Belg geeft het Melkhuis je kleur Erik Bakker tevreden ondanks uitschakeling SpooTTV Onvermoeibare Krans soepeitjes verder Custers te sterk op Open Leidse Opvallende zege De Bruin Goochelwerk Eduardo Masso verslaat Sergi Bruguera Golfers klagen over wind en banen VRIJDAG 27 JULI 1990 SPORT PAGINA 13 LEIDEN - Het tennispark van Roomburg is voor Erik Bakker een locatie waar hij doorgaans voor spoed ontmoet. Vorig jaar sloeg de blonde Unicummer zich tijdens de Open Leidse voor het eerst in zijn leven via de kwalificatie in een A-hoofdtoernooi. Dit jaar kwam hij er tot zijn beste seizoenspres tatie door de tweede ronde te bereiken van het viersterren toernooi. Bakker sluipt langzaam de top 100 van Nederland binnen. Of de grenzen van de 19-jarige Bak- Custers. De Limburger, als tweede Die jongen is al veel verder, traint ker nog verder worden verlegd, geplaatst op Roomburg, zette Bak- als prof de hele dag", moet worden afgewacht. Feit is dat ker resoluut buiten het toernooi: 6- Terwijl Bakker nog stond na te de bonkige tennisser het tennis als 2,6-0. De in Geleen spelende zuider- zweten, stond Custers op een afge- een prettig tijdverdrijf wenst te zien ling is qua talent en vooral trai- lopen baan alweer te sparren met i niet als een dagelijkse job. En ningsintensiteit het niveau van een maatje. De echte prof. "Naar dat plaats bij de top of zelfs Bakker ruimschoots ontgroeid en leventje ben ik niet op zoek", zegt dan ir- sub-top al bij voorbaat een onmoge- dat vertaalde zich op de baan i lijke opgave. delijke cijfers. Die wetenschap werd hem giste- Custers heeft bovendien nog eens ren in de tweede ronde haarfijn on- een razend knappe dubbelhandig- der de neus gewreven door Armand heid. Hij serveert met rechts Bakker. "Ik sta zo ook lekker te spe len en denk op deze manier aardig in de buurt van de subtop te komen. Full-time tennis lijkt me niets. Bo vendien moet ik volgend jaar eerst speelt de ralleys overwegend met mijn havo-diploma links. Hij brengt tijdens de slagen wisselingen het racket probleem- siever loos van de ene hand naar de ande- ken", re. Hij speelt op die manier bij wijze spreken altijd een forehand. eens ha len. Dan kan ik altijd nog wat inten- mijn tennis gaan wer- Het snel uitgevoerde goochelwerk van Custers was Bakker te machtig. Het nam niet weg dat de verliezer Jos Koemans uit Voorschoten is dus nog de enige regionale pion in het mannentoernooi. De geblokte tennisser plaatste zich gisteren voor de volgende ronde door Miloslav Markovitz uit te schakelen. In twee sets was Koemans hem de baas: 6-3, toernooi van De Boekhorst een op- zijn opdracht allang had voltooid 6.4. Freddie Sauer haakte ook af. In vallende zege behaald in het man- nenenkel B. De C-topper bedwong gisteren Maurice van de Weele de Kanaalweg, net als i "Ik heb in een A-toernooi nog geen eerste ronde overleefd tot LEIDEN - Martijn Krans liep gis teren in het mannenenkel B soe pel de halve finale binnen door 6- 3, 6-2 winst op Eddo van Gelde ren. Alhoewel hij twee zware par tijen in zijn benen had van de vo rige dag, was er conditioneel niets op Krans aan te merken. Het tem po was voor Van Gelderen, die