarieerd tennis en schakelde ondertussen ook nog vier uitgesproken gravelspecialis- ten (Prpic, Aguilera, Bruguera en Sanchez) uit. De Joegoslavische en Spaanse uitroepen van ergenis over de pesterige 'drop-shots' van Masso zullen nog lang tussen de bomen rond het Hilversumse centre-court nagalmen. Ook Clavet, verantwoordelijk voor de eliminatie van Novacek, Haarhuis, Jaite en Camporese, maakte gisteren regelmatig met de grollen van de Brusselse clown ken nis. De pupil van coach Pato Alva rez, die ook de Sanchez-broers on der zijn hoede heeft, liet zich in te genstelling tot zijn landgenoten niet van de wijs brengen. "Ik had vooraf geen tactiek in mijn hoofd. Ik ging zoals altijd van mijn eigen spel uit en hield me steeds voor dat ik moest blijven vechten", vertelde de inwo ner van Madrid, die vorig weekein de voor de veertiende keer dit sei zoen een kwalificatietoernooi af- door de afmelding van or de negende maal een het hoofdschema ont- Nederland zet stap op weg naar Olympische Spelen HAARLEM (GPD) - Het Nederlands honkbalteam heeft de eerste stap op weg naar de Olympische Spelen van 1992 in Barcelona stevig en overtuigend gezet. Niet zo zeer de derde plaats in de door de Sullivans gewonnen vijftiende Honkbalweek, maar veel meer het vertoon de spel biedt veel perspec tief voor de (naaste) toe komst. In precies drie dagen trainingskamp en één week met zeven wedstrijden is manager Jim Stoeckel er met zijn staf in geslaagd om zijn filosofie over te brengen op de groep. Daar ging het namelijk om: hoe maak je van de twintig beste honk ballers uit de competitie een een heid. Een groep, waarin men alles voor elkaar over heeft en waarin ie dereen gelooft in de rol, die hij krijgt toebedeeld. Hoe maak je dus een startende werper als Kinheimer Eric Lommerde wijs, dat hij prima geschikt is als 'closer' en dus alleen in actie komt om de laatste nullen van de wedstrijd te maken? Hoe overtuig je er knapen als Peter Boon en Bob van Aaien van, dat geen van beiden zeker is van zijn plek op het tweede honk? Stoeckel en zijn assistenten Char les Urbanus, Jan Collins en Steve Matthew hebben het ogenschijnlijk geflikt. Zelden zal de nationale ploeg beter voorbereid zijn op een volgend groot toernooi, in dit geval het wereldkampioenschap in Cana- Die gedachte zou te veel waarde licht Faneyte met die taak te belas- keer op Sullivans en Taiwan) tij- binnen de selectie, in het midveld dens het traditionele, met 63.000 kunnen spelen, zodat ook die moge toeschouwers goed bezochte zo- lijkheid beoordeeld had kunnen merfeestje in het Pim Muliersta- worden. LE MANS (AFP/ANP) - Greg LeMond is niet aan de start ver schenen van de Wineanton Clas sic, de Engelse profwedstrijd meetellend voor het klassement voor de wereldbeker. De Ameri kaanse wielrenner ondervond gisteren nog te veel last van zijn zitvlak. Hij heeft een rustperiode van anderhalve week ingelast. LeMond won vrijdagavond een criterium in Lombron, in de buurt van Le Mans. Bij de start gaf hij de verzekering, dat hij naar Engeland zou afreizen. Zaterdag morgen meldde de winnaar van de Tour de France zich echter als nog af voor de Wineanton Classic. "Ik heb weliswaar die prof- koers gewonnen, maar ik heb in anderhalf uur behoorlijk moeten afzien'', verklaarde LeMond. "Ik voel me op dit moment niet in staat zes uur op de fiets te zitten". LeMond wil op 11 augustus in San Sebastian (Spa) terugkeren in het peloton. De pauze die LeMond voor zichzelf heeft ingelast, komt de Stichting Bevordering Beroeps- wielrensport (SBB) slecht uit. Die organisatie had de Amerikaan ge contracteerd voor criteriums in Roosendaal (30 juli), Panningen (31 juli), Linnen (1 augustus) en Emrr.en (7 augustus). "We gaan proberen vervangers voor hem te zoeken, maar er is slechts één winnaar van de Tour", verzuchtte Gerry van Gerwen, co ordinator bij de SBB. "We had den flink wat geld voor LeMond uitgetrokken, maar zijn afzegging betekent niet dat we een groot be drag overhouden. Zijn startgeld hadden we uit een reservepot ge haald. Die blijft nu dicht". Gianni Bugno is hard op weg het pree'" aat 