A PDM ia Alcala deelt direct flinke klappen uit Voor Ludwig gaat een droom in vervulling Rooks io de Roede LeMond en Rooks moeten incasseren MAANDAG 9 JULI 1990 SPORT PAGINA 19 LE^TOUR St. GERVAIS MONT-BLANC 11e etappe Megève0*0 Flumeto* 9.5 Km 21 km O Albertville N 43.5 km O Bonneval 70.5 km 11 juli 182,5 km/lea8|fmadeteine XP St. Etienne Ie Glandon tf deCuinesurakm 130 km Allemond o _iB2,5km 'Al PF ldS 3 BourgdOisansi66,5km Kassa voor de Mexicaan BESANCON (ANP) - Indien Raul Alcala de Tour de France wint, kan hij van PDM een nieuw meerjarig contract krij gen van 2 miljoen gulden jaar lijks. Een plaats bij de eerste vijf levert de Mexicaan 1,4 miljoen gulden per jaar op. Manager Manfred Krikke bevestigde gisteren dat in de besprekingen over een verlen ging van de verbintenis, die dit seizoen afloopt, die bedragen ter spraken zijn gekomen. De wens van Alcala wordt inge willigd. „Zeer wel mogelijk", luidde het diplomatieke ant woord van de zakelijke leider. Krikke wil Alcala voor een lange periode vastleggen. „Drie jaar. Dat is onze filoso fie. Je neemt weliswaar risi co's, maar je moet de renners het vertrouwen geven. Dat werkt rustgevend. Je moet ze de kans geven te groeien", al dus Krikke. Familie Vandaag kan Raul Alcala ove rigens zijn vrouw Adriana en zoontje Sebastian in de armen sluiten. Zijn moeder Ernestina bevindt zich ook in het gezel schap van haar kleinkind en schoondochter. Het is de eer ste keer dat zij het Ameri kaanse continent verlaat. Zaterdag zag zijn gezinnetje op de Mexicaanse televisie hoe hij de concurrentie verbijster de in de rit tegen de klok met een fenomenale tijd. Erelijst Raul Alcala debuteerde in 1986 als beroepsrenner. De 26- jarige Mexicaan begon zijn loopbaan bij 7-Eleven. Sinds 1989 is hij in dienst van PDM. Zijn belangrijkste presta ties: 1986: Tour 114e, 1987: eindzege Coors Classic, Tour 9e, winnaar jongerenklassé- ment. 2e kampioenschap van Zurich, 1988: Tour 20ste, 14e Giro d'Italia, 1989: winnaar Ronde van Mexico, Tour 8ste plus etappe,1990: winnaar Trump Tour plus twee tijdrit ten. Ronde van Asturië plus tijdrit. Tour: eerste plaats tijdrit. BESANCON (GPD) - Er is weer eens een droom in ver vulling gegaan. Zoals dat zo vaak in de sport gebeurt. Dit keer was Olaf Ludwig op 30- jarige leeftijd de gelukkige. Voorheen een voorbeeldige DDR-Genosse, nu een be ginnend wielerkapitalist en op korte termijn de natie Groot-Duitsland vertegen woordigend. Zoals het Oost- duitse volkslied dat altijd heeft voorspeld: 'Alle Men- schen werden Brüder'. Nadat het krachtmens uit Gera, na de 'Wende' in Valkenburg neerge streken, in Besancon op de valreep nog even voor een Oostduitse pri meur had gezorgd met het winnen van de achtste Touretappe, wilde hij na het ontwaken uit die droom nog wel even op de naderende Duit se eenheid ingaan. Allemaal prima, die hereniging van de twee Duitslanden, stelde Ludwig tijdens de tegenwoordig verplichte persconferentie voor rit winnaars vast. „Maar", hief hij een vinger op naar de heren politici in beide 'Heimaten', „laat de verant woordelijken in West en Oost het i: komen, n Duitsland heen as zullen worden". 