Wethouder woest over 'onmogelijke opdracht' Reinigingsrechten en ogb verhogen in Zoeterwoude' 'Volgend jaar al beslissing over sluiting zwembad Zoeterwoude' Begroting '91 Zoeterwoude Omstreden bouwplan Warmond na zomer opnieuw behandeld Twee ton voor uitbreiding personeel Noordwijkerhout PAGINA 14 'STA REGIO LEIDEN VRIJDAG 20 JULI 1990 B en W in gemeentebegroting: ZOETERWOUDE - Zoeterwou- denaren zijn in 1991 50 gulden meer kwijt aan reinigingsrech ten. Net als in 1989 en 1990 stijgt de onroerend-goedbelasting (ogb) voor gebruikers met zes procent en gaan de leges voor de hinderwetvergunning met een kwart omhoog. Dat stellen B en W voor in de gemeentebe groting over 1991, die gister avond aan de gemeenteraad is gepresenteerd. In september en oktober wordt de begroting be sproken en vastgesteld. De begroting heeft ruim een half miljoen ruimte. Van dit bedrag wordt 45.750 gulden opgeslokt door aangegane verplichtingen, 74.850 gulden is beschikbaar voor onvoor ziene uitgaven, 15.000 gulden voor het investeringsplan, 355.000 gul den voor nieuw milieubeleid en 21.000 gulden voor ander nieuw be leid. Van de 355.000 gulden is 200.000 gulden beschikbaar voor algemene milieu-maatregelen. De rest van dit bedrag gaat naar deskundigen van buiten, het rioleringsfonds en, als de gemeenteraad daarmee akkoord gaat, de aanschaf van boxen voor klein chemisch afval. Over de invul ling van de 21.000 gulden voor nieuw beleid hebben B en W de vol gende ideeën: 5.000 gulden voor de ombudsfunctionaris, 6.000 gulden voor de automatisering van de bi bliotheek in het dorp en 10.000 gul den voor kinderopvang. Dat de tarieven voor hinderwetver gunningen en ogb met de genoem de percentages omhoog zouden gaan, werd in februari al duidelijk in de raadscommissie voor financi ën. De laatste verhoging moeten er voor zorgen dat de verhouding tus sen wat huiseigenaren en huisbe woners betalen in 1995 op het wette lijke niveau is. Voor hinderwetver gunning moet meer worden betaald om dit jaar de kosten al volledig te dekken. De reinigingsrechten moeten met 40 procent omhoog doordat het op halen en verwerken van huisvuil de gemeente in 1991 187.900 gulden meer gaat kosten dan in 1990. Om dat deze belastingverhoging de ge meente 'slechts' 158.800 gulden op levert, is in 1992 een extra maatregel nodig om het gat van 29.100 gulden te dichten. Daar komt nog bij dat B en W zich sterk maken voor tarieven die de kosten dekken. Om dat principe in de praktijk te kunnen brengen en de sluiting van de vuilverbranding op te kunnen vangen, moet het tarief de komende jaren dan ook 'nog meer omhoog'. Overigens presenteren B en W bin nenkort een voorstel over het kwijt schelden van gemeentelijke belas tingen. Omdat de meeijarenraming er goed uitziet (ieder jaar komt er 145 tot 175.000 gulden bij voor nieuw be leid), voorzien B en W meer ruimte voor investeringen. De reserves kunnen daardoor worden ontzien en Zoeterwoude kan toegroeien naar een vrij besteedbare reserve vari vier miljoen. Deze vier miljoen kan ook wor den bereikt door pas met nieuw be leid te komen wanneer daar geld Het buitenbad voor vrijkomt door bestaand beleid openblijven in te krimpen of bepaalde zaken af te schaffen. Ook het uitstellen van investeringen behoort tot de moge lijkheden. In het laatste kwartaal van dit jaar komen B en W met een investerings- en dekkingsplan voor de komende vier jaar. De vorige begroting werd verwor pen door de WD en haar toenmali ge wethouder mevrouw H. Gra- niewski. De liberalen konden na melijk niet instemmen met de ver hoging van de onroerend-goedbe lasting voor gebruikers met zes pro cent. i zwembad Haasbroek i ZOETERWOUDE - Over het al dan lichting op de begroting. Door slui- Aanvankelijk wilde de gemeente niet sluiten van het Zoeterwoudse ting kan de gemeente geld bespa- met