Drie plakken voor Van Dorp
K£1
Stemming Swift stijgt
na zege van Lagerweij
Loboika snel
op 800 meter
Alphians kan
Storks niet
dwarsbomen
MAANDAG 9 JULI 1990
SCOREBORD
WIELRENNEN
TOUR DE FRANCE
Zevende etappe, individuele tijdrit Vit-
tel-Epinal: 1Alcala (Mex) 63 km in 1.17.05
(gem. 47.870 km/u), 2. Indurain (Spa) op
1.24.3. Bugno (Ita) 1 47.4. Delgado (Spa)
2.05, 5. LeMond (VSt) 2.11. 6. Bernard
(Fra) 2.26.7. Pensee (Fra) 2.26.8. Ampler
(DDR) 2.30. 9. Rommger (Zwi) 2.32. 10.
Solleveld (Ned) 2.40,11. Criquielion (Bel)
2.40, 12 Breukink (Ned) z.t.. 13. Lance
(Fra) 2 42.14 Bauer (Can) 2.43,15. Chia-
pucci (Ita) 2.49.16 Ek.mov (Sov) 2.52.17.
Kelly (Ier) 2.55. 18. Ruiz-Cabestany (Spa)
2.57, 19. Winterberg (Zwi) 3 11. 20. Marie
(Fra) z.t., 21. Parra (Col) 3.21, 22. Holm
(Den) 3.22. 23. Maassen (Ned) z t.. 24.
Colotti (Fra) 3.28, 25. Vermote (Bel) 3.28,
26. Yates (GBr) 3.32, 27. Moreau (Fra)
3.35, 28. Mottet (Fra) 3.36, 29. Lejarreta
(Spa) 3.39.30. Lauritzen (Noo) 3 52. overi
ge Nederlanders: 32. Rooks 3.58.46. Ja-
kobs 4.38, 50. Ducrot 4 49. 53. De Vnes
4.57.62. Nijdam 5.2179. Schurer 5.43,93.
Manders 6.21.96. Van der Poel 6 30.104.
Siemons 6.49, 132. Winnen 7.50. 134.
Schalkers 7.55.137. Van Poppel 8.00,140.
Poels 8.05, 148 Van Aert 8.36, 188. Tol-
hoek 13.11, 191. en laatste Lara (Spa)
19.43 (te laat en uit de koers genomen).
Achtste etappe, Epinal - Besancon: 1.
Ludwig (DDR) 181,5 km 4.26.53 (gem.
40,804 km/u, 20 sec. bonificatie). 2. Mu
seeuw (Bel) z.t. (0.12), 3. Kiefel (VSt) z.t.
(0.08), 4. Colotti (Fra), 5. Kappes (BrD), 6.
Lavainne (Fra), 7. Winterberg, 8, Ghirotto
(Ita), 9. Lance, 10. Jacobs (Bel), 11. Cornil-
let (Fra), 12. Dernies (Bel), 13. Van Lancker
(Bel) allen zelfde tijd als Ludwig, 14. Baffi
(Ita) 0.21, 15. Phinney (VSt), 16. Lilholt
(Den), 17. Vanderaerden (Bel), 18. Ab-
doesjaparov (Sov). 19. Bruyneel (Bel), 20.
Rosado (Spa), 21. Bomans (Bel), 22.
Sciandri (Ita). 23. Fidanza (Ita). 24. Stein-
mann (Zwi). 25. Redant (Bel). 26. Capiot
(Bel), 27. Sergeant (Bel). 28. Troebine
(Sov), 29. Moreau, 30. Mérki (Zwi). Neder
landers: 33. Van Poppel. 38. LeMond. 42.
Manders. 51. Alcala, 62. Rooks. 67. Schal
kers. 88. Van Aert, 98. Bauer. 101. Del
gado, 103. Bugno, 119. Nijdam, 129. Win
nen, 130. Van der Poel, 132. Poels, 133.
Ducrot, 145. De Vries, 148. Breukink, 150.
Tolhoek, 151. Schurer 159. Maassen. 160.
Solleveld, 168. Jakobs. 169. Siemons allen
zelfde tijd als Baffi, 186. en laatste Vermote
(Bel) 11.16. Opgegeven: Peiper (Aus),
Carlsen (Den), Pino (Spa) en Farfan (Col).
Algemeen klassement na de achtste
etappe: 1. Bauer 34.32.03, 2. Pensee
0.17, 3. Chiapucci 1.07, 4. Maassen 1.16,
5. Alcala 7.19,6. Solleveld 7.23.7. LeMond
10.09, 8. Ampler 10.14, 9. Kelly 10.15,10.
