'VS sturen experts naar Sovjetunie' ANC zou wapens willen neerleggen Zonder 'perestrojka' raakt Afrika verder achterop Voor opbouw economie 'Poolse kabinet vergeet wensen van de kiezers' Politie Kenya slaat in op betogers: 3 doden MAANDAG 9 JULI 1990 PAGINA 5 NEW YORK (AFP/GPD) - De Verenigde Staten sturen groepen deskundigen naar de Sovjetunie om te helpen es sentiële sectoren van de economie op poten te zetten. De Amerikaanse president George Bush kondigt dit volgens de New York Times vandaag aan tijdens de topconferentie van de zeven geïndustrialiseerde landen in Houston. Onder aanhaling van hoge functio- als Japan een eind maakt aan de narissen van het Witte Huis meldt economische sancties tegen China, het blad dat de Amerikanen de on- Voor Tokyo is instemming van de dersteuning vooral willen richten deelnemende landen met het Ja- WARSCHAU (AP) - De Poolse re gering en de afgevaardigden van Solidariteit treden veel te eigenzin nig op en vergeten de wensen van de kiezers. Dit heeft de leider van de vakbond Solidariteit, Lech Walesa, gisteren tijdens een demonstratie van havenarbeiders in de havenstad Gdansk gezegd. De actie kwam een dag na onverwacht overleg tussen Walesa en premier Tadeusz Mazo- wiecki. De bijeenkomst, die werd gehou den op het terrein van de Lenin- werf, waar Solidariteit in 1980 werd opgericht, werd bijgewoond door fractievoorzitter Bronislaw Gere- mek en verscheidene andere parle mentsleden van Solidariteit en meer dan tweeduizend arbeiders en hun gezinnen. Zbigniew Lis, leider van Solidari teit in Gdansk, verklaarde dat de ar beiders eisen dat wordt afgerekend met economische en politieke mis daden uit het verleden, dat de priva tisering van staatsbedrijven moet Kritiek Walesa na bestand met premier doorgaan en dat stappen moeten worden genomen om de gevolgen van de recessie, die door de bezuini gingen is veroorzaakt, te verzach ten. Walesa en premier Mazowiecki van Polen hebben zaterdag na een gesprek van vijf uur een politiek be stand gesloten, waarbij de belofte is gedaan samen te werken 'voor het heil van het land'. Volgens een korte verklaring, die werd uitgegeven door het Poolse persbureau PAP, hebben de leiders besloten dat hun meningsverschillen niet mogen lei den tot sociale onrust. "Verschillen in politieke opvattingen in ons land, alsook de afwijkende belangen van de verschillende sociale groeperin gen, mogen de situatie in Polen niet destabiliseren", aldus het commu niqué. Zo'n drieduizend boeren protes teerden zaterdagavond buiten het gebouw van de ministerraad in War schau. In het gebouw onderhandel den de vakbonden van de boeren, onder leiding van Gabriel Ja- nowski, de landelijke leider van de boerenvakbond en hoge regerings functionarissen geleid door waarne mend premier Leszek Balcerowicz, de architect van het economische hervormingsprogramma. Het over leg werd na meer dan zes uur zon der resultaten afgebroken, omdat de waarnemend premier weigerde de eis van de boeren in te willigen om minimumprijzen vast te stellen voor hun produkten. De onderhandelingen hadden plaats zonder een minister van land bouw, omdat landbouwminister Czeslaw Janicki van de Boerenpar tij vrijdag zijn ontslag indiende. Bogdan Wlodarczyk, vice-voorzit- ter van het stakingscomité van de boeren, zei dat het misschien nodig is om de regering af te zetten. "Het is niet ons doel, maar het is mis schien nodig. Als ik weet dat ik bin nen een paar weken helemaal geen geld heb om iets te kopen voor mijn kind, dan houdt niets mij tegen", zei hij. Rebellen Liberia wijzen voorstel bestand van hand MONROVIA (AP) - De rebellen van Charles Taylor hebben een door de Liberiaanse president Samuel Doe aangebodën bestand verwor pen en zijn een nieuw offensief be gonnen met het doel de hoofdstad Monrovia in te nemen. De rebellen rukken gestaag op in de richting van Monrovia, zo ver klaarden welingelichte zegslieden in Abidjan, Ivoorkust. Gisteren