een beslissing'over het open- moet dan wel een op- blijven wachten tot Montanus zwembad Haasbroek willen B e beslissing lossing vinden het school- vertrokken, mede door het doeling in 1992 te kiezen tussen slui- bad openblijven, lijken dure aan- ten,.afstoten of investeren. De ge- passingen noodzakelijk - mede door meentebestuurders willen echter z snel mogelijk een einde maken aan de onzekerheid voor publiek en per soneel. Ze maken dat duidelijk in een toe- Ruimte voor busbaan langs dorp ZOETERWOUDE - Om een busbaan mogelijk te maken langs de provinci ale weg Leiden-Zoetermeer willen B en W de bestemmingsplannen West- groep-activiteiten wout en Bloemenweide wijzigen. De busbaan zou het gebruik van het schapszwemmen openbaar vervoer stimuleren en wordt door een geluidswal 'volledig het zicht onttrokken, gezien vanuit de wijken Westwout, Vogelweide Bloemenweide'. Dit blijkt uit begrotingsstukken. De NZH heeft onlangs tekeningen v a gediend voor een busbaan tussen de dr. Kortmannstraat en het Europavia- jaar bezochten tussen half de Wet Veiligheid en Hygiëne Zwembaden. Los van deze discus sie kunnen de raadsleden dit jaar al beslissen of het 6 bij 12 meter grote binnenbad vaker open moet dan de woensdag, donderdag en vrijdag van nu. Het privé-zwemmen moet zich dan wel, net als in het vorige seizoen, sterk blijven uitbreiden. Toen werd 'begonnen met doel- als zwanger- bewegen voor ouderen. Over de bezoekersaantallen van het buitenbad zijn burgemeester en wethouders zeer tevreden. Vorig Gemeentehuis valeer open voor publiek? duet. Aan de 'Leidse' kant van het viaduct zou de busbaan moeten doorlo pen totaan de Lammenschansbrug, Een verbetering van de buurtbusroute achten B en W 'niet noodzake lijk'. In de route tussen Benthuizen en het Leiderdorpse St. Elisabethzie- kenhuis zijn alle Zoeterwoudse kernen opgenomen, terwijl de bus van tien over half acht tot kwart voor zeven rijdt. Een belbus zou een aanvulling kunnen betekenen, maar het college voorziet lange wachttijden en voert ten omgezet. Dat is een record. Het zwembad mag twee in vaste dienst hebben. Er is echter - een vacature voor de functie van in- dat er de hele dag een coordinator nodig is: Gezien het vrijwillige ka- structeur en chef-badmeester D. ZOETERWOUDE - De gemeente Zoeterwoude gaat onderzoeken of het gemeentehuis vaker open kan voor het publiek. Vooral de afdeling burgerzaken lijkt in aanmerking te komen voor een avond- of mid dagopenstelling. Op dit moment is het gemeentehuis op werkdagen voor publiek geopend van half ne gen tot half een. Daarnaast bestaat de mogelijk heid om op andere tijden geholpen te worden, al dan niet op afspraak. 'Hoewel de huidige toeloop niet met "erkoop "l236°"abonnemen- zich meebrengt dat verlenging van half september 35.000 personen het 25-meterbad en dit jaar werden rakter lijkt ons dat niet haalbaar', Montanus gaat in 1992 met de vut. openingstijden noodzakelijk wordt zo'n wijziging toch onder zocht', schrijven B en W in een toe lichting bij de begroting. Een betere dienstverlening is ze namelijk een groot goed. Progressieven willen goedkopere woningen WARMOND - Pas na de zomer vakantie zal de Warmondse ge meenteraad zich buigen over de plannen om 36 dure vrije-sec- torwoningen te bouwen in het gebied bij Teylingerkade en Norremeerstraat. Burgemees ter mevrouw G.W. van der ^Tel zei gisteravond tijdens de ge meenteraadsvergadering dat het college de overeenkomst met de Lissese projectontwik kelaar Polyproject niet zal teke nen voordat omwonenden in spraak hebben gehad. Alle par tijen gingen daarmee akkoord. Vooral oppositiepartij Progressief Warmond (PW) was verheugd over het uitstel. "Beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald", aldus frac tievoorzitter Th.W.M. Duijnhoven. Zijn fractie wil goedkopere wonin gen in