'Tijd van sterren is voorbij' Juristenechtpaar weg bij Veronica Maywood een maand lang als attractie in Slagharen Onbewoond eiland Herman Slager, hoofd amusement TROS: PAGINA 18 V HILVERSUM - "De komst van het commer ciële televisiestation Ve- ronique heeft natuurlijk consequenties voor de Hilversumse zuilen. Ook bij de TROS zijn we gaan nadenken over de pro grammering, over pro gramma's die jaren suc cesvol zijn geweest en nu door de mand vallen. Op Volle Toeren is daar zo'n voorbeeld van. Dat pro gramma heeft achttien jaar gelopen en blijkt het nu niet meer te doen. De laatste show boekte een een kijkdichtheid van 3. Dat is' schrikbarend laag." Herman Slager (43) is sinds no vember vorig jaar hoofd van de afdeling entertainment bij TROS televisie. Na een inwerkperiode van dik een half jaar kijkt hij te rug op de stormachtige ontwik keling in medialand. Slager is vo rig jaar als het ware terugge keerd op het oude nest. Ooit be gon hij zijn barrière als bedrijfs jurist bij de TROS. Na twee jaar werd hij hoofd filmaankoop bij deze omroep en in 1980 verruilde hij de TROS voor de NOS waar hij de filmaankopen voor de om roepen coördineerde. In 1985 aanvaardde Slager de baan als secretaris van COP-televisie. Is het moeilijk hoofd enter tainment te zijn onder een man als Cees den Daas, die toch alge meen wordt gezien als de amuse mentskenner van Hilversum? Slager: "Misschien wel voor een ander, maar ik heb door de jaren heen een goed contact met Cees den Daas opgebouwd. We zitten op één lijn. Ik heb ook echt respect voor die man. Hij is een kei in programmeren en het zou raar zijn om nu opeens van zijn ideeën af te wijken. Bovendien moet ik ook nog groeien in mijn werk. Wat ik wel heel belangrijk vind voor de toekomst van de TROS is om zoveel mogelijk in eigen huis te werken. Niet alleen program- hia's uitdenken en dan alles uit handen geven aan externe pro ducenten. Wel met hen werken, maar zoveel mogelijk TROS- mensen in die produkties betrek ken. Ik probeer zelf ook bij elke produktievergadering aanwezig te zijn. Je moet ervoor zorgen dat de TROS-mentaliteit in onze pro gramma's is terug te vinden. Waardoor kenmerkt die mentaliteit zich dan en waarin schuilt het verschil tussen bij voorbeeld Veronica en de AVRO en Veronique? Herman Slager lacht veront schuldigend: "Dat klinkt alweer zo flauw, maar ik ben ervan over- Hoofd TROS-amusement Herman Slager: "Van Jack van Gelder heb ik hoge verwachtingen". tuigd dat de TROS programma's een familiair karakter moeten hebben, niet kwetsend moeten zijn en onderhoudend voor het hele gezin moeten zijn. Verder wil ik ervoor zorgén dat het Ne derlandse produkt goed aan bod komt. Ik weet dat die uitspraak in het kader van het verdwijnen van Op Volle Toeren misschien vreemd klinkt, maar ik zal er al les aan doen om die Nederlandse artiesten niet te laten vallen. Er komt weer iets terug voor hen, al is het waarschijnlijk in een heel andere vorm." Het verdwijnen van grote TROS-sterren als André van Duin en Ron Brandsteder naar de commerciële concurrent heeft Herman Slager niet als een genadeslag voor de TROS erva ren. "Nee, absoluut niet. Er werd direct geroepen dat de TROS 'leegliep'. Dat vond ik op z'n minst pijnlijk voor alle andere ta lenten die we in huis hebben. Daarmee doe ik niets af aan de kwaliteiten van die twee. Vooral Van Duin is natuurlijk een mo nument, maar ik ben ervan over tuigd dat met een goede formule ook anderen kunnen uitgroeien tot een Ron Brandsteder. Van Jack van Gelder heb ik hoge ver wachtingen. Hij gaat de 'show- /quiz Sweethearts vanaf 20 juli presenteren en let op mijn woor den, dat wordt geweldig." Volgens Herman Slager is de tijd van echt 'stardom' bovendien