Lekke band nekt LeMond bijna TVM trekt aan Konisjev Eerste ritwinnaar uit Sovjetunie moet kiezen Metertjes in de mode in het peloton TOUR'90 Rooks in de Ronde n. 7ö Alleen ploeg van Chiappucci probeert te profiteren Criquielion bezig aan laatste Tour Sloothaak solidair met Schockemöhle PAGINA 14 SPORT DONDERDAG 19 JULI 1990 PAU Voor het eerst in deze Tour de France kreeg Cees Priem, de ploegleider van TVM, gisteren na afloop van een etappe de Nederlandse pers op zijn dak. Dat had niets te maken met een bloedstol lend succes van één van zijn renners. Die kwamen ook gisteren tussen Lourdes en Pau niet verder dan de alledaagse figurantenrol. De interesse voor Priem ontstond toen Dimitri Konisjev als eerste het Pyreneeën-stadje had bereikt. Een Sovjet-Rus die voor een geheel andere firma (Alfa Lum) recla me maakt. Dit jaar althans nog. Volgend seizoen treedt Konisjev, door tussenkomst van een andere broodheer, tot de rijen der kapitalisten. "Bij TVM", weet TVM-baas Ad Bos heel zeker. REVEL Frans Maassen baalt er nog steeds van, dat hij de enige uit de 'handicap-ontsnapping' van de eerste Tourmorgen is, die er geen gele trui aan heeft overgehouden. Maar er is nog iets waar hij een beetje de pest over in heeft: Maas sen had deze Tour graag een keer boven de 100 km per uur willen ko- men. En ook dat is niet gelukt. "Het had moeten gebeuren in de afdaling van de Glandon, dat is een ideale plek voor een topsnelheid. Vorig jaar heb ik er 97 gereden, maar ik weet dat je er boven de 100 kunt. Maar dan gaat er één voor je in de remmen, en dan moet je mee weg snelheid. Ergens anders? Is haast niet mogelijk. Ik heb het giste ren nog een keer geprobeerd, achter de Marie Blanque, maar ik kwam niet hoger dan 95," aldus de Noord limburger. Maarten Ducrot zegt, dat hij wel eens tot 120 km/u is gekomen. Maassen schrikt op: "Hier, in de Tour? Kom nou toch". Nee, in de Ronde van Zwitser land, in een afdaling naar de Itali aanse grens, brede zesbaansweg, het machientje laten lopen. Kwam Raas naast hem, en die zei, dat zijn teller op 120 stond. Nou trek daar tien kilometer van af, kom je toch nog op 110 km/u. Maassen haalt zijn schouders op. Altijd baas boven baas. Hij wrijft het venster van zijn fietscomputer- tje van Italiaanse makelij, links op zijn stuur, nog maar eens op. Die van Maassen is één van de meest ge avanceerde 'metertjes' van het pelo ton, met wel twaalf functies. Hij mag hem testen. En dan wil je wel eens zien of de topsnelheid naar de drie cijfers kan worden getild. Van daar die beoogde +100 achter de Glandon. Fietscomputertjes, ze horen zo langzamerhand bij een racefiets als de klikpedalen. Sterker: zelfs drie kwart van de 'randonneurs', het se rieuzer slag toerfietsers, heeft er al een gemonteerd. Handig, als een dashbord in een auto. "Meten is weten", zegt Maarten Ducrot. Je leest er je snelheid op af, de gemiddelde snelheid, de dagaf stand, de totaalafstand, de tijd, er zit een stopwatch op, en soms nog veel meer. De Zeeuwse TVM-er had er al één in zyn amateurtijd. "Dat was nog zo'n enorme kast. Ik gebruikte hem vooral tijdens het trainen. Ge makkelijk in verband met de af stand, of wanneer je interval ging doen". Maar ook in de koers betekent het een uitkomst. "Je hoeft niet zoveel op je kaartje te kijken. Je weet hoe veel kilometer er nog rest. In de ber gen is het een prima hulpmiddel. Anders wist je bij god niet hoeveel kilometer het nog is naar de top, nu kun je exact de afstand bepalen", al dus Ducrot. "Of hoe veel tijd er nog over is voor de bus", vult Maassen aan. De 'bus' is de groep renners, die elkaar achterin de karavaan opzoekt tij dens de bergetappes. "Als je aan een klim als l'Alpe d'Huez begint met twintig minuten achterstand, en