'campionissimo' te verdiene. De coureur met het bleekste gelaat van het wielerpe- loton ontwikkelt zich dit seizoen als een kleurrijke alleskunner. De 26-jarige Italiaan won met de Win eanton Classic zijn tweede we reldbekerwedstrijd van dit jaar en nam daarmee in het klasse ment de leiding over van zijn landgenoot Moreno Argentin. Bugno heeft echter nog een an der ideaal. De wereldbeker, nu nog in bezit van de Ier Sean Kelly. Zijn voornaamste rivaal in die strijd leek zijn landgenoot More no Argentin, die de Wineanton Classic wegens een blessure liet schieten. Dat had voor Argentin nare gevolgen. Bugno pakte het maximale puntenaantal (25) door in Brighton met kleine voor sprong op de PDM'ers Kelly en Dhaenens over de streep te gaan. Bugno plaatste zijn beslissende jump in de "voorlaatste plaatselij ke omloop tijdens een klimmetje van twee kilometer. De Italiaan maakte deel uit van een kopgroep van zeventien renners, waarin PDM met Kelly en Dhaenens twee belangrijke pionnen had. Bugno verdedigde het gaatje van dertien seconden succesvol tot aan de streep. Kelly en Dhaenens verdeelden de overige podium plaatsen. deze Honkbalweek. Als verrevelder bestrijkt hij een enorme lap grond en p'akt hij door zijn snelheid soms ballen weg, die normaal een honk- slag zouden opleveren. vorig jaar. Toen won Nederland het wellicht ten overvloede bewezen i World Port Tournament in Rotter dam, maar ging vervolgens hoe wel niet terecht in Parijs onderuit in de finale van de Europese titel strijd. Toch kunnen Stoeckel en zijn mannen woensdag met een gerust Overtuigend, hart in het vliegtuig naar Edmonton stappen. Daar in Canada kunnen de scherpe kantjes nog wat worden bij gewerkt en zal moeten worden vast gesteld of Nederland met een rota tie van vier, dan wel drie startende werpers gaat werken. Stoeckels bedoeling was om Har ry Koster, Peter Callenbach, Frans Groot en Eric de Vries om beurten een wedstrijd te laten beginnen, maar door het afvallen van Neptu- niaan Koster is dat niet meer moge lijk. De technische staf is er nog niet aanvallend redelijk helemaal uit. Pitching-caoch Char les Urbanus: "Het is natuurlijk heel jammer, dat Harry is afgevallen. Ge lukkig kan René Rijst de werpers staf versterken. Als we daartoe be sluiten zal dat voor de middle-relief (een paar innings kort na de helft de wedstrijd, red.) zijn. Maar werkte ei Leconte a ticket vo ving. In de eerste set leek de oud-junio- ren-kampioen van Argentinië overi gens opnieuw succes te boeken met zijn amusante spel. Maar Masso, die zich tweemaal liet behandelen aan een spierblessure, kreeg volgens ei gen zeggen in het volgende spelpart een mentale tik. "Bij 4-3 en 0-40 in mijn voordeel heb ik mijn kans la ten liggen", gaf hij te kennen. "Van af dat moment geloofde ik niet meer in een overwinning. Er brak iets in me en ik voelde me plotseling erg moe. Clavet daarentegen begon steeds beter te spelen. Ik had geen last van die blessure. Ik kan dus niet zeggen dat ik daardoor heb verlo ren. Hij was vandaag gewoon ster ker". De gedegen Spanjaard dicteerde daarna inderdaad de partij, wat meteen funest was voor de aantrek kelijkheid van het schouwspel. De zo leuk begonnen finale eindigde zodoende in een anti-climax, die al leen voor de statistici enige waarde opleverde. "Oh, heb ik nu geschie denis geschreven? Dan stop ik meteen met tennis", grapte Clavet, sinds de invoering van het proften nis de zestiende speler die via de voorwedstrijden de toemooititel wist te bemachtigen. Bennemeer in Ter Aar boven C-niveau ALPHEN AAN DEN RIJN - Wed strijdleider Frank Bennemeer heeft het toernooi van Ter Aar in de C-ca- tegorie een apart tintje gegeven door met tweemaal 6-1 de baan aan te vegen met Alphenaar Mickel Ver kerk. Bij de vrouwen werden bij ge brek aan deelname geen enkelspe len afgewerkt. In één van de mooiste weken van het jaar, wat het weer betreft, wer den op vijf Ter Aarse banen ruim tweehonderdzeventig partijen ge speeld. Door een goede planning verliep het toernooi zonder noe menswaardige problemen. Thuis- speler Bennemeer speelde sterk en liet met een