voorbij. "Het respect waarmee veel mensen nu nog praten over een Willem Duys en een Mies Bouwman zal de huidige genera tie tv-mensen nooit meer berei ken. Die tijd is voorbij. Logisch ook, want die twee hadden in hun glorietijd ook eigenlijk geen concurrentie. De Vuist van Duys bijvoor beeld was toen de enige talk show op tv. Als Duys daar nu mee zou terugkomen, werd het ook stukken minder interessant gevonden. De acties die Mies heeft gehouden zoals Het Dorp waren toen uniek. Tegenwoordig is zo'n tv-actie een alledaags ver schijnsel. Ook Linda de Mol zal nooit de status van Mies Bouw man krjjgen, ook al is of wordt ze minstens zo goed. Linda is een kei maar ze leeft in een ander tv- tijdperk." i het win- Inbar is druk doende met een nieuwe serie Bananasplits, we hopen de Nederlandse versie van America's Funniest Home vi deo's te brengen en natuurlijk gaat Ivo Niehe weer op reis voor zijn TV-show en maakt hij een serie 'gewone' TV-shows. Verder hopen we in het najaar te starten met ons eerste AVRO-TROS-Ve- ronica project op amusements- gebied. Jackpot, een quiz met als presentator Ed Keur is een idee van de TROS, maar wordt door de drie Nederland 2 omroepen gezamenlijk uitgezonden. Over andere nieuwe programma's kan ik nu nog niets kwijt. We onder handelen nog volop en het is niet verstandig daar nu al over te pra ten." Duits acteur bruut gedood MÜNCHEN (DPA) De Westduitse acteur Walther Sedlmayr is zondagavond vermoord aangetroffen in zijn woning in München. De 64-jarige acteur was de schedel ingeslagen, zo deel de de politie mee. Het open baar ministerie heeft een uitgebreid onderzoek inge steld. De op 6 januari 1926 in München geboren, onge huwde Sedlmayr was een van de bekendste acteurs van de Duitse televisie. Hoe wel hij eigenlijk pianist wil de worden, ging Sedlmayr na de oorlog als figurant werken bij de (Münchense) Kammerspielen van de Beierse Landeshauptstadt. In de jaren vijftig speelde in de periode van de „heimat"- film talloze rollen. Zijn doorbraak kwam voor de acteur met zijn vertol king van „Theodor Hirneis", de lijf-kok van koning Lud- wig de tweede. Voor zijn op voering in de vorm van een anderhalf uur durende mo noloog werd Sedlmayr de Bundesfilmpreis toegekend. Sedlmayr speelde ook onder de regisseurs Rainer Werner Fassbinder en Volker Schlöndorff. De acteur werd bij het grote publiek vooral bekend door talrijke televisiefilms, zoals de serie „Kottnik en erfgenamen" (1974) en de reeks „Spannagl en zoon" (1975). Sinds midden jaren zeventig maakte Sedlmayr naam als eigenzinnig en on derhoudend reis-verslagge- ver. Zijn reportages uit veel landen leidden zelfs tot de term „Sedlmayr-toerisme". Nieuwe successen op de televisie had Sedlmayr met de serie „Polizeiinspektion 1" of zijn „wandelingen door München". Voor de Beierse radio hield hij regelmatig een praatje. HILVERSUM (ANP) Het echtpaar Van Rossum is weg bij Veronica. De Hilversumse advocaat mr. P.P.A. van Ros sum, sinds zijn verdediging van Veronica tegenover het Commissariaat voor de Me dia op slag tot Bekende Ne derlander geworden, zal de omroep zeer waarschijnlijk niet verder bijstaan in haar kruistocht tegen hét besluit van het Commissariaat voor de Media. Officieel wil Veronica al leen kwijt dat zijn echtgeno te, mevrouw mr. drs. W. van Rossum-van den Brink, hoofd van de juridische afde ling van de omroep en secre taris van het algemeen be stuur, woensdag ontslag heeft genomen „wegens een verschil van inzicht met het bestuur over het beleid". Over haar echtgenoot doet Veronica volgens een woord voerster geen mededelingen. Van Rossum zelf was niet be reikbaar, maar via zijn secre-» taresse liet hij weten geen commentaar te geven. Veronica-voorzitter