Nijd over uitblijven sociaal plan politie duinrell Veganisten: melk is lang niet goed voor elk Noodkreet van bonden Nieuw, stevig pantser tegen computervirussen Groningen bereid Fries afval over te nemen Piloot na noodlanding: niet voor ramp gevreeesd Extra meevallertjes in cao bejaardenoorden ZATERDAG 21 JULI 1990 I BINNENLAND PAGINA 3 UTRECHT (ANP/GPD) De politiebonden NPB en ACP hebben in een noodkreet ge vraagd om een sociaal plan om de gevolgen van de komende reorganisatie bij de politie op te vangen. Zij dreigen met acties als in september (na het zomerreces) nog niet duidelijk is hoeveel geld het kabinet over heeft voor een sociaal plan. AMSTERDAM (ANP) Twee jon ge uitvinders hebben een nieuw en krachtig middel gevonden tegen computervirussen, meldt het elek- tronica-concern Siemens. Het be drijf is overigens niet bij het project betrokken. De computerdeskundi gen hebben het systeem, een in steekkaarde ter grootte van een cas settebandje, geheel zelf ontwikkeld. De 25-jarige Frans Veldman uit Arnhem en de evenoude Robin Bij land uit Wijchen beweren dat iedere personal computer met hun vin ding volstrekt immuun gemaakt kan worden tegen elke denkbeeldi ge aanval van computervirussen. Ook andere kwaadaardige elektro nische boosdoeners zouden niet be stand zijn tegen de volgens hen ab solute bescherming van de Thun- derbite, zoals ze de insteekkaart De bonden dringen, aldus secreta ris P. Kruizinga van de ACP giste ren, al een half jaar bij het kabinet tevergeefs aan op duidelijkheid. Bij de politie staat een grootscheepse reorganisatie voor de deur waarbij het land wordt opgedeeld in 25 re gionale politiekorpsen en het on derscheid tussen rijks- en gemeen- tepolitie verdwijnt. Kruizinga zegt nijdig te zijn dat het kabinet kennelijk niet beseft dat een fatsoenlijke werkgever bij een reorganisatie altijd een sociaal plan voorlegt aan de bonden waarin geld wordt uitgetrokken om de eventue le 'sociale pijn' die bij die reorgani satie wordt geleden tot een mini mum te beperken. In het sociaal plan voor de politie zouden zaken als overplaatsingen, her- en bijscholing geregeld moeten worden. Ook willen de bonden dat er een seniorenregeling getroffen wordt voor politiemensen van 55 jaar en ouder. Die zouden straks zo nodig op een nette manier ver vroegd moeten kunnen uittreden. Het steekt de bonden dat het ka binet tot nu toe over de sociale as pecten zwijgt als het graf, ook over de financiële kant van de zaak trou wens. Kruizinga wijst erop dat met de reorganisatie in totaal 450 mil joen gulden gemoeid is. "Daar kan best wat af voor een goed sociaal plan. De kosten die zo'n plan met zich mee brengt mogen niet ten las te komen van het geld dat beschik baar is voor de arbeidsvoorwaarden van de politieman", stelt waar schuwt Kruizinga. De politiebon den willen dat het kabinet 50 tot 100 miljoen gulden beschikbaar stelt. Het ministerie van binnenlandse zaken begrijpt de uitspraken van Van der Linden niet zo goed. Een woordvoerster van minister Dales wijst er op dat er miljoen gulden wordt uitgetrokken voor de reorganisatie. De kosten van een sociaal plan zijn daarin be grepen. Ze zegt dat er in elk geval een sociaal plan komt, dat zal wor den besproken met de vakbonden. Prof. dr. I. Herschberg van de Technische Universiteit in Delft, Nederlands bekendste computervi- i;oloog, is wat voorzichtiger. Hij kan er niet voor instaan dat het nieuwe beveiligingssysteem nooit kan wor den gekraakt. Wel zegt hij dat het apparaatje van de twee uitvinders de drempel voor kwaadwilligen een beduidend stuk verhoogt. Pantser Het kaartje vormt volgens hem een behoorlijk pantser tegen computer virussen. Wellicht zijn er nog geen projectielen die dat pantser kunnen doorbreken, maar of dat tot in leng te van dagen zo zal blijven, betwij felt de hoogleraar. De uitvinders beweren echter dat zij allerlei