Nieuwe actie tegen sluiting buitenbad Poelmeer Oegstgeest Welzijnswethouder niet langer schooldirecteur Betere fietsroute naar het eigen Oegstgeest Verbouwing Winkelhof deze week begonnnen Politie Noordwijk vraagt VVV geld voor overwerk DIAMANTEN HUWELIJK ZOETERWOUDE PAGINA 10 REGIO LEIDEN WOENSDAG 18 JULI 1990 Bewoners Buitenlust uit isolement gehaald OEGSTGEEST - Fietsers uit de Oegstgeester wyk Buitenlust hoe ven twee keer minder over te steken als ze naar het oude dorp rijden. Het fietspad aan 'hun' noordkant van het rijkswegviaduct is de laatste we ken zodanig verbreed dat fietsers uit twee richtingen elkaar zonder problemen kunnen passeren. Een middenstuk scheidt de fietsers uit tegengestelde richtingen. De bewoners van het wijkje aan de andere kant van de rijksweg A44 hebben 15 jaar geklaagd over het feit dat ze voor en na het viaduct de Bromfietser schept vrouw op zebrapad OEGSTGEEST - Een 80-jarige vrouw uit Oegstgeest is gisteravond rond half zes met schouder- en beenletsel naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden overgebracht. De vrouw stak de Lange Voort over op het zebrapad, ter hoogte van het winkelcentrum. Een 26-jarige bromfietser uit Oegstgeest zag de vrouw over het hoofd en reed haar drukke Rijnzichtweg moeten over steken als ze naar het oude dorp wil len. Veel bewoners probeerden de ze omweg te omzeilen door, tegen de regels in, toch aan de noordkant van de weg te blijven. Maar plezie rig was dat niet. Na overleg met Rijkswaterstaat is besloten het onderste deel van het betonnen talud van het viaduct recht te maken, compleet met on derstuttingen. Het kostte de ge meente 250.000 gulden en over dat bedrag is het nodige gekibbeld door raadsleden. D66 en WD verzetten zich tegen de kredietverstrekking en tijdens de eerste behandeling in de gemeenteraad staakten de stem men. Tijdens de tweede stemming werd alsnog het ja-woord gegeven omdat een D66-vertegenwoordiger te laat kwam binnenvallen. Volgens wethouder A.J.W.F.M. Kohlbeck, de man die de aanpas sing voor elkaar kreeg, zijn bewo ners uit de tegen Rijnsburg aangele gen wijk zeer tevreden over de nieu we voorziening. Problemen zijn er met ouderen. Te vaak weigeren zij na het viaduct linksaf te slaan en ne- In beslissende raadsvergadering Komend uit de tegen Rijnsburg aangelegen wijk Buitenlust is de Oegstgeester wethouder A.J.W.F.M. Kohlbeck op weg naar het 'dorp'. Door het weghalen van een stukje talud (rechts) en het aanbrengen van een middenstrook (l) hoeft hij op deze route niet langer tweemaal de drukke Rijnzichtweg over te steken. (foto Ellen Mortens) men het fietspad langs de Rijnzicht- gen dit 'spookrijden', maar is over uitgestippelde route door de Berli- weg totaan het dorp. Kohlbeck wil het fietsgedrag van de jeugd wèl te- cumstraat en Cartesiuslaan te hou- dat de politie wat vaker optreedt te- vreden. Die lijkt zich keurig aan de den. Leiderdorpse mevrouw Kerner: 'Functies waren niet te combineren' i vandaag afscheid i LEIDERDORP - De eigenaar van de Leiderdorpse Winkelhof, Natio nale Nederlanden (NN), is deze week begonnen met een gedeeltelij ke verbouwing van het winkelcen trum. Consumenten zullen naar verwachting weinig last hebben van de werkzaamheden. NN wil een gedeelte van de Winkelhof herver- kavelen om ruimte te maken voor vestiging van nieuwe bedrijven. Door herinrichting van de meu beltoonzaal van Dormael komt 800 vierkante meter vrij voor nieuwe winkels. Een lederwarenzaak, die al gevestigd is in de Winkelhof, gaat verhuizen en er komen twee nieuwe bedrijven: Vendex-kledingzaak Kien en een zijdebloemenzaak. De ingeleverde ruimte krijgt Dormael terug in kelder, die tot nu toe leeg stond. Naar