Verzet CDA tegen hogere btw-tarieven Met de ov-jaarkaart kanmis gaan 'Krakersproces is één grote zeepbel' 'De gemeente maakt ons kapot' SSHSiHsiS gSHSSSs SkSSSSSS Spinnen vrijen bijna als mensen Studie naar effect 'stickie' op rijgedrag 'n Kijkje in de keuken van morgen^ DINSDAG 10 JULI 1990 PAGINA 3 Getouwtrek over begroting '91 DEN HAAG (GPD) Het CDA is tegen een plan van minis ter Kok (financiën) om de financiële problemen voor 1991 deels op te lossen door het verhogen van btw-tarieven voor sommige goederen en diensten. De christen-democraten voelen ook niets voor het verhogen van bepaalde accijnzen. In plaats van beide maatregelen wil het CDA forser snoeien in overheidssubsidies aan burgers en bedrijven. Het korten op subsidies aan burgers valt echter verkeerd bij de PvdA. Kok zit voor 1991 nog met een gat van 800 miljoen gulden. Hij wil dit niet opvangen door extra bezuini- i burgers. De PvdA, daarin ge- uït verhori vanen j ju*nex verooa vanen. Koopkracht In de discussie rond de koopkracht 1991, die formeel pas in augustus binnen het kabinet gevoerd zal wor den, ligt het CDA eveneens dwars. Binnenland kort Bevers geboren Een paartje bevers in de Biesbosch Komt heeft onlangs enkele jongen gekre- werk gen. Om hoeveel jongen het precies der kans op gaat is nog niet bekend. Het minis- De Veren terie van landbouw, natuurbeheer Gemeenten (VNG) en visserij heeft dit bekendge maakt. De afgelopen twee jaar zijn geen problemen twintig bevers in de Biesbosch uit- vrijheid gezet. De dieren worden v zendertje in de gaten gehouden. En- fende artikel kele uitgezette bevers zijn inmid dels overleden. Opnamestop Het Amsterdamse verpleeghuis De ^gemMnTmgaat"met'dë,^rije neemt voorlopig geen ningsuiting, zegt dat het wel kan Drie Hov patiënten meer op op de psychoge- Axct vci riatrische en somatische afdelin- door middel 'i gen. Volgens woordvoerder Belde- rok kampt De Drie Hoven met ern stige problemen bij het vervullen van vacatures. De personele bezet ting is met ongeveer een kwart te ruggebracht als gevolg van ziekte en vacatures die niet kunnen wor den opgevuld bij gebrek aan vol doende gekwalificeerd >personeel in de regio. VVD Een commissie onder leiding van voormalig WD-Europarlementari- ër mr. H. Nord zal zich de komende tijd gaan buigen over de politieke koers die de VVD de komende jaren moet gaan volgen. De commissie le vert begin november een nota af die uitgangspunt zal zijn bij het opstel len van het verkiezingsprogramma voor de periode 1994-1998. Van de commissie maken deel uit de oud ministers Van Aardenne en Kort hals Altes, het Amsterdamse WD- raadslid A.L. van der Stoel en de Groningse commissaris van de ko ningin, Vonhoff. Huwelijk De kleine rechtse fracties RPF, SGP en GPV hebben weinig ver trouwen in PvdA-minister d'Anco- na (cultuur) als het gaat om het hu welijk. De Kamerleden Leerling, Van der Vlies en Schutte hebben schriftelijke vragen gesteld over 's ministers uitspraken op 30 juni, toen zij op de homo-manifestatie Roze Zaterdag in Zwolle het feno meen huwelijk aan de kaak stelde. D'Ancona zei het huwelijk niet de meest ideale regeling te vinden en vindt dat er betere wettelijke rege lingen moeten komen om relaties over en weer te ordenen. LAAG-SOEREN (GPD) - "De ge meente heeft ons bewust kapot ge maakt". Frits Grijpstra heeft moeite om zijn stem in bedwang te houden. Met enkele vrienden is hij bezig met het afbreken van zijn gloednieuwe Finse woning in Laag-Soeren. Na een jarenlange juridische strijd moest Grijpstra het onderspit del ven. Vrijdag gaf de rechter de ge meente groen licht voor de ontrui ming en sloop van het huis. "Er zijn fouten gemaakt", erkent hij. "Maar dat deze zinloze kapitaalvernieti ging daarvan het gevolg moet zijn, dat gaat er bij mij niet in". Dit weekeinde ging de beuk erin. Met behulp van