Winterberg 10 26. 11. Ekimov 10.26. 12.
Breukink 10.32,13. Ruiz Cabestany 10.35,
14. Indurain 11.01. 15. Bugno 11.24, 16.
Rooks 11.24,17. Holm 11.30.18. Criquie
lion 11.47, 19. Delgado 11.49, 20. Mu
seeuw 11.55.21. Lauritzen 12.11.22. Cor-
nillet 12.16,23. Lejarreta 12.16,24. Romin-
ger 12.20, 25. Yates 12.22. 26. Mottet
12.26,27. Nulens 12.29,28. Vanderaerden
12.38,29. Hodge 12.41,30. Bernard 12.42,
31. Sergeant 12.44, 32. Roche 12.44, 33.
Boyer 12.55,34. Lino 13.06,35. Dhaenens
13.10, 36. MSrki 13.12. 37. Skibby 13.12,
38. Mauri 13.17. 39. Ph.lipot 13.20, 40.
Fuerte 13.36,41. Earley 13.43,42. Chozas
13.44,43. Duclos-Lassalle 13.58,44. Peri-
ni 14.01, 45. Delion 14.08, 46. Hampsten
14.10, 47. Jerome Simon 14.13, 48. Rué
14.16,49. Martinez Torres 14.17,50. Giup-
poni 14.22, 51. Da Silva 14.24, 52. Riis
14.26, 53. Muller 14.27, 54. Ducrot 14.30,
55. Anderson 14.34, 56. Pascal Simon
14.45,57. Diaz Zabala 14.55,58. Kvélsvoü
Colotti 15.17, 64. Kiefel 15.18, 65. Rütti-
mann 15.19, 66. Ghirotto 15.19, 67. Van
der Poel 15.19,68. Louviot 15.44,69. Peet-
ers 15.49, 70. De Vries 15.50, 71. Lance
16.04, 72. Palacio 16.10, 73. Steinmann
16.14, 74. Gianetti 16.19, 75. Jakobs
16 20.76. Siemons 16.28.77. Mane 16 32.
78. Parra 16.35. 79. Goessens 16.39. 80.
Van Aert 16.43, 81. Schalkers 16.46. 82.
Siboni 16.49, 83. Redant 16.58, 84. Her
nandez 16.59. 85. Bontempi 17.03. 86.
Poels 17.07. 87. Bruyneel 17.13, 88. Baffi
17.17. 89. Lavainne 17.20, 90. Wmnen
17.25.91. Cassani 17.29,92. Urea 17.27,
93. Piva 17.33. 94 Roux 17.42, 95. Raab
17.49. 96. Oegroemov 17.52. 97. Haex
18.02, 98. Caritoux 18.18, 99. Claveyrolat
18.18, 100. Lemarchand 18.19, 101
Mèchler 18.19, 102. Nijdam 16.24, 103.
Van Hooydonck 18.29,104. Haghedooren
18.31, 105. Schurer 18.34, 106. Leblanc
18.36, 107. Kappes 18.37. 108. Volpi
18.38,109 Dernies 18.49.110. Abdoesja-
parov 18.49, 111. Moreau 18.50, 112.
Saitov 18.52,113. Weltz 19.08.114. Millar
19.11,115. Brun 19.13.116. Martinez Oli
ver 19.16,117. Moreno 19.25,118. Bagot
19.28,119. Kummer 19.42.120. Van Lanc
ker 19.49, 121. Rodriguez Magro 19.51,
122. Bomans 19.56, 123. Gianelli 20.15,
124. Roll 20.22, 125. Robeet 20.24, 126.
Calcaterra 20.26,127. Jdanov 20.29,128.
Planckaert 20.31. 129. Biondi 20.34, 130.
Oeslamine 20.45, 131. Van Eynde 20.46,
132. Laurent 20.51. 133. Rondon 21.00.
134. Ledercq 21.02,135. Komsjev 21.06.
136. Rodriguez (Col) 21.10, 137. Sarrapio
21.15,138. Gorospe 21.17,139. Verschue-
i 21.25, 140. Phinney 21.26, 141. Hfifli-
Roes 22.01, 14fe. Le Clerc 22.04, 147.
Cenghialta 22.11, 148. Elli 22.12, 149.
