Q Gremlins nemen bezit van Manhattan en blijven leuk Bird on a wire: de achterkant van Mel en Goldie Amusante kijk op karakteristiek stukje Amerikaanse samenleving VRIJDAG 20 JULI 1 Sinds 1984 is het algemeen bekend datje altijd moet zien te voorkomen dat mogwai's in aanraking komen met water, speciaal die ene mogwai die Gizmo heet. Want wordt een mogwai een keer nat, dsn bulken er ballen uit zijn rug en dsar komt het grootste gedonder van.Sterker nog: daar komen gremlins \an. En grem lins, ook dat weten we sinds 1984, die kunnen verpoppen. Dan ont staan er vervolgers satanische monstertjes met vampier-oren die alles ontregelen wat de mensheid tijdens veertig eeuwen beschaving zorgvuldig heeft opgebouwd. We weten deze dingen van de uit eenzettingen en vreeswekkende de monstraties die filmregisseur Joe Dante zes jaar geleden ons in zijn studie Gremlins gegeven heeft. De schade indertijd viel nog redelijk te overzien omdat de gremlinplaag toen uitbrak in een ingesneeuwd dorp. In Gremlins 2: The New Batch evenwel wordt Gizmo-de-mogwai bevrijd uit een kooitje dat zich op Manhattan bevindt en dat voorspelt weinig goeds. Want ga zelf maar na; Joe Dante zou nooit een tweede film over deze curieuze diersoort ver vaardigd hebben indien de goedaar dige Gizmo-de-mogwai niet ander maal nat zou worden zodat er ballen uit zijn rug bulken die veranderen in kwaadaardige gremlins die gèan verpoppen. En wis en waarachtig zetten ze nu heel New York op stelten, te begin nen met het kolossale gebouw dat de grootheidswaanzinnige project ontwikkelaar en media-mogol Da niel Camp daar overeind heeft ge zet. Regisseur Dante, vooral niet te verwarren met de Italiaanse schrij ver (1265-1321), doet het voorkomen alsof het toch andermaal goed af loopt en dat is eigenlijk niet in de haak. Vooraf aan de finale namelijk, waar het duizenden vlerken tellen de gebroed massaal geëlektrocu- teerd wordt in de lobby van Clamp's wolkenkrabber, hadden al talrijke exemplaren over de we reldstad zien uitwaaieren. Dus ze maken mij niet wijs dat ze daar nu echt van de koddige maar duivelse gedrochtjes hf zijn. Ik zou daar niet meer op vakantie willen. Joe Dante zou trouwens wel gek zijn als hij zijn zo knap tot leven ge brachte schepsels echt rigoureus had laten uitroeien. Tot 1984 was de ze cineast een obscure specialist in weinig prestigieuze griezelfilmpjes. Gremlins echter bracht hem res pect en fenomenaal succes, iets waar hij de vijf volgende jaren ver geefs opnieuw naar gehaakt heeft piet de films Explorers, Innerspace en The Burbs die stuk voor stuk jammerlijk zijn geflopt. Maar het fortuin is in Amerika weer helemaal terug sinds Dante van Steven Spielberg voor het ver vaardigen van Gremlins 2 een tru cendoos van 50 miljoen dollar mocht opentrekken, wat dubbel zo veel geld is als aan Gremlins 1 was besteeg. Nee, deze Dante smokkelt vast wel een mogwai door de doua ne om nog eens elders een inferno te kunnen stichten. Deze tweede keer is het in elk geval nog steeds leuk gebleven, al moet de op alle leeftij den mikkende film het duidelijk meer hebben van de losse invallen en gags dan van een ordentelijk ver haal. PIETER VAN LIEROP Uit een onlangs in opdracht van een groot landelijk Amerikaans dag blad gehouden onderzoek is geble ken dat de Amerikaanse bioscoop bezoeker het liefst naar een film gaat met Mel Gibson (79 procent) in de mannelijke of Goldie Hawn (74 procent) in de vrouwelijke hoofd rol. John Badham en Rob