drongen eenheden van Taylor door tot Paynesville, op twaalf kilometer van de hoofdstad. Volgens de zegs lieden hopen de opstandelingen dat de regeringssoldaten zo gedemora liseerd raken dat zij strijd opgeven. de op de wederopbouw van het Russi sche spoorwegnet en de telecom municatie, graan-opslagplaatsen en het voedsel-distributiesysteem. De Amerikaanse president, aldus de China hulp de hulp aan Chi na weer op té vatten, een van de be langrijkste doelen van de top. Twee jaar geleden zegde Japan bedrag negen miljard gulden toe. Dat hulpprogramma werd stopgezet toen de Westerse landen besloten de Bondsrepu- China economisch te straffen voor de wijze waarop de Chinese leiders op het Tiananmen-plein in Peking elders hervormingsgezinde stu- functionarissen, blijft echter tegen grootscheepse financiële steun de Sovjetunie zoals is voorgesteld door Frankrijk bliek. Bush meent voorts dat de bond genoten het eens moeten worden Sovjet-president Gorbatsjov te hel- denten te lijf waren gegaan, pen bij het slagen van de noodzake lijke economische hervormingen, maar dat de westerse landen daarbij individueel moeten handelen. "Elk land heeft zijn verschillende politie ke aanleiding", zei een functionaris. Naar gisteren bekend werd heeft Sovjet-president Michail Gor batsjov zijn Amerikaanse collega Bush aan de vooravond van de top van de zeven grootste industrielan den in Houston waarin hij het belang van westerse steun aan de Sovjetunie benadrukt. In zijn boodschap noemt Gor batsjov wel 'enkele manieren v op steun zou kunnen worden Twee doden bij luchtaanval Israël op zuid-Libanon NABATIYEH (Rtr/AFP/AP) - Israë- brief gestuurd, lische gevechtsvliegtuigen hebben gisteren in Zuid-Libanon stellingen gebombardeerd van de pro-Iraanse groepering Hezbollah. Bij deze tweede luchtaanval op zuidelijk Li banon in drie dagen zijn volgens de de macht overdraagt gewon- heeft gehouden. Democratie, dat de onlangs gehouden verkiezingen i NAIROBI - Wat een bijeenkomst had moeten worden van voorstan ders van een meerpartijensysteem in Kenya is het afgelopen weekein de uitgelopen op een veldslag tus sen politie en demonstranten. Re sultaat was drie doden, een groot aantal gewonden, uitgebrande bus sen en auto's en andere schade. De onlusten duurden ook vandaag nog voort. De spanning onder de duizenden burgers begonnen zaterdag nadat politie en speciale paratroepen (GNU) zich opstelden rondom 'Kamukunji', de plaats van de bij eenkomst. De politie kwam in actie toen een aantal mensen het terrein oprende, met boomtakken wuifde en riep dat de ex-ministers Matiba en Rubia moesten worden vrijgela ten. Deze twee uitgesproken voor standers van het meerpartijenstel- sel zijn inmiddels zonder proces ge vangen gezet. Zij worden be schouwd als de organisatoren van Rangoon aftreedt en de -verboden- demonstratie. Bussen en auto's werden met ste nen bekogeld en in een aantal geval len in brand gestoken en winkels, en restaurants werden geplunderd. De politie reageerde met traangas, knuppels en schoten in de lucht. Gisteren waren er opnieuw botsin gen tussen politie en inwoners van vooral de armere wijken van de hoofdstad. President Daniel Arap Moi heeft de afgelopen weken geen kans on benut gelaten om zijn afkeer ken baar te maken over een meerpar tijensysteem. Kenya is sinds 1982 officieel een eenpartij staat, met KA- NU (Kenya African National Union) als enige officiële, zeer machtige po litieke groepering. Vorige week kondigde de president maatregelen aan tegen de voorstanders van een meerpartijenstelsel, die hij om schreef als "een paar ontevreden elementen die slechts uit zijn op het chaos in het land". - Burma Op diverse plaatsen elders 1 afp) stad ontstonden daarna ook rellen. Scowcroft, adviseur van Bush. Volgens Scowcroft heeft de Sov jet-president andere westerse lei ders gevraagd om voedselhulp ten einde 'de Sovjet-burger hoop te ge ven' in de komende twee jaar waar in de