het gebied. Gedacht wordt aan betaalbare vrije-sectorwonin- gen die voor doorstroming in de Warmondse woningmarkt kunnen zorgen. VVD-fractievoorzitter mevrouw C.A.M. Saris zei nog steeds achter, het plan te staan, maar noemde het uitstel 'verstandig'; "Anders zou de indruk bestaan dat we bepaalde dingen moesten doordrukken". CDA-fractievoorzitter mevrouw G.E. den Ouden was boos op PW. Ze zei dat twee PW-wethouders in het vorige college betrokken waren bij de onderhandelingen met de projectontwikkelaar: "Ze wisten welke plannen te verwachten wa ren. De verontwaardiging over deze woningen is een spel van de opposi tie". A.J. Lemmers maakte duide lijk dat 'zijn' CDA nog altijd achter de plannen staat en er alle vertrou wen in heeft dat de gemeente met de 7,6 ton die het van Polyproject krijgt sociale woningbouw elders in de gemeente kan realiseren. Ander daglicht A.G.M. Schavemaker antwoordde dat PW inderdaad heeft deelgeno men aan de onderhandelingen. De partij was er echter vanuit gegaan dat er tegelijk met dit bouwproject sociale woningbouw elders in de ge meente zou komen. PW vindt de tot standkoming van dit tweede bouw plan te onzeker. "Daarmee komt de overeenkomst in een ander daglicht te staan en hebben wij de vrijheid anders naar het plan te kijken", al dus Schavemaker. Wethouder J.C.M. Wassenaar noemde het verweer van PW vreemd. Hij vroeg zich af waarom de vroegere collegepartij niet had aangedrongen op een 'ontsnap pingsclausule in het contract die re gelt dat sociale woningbouw en het plan aan de Norremeerstraat gelijk tijdig moeten plaatshebben. Den Ouden vond dat de progressieven moesten aangeven hoe duur hun 'mooie plannen' zijn. De burgemeester suste de kemp hanen door te zeggen dat mogelijk heden om goedkopere woningen neer te zetten na de vakantie kun nen worden bekeken. Ze was echter somber over de mogelijkheden. Extra vergadering WD-leider Saris drong erop aan de plannen in september te behande len. In oktober kan dat niet vanwe ge de begrotingsbehandeling. Ze wees erop dat B en W en een raads- meerderheid van CDA en WD de bouwplannen aanvankelijk voor de zomervakantie wilden behandelen om verkopers, kopers en project ontwikkelaar tegemoet te komen. Ze wil de belangen van omwonen den nu geen extra gewicht geven. In geen geval mag het net zo gaan als met de sporthalplannen. De burgemeester voelde er niets voor al een datum te prikken. Ze wil de overeenkomst pas aan de orde stellen, als omwonenden inspraak hebben gehad. Nadat ook het CDA aandrong op een snelle behande ling beloofde ze, indien nodig, na de vakantie een extra raadsvergade ring te beleggen. Granaat uit Tweede Wereldoorlog tot ontploffing gebracht VOORSCHOTEN - De Explosieven Opruimings Dienst (EOD) heeft gis termiddag een Duitse brisantgra- naat' uit de Tweede Wereldoorlog tot ontploffing gebracht in een wei land aan de Veurseweg in Voor schoten. Het ging om een vuistgrote mor tiergranaat. Een Voorschotenaar had het projectiel dinsdag gevon den toen hij de sloten rond zijn land uitbaggerde. De granaat heeft twee dagen afgeschermd in het weiland gelegen. De politie heeft geen publi citeit aan de vondst gegeven om nieuwsgierigen op afstand te hou den. Bedijn moet overleggen met peuterspeelzalen Noordwijk NOORDWIJK - Met grof politiek geschut heeft wet houder J. Bedijn van Noord- wijk de commissie voor on derwijs en welzijn ontraden om voor tijdelijke kinderop vang in zee te gaan met de Stichting Peuterspeelzalen. De raadsleden bleken echter doof voor de keiharde op stelling van Bedijn. De wet houder werd teruggestuurd naar het college met de op dracht om de Noordwijkse stichting een kans te geven met een oplossing te komen voor het nijpende probleem van de kinderopvang. "Het is een onmogelijke op dracht", hield Bedijn de commissie echter voor. De