manieren achter de hand hebben om mensen die hun sys teem zouden willen kraken, in hun pogingen te dwarsbomen. De kaar ten, die binnenkort in serie worden vervaardigd, zullen zo worden uit gevoerd dat elke aanval afgeslagen kan worden. De werking van de thunderbite kan volgens de makers ervan op geen enkele den achterhaald. Het systeem is, zo beweren de uit vinders. uniek. Alle andere anti-vi rusprogramma's hebben een groot nadeel. Ze halen niets uit, wanneer het virusprogramma eerder in het geheugen geladen is. De thunderbi te houdt het complete systeem als een waakhond in de gaten en slaat aan, als er een ongenode gast in de computer aanwezig is. De gebrui ker kan de virus vervolgens uitscha- Camouflage Elektro-technisch ing. H. Veenman van het adviesbureau KPMG Klyn- veld in Amsterdam, deskundige wat betreft computervirussen, ge looft niet wat de uitvinders bewe ren. Hij is een van de medewerkers van het zojuist verschenen boekje 'Computervirussen'. "De thunder bite mag het binnendringen van vi russen dan wel een stuk moeilijker maken en de beveiliging van com putersystemen vergroten, maar per definitie is elk programma te ach terhalen. Hiertegen kan dan een nieuw aanvalswapen bedacht wor den". aldus de computerdeskundi ge. Een honderd procent beveili ging bestaat volgens hem niet. De beveiliging van computersys temen tegen een virale besmetting blijft een uiterst complexe zaak, zo luidt de conclusie van de samenstel lers van 'Computervirussen'. De he dendaagse virussen zijn goed geca moufleerd. Ze zijn in staat van alle mogelijkheden binnen een compu tersysteem gebruik te maken om zich verder te verspreiden, de bevei liging aan te tasten of schade aan te richten. Er zijn ruim 150 virussen bekend. De computerdeskundigen ver wachten dat daar nog meer bij zul len komen. Uit de praktijk blijkt dat de virussen steeds geavanceerder worden. Daardoor zijn ze nagenoeg niet te ontdekken. Hun gedrag is onvoorspelbaar, waardoor ze op ui terst geraffineerde wijze computer systemen kunnen aantasten. GRONINGEN (ANP) - De provin cie Groningen is in principe bereid Friesland te helpen met het verwer ken van afval. Gedeputeerde dr. J. van Helden heeft dat gisteren mee gedeeld. Het college van gedepu teerde staten moet hier echter in au gustus nog een beslissing over ne- De provincie Friesland, die in de problemen is gekomen door de slui ting van de vuilverbrandingsinstal latie in Leeuwarden, heeft Gronin gen, Drenthe, Overijssel en 2,5 jaar geëist voor verkrachting heroïnehoeren HAARLEM (ANP) - De officier van justitie bij de Haarlemse rechtbank, mevrouw mr. C. Hemmes, heeft gis teren wegens meervoudige ver krachting twee en een half jaar on voorwaardelijke gevangenisstraf geëist tegen een 26-jarige man uit Beverwijk. De man stond terecht voor het verkrachten van drugsver slaafde prostituées uit Amsterdam. De Beverwijker behoort tot een groep mannen uit de IJmond, die er een sport van maakten heroïne- hoertjes te verkrachten. De slacht offers werden door één van de man nen in Amsterdam opgepikt, gelokt met wat cocaïne, waarna doorgaans naar het recreatiegebied Spaarn- woude in Velsen werd gereden. Op een stille plek doken vervol gens meerdere mannen uit de kof ferbak van de auto. Met geweld wer den de prostituées daarna op alle mogelijke manieren verkracht. Na afloop werd het slachtoffer in het re creatiegebied achtergelaten. Volgens de officier hebben de slachtoffers in doodsangst ver keerd. "Een heroïnehoertje is heel wat gewend. Als die dan aangifte doet. moet er heel wat aan de hand zijn geweest", aldus mevrouw Hem- Flevoland gevraagd ieder een kwart van de jaarproduktie (totaal 80.000 ton) over te nemen zolang men in Friesland nog geen vervanging heeft gevonden. Groningen is bereid voor een be perkte periode 20.000 ton afval te verwerken. Een voorwaarde is wel dat ook de andere provincies