Veel hervormers in partijtop Sovjetunie 'Landverrader' Zhao Ziyang keert terug in politiek China Rabin steekt gebrandmerkte Peresnaar de kroon Griekse premier wijst vriend aan als rechter OVERLEG OP DAK DINSDAG 10 JULI 1990 BUITENLAND PAGINA 7 Buitenland kort Duitse verkiezingen Ook In de grote coalitie in de DDR zijn nu meningsverschillen ont staan over de gezamenlijke Duitse verkiezingen dit jaar. De SPD heeft premier Lothar de Maizière verwe ten dat hij, met zijn pleidooi voor aparte verkiezingen in de DDR met een 3 procent drempel, een zuiver CDU-standpunt vertolkt en geen opvatting van de coalitie. Hongerstaking Vijf vermeende drugsbaronnen die in een Colombiaanse gevangenis wachten op uitlevering aan de Vere nigde Staten, zijn gisteren in hon gerstaking gegaan. De advocaten hebben tot morgen de tijd beroep aan te tekenen tegen de beslissing van uitwijzing. Losgeld viool Criminelen die driejaar geleden een Stradivarius ontvreemdden hebben volgens de Italiaanse krant Corriere della Sera een losgeld geëist van bij na vijf miljoen gulden. De viool, 273 jaar oud, is nog eigendom geweest van de laatste Russische tsaar Niko- laas III en zou nu in handen zijn van een Turijnse misdaadorganisatie. Het instrument werd in april 1987 gestolen van de Franse musicus Pierre Annoyal tijdens een verblijf in Turijn. Malaysia In verband met een staatsgreep in het tot de Malaysische Federatie be horende sabah zijn gisteren acht mensen, onder wie drie politieoffi cieren, gearresteerd. De groep zou van plan zijn geweest om Sabah, in het uiterste noorden van Borneo, van de Malaysische Federatie af te scheiden. De acht zouden huurlin gen in dienst hebben willen nemen voor een geheim leger. Mijnwerkers houden vast aan staking Van onze correspondent Hans Geleijnse MOSKOU - De Sovjet-communisten krijgen een partijleiding die niet wordt gedomineerd door conservatieven. Het 28ste partijcongres besloot gisteren dat het nieuwe politburo, het dagelijks bestuur van de partij, wordt uitgebreid met de partijchefs van de vijftien re publieken. Een meerderheid van hen kan worden gerekend tot de geestverwanten van partijleider Gorbatsjov. Het politburo wordt vermoedelijk over enkele dagen gekozen en zal twee keer zoveel leden tellen als het huidige college van twaalf. De ge wijzigde structuur komt tegemoet aan de wensen van de niet-Russi- sche republieken, die nu zijn onder vertegenwoordigd. Gorbatsjov, tevens president, is praktisch zeker van herverkiezing als secretaris-generaal. Het voorstel tot benoeming van een partijvoor zitter, die politiek leiding zou ge ven, en een eerste secretaris, verant woordelijk voor de partij-organisa tie, haalde het niet. Volgens gedelegeerden was Gor batsjov daar vierkant tegen, omdat daarmee zijn controle op het partij apparaat zou verdwijnen. Volgens Lusjinski is de Oekrainse parle- 'Maar 9 agenten KGB overgelopen' MOSKOU (AP) - KGB-chef Vladi mir Kijoetsjkov heeft op het partij congres in Moskou de verklaring van de voormalige KGB-generaal Oleg Kaloegin, dat de laatste elf jaar twintig KGB-agenten naar het Wes ten zouden zijn overgelopen, tegen gesproken. Volgens de KGB-chef zijn in die periode maar negen spionnen overgelopen. Hij voegde eraan toe dat onlangs een spion van een nog onbekend land was gear resteerd en ook twee Sovjet-bur gers op verdenking van spionage waren aangehouden. mentsvoorzitter Vladimir Ivasjko een goed alternatief. Ivasjko be hoort tot de oude garde, maar wordt tot het Gorbatsjov-kamp gerekend. Op het congres blijft de kloof tus sen conservatief en centrum-links overigens duidelijk aanwezig. Gis teren verweet Aleksander Jakovlev, adviseur van Gorbatsjov en een ra dicale hervormer, zijn politieke te genstanders van een 'lastercampag ne' en 'valse beschuldigingen'. In de wandelgangen circuleerden kopie ën van een toespraak die Jakovlev vorige week heeft gehouden voor afgevaardigden van de