Breukink: dan maar tweede. Als ik hem win, won ik hem hier 18e etappe Luz betaalt met plezier Pedro Delgado heeft nog hoop Rooks io de Ronde TOUR'90 Ploegleider Gisbers houdt het moraal hoog Indurain: doctor in de sport Muntz speelt met routiniers Succes stijgt Roger Milla naar het hoofd WOENSDAG 18 JULI 1990 PAGINA 15 LOURDES (GPD) De polsslag van Bob LeMond, vader van Greg, was gistermorgen opgelopen tot 100. Daar waar 65 normaal was. Zonder enige inspanning. Maar 17 juli 1990, dag van de zestiende etappe in de 77e Tour de France, zou wel eens de beslissende kunnen zijn. „Als ik last van m'n hart had gehad, stond ik nu niet met jullie te praten. Dan had ik ergens aan de kant van de weg gelegen". Bob LeMond had er niets van ge zien, hoe zijn zoon een persoonlijke coup had geplaatst in de Pyreneeën, daarmee de weg vrijmakend voor zijn derde Tour-overwinning. Hoe Greg 'the Crack' had ingesprongen op de moedige, bluffende en hard nekkige gele truidrager Claudio Chiappucci. Hoe hij uiteindelijk In durain de rit had moeten laten en vijf seconden verwijderd bleef van 'le maillot jaune'. „Al die volgers ook, we kwamen de berg niet meer op". Hij trok zijn vrouw Bertha er bij, en vertelde over het gevolg, dat Greg inmiddels weer achter zich heeft verzameld. Straks komen opa en oma nog, baby Simone is al bij vrouw Kathy in de mobilhome, en de twee, nu in Bel gië verblijvende zonen voegen zich daar deze week ongetwijfeld ook weer bij. En niet te vergeten Fred Mango- ni, de New Yorker, jaar of zestig, een van LeMonds eerste suppor ters, inmiddels uitgegroeid tot 'su per-sup', en: overal bij. „Hij vertelt soms, dat hij Gregs vader is. Maar ik weet uit eigen ervaring, dat dat niet waar is", aldus de echte verwekker. LeMond was één van de allereer- sten, die Luz Ardiden was afge daald. Hij leek met de helikopter naar het hotel in Lourdes te zijn ge komen. Een uur eerder dan bijvoor beeld Breukink, terwijl hij toch nog een paar nummertjes had moeten BORDEAUX LE^TOUR O Lsi 19 juli 202 km LUZ ARDIDEN (ANP) - Luz Ardi den heeft met plezier 200.000 gul den betaald aan de Sociéte de Tour de France om gisteren de aankomst van de zestiende etappe in het ski oord te krijgen. „Beschouw het als een promotion van het dorp. Voor een reclamespotje van 1$ seconden op de televisie moeten we 50.000 gulden betalen. Door de Tour ko men we uren in beeld, voor een be drag dat slechts vier keer zo hoog ligt", aldus burgemeester Claude Massoure. Gisteren was het de vierde keer dat de Tourkaravaan het dorp in de Pyreneeën aandeed. De eerste keer was in 1985 toen Pedro Delgado won. Twee jaar later zegevierde de Noor Dag Otto Lauritzen, twee jaar geleden kwam de Spanjaard Cubi- no als eerste op de Pyreneeëntop Peugeot, al enkele jaar .weg uit de wielersport, overweegt terug te keren als sponsor. „We bestuderen de mogelijkheden. Onze plannen zijn serieus", aldus commercieel di recteur Didier Huret. Gino Bugno heeft na raadple ging van zijn Siciliaanse lijfarts ver nomen dat hij 15,8 procent rode bloedlichaampjes heeft. Normaal gesproken is dat bij sportlieden 14 procent. Hoe hij deze overdosis heeft opgebouwd is niet bekend. In de Giro d'Italia bleek de winnaar de laatste dagen op zijn reserves te hebben geteerd. Rino Negri, de 66-jarige nestor van de Italiaanse wielerjournalis- ten, hecht weinig geloof aan een Tourzege van Chiappucci. Indien het mirakel zich toch voltrekt, denkt hij kans te maken secretaris van de paus in het Vaticaan te wor den. opvoeren voor de Franse televisie. Die om te smullen waren. LeMond ging daarin openlijk in de aanval tegen een coryfee als Ed dy Merckx, die hem eerder dit jaar had verweten, dat hij een onwaar dig drager van de regenboogtrui was. LeMond was altijd ziek, en als hij koerste hing hij in het laatste wiel van