die door Friesland zijn benaderd, een aandeel leveren. In Groningen wordt met ingang van 1 augustus al 90.000 ton afval uit Friesland verwerkt, omdat men daar tot eind volgend jaar met be perkte mogelijkheden voor het ver werken van huishoudelijk afval zit. Hiertoe werd enkele weken geleden een contract getekend tussen het Openbaar Lichaam Afvalverwijde ring Friesland en de Afvalverwijde ring Regio Centraal Groningen. Voorwaarde is dat Groningen te zij ner tijd eenzelfde hoeveelheid afval naar Friesland mag sturen. SCHIPHOL (GPD) - Captain Des Holcroft van Air UK is geen mo ment bang geweest dat zijn defecte rechter landingsgestel tot een ramp zou leiden. Ondanks een falend lan dingsgestel had hij tijdens de nood landing de situatie voortdurend on der controle. Dat zei hij gistermid dag op Schiphol alvorens als passa gier naar Engeland terug te vliegen. Holcroft had aan zijn waarschu wingslampje in de besturingsruim te tijdens de nadering gemerkt dat zijn rechterlandingsgestel niet ver grendelde. Daarop besloot hij niet te landen. De verkeerstoren diri geerde hem naar een 'wachtkamer' voor vliegtuigen holding area). Dat Enquête: Duitse hereniging mag ondanks twijfel HILVERSUM (ANP) - Neder landers geven aan de Duitse her eniging het voordeel van de twijfel. 67 procent is voor de her eniging van de twee Duitslan- den, maar met forse twijfels en angsten, aldus een enquête van Intomart in opdracht van Brandpunt onder 500 Nederlan ders van 18 jaar en ouder. Bijna de helft (45 procent) van het aantal ondervraagden vindt dat de hereniging te snel gaat en vreest (eveneens 45 procent) dat het Duitse nationalisme sterk zal toenemen. Een ruime meer derheid (64 procent) vindt dat een herenigd Duitsland een kleiner leger moet hebben. 38 procent vreest dat een herenigd Duitsland Europa economisch en politiek zal overheersen. Vooral Nederlanders die de Tweede Wereldoorlog hebben meegemaakt, vinden dat de her eniging te snel gaat en vrezen herlevend nationalisme. NIJMEGEN Hoewel de tempera turen niet helemaal tropische waar den bereikten misstond deze tropen helm hoofdagent G. Theloosen van de Nijmeegse politie gisteren niet, toen hij de intocht van de Vierdaag se in goede banen leidde. Ruim 28.000 wandelaars hebben de 74ste Nijmeegse Vierdaagse uitgelopen. Bij de intocht in een zonnig Nijme gen vrijdagmiddag ondergingen de wandelaars glimmend van trots het applaus van het duizendkoppig pu bliek. (foto ANP) Dioxine niet ineer in melk DEN HAAG (GPD) - De melk af komstig uit het gebied Zaanstad- Oost en Oostzaan voldoet weer aan de wettelijke normen. Het dioxine gehalte in de melk is na de sluiting van de afvalverbrandinginstallatie in Zaanstad afgenomen. De minis teries van milieu, landbouw en wvc (volksgezondheid) hebben daarom gisteren de beperkende maatrege len voor melkboeren volgende week worden ingetrokken. Voor Westzaan en Zaanstad-West blijven de maatregelen nog van kracht. Na de vaststelling van te hoge ge halten dioxinen in de melk waren voor ongeveer 20 melkveehouderij en sinds 1 maart maatregelen van kracht. Die hielden in het apart ver werken van melk, apart opslaan van verwerkte produkten en vernieti gen van het melkvet. UTRECHT (ANP) - Op de valreep hebben de vakbonden voor de 70.000 werknemers in de bejaarden oorden nog een paar meevallertjes in de wacht gesleept. De bij het CNV aangesloten vakbond CFO meldde gisteren dat nader overleg met de werkgevers over het bereik te cao-akkoord dat inmiddels door de leden van de bonden is omarmd nog wat extraatjes heeft opgeleverd. Zo bleek na het nodige reken werk dat de eenmalige eindejaars uitkering van 360 gulden bruto die aanvankelijk in het vat zat, nog met 110 gulden omhoog kan naar 470 gulden bruto. De daarvoor benodig de loonruimte kon volgens de vak bondswoordvoerder onder meer worden geput uit het feit dat de ver hoging van