wethtmder botste herhaaldelijk met de commissieleden. "Ik weiger een opdracht die ik niet kan uitvoe ren", brieste Bedijn toen F. van der Veen (Nöordwijks Belang) en A. Ouwehand (Groen Links) bleven aandringen op een tijdelijke oplos sing voor de kinderopvang waarbij, de Stichting Peuterspeelzalen wordt betrokken. "De peuterspeel zalen hebben helemaal geen erva ring met kinderopvang. En wij als gemeente kunnen ze niet helpen. Daar hebben we de mankracht niet voor. Als we nu voor een tijdelijke oplossing kiezen, dan moeten we voo^ kwaliteit kiezen", betoogde Bedijn. De Wethouder had er deze week in het college voor gepleit dat de landelijke stichting Humanitas de door het plotselinge sluiten van het particuliere dagverblijf De Bolder- berg ontstane leemte mocht opvul len. "Humanitas kan zorgen voor continuïteit en kwaliteit", aldus Be dijn in een toelichting. Humanitas was bereid en in staat om vanaf 1 september een kinderdagverblijf op te zetten, maar verbond daaraan de voorwaarde dat het ook de exploita tie in handen zou krijgen van de de finitieve voorziening. "Die garantie kunnen we vooruitlopend op de be sluitvorming over de opzet van kin deropvang niet geven", verwoordde Bedijn de stellingname van het col- NOORDWIJKERHOUT - De ge meente Noordwijkerhout trekt in 1991 twee ton uit voor perso neelsuitbreiding. Dat maakte wet houder P. Heemskerk gisteravond aan de leden van de gemeenteraad bekend tijdens een verhitte discus sie over de wijziging van de ge meentelijke organisatie. Heems kerk liep hiermee vooruit op de be groting 1991, die inmiddels in het college van B en W is vastgesteld. Het extra personeel moet de nieu we afdeling milieu en de afdeling ruimtelijke ordening versterken. "We hebben een structurele achter stand. Door ziekte en vakanties van medewerkers dreigt die achter stand in het werk nog verder op te lopen". verklaarde wethouder Heemskerk. Bij de gemeentelijke reorganisa tie ontstaan straks vier afdelingen: milieu en werken, ordening, be stuurszaken en welzijn. De raad ging gisteravond akkoord met deze structuur. P. Hulspas-Jor- daan (D66) meende alleen dat eman cipatiebeleid onvoldoende uit de verf komt. Dit standpunt werd ge deeld door W. Hof-van Putten (PvdA). Wethouder P. Heemskerk wees op de voor emancipatie vrijge maakte ambtenaar voor emancipa tiezaken. Door de PvdA- en de D66-fractie werd gisteravond ruime aandacht geschonken aan de forse kritiek die in het eindrapport van het advies bureau Andersson, Elffers en Felix bv uit Utrecht over het functione ren van het Noordwijkerhoutse ambtenarenapparaat wordt geuit. "Er is sprake van een hiërarchische leiding, een kloof tussen leidingge venden en ondergeschikten en daarmee tussen bestuur en ambte lijke top. Als we de structuur van de organisatie wijzigen, moeten we vooral ook de cultuur in het ge meentehuis aanpakken. Anders is de reorganisatie gedoemd te mis lukken", zei Hof gisteravond. der i Voor de commissievergadering maakte A. Schoordijk namens de in groten getale opgekomen ouders de 'noodkreet' nog eens duidelijk, ter wijl ook M. Fles namens de emanci patiecommissie pleitte voor een tij delijke voorziening. Alle partijen ondersteunden de wens voor een noodoplossing, maar alleen de PvdA koos met een emotioneel be toog van L. Kramer-Crama onvoor waardelijk voor Humanitas. CDA, Groen Links en Noordwijks Belang vonden dat de Stichting Peuter speelzalen een kans moet krijgen om de zaak voor 1 september rond te krijgen. "We kunnen de ouders gewoon niet in de kou laten staan. Als we het echt willen, dan het kan het worden geregeld", meende Ou wehand. De WD wilde de situatie 'zake lijk bekijken'. J. van Eijken stelde een extra overlegronde voor en vond dat de commissie binnen veer tien dagen nog maar eens bij elkaar moest komen. "Die mogelijkheid is er