Krans overrompelt dromerige Lugthart Zonderop houdt beker in de kast Van Paridon pakt nu wel hoofdprijs Dubbeltitel Sandra Faas Prijzengeld raakt zoek MAANDAG 16 JULI 1990 PAGINA 13 LEIDEN De C-dubbels tijdens de distrietskampioenschappen wer den beheerst door Willem Visser en Sandra Faas. Waar Faas nog een ti tel behaalde, bleef Visser gisteren met lege handen achter. Faas kwam in het vrouwendub- bel C met haar zus Nancy opnieuw tegenover Kim Dirkse te staan. Op nieuw werd het een uitputtingsslag, waarin Dirkse met Inez Batelaan naast haar wederom aan het langste eind trok: 5-7. 6-4. 7-5. Lissenaar Eric Warmerdam bleek in het gemengddubbel C de juiste assistent om clubgenote Sandra Faas toch nog aan een titel te hel pen. Pamela Meijs en Willem Visser bleven in de beslissende fase van de eindstrijd ver achter: 7-6. 3-6. 6-1. Voor Visser was het geen goede dag, want met Erwin Langelaan werd ook de finale van het mannen- dubbel C niet gewonnen. Na eerder al op De Merenwijk de zege behaald te hebben, konden Robert-Paul Hart wijk en Mickel Verkerk een nieuwe titel aan hun palmares toe voegen: 7-5, 3-6, 6-2. Dit ging wel ge paard met veel balverlies, want de hekken bleken niet hoog genoeg om alle gesmashte ballen tegen te houden. Annemarie van Gemund verover de dè titel in het vrouwenenkel C2. Pamela Meijs die in de halve finale twee matchpoints had overleefd te gen Mvrna Krijgsman, trok ook in deze eindstrijd na drie sets aan het kortste eind: 4-6, 6-2, 6-1. De overwinning in het manne- nenkel C2 ging eveneens naar Fo- rescate. Groundsman Erik-Paul van Weeren toonde eens te meer aan een allround-sportman te zijn. Wed strijdleider en hoofdscheidsrechter Taco Stoppels legde nog wel beslag op de eerste set. maar daarmee was de koek voor de Unicummer op: 2-6, 6-2. 6-4. Yvonne Schoordijk behaalde in het vrouwenenkel Dl haar zoveel ste titel. Celine Froma dolf met 6-3, 6-4 het onderspit. Voorlopig lijkt de Merenwijkse onaantastbaar in D. Alexander Balk incasseerde evenals op Lisse in het mannenen- kel Dl een nederlaag tegen de dit seizoen nog ongeslagen Jan-Willem Gilijamse: 6-4. 7-6. M.H. LEIDEN Tennisser Martijn Krans, districtswinnaar in B. bleek gisteren op Unicum zijn enveloppe met geldelijke in houd (150 gulden) te missen. Krans had zijn enveloppe op een stoel langs de baan laten liggen, waarna een toeschouwer een speler verzocht die aan Krans te overhandigen. Die enveloppe heeft Krans nooit ontvangen. De speler die de enveloppe zou overdragen gaf toe de prijs in handen gehad te hebben. Hij had de enveloppe op een tafel neergelegd, zo zei hij. Toen hij op initiatief van de wedstrijdlei ding werd geconfronteerd met de toeschouwer die hem naar Krans had gestuurd, trok hij ge pikeerd zijn portemonnee en overhandigde Krans 150 gulden. Een enveloppe met waardebon van dubbelspeler Joly Drok ver dween ook spoorloos. De wed strijdleiding deelde mee dit on gerief met Drok te verrekenen. Winst voor Jaite GSTAAD - Martin Jaite heeft giste ren in Gstaad zijn elfde toernooize ge behaald. De 25-jarige Argentijn se gravelspecialist versloeg in de fi nale van het met ruim 500.000 gul den gedoteerde toernooi om de open Zwitserse titel de ongeplaats te Sergi Bruguera. De 19-jarige Spanjaard was alleen in de tweede set partij voor Jaite: 6-3 6-7 6-2 6-2 in iets meer dan drie uur. LEIDEN - Jan Willem Lugthart vroeg gisteren in de finale van de districtskampioen schappen aan de 'umpire' hoeveel het stond. De scheidsrechter gaf keurig de stand door waarna de Katwijkse tennisser zich eens achter deoren krabde. Hij had matchpoint tegen in het duel met Martijn Krans... Dat had het publiek op het Unicum-park al veel eerder ge constateerd. maar de 