je kijkt naar de gemiddelde snel heid waarmee is gereden, dan kun je precies uitrekenen hoe lang je nog over de klim mag doen". Er komen er inderdaad steeds minder 'net buiten tijd' binnen. In de loodzware Pyreneeënrit naar Luz Ardiden, ondanks het hoge ge middelde, zelfs niet één. De metertjes zijn er al een jaar of wat, maar braken vorig jaar pas goed door in het Tourpeloton, en dit jaar rijdt zo goed als iedereen er mee, in de vlakke etappes. "Het is mode", zegt Ducrot, "net als die brillen. Alleen op tijdritfietsen wil- hij nog wel eens ontbreken, of op je reservefiets. Je kunt moeilijk tien van die dingen meenemen". Maassen: "Het is wel allemaal ex tra werk voor de mecaniciens, want zelf zo'n apparaat monteren, dat kan ik niet. Als ik hem uit het doosje haal en hem zelf op mijn stuur moet monteren, dan kom ik er nooit uit". "Het beste is ze te gebruiken in combinatie met de hartslagmeter", vindt Patrick Lefèvre, assistent ploegleider van Weinmann (Van der Poel), zelf ooit nog een blauwe maandag prof bij Post. "Dat zegt on ze dokter tenminste. Dan heb je een optimale informatie". Renners als Tony Rominger en Thierry Cla- veyrolat doen dat ook, die hebben hun stuur vol. Ducrot vindt twee metertjes wat te veel van het goede. "Het is nuttig bij training. Je weet welke frequen tie je hartslag moet hebben; die is bepaald, wil je niet ogenblikkelijk gaan verzuren. Met trainen kun je daar rekening mee houden, maar als ze in koers demarreren, en je wilt mee, moet je toch door die piep heen". "Toch zijn er al renners, die niet meer zonder kunnen", zegt Lefèvre. "Ik heb het bij ons in de ploeg al een keer meegemaakt, dat een renner die lek reed, en een ander voorwiel had gekregen, na vijf kilometer weer van zijn fiets sprong en een wiel met een aandrijvertje eiste. Die raakte op slag de tel kwijt. Hij was er aan gehecht". De directeur van het Hoogeveense verzekeringsbedrijf haalde in Pau, na weer een flinke hoeveelheid zweet van zijn glimmende voor hoofd te hebben geveegd, demon stratief een kaartje tevoorschijn. Het bleek te zijn bedrukt met een gerenommeerd whiskymerk. "Dit ga ik vanavond drinken", glimlach te hij veelbetekend. "Met wodka er bij". De voorpret liet aan duidelijk heid niets te wensen over. Konisjev zat al goed opgeborgen in de tas bij de Drentse zakenman. "Als ik terug naar Nederland vlieg, heeft hij gete kend. En ik moet morgen van daag, red.) al weer naar huis. Ik kom hier toch niet voor niets, wat dacht je?" Per omgaande kreeg Ad Bos, in de Zuidfranse hitte een vrolijke glimworm, een flink aantal ongelo vige blikken op zich gericht. Ko nisjev naar TVM? Om die voorstel ling van zaken wordt door Jan en Alleman in de Tour-karavaan sma lend gelachen. Wie zijn oor hier en daar in Pau te luisteren legde, kan niet anders concluderen dat Ad Bos bezig was met het verkopen van een huid, terwijl de (Sovjet) beer nog niet eens is geschoten. Of wilde Bos simpelweg TVM eens goedkoop in het nieuws brengen nu zijn dure wielrenners in gebreke blijven? Één ding is in elk geval wel zeker: Bos en Priem zijn hevig geïnteres seerd in Konisjev. In de eerste Tour-week bracht de leiding van de vierde Nederlandse profploeg naar buiten dat men het ja-woord van Konisjev had gekre gen. Voor wat dat waard is in een wereld waar list en bedrog net zo vaak voorkomen als demarrages. Door Peter Ouwerkerk en Dick Heuvelman Priem ontkende gisteren in Pau trouwens dat er een mondeling ak koord met de beste Sovjet-renner is bereikt. Priem: "Zeg maar dat het voor 95% zeker is dat hij komt. Ik hoop dat het lukt, want ik heb erg veel tijd in deze zaak gestoken. Hij zegt niet veel, maar we weten in middels wat we aan elkaar hebben". Kapers Dat Konisjev de hoofdrol