niet", antwoordde Bedijn. Na ruim anderhalf uur vergaderen, waarin de standpunten nauwelijks bij elkaar kwamen, beloofde Bedijn toch naar het college te zullen gaan met de wens van de meerderheid van de commissie om de stichting peuterspeelzalen onder dezelfde voorwaarden die aan Humanitas zijn gesteld en derhalve zonder on dersteuning van de gemeente de kinderopvang tijdelijk te laten rege len. "Dit lost niets op. Jullie zeggen niet eens: als het met de peuter speelzalen niet lukt dan kiezen we voor Humanitas. Dit wordt niets", hield Kramer haar gesprekspart ners tenslotte voor. Op haar reactie werd echter niet meer ingegaan. VOORHOUT Burgemeester M. de Goeij-Smulders van Voorhout heeft gistermiddag de vlag in top gehesen ten teken dat de nieuwbouw van het gemeentehuis aan de Jacoba van Beijerenweg het hoogste punt heeft be reikt. "Het gaat nu niet meer om de kwantiteit van dit gebouw, maar om de kwaliteit van de afwerking. Het gaat niet meer om de breedte, lengte of hoogte, maar om de inrichting", aldus De Goeij in een korte toespraak tot ambtenaren en gemeenteraadsleden. "Begin 1991 hopen we het nieuwe ge meentehuis te hebben betrokken", vervolgde De Goeij, die de verwachting uitsprak dat ook de Voorhoutse burgers zich in het nieuwe gebouw thuis ZUllen Voelen. (foto Holvast) Noordwijkerhout wil Sixenhurg op monumentenlijst NOORDWIJKERHOUT - De mo numentale boederij Sixenburg mag op de provinciale monumentenlijst worden geplaatst. De D66- en de PvdA-fractie uit de Noordwijker houtse gemeenteraad toonden zich gisteravond verheugd over het de provincie om de boerderij te beschermen. WD en CDA gingen stilzwijgend akkoord. P. Hulspas-Jordaan (D66) prees het initiatief van de Vereniging Dorpsbehoud om de boerderij aan de Leidsevaart aan te melden voor de provinciale monumentenlijst. "De gemeente had dit initiatief moeten nemen. Wij hebben duide lijk een mogelijkheid laten liggen". W. Hof-van Putten kondigde aan op korte termijn een poging te zullen doen om tot een gemeentelijke mo numentenverordening te komen. Fietser gewond in Katwijk KATWIJK - Een 16-jarige fietser uit Katwijk is gistermiddag aange reden op de kruising van de Am- bachtsweg en de Zeilmakerstraat. Een personenwagen die uit de Zeil makerstraat kwam, verleende de Katwijker volgens de politie geen voorrang. Na het ongeval reed de wagen, die volgens getuigen be stuurd werd door een vrouw, door. De lichtgewonde fietser bleef op straat achter. Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen- Groep 1 - Baars, Van der Meer, Tan, Zwijnen- burg, Meijer. Van Leeuwen, Verhage, Groene- veld, de Ruiter, Janssen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: P. Baars, tel:218661Ros molen 2; zo 8 uur tot 24 uur: J. Verhage/C. Maris, tel: 218661, Rosmolen 2. Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent, Taytel- baum, Van Luyk, Klaassen. Rus, Kruis, Berg- meijer, de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Klaassen, tel: 213546, Prinsenstraat 5; zo 8 uur tot 24 uur: G. Nering Bögel, tel: 124403. Groep 3 - Pleiter, Smit, Lely, W: de Bruijne, J. de Bruijne, Huibers, -Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: P. Middendorp, tel: 131309. zo 8 uur tot 24 uur: W. de Bruyne, De Lt. de Kanterstraat 32. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Be- nit, Nieuwenhuis. Horn, J.G. Zaaijer en R.E. Voorhout bepleit bedrijventerrein van zes hectare VOORHOUT - Voorhout moet vasthouden aan een eigen bedrij venterrein van tenminste zes hecta re. Dat vindt de fractie van de WD van de bollengemeente. Burge meester M. de Goeij-Smulders gaat na de zomervakantie met buurge meente Sassenheim praten over dit onderwerp, terwijl bij de provincie de noodzaak van een eigen bedrij venterrein opnieuw zal worden be nadrukt. De Goeij antwoordde dit op vra gen van de Voorhoutse liberalen tij dens de vergadering van de ge meenteraad. De WD wilde weten in hoeverre het college bij de pro vincie al actie heeft ondernomen om tot realisering van het bedrij venterrein te komen. "Er bereiken ons steeds verschil lende berichten", stelde de WD in een vooraf verstrekte verklaring. "Eerst werd gesproken over een ter rein van twee hectare en vervolgens kwam een oppervlakte van dertien hectare in beeld. Nadat provinciale staten van Zuid-Holland daartegen bezwaar maakten, werd in het colle geprogramma de voorkeur voor zes hectare uitgesproken. Ondertussen komen uit Sassenheim geluiden over, wat men daar eufemistisch noemt, logische grenscorrecties", zo meldden de liberalen. De WD doelde daarbij op de be reidheid van Sassenheim om te wil len meewerken aan een regionaal bedrijventerrein, mits de buurge meenten daar ruimte voor woning bouw en sportvelden tegenover stellen. za 8 uur tot zo 8 uur: F. Lahr. tel: 120347, Zoe- terwoudsesingel 11; zo 8 uur tot 24 uur: A. van Rijn. tel: 765400, Kennedylaan 24. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooijman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Witpaard, tel: 217477; zo 8 uur tot 24 uur: A. Hammerstein. tel- 767646. Robijnstraat 2b. Waarnemingsregeling Homeopatische artsen: C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt n welke arts dienst heeft. 1 Woud, Hoofdstraat 40. tel: 410070; zo: M.B. Landsmeer, tel: 413913, spreekuur: Florijn 10, tel: 891000; spreekuur (uitsluitend voor spoedgevallen) van 12.30 tot 13.00 uur. Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur: D.L.P. van Over- vest, Terweeweg 152, tel: 173994. Voorschoten za: C. Meijer, J.W. Frisolaan 13, tel: 3032; zo: J. Baars. R. Wagnerlaan 63, tel: 2520. Warmond Praktijk Sleeboom/Hoornweg, Prof. Aalberse- laan 2. Voorhout, tel: 02522-11393. Wassenaar za: R. van Niekerk, tel: 19014, Van Polanen- park 92; zó: M.H. van Tolingen jr. tel: 15939, Hofcampweg 7. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoe terwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614. verneemt u' welke huisarts de weekenddienst waarneemt. apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 20n tot vr. 27/7 door: Apotheek Haven, Haven 18, Leiden, tel: 071- 226085; Apotheek Carlina, Boerhaaveplein 21Oegst geest, tel: 071-176154; Apotheek Hofland, Thorbeckeweg 3, Voor schoten. tel: 071-762877; Apotheek Langstraat, Langstraat 156, Wasse naar, tel: 01751-11350. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest (Leiden en omstreken): A. W. Helder, Herme lijnvlinder 36, Leiden-Merenwijk, tel: 071- 220513. Voor de praktijk van Vestjens en Van der Wouw: E.J.M. van der Wouw, Boshuizerlaan 26, Lei den, tel: 071-764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt- R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegst geest, tel. 156161; of DJ. Brandt, Hömans- traat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voor eigen praktijk: B.G. Heemskerk, De Kempenaerstraat 21, Oegstgeest, tel: 071-176761. Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag, Voorburg. Rijswijk, Wassenaar en Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door:B.W.S. Odenkirchen, Lorentzkade 24, Leiden, tel: 071-132828. spreekuur om 13.00 uur. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten/Wassenaar B.P. Hazenberg, Sanjhorstlaan 39-41, tel: 01751-18292. WIJKVERPLEGING Kruisvereniging Leiden, Oude Rijn 59, tel: 120144; na 17.00 uur en in het weekend uitslui tend bereikbaar via dokterstelefoon, tel: 122222. Bereikbaarheid Kruisvereniging 'Hart van Hol land', werkgebied Rijnstreek: Leiderdorp en Zoeterwoude: Voor dringende gevallen bui ten de spreekuurtijden, tel: 01720-74951. buiten kantooruren, tel: 06-8212141.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14