het peloton. Vader Bob: „Hij heeft zo'n hekel aan ouwe kampioenen, die vanuit hun leunstoel hun visie geven op het hedendaagse wielrennen. Merckx reed toch in een heel andere tijd, elke vergelijking gaat toch mank?" En hij haalde het medisch dossier nog maar eens boven: „Door dat vi rus, in april, was zijn bloedspiegel helemaal van slag. Greg had nog maar 4300 witte bloedlichaampjes, waar een normaal mens er 7000 be hoort te hebben. Als het aan de dok ters had geleden, had hij wekenlang niet gefietst, was hij ook niet in de Tour de France gestart". Greg LeMond, inmiddels gewas sen terug in de hal van het hotel, al weer bereid het Franse tv-Touijour- naal van 's avonds te woord te staan: „Als ik je vertel wat ik allemaal heb meegemaakt... Twee dagen voor de Trump Tour ging ik trainen, na één kilometer ben ik afgestapt, naar huis gegaan, en heb ik twee uur zit ten huilen. Kathy was de enige die me kon troosten". Met dictie: „Ik heb in die Trump Tour meer afgezien, dan in deze he le Tour de France. Maar ik wilde, ik moest hem uitrijden. Net als de Ronde van Italië. Okay, ik mag dan niet goed hebben overwinterd, ik ben ook overvallen door die ziekte. Maar niemand mag me verwijten, dat ik er vanaf begin mei niets voor heb gedaan". LeMond zei gisteren zijn allerbes te Tourdag van zijn leven te hebben gekend. „Ik reed veel makkelijker bergop dan in de hele ronde van 1989. Ik had er ook meer plezier in. Vorig jaar heb ik puur defensief moeten rijden, want toen had ik de trui al. Nu moest ik aanvallen. Ik kwam vanuit een achterstand". Hij lachte er een beetje mee, toen de naam, en vooral de dadendrang van Claudio Chiappucci, brutaal op ,kop na een eerste demarrage van LeMond in de slotklim, ter sprake kwam. „Ik wist dat hij meer deed dan hij kon. Ik zag het aan hem. Wachtte eigenlijk alleen op het mo ment, dat een ander zou proberen weg te springen". Een moment dat kwam met Fabio Parra, de Colombiaan. Bob Le- Nog vijf seconden, wijst Cathy LeMond haar Greg op de stand van zaken. Mond: „Vind ik een mooie man, Parra. Had ik eigenlijk op gehoopt, dat die twee met vijf minuten voor sprong op Luz Ardiden zouden aan komen. Maar toen ik me beneden stond te verbijten, nergens door mocht, zag ik dat er een of andere Spanjaard van Once (Martinez Tor res, red.) ruim drie minuten had". Het zou allemaal nog goed ko men, op LeMond stond gisteren geen maat. Ondanks de, een lange tijd geheim gehouden blessure, die hem al sinds Epinal (eerste zaterdag tijdrit) teistert. Bob LeMond: „Het is een verdik king tussen de zak en de anus. Vier centimeter lang en een centimeter breed. Een wielrenners blessure, een dubbele zak, noemen ze het ook. Een soort fistel. Hij loopt als een cowboy. Het ziet vuurrood, en kan alleen met de grootste zorgvul digheid worden behandeld". Greg LeMond blijkt al tien dagen dokters te zien. Zijn vader: „Iedere avond komt de Tourarts in het ho tel, en die gaat met crème aan het werk. Hij zegt, dat het geen pro bleem hoeft te zijn voor Parijs". En die kwelling blijkt niet zijn enige kruis. Bob LeMond: „Greg heeft de eerste week ook rondgere den met een cyste op de wreef van zijn linkervoet. Had de grootte van LUZ ARDIDEN (ANP) - Pedro Delgado verspeelde gisteren ruim an derhalve minuut op Greg LeMond. Zijn achterstand op de Amerikaan is opgelopen tot 2.44. De Tourwinnaar van 1988 bleef tot halverwege de beklimming naar Luz Ardiden in het wiel van Indurain en LeMond. De uitval van Parra was teveel voor de Spanjaard, hoewel hij als ex cuus aanvoerde dat zijn versnellingsapparaat weigerde. „Ik kon niet meteen reageren. Ik heb geprobeerd aan te klampen, de inspanning was te zwaar. De kloof was al te groot. Ik had vandaag een slechte dag. Ja, op een verkeerd moment in de Tour". In tegenstelling tot Erik Breukink en diens