Cohen, Film van Woody Allen op festival in Zuid-Afrika NEW YORK (AP) - De Amerikaanse filmer Woody Allen heeft toestem ming gegeven voor het vertonen van zijn film 'Crimes and Misdeme anors' op een door het Afrikaans Nationaal Congres (ANC) gespon sord filmfestival dat van 27 augus tus tot 15 september in Johannes burg wordt gehouden. „Ik blijf tegen het vertonen van mijn films in Zuid-Afrika, als onder deel van de culturele boycot tegen het land, totdat alle vormen van apartheid uitgeroeid zijn. Toch heb ik mijn goedkeuring gegeven aan de eenmalige vertoning van 'Crimes and Misdemeanors' op het anti- apartheidsfilmfestival dat gesteund wordt door het ANC en andere pro gressieve organisaties", verklaarde Allen. „De film wordt vertoond met toe stemming van het ANC in de hoop cultuureenheid te bevorderen en om de tegenstanders van de wijd verbreide en verwerpelijke apart heid in Zuid-Afrika een hart onder de riem te steken", aldus Allen. regisseur en producent van Bird On A Wire hebben kennelijk eerder een soortgelijk marktonderzoek ge daan, want in deze film spelen de twee zeer geliefde sterren voor het eerst samen. Dat was het goede nieuws. Het slechte nieuws is dat de film er in derdaad uitziet of hij door markton derzoekers in elkaar is gezet. Niet alleen hebben ze de twee populair ste filmsterren met elkaar laten spe len, maar ook alle onderdelen van de in afgelopen jaren populaire films erbij gestopt. Die onderdelen zijn twee mensen die tegen wil en dank op elkaar verliefd worden, ter wijl ze worden achtervolgd door een drugsbende en de politie. In twee woorden: sex en geweld. Daarmee kan een zeer behoorlijke film worden gemaakt zoals door alle jaren heen is bewezen, maar voor Bird On A W-ire is gekozen voor een eigentijdse in plaats van een tijdloze aanpak. De twee hoofdpersonen worden aan elkaar gesmeed zoals dat bij voorbeeld in Hitchcockfilms ge beurt. Ze zijn naïef, de een is meer op de hoogte van de gebeurtenissen dan de ander, maar samen worden ze door de achtervolgers gedwon gen Je vluchten naar het einde. De manier waarop dat verteld wordt hoort dan belangrijker te zijn dan de gebeurtenissen zelf. Originele situe ringen en snedige dialogen zijn ech ter ver te zoeken in deze vrij lustelo ze actie-komedie-romance. Wel wordt er door de filmmakers uitgebreid onder de rokken van Goldie Hawn gekeken, want deze veertigplusser wil ons graag laten weten dat ze haar lichaam nog steeds uitstekend verzorgt. En be halve het veelgeprezen hoofdhaar van Mel Gibson, wordt nu eindelijk ook eens het haar op zijn veelbe sproken kontje getoond. Tussen de ze twee sterren met de mooie benen Goldie Hawn en Mel Gibson: tussen deze twee sterren-met-de-mooie-benen klikt het wel. moet het volgens het filmscript ooit eens in de jaren zestig hevig geklikt hebben, totdat Mei opeens ver dween. Hij was toen onschuldig be trokken bij drugssmokkel en kreeg van de Amerikaanse overheid een nieuwe identiteit, omdat hij bereid was tegen een gemene drugshande laar te getuigen. Die schurk wordt nu eervol, maar vol wraakgevoelens vrijgelaten, net op het moment dat Goldie haar langverloren gewaande Mei ontdekt als hulpje bij een benzi nepomp. Het is vanaf het begin al duidelijk dat er iets niet klopt met de tijd in de film. Goldie Hawn schreeuwt inder- (foto GPD) daad al vanaf eind jaren zestig oor- mor en de actie zijn van het inmid- verdovend in iedere film waarin ze dels overbekende onovertroffen ge- optreedt, maar