de onregelmatigheids toeslag niet al op 1 juli 1990 ingaat maar pas een half jaar later. Ook is afgesproken dat de eenmalige uit kering van 2,24 procent niet over het oude salaris zal worden bere kend maar over het nieuwe salaris dat vergeleken met het oude loon 3,8 procent is gestegen. Voorts kwamen vakbonden en werkgevers overeen dat bij de vol gende salarisronde alle werkne mers in de bejaardenoorden van koks tot verplegers een even gro te salarisverhoging krijgen. Het on langs bereikte cao-akkoord voorziet in een extra beloning voor verple gend en verzorgend personeel. Dat extraatje was vooral bedoeld als een soort lokkertje op de arbeidsmarkt. Maar tijdens de ledenvergaderin gen vond de achterban dat dit soort arbeidsmarktoeslagen op gespan nen voet staan met de solidariteit tussen de verschillende categorieën personeel. Ook aan dat bezwaar kwamen vakbonden en werkgevers op de valreep tegemoet. De werkgevers hebben in een communiqué bevestigd dat er een principe-akkoord is bereikt over een nieuwe cao, inclusief de extraa tjes. Bezoekers van 'The Wall' door man opgelicht ENSCHEDE (ANP) - Een 24- jarige man uit Enschede is er met ruim 35.000 gulden van door, dat 108 personen hem had den betaald voor een bezoek aan het concert 'The Wall' vanavond in Berlijn. De politie was donderdag avond door touroperator OAD uit Holten, die voor het vervoer naar Berlijn zou zorgen en die reeds 15.000 gulden aan ver blijfskosten in hotels had be taald, gewaarschuwd dat de man nog steeds geen geld had overgemaakt. Onder deze omstandigheden wilde de busonderneming niet naar Berlijn afreizen. Uiteinde lijk kon met 72 van de 108 gedu peerden een vergelijk worden bereikt. Zij zijn na betaling van 175 gulden alsnog naar Berlijn vervoerd. De rest is weer uit En schede vertrokken. De Europese Gemeenschap heeft 300.000 ecu (790.000 gul den) geschonken aan de organi satie van het concert, wegens de actie '1990, Europees jaar van het toerisme'. was noodzakelijk, omdat de Fokker Friendship van Air UK niet over ap paratuur beschikt om brandstof bo ven zee te dumpen. Het vliegtuig had nog voor negen tig minuten brandstof bij zich en vloog daarom rondjes van 19.15 tot 20.29 uur. Dat gaf overigens de hulpdiensten op Schiphol alle gele genheid zich voor te bereiden op de ergste calamiteiten. Aan boord van het vliegtuig infor meerde Holcroft de passagiers via de intercom dat er problemen wa ren met het landingsgestel. De ze ventien passagiers wedden naar stoelen achterin het vliegtuig gedi rigeerd, dicht in de buurt van een noodluik. Er was volgens Holcroft op geen enkel moment paniek aan boord. De passagiers volgden keurig de aanwijzingen van de cabinebeman ning op. Alle loszittende voorwer pen werden opgeborgen en vastge sjord, terwijl de passagiers met hun veiligheidsriemen om en het hoofd tussen de knieën zich schrap zetten voor de landing. Een standaardprocedure, volgens een niet erg spraakzame Holcroft, die de bemanningen van Air UK re gelmatig oefenen. Bij de KLM, die ook met de Fokker Friendship vliegt, worden dergelijke noodlan dingprocedures minimaal één keer per halfjaar door ieder bemannings lid geoefend. Dat gebeurt in vluchtsimulatoren op Schiphol- Oost. Over de oorzaak van het incident is nog niets nader bekend. De Rijks luchtvaartdienst heeft de zaak in onderzoek en het kan nog wel even duren voor men achter de oorzaak van het falend landingsgestel komt. BRAND ALKMAAR - De Alk- politie en NS onderzoeken r tijdens de brand op 30 ju ni op het station in Alkmaar fouten zijn gemaakt. Het ziet er onder meer naar uit dat brandweer en politie te laat werden gewaarschuwd. De brand, veroorzaakt door bliksemin slag, had een schade van ongeveer 3,5 miljoen gulden tot gevolg. ADVERTENTIE Stort mijnafval DEN HAAG (ANP) - Rijkswater staat verzet zich tegen het storten mijnsteen in het natuurgebied de 