opeiste in het zeventiende hoofdstuk van deze Tour, lijkt de onderhandelingsposi tie van het duo Bos Priem danig te hebben ondermijnd. Er zullen nu zonder twijfel nog meer kapers op de kust komen. Terwijl die toch al volop aanwezig waren. Met als ge volg dat Konisjev op de internatio nale wielerbeurs een nog hogere no tering heeft gekregen. Bos ziet dat niet als een serieus probleem. "Het zal best zo zijn dat zijn marktwaarde is gestegen, maar dat hoeft toch niet automatisch te betekenen dat wij dat moeten betalen. Ik zal je dit zeg gen: als hij volgend jaar zes Tour- etappes voor ons wint, krijgt hij een hele dikke portemonnee". Als er gerept wordt over op de kust liggende kapers, met name in Italië, begint Bos maar weer eens aan een nummertje blufpoker. La chend: "Een ploeg als Carrera (Chi- appucci, red.) is toch geen concur rent voor ons. Neem nou maar van mij aan dat Konisjev volgend in ons shirt bij de top-10 in de Tour rijdt. En een jaar later zal hij meedoen voor de zege. Voordat we naar Bor deaux vertrekken, heeft hij voor ons getekend". Davide Boifava, de ploegleider van het Carrera-team, moest op zijn beurt weer smalend lachen om 'die malle Bos'. Boifava: "Heeft TVM ook belangstelling voor Konisjev? Je denkt toch niet dat zo'n jongen het in zijn hoofd haalt voor de vier de Nederlandse ploeg als de eerste de beste Italiaanse ploeg hem een prima aanbieding doet". Konisjev zelf dan? Hij houdt alle boten nog even af. "Ik kan bij alle Italiaanse ploegen terecht". En hoe staat het dan met TVM? Konisjev: "Dat is niet de enige ploeg die belangstel ling voor mij heeft". Één ding is zeker. Bos wil heel ver gaan om Konisjev binnen te halen. Hij mag zelfs een luitenant (Sergei Uslamine) meenemen. En in Italië, zijn tweede vaderland, mogen blij ven wonen. Bos: "Dat maakt niets uit, we rijden daar toch veel. Ik Dimitri Konisjev, de eerste etappewinnaar uit de Sovjetunie, viert zijn overwinning voor de ogen van de verslagen Johan Bruyneel. <foto gpd> moet ook wel, want wat ik dit jaar Vooral nadat hij vorig jaar achter meemaak in de Tour, wil ik niet Greg LeMond tweede was gewor- weer. Op papier hebben we een ster- den in het wereldkampioenschap, presteren nog steeg de i minder dan vorig jaar. Daarom heb- Pracht ben we ons ten doel gesteld in 1992 soep met een goede kopman mee te din gen naar de Tour-zege' i praal, daar lustte hij wel Zo mocht hij graag vertel len dat hij als wielerprof meer ver dient dan zijn vader in zijn hele le- "Ik ben de bergen door. Een hele opluchting. Ik ben blij, dat ik hier nog zit. Die Pyreneeën waren zwaar, erg zwaar. Gisteren bij de eerste klim reed ik op de eerste rij mee. Dat was een goed gevoel. Maar er werd eigenlijk niet gere den. Bij de eerste de beste tem poverhoging moest ik er weer af. Ik ben niet goed, niet in orde. Dan is zo'n beklimming, ook die van gisteren, vreselijk. Het enige wat je op de been houdt is je eergevoel. Ik wil het einde halen, denk je dan, ik moét het einde halen. En ik ben er nu bijna. Gelukkig. Nog een paar dagen en dan is het over. Het ergste is achter de rug. De laatste paar vlakke etap pes zijn pleziertochtjes in vergelij king tot die zware bergritten. Er is daarom een last van m'n schou ders gevallen. Ik wilde in ieder ge val die bergen over. Het is me ge lukt. Tenminste nog een béétje be vrediging aan deze Tour. Maar nu de bergen achter me liggen, verlang ik toch nog het meest naar Parijs. Naar het ein de. Eigenlijk heb ik in deze Tour niks meer te zoeken. Ik bedoel, een goed klassement zit er al dagen niet meer in. Maar ik heb die kilo meters nog hard nodig. Voor straks, voor het naseizoen. Ik ben ook aan rust toe. Na Parijs rij ik drie criteriums achter elkaar, ik doe ook