een kraanwagen en vijftien opgetrommelde vrienden is de houten woning zondagmiddag al Geen vergunning: man moet huis slopen ton aan sloopkosten op mijn bureau gekregen. Dat kon er gewoon niet meer bij". Hij is inmiddels met vrouw en twee kinderen verhuisd temmingsplan. kocht. "De gemeente heeft altijd ge- In juni 1988 dwong de gemeente zegd dat als ik de grond en woning bouwstop af. Een jaar later hem zou verkopen en hij wat voor persoonlijk leed dat tot ge volg heeft. Als de bank geen geduld heeft, dan kan ik met mijn vrouw en twee kinderen naar de Sociale Dienst. In het gemeentehuis leeft nu eenmaal de gedachte dat ik de boel heb willen flessen. En daar ben ik de dupe van geworden". Volgens wethouder Van Hout was de terugverkoop een "warrige" kwestie. "Stenfert heeft altijd be- Grijpstra begon februari 1988 met de bouw van de woning. Hij had de grond gekocht van landbouwer Senfert uit Laag-Soeren, die toe- kreeg Grijpsta het bevel de woning het huis inderdaad zou gebruiken weerd dat daar geen sprake van kon evenwoning, dat zijn. Hij had er de middelen niet zijn. Maar toen ik voor en geen behoefte meer aan een dat, met fors verlies, inderdaad kon tweede neven woning. Dat die be naar een directiekeet. op enkele af te breken. De zaak werd uitge- als agrarische nevenwoning, dat honderden meters afstand van zijn woning. vochten tot voor de Raad van State, Die stelde de gemeente in het gelijk Een laatste poging om via een kort doen, heette het dat de gemeente geding zijn huis te redden, liep eind geen vertrouwen meer had vorige week stuk. "Grijpstra wist goede bedoelingen", zegt Grijpstra, dat hij in strij d handelde met de ver- die geen goed woord over heeft voor grotendeels gesloopt. Wat vorige sche woning op te bouwen. Zelf claimt Grijpstra dat hij, met het plan een paardenhouderij bij de wo- tot 'sloophout'. Grijpstra schat de ning te beginnen, wel degelijk tweede agrari- gunning als hij een burgerwoning de ambtelijke macht, i bouwen. Hij ging de gemeente weinig n nen ondernemen, als het huis opeens van de baan riep vraagtekens op". "We hebben een prachtig buiten gebied, waarvoor duizend-en-een aanvragen voor bouwvergunningen uit dat "De gemeente heeft weken nadat binnenkomen. Lieten we de heer kun- ik met de bouw was gestart ingegre- Grijpstra zijn gang gaan, dan pen. Op het moment dat de bouw- schadepost op een slordige drieën eenhalve ton. "Was ik zelf niet in ac tie gekomen, dan had de gemeente de slopers gestuurd. Dan had ik nog eens een rekening van minstens een de agrarische bepalingen voldeed. De gemeente dacht daar anders over. De bouw van de Finse woning aldus de gemeente, in strijd staan", aldus de ge- stop werd gelast, stond de kap er al. dat gebied over een paar jaar volle dig zijn overwoekerd door huizen. We hebben gevochten tot het einde De gemeente heeft de heer Grijp- i oplossing te vinden, i stra talloze malen gewaarschuwd, Grijpstra heeft nog getracht het blijkbaar wilde de gemeente dat vanaf het moment dat de eerste paal met de bouwvergunning en het be- de landbouwer r te verkopen aan Senfert, niet. Ambtenaren willen dat de re- de grond inging. Maar hij wilde niet hij het land geitjes worden gevolgd, ongeacht horen". an belastingvrij te laten houden, de hand. Volgens het CDA zijn 20.000 bejaarden met gingen, omdat daardoor de toch al klein pensioentje die in koopkracht inzakkende economische groei nog zijn getroffen door de belastingope- verder beperkt zou worden. In ratie-Oort, en niet de 750.000 die eer plaats daarvan heeft Kok zijn colle- der door de PvdA zijn becijferd. Er gae voorgesteld bepaalde btw-tarie- kan dus volstaan worden met iets ven alvast op te trekken, omdat dit lagere ziektekostenpremies om hen over enkele jaren, wanneer de gren- te helpen, aldus het CDA. zen in de EG wegvallen, toch zal Ten