toch heel snel is, te hoog om het bij te lopen. Ook Bas Wild plaats te zich voor de halve eindstrijd. Zijn tegenstander, Daniel van Ro- mondt snoepte hem echter wel de eerste set af. Wild had zich wel licht verkeken op de semi-non- chalante speelwijze van Van Ro- mondt; minimaal bewegend, maar toch steeds daar waar de bal kwam, voerde Van Romondt zijn slagen, meestal rechtop staand, uit. Maar na inlevering van de eer ste set met 7-5, deed Wild er een stapje bovenop om het initiatief drie sets. De geplande winnaar Roomburg. Dus ik was allang tevre- Marc Nagelkerken kende een een- den eigenlijk. Als je Custers treft voudige warming-up tegen Rob weet je dat het in principe over is. Jansen. De Bruin liet gisteren weer eens een staaltje van sterk tennis zien in het mannenenkel B. De in C uitge keken Boekhorst-speler veroverde de eerste set met 7-5 op Van de Wee le, die vervolgens de stand gelijk ge bracht met een 6-4 setwinst. In de beslissende reeks deelde De Bruin de lakens uit: 6-1. Door deze zege plaatste hij zich net als in Hillegom voor de kwartfinales. De als B-winnaar getipte Nagel- kerken kon gemakkelijk in zijn rit me komen. Rob Jansen uit Zwaans- hoek hield het een uurtje vol tegen de Alphenaar: 6-1, 6-1. Frank Liefbroer en Sjoerd van" der Mark maekten er een lange pot van op het Noord wij kerhoutse cen- tre-court. Langdurige slagenwisse lingen zorgden er voor dat de condi tie een woordje mee ging spreken. Vooral Liefbroer raakte, naarmate de wedstrijd vorderde, aan het eind van zijn Latijn. De TEAN-speler trok nog wel de eerste set naar zich toe (6-3), maar werd in de tweede spelreeks weggeschaakt door een degelijk spelende Van der Mark (3- 6). De beslissing liet niet lang op zich wachten, want reeds in de der de game kreeg Liefbroer last van kramp. Liefbroer besloot niet ver der te spelen, zodat Van der Mark zich nu kan gaan voorbereiden op zijn kwartfinalepot tegen De Bruin. "Ik ga snel naar Hillegom, want ik wil nog een uurtje trainen", aldus de Hillegommer na afloop van de ruim twee uur durende partij. De in B als derde geplaatste Peter van de Weele faalde in tegenstelling tot zijn broer niet tegen een C-spe- ler. Jeroen Vink behaalde drie spel len en kan zich nu geheel concentre ren op het mannenenkel C: 6-1, 6-2. Van de Weele stuit in de kwartfinale op Onno van Paridon, van wie hij in Hillegom kansloos verloor. Van Pa ridon kende weinig problemen met Jules Broex, afkomstig uit Loenen: 6-1, 6-3. De organiserende vereniging houdt in elk geval één hoofdprijs in eigen huis. In het vrouwenenkel C komen immers alle halve finalisten van De Boekhorst. Aijette van Noort en Annemarije van Over schot hadden zich al geplaatst, gis teren volgden Ruby Pennings en Esther van der Voort hun voor beeld. Vooral de zege van Van der Voort mag er wezen, want zij sloeg de als eerste geplaatste Sandra Faas, die sporen van tennismoeheid vertoont, uit het toernooi: 6-3, 7-6. Pennings bleef de eveneens op de D-lijst staande Lisa Colson niet zon der moeite voor: 7-6, 6-3. Jeroen Vink had het ook in het mannenenkel C zwaar. Noordwij- ker Arthur Turk legde hem het vuur na aan de schenen, maar kwam in