economische hervormingen in de Sovjetunie gestalte moeten krij- Zes Israëlische jets vuurden ra ketten af op Hezbollah-stellingen in de dorpen Jaijouh en Ain Bouswar, op 40 km ten zuiden van Bayrut. Een munitiedepot van Hezbollah werd door een voltreffer geraakt. Kort na de luchtaanval braken in hetzelfde gebied gevechten uit tus- gen. Bush' adviseur bevestigde dat sen de Hezbollah en de rivaliseren- het 'heel moeilijk' is voor de VS om de Amal-militie. De pro-Iraanse aan het verzoek van Moskou tege- groepering beschuldigde de Amal- moet te komen. Volgens Washing- strijders ervan samen te werken Ion is voedselhulp de slechtste met Israël. vorm van steun omdat deze de eco- De getroffen basis bij Jarjouh ligt nomische groei niet bevordert, al- ongeveer vier kilometer ten dus Scowcroft. den Van onze correspondenten Cees van Zweeden en Peter van Nuijsenburg voerder van de premier noemde het verhaal een "simplificatie". Volgens The Observer werden het ANC en de Zuidafrikaanse rege- LONDEN/JOHANNESBURG - Het ring het op lager niveau in mei al Afrikaans Nationaal Congres (ANC) is bereid zijn gewapende strijd te staken als Zuid-Afrika alle politieke genwoordigers en regeringsfunctio- staan alle details de eenzijdig door Israël uit- gevangen vrijlaat. Dat heeft vice- geroepen 'veiligheidszone' in het voorzitter Mandela van het ANC overeenkomst. Tot de vrij te laten zuiden van Libanon. De shi'itische volgens het Britse zondagsblad The gevangenen behoren ook de blan- geen bezwaar tegen Hezbollah voert geregeld geweldda- Observer vorige week tegen pre- ken die voor politieke vergrijpen China, die dige acties uit tegen de door Israël mier Thatcher gezegd. Een woord- vast zitten. China Bush heeft dat Japan zijn hulp een jaar geleden werd opgeschort gesteunde christelijke militie uit protest tegen het bloedige neer- veiligheidszone en soms tegen het slaan van de studentenonlusten, Israëlische leger. De aanval van weer hervat. zondag was de veertiende die Israël Bush zei dat zaterdag na afloop dit jaar op doelen in Libanon uit- van besprekingen met de Japanse voerde en de tweede onder verant- premier Kaifu in Houston. Ook de woordelijheid van de vorige maand Europese landen zouden er naar aangetreden conservatieve re verluidt geen moeite mee hebben van premier Yitzhak Shamir. Ook het Verenigd Koninkrijk en de Palestijnse fundamentalisten 'Ook banden Stasi met IRA en ETA' President De Klerk zou de over eenkomst direct al hebben goedge keurd, maar Mandela zou in eigen kring eerst nog het nodige overtui- gingswerk hebben moeten verrich ten. w Overigens stelt de gewapende aangetreden conservatieve regering HAMBURG (DPA) - De Stasi, de strijd van het ANC in de praktijk voormalige Oostduitsc staatsveilig- weinig meer voor. "Er is natuurlijke heidsdienst, onderhield contacten bijna geen gewapende strijd in Duitse Bondsrepubliek staan op hebben zaterdag bij de Libanese met alle bekende terreurorganisa- Zuid-Afrika", aldus een woordvoer- het punt de economische betrek- stad Sidon acht kingen met China te normaliseren. r lang strijd gele- ties in Europa verd met militieleden van de Nasse- ten. Dit zegt de Oostduitse minister ristische Volksorganisatie, weging van soennitische isla mieten. Bij de gevechten werden 'DieJWelt'. volgens de politie twee het Midden-Oos- der van Thatcher. "De herziening •stduitse minister van het beleid door het ANC zal binnenlandse zaken Diestel voornamelijk een formaliteit zijn, het Westduitse dagblad hoewel de betekenis ervan groot Nelson Mandela. tatie dit weekeinde van negen ui terst rechtse blanken, in verband met bomaanslagen. Onder de negen zijn Israel Rootenberg, Leonard Veenendaal en Darryl Stopforth. De laatste twee zijn lid van de ui terst-rechtse Afrikaner Weerstands beweging (AWB) en worden abe- schuldigd van moord op een bewa ker en een veiligheidsagent. De re gering van Namibia had al eerder om hun uitlevering gevraagd. Rootenberg