Mel Gibson loopt middelde Amerikaanse niveau. De nog maar ruim tien jaar ongeschon- boef en de titels zijn twee categorie den weg van al die explosies om ën waardoor de regelmatige bio- hem heen. Goldie is wel een ex-hip- scoopbezoeker tegenwoordig films pie, maar Mel is Mad Max. Met an- nog kan herkennen. Van David Car- dere woorden het beeld wat wij van radine als boef en ex-gevangene de sterren hebben wordt door Bird gaat ondanks alle bommen en gra- On A Wire gebruikt om er een film naten te weinig dreiging uit om lang van te maken, maar de manier waar- in het geheugen te blijven. De titels op dat gedaan wordt is zelfs niet daarentegen kunnen deze zomer voor de duur van de film goed ge- niet meer overtroffen worden. Zo- noeg om ons te laten geloven in hun wel begin- als eindtitels zijn smaak- personages en hun relatie. vol, apart en opvallend ontworpen. Helaas passen ze daarom niet zo bij Alle technische aspecten, de hu- deze film. PIET VAN DE MERWE 'Bull Durham'; regie: Ron Shelton; met Susan Seks en religie, dat zijn twee tegen polen waartussen het leven zich be weegt. En voor Amerikanen komt daar nog honkbal bij. Annie Savoy (Susan Sarandon) is romantisch en een beetje exentriek. Ze houdt van gedichten van Emily Dickinson en Walt Whitman, maar honkbal is haar ware geloof. Ze is een trouwe fan van de Durham Bulls en aan het begin van elk seizoen kiest ze een veelbelovende jonge ster uit om hem met haar liefde te inspireren. Dit jaar dienen zich twee kandida ten aan: Ebby, een vurige doch slor dige jonge werper (Tim Robbins), en Crash, een al wat oudere ster die het nooit helemaal gemaakt heeft (Kevin Costner). Sportfilms hebben de naam het slecht te doen bij het publiek. Dat zou in dit geval jammer zijn, want het is een erg aardige film en boven dien gaat 'Bull Durham' niet echt over honkbal. Dat wil zeggen, de sfeer is belangrijker dan het spel. Het gaat niet om het drama van ge wonnen of verloren wedstrijden, maar om die originele driehoeks verhouding tussen Ebby, Crash en Annie. Bedrog en jaloezie komen er in dit geval niet aan te pas. Omdat Crash niets van Annie's ei genaardige hofmakerij moet heb ben is Ebby dit jaar de gelukkige. Hij staat meteen klaar om het bed in te duiken, maar ontdekt tot zijn ver bijstering dat Annie haar minnaars Kevin Costner eerst verwent met een langdurige als Crash in voorlezing van romantische poëzie. 'Bull Durham'. En er komt nog meer waar hy (foto Git» vreemd van opkijkt. Ebby is een werper met een gouden arm maar een volstrekt gebrek aan concentra tie. Hij neemt het spel niet en Crash is ingehuurd om hem in het gareel te krijgen. Crash en An nie werken ieder op hun eigen ma nier aan de vorming van dit ruwe ta lent. Crash brengt hem discipline bij. Annie vertelt hem alles over het sublimeren van zijn seksuele ener gie en het ademen door zijn derde oog. Ze krijgt hem zelfs zover dat hij een erotisch gordeltje als talisman draagt. Ebby krijgt plotseling de geest en raakt zo in de ban van het bijgeloof dat hy het vrijen afzweert zolang hij aan de winnende hand is. "Het is een vreemd seizoen", zucht Annie. Eigen ervaring 'Buil Durham'is het regiedebuut van scenarioschrijver Ron Shelton. Hij was zelf vijfjaar lang zo'n speler die wacht op de grote kans die nooit komt. Het is duidelijk te merken dat hij het wereldje uit eigen ervaring kent. Hij weet de sfeer van zo'n klei ne club in de onderste honkbalre- gionen heel overtuigend te schet- seh. De