beide sets net te kort: 6-4,7-5. Bartel Swart bereikte net als zijn clubge noot de laatste acht. Eric Warmer dam zette in de tweede set een 4-1 achterstand nog wel om in een 5-4 voorsprong, maar daarmee was de koek op. Swart trok met 6-3, 7-5 aan het langste eind. De Hillegommer wacht nu de confrontatie met de als derde geplaatste Patrick Kleian. Maarten Lugthart en Hans Olivier plaatsten zich in een Katwijks on deronsje voor de halve finales van het mannendubbel C. Marco Vlie land en Iwan Jonker legden met tweemaal 7-5 het loodje. De kustbe woners moeten met Rob Broekhof en Martijn Aartman uitmaken wie de finale speelt. Het Boekhorst-duo werkte zich behoorlijk in het zweet tegen het verrassend opererende koppel Claus Schoutsen/Elbert Rey, maar wel met succes: 5-7, 6-3, drie sets verloor hij van Joost Wijn- houd: 3-6, 6-0, 6-3. In het vrouwentoernooi was Bionda Zonderop niet opgewassen 6-0, 6-1 aan geloven. Jacqueline van tegen K. van Bijsterveld. De Ripse Wijk kwam wel een ronde verder, blondine van Uncium moest er met Haar dubbelpartner Suzanne Gadroen werd in twee sets aan de kant geschoven (7-6, 6-4). ROB VAN DER ZANDEN aan zijn kant te krijgen en met 6-3, 6-2 winnend af te sluiten. Herman van der Capellen de monstreerde Rogier Liefbroer hoe "touchtennis" gespeeld wordt. Van der Capellen mist meer ballen dan een aantal jaren geleden, maar hij weet nog steeds waar hij ze hebben wil. Liefbroer, twaalf jaar zijn junior, werd regel matig totaal uit positie geschaakt. De uitslag werd 6-2, 6-4 voor Van der Capellen. Bionda Zonderop trad gisteren tweemaal op één maal in A, waar zij onwennig verloor, en één maal in het haar zeer vertrouwde B, waarin zij op superieure wijze won en slechts één game afstond. De keihard geslagen groundstro- kes van Zonderop zijn in B een wapen waar de tegenstander ab soluut geen raad mee weet: con stant worden de ballen over het net getorpedeerd, waardoor de druk aan de andere kant zo groot wordt dat ze óf helemaal niet meer terug komen óf te kort en dan worden ze simpel in tweede instantie afgemaakt. In A worden de kanonskogels echter goed ver werkt en diep teruggeslagen. Op dat moment gaat Zonderop in de fout en komt ook haar mindere volleywerk aan het licht, maar wie zal haar stoppen in B? De kans is nu aan Irma van Seeters. Corry Warnaar bewees dat haar overwinning op Amy van der Lin den niet toevallig was door tevens Marie José Rutten terug te wij zen. Rutten pakte de eerste set met 6-3, maar leverde de tweede en derde met 6-3, 6-2 in. In C maakte Robert Paul Hart- wijk goed gebruik van de gladde banen door zijn tegenstander Edwin van Benschop steeds op het verkeerde been te zetten. Hartwijk won eenvoudig met 6-1, 6-2. Meer moeite had Walther Ja cobs met Robert Rijnsburger, of zat Jacobs Jacobs dwars? De Uni cummer won wel met 7-5, 6-4. Dl speler Jeroen Leunissen overtreft zichzelf deze week. Door winst op Steven Goldstaub vindt hij zichzelf ih de halve fina le van het C2 toernooi. Hij buitte de wildheid van Goldstaub op de belangrijke momenten uit en ze gevierde met 6-4, 6-4. Ook Talbert Boef (Dekker) is bezig aan een succesvolle week. Gisteren moest