is oud-commandant van Aquila, de paramilitaire vleugel van de Afrikaner Weerstands Bewe ging. Tijdens de politie-actie zijn wa pens in beslag genomen, waaronder handgranaten en explosieven. Harder optreden tegen drugsmaffia Na de arrestatie van Matiba en Rubia werden ook de advocaten Gitopu Imanyara en John Khamin- wa en de zoon van de voormalig vice-president Oginga Odinga opge pakt. De Amerikaanse ambassade in Nairobi heeft een protest laten horen en zich daarmee de kritiek van president Moi en andere Keny- aanse politici op de hals gehaald. Massale evacuatie toeristen na brand in zuid-Frankrijk TOULON/ANCHORAGE (AP/DPA) - Zo'n tweeduizend va kantiegangers zijn geëvacueerd van kampeerplaatsen en boerderijen in het zuiden van Frankrijk vanwege twee grote branden in het Var-ge bied bij Toulon, zo is zaterdag door de Franse autoriteiten bekendge maakt. Meer dan duizend brandweer mannen gingen de vlammen te lijf die pas zaterdag onder controle wa ren. De branden hadden toen al meer dan negenhonderd hectare bos en kreupelhout verwoest. De oorzaak van de branden is niet bé kend. Tot dusverre heeft het ANC zich w "Op z'n minst zijn er informele steeds op het standpunt gesteld dat dood en raakten 21 gewond. De Pa- banden geweest met de Baskische de gewapende strijd moet doorgaan lestijnen en Nasseristen bereikten afscheidingsbweging ETA en het tot de zwarte bevolking het recht staakt-het- verboden .Ierse Republikeinse Le- krijgt haar stem op democratische Gijzelaar Een westerse gijzelaar in Libanon, "partizanen waarschijnlijk een Europeaan, binnenkort op vrije voeten kunnen ging. komen. Dit meldt het Iraanse pers- bureau IRNA, dat welingelichte bronnen in Bayrut aanhaalde. Abortus Het Congres van Louisiana heeft gisteren een abortuswet aangeno men die strenger is dan de wetten die van kracht zijn in de overigé Amerikaanse staten. In Louisiana kunnen artsen die een abortus uit voeren in gevallen waarbij dit niet is toegestaan, voortaan tien jaar werk- sche beginselen als vrijheid kamp krijgen. Het Congres had aan- pers, van meningsuiting, pers en vankelijk een nog striktere wet vorming van politieke partijen. On- voorgesteld, die abortus zelfs ver- verenigbare begrippen, of passen ze bood in gevallen van verkrachting juist uitstekend bij elkaar? De re en incest. cente ontwikkelingen in Oost-Euro- pa en de druk vanuit het Westen Sovjet-congres dwingen Afrikaanse leiders zich Met veel moeite heeft Sovjet-presi- hierop te bezinnen, dent Michail Gorbatsjov het partij- De 26ste topbijeenkomst van de congres er zaterdag toe kunnen Organisatie van Afrikaanse Een- brengen om het Politburo als een heid (OAE), die vandaag begint m collectief te beoordelen en zjch niet de Ethiopische hoofdstad Addis uit te spreken over de leden afzon- Abeba, biedt daarvoor een goede derlijk. Gorbatsjov zei dat het op de gelegenheid^ Maar eenheid, spelen tot scheuringen J strijders be- ger (IRA)", aldus de bewindsman. kenbaar te maken. horen tot de Ansarullah, letterlijk Vorige maand bleek dat de Stasi De tot nu toe onbekende organisa- WBL verder het taxistandplaats in Johannesburg, BOGOTA (IPS) - De regering van waarbij 27 mensen gewondraakten. Colombia heeft zaterdag besloten De organisatie dreigt met aanslagen de maatregelen tegen de drugsmaf- op de minister van politie Adriaan fia te verscherpen. De Colombiaan- Vlok en Chris Hani, het hoofd van se regering heeft een extra detache- de gewapende arm van het ANC. ment van vijfhonderd politie-agen- In een verklaring aan de Zuidafri- ten naar Medellin gestuurd. Tevens kaanse Persvereniging zegt de werd de politiemacht in de hoofd- r god", een onlangs tal van Westduitse terroristen 1 tie WBL heeft gisteravond de 1 antwoordelijkheid opgeëist a een bomaanslag vrijdag op te zijn met stad Medellin versterkt met drie- de arrestatie van medekameraden honderd agenten en een onbekend die de wapens hebben opgeno- aantal leden van dé