Rodriguez (Spa) 22.28, 150. Moncada
22.33, 151. Alvis 22.34, 152. Sciandri
22.35, 153. Mejia 22.42, 154. Fidanza
22.42, 155. Vargas 22.57, 156. Conti
23.06, 157. Jacobs 23.07, 158. Capiot
23.21, 159. Heynderickx 23.24, 160. Bar-
teau 23.40, 161. Pulido 24.17, 162. Jara-
millo 24.26,163. Alonso Monje 24.26,164.
Luquin.24.33. 165. Schur 24.44, 166. Ri-
daura 25.04,167. Santaromita 25.15,168.
Pillon 25.38, 169. De Clercq 25.59, 170.
Montoya 26.18. 171. Mora 26.42. 172.
Gusmeroli 26.54, 173. Bishop 27.03, 174.
Richard 27.17, 175. Rosado 27.46, 176.
Ivanov 28.00,177. Diaz 28.05,178. Vermo
te 28 30. 179. Espejo 29.30. 180. Castillo
30.07,181. Troebine 31.31.182. Golovats-
jenko 33.27,183. Chaubet 33.47,184. Tol
hoek 38.50, 185. Massi 40.17, 186. en
laatste: Achermann 41.58.
Dagploegenklassement zevende etap
pe: 1. PDM (ploegleider Gisbers) 3.56.25,
2. Banesto (Echevarri) op 2.40,3. Z (Lege-
ay) 3.24,4. Chateau d'Ax (Stanga) 4.09,5.
7Eleven (De Jonckheere) 4.57.6. Toshiba
(Legeagy) 5.07.8. Buckler (Raas) 5.25.12.
Panasonic (Post) 6.41, 16. TVM (Priem)
9.45.
Dagploegenklassement achtste etap
pe: 1. Panasonic (Post) 13.21.00,2. Toshi
ba (Hezard) z.t., 3. Lotto (Vandenbroucke)
0.01, 4. Wemmann (Godefroot) 0.01. 5.
Carrera (Boifava) z.t., 6. Helvetia (Koechli)
z.t., 7. TVM (Priem) z.t, 14. PDM (Gisbers)
0.42,20. Buckler (Raas) z.t
Algemeen ploegenkJassement: 1
Buckler (Raas) 103.56.21. 2. Z (Legeay)
2.13.3. 7E!even (De Jonckheere) 3.57, 4.
PDM (Gisbers) 7.07, 5. Carrera (Boifava)
7.46. 6. Panasonic (Post) 12.52, 16. TVM
(Priem) 19.31.
Puntenklassement: 1. Ludwig (DDR) 186
punten, 2. Museeuw (Bel) 142,3. Kelly (ler)
89. 4. Baffi (Ita) 88. 5. Nijdam (Ned) 77, 6.
Vanderaerden (Bel) 76.7. Fidanza (Ita) 74.
8. Phinney (VSt) 71. 9. Lilholt (Den). 10.
Van der Poel (Ned) 56.
Bergklassement: 1. Konisjev (Sov) 39
punten, 2. Chiapucci (Ita) 30,3. Claveyrolat
(Fra) 29, 4. Solleveld (Ned) 20.5. Chozas
(Spa) 8.6. Hernandez (Col) 6,7. Lauritzen
(Noo), Le Clerc (Fra) en Lejarreta (Spa) al
ien 5.10. Bauer (Can) 4.
Jongerenldassement: 1. Ekimov (Sov)
34.42.29,2. Lino (Fra) 2.40,3. Mauri (Spa)
2.51.4. Delion (Fra) 3.42,5. Martinez Tor
res (Spa) 3.51,6. De Vries (Ned) 5.24.
RONDE VAN RUNLAND-PALTZ (ama
teurs)
Vierde etappe, eerste gedeelte: Wittlich
- Lahnstein over 110,3 kilometer: 1Augus-
tin (DDR) 2.21.07. 2. Hundertmarck (BrD),
3 Spruch (Pol). 4. Strouken (Ned), 5. Dek
ker (Ned). 6. Baltisser (Zwi). 7 Rein (DDR).
8. Hünders (Ned). 9. Brochard (Fra). 10.
Rust (BrD) allen z.t.
Ploegentijdrit over 22,3 kilometer, met
start en finish in Lahnstein: 1. Bondsre
publiek 26 012. Polen op 0.23,3. Oosten
rijk 0.34,4. Noorwegen 0.42,5. DDR 0.45,
6. Zweden 0.49. 7. Tsjechoslowakije 0.56,
8 Sovjetunie 1.03, 9. Frankrijk 1.21, 10.
Verenigde Staten 1.51.
Vijfde etappe, Lahnstein-Bad Neu-
enahr: 1Matt (BrD) 155 km in 3.56.20,2.