nog mee aan de Tourkwis van de KRO, maar dan ga ik er twee weken tussenuit. Gewoon, bijtanken. De motor is vastgelo pen, de tank is leeg. Die rustperio de gebruik ik om m'n lichaam weer een beetje in orde te krijgen. Met rust, ja. En dan, in alle rust, kan ik er misschien achter komen waar het mis is gegaan. Wat ik eigenlijk verkeerd heb gedaan. Ik heb dit eerlijk gezegd nog nooit meege maakt. Ik heb wel eens slechte da gen, zoals elke renner. Maar zó diep ben ik nog nooit gevallen. Volledig ingestort, van de wereld. Terwijl de benen heel goed zijn. Het aantal kilometers in de voor bereiding lag zelfs hoger dan an dere jaren. Ik heb gewoon harder getraind. Daar kan het nooit aan liggen. Het moét met die valpartijen in de Giro te maken hebben gehad. Anders kan ik het niet verklaren. Ik ben toch goed getraind, veel ki lometers in de benen. Maar in het vroege voorjaar, als het lichaam verben ongetraind is, klim ik 'makkelijker dan nu. Dat is toch onvoorstelbaar? Het is zelfs nor maal gesproken onmogelijk. Maar ja, het blijkt toch allemaal te kunnen. Daarom is er iets met mij niet in orde. Of is de combinatie van Giro Tour voor mij niet goed? Het zijn vragen waar je in deze dagen geen antwoord op zult vinden. Dat komt wel, na de Tour". Priem staat er wat stilletjes bij als ven heeft gedaan. En toen hij afgelo- Bos verbaal op de grote trom slaat. De Zeeuw is er, nuchter als hij is, nog niet op gerust. "Er moeten nog dat Konisjev ook wel eens te diep i wat kleine dingetjes worden gere- het glaasje keek. Konisjev: "Ik heb geld", houdt hij Als de kwaliteiten sprake komen, wordt Priem en- Italië natuurlijk een veel beter le- Konisjev ter ven dan in mijn eigen land, maar er zijn ook keerzijdes. Er wordt hier thousiaster. "Die man kan alles. Er veel onzin over me geschreven. Dat is in deze Tour geen dag geweest dat ongeluk had niets met drank te ma- hij niet op de radio was. Hij doet ken. Ik heb gewoon wat te snel gere- overal aan mee, tussensprints, berg- den, terwijl ik die auto nog niet he- klassement en weet ik al niet wat. Zulke renners slaan bij mij in". Konisjev is niet alleen 'groot wild' lemaal onder controle had". In deze Tour laat Konisjev in elk geval zien dat hij helemaal niet op de ploegleiders, ook het de verkeerde weg is. Integendeel vrouwvolk schijnt althans vol- zelfs, zijn ster is nog altijd rijzende gens de Italiaanse paperazzi aan zijn voeten te liggen. Eenmaal geland op het Apenijnse schierei- etappe op zijn land, zou hij zich laven aan het 'dol- ven. Pionierswerk hij mag er prat op gaan de eerste Sovjet-renner te zijn die een Tour- heeft geschre- de Zeeuw 19e etappe 20 juli 182,5 km LIMOGES na«ignac^5153km ✓°Dournazac 140,5 Km O Quinsac los.skn *p Brantöme 94 km ce vita'. Konisjev bouwde er in ijl- Theo Middelkamp 54 jaar geleden tempo een imago van playboy op. in naam van Oranje G 45,5 km /O Montpon Ménestérol '24,5 km CASTILLON LA BATAILLE PAU Eén lekke achterband van LeMond had alles weer anders kunnen maken, deze Tour. Eén kilometer voor de top van de tweede col van de 17de dag, de Marie Blanque, kwam de held van Luz Ardiden plotseling alsnog in moei lijkheden. Paniek in de Z-ploeg, tot dan toe een toonbeeld van organisatie. Er waren een man of twintig tien minuten vooruit, met onder meer de Z's Ducloss Lasalle en Kvalsvoll. Een tweede Pyreneeën-rit, typisch object voor de geklopten c.q. het B- garnituur. Maar toen LeMond aan de kant van de weg kwam te staan, hij geen ploegmaat in zijn buurt zag, en de wagen van Roger Legeay lan ger weg bleef dan hy mocht ver- Ploegmaat Eric Boyer later: "Het was een grote stommiteit van Lege ay, dat er niet meteen een nieuwe fiets klaar stond". Er volgden 21 hete kilometers van