'dromer' op de baan moest er nog even op worden gewezen. Lugthart kon het naderende onheil niet meer afwenden. Unicummer Krans pakte zijn eerste dis- trictstitel met 7-5, 6-2. Martijn Krans legde beslag op zijn eerste districtstennistitel. Lugthart was er met zijn gedachten niet echt meer bij in de tweede set van de eindstrijd in B. "Het zegt toch genoeg als ik de stand niet eens meer weet. Ik was helemaal op. Sloeg makkelijke ballen in het net en uit. Ik was mezelf niet". Na de partij toonde de 25-jarige ti- telfavoriet zich attenter dan op de baan. Hij schonk zijn bos bloemen die hij had gekregen van wedstrijd leider Lodewijk Kallenberg aan de trouwste bezoeker van de Leidse tennisparken, mevrouw Kasten. "U heeft beter gekeken dan ik heb ge speeld", zei Lugthart, overlopend van zelfkritiek. De kustbewoner is weer terug in het B-circuit en is in vrijwel elk toernooi in de regio torenhoog favo riet. Hij won al twee toernooien (Lisse en Sassenheim) en krijgt van de rest van het veld vaak te weinig tegenstand. Maar het bijtertje Mar tijn Krans duwde Lugthart gister middag resoluut van zijn voetstuk. Gravelvreter Als een tennisser niet voor honderd procent bij de les is tegen Martijn Krans dan kan het raar lopen. Het is kwaad kersen eten met deze gravel vreter van het zuiverste water. De 20-jarige student natuurkunde moest gisteren veel loopwerk ver richten tegen de technisch betere Lugthart. maar hij bracht het alle maal op. De hitte en een pijnlijke nek vormden een handicap voor de thuisspeler. Maar hij knokte zich volledig terecht en verdiend naar de zege. "Ik ben de laatste tijd vooruit ge gaan. Mijn spel is veel constanter geworden", verklaarde de winnaar, die de hoofdprijs overnam van zijn clubgenoot Kees Jan Schuilenburg (afwezig op de 25ste districtskam pioenschappen): "Ik heb de laatste weken bovendien veel kritieke par tijen gespeeld. In de kwalifica tieronden van A-toernooien is het hard werken en daar leer je veel van. Steeds op 5-5 staan zorgt er voor dat je beter met de spanning kan omgaan. Een jaar geleden 2akte ik nog wel eens weg op belangrijke momenten. Dat zal nu minder snel gebeuren. Nu kan ik toeslaan als y0 de finale op mijn tegenstander eens een minde- Unicum had Lugthart nog gezegd dag heeft". Zoals gisteren aan de dat hl) maar niemand kon vinden in verduide- g die hem eens te kijk kon zetten. Een kwartier later kwam hij zijn be dwinger tegen. In de eerste set leek er nog niets aan de hand voor de fa- 1 Unicum voriet. die overigens als slechte /eek gele- voorbode al twee keer een drieset- 'het eerst de' kwalificatie 'er had afgewerkt in de vorige ron- A-toernooi. In Tiel bereikte den tLrans bereikte ^le tinale Ontwikkeling Martijn Krans, spelend 2, overleefde den hij het hoofdtoernooi waardoor hij *JH uvoiurov.u.00, x., louter tweesetters). Lugthart speel- inmiddels bij de beste 130 tennis- de n'et z'-,n deste tennis, maar liet Krans voortdurend het vuile werk opknappen. Maar daar is Krans niet Als beloning kreeg hij bij de stand 4-3 in zijn voordeel break waardoor hij op 5-3 Lugthart brak in de volgen- ling die sterke toernooien buiten de J,e regio, het is ook leuk en afwisse lend. Niemand kent Martijn Krans, terwijl men in het Leidse B-veld vooral wil winnen van mij. Buiten de game teru8 (5'4K onder andere de regio kan ik nog lekker ontspan- door het produceren van een schit- nen spelen" terende backhand volley Na zo n "Aan de andere kant heb ik niet klaP moet Je eigenlijk meteen stop- de illusie dat ik veel potten kan bre- Pen r'eP De hersteloperatie ken op A-niveau. Het lijkt me niet bracht hem zelfs op 5-5. maar hij le- slim om alles aan het tennis te ge- verde bij o-o toch weer zijn ser\ ïce- ven. Ook als ik klaar ben met met Same ,n en dus de set mijn studie niet. Die zelfkennis moet je hebben vind ik. Je kan in het beste geval meekomen, maar de echte top is toch te ver weg' Daarna was het over met de Katwijker. Hi j kwam op een 0-3 achterstand in de tweede set. En Daar kan Jan Wiïlem Lufhart. die hoew,'el .h« bij 1-3 no®.twee break' de derde B-titel in het district zijn neus voorbij zag gaan. over meepraten. De tennisleraar van Zee x A A T Duin probeerde het vorig jaar hlJ de 'f3,15415 strohalm schieten. Het n„, srL.