jeugdorgani satie Konsomol en het radicale De mocratische Platform. Jakovlev, die al heeft aangekon digd niet in het politburo te willen terugkeren, zou hen hebben geadvi seerd uit de partij te stappen. Vol gens Jakovlev heeft hij hen echter juist opgeroepen om in de partij te blijven strijden voor vernieuwing. "De verantwoordelijken voor deze campagne kunnen misschien mijn politieke carrière bekorten, maar me nooit het zwijgen opleggen". Het congres stemde vervolgens voor het voorstel om een speciale commissie de falsificaties te laten onderzoeken. De conservatieve militairen, die de afgelopen dagen veel kritiek hebben geuit op de volgens hen ver zwakte internationale positie van de Sovjet-Unie, kregen gisteren eni ge bijval van het congres. In een resolutie werd vastgesteld, dat er nog steeds sprake is van een militai re dreiging en de Sovjet-defensie moet worden versterkt. Maar ge heel tegensteld aan de opvattingen ATHENE - De benoeming door de Griekse regering-Mitsotakis van Vasilis Kokkinos als president van het Griekse Hooggerechtshof is niet alleen bij de oppositiepartijen in slechte aarde gevallen. Zelfs Kostis Stefanopoulos, leider van de kleine rechtse partij Democratische Ver nieuwing van wier parlementaire steun de regering afhankelijk is, noemde haar 'onhandig' omdat zij de verdenking van partijdigheid op werpt. Kokkinos is de opvolger van Jan nis Grivas die op 30 juni de pen sioengerechtigde leeftijd bereikte. Als president van het Hoogge rechtshof zal hij de twee bijzondere rechtbanken moeten voorzitten die twee schandalen moet behandelen waarbij de socialistische oud-pre- Overleg tijdens het congres in Moskou tussen de minister van defensie Dimitri Iazov midden) en twee delegatie-leden. (foto anp> Presidentsverkiezing Irak dit jaar. PARIJS (AP) - De Iraakse president Saddam Husayn heeft voor later dit jaar presidentsverkiezingen aange kondigd. Hij deed dat in een inter view met de Franse televisiezender TF1. De Iraakse president heeft al eer der gesproken over vrije verkiezin gen, maar in het interview, dat zon dagavond in Baghdad werd opge nomen en gisteren uitgezonden, noemt hij voor het eerst een termijn. "Het volk zal beslissen wie het zal kiezen: Saddam Husayn of een an der. Hij die door het volk gekozen wordt zal de beste zijn. Wij geloven in de keuze van het volk," zei de Iraakse leider, die aankondigde dat westerse media de verkiezingen mogen volgen "zodat zij met eigen ogen kunnen zien dat ze op demo cratische wijze worden gehouden". Gevraagd naar de berichten over de Iraakse chemische bewapening en de pogingen om een "superka non" te verwerven, zei Saddam dat het "geen misdrijf' is als een staat zich ter verdediging bewapent. In zaak-Papandreou mier Andreas Papandreou betrok ken zou zijn: het bankschandaal- Koskotas en het afluisterschandaal rond de telefoondienst. Premier Mitsotakis heeft bij het benoemen van Kokkinos - een per soonlijke vriend - maar liefst negen andere rechters die meer ervaring hebben, gepasseerd. Zelf spreekt Mitsotakis nog steeds van een be noeming op grond van verdiensten. Hij herinnert eraan dat onder Pa pandreou acht jaar lang een eenzij dig benoemingsbeleid is gevoerd dat nu moet worden rechtgezet. Mochten de beide, in het parle ment door loting aangewezen, der- tienkoppige rechtbanken het 'schuldig' uitspreken over Papan dreou en vier van zijn oud-minis ters, dan zal dat, niet alleen door de oppositie, worden toegeschreven aan politieke factoren. Hiermee heeft de procedure van 'katharsis' van de hervormers is deze resolutie niet. Staking De mijnwerkers in Siberië en de Oekraine hebben zich in overgrote meerderheid niets aangetrokken van de oproep van Gorbatsjov en premier Ryzjkov om een voor mor gen geplande waarschuwingssta king af te blazen. Er blijkt wel een aanzienlijke minderheid te zijn die de voorkeur geeft aan doorwerken. Joeri Boldarev, leider van het sta