aanzien van de alleenstaan- moeten. Met eenzelfde argument den ziet het CDA helemaal geen wil Kok de accijnzen (op alcohol en probleem. Het gaat dan om kleine tabak) optrekkfen. Als alternatief groep mensen met een inkomen zou de minister van financiën nog tussen de 28.000 en 32.000 gulden, wel iets willen korten in subsidies aan bedrijven en boeren. Binnen het CDA wordt het btw- leenstaandentoeslag in de belastin- plan van de hand gewezen, omdat gen, die na dit jaar zou worden afge- daarmee de financiële ruimte om in schaft, te laten voortbestaan zoals de toekomst de btw-tarieven te ver- de PvdA wil. Het CDA ziet meer re- lagen, wordt beperkt. Die algemene den om alleenverdieners met kinde- btw-verlaging is eveneens nodig in ren tegemoet te komen via een ver- het EG-kader. Het kabinet heeft hoging van de kinderbijslag, daarvoor 2,6 miljard gulden uitge trokken. Bovendien bestaan er bij de CDA'ers bezwaren tegen bepaal de onderdelen van het btw-plan, zoals de verhoging van btw op sier- teeltprodukten. Binnen het CDA wil men de hele 800 miljoen gulden binnenhalen door het korten van subsidies aan bedrijven en gezinnen: bezuinigen gulden belopen. De ministers An- 5 dnt dó zijn aan het korten van bedrijfssub- geen prys op stellen Het gaat om Gronings wapen tegen ongewenste reclamefolders GRONINGEN (ANP/ANP) - De ken. Ik zal mijn levenshouding niet vijfde dag van het proces tegen de veranderen", zei nummer 43. En krakers van het Wolters-Noordhoff- complex in Groningen is gister avond afgesloten met de behande- 140: "Dit is een klassiek terrorismeproces. Alleen de zand zakken voor de deur, de scherp- ling van de zaak tegen vier minder- schutters op de daken en de kooien jarige verdachten. Daarmee kwam in de rechtzaal ontbreken", een einde aan het grootste strafpro- Van de verdachten verzette één uit de Nederlandse naoorlogse zich tegen het beeld dat van hem het proces-verbaal was geschetst. Hij ontkende dat hij op de i geschiedenis De Amsterdamse advocaat w H.G.Kersting omschreef het proces dag voorafgaand aan de rellen als "een grote opgeklopte zeepbel". Groningen was geweest, zoals Volgens de raadsman is de rechts zaak omgeven door 'publicitair ge weld'. Hij vroeg de rechtbank de zaak aan te houden om verschillen- getuige had verklaard. Hij vrijdag naar Groningen te zijn geko men uit solidariteit met de bewo- te helpen als ker- de getuigen te laten horen, onder misgasten het pand en zijn bewo ners zouden aanvallen. De man zei niets te hebben gemerkt van afspra- de ken tussen krakers en sympathisan- vernielingen te plegen. Sympathisanten van de gedagvaarde krakers houden de wacht voor de deur De rechtbank doet op 17 juli uitspraak in het grootste na-oorlogse strafproces. i het Groningse gerechtsgebouw. De steeds grotere hoeveelheden ongeadresseerd reclamedrukwerk die elk jaar worden verspreid, zijn doorn in het oog. Een gemeentewoordvoerder: "Kijk s naar de straten aan het einde van de dag nadat er reclamedruk- tv/tr»..jA „iwerk is verspreid.- Dat is gewoon Men wijst een PvdA-plan om be- schrijnend. Dverai ligt dmkwerk, kleln aanvullend De ^aag is natuurlyksof het juist is dat de gemeente opdraait voor het opruimen van de rommel". Wie geen reclame in zijn brieven bus wil, kan dat met behulp van een sticker duidelijk maken. Als dat niet helpt, kan men de milieuin, spectie in kennis stellen. Die neemt contact op met het bureau dat het reclamemateriaal laat verspreiden, opnieuw ongevraagd druk- de bus, dan loopt de afzen- boete. De Vereniging van Nederlandse het ministe- binnenlandse zaken zien verband met de drukpers. Binnenland zaken wijst erop dat het betref- de Grondwet (art. uitzondering maakt voor han delsreclame (4e lid). Ook de Leidse hoogleraar infor matierecht Verkade, die recentelijk stelling nam tegen het gemak waar de