ploegleider Jan Gisbers beschouwt 'Perico' de Ronde van Frankrijk nog niet als afgelopen. „Ik heb nog niet verloren, al moet ik toegeven dat het moeilijk zal worden de ronde te een golfbal, hij kon amper in zijn schoenen. Uiteindelijk is er een mes ingezet, en kwam er allemaal pus uit. Toen hij een van de eerste dagen ook nog eens ten val kwam, heb ik overwogen een foto van hem te ne men. Hij zag er uit, alsof hij door een bende was overvallen". Een foto, voor het geval LeMond de Tour mocht winnen. Met als on derschrift: 'Zo begon je eraan'. Greg LeMond praat nog wat na met wat journalisten, eet 'cookies; en drinkt bronwater. Zijn eerste dorst is al gelest met een pint bier, hem aangereikt door Fred Mangoni. Bob LeMond: „We laten hem maar, hij is een nice guy". Of de Tour nu 'fini' is, wil uiter aard iedereen weten. Greg LeMond: „Als ik hem win, heb ik hem naar Luz Ardiden gewonnen. Maar ik kan er pas echt zeker over zijn na de tijdrit op het Lac Vassivières". En die 'sacré' Italiaan, die Chiap pucci, wiens mamma hem is komen opzoeken, die nog steeds in het geel staat? „Het is goed zo. Ik zit in de positie, die ik me heb gewenst. En ik heb een fantastische ploeg. Ik was echt niet gerust op Breukink. Maar bij hem wegrijden, en bij Del gado - beter kon deze dag niet voor me verlopen". „Er is dit jaar uiteindelijk toch weinig veranderd in de Tour. Greg LeMond blijft de beste en Erik Breukink blijft zitten met die ene slechte dag. Of hij daar ooit vanaf komt? Ik betwijfel het; het gaat zo bij je horen. Net als de gele trui bij LeMond. De slag is normaal gesproken gevallen. LeMond was echt super, hij reed iedereen aan flarden. Normaal gesproken wacht hij langer met zijn aanval, maar het koersverloop noopte hem tot snelle daden. Hij wist dat Breukink, zijn grootste concurrent, het moei lijk had. Effe aan de boom schud den, moet hij hebben gedacht. Nou, Breukink viel. Ja, LeMond heeft het wéér waargemaakt. Ik denk dat Chiappucci het enig juiste heeft gedaanvroeg in de aanval. Dat kost, als je het juist verdeelt, niet zo veel kracht. Onge merkt pakte Chiappucci zo een aardige voorsprong, een soort buffer tegen de aanval van zijn concurrenten. Het leverde hem weer een gele trui op, al zal het niet echt lang meer duren. Tja, en dan de beslissende slag. Breukink zat er niet bij. Op de As- pin zag ik hem van fiets verwisse len. Dat mag je tijdens een klim alleen in uiterste noodzaak doen, want je ligt zo een eind achter en bovendien kost het kracht en ener gie om weer in je ritme te komen. Breukink is misschien in paniek geraakt, wilde zo snel mogelijk te rug naar de groep en heeft zichzelf op die manier opgeblazen. Ten minste, dat is mij een keer overko men. De rust bewaren, onder alle omstandigheden, dat is weinigen gegeven. Wat mij betreft; ik haal Parijs. Dat wordt geen enkel probleem meer. Ik zag enorm op tegen die etappe naar Luz Ardiden. Ik mag dan wel een klimmer zijn, maar als je niet goed bent, is zelfs de eer ste de beste brug te hoog en te ver. Maar ik verbeter iedere dag. Alleen, volgend jaar doe ik het toch anders. Niks geen Giro meer ter voorbereiding op de Tour. Breukink reed dit jaar voor het eerst geen Giro en je ziet dat hij verbetert in de Tour. Daarom denk ik aan de Dauphiné Libéré en de Ronde van Zwitserland of zo. De Giro is te lang en veel te ge vaarlijk. Dat heb ik aan den lijve ondervonden. De Tour van 1990 is normaal gesproken gedaan. LeMond wint de gele trui, Breukink kan op het erepodium terecht komen, Cla- veyrolat is al zeker van de bolle tjestrui, en ik? Nee, dit was niet mijn Tour. Door Peter Ouwerkerk en Dick Heuvelman LOURDES (GPD) Tweeëneenhalf uur later was het. Een modern hotel in Lourdes. Weg uit de gekte van Luz Ardi den, toevallig hetzelfde onderkomen als de winnaar van de