achtervolging. Duclos Lassalle en Kvalsvoll werden voorin tot stop pen gedwongen, de Noor reed zelfs een stukje terug achterin begon- i Boyer en Jéróme Simon de ach- wachten, overspeelden de zenuwen tervolging te organiseren, LeMond zijn rust. Je wist maar nooit hoe verscheen zelf even vaak op kop als Chiappucci en zijn Carrera's zou- naar Luz Ardiden, en hoewel de den reageren. duur van de jacht korter had ge- Welnu, die vraag werd snel beant- kund, kon je verwachten, dat het woord: Ghirotto en Machler begon- einde voor de Yank 'happy' zou zijn. Vreemd was het wel, dat alleen de ploeg-Chiappucci van zin bleek van nieuw wiel smachtende LeMond LeMonds pech te willen profiteren, liep snel op tot boven de minuut. De Banesto's van Delgado, evenals Vooral ook, omdat de beoogde de PDM's van Breukink hadden Tourwinnaar nog een tweede keer iets van een korfbalhouding in zich: voet aan de grond moest zetten, om je profiteert niet van een ongeluk bij over te stappen op een andere fiets, een tegenstander. Erik Breukink: "Als het om een Tourzege gaat, bestaat er geen ere code. Er zal wel iets anders aan de hand zijn geweest. De ploeg-Del- gado had net vol de Marie Blanque opgereden, en ik was alleen met Al- cala mee. Dan kun je wel als wilden op kop gaan rijden, maar wat brengt het op?" Het incident-LeMond onder streepte maar weer eens, dat het de finitieve geel inderdaad pas in Pa rijs wordt verdeeld. Of Breukink nog iets had gemerkt van het 'kruis', de tussenbeense irritatie, die Le Mond dezer dagen als last met zich meedraagt? „Absoluut niet. En ik denk, dat het ook naar Luz Ardiden wel zal zyn meegevallen, anders had hij niet zo'n demonstratie gege ven". Klachten Toch wordt er speculatief gedacht over LeMonds klachten. Een open huidirritatie van vier vierkante cen timeter, die iedere avond nauwge zet met mercurochroom moet wor den ingesmeerd, en die prikkelt by iedere afscheiding van huidvocht dat moet lastig fietsen zijn? "Er werd vorig jaar ook nogal schamper gedaan over Fignons blessure. Dat was ook geen infectie, heette het", zei gisteren een Franse Toursoigneur. "Maar 48 uur voor de slottijdrit verergerde de verwon ding opeens met het uur. Die heeft de nacht voor de Champs Elysées met een zak ijs tussen zijn benen ge slapen. We hebben allemaal het re sultaat gezien: hij verloor. Maar ik geef toe: ik weet niet of je dit van Le Mond daarmee mag vergelijken". Op punt van opgeven blijkt afge lopen dagen in elk geval Pedro Del gado te hebben gestaan. 'Perico' maakt vanaf zaterdag een crisis door, die goed geheim is gebleven. "Was dat niet gebeurd, dan had Le Mond me op de Causse Noir, zon dag, kunnen stukrijden. En anders dinsdag wel, op de Aspin. Maar ge lukkig wachtte hij tot de Tourmalet en kon ik me enigszins door de el lende heenrijden". Volgens de officieuze berichten heeft de Segoviaan te kampen ge had met een klachtendossier, dat een simpele kantoorbediende op veertien dagen ziekteverlof was ko men te staan: aanval van bronchitis, voedselvergiftiging en griep. Het moet voor Breukink niet moeilijk zijn daar zaterdag 7 seconden op te winnen, met als doel het podium. Herstel Breukinks herstel was gisteren van bemoedigende aard. Hoewel hij op de eerste col, de Aubisque de dag nog weinig optimistisch tegemoet zag. "Het was mijn slechtste be klimming, deze Tour. Gelukkig ging het niet zo hard. Op de Marie Blanque was ik er weer overheen. Ik ben beter hersteld van deze dan van vorige inzinkingen. Maar dit was ook geen echte". Toen LeMond c.s., na de lekke band, opnieuw aansluiting hadden gevonden bij de groep-gele trui (Chiappucci), nam de ploeg-Del- gado plotseling wel mee het heft in handen. Gingen de Spanjaarden op zoek naar de koplopers, onder wie