Nederlandse rechter f het zelf sticker aan- ik geen juridische belet sels", aldus prof. Verkade. DEN HAAG (ANP) - Het Museon in Den Haag biedt deze zomer mensen de kans hun angst voor spinnen te overwinnen. Tijdens een bezoek aan een speciale ten toonstelling met levende spin nen, die van woensdag 11 juli tot en met zondag 2 september duurt, kunnen mensen met een 'spinfo- bie' steun krijgen van de aanwezi ge begeleiders. "Wij proberen met de tentoon stelling, waarop het publiek spin nen met behulp van een micro scoop nader kan bestuderen, vooral begrip bij te brengen voor het nut van deze dieren die bij ve len in huis leven", legt de bioloog Arno van Berge Henegouwen uit. De afkeer van spinnen is volgens hem vrijwel algemeen en gaat te rug tot de middeleeuwen. "Maar waar die angst op is gebaseerd, daarvoor hebben we nog geen verklaring kunnen vinden". Spinnen vallen mensen niet aan, tenzij ze duidelijk worden bedreigd. "Maar dan nog", zegt Van Berge Henegouwen, "De meeste spinnen kunnen mensen eenvoudig niet bijten. Ze hebben te weinig kracht in hun kaken om door de huid van de mens te ko men. Enkele grote spinnen zijn daartoe wel in staat, maar meestal heeft een spinnebeet geen grotere gevolgen dan die van een wes- pesteek." Een uitzondering daar op is echter de Zwarte Weduwe, één van de giftigste spinnen ter wereld. Zij is in levende lijve op de tentoonstelling te zien. Het diër komt overigens in onze con treien niet voor. Spinnen zijn met meer dan 30.000 soorten vooral in de tropen wijd verspreid. In Nederland ko- De zwarte weduwe: wel eng. ongeveer 600 soorten voor, i de meeste niet eens een Nederlandse naam hebben. Dat komt volgens de bioloog, omdat zelfs biologen deze dieren lange tijd als studie-object meden. De zelfde afkeer die wetenschappers voor spinnen hebben, heeft ertoe geleid dat het onderzoek naar de ze dieren nog maar aan het begin staat. Het publiek kan zich op de ten toonstelling en in de werkhoek zelf op de hoogte stellen van wat spinnen precies zijn, hoe ze leven, welk nut ze hebben en ook hoe ze zich voortplanten. Vooral wat dit laatste betreft zijn deze dieren op merkelijk. "Hun seksuele gedrag is haast menselijk te noemen", al dus de bioloog Rob Schouten. Mannetjes van sommige soor ten tokkelen vol overgave een liefdesliedje op de rand van het web om het vrouwtje van hun dromen gunstig te stemmen. An dere brengen een geschenk, in de vorm van een lekker hapje mee. Het mannetje van de wespspin moet zijn liefde echter met de dood bekopen. Na aan zijn plich ten te hebben voldaan, wordt hij door het vrouwtje opgegeten. Sommige spinnen hebben zelfs sadomasochistische neigingen. De krabspinman wikkelt het vrouwtje vast in spindraad. Daar na kan hij in alle rust met haar pa ren. Op die manier ontloopt hij te vens het lot van het wespspin- mannetie. burgemeester Staatsen Groningen, commissaris van de ko ningin Vonhoff en het hoofd BVD Docters van Leeuwen. De rechtbank wees het verzoek af. Kersting beschuldigde het Open baar Ministerie van 'klassejustitie'. "Bij fraudezaken beroept men zich op een gebrek aan mankracht, maar voor deze zaak blijkt dat geen pro bleem te zijn". De laatste procesdag leverde wei nig nieuws op. De zeven verschil lende advocaten die zeventien ver dachten bijstonden, bepleitten alle maal vrijspraak of niet-ontvanke- lijkheid van het openbaar ministe rie. De officier van justitie eiste gis teren tegen 17 verdachten, van wie er één niet was verschenen, een ge vangenisstraf van negen maanden. gen in een besloten zitting. De sfeer op de zitting was enigszins gespannen. Vier verdach ten werden door rechtbankvoorzit ter J.H. Praktiek verwijderd omdat ze zich niet aan de regels hielden. Een zaak werd in het belang van de verdediging aangehouden. Het me rendeel van de verdachten maakte gebruik van het