film graaft niet al te diep, maar er is wel een heel plezierig evenwicht tussen de grappige de tails en bijrolletjes en de intrigeren de verhouding tussen Ebby, Crash en Annie. En Shelton mag zich ge lukkig prijzen met de drie uitste kende hoofdrolspelers. Honkbal is in deze film in de eerste plaats een sociaal gebeuren. Door de combina tie met de dichtregels van Whitman krijgt het bovendien de status van een onmiskenbaar Amerikaans cul tuurgoed. En we kijken er vervol gens ook niet meer van op wanneer in de film een huwelijksinzegening in het stadion plaatsvindt. Een ori ginele en amusante kijk op een ka rakteristiek stukje Amerika. LEO BANKERSEN FILMS OP VIDEO Op het festival van Cannes was 'Do the right thing' van Spike Lee vorig jaar een van de films die veel indruk maakten. In ons land was het succes wat minder groot, maar dat neemt niet weg dat de' film een van de snoepjes is waar door je plezier in het filmkijken houdt. Het verhaal over een war me dag in een Newyorkse wijk die de bloeddruk doet stijgen en het racisme doet toenemen is prachtig opgebouwd en de vele scènes passen als een mozaïek werk in elkaar. De belangrijkste rollen worden gespeeld door Danny Aiello, Ossie Davis, Ruby Dee en Spike Lee zelf. Esselte CIC. Het boek 'Les liaisons dange- reuses' van Choderlos de Laclos is meerdere malen verfilmd, de afgelopen jaren zelfs in twee En gelstalige versies. Heel geslaagd was de 'Dangerous Liaisons'-ver- sie van Stephen Frears. Glenn Close, John Malkovich en Michel le Pfeiffer zijn goed in het weerge ven van het decadente sfeertje dat een paar eeuwen geleden in Parijs heerste en waarin manipulaties, intriges en verleidingen aan de or de van de dag waren. Warner Ho me Video. Mooi uitgebalanceerd is 'Dead calm', de eersteling van de Australiër Phillip Noyce. Een jachtje met twee mensen wordt, gekaapt in de Stille Zuidzee door een goed ogende, maar knetter gekke jongeman; de strijd om de bevrijding begint. Met weinig mensen en een eenvoudig uit gangspunt heeft Noyce een film weten te maken die, door de strakke aanpak, buitengewoon boeit. Het einde is iets te sensatio neel, maar daar wordt de film nauwelijks minder van. Warner Home. '11 Harrowhouse' is een wat oudere film (1974) van Aram Avakian die bol staat van de be kende namen: James Mason, Tre vor Howard, John Gielgud, Can- dice Bergen, Charles Grodin. Het verhaal gaat over een pracht van een kraak waarbij een nietdeu- gende bank wordt ontdaan van al haar diamanten. Het laatste kwar tier bestaat uit een knap gefilmde achtervolging. Avakian heeft als 'tussendoortje' heel wat satire verwerkt in een spannend, goed gespeeld verhaal. CBS/Fox. Krueger is still alive. De geest van Freddy Krueger is niet dood te krijgen en ook in 'Nightmare on Elmstreet 4' duikt de man met de messenvingers weer op in het Amerikaanse stadje, waar hij rit sen schoolkinderen vermoordt. Word je in je dromen door Kru eger vermoord, dan bèn je dood. Krueger is de plaatselijke legen de, die ten onrechte vry kwam na ettelijke kindermoorden. De re gisseur is Renny Harlin. Aan het einde wordt verwezen naar de vijfde 'Nightmare', een film die een stuk beter is dan deel vier. CBS/Fox. In "Lock up' van regisseur John Elynn, speelt Sylvester Stallone een gedetineerde die over een paar maanden zal worden vrijge laten. Op een nacht wordt hij door buitenstaanders uit zijn cel ge sleurd en 'verdonkeremaand' in een andere gevangenis waar de directeur -een oude bekende- een schrikbewind voert. De cliché's vliegen om je oren, maar voor de genen die niet vies zijn van ge weld, slachtpartijen en gebroken ledematen is 'Lock up' een span nend, behoorlijk gemaakt werkje. Donald Sutherland speelt de op wraak uit zijnde gevangenisdirec teur. RCA. PETER DE ZWAAN TELEVISIE Zaterdag 21 juli Pal Joey (Super Channel. 