anti-narcotica- men". Dat is een reactie op de arres- brigade. Zeventien mensen, onder wie vijftien brandweerlieden liepen lichte brandwonden op of hadden ademhalingsmoeilijkheden door de rook. Een villa en zo'n twintig cara vans werden verwoest. De geëvacu eerde vakantiegangers overnacht ten in wijkgebouwen, sporthallen of in de huizen van de plaatselijke inwoners. De branden zijn de groot ste in Frankrijk deze zomer. NAIROBI - Afrika en democrati- den binnen de partij. Bases VS De Griekse minister landse zaken Samaras e kaanse ambassadeur het binnen de OAE al 26 jaar ontbreekt, is ook op dit terrein niet te verwachten. Een aantal landen, zoals Ivoor kust, Gabon, Congo, Benin, Zaïre, in buiten- Etiopië en Somalië, hebben aange- de Ameri- kondigd wel op de meerpartijentoer Grieken- te willen gaan. Andere, waaronder militaire bases in Griekenland. land Michael Sotirhos hebben giste- Kenya, Tanzania, Zambia ren een overeenkomst ondertekend Sudan, blijven voorlopig halsstarrig waardoor de VS nog voor tenminste vasthouden aan hun eenpartijen- acht jaar gebruik kunnen maken stelsel en halen herhaaldelijk uit van twee belangrijke Amerikaanse naar het Westen, dat zich volgens - - - - - hen niet met hun interne aangele genheden moet bemoeien. - Niet dat er onder de bevolking van deze landen geen behoefte be staat aan hervormingen en meer vrijheid. De respectievelijke rege ringen hebben het er druk mee om dergelijke verlangens de kop in te drukken. In tegenstelling tot met name Westafrikaanse regimes, die de bevolking heb- concessies. Kenya bijvoorbeeld, waar het nu officieel verboden is over een meer partijenstelsel te praten, liet vorige week zeker elf uitgesproken critici van het huidige systeem, onder wie ex-ministers en advocaten zonder proces gevangen zetten. "Tk doe geen concessies als het om vrede en veiligheid gaat", verklaarde presi dent Daniel Arap Moi. Het brute ge weld dat de politie gisteren in de hoofdstad Nairobi gebruikte tegen voorstanders van een meerpartijen stelsel, onderstreept Moi's woorden andermaal. In de versukkeling Dat binnen de OAE anders over dit soort zaken wordt gedacht, kwam vorige week al aan het licht. De se cretaris-generaal van de organisa tie, Salim Ahmed Salim, drukte de Afrikaanse ministers van buiten landse zaken op het hart dat Afrika niet achter kan blijven waar het gaat om democratische hervormingen. Volgens hem moet daarbij wèl reke ning worden gehouden met Afri ka's culturele en historische achter grond. President Museveni van Uganda .voor dialoog en diplomatie.. (archieffoto) £n dan zijn e stagnerende economieën. Allemaal onderwerpen die steevast op de agenda van de OAE-topbijeen- komst te vinden zijn en waarover de Afrikaanse leiders jaar in jaar uit een grote bezorgdheid uitspreken. Maar over een gezamenlijke strate gie kunnen ze h eens worden. Volgens secretaris-generaal Sa lim is het nu echter de hoogste tijd de onderlinge verschillen opzij te zetten en plaats te maken voor eens gezindheid. Op economisch gebied moet meer worden samengewerkt - er wordt zelfs gesproken over een Afrikaanse economische gemeen schap anders wordt het voor Afri ka onmogelijk op te boksen tegen de in 1992 gecreëerde vrije Europe se markt, aldus Salim. In Alaska, de noordelijkste staat van de Verenigde Staten, woeden hevige bosbranden. Volgens de au toriteiten is inmiddels een opper vlakte van 100.000 hectare in een veranderd. De vlammen nog steeds terrein, aldus de Regionale conflicten daarente- brandweer, gen, als die tussen Libië en Tsjaad, Senegal en Mauritanië en in de Wes telijke Sahara, krijgen wel de nodi- ge aandacht. Secretaris-generaal gebieden geen mensen wonen. De Salim heeft al aangekondigd, dat oorzaak van de branden wordt ge- zijn organisatie een grotere rol wil zocht in de extreem hoge tempera- steeds niet spelen als bemiddelaar. Als alle ellende en sombere voor uitzichten de revue zijn gepasseerd, kunnen