'Die Mannschaft', hart toedraagt Godsnaam niet dat de landen weer bang voor Hoogstens voo: die hij een war: graag wereldkampioen zag worden. Terugkijken in de tijd wil hij liever niet meer, zei hij toen men wilde weten of hij het niet betreurde dat hij pas dit jaar, in de herfst van zijn carrière, profwielrenner kon wor den. Ludwig: „Wat moet ik met zo'n vraag? De realiteit is niet anders, daar heb je mee te leven". Zat hij tot dit jaar op de fiets socia listische idealen uit te dragen, nu pedaleert hij 'kapitalistisch'. In de praktijk maakt dat echter niets uit, is de ervaring van de olympische kampioen van Seoul. Ludwig: „Als je bij de profs rijdt, denk je niet: hé, op de streep is 20.000 gulden te ver dienen, daar wil ik wel even voor los. Als ik fiets, denk ik niet aan Terwijl Kiefel en Museeuw nog uit volle macht sprinten, heft Ludwig het vingertje. Hij is allang binnen. geld. Wel wil ik zo goed mogelijk presteren, zoals ik dat altijd heb ge daan". Dat gaat de eerstejaars broodcou reur heel goed af. Ludwig heeft een stormachtige entree gemaakt in het métier en staat al van meet af aan bovenaan de lijst van topscorers. In Besancon trof hij voor de tiende keer vol de roos. Het hadden er on getwijfeld meer kunnen zijn indien hij niet even tijd nodig had gehad doet, dat is geweldig. Hij doet aan de tussensprints, zit vaak ii uitslag en verricht ook nog veel factoren af. Het is maar net of je tactisch goed uitkomt. Ik ben ook heus niet te beroerd om Van Poppel te helpen. Hij kan op me rekenen als het moet". Vijf renners in de bezemwagen BESANCON (ANP) - Vijf renners haalden gisteren de eindstreep in Besancon niet. Eentje van hen, Lara - zaterdag te laat voor de tijdrit ver trokken, mocht zelfs niet vertrek ken uit Epinal. Hij had in de etappe tussen Vittel en Epinal de tijdsli miet overschreden. Peter Post verloor Alan Peiper, diede plaats van de geschorste Theunisse innam. Carlsen, Farfan en Pino completeerden de uitval lers. Door het afhaken van Pino heeft de Seur-ploeg nog slechts vijf renners in de wedstrijd. Met het naderen van de Alpen toppen van de Tour begint Peter Winnen zich steeds beter te voelen. Zaterdag na de tijdrit, waarin hij op bijna acht minuten van Alcala als 132ste eindigde, liet hij optimistisch weten: „De behandeling door de manueel therapeut ('kraker') heeft goed geholpen. Ik voelde me vrij dag al een stuk fitter. Ik ben in de tijdrit niet voluit gegaan. Ik heb me gespaard. Ik zie weer perspectief voor de bergritten". ïee Parijs in het groen haalt. Zelf bouwt de hij nog enige reserves in: „Ik zal daar nog hard v r moeten werken. i de fijne kneepjes van het vak Vredeskoers, de Tour veel werk in de finales voor ande- In de bergen reken ik erop nogal ren. Het kost hem allemaal geen wat punten te verspelen aan een moeite". man als Kelly. Maar ik heb een Als beloning voor zijn inzet kans, dat is zeker. Mijn eerste doel draagt Ludwig de groene trui, toch hier was echter een etappe winnen een gewaardeerde nevenprijs in La en daarin ben ik Grande Bouclé. Daarmee behoort de ex-vedette van het amateurpelo- goed voor 36 ritzeges onder de knie te krijgen. „Vooral tactisch moest hij veel leren", zegt zijn ploegleider Peter Post. „Fiet sen kan-ie natuurlijk als de beste. Die man straalt een kracht uit, dat is bijzonder indrukwekkend. Als je De kans is groot dat de ziet wat-ie in deze Tour allemaal sprintkoning malige Oostblok, tot de meest voor aanstaande renners in deze ronde. Ludwig; „En dat stemt me eigenlijk wel een beetje trots". TOUR'90 waarop Ludwig in Besancon Zegevierde, maakte op de de volgers veel indruk en bracht aan or- het licht dat hij snel leert in zijn or- nieuwe werkomgeving. Ludwig heeft Van Poppel voorlopig even naar het tweede plan verwezen. „Ik denk dat ik momenteel sneller ben, maar als je snelste bent, betekent dat bij de profs niet dat je dan auto- Panasonic ook matisch ook wint. Dat hangt van zo- Door Peter Ouwerkerk en Dick Heuvelman „Ik snap er niets van. Ik heb toch voor mijn doen een goede tijdrit gereden. En toch vindt bijna ie dereen mij de grote verliezer van zaterdag. Zelfs mijn ploegleider Peter Post schijnt dat te hebben gezegd. Een domme uitspraak. Hij