Frits Kantebeen (die enkele we ken geleden in Warmond nog te sterk voor Boef was) eraan gelo ven, al was dit niet zonder slag of stoot. Kantebeen capituleerde na drie sets; 6-3, 6-7, 6-1. Volleyballers uit selectie na onenigheid AMSTELVEEN (GPD) - Ronald Zoodsma, Rob Grabert en Peter Blangè zijn na intensief overleg met de overige spelers door bondscoach Harrie Brokking met onmiddellijke ingang uit de selectie van het Ne derlands mannen volleybalteam ge zet. „Een pijnlijke maar noodzake lijke beslissing die wegens fricties op emotioneel niveau onvermijde lijk was geworden", zei Brokking gistermiddag. Volgens de bondscoach klikte het niet meer tussen de spelers die te kennen hadden gegeven na het WK elders in Europa voor veel geld te gaan volleyballen en de met ideëele- re motieven volleyballende rest van de groep. De opmerkelijke stap betekent dat Nederland niet alleen met tot tien spelers uitgedunde, ook met een kwalitatief duidelijk verzwakte selectie vandaag afreist naar de Goodwill Games in Seattle, de laatste grote testcase voor het wereldkampioenschap in oktober in Brazilië. De drie basisspelers zullen in eer ste instantie worden vervangen door spelverdeler Avital Selinger (op de plaats van Blangè), Martin van der Horst (als midspeler voor Zoodsma) en de kersverse nieuw komer Bas Koek van Normis Orion. De verwijdering van de drié vaste basisspelers maakt het team op voorhand kansloos voor een top- klassering bij de WK. Brokking gaf gistermiddag ruiterlijk toe dat ie dereen in de ploeg er van overtuigd was dat het veroveren van een me daille op de WK een haalbare doel stelling was. „Italië, Cuba en dan wij", sprak Brokking, emotioneel ogenschijnlijk wat onbewogen. „En nu? Geen idee. Geen topklassering in ieder geval, al ben ik er van over tuigd dat we over een of twee jaar weer terug zijn op het oude niveau". De bom barstte afgelopen week, tijdens een korte met strandvolley- bal gelardeerde vakantie van Harry Brokking in Frankrijk. Aanvoerder Ron Zwerver: „Er was niet meer te werken. De vertrekkers letten op ons, wij op de jongens die te kennen hadden gegeven na het WK te zullen stoppen. Ons doel was hun doel niet meer. Niemand kon het meer bol werken. Ik ging met tegenzin naar de trainingen, telde de dagen die ons nog van de WK scheidden. Nog zestig, nog negenenvijftig dagen sa men met die jongens. Ik had er sla peloze nachten van". NUMEGEN Belangrijkste resultaten zesde ronde. Koyfman (Isr) - Presman (Sov) 1-1, Lets|inski (Sov) - Gant- warg (Sov) 1 -1Van der Wal (Ned) - Tjong A Ong (Ned) 2-0, Katz (Sov) - Kraienbrink (Ned) 1-1, Kne vel (Ned) - Drost (Ned) 0-2, Choroesjenko (Sov) - Wirny (Sov) 0-2, Vlam (Ned) - Goloebjeva (Sov) 0- 2, Polman (Ned) - Dollekamp (Ned) 1-1, Beyart (Fra)- Verpoest (Bel) 0-2. Stand aan de kop: 1 2 Koyfman, Van der Wal 10 punten, 3/9 Gantwarg, Wirny. Goloebjeva. Letsjinski, Presman. Katz. Drost 9 punten. DIEREN Open NK, belangrijkste resultaten negende en laatste ronde: Ermenkov - Ziatdinov 1/2-1/2, Van Riemsdijk - Bagirov 1/2-1/2, Van Laatum - Kirov 1/2-1/2, Cuijpers - Farago 1/2-1/2, Simic - Ninov 1- 0. Uhlmann - Van Wely 1-0, Mokry - Martin 1-0, Vanheste - Finegold 1-0, Sehner - Hartoch 1/2-1/2, Johansson 1-0 Eindstand: 1. Ermenkov e dinov61/2,3. Simic. Uhlmann, Mokry, Bagirov. Ki rov, Farago, Van Riemsdijk, Cuijpers en Van Laatum allen 6, 12. Rigo. Vanheste en Van de Griendt 5 1/2. NK VROUWEN negende en laatste ronde: Limbach - Jansen 1/2-1/2, Drewes - Vreeken 1/2-1/2, Van Parreren - De Wit 1/2-1/2, De Greel - De Vries 1/2-1/2, De Kleuver - Benschop 1/2-1/2 Eindstand: 1 Lim bach 6, 2. Benschop 5 1/2, 3. De Greef, De Vries en Vreeken 5,6. Jansen en Drewes 4,8. Van Par reren, De Kleuver en De Wit 3 1/2. HILVERSUM (GPD) Al met al wordt het Melkhuisje weer op zijn wenken bediend. De tribunes zitten tjokvol - op de Hilversumse Bussumergrintweg viel gisteren zelfs het begin van een 'queue' zoals in Wimbledon te bespeuren, terwijl toeschouwers soms verbaal een robbertje uitvochten om een zitplaats. Bovendien houden de geplande hoofdrolspelers zich tot nu toe keurig aan hun tekst. Van de twee topfavorieten bereikte Emilio Sanchez ten koste van Olivier Delaitre (6-2,7-6) als eerste de halve finales. Martin Jaite mag vandaag tegen Francisco Clavet hetzelfde proberen. MARTIN HOEKSTRA Petra Grimbergen bij laatste acht LEIDEN Petra Grimbergen is doorgedrongen tot de laatste acht op het Nederlands kampioenschap achtervolging. De Rijnsburgse rea liseerde gisteren op de Alkmaarse wielerbaan de vierdé tijd in de kwa lificatie (3000 meter in 4.10). Ook Pe tra de Bruin, die de zevende tijd scoorde, kwam door de schifting heen. Daarnaast krijgen de toeschouwers op de Gooise gravelmatras het nodi ge entertainment voorgeschoteld. Gisteren zorgde clown Eduardo Masso daarvoor. De 26-jarige Ar gentijnse Belg vermaakte met zijn gevarieerde spel iedereen op het Melkhuisje, behalve zijn tegenstan der Sergi Bruguera. De zeven jaar jongere Spanjaard, onlangs op Rol and Garros nog verantwoordelijk voor de uitschakeling van Stefan Edberg, verzuimde in de tweede set een match-point te benutten en sloeg vervolgens geen bal meer fat soenlijk over het net: 6-4,5-7,0-6. De sikkeneurige Bruguera, die tijdens de partij nog een waarschuwing we gens gooien met zijn racket kreeg, had na afloop zo de smoor in het verlies dat hij zonder een woord te Cubanen weer titelkandidaat in Honkbalweek HAARLEM (ANP) - Cuba heeft zich nadrukkelijk kandidaat gesteld voor de zege in de vijftiende Haarlmse honbalweek. De Cu banen zegevierden gisteren over Taiwan: 6-2. Afgezien van een ne derlaag op de eerste wedstrijddag (0-1 tegen de Sullivans) zijn de Cu banen, die een B-ploeg naar Haar lem afvaardigden, ongeslagen. Cu ba, in de jaren zeventig twee keer winnaar van het tweejaarlijkse sa menzijn, treft vanavond de Sulli vans opnieuw. De Amerikaanse se- mi-profploeg verdedigt de in 1988 behaalde toenooizege, daarvoor werd het team al drie keer als win naar gehuldigd. In de vijfde slagbeurt kwamen de Cubanen op dreef. Hoogtepunt vormde een homerun van Rafeal Acebey. Voor de Aziaten, die met de nationale jeugdploeg vertegen woordigd zijn, tilde Cheng-Wen Yang de bal in de derde inning over de hekken van het Pim Muliersta- dion. Werper Wilson Hawthorne stond Taiwan niet meer dan vier