„. werd 1-4 en Krans ging fluitend points had om op 2-3 te komen, waarna hij zelf met zijn service de zaak recht zou kunnen zetten, liet ook op het hoogste niveau. "Daar kwam ik gewoon te kort. Als je da gelijks bezig bent en keihard werkt, kom je misschien in de richting van de top 30. Maar wat heb je dan in fei te. Over de grens tel je al helemaal Knap Hij noemt Koudekerker Michael van den Berg als voorbeeld. Die gaan Ton lit "to heeft met hard werken de nationale sub-top bereikt, maar buiten Neder land wil het niet vlotten. "Maar ik heb wel respect voor Michael. Hij MaJnd probeert het tenminste. Dat vind ik bauen toch knap. Hij heeft nog steeds geen en >s a, punten voor de wereldranglijst, maar werkt er hard voor. Misschien dat het straks is mislukt. Dan heb je het in elk geval geprobeerd". naar de finish. Volgens velen had Lugthart het op een lelijke manier af laten weten en was zijn optreden een B-vedette onwaardig. Maar dat zou een mis kenning van de talenten en de vorm van Krans zijn. Lugthart: "Ik wilde heus wel vechten voor mijn derde eenmaal op de liet opbrengen. Martijn heeft verdiend gewonnen, hij was veel constanter. Deze neder- ook behoorlijk dwars. Maandag sta ik weer zeven uur lang aan te geven op Zee en Duin onds om half acht mag ik de baan op bij Hillegom waar ik eerste geplaatste ben. Ik heb er even de ba len van". ROB VAN DER ZANDEN LEIDEN Geheel volgens plan ning heeft Bionda Zonderop de dis- trictstitel in het vrouwenenkel BI gegrepen. Petra Wessels was giste ren niet bij machte enige tegen stand van betekenis te bieden. Sas- kia Paauw won niet grote over macht het vrouwenenkel B2, terwijl Kim Dirkse de beste Cl-speelster. werd op het eigen park van Uni- De finale in het vrouwenenkel BI kende geen verrassende namen. De favoriete Zonderop bleef in de hal ve eindstrijd opmerkelijk ruim Ir ma van Seeters voor. Alleen Petra Wille slaagde erin de Ripse een set afhandig te maken. Wessels hoefde zich helemaal niet in te spannen. De als tweede geplaatste Hillegomse verspeelde tot de finale slechts vier games, waarvan drie tegen halve fi- naliste Elly Reeuwijk. De finale zou dus een herhaling worden van de halve finale van Lisse. Toen wist Zonderop Wessels met 7-5, 6-4 de baas te blijven. Het serveren bleek gisteren voor de vrouwen een moeilijk onderdeel van het tennisspel. In de eerste set werd slechts drie maal een game binnengehaald door de serveerster. Vooral het aantal dubbele fouten was niet bij te houden. Doordat Zonderop bij 5-4 haar opslag wel winnend afsloot, wist zij de eerste set binnen te slepen. Wessels bleef volharden in het spelen op de back hand van Zonderop, die juist met die slag goed op dreef was, zodat Zonderop zonder problemen de tweede spelreeks en dus wederom de titel naar zich toe trok: 6-4, 6-2. Waarde In hoeverre dit kampioenschap eni ge waarde toegedicht kan worden, blijft een vraag. Feit is wel dat enke le sterke speelsters, zoals Cindy Berkhout. Karin Croese en Mirjam Siemerink, de confrontatie niet aan konden of durfden gaan. Boven dien mocht er maar voor eén single ingeschreven worden, zodat de spoeling wel erg dun werd. "In het begin ging het niet zo