kingscomité in de Oekrainse pro vincie Donetsk, zei gisteren desge vraagd dat Gorbatsjovs oproep 'overdreven' was. "De staking is ge richt tegen de conservatieven. De mijnwerkers staan aan de kant van Gorbatsjov; hij moet hun kant kie- Delegatie benoemd onderhandelingen met Litouwen MOSKOU (AP) - De Sovjet-regering heeft een eerste concrete stap gezet in de richting van onderhandelin gen met Litouwen door een zware delegatie te benoemen die deze on derhandelingen moet gaan voeren. President Gorbatsjov heeft premier Ryzjkov aangezocht om de 22-kop- pige delegatie te leiden, heeft Sov jet-persbureau TASS gemeld. Van de delegatie maken onder an deren deel uit Joeri Masljoekov, het hoofd van het centrale plannings bureau Gosplan, minister van bin nenlandse zaken Vadim Bakatin, le gerstafchef Michail Moisejev en plaatsvervangend KGB-chef Filipp Bopkov. Litouwen riep op 11 maart van dit jaar de onafhankelijkheid uit. On der druk van een economische blokkade door Moskou stemde het Litouwse parlement er op 29 juni mee in de onafhankelijkheidsver klaring voor honderd dagen te be vriezen. In ruil daarvoor werd de economische blokkade opgeheven en zegde Moskou onderhandelin gen toe. Cubanen vluchten ambassade in HAVANA (Rtr/AFP) - De Cu baanse autoriteiten hebben een voorstel afgewezen van de Tsjechoslowaakse ambassade in Havana om te bemiddelen in de zaak van vijf Cubaanse dissidenten, die gisterochtend het ambassadege bouw zijn binnen gevlucht. Een Cu baanse regeringsfunctionaris ver klaarde dat de regering bereid is di rect met de dissidenten te spreken, maar dat bemiddeling door de Tsjechoslowaakse ambassade niet wordt aanvaard. De Cubanen willen geen politiek asiel, maar op Cuba werken en poli tiek bedrijven, aldus een woord voerder van de ambassade. LEIPZIG - De Oostduitse minister Peter-Michael Diestel pleegt op het dak van de gevangenis in Leipzig overleg met gevangenen die in staking zijn gegaan om betere omstandigheden af te dwingen. Na de onderhandelingen met de minister werd de staking beëindigd. (toto ap) SINGAPORE (GPD) - Zhao Ziyang, de vorig jaar in ongenade gevallen Chinese partijleider, heeft een positie in de regering aangebo den gekregen door China's sterke man Deng Xioping. Het in Hong kong verschijnende pro-Chinese maandblad De Spiegel, dat nauwe contacten heeft met het Chinese lei derschap in Peking, heeft dat giste ren gemeld. Deng zou zijn aanbod hebben ge daan tijdens een onderhoud met Zhao. Hij zou hem te verstaan heb ben gegeven dat de ex-partijchef er rekening mee moet houden dat hij op de "lange termijn weer een lei dende rol zal spelen". Deng zou Zhao hebben gevraagd om volgend jaar herfst met zijn nieuwe baan te beginnen. In de tus sentijd kan Zhao de provincies be zoeken, de economische ontwikke lingen bestuderen en nadenken over de richting die de partij in de toekomst op moet gaan. Dit tegen de achtergrond van de ontwikkelin gen in Oost-Europa en de Sovjetu nie. Zhao zou hebben geantwoord dat "het zijn hoop was weer aan de slag te kunnen gaan". Zhao Ziyang is een bescherme ling van Deng, en werd beschouwd als de motor achter de economische hervormingen. Tijdens de pro-de mocratische betogingen vorig jaar juni koos Zhao de kant van de stu denten. Hij verloor de daarop vol gende machtsstrijd van de conser vatieven onder leiding van Li Peng. Peng is een politieke vriend van Chen Yun, de leider van de harde lijn in de partijtop. Zhao behield echter zijn lidmaatschap van de Communistische Partij, ondanks dat de conservatieven hem bestem pelden als contra-revolutionair, een term die in China ongeveer gelijk staat aan 'landverrader'. Volgens Zhao's opvolger Jiang Zemin is het onderzoek naar de rol van Zhao tijdens het pro-democra tisch protest nog niet afgesloten. China-waarnemers leiden uit het gesprek tussen Deng en Zhao af dat Zhao binnenkort in het openbaar van alle blaam wordt gezuiverd. Deng heeft