honkslagen toe. zijn hotel Goedlachs Masso wilde zijn verhaal daarente gen wel kwijt. De goedlachse ten nisser gaat tegenwoordig door het leven als inwoner van Brussel, maar komt oorspronkelijk uit Belleville. De eerste gedachte gaat dan auto matisch uit naar Jimmy Connors. Masso, die vorige week in het Ne derlandse satelliet-circuit als twee de achter Omar Fernandez eindig de, is echter geen plaatsgenoot van Connors. Bij de 'import-Belg' blijkt het te gaan om een voorstadje van het Argentijnse Cordoba. ede veld!„In 1980 kwam ik voor het eerst in België. Ik leerde daar mijn huidige vrouw kennen en sinds vijf jaar woon ik in Brussel", vertelde Masso, die via het kwalifi catietoernooi het hoofdschema bin nendrong en daar tot nu toe aardig heeft huisgehouden. Vóór Brugue ra verslikten namelijk ook Goran Prpic en de als derde geplaatste Juan Aguilera zich in de vechters baas, die zich voor de derde keer in zijn carrière op een Grand-Prixtoer- nooi bij de laatste vier voegde (na Lyon '88 en Nancy '89). En dat ter wijl Masso eigenlijk van plan was om een weekje vakantie te nemen. Gonzalez „Ik dacht namelijk dat ik niet eens tot de voorwedstrijden zou worden toegelaten. Mijn coach Gabriel Gonzalez raadde me echter aan om naar Hilversum te gaan. Baat het niet dan schaadt het niet, zei hij. En België is toch vlakbij", aldus Masso, die bij zijn aankomst in het Gooi constateerde dat hij wel aan de strijd om vier tickets voor het hoofdtoernooi mocht rrfeedoen. Na drie winstpartijen (tegen Da vid Engel, Xavier Daufresne en Ho- racio de la Pena) begon de speler met de dubbele nationaliteit maan dag aan zijn 'echte' zegereeks. „Het spelen van de kwalificaties bleek in mijn voordeel te zijn. Ik had zelfver trouwen en zat in het ritme, terwijl Prpic nog moest warmdraaien". Tegen zijn volgende te genstander, Sanchez, krijgt Masso het ongetwijfeld zwaarder te verdu ren. „Hij komt veel vaker naar het net", wist de Brusselaar, aan het be gin van de week nog 296e op de we reldranglijst. Door zijn overwinnin gen op het Melkhuisje en de tweede stek in het satelliet-circuit verover de Masso in zijn nieuwe buurland echter reeds 153 ATP-punten. Daar door zal hij op de ranking een be hoorlijk sprong maken en zeker de top-140 binnendringen. Zodoende is hij aardig op weg naar zijn hoog ste positie ooit: in juni 1988 stond hij op de 75e plaats. Masso moet zich (voorlopig) hoof- zakelijk beperken tot het spelen van 'challengers', al staat na het Melk huisje de Daviscup voor hem op de eerste plaats. De oud-junioren-kam pioen van Argentinië in 1982 maakt sinds kort namelijk deel uit van het Belgische team en eind augustus wacht de ontmoeting met Zuid-Ko- rea. De selectie van Masso had ech ter heel wat voeten in de aarde. „De Belgische bond eist dat je deel neemt aan de Belgische kampioen schappen èn de nationale competi tie. Aan de titelstrijd doe ik volgen de week mee, maar dat laatste is voor mij onmogelijk, omdat ik een contract met een Westduitse club heb afgesloten. Na veel gepraat heeft de bond die eis alsnog laten vallen". ATLANTA (VSt) vrouwen. Federatiebeker, kwartfinales: Verenigde Staten - Tsjechoslowakije 2-1Oostenrijk - Groot - Brittannië 2-1 TORONTO mannen, twee miljoen gulden, derde ronde: Hlasek (Zwi) - Arias (VSt) 7-5 6-1Mayotte (VSt/6) - Reneberg (VSt/116-3 4-6 6-3, McEnroe (VSt/3) - Mansdorf (lsr/13) 6-3 6-4, Witsken (VSt) - Knshnan (Ind) 6-4 6-4, Chang (VSt/7) - Wheaton (VSt/9) 6-0 6-3, Berger (VSt/4) - Rostagno (VSt) 4- 6 6-4 6-1. Agassi (VSt/1) - Cahill (Aus) 6-2 6-4, Sampras (VSt/5) - Sznajder (Can) 4-6 6-3 6-2. 