dag, Greg LeMond. Erik Breukink had zijn eerste kans om de Tour de France te winnen uit handen moeten geven. De eerste emoties waren weggeëbd, de bijna uitputting aan de streep had zich alweer laten verdringen door de nuchtere realiteit. Ruim vijf minuten achter op LeMond, terug gezakt naar plek vier in het klasse ment, maar zeker nog uitzicht op een podiumplaats in Parijs. Er had den wel eens donkerder dagen zijn carrière gekruisd. „Ik heb nooit gedacht, dat ik zou winnen", zegt hij, het telefoonge sprek met Gea in Kalmthout kort houdend. Hij neemt de tijd voor een paar journalisten. Pas later komt de douche. Breukink blijft correct als geen ander. Hoewel hij juist nu diep teleurgesteld zou kunnen zijn. „Ik wist, dat deze dag beslissend zou zijn over mijn kansen. Kwam ik hem goed door, dan had ik het in de tijdrit van zaterdag kunnen uitvech ten met LeMond. Maar moest ik hem laten gaan, dan was het verke ken". Breukink was ontspannen aan de zware Pyreneeënrit begonnen. Niet nerveuzer dan anders. Het kwam (ook) hem niet slecht uit, dat er in rustig tempo naar de eerste col, de Aspin werd gereden. Maar op vier LUZ ARDIDEN (GPD) Vorig jaar, toen Miguel Indurain Parijs-Nice won, zei zijn ploegleider José-Miguel Echavarri: „Hij mag zich nu doc torandus in de wielersport noemen". Nu, bijna anderhalfjaar later, lijkt Miguel Indurain voor een nieuwe promotie: die tot doctor. Wie op Luz Ardiden bijna achteloos LeMond het nakijken geeft, heeft daar recht op. Hoewel Indurain, volgens de burgelijke stand officieel Miguel Indu- rain-Larraya geheten, vandaag pas 26 jaar is geworden, mag hij tot de routiniers van het profpeloton worden gerekend. Hij is al voor de zesde keer in de Tour de France actief. Zijn eerste twee optredens haalden het einde niet. In 1987 werd hij 97ste, in 1988 47ste en vorig jaar werd de opgaande lijn doorgetrokken met een 17de plaats. Dit jaar zal Indurain waarschijnlijk weer iets beter uitkomen. Momenteel bezet hij de 13de plaats in het algemeen klassement, met een achterstand van 13 minu ten en 9 seconden op LeMond. Hij zou ongetwijfeld in de absolute top hebben meegespeeld als hij niet voor zijn kopman Delgado had moeten werken. Enig rekenwerk leert dat Indurain twaalf en een halve minuut heeft verloren met puur knechtenwerk. De tijd rijp lijken te maken voor een wisseling van de wacht in het Banesto-kamp. Vooralsnog wil Indurain daar niets van weten. „Laat mij nu maar in de schaduw van Delgado in alle rust proberen de top te bereiken. Natuurlijk zal ik ooit graag tot degenen willen behoren, die na het tijdperk van LeMohd, Delgado en Fignon de dienst gaan uitma ken. Bescheidenheid siert de mens Indurain, die als knecht zeer royaal wordt betaald. Hij staat op de loonlijst van zijn sponsor voor een bedrag van 800.000 gulden genoteerd. Dan mag je geen slaaf van de weg meer worden genoemd. kilometer van de top liep hij op een incident, dat van invloed zou zijn op de rest van zijn rit. Problemen met een nieuwe ketting, wellicht een schakel niet correct ingepast. „Ik wilde een andere fiets. Ik ben overgesprongen op die van Jos van Aert, Kelly heeft me teruggebracht, later kwam Van Aert nog eens met mijn reservefiets. Het was alleen mijn gewone, niet die van carbon. Een zwaardere dus. Hoeveel dat heeft gescheeld? Vier minuten, hè...!" Lach Er brak al een lach door. Ook hij wist wel, dat zijn verlies niet alleen daaraan moest worden toegeschre ven. „Mijn benen waren gewoon niet goed. Ik zat al vrij vroeg en bloc. Ik kon die demarrage van Le Mond op La Mongie niet antwoor den. En dan werkt zo'n lulligheidje als met die fiets toch verder door dan wanneer je wel super bent". Lichte fiets of gewone fiets, het scheelt een kilo: 7,5 tegen 8,5 kg. PDM-ploegleider Jan Gisbers: „Het is berekend, dat wanneer je vol