al vanaf vorig jaar okto ber de conservatieven ervan weer houden om voorgoed met Zhao af te rekenen. Zhao zou in het gesprek met Deng ook enig berouw hebben ge toond. Volgens De Spiegel heeft de voormalige partijleider toegegeven het gevaar van de pro-democrati sche beweging niet te hebben on derkend, en dat dat heeft geleid tot instabiliteit in het land en in de Par tij. Maar Zhao zou ook hebben ge zegd dat zelfs zonder de mislukte pro-democratische beweging, som mige mensen in de top erop uit wa ren om hem ten val te brengen. Volgens het blad heeft Deng ook gezegd, dat hij van plan is om de Centrale Advies Commissie van de Partij, waarin de ouderlingen van de partij zitten, op te heffen. Alle be jaarde politieke veteranen zouden zich dan tegen 1992 kunnen terug trekken. Deng suggereerde ook de oprichting van een centrale anti corruptie eenheid, na de opheffing van de adviescommissie. Van onze correspondent Ad Bloemendaal TEL AVIV - Het is weer oorlog in de Israëlische Arbeiderspartij. Twee jaar voor de volgende parle mentsverkiezingen hebben de oude rivalen Shimon Peres en Jitschak Rabin de strijd aangebonden, of be ter gezegd: Rabin heeft de huidige partijleider uitgedaagd. In dit mee dogenloze gevecht liggen de kaar ten voor Peres niet bijster gunstig: zelfs traditionele aanhangers begin nen zich tegen hem te keren. De Ar beiderspartij, redeneren ze, ver keert in grote moeilijkheden en om dat Peres het stigma draagt van de eeuwige verliezer, kan alleen Rabin redding bieden. Aanhangers van de twee kampen, die campagnehoofdkwartieren heb ben ingericht in Tel Aviv, lobbyen fervent onder de leden van de Par tijraad, die uiteindelijk over het lei derschap beslissen. Niet alleen poli tieke en ideologische argumenten spelen daarbij een rol. De aanhang van Rabin kan bij een overwinning meer banen en functies opeisen in de partij en de ermee verbonden be drijven en vakverenigingen, uiter aard ten koste van de Peres-getrou- Shimon Peres (67) en Jitschak Rabin (68) vertegenwoordigen wat het vredesproces betreft respectie velijk de 'duiven' en 'haviken' bin nen de Arbeiderspartij. Maar dat zijn relatieve begrippen. Ook voor Rabin is een 'groot Israël' geen hei lig doel. Net als Peres, en in tegen stelling tot de Likoed, is hij bereid een groot deel van de in 1967 bezette gebieden op te geven, in ruil voor vrede. Zelfs zijn harde taal aan het adres van de PLO moet met een korrel zout worden genomen. Als het erop aan komt, moet hg toegeven dat een vredesproces zonder enigerlei me dewerking van die organisatie niet mogelijk is. En in tegenstelling tot Shamir had Rabin geen probleem met het voorstel van de Amerikaan se minister Baker enkele gedepor teerde Palestijnen en Palestijnen 'met een adres in Oost-Jeruzalem' op te nemen in de onderhandelings delegatie naar overleg met Israël in Cairo. Aan de andere kant is hij het met Shamir eens dat alleen kleine stappen een vredesproces op gang kunnen brengen. Peres is meer geneigd ook andere mogelijkheden, zelfs een internatio nale vredesconferentie, te overwe gen. Hij kan ook bogen op een be scheiden succes in vredesonder handelingen. In 1987 bereikte hij als minister van buitenlandse zaken in Londen een akkoord met de Jordaanse koning Hoessein, dat overigens onmiddellijk door de Li koed de grond in werd geboord. Eeuwige verliezer Rabin gebruikte dat voorbeeld na dien ter ondersteuning van zijn theorie dat zonder ten minste een deel van de Likoed geen vredesre geling mogelijk is. Vandaar ook dat hij veel langer dan Peres heeft aan gedrongen op de instandhouding van de regering van nationale een heid onder Shamir. Rabin ontwierp samen met de Likoed-leider het in mei vorig jaar gepresenteerde Israë lische vredesplan, met autonomie voor de Palestijnen als een voorlo pige regeling. Volgens hem behels^ de dat plan het uiterste waartoe Is raël gegeven de politieke omstan digheden kan