't MELKHUISJE Enkelspel, kwartfinales: Masso (Bel) - Bruguera (Spa) 4-6 7-5 6-0, Emilio Sanchez (Spa1/) - De laitre (Fra) 6-2 7-6. Dubbelspel, kwartfinales: Koevermans/Haarhuis (Ned) - Jaite/Miniussi (Arg) 6-2 6-1, Javier Sanchez/Camporese (Spa/lta) - Baguena/Suk (Spa/Tsj) 7-6 1-6 7-5. ROOMBURG VEA: S. de Vries - M. Kion 6-3,6-4; T. Wilmink - B. Zonderop 6-4,6-1J. van Wijk - S. Gadroen 7-6,6- 4; C. Wegmk - E. Haslinghuis 6-3,3-6, 7-5; Y. der Kinderen - C. Stassen 6-2, 7-5; I. Driehuis - L. Groenen 6-3, ï>-7,6-2; Y. Grubben - P. Druyts 7-5, 7-5; M. Reinders - E. Hoogendoorn 6-16-1MEA: M. Oosterveen T. Bogstra 6-0, 6-3; A. Custers - E. Bakker 6-2, 6-0; S. Nooteboom - R. van der Broek 6-2, 6-3; A. van der Zande - S. Ehritt 2-6, 6- 1, 6-2; M. Markovitz - J. Schuur 7-6, 2-6, 6-4; M. Oosterveen - E. Schol 6-2,2-6,6-1G. Schaap - M. Koopman 6-4, 0-6, 6-2; S. Nooteboom - W. Groe- neveid 6-2,6-4; J. Koemans - M. Markovitz 6-3,6- 4; W. Bruin - R. Warmenhoven 4-6, 6-4, 6-4; J. Wijnhoud - F. Sauer 3-6,6-0,6-3; VEB: B. Zonder op - K. van Bijsterveld 6-0, 6-1C. Wamaar - M.J. Rutten 3-6, 6-3, 6-2;MEB: M. Krans - E. van Gel deren 6-3,6-2, B. Wild - D. van Romondt 5-7, 6-3. 6-2; H. van der Capellen - R. Liefbroer 6-2, 6-4; MEC1: R.P Hartwijk - E. van Benschop; W. Ja cobs - R. Rijnsburger 7-5, 6-4; MEC2: T. Boef - F. Kantebeen 6-3, 6-7, 6-1J. Leunissen - S. Golds taub 6-4,6-3; MED1: P. van Overloop - B. van der Meij 7-5,6-2; J. Bekkering - H. van der Geer 6-0,6- 2; VEV: E. Veentjer - M. Meyer 6-2, 6-2; MEV: H. Meyer - A. Wesseling 6-17-5; D. van der Berg - R. Alting Siberg 7-6, 6-3. DE BOEKHORST MEB: P. v/d Weele - J. Vink 6-16-2; B. de Bruin - M. v/d Weele 7-5, 4-6, 6-1; S. v/d Mark - F. Lief broer 3-6, 6-3, 3-0 w.o.; M. Nagelkerken - R. Jan sen 6-1. 6-1; O. van Paridon - J. Broex 6-1, 6-3; VEC: R. Pennings - L. Colson 7-6,6-3; E. v/d Voort - S. Faas 6-3,7-6; MEC: J. Vihk - A. Turk 6-4,7-5; B. Swart - E. Warmerdam 6-3, 7-5; VDC: J.' Ha- ket/P. van Dooren - D. v/d Geest/H. van Dongen 6- 4, 6-3; MDC: M. Lugthart/H. Olivier -1. Jonker/M. Vlieland 7-5, 7-5; M. Aartman/R. Broekhof - C. Schoutsen/E. Rey 5-7, 6-3, 6-3; RONDE VAN WALLONIË amateurs, eerste gedeelte Moeskroen-Ko- men (72 km): 1 Assez (Bel) 1 uur en 42 minuten, 2 De Vos (ned), 3. Van den Berghe (Bel), 6. Van den Ameele (Ned), 7. Van Veenendaal (Ned) z.t.; tweede gedeelte, ind. tijdrit in Warcoing (19 km)'l Gutte (Ned) 26.10, 2. Mathy (Bel) op 0.49, 3. Du bois (Bel) 0.50,5. Van de Meulenhof (Ned) 1.016. Kempers (Ned) 1.02,7. Van Veenendaal 1.10. Al gemeen klassement: 1 Van Veenendaal 9.35.22, 2. VBouillon (Bel) 0.41, 3. Rutte (Ned) 1.03, 4. Gutte 1.08, 5. Van den Ameele 1.54, 6. Van den Meulenhof (Ned) 2.09. LeMond in Brabant