ként me toch? Hij weet toch ook dat ik geen geweldige tijdrij- der ben? En zeker als het regent en koud is, ben ik niet op m'n best. Dat kan zeker Post toch niet ver wachten dat ik een jaar later die tijdrit effe win? Vorig jaar verloor ik nog zeven minuten op de concurrenten. Ging ik als honderdste of zo de bergen in. Nu verpeelde ik maar twee minuten op Lemond. Ik ga met een redelijke klassering de bergen in. Dat is toch niet zo slecht, dacht ik. Voor mijn doen zelfs goed. Het is ongeveer te ver gelijken met twee jaar geleden. Toen pakte ik de bolletjestrui, ein digde ik als tweede. Daarom snap ik die kritiek niet. Ach, laat ze maar lullen. Ik rij mijn eigen koers, maak mijn eigen klasse ment. Bovendien, er is nog niks be slist. Tot dusverre zijn er alleen wat speldeprikken uitgedeeld. Eerst zullen Bauer en Pensee in de bergen gekraakt moeten worden. Er zal dus aangevallen moeten worden. Alcala zal waarschijn^ lijk alleen volgen. Dus zullen Le mond en Delgado de aanval ope nen. Ze zullen wel moeten. Ja, Le mond is wel een ploegmaat van Pensee, maar daar trekt Lemond zich toch niets van aan. Hij is Amerikaan, hij rijdt uitsluitend en alleen voor zichzelf. Al zou 'ie Pensee kraken, dan nog zou hij gaan. Alleen als de gele trui in het geding is, zou Lemond wel eens naar zijn ploegleider willen luis teren. Maar ook daar ben ik niet zeker van. Er gaat dus iets gebeuren in de bergen. Ik moet daar bij zijn. En. als ïk goed ben, zelf de aanval kie zen. Daar draait toch alles om. Post vindt dat ik de aanval moet openen. Nou, laat ik eerst maar eens kijken hoe het met de benen gaat. De uitgangspositie is niet slecht. Iedereen let op Lemond, Delgado en Alcala. Die zullen ze niet snel laten gaan. Ik ben nog niet echt gevaarlijk. Dat is een voordeel. De Tour blijft echter een vreem de wedstrijd. Je kunt in een bloed vorm zijn, zoals Alcala nu. Maar, één slechte dag en je bent alles kwijt. Het gaat in de eerste plaats om de regelmaat. En als je een su perdag hebt, mag je meer van je lichaam vragen. Ik voel me goed, maar eerst zal het weer beter moe ten worden. Ik heb soepele spie ren. Bij koud weer draai ik niet. Als het warm is, gaat het stukken beter. Daarom luister ik iedere dag naar de weersvooruitzichten. Het schijnt warm te worden. Mijn weer. Ik heb goede hoop". BESANCON Ooit, in 1984, kreeg Jan Gisbers zijn congé als beginnend ploegleider van een profploeg. De toenmali ge sponsor, Joop Steenbergen van Kwantum, had in no ti me de Eindhovenaar te licht bevonden voor het spijkerhar de métier. Gisbers diende plaats te maken voor Raas. Hij kreeg drie jaar geleden een herkansing bij PDM, dat Roy Schuiten aan de dijk had gezet. Zonder een drammende geldschieter in de rug liet Gisbers zien dat hij het vak wel degelijk verstaat. Hij bouwde, in de rug gesteund Rodrigo, een amateurwielrenner, door manager Manfred Krikke, een hielp hem bij dit voor hem onge- bijzonder evenwichtig team op. Een bruikelijke 'afzien'. Die investering is de moeite meer dan waard gebleken, gelet op de gang van zaken dit seizoen. In de Amerikaanse Trump Tour en de Spaanse Ronde van Asturië toonde Alcala toonde de Midden-Ameri- kaan vooral veel progressie in het cala. ^De Mexicaan^(26) heeft het tijdrijden. De opgaande lijn werd i _ii zaterdag op nog indrukwekkender ploeg die vooral zijn zocht en vond in de Tour de France. Het duo Rooks Theunisse heeft de status van miljonair bereikt dank zij Gisbers. Tegen hun vertrek had de directeur-sportief van PDM in gedekt met de aankoop van Raul Al- vaandel inmiddels met veel allure overgenomen en staat na een volle week Tour met een hele dikke stip genoteerd voor de triomf in Parijs. Eigenlijk