best. vooral met serveren, maar dat komt doordat ik erg zenuwachtig was. Hoewel ik op Lisse had gewonnen, was ik niet gerust op een goede af loop. Ik kwam naarmate de partij vorderde echter steeds beter in mijn spel, terwijl Wessels zwak bleef spe len. Ik was vooral erg tevreden over mijn aanvallende slagen", aldus de Paauw Saskia Paauw bleek in het vrou wenenkel B2 een klasse apart. In het hele toernooi hoefde zij slechts zes games te incasseren. Tegen standster in de finale was de Lissese Marja Kuipers, die de districtskam- K.VL.T.B district f.KIDEN pioenschappen begon met de inten tie voor het laatst in B mee te spe len. Haar tweede plaats, de eindstrijd ging'met 6-3, 6-0 verloren, lijkt haar eerder naar een BI-status te promoveren dan dat zij volgend seizoen in Cl mee kan doen. Vooral haar overwinning in de halve finale op Wil den Hollander was van hoog gehalte: 6-2, 5-7, 6-4. Dat Paauw volgend seizoen nog in B2 mee kan doen is uitgesloten. De speelster van De Munnik hand haafde haar goede spel van de laatste weken, zodat na de titel op Forescate nu ook het B2- districts kampioenschap werd binnenge haald. "Het ging wel lekker. Nu me nog plaatsen voor de Masters", al dus een bescheiden kampioene. De spannendste vrouwenfinale was die in het Cl-enkelspel, waarin Sandra Faas moest aantreden tegen Kim Dirkse. Faas had vrij gemakke lijk de eindstrijd behaald in tegen stelling tot Dirkse. die in de halve fi nale acht matchpoints had moeten wegwerken tegen Carina Smaal. Evenals in Sassenheim waren de verschillen ook nu weer gering. Faas haalde de eerste set via een tie break binnen, waarna Dirkse op vastheid de stand in evenwicht bracht door een 6-0 zege. In de be slissende reeks bleek ook Dirkse moeite te hebben met het uitmaken van een partij. Pas op het zesde matchpoint sloeg de Unicumse toe: 6-7, 6-0, 6-3. MARTIN HOEKSTRA i beker van wedstrijdleider Lode- Even terug op het park waar hij een jaartje of wat geleden nog zelf speelde was afgelopen week ook Jan Sieme rink. De 20-jarige Rijnsburger, die twee jaar terug nog voor het eerste team van Unicum uitkwam, is inmiddels prof. En het gaat hem goed, want in dat half jaar dat hij 'het vak' uitoefent is hij intussen gestegen van pakweg de 400ste naar de 154ste plaats op de wereldranglijst. Ergens in de buurt dus van Michiel Schapers die in tegenstel ling tot Siemerhik op de terugweg is. "Het gaat inderdaad boven verwachting goed", vindt hij ook zelf, "een dergelijke snelle stijging had ik niet ver wacht. Vooral in het Verre Oosten heb ik goede zaken gedaan met die halve finaleplaats in het Grand Prix toer nooi van Singapore. Mijn doel is nu de Top 100. Dat zal natuurlijk niet meevallen, dat willen er meer. Maar voor lopig gaat het lekker".* Hoewel een dagje 'dsitrict' er nog wel vanaf kon - zijn speciale aandacht ging uit naar de partij tussen de 'oude meester' Herman van der Capllen en Wouter van der Heyde - staat Siemerink een druk programma te wachten. Gisteren is hij vertrokken naar het Finse Tampere voor het Challenger-toemooi aldaar en volgende week neemt hij deel aan de Nationale Kampioenschappen in Son. Uoto Loek Zuydcrduin) LEIDEN Tijdens de districts kampioenschappen veroverde On- no van Paridon zonder problemen de titel in het mannenenkel B2. De favoriet gunde Jan-Arie Bakker gis teren vijf games. Ronald Eleveld be heerste de B-dubbelfinales, terwijl Bennie de Bruin het mannenenkel Cl won. De grote favoriet in het manne nenkel B2, Van Paridon, kon uitge rust aan de eindstrijd beginnen, want Erik Bolten had in de halve fi nale nauwelijks tegenstand kunnen bieden: 6-3, 6-0. De andere finalist. Bakker, was niet zonder moeite zo ver gekomen. Sjoerd van der Mark hield hem drie lange sets bezig: 6-4. 