gaan. Peres heeft in de twee jaar van zijn premierschap (1984-1986) laten zien dat hij in staat is besluiten te nemen. De terugtrekking van het Israëlische leger uit Libanon en de succesvolle bestrijding van de hy- 'Eeuwige verliezer' Rabin (r) en zi; steeds naar bloed ruikt'. perinfiatie waren grotendeels het resultaat zijn overtuigingskracht. Tegen het eind van zijn termijn was hij de populairste politicus in het land, maar die populariteit hield geen stand tot de verkiezingen van 1988. De Arbeiderspartij deed het daar bij niet best en moest genoegen ne men met een plaats in een door de Likoed gedomineerde regering van nationale eenheid. Peres stond weer bekend als 'eeuwige verliezer' en dat imago werd nog versterkt door zgn stuntelige poging, eerder dit jaar, een links-religieus kabinet te vormen. Na dat debacle had Pe res er beter aan gedaan de eer aan zichzelf te houden en af te treden. n opponent Peres, de 'havik die nog (archieffoto) Nu staat hem waarschijnlijk een weinig eervolle laatste nederlaag te wachten in de komende bijeen komst van de Partijraad. 'Mister Intifada' In opiniepeilingen komt Jitschak Rabin al enige tijd naar voren als de populairste politicus in Israël. Ook in de Likoed, waar men Shamir op zijn best beschouwt als een nogal kleurloze leider, ondervindt de oud minister van defensie waardering. Of dat ook betekent dat Likoed-aan- hangers bereid zgn bij de volgende verkiezingen op hem te stemmen, is vers twee. De nieuwe steun voor Rabin on der een deel van de 'duiven' in zijn partij heeft een strikt pragmatische achtergrond. Men redeneert daar dat de verkiezing van Rabin als par tijleider weliswaar een aantal linkse kiezers zal veijagen, maar die men sen gaan naar de kleine linkse par tijen waardoor het linkse blok als zodanig geen schade lijdt. Aan de andere kant zal Rabin misschien stemmen kunnen aantrekken van gematigde Likoed-aanhangers, die nooit op Peres zouden stemmen. Met andere woorden: Rabin kan de Arbeiderspartij en de kleine link se partijen samen netto winst bezor gen, terwijl Peres alleen maar kie zers zal veijagen naar het rechtse blok. Maar zulk pragmatisme is niet aan iedereen besteed. Een groep 'academici voor Peres' betoogde vo rige week dat de plotselinge belang stelling voor Rabin moreel verwer pelijk is. De oud-minister van de fensie is immers 'Mister Intifada', de 'armen- en benenbreker, die Is- raëls morele afgang vertegenwoor digt en die nog steeds naar bloed ruikt'. Volgens de socialistische weten schappers houdt Rabin er geen en kele visie op na, is hij sociaal gezien volstrekt ongevoelig en politiek ge zien onbekwaam. Hij zou de partij hebben veranderd in een 'tweede Likoed' en nu van plan zijn Peres' hoofd feestelijk aan te bieden aan Shamir, als toegangsprijs voor een nieuwe regering van nationale een heid. Op 22 juli zal de socialistische Partgraad zich uitspreken over de vraag wanneer en op welke manier de strijd om het leiderschap zal wor den beslist. De aanhang van Rabin wil het liefst nog deze maand duide lijkheid. Peres doet er alles aan om een beslissing zo lang mogelijk uit te stellen, maar zijn hoofd steekt al door de strop. (het schoon schip maken na de soci alistische regering) voortijdig schipbreuk geleden. Zo denken ook de linkse partijen erover. Intussen is een derde bijzondere rechtbank nu al een maand bezig met de behandeling van een kleiner schandaal. Ook daarbij is een socia listische oud-minister betrokken. Het gaat tegen Nikos Athanasopou- los en zeven ambtenaren. Zij zouden zich in 1986 hebben schuldig gemaakt aan het dekken van een fraude, waarbij een partij van bijna tienduizend ton Joegosla vische maïs als Griekse naar België was doorverkocht. Dat gebeurde omdat er in EG-verband een veel hogere prijs voor kon worden ge vraagd. Toen de EG erachter kwam, probeerde de adjunct-minister van financiën de inspecteurs met valse papieren op een dwaalspoor