verwachting zullen de nieu we winkels begin september open gaan. De officiële opening van de nieuwe Winkelhof is pas op 22 okto ber. Aansluitend zal in die week het tienjarig bestaan van het Leider dorpse winkelcentrum worden ge vierd. Skateboard De Californische skateboardgroep Santa Cruz geeft vanmiddag om 16.00 uur een demonstratie op de skateboardbaan aan de Hofcampweg in Wassenaar. De we reldberoemde groep geeft overal in Eu ropa demonstraties. Een plaatselijke zeilmakerij heeft het optreden georgani seerd. Expositie De Leidse tekenaar Kees Buurman ex poseert tot en met 9 september in het raadhuis De Paauw aan de Raadhuis laan 22 in Wassenaar. Tijdens de ten toonstelling zijn er landschapstekenin gen uit de periode 1980-1985 te zien. De expositie is dinsdag tot en met vrijdag te bezichtigen van 10.00 tot 17.00 uur. In het weekeinde kunnen mensen van 13.00 tot 17.00 uur terecht. Zomerbridge De Leiderdorpse bridgeclub houdt van avond een zomerbridgedrive aan de Bernhardstraat 3 in Leiderdorp. Liefheb bers moeten zich vóór 19.45 uur aanmel den. NOORDWIJK - De Noordwijkse politie brengt de kosten voor over werk voor het toezicht houden bij de televisie-opnamen van het Vero- nica-programma 'Nederland Mu ziekland' in rekening bij de stich ting VW Noordwijk Promotie. De gemeentepolitie van de kustplaats moest gisteravond een uur langer werken dan was voorzien omdat de opnamen voor het muziekprogram ma later begonnen dan in een eer der stadium was afgesproken. Daar door kwam het door de politie in el kaar gezette draaiboek en dienst rooster in de knel. Noordwijk had gisteravond acht tien agenten en reservisten ingezet om de naar schatting acht- tot tien duizend bezoekers in de gaten te houden. "We hebben allemaal een uur overwerk gedraaid. We hebben daarna tijd nodig gehad om het ver keer af te wikkelen", aldus een woordvoerder. Excessen of moeilijkheden heb ben zich op en rond het Gat van Palace, waar Veronica de hele dag in de weer was, niet voorgedaan. De omroeporganisatie had zelf een or dedienst van twintig stevige heren op de been gebracht om de kostbare apparatuur te beschermen en het publiek buiten de hekken te hou den. Burgerlijke Stand ie, dv. - -_r n; Stever Blom en C. Meffert. Ondertrouwd: R.G.M. Vlekke en M.J.E. van Vliet. Gehuwd: D.P. Stikvoort en L.G.M. van der Boog; H.J. van der Linden en J.A. Hooger- beets; ThJ.H. van 1 Hoff en D. Kolleman; Ph.J.C. Elligens en W.Ch.J.M. Dogge. Overleden: W.Ch.M. Scheevelenbos, oud 85 jaar; H.F. Wittebol, oud 65 jaar; S. Wiersma wv Anderson, oud 82 jaar; G. Bos ev Benthem, oud 61 jaar. LEIDERDORP - De enige vrouwelijke schooldirecteur die Leiderdorp telt, neemt vandaag afscheid. Mevrouw C. Kerner-Schellingerhout is sinds enkele maanden wethouder welzijnszaken in haar gemeente en kan die functie niet combineren met een leidinggevende functie op de protestants-christelij ke basisschool Kastanje laan. Kerner had overigens al ruim voor de gemeente raadsverkiezingen te ken nen gegeven haar functie neer te willen leggen, om wat meer tijd voor andere za ken te hebben. Met een uitgebreid feestprogramma namen leerlingen en onderwijzers vandaag afscheid van Kerner. Om kwart over negen 's morgens werd de directeur door de kinderen met spandoeken onthaald in de Linde laan. Daarna was er onder meer een optreden van een poppentheater en een playbackshow. Vanavond krij gen oud-leerlingen en -leerkrachten de kans om Kerner de hand te druk ken. Tussen half acht en negen uur is er een receptie in de Leiderdorpse Dorpskerk. De CDA-wethouder heeft 16 jaar gewerkt op de Kastanjelaanschool. Ze begon als onderwijzeres in de derde en vijfde klas en werd na zes jaar directeur. De