Bruyneel (in de sprint-met-twee dus geklopt door Konisjev). Banesto-ploegleider Echevarri: "Dat had een simpele reden: Le Mond aanvallen wilden we niet, want Delgado maakt toch geen kans meer. Het zou alleen in de kaart van Chiappucci hebben ge speeld. En dat we later wel zijn gaan rijden, kwam omdat Bruyneel ge vaarlijk was voor de Pyreneeën-pre- mie". Die premie, 80.000 gulden groot, gaat nu naar Miguel Indurain, in da dendrang de beste Spanjaard van deze ronde. Hij was de snelste van de twee Pyreneeën-etappes. Varkevisser klopt Van Kessel in de ronde van Maasland LEIDEN De Swift/Casba-junio- ren Mark Varkevisser (Rijnsburg) en Robin van Kessel (Ter Aar) wa ren gisteren in de Ronde van Maas land goed op dreef. Met groot machtsvertoon eiste Varkevisser de bloemen voor zich op door zijn clubgenoot Van Kessel naar de tweede plaats te verwijzen. Etienne Vergeer uit Warmond werd achtste. PAU (ANP) De best geklasseerde en oudste Belg in de algemene rang schikking, Claude Criquielion (33), heeft aangekondigd dat de 77ste Tour zijn laatste is. De Belgische kampioen is aan zijn twaalfde Ron de van Frankrijk bezig. Volgend jaar wil hij zich toeleggen op de klassiekers en kleine meerdaagse wedstrijden. "De ploegleiding heeft ontzettende druk op me uitgeoe fend, anders-was ik op elf blijven steken. Ik vind het welletjes ge weest. Ik ben wel nog gemotiveerd, maar dat komt door de goede sfeer in de ploeg. Ik had overigens deze hoge klassering (8ste op 8.40) niet verwacht". Adne van der Poel, die vrij ano niem in de Tour meerijdt, heeft al enkele dagen last van buikgriep. De Brabander was gisteren blij dat de bergen achter hem lagen. ENSCHEDE (GPD) - Voor Paul Schockemöhle is de wereld inge stort, maar één ding staat voor hem nog kaarsrecht overeind. Een die renbeul is hij niet, de affaire rondom het barreren heeft met mis handeling van paarden niets te ma ken. Zijn trouwe topruiter Franke Sloothaak steunt zijn baas dan ook door dik en dun. "Wat op de video werd getoond, is geen abnormale zaak". Het riante stallencomplex in Mühlen is niettemin veranderd in een gekkenhuis, Schockemöhle wil zijn toppaarden verkopen en Fran ke Sloothaak en Evelyne Blaton gaan niet naar het wereldkampioen schap springen. Soms kent het le ven vreemde wetten. Franke Sloot haak, 31 jaar, woont al vijftien jaar in Mühlen. Hij komt uit Friesland, maar is sinds december 1979 Duit ser. "Ik voel me één met de familie Schockemöhle", zo verklaart hij zijn afwezigheid bij het WK. "Ik sta achter Paul, hoe hard het ook voor mezelf is om als sportman zo'n be langrijk evenement te missen". Sloothaak geldt als één van de beste ruiters van de wereld; een paarden man in hart en nieren. Als jochie droomde hij al van zijn lievelings paard, Rex the Robber. Wanneer Sloothaak zegt dat Schockemöhle geen dieren kwelt, is men gauw ge neigd die vriendelijke jongeman te geloven. Heel het Hollands ruitervolk trok het gezicht echter in plooi toen de rel rondom het barreren een hoogte punt bereikte. "Volstrekt onaan vaardbaar", zei de Nederlandse bondscoach zelfs. Sloothaak schrikt van een dergelijke veroor deling. "Ik heb hier wel zes oude leerboeken staan van erkende in structeurs met het barreren daarin uitvoerig beschreven. Als trainings methode. Het is zeker niet fair om dit nu te ontkennen. De media zijn heel eenzijdig met de informatie omgesprongen, waardoor de men sen geen juist beeld van het barre ren hebben gekregen. De reden? Ik denk dat men het als een prachtige publiciteitsstunt zag om Paul Schockemöhle aan te vallen. De ge volgen zijn triest voor de sport en oneerlijk tegenover Paul, die jaren lang heel veel voor de sport heeft gedaan".

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14