toernooiwinst zonder setverlies zien eigenlijk de status C-speler ontgroeid te zijn. In de elkaar te hebben. "Ik C-finale was de altijd lastige Ver- Charles Ur- kerk een gemakkelijke prooi (6-1, 6- 6e 1). De mannendubbel op dit niveau Twas een prooi voor Nico van Alphen en-Gui Vogler uit Nieuw-Vennep. In de eindstrtijd lieten zij met 7-6 en Er zit bovendien een stijgende lijn 6_2 het Boskoopse koppel Paul Stol- in. Niet alleen bij de werpers overi- wjjk en Dennis Baans achter zich. gens. Als ze in Canada zo spelen als Sipko Adriaanse neemt na zijn fi- hier, kunnen we daar een behoorlijk nalewinst op wedstrijdleider resultaat boeken". Ramon Otto weer de leiding over in Niet echter in Canada, maar pas het klassement voor de Leidse Mas- volgende zomer in Italië gaat het ters. Otto wist de eerste set nog te spel echt op de wagen. Daar, in het bemachtigen (3-6), maar ondervond hol van de Europese leeuw, moet de toen de kracht van de kleine Leider kwalificatie worden afgedwongen dorper en ging met 6-2 en 6-4 ten on- voor de Olympische Spelen, de eer- der. Tezamen brachten de m. ste met honkbal als officiële medail- wej het dubbel D op hun lesport. Stefan en Ronald Verdaasdonk wa- "Barcelona halen is ons grote ren jn de eindstrijd een maatje te doel", zei Robert Niggebrugge. klein. Een Alphens onderonsje was "Dat kunnen we redden, want er zit het in de mannendubbel D 30+. een voortdurend stijgende lijn in wim Crama en naamgenoot deze ploeg. Dat moet ook. Willen we Schreuder versloegen Van der Lin- volgend jaar in Italië succes hebben den en plaatsgenoot Charles zullen we constant op het niveau Schaaij. Lies Vreken speelde s moeten spelen, dat we in dit toer- met partner V. Brants hebben getoond. Dan zitten we de finale in de vrouwendubbel D 30 ander peil dan de Italianen ]yjet g_2 en 7-5 werden opponen- bewijzen dat de aan- tes Hannie Pietersen en T. Okker- redelijk ben zeer tevreden' banus na de laatste wedstrijd ploeg in de Haarlemse week. hebt steeds gezien, dat de pitchers goed terugkomen in de wedstrijd. kunnen pak in Nederland goed i uit Noorden aan de kant gezet. kunnen ook Rikkert Faneyte als Boon en Van Aaien. Ook hun Qua veldspel was er uiteraard ook zeer veel tevredenheid over het op treden van eerstehonkman Eric de Bruin en kortestop Robert Nigge brugge, terwijl Wiesmar Ansjelina de aanvankelijke concurrentie van Jacky Jacoba overtuigend onder het gravel stopte. De speler van Pi rates sloeg elf honkslagen in 29 beurten, slechts eentje minder dan Niggebrugge, Nederlands beste slagman met een gemiddelde van 0.414. Cijfers die aantonen, dat het elkaar zit. Verdedigend bleef het aantal fou ten binnen de perken en bleek de LEIDEN Drie renners van Swift-Casba hebben in België net naast de ze- samenwerking in de meeste geval- ge gegrepen. In Ardooi maakten Casper van der Meer (3) en Tom de Jong len goed. Niggebrugge, als korte (4) zaterdag deel uit van een vijf man sterke kopgroep. Daarachter legde stop in feite de vervanger van de Jan-Hendrik Lagerweij beslag op de twaalfde plaats. Een dag later lieten naar Amerika vertrokken Robert De Jong (2) en Lagerweij (3) zich in Russiegny aftroeven door de Belg En- Eenhoorn, kon het goed vinden met gels. Van der Meer finishte als vijfde. vierde starter aanwijzen". Merkwaardig Tegen die achtergrond was het op z'n zachtst gezegd merkwaardig, dat Jan van Gorkum zaterdagavond In Heerhugowaard won Karei Teeuwen (Bollenstreek) een koers voor menwerking met de achtervangers liefhebbers en veteranen. Marco Vermeij werd tweede bij de amateurs, (bij toerbeurt Fluonia en Halder- dat hij in Alkmaar op de baan bij de achtervolging als zesde was geëindigd, man) liep naar behoren. Rick van Wetten was de zesde junior in een koers in het Brabantse Schijf. Maar wie het pitchen goed in orde Frank van Veenendaal is er uiteindelijk niet in geslaagd de ronde van heeft, is een heel eind op weg naar Wallonië te winnen. In het eindklassement zakte de Sassenheimer van de een goed resultaat. Orarqe lijkt het eerste naar de derde plaats.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 12