'Ooypolder ten noordoosten van Nijmegen. Een Gelders bedrijf im porteert de mijnafvalstoffen uit het Duitse Ruhrgebied. Volgens des kundigen van Rijkswaterstaat zal het mijnsteen de waterkwaliteit ernstig aantasten. Die aantasting wordt voornamelijk veroorzaakt door (zware) metalen, sulfaat, chlo ride en pak's (polycyclische aroma tische koolwaterstoffen). Waaghalzen van het Choq High Diving Team duiken bran dend van 30 meter in een bad van maar 3 meter diep! Tot 27 augustus in Duinrell, met leuke nieuw.e attrakties: De Play-Kwek-Show, ïn levensecht 3D filmtheater Ctp bruisend Duinrell kun je de spetterende Aqua Shute. ook razendgezellig kamperen! Wassenaar ■0-01751-14765 Doe ris een gezellig dag/e Duinrell ...dóór kikker je van op! Bewaking Op de vliegbasis Twenthe komen vanaf volgende maand twee F-16 vliegtuigen te staan voor de beveili ging van het Nederlandse lucht ruim. Dit houdt in dat deze toestel len vanaf Twenthe kunnen opstij gen als onbekende vliegtuigen het Nederlandse luchtruim binnenvlie gen, aldus het ministerie van defen- 7 jaar cel Het Amsterdamse gerechtshof heeft gisteren de straf van de Am sterdamse rechtbank tegen een 25- jarige man uit Amsterdam, die zich schuldig heeft gemaakt aan dood slag, bevestigd. Hij werd tot zeven jaar gevangenisstraf veroordeeld. Tegen hem was tien jaar cel geëist. Doodslag Een 58-jarige man uit Amsterdam is gisteren wegens doodslag door de Amsterdamse rechtbank veroor deeld tot drie jaar gevangenisstraf. Hij bracht op 12 maart dit jaar een man in zijn woning om het leven, die hem jarenlang zou hebben geterroriseerd. De rechtbank ver wierp een berdep op noodweer. Zaak-Sison De Nederlandse ambassade in Ma nila heeft geen 'gedragslijn' ge schonden door aan de Filipijnse au toriteiten mededelingen te doen over de asielaanvraag van de poli tiek vluchteling José Maria Sison. Dat heeft het ministerie van buiten landse zaken gisteren geschreven in een brief aan de vereniging Vluch telingenwerk. ARNHEM - De stap van vegetariër naar veganist lijkt klein, althans in theorie. Praktisch is er nogal een verschil. Veganisten laten niet zoals vegetariërs, alleen het vlees liggen, zij doen er nog een 'schepje vanaf ook zuivel is taboe. Boter, kaas en eieren worden niet gegeten, melk niet gedronken. Op het menu staan voornamelijk groenten en vruch ten. Alles wat plantaardig is. De vermoedelijk tienduizend ve ganisten in Nederland zijn tegen het uitbuiten van dieren. En door het nuttigen van zuivel werk je hier in direct aan mee, zo is hun oprechte overtuiging. "Om voldoende melk te geven, moet een koe geregeld een kalf krijgen. Van die kalveren gaat een groot gedeelte naar het slacht huis, een ander deel wordt weer melkkoe", licht voorzitter Marjo Disseldorp, van de Vereniging Ve ganisten Organisatie (WO) toe. De vereniging stelt zich ten doel om zowel het veganisme als het ver minderen van de exploitatie van dieren te bevorderen. Als actiemid del hanteert WO voornamelijk de voorlichting. Marjo Disseldorp: "We hebben een lesje geleerd toen wij een zuivelfabriek aanklaagden bij de reclamecodecommissie om dat het bedrijf in een commercial gebruik maakt van de term 'natuur lijk'. Volgens ons is het drinken van melk niet natuurlijk. De oordeelde echter anders. We verlo ren de zaak dus". Daaruit trok de WO dan ook de conclusie dat ze haar bezigheden beter kon beperken tot het geven van voorlichting. Dat melk natuur lijk is en derhalve 'goed voor elk' betwijfelen de veganisten. "Dat is gewoon een verkooppraatje. Van daar ook onze klacht bij de code commissie. Moedermelk is het ge zondst en moet ook zolang mogelijk gegeven worden. Na die tijd is het bij de meeste zoogdieren 'schluss'. De mens is het enige zoogdier dat na die tijd doorgaat met melk drin ken. Onnatuurlijk dus". Bio-industrie Disseldorp besloot op haar acht tiende verder als vegetariër door