21.00 uur). Amerikaanse musical uit 1957 van Ge orge Sidney, met Frank Sinatra en Ri ta Hayworth. Onaangename held uit Rodgers en Hart's musical verandert in een lichtzinnig-fatsoenlijke kerel, die erop uit is een flitsende nachtclub in San Francisco te beginnen. Gone with the West (Veronique, 22.15 uur). Amerikaanse westernko medie uit 1975 van Bernard Girard, met James Caan en Stefanie Powers. Verslaggever maakt een reportage over het oude Westen en komt terecht in een spookstad. Fame (BBC 1, 00.00 uur). Ameri kaanse dansfilm uit 1980 van Alan Par ker. met Irene Cara en Lee Curreri. Bonte verzameling tieners probeert op Newyorkse High School for Perfor ming Arts basis te leggen voor carriè re. De song 'Fame' van Michael Gore kreeg een Oscar. The time of your life (Ned. 2, 00.25 uur). Amerikaanse film uit 1948 van H.C. Potter, met James Cagney en Wil liam Bendix. Naar het gelijknamige to neelstuk van William Saroyan. Stam gasten van Nick's Saloon, San Francis co, dagdromen zich uit de werkelijk heid. Dr. Strangelove or: How I learned to stop worrying and love the bomb (BBC 2, 00.35 uur). Engelse atoom bomsatire uit 1964 van Stanley Ku brick, met Peter Sellers en George C. Scott. Geschifte generaal gelooft dat beperkte kernoorlog haalbare kaart is. „I don't say we wouldn't get our hair mussed, but I do say no more than ten to twenty million people killed". Zwarte komedie, uitgebracht op een moment dat de Koude Oorlog op z'n koudst was. Zondag 22 juli The Cassandra crossing (BRT 1,20.15 uur). Engelse treinrampenfilm uit 1977 van George Pan Cosmatos, met Ri chard Harris en Sophia Loren. Gevaar bestaat dat een met dodelijk virus be smette terrorist alle honderd passa giers van trein besmet. Bovendien gaat deze trein op een brug af die op in storten staat. Algiers (Super Channel, 21.00 uur). Amerikaanse film uit 1938 van John Cromwell, met Charles Boyer en Hedy Lamarr. Boyer als Pepe Le Moko, wordt verliefd op bekoorlijke Lamarr tijdens bezoek aan de casbah van Al giers. Maxie (BBC 1, 21.35 uur). Ameri kaanse komedie uit 1985 van Paul Aar on, met Glenn Close en Mandy Patin kin. Geest van sterretje uit de jaren twintig neemt bezit van het lichaam van getrouwde vrouw. Zelfs manlief valt de verandering op. An American werewolf in London (BBC 2, 23.30 uur). Amerikaanse hor ror-film uit 1981 van John Landis, met David Naughton en Jenny Agutter. Amerikaanse toerist op Britse hei ge beten door weerwolf. Ondanks liefde volle verzorging door Britse verpleeg- Rick Baker. Maandag 23 juli Young and innocent (België 1, 20.25 uur). Britse thriller uit 1937 van Alfred Hitchcock, met Derrick de Marney, Nova Pilbeam en Mary Clare. Meisje helpt man die ten onrechte wordt ver dacht van moord, de echte dader te vinden. Somewhere in time (Veronique, 22.00 uur). Amerikaanse film uit 1980 van Jeannot Szwarc, met Christopher Reeve, Jane Seymour en Christopher Plummer. Toneelschrijver raakt geob sedeerd door een zeventig jaar oud schilderij van een actrice. Hij wenst zichzelf terug in de tijd om haar te kun- The lady vanishes (Ned. 1, 22.15 uur). Amerikaanse film