laatste tien jaar gaf ze drie dagen per week les aan groep acht. De overige twee dagen de week bracht ze door als di recteur. Wethouder De laatste maanden moest Kerner noodgedwongen het directeur schap combineren met haar wet- houderstaak. "Niet te doen", zegt ze over die periode. "Wil je aan beide functies voldoende aandacht geven dan moet je meer tijd hebben". Vrij onverwacht werd Kerner in mei wethouder, nadat de college partijen WD en D66 het CDA lieten weten niet akkooord te zullen gaan met een hernieuwd wethouder schap van lijstaanvoerder J. den Boeft. Den Boeft werd begin van dit jaar door een meerderheid van de gemeenteraad weggestuurd omdat hij verzuimd zou hebben de raad voldoende in te lichten over de ver breding van de A4. Kerner is getrouwd met een van haar politieke tegenstanders, W- D'er Bart Kerner. Het voormalige burgerlid liet enkele jaren geleden een raadszetel aan zich voorbijgaan vanwege hun 'gemengde relatie'. Door zijn weigering kwam me vrouw J. Kolman in de raad en bleef B. Kerner tot de laatste gemeente raadsverkiezingen burgerlid. In ju ni heeft hij ook die functie laten val len. Het lag voor de hand dat Kerner wethouder onderwijs zou worden, maar dat wilde ze juist niet: "Ik sluit dat voor de toekomst niet uit, maar nu zit ik nog te vast in het Leider dorpse onderwijs. Het leek me zui verder om dat niet te doen. Je kunt toch in een situatie komen datje als wethouder onderwijs tegenover je oude collega's komt te staan. En dat lijkt me heel vervelend". Het wethouderschap bevalt de Leiderdorpse goed, ook al heeft ze tot nu toe te weinig tijd gehad om haar taak goed te kunnen uitvoeren. "Heel leuk om te doen", zegt Ker ner, "alhoewel mijn mogelijkheden tot het uitoefenen van die taak nog beperkt zijn geweest. Ik heb tot nu toe steeds twee dagen per week op het gemeentehuis doorgebracht en dat is toch te weinig". Vrouwen De opvolger van Kerner, W. Grijze, is een oude bekende van de Kastan jelaanschool. Tot vier jaar terug werkte hij als leerkracht op de Lei derdorpse basisschool en vertrok toen naar een school in Zevenhui- Dat de nieuwe directeur geen vrouw is betreurt Kerner, maar voor haar staat de kwaliteit van de nieu we man voorop. "Er waren enige vrouwen sollicitanten én we heb ben er ook op gelet of daar goede kandidaten tussen zaten. Maar de kwaliteit van de sollicitanten vond ik toch het belangrijkst". Als wethouder welzijn zal Kerner zich overigens onder meer bezig moeten houden met voorrangsbe leid voor vrouwen. De WD liet maandag weten de onlangs aange nomen emancipatienota te willen aanscherpen. Nu krijgen vrouwen bij 'gelijke geschiktheid' van kandi daten voorrang bij het vervullen van gemeentelijke vacatures. De WD wil vrouwen aannnemen bij 'gebleken geschiktheid'. Kerner heeft aangekondigd zich in het col lege te willen beraden op een aan scherping van de emancipatienota. OEGSTGEEST - Om de Oegst geester gemeenteraad ervan te weerhouden het grote buiten bad voor woningbouw te laten wijken, wil de Actiegroep Openluchtbad vanavond actie voeren in de laatste raadsverga dering voor de vakantie. In deze vergadering oordelen raadsle den over het plan om een deel van de omliggende Overveer- polder te bebouwen om daar mee een ingrijpende verbou wing van het binnenbad te be kostigen. Over het buitenbad wordt officieel nog geen beslissing genomen en een gemeentewoordvoerster haast zich te verklaren dat haar gemeente nog studeert op de aanleg van een 25-meterbad, diep genoeg om baan tjes in te trekken en in te duiken. Ook wordt gedacht aan een recrea- tief badje in plaats van het grote on diepe bad en het peuterbad - baden die samen goed zijn voor een water oppervlak van 1300 