het leven te gaan. "Oorzaak hiervan de bio-industrie. Toen ik al die kip pen in een hokje zag die elkaar ka pot pikten, had ik geen trek meer. Pas enkele jaren later ontdekte ik dat er ook een verband bestaat tus sen melk en dierenleed en was de volgende stap logisch". Toch zegt ze: "Het was niet mak kelijk om toen ook maar meteen alle zuivel te laten staan. Ik vond kaas zó lekker dat ik mijn bijgedachten bij het eten ervan wegdrukte. Pas rond mijn vijfentwintigste besloot ik ook geen kaas meer te eten. Mensen kij ken wel eens raar op als j»-zegt datje behalve vlees ook geen zuivel eet of drinkt. Een vegetariër kan vlees nog Marjo Disseldorp: melk drinken is geen natuurlijke zaak. altijd vervangen door een ei. Wij niet. Wij vangen dat op door bij voorbeeld soja, peulvruchten of no ten te eten". Ook de reform-industrie haakt op het gezonde imago van het plantaar dige voedsel in. In de reformwin kels treft de koper een steeds uitge breider assortiment geschikt vega- nisch voedsel aan: van vruchten tot snacks. "Alleen voor groente kun je beter naar de groenteman gaan". De W^O-voorzitter vervolgt: "Als ik ergens ga eten? Nou, dan vertel ik natuurlijk dat ik veganist ben. Wil iemand uitgebreid koken dan geef ik hem het veganistische kook boekje mee. Maar met een paar sala des ben ik ook tevreden. Uit eten gaan, is gelukkig niet zo'n probleem meer. Een ober kijkt niet meer vreemd op als je bepaalde zaken niet eet". Een vraag die opkomt bij het be luisteren van de beweegredenen van Disseldorp, is of veganisten wel aan hun quotum vitamines en voe dingsstoffen komen. Dat blijkt het geval. Disseldorp: "Het is net als met alle voeding een kwestie van sa menstellen, weten welke vitamines waarin voorkomen. Noten en soja zijn bij voorbeeld goed voor calci um, vitamine D vind je in met olie bereide gerechten. Ook kinderen kunnen zonder problemen vega- nisch opgevoed worden. Als ouders met vragen naar ons toekomen dan adviseren wij om zolang mogelijk borstvoeding te geven, daarna no ten- of sojamelk. Als de kinderen wat ouder zijn, kunnen ze overgaan op fruit. Veel fruit". Gezondheid In de definitie van veganisme, zoals die te lezen is in het door de WO uitgegeven blad Veganismen, staat dat geen dierlijke produkten ge bruikt worden 'voor zover prak tisch haalbaar'. "Ja kijk, als je ooit in het ziekenhuis terecht komt dan is de kans groot dat je een middel toegediend krijgt dat op dieren ge test is. Het is natuurlijk stom als je je dingen gaat ontzeggen die de ge zondheid schaden. De gezondheid waar je dagelijks bewust mee bezig bent". "Dit soort punten liggen inder daad niet makkelijk. Hetzelfde geldt voor schoeisel. Iedere dag op klompen lopen, is niet praktisch. Maar het schoenenaanbod bestaat grotendeels uit leer. Gelukkig ko men er steeds meer linnen, canvas en namaakleren schoenen in de handel". Na jaren van vlees eten en melk drinken ineens besluiten om dit niet meer te doen, heeft volgens Disseldorp niets te maken met idea lisme. "Idealisme is iets waar je naar streeft. Dat ligt voor je uit. Wat ik doe, doe ik omdat ik een koe ge woon leuk vind. Maar nu spreek ik voor mezelf. Het is niet te zeggen wat andere mensen ertoe brengt om veganist te worden. Feit is wel dat in ons ledenbestand zeer diverse personen zitten. De meesten zijn tussen de twintig en veertig jaar en hebben uiteenlopende beroepen". Omdat het begrip veganisme geen algemeen bekend begrip is, or ganiseert de WO op 27 juli aap- staande een opén dag voor belang stellenden in het Gelderse Hengelo. Dat valt samen met het vijfde inter nationale Festival voor het Veganis me. Zowel op het festival als op de open dag worden er lezingen gehou den over het veganisme, kunnen er vragen gesteld worden en zullen fa brikanten produkten presenteren die voldoen aan de veganische ei-

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 3