recht op et woord: "Langer zitten zal HEERLEN (ANP) - De komende vier weken is de autoweg Antwer- pen-Heerlen, de A76, tussen het ver keersplein Ten Esschen en de grenspost Heerlen-Aken de eerste Dezelfde eïs"hoordên de*minderjari- drie dagen van de week 's avonds laatste dr*Tg-, ster- 19.00 tot 24.00 uur afgesloten voor alle verkeer. Er is een uitzon dering gemaakt voor twee auto's van de rijksuniversiteit Limburg, waarin mensen onder invloed van soft drugs achter het stuur zitten. Hun rijgedrag wordt bestudeerd door het universitaire instituut ge neesmiddelen, veiligheid en ge- Het is voor het eerst dat in Neder land wetenschappelijk onderzoek wordt ingesteld naar het effect van soft drugs (in dit geval marihuana) op de rijvaardigheid. Voor het on derzoek is met een gedeelte van de autoweg ter hoogte van Heerlen af gesloten. Het normale verkeer OVERLOON (ANP) - Mensenhaar maakt zolang gebruik van parallel Haar uit Auschwitz naar oorlogsmuseum vernietigingskamp Auschwitz werd afgeknipt is vanaf zaterdag 14 juli te zien in het Natio naal Oorlogs- en Verzetsmuseum in Overloon. Dat heeft het museum bekendgemaakt. In de toekomst zal de snelweg lopende wegen. Aan de rijvaardigheidsproef ne men in totaal 12 mannen en 12 vrou wen van 21 tot 38 jaar deel. Het gaat niet om drugsverslaafden maar om 'recreatieve gebruikers" i ook getatoeëerde huid uit Da- huana. Elke avond chau worden getoond. acht proefpersonen elk twee ritten uit Overloon krijgt deze week nog met speciale auto's meer authentieke zaken sitaire instituut dub- Auschwitz, zoals britsen, kasten, ta- bele stuur- en reminrichting. Daar- fels, stoelen, eetgerei, kampkleding, door kunnen begeleidende rij-in- schoeisel en blikken Zyklon-B-gas. Het museum spreekt ke uitbreiding" en een "historische gebeurtenis". Directeur ming zegt dat het altijd structeurs meteen ingrijpen neer er iets dreigt mis te gaan. Elke deelnemer aan de proef Tem- krijgt, dankzij een ontheffing van de Opiumwet, in de komende moeilijke kwestie is of zaken als ken meerdere hasjsigaretten te i haar en huid tentoongesteld i ken i 0 tot 100 procent ten worden. „Niets is echter ongelo- marihuana. Na liet roken 1 felijker dan de werkelijkheid en de sigaret volgt 30 minuten later de overtuigingskracht ligt i: van die werkelijkheid". DEN HAAG - Als alles goed gaat, kunnen de studenten half novem ber al hun openbaar vervoer-jaar- kaart voor het volgenr jaar afhalen bij het postkantoor. Het bedrijf OV- Studentenkaart bv in Rotterdam denkt dan al de eerste exemplaren van de veelbesproken kaart te kun nen leveren. Studenten die in aanmerking ko men voor studiefinanciering, krij gen een afhaalbericht thuisge stuurd en kunnen de kaart - blauw groen met groen-blauwe en oranje letters - bij een van de 650 grotere postkantoren afhalen. Maar het is niet zo dat hij daar kant-en-klaar ligt te wachten. Het betreft hier een do cument dat een waarde vertegen woordigt van 3.600 gulden en om fraude te voorkomen, wordt die ter plekke voorzien van een pasfoto. De lokettist monteert de foto in de kaart en plastificeert hem. De PTT heeft het personeel hier voor speciaal geïnstrueerd. En vol gens woordvoerder Ronald-Jan Heyn van O V-Studentenkaart le verde een oefenmiddag vorig jaar geen problemen op. "Wat ze moeten doen, staat op een A-viertje en als je het een keer gedaan hebt, heb je het in de vingers". Maar de postbeamte moet eerst aan de hand van een legitimatiebe wijs en het genummerde afhaalbe- j 1 i£É V. e EL 4 r - - f5 t I '«V A i s ^4* Sgfc* 11P fttf y&t VP 1 mm -n C' -09-1989 51-1 >1589 r 28-Qó-T968 5-11 5592-f rekening rr ten nogal huist, kan De ervaringen met het nieuwe paspoort zijn een les geweest bij de produk- ie van een (fraudevrije?) ov-jaarkaart. Gezien de ellende twee jaar geleden met het nieuwe Nederlandse pas poort is