ROOSENDAAL (GPD) - Greg Le Mond rijdt toch een paar criteriums in Nederland. Maandagavond staat de winnaar van de Tour de France aan de start voor de elfde editie van de Roosendaalse 'Draai van de Kaai'. De Amerikaan is naast Gian ni Bugno en Erik Breukink een van de smaakmakers in Roosendaal. LeMond krijgt per gereden kilome ter 300 gulden. Als hij de koers uit rijdt, ontvangt hij 30.000 gulden. De Draai van de Kaai is het eerste criterium in Nederland waarin Le Mond aan de start verschijnt. Na maandag start hij ook nog in Linne, Panningen en Emmen. Emilio Sanchez bereikte ning op Delaitre. ZANDVOORT (GPD) - Wind en hobbelige greens. Dat waren de gespreksonderwerpen tijdens de eerste dag van het KLM-Open op De Kennemer Golf Country Club. Terecht of niet, slechts ze ven spelers kwamen onder de baanscore van 70 slagen. Allen lieten zij een totaal van één onder het baangemiddelde noteren. Jo se Maria Olazabal en Mark Calca- vecchia, dè uitgesproken favorie ten voor deze editie van Neer- lands grootste golftoernooi, kwa men daar bij lange na niet in de buurt. Olazabal kwam niet verder dan 73 slagen, terwijl de Ameri kaan (75) alle zeilen zal moeten bijzetten om niet te vroeg af te ha ken. Wie wel in de buurt bleef van de koplopers was Mashasi Ozaki, in wiens spoor een leger van Japan se journalisten naar Zandvoort is meegereisd. Ozaki, één van de weinige publiektrekkers van het Open dit jaar, is in de golfwereld bekend om zijn geweldig verre slagen. Dat bleek ook gisteren weer. Ondanks de noordoosten wind sloeg 'Jumbo' de ballen ver der weg dan alle andere spelers. Een veel gehoorde klacht was het feit, dat voor het putten te veel slagen nodig waren. Zo schoof Rolf Muntz een groot deel van zijn uiterst matige score van 78 af op de green. Muntz was niet de enige Neder landse tegenvaller. Ruud Bos bij voorbeeld haalde een bescha mende score van 83, waarmee Ne derlands bekendste golfprof de 144ste plaats inneemt na de eerste dag. En waarmee Bos nu al weet, dat hij na vandaag weer naar huis kan afreizen. VRUDAG 17.00-18.30 Eurosport Paardesport: we- 18.00-19.00 Sportnet Internationale mo torsport. 18.30-19.00 Eurosport Vooruitblik op het komend sportweekend. 19.00-20.00 Sportnet TV Sport. 19.00-20.00 Eurosport Eurosportnieuws. 19.15-20.00 Ned 3 Studio Sport: Open Nederlandse Golfkampioenschappen in Zandvoort. 20.00-21.00 Eurosport International mo torsport: rallykampioenschap van Duits land. 20.00-22.00 Sportnet Live Tennis Cana da. 21.00-22.30 Eurosport Primetime wrest ling. 22.00-00.00 Sportnet Major League honk bal. 22.30-23.30 Eurosport Autosport. GP van Duitsland, formule-1 (trainingsronden). 22.50-23.15 Did 2 Die Sport-Reportage: WK ruitersport. 23.25-23.50 Did 1 Sportschau. 23.30-01.00 Eurosport Trax: sportmix. 00.00-01.30 Sportnet VS Pro boksen. 00.20-00.55 BBC 2 Paardesport: WK in Stockholm, samenvatting. 00.55-01.25 BBC 2 Cricket, samenvatting. 01.00-01.30 Eurosport Mobil Motor Sport News. 01.30-02.30 Eurosport Paardesport: we- reldspelen Stockholm. 02.30-03.00 Eurosport Eurosportnieuws. 02.30-03.00 Eurosport Eurosportnieuws.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 13