uit 1938 van Alfred Hitchcock, met Michael Red grave. Margaret Lockwood en Cecil Parker. Jonge vrouw ontmoet tijdens treinreis een verstrooide oude gouver nante, die op raadselachtige manier verdwijnt. Niemand weet waar ze is. Sterker nog: niemand heeft de bejaar de dame ooit gezien. Dinsdag 24 juli Blackbeard the pirate (BBC 2, 19.00 uur). Amerikaanse film uit 1952 van Raoul Walsh, met Robert Newton en Linda Darnell. Piraat heeft het licht gezien en gaat alleen nog maar oud collega's te lijf. Death of a salesman (Ned. 1, 20.23 uur). Amerikaanse film uit 1986 van Volker Schlöndorff, met Dustin Hoff man en Kate Reid. Verfilming van het gelijknamige toneelstuk van Arthur Miller. Willy Loman wil niet uit de Amerikaanse droom worden gehol pen, want de waarheid is hard. Hij is als handelsreiziger mislukt, zijn zoons hebben het evenmin gemaakt en zijn vrouw kan er ook allemaal niets aan doen. Woensdag 25 juli The patsy (BBC 2, 19.00 uur). Ameri kaanse film uit 1964 van Jerry Lewis, met Jerry Lewis en Peter Lorre. Film bazen uit Hollywood proberen van een doodgewone piccolo een doldwaze ko- 22.00 uur). Amerikaanse film uit 1982 van Elliott Hong, met Johnny Yune, Margaux Hemingway en Bill Capizi. Aziatische immigrant, die vanwege zijn gelijkenis met karatespecialist Bruce Lee ook Bruce wordt genoemd, wordt door zijn grootvader naar Los Angeles gestuurd. Om zijn geliefde te zoeken. Donderdag 26 juli Good guys wear black (Super Chan nel, 20.00 uur). Amerikaanse speelfilm uit 1979 van Ted Post, met Chuck Nor- ris en Anne Archer. Politieke thriller, opgebouwd rond de ruige vechtjas Vrijdag 27 juli Cry danger (BBC 2,19.30 uur). Ameri kaanse misdaadfilm uit 1951 van Ri chard Parrish, met Dick Powell en Rhonda Fleming. Ex-bajesklant ge zeten voor een kraak die hij nooit gezet heeft op zoek naar degenen die hem destijds veroordeeld kregen. The Valachi papers (BRT 1, 20.00 uur). Italiaans/Franse maffia-film uit 1972 van Terence Young, met Charles Bronson en Jill Ireland. Maffiabaas heeft er 20.000 dollar voor over om an der maffialid Valachi te laten ombren gen omdat deze zijn mond voorbij zou hebben gepraat. The jerk (BBC 2, 22.00 uur). Ameri kaanse komedie uit 1979 van Carl Rei ner, met Steve Martin en Bernadette Peters. Ongelofelijke kluns maakt for- Batman (Veronique, 22.20 uur). Amerikaanse film uit 1966 van Leslie Martinson, met Adam West en Burt Ward. Joker, Riddler, Penguin en Cat- woman doen er alles aan om Batman kwijt te raken. Shichinin no samurai (Ned. 1, 23.35 uur). Japanse film uit 1954 van Akira Kurosawa, met Takashi Shimura, Seiji Miyaguchi en Yoshio Inaba. Beter be kend als 'The seven samurai'. Een Ja pans dorpje huurt beroepssoldaten om rovers te weren. Fear is the key (BBC 1, 00.35 uur). Engelse thriller uit 1972 van Michael Tuchner, met Barry Newman en Suzy Kendall. Naar verhaal van Alistair Ma- cLean. Man wanhopig op zoek naar de moordenaars van zijn vrouw. BIOSCOPEN (OP)NIEUW 'Gremlins, deel 2' - Lido, Leiden en Eu ro, Alphen 'Bird on a wire' - Lido, Leiden 'Bull Durham' - Trianon, Leiden BLIJVERS Leiden 'War of the Roses' - Huwelijkskome die, Trianon, Leiden 'Wild orchid' - Zwoel vervolg op 9 1/2 weeks', Lido, Leiden 'Ook honden gaan naar de hemel' - Te kenfilm met grimmig karakter, Lido, Leiden en Euro, Alphen maakt zich daarover zorgen - Luxor, Leiden en Euro, Alphen 'Renegades' - Twee misdaadbestrij ders zitten met elkaar opgescheept - Euro, Alphen en Greenway, Voorscho- 