3-6, 6-4. De hard serverende Bakker ken de een goed begin in de eindstrijd, maar moest in de zesde game voor het eerst zijn opslag afstaan. Van Paridon, vorig jaar nog verliezend B2-finalist, maakte goed gebruik van deze break, zodat de eerste set met 6-3 naar de Unicummer ging. In de tweede spelreeks bleef Van Pa ridon de bétere, zodat Bakker in zijn eerste B2-finale naast de hoofdprijs greep: 6-3, 6-2. "Bakker ging te weinig de rally aan met zijn sterke spinslagen. In plaats daarvan wilde hij te veel sco ren met zijn service, waardoor hij moest forcereh. Bij mij liep mijn op slag goed evenals mijn returns. Ik wil nu mijn krachten wel eens me ten met de echte toppers, want ik denk tegen hen best wel een kans te maken, zéker gezien de slechte Bl- finale van dit jaar", aldus Van Parid on, die nog een bemoedigend woord had voor Pieter Guyt "Het is jammer dat hij al zo snel tegen mij moest spelen. Nu ging hij er vroeg uit, zodat hij voorlopig niet ge plaatst zal worden. Dat is mijns in ziens niet terecht, want ik vind hem beter dan een Erik Bolten. die wel beschermd wordt". Ronald Eleveld was heer en mees ter in de dubbelspelen. Met Hille- gommer Marcel Vink aan zijn zij werd de finale in het mannendub- bel B bereikt na een moeizame drie setter tegen de verrassende combi natie Marco Visser/Maarten Kallen berg. In de eindstrijd troffen zij Mare Nagelkerken en Charles As- selbergs. die verantwoordelijk wa ren geweest voor de uitschakeling van de grote favorieten Jan-Willem Lugthart en Leon Damen. In de eer ste set verloor niemand zijn service- game, waarna Vink/Eleveld in de tiebreak een 4-1 voorsprong namen. Dit bleek niet voldoende, want de eerste spelreeks ging toch naar de Alphenaren. In de resterende sets viel slechts tweemaal een break te noteren, telkens in het voordeel van Vink/Eleveld. Hierdoor kon Vink zijn zesde dubbelspeltitel behalen: 6-7, 6-3, 6-4. De mooiste bal in de wedstrijd kwam echter op naam van Nagelkerken. die een lob tussen zijn benen achterwaarts terugspeel de en daarmee Vink/Eleveld aan het net passeerde. In het gemengddubbel B vormde Eleveld een koppel met Bionda Zonderop. Tegenstander Herman van der Capellen, die in de halve eindstrijd uitstekend had gespeeld, kende nu een mindere dag. Door een zeer sterk spelende Irma van Seeters bleef het duo van De Meren wijk in de tweede set niettemin in het spoor van de Unicummers, maar die paar kansen op setwinst werden niet benut. "De belangrijk ste regel voor goed dubbelen is het vinden van een sterke partner", al dus Eleveld. die via 6-2, 7-6 zijn tweede dubbelspeltitel behaalde. De Bruin Bennie de Bruin werd de winnaar in het sterke veld van het mannenen kel Cl. Ondanks zijn plaatsing als nummer één was De Bruin niet fa voriet voor de zege. Dat was Ronald Lammens, die in de halve eindstrijd overtuigde met een 6-3, 6-0 zege op Robert-Paul Hartwijk. In de finale bereikte Lammens nimmer dat ho ge niveau. In de tweede set leek Lammens nog terug te komen en er een derde spelreeks uit te slepen, maar op het beslissende moment sloeg De Bruin toe met een ver keerd geraakte volley 6-2, 7-6. Lam mens was niet tevreden met zijn spel in de finale, maar kon toch te rugzien op een geslaagd toernooi. M.H. Fromberg succesvol BAASTAD - In het tennistoernooi van Baastad toonde de 20-jahge Australiër Richard Fromberg zich het sterkst. Hij wees in de eindstrijd de even oude, sterk opkomende Zweed Magnus Larsson, terug met 6-2 7-6. Fromberg, 33ste van de we reld en daarmee beste van zijn land. leidde al snel met 5-0 in de eerste set. Daarna slaagde Larsson er in beter tegenspel te bieden.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 13