stond Alcala pas voor volgend jaar geprogrammeerd als potentiële Tourwinnaar, aan het eind van een door Gisbers uitgestip peld driejaren-plan. Maar, zei Joris van den Bergh, alom geroemd schrijver van het boek 'Mysterieuze krachten in de sport' zo'n halve eeuw geleden al niet dat was goed is, snel komt? En Raul Alcala-Calle- gos, zoals hij door zijn ouders op 3 maart 1964 bij de burgerlijke stand is aangegeven, is goed. „Dat was nou echt een ongeslepen diamant toen hij bij ons kwam, zij het dat je er niet veel aan hoefde te slijpen. Het enige dat ik eigenlijk heb moe ten doen is hem afremmen. Hij vloog er altijd maar in, was een soort sprinkhaan. Hij miste tactisch inzicht. Dat is een van de dingen die ik hem heb proberen bij te brengen. Hij denkt nu in de koers, doet geen onverstandige dingen meer. Raul is nu echt gedreven bezig op de fiets. Zeg maar dat-ie van losbol fanaat is geworden". Het vroegere straatschoffie, 'kid' van Monterrey, zag op voorspraak van Gisbers in dat hij met serieuze benadering het wel eens heel ver als coureur zou kunnen schoppen. De ploegleider PDM hield hem een schip met goud aan de horizon voor, waarna Alcala zijn oren liet hangen naar Gisbers. Die stuurde Alcala af gelopen winter op hoogtestage. Op 3650 meter boven de zeespiegel, in het indianendorp Otomi, moest Al- cila zich gedurende zes weken on derwerpen aan een stringent trai ningsprogramma. Alcala: „Zo hard had ik tussen twee seizoenen in nog nooit gewerkt. Je moest een ijzeren discipline opbrengen om het vol te kunnen houden, 's Morgens 200 ki lometer fietsen, 's middags tien ki lometer hardlopen, en dat afgewis seld met krachttrainingen". De aan wezigheid van zijn jongere broer wijze doorgetrokken tussen Vittel en Epinal, een rit tegen het uurwerk over 61.5 kilometer. Daarin tracteer- ■de hij alle eerste categorie-favorie ten als LeMond (2 minuten en 11 se conden), Delgado (2.05) en Bugno (1.47) op een gevoelige nederlaag. Delgado's ploegmakker Miguel In- durain, die als specialist in droog weer reed, moest als nummer twee van het dagklassement 1.24 toege ven. Kortom, Alcala had alles en ie dereen 'een goede knal' gegeven, zoals Gisbers' assistent Piet van der Kruijs het treffend uitdrukte. Gisbers ziet het de komende Al- BESANCON (GPD) - Greg LeMond word verwacht, Raul Alcala kwam. De Amerikaanse wereldkampioen en Tourwinnaar van afgelopen jaar, leed zaterdag in de tijdrit van Vittel naar Epinal een gevoelige neder laag. In de dagen voor het eerste uur van de waarheid, maakte LeMond de indruk dat hij, en niemand an ders, de zaak helemaal onder con- sprong ook nóg eens mee met aller lei vluchtgroepjes. Een typisch Amerikaanse manier om je. tegen standers te imponeren. De schijn bedroog weer eens. In dit geval bleek het blufpoker, want LeMond zal veel moeten verbeteren om zijn triomf van vorig jaar te prolonge- Zelf was LeMond achteraf niet zo teleurgesteld, hoewel hij toegaf dat hij op voorhand twee minuten winst op Bauer en Pensee had inge calculeerd. Het bleef slechts bij res pectievelijk 32 (Bauer) en 15 (Pen- sec) seconden voordeel, terwijl hy op de ontketende Alcala dik twee minuten (2.11) verloor. Hoewel, op Delgado en Bugno na, alle favorie ten in dezelfde regen- en windvlar- den reden, liet LeMond weten voor al door het slechte weer te zijn ge remd. „Ik wenste geen enkel risico te nemen onder deze omstandighe den. Het parcours was spekglad, vooral in de laatste drie kilometer die naar beneden liepen. Het geen risico's nemen behoort ook bij de koers. Daar kies je voor of niet. Er is nog niets aan de hand, er zijn nog twee weken te fietsen. Ik voel me prima en heb nog reserves". De