'The fabulous Baker Boys' - vermake lijke twist tussen twee barpianisten op retour - Lido, Leiden Family Business, niet geheel geslaag de komedie over oplichtersfamilie, Greenway, Voorschoten en Astra, Wassenaar 'Shirley Valentine' - Greenway, Voor schoten 'Heiser als Lava' - Rex, Leiden 'Frank Frey' - Greenway, Voorscho- 'Honey I shrunk the kids' - Greenway, Voorschoten 'Oliver Co' - Astra, Wassenaar FILMHUIZEN 'Drugstore Cowboy' - Kijkhuis, Lei den (vr. en za. 20.00 en 22.15 uur) "The Cook, the thief, his wife and her lover'- Kijkhuis, Leiden (da. beh. zo. 19.30 en 21.45 uur) 'Drowning by numbers' Kijkhuis, Leiden (ma. 20.00 en 22.15 uur) 'Casanova' - Kijkhuis, Leiden (di. 20.00 uur) 'Oei Ciornie' - Kijkhuis, Leiden (woe. 20.00 en 22.15 uur) 'Pink Floyd: the Wall - Kijkhuis, Lei- den (do. 20.00 en 22.15 uur) 'T.A.M.I. Show - LVC, vr. 21.15 uur DEN HAAG 'Cyrano de Bergerac' - Asta (463500), 16 jr. 'Gremlins, deel 2' - Asta, al. 'She's out of control' - Asta, al. 'Wild orchid' - Babylon (471656), 16 jr. 'Pretty woman' - Babylon, al. Filmzomer '90, div. films - Babylon. 'Dead poets society' - Babylon, 12 jr. 'Internal affairs' - Cineac (630637), 12 jr. 'De gulle minnaar' - Cineac, al. 'Bird on a wire' - Cineac, al. The war of the Roses' - Metropole (456756), al. 'Look who's talking' - Metropole, al. 'The fabulous Baker Boys' - Metropo le. al. ■e' - Metropole, al. 'Bird P 'Ook honden gaan naar de hemel' - Me tropole, aL 'Back to the future, deel 3' - Odeon (462400), al. 'Phantasm II' - Odeon, 16 jr. 'Look who's talking' - Odeon, al. 'Tango Cash' - Odeon, al. 'Shirley Valentine - Studio (656402). aL 'Un monde sans pitié' - Studio, 16 jr. 'Stanley Iris' - Studio, al. 'family Business' - Studio, al. 'Trop belle pour toi!' - Studio, Leiden. AMSTERDAM •Dreams' - Alfa (278806), al. 'Ook honden gaan naar.de hemel' Al fa, al. Filmzomer '90 - Diverse films, Alfa. 'Sex, lies and videotapes' - Alfa, al. 'Shirley Valentine' - Alfa. al. 'Time of the gypsies' - Alfa, 16 jr. 'The fabulous Baker Boys' - Alhambra (233192), al. 'Dead poets society' - Alhambra, 12 jr. 'Bird o - - Bellevue Cinerama, 'Wild Orchid' - Calypso (234876), 16 jr. 'She devil' - Calypso, 16 jr. 'Pretty woman' - Calypso, al. 'Driving Miss Daisy' - Cinecenter 'Trop belle pour toi' - Cinecenter, 16 jr. 'Roger me' - Cinecenter, al. 'How to make love to a negro without getting tired' - Cinecenter, 16 jr. 'Back to the future, deel 3' - Cinema (151243), al. 'She's out of control' - Cinema, al. 'She's out of control' - City (234579), al. 'Internal Affairs' - City, 12 jr. •Renegades' - City, 12 jr. 'Gremlins, deel 2' City, al. 'Best of the best' - City, al. 'War of the Roses' - City, al. "Look who's talking' - City, 16 jr. Italiaanse Bella Donna s - Kriterion (231708) 'Moderne helden' - Kriterion. Zomerfestival met diverse films - The Movies (245790), al. 'Sailors don't cry' - The Movies, al. 'Roger &i Me' - The Movies, al. 'Krokodillen in Amsterdam' - The Mo vies, al. 'Cinema Paradiso' - The Movies, al. 'De gulle minnaar' - Tuschinski (262633), al. 'Back to the future, deel 3' Tuschins ki, al. 'Look who's talking' - Tuschinski, al. 'When Harry met Sally' - Tuschinski, al 'Impulse' - Tuschinski, al. 'Family Business' - Tuschinski, al. 'Bird on a wire' - Tuschinski Cineac (243639), al. 'Ook honden gaan naar de hemel' - Tuschinski Cineac, al. 'Vincent Theo' - De Uitkijk, 12 jr. 'CrirrJ

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17