mr. W.J.M. Bordewijk wil desge vraagd alleen kwijt dat Van Rossum een afspraak over de voortzetting van de zaak bij de Raad van State heeft afge zegd. Geen idee, waarom, zegt Bordewijk, maar het zal wel betekenen „dat ik een andere advocaat moet zoe ken voor de verdediging bij de Raad van State, want op die manier wordt het moei lijk zaken doen". Mr. Van Rossum heeft nogal kritiek te verduren ge kregen over de op hij de verdediging van Ve ronica, dat door het Commis sariaat voor de Media zeven weken zendtijd is afgenomen als straf voor de hulp bij de oprichting van de commer ciële zender RTL Veronique, heeft aangepakt. Hij ging tijdens de hoorzit ting van het commissariaat in mei nogal agressief te werk, dreigde de pers aan te pak ken, verklaarde iedereen de oorlog die oorlog wilde en liet weten dat Veronica altijd de bedoeling heeft gehad de bijl te zijn aan de wortel van het omroepbestel. Met name die laatste uitspraak is ook Bordewijk in het verkeerde keelgat geschoten: „Per soonlijk was ik met dat argu ment niet gelukkig." MAANDAG 16 JULI 1990 HILVERSUM - De zusjes Alice en Caren Maywood zijn weer hersteld van hun schrik na het Eurovisie Songfestival. Het duo is sinds zaterdag een maand lang vaste gast in het Ponypark Slag haren, waar zij als extra pu bliekstrekker moet fungeren. Maywood treedt tót en met 12 augustus twee maal daags op in het Zomertheater van het pret park in Slagharen. Voorgaande jaren waren .Dennie Christian, Mieke en Danny de Munck te gast in dat theater. De zusjes Maywood boekten veel succes met hun zelfgeschre ven en gecomponeerde hits als Late at Night en Rio, maar de laatste jaren wilde het niet niet meer lukken met de van oor sprong Friese dames. Dit jaar hoopten de zusjes hun carrière een nieuwe impuls te geven door deelname aan het nationale en Eurovisie Songfestival. De .ver wachtingen van het duo waren hoog gespannen in Zagreb, maar de jury van het internationale liedjesfestijn waardeerde de song van Maywood maar met een mager aantal punten zodat de Hollandse meiden niet eens bij de middenmoot eindigden. De zusjes Maywood laten ech ter het hoofd niet hangen, maar hebben alweer voor een interna tionaal gezelschap gezongen op een luxe cruiseboot en zijn nu weer een maand onder dak in Slagharen. Omroepen mogen los van NOB DEN HAAG (ANP) - De omroe pen zijn vanaf 1 januari 1991 niet langer verplicht televisiefacili teiten te betrekken bij het Neder lands Omroepproductie Bedrijf NOB,. De ministerraad heeft vrij dag ingestemd met de wijziging op de Mediawet van minister D'Ancona van WVC waardoor de bestedingsverplichting moet ko men te vervallen. Wat voer je nu elke dag uit als je op een onbewoond eiland zit? Verveel je je daar niet te pletter? Dat waren de vragen die Bob en Chris Snoijink, na hun terug keer uit de Stille Zuidzee, het meest gesteld werden. In het al ternatieve periodiek "Onkruid" - het tijdschrift voor een "na tuurlijke manier van leven- gaat Bob Snoijink uitvoerig op die vragen in. Nee. verveeld heeft hij zich ab soluut niet op Ata. een "tropi- sche plantenbak ter grootte van Rottum", dat deel uit maakt van de Fiji-archipel. Er was elke dag genoeg te doen. De vis moest uit de netten worden gehaald en schoongemaakt; brandhout en kokosnoten werden verzameld, en de moestuin moest verdedigd worden tegen palmratten en he remietkreeften. Ata was voor Bob een terug keer naar de kindertijd. Maar in plaats van weg te dromen aan de slootkant en de tijd te verge ten bij het kijken tiaar salaman ders en libellen, raakte hij op het ebstrand van zijn tropische ei land verdiept in het kleurige le ven van ballonvisjes en para chutekwalletjes. Voor hem en zijn vrouw was het bestaan op Ata van een