te gen l'Alpe d'Huez opsprint, het 40 tot 60 seconden verschil maakt. Zeg dat het hem nu 30 seconden heeft gekost". Breukink: „Maar wat belangrij ker is, ik kwam even niet in mijn rit me. Ik had al een week achtereen op die carbonfiets gereden, en die gaat toch naar je staan. Hij is weer wel gerepareerd, maar ik durfde niet meer over te stappen. Bang, dat ik LeMond helemaal niet meer kon volgen". Greg LeMond had op de tweede col, de Tourmalet, zelf de koers in handen genomen. Hij vond het op het plateau van La Mongie hoogste tijd de ontketende gele trui Chiap pucci persoonlijk tot de orde te roe pen. Breukink: „Ik had eigenlijk maar één opdracht: in het wiel blijven van LeMond. Maar ineens zat hij op kop, en reed hij bij ons vandaan. In durain en later Delgado konden hem nog volgen. Ik niet. Ik was blij, dat Alcala me kwam helpen, dat ik samen met hem tempo kon rijden, anders was ik misschien compleet stuk gegaan". Toen in de afdaling van de Tour malet de groepjes achter Chiap pucci weer in elkaar schoven, kon den Breukink/Bugno/Alcala c.s. net niet meer aanpikken. Gisbers: „Ik Breukink vraagt om een andere fiets. Wat later zou hij 'in het gat vallen'. had gehoopt, dat hij in de wielen zou raken, want dan kun je langer blijven hangen dan dat je alleen moet zitten pieren". Het mocht niet zo zijn. Aan de voet van de slotklim, naar Luz Ardi den, bedroeg het verschil 1.50 min. Gisbers: „Alcala heeft zich toen he lemaal leeg gereden voor Breukink en hem nog teruggebracht tot 40 sec, maar toen ze de auto's er tus senuit haalden, was het gedaan". Breukink: „Ik heb nog wel een behoorlijke versnelling kunnen rij den, kon een aardig tempo aan. De laatste drie kilometer heb il: zelfs kunnen spurten. Ik wilde het gat toch zo klein mogelijk houden. Want de Tour mag dan verloren zijn, ik wil op het podium. Ik kwam hele maal kapot over de streep. Ik denk dat ik nog nooit zo diep ben gegaan. Maar ik voel ook, dat ik heel snel herstel. Al moet je dat uiteraard af wachten tot de volgende avond". „ie weet nu eenmaal: de Tour is een afvalrace. Naar Luz Ardiden ben ik afgevallen. Maar je kunt niet meer spreken van een slechte dag, wel van een mindere dag. En als je dan stuit op een super-LeMond, ben je gezien". Breukink is uiteraard teleurge steld, maar hij vindt, dat hij al aan hogere verwachtingen heeft beant woord, dan tevoren waren uitge sproken. Zijn ploegleider is het daar volstrekt mee eens. „Hij stond er natuurlijk hoopvol voor, maar je moet niet steeds je grenzen gaan verleggen", zegt Gis bers. „Ons streven was Alcala bin nen de eerste vijf te brengen, die heeft iets teleurgesteld; hoewel hij gisteren zo goed was als LeMond, hij wilde alleen Breukink niet in de steek laten. En voor Breukink za gen we een plaats bij de eerste tien. Nou, die zit er dus dik in". Hij herhaalt: „Het beste hebben we van Breukink nog niet gezien. Hij moet koersen tegen een genera tie die qua leeftijd op z'n top is: 27- 31 jaar. Hij zelf heeft zeker nog één jaar te groeien om daar ook bij te be horen. De Tour rijden is een har dingsproces. Voor een knecht zo goed als voor een kopman. Hij mag deze Tour dan hebben verloren, nu ik hem zo diep heb zien gaan, is hij voor mij weer een stap dichter bij een eindzege". Breukink: „Nu kan LeMond de Tour winnen. Die hoeft zich geen zorgen meer te maken. Ik? Ik denk dat ik Delgado aan kan in de tijdrit, en als Chiapucci de volgende is om er door te zakken, eindig ik mis schien nog wel als tweede. Slechte plaats? Voor mij telt die zeker mee". ST. ANDREWS (ANP) - Rolf Muntz' wens bij de British Open van elke slag te kunnen genieten en veel te kunnen leren, heeft sinds gisteren een grote kans van slagen. De in Leiden studerende Muntz, winnaar van de British Open voor amateurs, werd bij de loting voor de eerste