vraag is of LeMond de komen de dagen niet in botsing komt met zijn ploeggenoot Ronan Pensee, die een verrassend sterke tijdrit reed. Beter zelfs dan gele trui-drager Bauer, wiens voorsprong op Pensee is geslonken tot zeventien luttele se conden. Het is niet ondenkbaar dat de Breton, die een goede reputatie als klimmer geniet, morgen na de eerste bergetappe naar Saint-Ger- vais Mont Blanc de nieuwe klasse mentsleider wordt. En volgens de regels van het spel behoort LeMond die situatie te respecteren. Blijft Pensee in de Alpen over eind, dan komt ploegleider Roger Legeay ongetwijfeld in gewetens nood. De kans is dan niet ondenk baar dat hij zijn Amerikaanse kop man onder druk van de publieke (Franse) opinie moet laten vallen. Legeay over die mogelijkheid: „Dat is nu nog niet aan de orde, eerst maar eens zien hoe het in de bergen gaat lopen. Maar inderdaad, het kan heel gecompliceerd worden". De Canadees Steve Bauer had, net als LeMond, op meer gehoopt. „Dit had ik niet van Pensee ver wacht, ik sta versteld van zijn pres tatie. Ik wist dat hij een goede klim mer is, maar niet dat hij zo sterk kan rouleren". Tot de grote groep der verliezers behoort ook Steven Rooks. Tijdrijden blijft voor hem een probleem en daardoor lijkt hij zjjn ambities, ooit nog eens de Tour winnen, zo langzamerhand wel te kunnen begraven. Weliswaar viel er enige progressie in het tijdrijden van de Noordhollander te bespeu ren, maar niet meer dan marginaal. Zijn 32ste plaats, op krap vier minu ten (3.58) van Alcala, getuigt daar- Toch was Rooks niet ontevreden. „Ik heb er nog nooit zo goed voorge staan als nu. Verleden jaar was ik honderdste of zoiets en twee jaar ge leden tachtigste, geloof ik". Een uitspraak, waarmee Rooks zichzelf zand in de ogen strooide, want een blik in het archief leert dat Rooks vorig jaar, na de lange tijdit, op plaats 36 bivakkeerde. Op 7.30 van de gele trui. Nu staat hij welis waar als nummer 16 geklasseerd, maar wel op bijna elf en een halve minuut van Bauer (en dus ook Pen- sec). Bovendien weet hij een zeer sterke Alcala vier minuten voor zich. Wil Rooks nog potten breken, dan zal hij flink in de bus moeten blazen. Aanvallen is evenwel nooit zijn sterkste eigenschap geweest. Hij staat te boek als een 'aanklam- per' Erik Breukink, de andere Neder landse klassementsrenner, reed een behoorlijke tijdrit (elfde). Bij alle drie tussenmetingen behoorde hij tot de top-5. Tweede na 20.1 kilome ter (39 seconden achter Alcala), vier de na 41.4 kilometer (1.39 achter Al cala) en ook nog vierde na 51 km (2.10 achter Alcala). In de laatste tien kilometer doofde de vlam bij hem echter langzaam. Breukink, nog altijd sukkelend met een kaak- holte-ontsteking: „Toch ben ik niet ontevreden. Toen ik aan deze Tour begon, voelde ik me niet echt goed. Nu merk ik een duidelijk stijgende lijn. Dat was vorig jaar precies an dersom". 'Goedkoper dan Ted Troost' CHROME C ASSËttcc Een blonde schone doet haar plicht als ronde-miss. Raoul Alcala vindt het zo te zien allemaal p pen-week wel zitten met zijn kop man. „Raul is een jongen die norma liter weinig zwakke dagen kent". Met Alcala - en Breukink op de achterhand - heeft Gisbers ander maal een voorschot genomen op een wéér een succesvolle Tour. Na, zoals gebruikelijk, een weekje rus tig op temperatuur komen in de schoot van het peloton, kruipt PDM uit de door Gisbers gekoesterde schulp. Met vier man in de top-11 (Alcala, Ampler, Kelly en Breukink) bewijst Gisbers zich weer eens als de ploegleider die, met hulp van een doorwrochte (semi-)medische staf, als geen ander renners voor het mo ment supreme kan prepareren. En ook een goed oog heeft voor talent. Voor