vierkante me ter. De actiegroep is bang dat het bui- tengebeuren uiteindelijk zal neer komen op een bad dat zo klein en ondiep is datje er niet lekker in kan zwemmen. En dat zou nadrukkelijk indruisen tegen de wensen van de bevolking. Dat koos in verschillen de enquêtes namelijk voor de hand having van het 50-meterbad. Als het bad dicht moest, moest er iets nieuws voor terugkomen - het liefst in de buurt van het binnenbad en de badhoekjes. De Actiegroep Openluchtbad zit op dezelfde lijn en vraagt de ge meenteraad in een deze week ver stuurde brief de financiële gevolgen op een rijtje te zetten van een ver plaatsing van het buitenbad. Zono dig kunnen daar dan wat eenvoudi ge attracties bij komen. De aankle ding van het binnenbad zou veel goedkoper kunnen dan B en W aan geven en de bezoekersaantallen zouden opgekrikt kunnen worden door het buitenbad dichter bij de in gang en de badhokjes te leggen. Kanttekeningen Met hun plannen hopen B en W de jaarlijkse exploitatielasten met 145.000 tot 199.000 gulden terug te dringen. De actiegroep plaatst kant tekeningen bij die berekeningen: "In het begin zal er ongetwijfeld een grote toeloop zijn; de ervaring bij andere baden is dat het aantal be zoekers snel minder wordt en zich geleidelijk op een veel lager niveau stabiliseert". Op een 'overstap' van de buiten bad-zwemmers, jaarlijks goed voor 50.000 bezoekjes, hoeft de gemeente niet te rekenen. Volgens de brief kunnen zij geen genoegen nemen met de beoefening van hun sport in het bedompte binnenbad of een re- creatiebad in de buitenlucht, 'waar je bij wijze van spreken geen meter kunt zwemmen'. Als het daar op uit draait, zullen ze met de auto naar een ander buitenbad in de regio trekken, zo heet het dreigend. Ook in de brief van verontruste zwem mers werd dit sombere scenario op 3 juli ontrold. In de week daarna sloegen derge lijke zwemmers de handen ineen. Een actiegroep was geboren die de burgemeester op 10 juli 450 handte keningen aanbood en vervolgens de fractieleiders persoonlijk benader de. Vanavond wil de groep opnieuw toeslaan door de handtekeningen te overhandigen die na 10 juli door vrijwilligers zijn verzameld bij het zwembad. De handtekeningen zijn gezet door mensen uit Oegstgeest, Leiden, Voorhout, Warmond en Lisse. Als de overhandiging vanavond niet helpt, overweegt de actiegroep naar de provincie te stappen en an dere actiemiddelen te beproeven. Enige hoop op behoud van het bad bood de raadscommissie voor open bare werken. Op 3 juli liet de meer derheid van die commissie weten dat de bebouwing van het eerste tfeel van de polder op termijn zou leiden tot bebouwing van de gehele Overveerpolder tussen Lange Voort, Abtspoelweg en Haarlem mertrekvaart. Alleen de WD deel de die vrees toen niet. Een dagje Laura voor burgemeester van Leiderdorp ALPHEN AAN DEN RIJN - De tweede dag van de Laura kende gisteren hoog bezoek. Een ploeg van 'overheidsdie naren' trapte zestig kilometer richting Wilnis en Kockengen mee met de andere Laurianen. De ploeg, onder aanvoering van Alphens burgemeester Paats en gedeputeerde Th. Jansen, bestond verder uit twee Alphense wethouders, gemeentesecretaris De Graaff (oud-secretaris van Voorscho ten), burgemeester Verhoef van Ter Aar, burgemeester Van der Sluijs van Hazers- woude, burgemeester Brugge- man van Leiderdorp en burge meester Huigsloot van Zeven hoven. De prominente ploeg reed de rit moeiteloos uit en zette daarmee de toon. Het aantal deelnemers bleef nagenoeg gelijk en slechts één fietser moest vroegtijdig afstappen. Hij had griep. De aanwezige fysiotherapeuten hoeven tot nog toe alleen wat onwillige knieën en kuiten te behande len. De tocht van vandaag leidt naar