extra zorg besteed aan de distributie van het reisdocument. De persoonsinformatie - naam met voorletters, geboortedatum en adres - komt van de Informatise ringsbank in Groningen, die verant woordelijk is voor de toekenning en uitkering van de studiebeurzen. Het Rijkscomputercentrum in Apel- richt de identiteit van de afhaler controleren. Ter plekke moet dè student tekenen dat hij akkoord is met de voorwaarden verbonden aan het gebruik van de jaarkaart. In het contract staat onder meer waar en wanneer de kaart geldig is. Een han dige vuistregel: de kaart is overal geldig waar de strippenkaart geldt, dus ook op veerponten waar met de strippenkaart kan worden betaald. doorn verwerkt die informatie en zorgt ervoor dat een student de kaart kan afhalen bij een postkan toor bij hem in de buurt. De suggestie dat daarmee gecon troleerd kan worden of een student zijn adres wel correct heeft opgege ven - studenten die op kamers wo nen, krijgen immers een hogere ba sisbeurs - wijst woordvoerder Ro- nald-Jan Heijn van de hand. "Daar weet ik niets van en daar hebben wij ook niete mee te maken". Wel is er gehouden dat studen- ïs verhuizen. Wie ver- nieuwe kaart aanvra gen en heeft die waarschijnlijk in één tot twee maanden in huis, Dat geldt ook bij verlies van het document. Maar voor een duplicaat moet dan wel tachtig gulden wor den neergeteld. "Voor de aanmaak van een nieuwe kaart moet het hele circus in gang worden gezet. Aan vragen voor nieuwe kaarten wor den daarom verzameld en aan het eind van iedere maand in behande ling genomen. Je kunt er niet met de kopieermachine een paar bijma ken". Om fraude te voorkomen, zijn maatregelen getroffen die het vrij wel onmogelijk moeten maken de kaart na te maken. De woordvoer der wil daarover niet meer zeggen dan dat er "veel energie in gestoken is". Duidelijk is echter wel dat de fa brikant zich ook wat dit element be treft, liet inspireren door de treurige ervaringen met het nieuwe pas poort. Daarin speelden onder meer het ontwerp - van de Staatsuitgeve rij - en de samenstelling van het la minaat, de kunststof die gebruikt wordt voor het plastificeren van de kaart, een belangrijke rol. Missers OV-Jaarkaart bv is ervan overtuigd dat zich bij de produktie en distri butie van de kaart "vrijwel" geen problemen zullen voordoen. De producent gaat ervan uit dat er - in clusief vervanging en mutaties - in totaal zo'n 700.000 exemplaren van de drukpers rollen. Toch is er reke ning gehouden met verliezen en missers. Om problemen adeqaat op te vangen, zijn tachtig telefonistes in deeltijd aangetrokken die samen goed zijn voor dertig volledige ba nen. "Als er één procent fout gaat, heb je al te maken met 7000 mensen en in het bedrijfsleven gaat er vaak meer dan twee tot drie procent mis", aldus Heyn. "Nee, nee, dat is geen excuus vooraf'. Dat neemt niet weg dat studenten zich ook af en toe nog tot de NS moeten wenden. Bij voorbeeld over de vraag wat zij aan moeten met hun dure jongerenkaart. "Wie in de loop van dit jaar een kortingskaart heeft aangeschaft, kan zijn geld ge deeltelijk terugkrijgen", aldus Heijn, "maar met een Rail Aktief- kaart wordt dat wel moeilijk". Als het niet lukt een oplossing te vinden voor een probleem, kan een student die zich gedupeerd voelt, zich altijd nog wenden tot de afde ling Ombudszaken van het bedrijf. Die is speciaal in het leven geroepen om netelige kwesties op correcte wijze af te doen. "Er is aan bijna al les gedacht", vat de woordvoerder niet zonder trots samen. Maar dat mag ook wel voor de dertien mil joen gulden die gemoeid is met de produktie van de omstreden kaar ten. Per stuk komt de aanmaak uit op zo'n vyftien gulden. ADVERTENTIE HUIDER KEUKEN DESIGN CENTER Meubelmakerstraat 27 Velserbroek Tel. 023-386600 Kwmwm

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 3