te brengen. Leider guerrilla Peru ontsnapt uit gevangenis Van onze correspondent Rob Sprenkels MEXICO-STAD - De leider van de Tupac Amaru, de qua aanhang tweede guerrilla-organisatie in Peru, is gisteren ontsnapt uit de best bewaakte gevangenis van het land. Met Victor Polay glipten nog 47 gevangenen weg uit het nabij Li ma gelegen complex door een van buitenaf gegraven tunnel. Leger en politie hebben meteen een massale zoekactie ingezet. De onmetelijke krottenwijken rond Li ma worden een voor een uitge kamd. Vannacht waren al duizen den mensen opgepakt. Van de ont snapte gevangenen was echter nog geen spoor gevonden. Alles duidt erop dat Polay bij zijn ontsnapping op medeplichtigheid van verschillende gevangenisauto riteiten heeft kunnen rekenen. Po lay verbleef namelijk niet in het pa viljoen waar de tunnel naar toe was gegraven, maar stond onder specia le bewaking. Deze cipiers, zo meld den lokale radiostations, zijn inmid dels gearresteerd. President Alan Garcia, die óóit met Polay in de schoolbanken zat, zei vannacht dat hij 'woedend' was. Bij wijze van represaille stelde hij het overhandigen van een aantal gloednieuwe politiewagens uit tot nader order. Maar dat heeft niet kunnen verhinderen dat heel wat Peruanen zich afvragen Garcia er soms toch wat mee te maken heeft gehad. Want over drie weken draagt hij de macht over aan Alberto Fuji mori. En Garcia en Polay waren vroeger immers jeugdvrienden. Vier jaar cel voor ex-partijleider in Tsjechoslowakije PRAAG (Rtr/AFP) - In Tsjechoslo wakije is de communistische ex- partijleider van Praag, Miroslav Stepan, tot vier jaar cel veroordeeld wegens zijn aandeel in de onder drukking van betogingen tegen het communistische bewind in Praag de afgelopen twee jaar. Na een ne gen dagen durend proces werd Ste pan schuldig bevonden aan machts misbruik en het toelaten van crimi nele acties bij betogingen in de hoofdstad in oktober 1988 en janua ri 1989. Het hof achtte bewezen dat Ste pan de politie toen bevel heeft gege ven met wapenstokken, honden, traangas en waterkanonnen duizen den betogers uiteen te drijven, ter wijl hij daartoe niet de grondwette lijke bevoegdheden had. Een van de betogers die bij de demonstratie in januari 1989 werd aangehouden was de huidige president Vaclav Havel. Stepan, die sinds 23 december vast zit, keek verrast bij het aanho ren van het vonnis en schudde daar bij het hoofd. Hij ontkende de aan klacht en erkende alleen zijn 'poli tieke verantwoordelijkheid'. De afgelopen weken heeft de be volking voortdurend maatregelen tegen Stepan geëist. Als een van de eerste communistische leiders werd hij in december samen met se cretaris-generaal Milos Jakes uit de partij gezet. Veertien doden bij bombardementen Israël in Libanon Van onze correspondent Ad Bloemendaal TEL AVIV - Veertien mensen zijn gisteren om het leven gekomen bij bombardementen door de Israëli sche lucht- en landmacht in Liba non. In de ochtend voerden vier Phantom-straaljagers een aanval uit op stellingen van de pro-Iraanse He- zbollah-organisatie bg het dorp A- Lueiza, veertig kilometer ten zui den van Beiroet. Later op de dag bombardeerden Israëlische tanks en artillerie posi ties ten noorden van de door Israël ingestelde 'veiligheidszone', in het uiterste zuiden van het land. Ze werden geholpen door eenheden van het Zuidlibanese Leger, de on der Israëlische protectie opereren de militie. Tegen de avond schoot Hezbollah een aantal Katyusha-ra- ketten af op doelen in de veilig heidszone. Daarbij raakte niemand gewond. Westerse inlichtingendiensten houden rekening met een Israëli sche luchtaanval op Iraakse militai re installaties in Mauritanië. Het hoofd van de politieke afdeling van de Westduitse inlichtingendienst zou dat vorige week hebben ver klaard in een besloten bijeenkomst met hoge Westduitse ambtenaren, politici en diplomaten.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 7