de onderkant van Utrecht. De rijders van de 150 kilometer passeren zelfs Culemborg. ZOETERWOUDE - Het Zoeterwoudse echtpaar Van Burik-Van Veen was gisteren 60 jaar getrouwd. Burgemees ter A.J.M. Houdijk en zijn vrouw bezochten meneer en mevrouw Van Burik, 82 en 81 jaar oud, gistermiddag. Ze brachten een fruitmand mee. Het echtpaar heeft het diamanten feest vorige week vrijdag met familie en kennissen gevierd. Het echtpaar komt oorspronkelijk uit Koudekerk, maar is na het huwelijk in Zoeterwoude gaan wonen. De twee hebben tien kinderen: zeven dochters en drie zoons. Drie kinderen wonen nog in Zoeterwoude, de rest is verhuisd. P.W. van Burik is tot aan zijn pensionering aannemer geweest en heeft de Rijnstraat, waarin hij woont, zelf aan gelegd. Zijn huis heeft hij zelf gebouwd. Hoewel de echtelieden in goede gezondheid verkeren, hebben ze één concessie moeten doen aan hun leeftijd: ze koken niet zelf meer, maar eten via het Tafeltje Dékje-project. Prettig vinden ze dat niet. "Maar ach, je doet het ermee", aldus Van Burik. Twee zoons zijn in zijn voetsporen getreden. De vroegere aannemer vindt dat plezierig, want nu kan hij nog eens over zijn vak praten. "De tijd is wat slap geweest, maar nu hebben ze gelukkig weer veel werk". (foto Jan open avond in botenhuis KN- ZHRM, Rijnmond, van 19.00 tot 21.30 uur. Leiderdorp zomerbridge-drive Leiderdorp se Bridgeclub. Bernhardstraat 3, aanmelden voor 19.45 uur. 'Noordwijk orgelconcert Klaas Jan Mulder, aanvang 20.15 uur in de Grote of St. Jeroenskerk, Voorstraat. strandloop Rabo/Novo, start Oegstgeest vergadering van de gemeente raad, aanvang 20.00 uur in het ge meentehuis. Warmond vergadering van de gemeente raad, aanvang 20.00 uur in het ge- optreden Mikey and the Mashed Potatoes, aanvang 21.00 uur in de Saloon. Wassenaar skateboard-demonstratie door Californische groep 'Centa Cruz', van 16.00 tot 20.00 uur op de skateboardbaan Hofcampweg. Zoeterwoude vergadering van de gemeente raad, aanvang 20.00 uur in het ge- VRIJDAG 20 JULI Alphen fancy fair in openbare basis school De Hobbitstee, van 9.30 tot soos Stichting Homosexualiteit Alphen, vanaf 20.00 uur in ge bouw SHA, Prinses Marijkestraat. clips op een groot beeldscherm - van o.a. Iron Maiden en Pink Floyd, vanaf 21.30 uur in Het Kas- Katwijk concert door Charles de Wolff op het Van den Heuvelorgel van de Nieuwe Kerk, Voorstraat, aan vang 20.15 uur. Leiden film over traditionele leefwijze Noordwijk bridgedrive georganisserd door De Vuurbaak, aanvang The Square Jazz Band' in de Sa loon, 'Gold Horn Hot Dance So ciety' in De Zon, 'Frits Katee' in Stationskoffiehuis en Trio Rob Agerbeek' in het Wapen van War mond, aanvang 21.00 uur. Wassenaar disco in Time Out, Deijlerweg 153, aanvang 21.00 uur. ZATERDAG 21 JULI Alphen film: 'Als een dief in de nacht', aanvang 20.30 uur in de Sions- kerk, Meteoorlaan. optreden 'The Little Steam- bandaanvang 22.00 uur in Dick- 'sies, Hooftstraat. Katwijk stoomtreinritten door de dui nen, ieder uur tussen 10 en 17.00 uur vanaf de Vriesche Wei. duii 9.001< paviljoen Kees van Duyn. openlucht-schaken, schaak plein bij restaurant De Zwaan, aanvang 14.00 uur. muzikaal optreden door de Ko peren Boeren Kapel, van 14.00 tot 17.00 uur in het centrum. vuurwerk op de Boulevard, aanvang 22.30 uur. film over de leefwereld van de Egyptische vrouw: 'Dochters van de Nijl', 15.00 uur in Rijksmuseum van Volkenkunde. Steenstraat. Warmond creatieve zomermarkt, met o.a. sieraden, tekenen van portretten, keramiek decoreren, 11.00-16.00 The Square Jazz band' i loon; 'Gold Horn Hot Dance Band Society' in De Zon; 'Frits Katee' in Stationskoffiehuis; 21.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 10