Alcala, mocht die willen ver trekken heeft Gisbers ook al weer een opvolger: de Oostduitser Uwe Ampler. Momenteel verordonneerd tot leer- en knechtenwerk, maar hij mag van Gisbers in deze Tour nog wat van zich laten horen. Bij wijze van voorproefje. De wijze waarop Alcala de rentie tot gort reed, maakte zelfs Gisbers enigszins confuus. „Dat Raul in deze tijdrit heel ver zou kun nen komen," probeerde Gisbers te analyseren, „dat stond voor mij vast. Maar dat hij met zo'n verschil zou gaan winnen, needat toch niet". Tour-directeur Jean-Marie Leblanc, die de Mexicaan een tijdje had gevolgd, was ervan in extase ge raakt. „Het was net alsof hij over de weg zweefde, zo mooi was het om te zien. Fantastisch!" Steven Rooks, de Nederlandse hoop die twee minuten voor de Mexicaan was gestart, hielp onge wild mee aan diens zegetocht. Alca la: „Rooks vormde voor mij na tien kilometer een ideaal mikpunt. Als je zo iemand inhaalt, geeft dat weer extra motivatie". Alcala draait er niet omheen als hij zijn kansen taxeert. Hij weet dat hij kan winnen, ook al omdat hij weet wat hem te wachten. De Mexicaan, in 1985 ont dekt door de voormalige 7-Eleven ploegleider Mike Neel, is al weer aan zijn vierde Tour bezig. Vorig jaar werd hij achtste op ruim veer tien minuten van LeMond. In de Amerikaan en Delgado ziet Alcala nog steeds zijn voornaamste riva len. „Ik heb nu wel relatief veel tijd op hen gepakt, maar als je een slech te dag hebt, verlies je in het hoog- gbergte zo maar tien minuten. Niet dat ik daar dit keer bang voor ben, want ik ben sinds vorig jaar sterk verbeterd. Ik zal ook moeten aan vallen als het kan, want er staan nog altijd twee renners (Bauer en Pen- sec - red.) behoorlijk voor me in het klassement. Die tijd zal ik toch op een of andere manier moeten terug pakken". BESANCON (ANP) - Erik Breu kink draagt sinds vier weken een zogenaamde 'bio-regulator' om zijn rechterpols. De PDM-coureur kreeg de armband, waarvan beweerd wordt dat hij een heilzame uitwer king heeft op het lichaam en de geest, van zijn vrouw Gea. „Ik pro beer hem uit. De armband is in elk geval goedkoper dan Ted Troost. En is ook gemakkelijker mee te ne- Teun van Vliet arriveerde zater dag in de Tour om tot de finish in Parijs als gastverslaggever voor Ve- ronica-radio te werken. De 28-jarige ex-wielrenner balanceerde een paar maanden geleden op het randje van de dood. Een zware darmoperatie redde zijn leven, maar noopte hem ook zijn loopbaan te beëindigen. „Het gaat beter dan verwacht", glunderde hij gisteren in de pers zaal in Besancon. „Ik vind het leuk op deze manier bij het metier be trokken te blijven. Oude makkers terug te zien. Maar ik had de eerste dag slechte benen", grapte hij in wielertermen. „Finale WK-voetbal, wan neer?". Peter Winnen keek kwasi verbaasd toen TV-verslaggever Mart Smeets hem gisteren een prog nose vroeg. „Ik heb het voetbal nau welijks gevolgd. Argentinië speelt tegen de Duitsers, geloof ik". De Limburger tipte gevoelsmatig op de ploeg uit de Bondsrepubliek. Examen bij Priem. Dat doet de 21-jarige rijwielhersteller Robert Marijnissen uit Goes. Het theoreti sche gedeelte legde hy met goed ge volg af op de school-voor rijwielher stellers in Bergen op Zoom. De jon ge Zeeuw reageerde op een adver tentie, waarin Priem een mecanici en vroeg. „Je kunt het praktijkexa men ook bij een fietsemaker afleg gen. Dit leek me veel leuker". Al leen aan het vroege opstaan moest hij even wennen. Iedere dag is hy in touw van 's morgens vijf uur tot middernacht. Hij doet ook de was voor de renners. „De aardigste? Phil Anderson, hij heeft mijn vuile kleding gewassen".

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19