doorzichtige eenvoud". Een strikte scheiding tussen werk en vrije tijd bestond er niet. De ver houding met Chris, die aanvan kelijk slecht was, herstelde zich. Hoewel ze weinig schokkende dingen meemaakten tijdens hun vrijwillige ballingschap, raak ten ze toch nooit uitgepraat. In Onkruid, en ook in het boek dat hij over zijn Zuidzee-tijd schreef (dat uiteraard "Een jaar op een onbewoond eiland" heet), laat Snoijink er geen twijfel over bestaan dat hij blij was dat hij het Westen een tijd lang de rug kon toedraaien. Voor hem is ae westerling een overwerkte wen van Fiji voeren de christe lijke moraal namelijk hoog in het vaandel. En op Ata, waar Chris in haar eentje het zwakke geslacht vertegenwoordigde, kon hij met zjjn overspelfanta sietjes verder toch niets begin nen. Nadat ze hun ruzies hadden bijgelegd, werd Chris, door wier aderen enig Indonesisch bloed stroomde, alsnog zijn godin van de Zuidzee. Het is overigens niet zo ge makkelijk om in Polynesië de be woner van een onbewoond ei land te worden. De autoriteiten op Fiji liepen al niet warm voor de plannen van de beide Neder landers. Die buitenlanders met hun rare fratsen Dat leverde straks alleen maar zorgen en na righeid op. Toen ze dan/eindelijk in een uithoek van de archipel op Ata waren achtergelaten, volgde de ene teleurstelling op de andere. Vissers van naburige ei landen kwamen graag met hun hele familie op visite; bij hen stond Ata bekend als een fraaie picknickplaats. Maar ook de op varenden van Amerikaanse jachten namen graag een kijkje op het plaatselijke Rottum. Het eiland behoorde namelijk toe aan een Amerikaan, die zeer ontstemd was toen hij vernam dat twee vreemdelingen op zijn eigendom waren neergestreken. De Snoijinks werden zelfs een tijdje van Ata verbannen, maar mochten later, nadat de eige naar zich ervan had vergewist dat ze niets hadden vernield, hun tenten weer op het eilandje opslaan. Zo konden zij het expe riment, dat zo'n moeizame start had gekend, toch tot het eind toe voortzetten. PARIJS Maar liefst twee miljoen toeschouwers woonden za terdagavond de viering van 'Quatorze Juilet' bij, de 201e herden king van de bestorming van de Bastille. Synthesizer-gigant Jean Michel Jarre gaf een grote show in de lichtstad. (foto ap> onderdaan van een overbevolkt land met een baan die hem ma tig bevalt en een partner met wie hij overhoop ligt". Als "rusteloos stadsmens" is hij vervreemd van de natuur. Snoijink typeert zichzelf als ie mand die verslaafd was aan seks en tabak. Toen de redactie van een tijdschrift hem dan ook vroeg of hij zich op een onbe woond eiland terug wilde trek ken, om haar vervolgens regel matig te berichten over zijn tri omfen en nederlagen, nam hij het voorstel met beide handen Het stond voor hem meteen vast-dat zijn eiland ergens in de Stille Zuidzee moest liggen. Als jongen had hij met zijn vader een keer Tahiti bezocht, en sinds dien dacht hij met heimwee aan dit eiland terug. Ditzelfde Tahi ti stond in de achttiende eeuw aan de basis van een ware Zuid- zee-rage. De ontdekkingsreizi ger Bougainville beschreef dit eiland als een paradijselijk oord, waar de mensen in harmo nie met elkaar en de natuur leef den. De Tahitianen zouden maar een godheid kennen, die door iedereen werd aanbeden: de godin van de liefde. En heel Tahiti was haar tempel. In zijn boek maakt Bob Snoij ink openhartig melding van het feit dat zijn voorkeur voor de Zuidzee wel degelijk beïnvloed was door zijn herinnering aan hoela-hoela-meisjes. Fiji bleek echter allerminst een tempel van de liefde te zijn. De preutse vrou- NA DE LANGE BUSSTAKING ZIDN DE STREEKBUSSEN WEER GAAN RIDDEN DE SITUATIE IS Z.EKER

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 18