twee ronden gekoppeld aan twee spelers die samen bijna een eeuw golfervaring hebben. De Amerikaan Arnold Palmer en de Zuidafrikaan Gary Player maak ten al furore in de golfwereld toen hun 21-jarige medespeler voor twee dagen nog in de luiers lag. Palmer won in 1960 zowel de US Open als de Masters. Ook in 1962 en 1964 ze gevierde Palmer in de Masters en mocht hij het groene colbert hou den. Player is eveneens groot gewor den in de Verenigde Staten. De Zuidafrikaan won de US PGA-titel in 1962 en '72, in '65 de US Open en de Masters in 1961, '74 en '78. De publiekstrekkers van het KLM Open Golfkampioenschap van Nederland zijn dit jaar zwaarge wichten. De Amerikaan Mare Cal- cavecchia en de Japanner Masashi 'Jumbo' Ozaki wegen over de hon derd kilo. Last van hun overgewicht heb ben ze geen van beiden, want hun krachtpatserij met de 'driver' com bineren ze met subtiel putten. Mil joenen dollars hebben ze bij elkaar gespeeld, op de wereldranglijst staan ze allebei in de top-tien. Volgens Open-organisator Rob bie van Erven Dorens slaat Ozaki de bal het verst van alle golfers ter we reld. „Hij verdient in elk geval het meest van iedereen, want hij heeft waanzinnige contracten met allerlei Japanse firma's". Mare Calcavecchia werd vorig jaar op Royal Troon winnaar van het Brits Open. Deze week verde digt hij die titel op de 'Old Course' van het Schotse St. Andrews. Calcavecchia en Ozaki zijn vol gende week te zien op de Kennemer te Zandvoort. Zij nemen het op te gen de Spaanse titelverdediger Jose Maria Olazabal, dit jaar reeds win naar van twee toernooien, waaron der het Iers Open. Olazabals rivaal van vorig jaar, de Noordier Ronan Rafferty, heeft zich teruggetrokken. Hij heeft een polsblessure, waar door hij veel minder mag spelen. Rafferty is deze week wel actief in het Brits Open. Calcavecchia, Ozaki, Olazabal en ook de tweede Amerikaan John Huston kostten forse startgelden. De totale kosten van het toernooi lo pen dit jaar op naar zes miljoen gul den. De wedstrijd op zich, met een en een kwart miljoen gulden prij zengeld, kost de helft. In het veld van 150 deelnemers mogen 21 Nederlanders meedoen, onder wie zes amateurs. Dit aantal is meer dan voorgaande jaren, om dat er sprake is van meer kwaliteit op nationaal vlak. Rolf Olland, de voorzitter van de Nederlandse Golf Federatie, stelde dinsdag in Am sterdam dan ook dat het topsport- beleid wordt aangetrokken. Het budget voor topsport wordt met vijftig procent verhoogd. BRUSSEL (ANP) - Het succes is Roger Milla kennelijk naar het hoofd gestegen. De uitspraken van de 38-jarige held van Came- roun tijdens het eindtoernooi om de wereldtitel in Italië worden steeds merkwaardiger. Milla verklaarde gisteren in Brussel, waar hij was om een plaatje op te nemen, dat hij nooit van zijn leven meer in Frankrijk wilde wonen en werken. „De Fransen hebben nooit enig res pect voor mij getoond", orakelde Milla, die in de jaren tachtig op de loonlijst van vijf Franse clubs stond. „Ik ben uitgebuit, afschu welijk gewoon. Pas na het wereld kampioenschap in Italië werd ik uitgenodigd voor een interview op de Franse televisie. Ik was vóór het WK zeker niet interes sant voor de Franse media". De opmerkingen van Milla in Brussel staan haaks op zijn uitla tingen eerder in Italië, waar hij met vier doelpunten wereldfaam verwierf. „Ik sta open voor ieder aanbod uit Frankrijk", zei de Afri kaan vorige maand in Bari. Milla solliciteerde in Brussel schaamteloos naar een contract bij een Belgische club. „Als de voorwaarden goed zijn, ben ik be reid mijn kwaliteiten in dienst van een profclub in België te stel len", oppperde Milla. Hij voegde er haastig aan toe, dat hij evenmin afwijzend staat tegen een verbin tenis met een Italiaanse club.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 15