de Afrikaanse leiders dit maal ook een aantal positieve on derwerpen aansnijden, zoals de vrij lating van Nelson Mandela en de on afhankelijkheid van Namibië. Ja renlang hebben de staatshoofden hier in harmonie voor gepleit, waar door ze nog een beetje gestalte wis ten te geven aan het begrip Afri kaanse eenheid. Kosmetisch Het is daarom te verwachten dat beide gebeurtenissen voor een ook nog de vele regio- belangrijk deel aan hun eigen nale en interne conflicten, door pre- spanningen zullen toeschrijven. En sident Museveni 1 anders kan die positieve ont- Irak In Irak is een ontwerp-grondwet op gesteld die zou toestaan dat politie ke partijen worden opgericht naast de overheersende Baath-partij van president Saddam Husayn. Ook is sprake van meer persvrijheid, zo verklaarden Iraakse functionaris- de onvrede sen gisteren, ben vertaald geduid als 'onzinnige oorlogen', die wikkelingen in Zuid -Afrika beter om een oplossing schreeuwen, gestalte geven dan ANC-leider "Wat voor probleem kan er tussen Nelson Mandela, die derhalve als democratieën in Europa dan door twee onafhankelijke staten bestaan, eregast op de OAE-bijeenkomst "De fundamentele veranderingen dictators bestierde eenpartijensta- dat niet door middel van dialoog en in Oost-Europa en de toenemende' ten in Afrika. Een aantal westerse diplomatie kan worden opgelost", roep vanuit het Westen voor de de- landen heeft al laten doorscheme- zo vroeg Museveni zich aan de voor- mocratisering van Afrika, maken ren het geven van hulp aan Afrika te avond van de OAE-vergadering af. het noodzakelijk voor dit continênt willen koppelen aan democratische De Ugandese leider is er overi-j de democratische idealen met veranderingen. gens nog steeds niet in geslaagd een kracht na te streven om de bevol- En het continent bevindt zich al eind te maken aan de oorlog in zijn fen. Salim: "Meer sancties zijn no king meer te betrekken bij de poli- in een uiterst miserabele economi- eigen land. Met burgeroorlogen dig, totdat de regering duidelijke tieke en economische herstelpro- sche situatie. Afrika gaat gebukt on- (naast die in Uganda, Angola, Mo- stappen neemt in.de richting van gramma's". der een schuldenlast van ruim 250 gambique, Sudan, Etiopië, Somalië een wezenlijk democratisch en non- Afrika dreigt anders nog verder in miljard dollar, dalende prijzen op en Liberia) pleegt de OAE zich ech- raciaal Zuid-Afrika". Hetzelfde, zou de versukkeling te geraken, waar- de wereldmarkt voor hun export- ter niet in te laten, daar dit als aan- je daarraan kunnen toevoegen, schuwde Salim, omdat westerse re- produkten, een bevolkingsgroei die tasting van de souvereniteit van een moet voor alle andere landen geringen meer zien in de nieuwere groter is dan waar ook ter wereld en land wordt gezien. aanwezig zal zijn. De OAE ziet de huidige verande ringen in Zuid-Afrika overigens slechts als kosmetisch en vindt het daarom nog te vroeg de sancties te gen het regime in Pretoria op te hef- Afrika gelden. tuur die zelfs aan de poolgrens is op gelopen tot dertig graden Celsius. Overstromingen in Vietnam eisen driehonderd levens BANGKOK/NEW DEHLI (Rtr/D- PA) - Bij overstromingen in het bergachtige noorden van Vietnam zijn ongeveer driehonderd mensen om het leven gekomen of gewond geraakt. Dit heeft het Vietnamese nieuwsagentschap gemeld. In de aan Laos grenzende provin cie Son La steeg het water na hevige regenval op sommige plaatsen tot zeven meter. Bij de overstromingen werd schade aangericht aan vijftien bruggen in het gebied en aan rijst velden. Bij hevige regens tijdens de moesson in India zijn in de noorde lijke deelstaten meer dan honderd mensen om het leven gekomen. Na vijf dagen van onophoudelijke re genval zijn gebieden onder water komen te staan in de staten Ra- jastan, Gujarat, Himachal Pradesj, Punjab, Haryana, West-Bengalen en in kleine staten in het noordoos ten.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 5