Hundertmarck 0.13, 3. Matwew (BrD) z.t.,
4. Lurvik (Noo) z.t., 5. Stenersen (Noo) z.t.,
6. Jeker (Zwi) z.t., 16 Dekker, 17. Jansen,
29. Huenders, 69. De Pole, 71. Overgang.
Algemeen klassement: 1Hundertmarck
17.45.46, 2. Mikiwicz (Pol) 0.44, 3. Meier
(Zwi) 0.58,4. Heppner (DDR) 1.01,5. Ste
nersen 1.04, 6. Aldag (BrD) 2.50, 17. De
Poel, 24. Jansen, 32. Huenders.
UTRECHT
36ste Ronde van Midden-Nederland
(topcompetitie): 1. Van der Vin (Budel-
schoot) 219 km in 5.02,37, 2. Goense
(Leeuwedorp), 3. Eyk (Badhoevedorp), 4.
Jansen (Delft) op 0.04,5. Compas (Venhui
zen), 6. Polverasa (Wouw), 7. Parrée (De
Rijp) 0.41,8. Kras (Hoorn) 6.16,8. Kemper
(Volendam), 10. Rutgers (Naarden), 11.
Tak (Oud-Gastel), 12. De Leeuw (Ermelo),
13. Van de Wetering (Heesch), 14. Van de
Heide (Giethoorn), 15. Vink (Schijndel).
ZOETERMEER
Waterschapsronde: 1. Lagerwey (Wou-
brugge) 170 km in 3.45.40. 2. Lenting
(Delft), 3. De Jong (Roelofareridsveen), 4.
Hermsen (Voorburg) 0.10. 5. Van der
Meer (Bel), 6. Vergeer (Warmond) 0.25,7.
Grootveld (Zoetermeer), 8. Tissingh (Lei
den), 9. Schipper (Zoetermeer), 10. Bos
(Moordrecht). HAAFTEN
1. Meys (Valkenburg) 100 km 2.20.18,2.
Van Leyen (Wageningen), 3. Broers (Maar
tensdijk), 4. Tonny Akkermans (Zevenber
gen). 5. Theo Akkermans (Nw. Vosse-
meer).
BERG EYK: 1. Brugmans (Bergeyk) 100
km in 2.21.04, 2. Van Veenendaal (Sas-
senheim). 3. Van Veldhoven (Bergeyk). 4.
Nederlof (Oostvoorne), 5. Daams (Domme
len).
ZOETERMEER
1 Louise Groen (Nw Lekkerland) 60 km in
1.29.47, 2. Haringa (Amsterdam), 3. Van
Moorsel (Boekei). 4. Cynthia Lutke Schip-
holt (Den Haag), 5. De Bruin (Amersfoort).
VRIEZENVEEN
1. Loohuis (Haaksbergen) 60 km in
1.29.40,2. Van der Zande Uden), 3. Petra
Groen (Nw. Lekkerland), 4. Vos (Nijverdal),
5. Dijkstra (Joure)
beschikbaar
1.111.8231,00.
Westduitse lotto: 4 - 10 - 20 - 42 - 43 -
48. Reservegetal 33. Spiel 77:
7789398.
Belgische lotto: 9-24-31-33-37-40.
Reservegetal 14. Jokemummer:
2597773.
Cobas 55.656, 6. Raudies (BrD) Honda
57.592. 7. Stadler (BrD) JJ Cobas 58.241,
8. Gresini (Ita) Honda 1.04,278, 9.
Appleyard (GBr) Honda 1.06.231,10. Mil
ton (GBr) Honda 1.13.685, 14. Koopman
(Ned) Honda 1.25,350, op één ronde 23.
Van Dongen (Ned) Honda.
Stand WK na acht wedstrijden: 1. Prein
103 punten, 2. Capirossi 100,3. Spaan 74,
4. Martinez (Spa) en Raudies 71, 6. Rom-
boni (Ita) 66.33. Koopman 2.
250cc, 15 ronden (104,100 km) 1. Ko-
cinski (VSt) Yamaha 42.52,467 (gem. snel
heid 145,681 km/uur). 2. De Radigues
(Bel) Aprilia 11,0413. Cardus (Spa) Honda
12,556. 4. Lavado (Ven) Aprilia 17,879, 5.
Cornu (Zwi) Honda 31,182, 6. Reggiani
(Ita) Aprilia 36,182, 7. Puig (Spa) Yamaha
40,692, 8. Casoli (Ita) Yamaha 45,850, 9.
Shimizu (Jap) Honda 50,525, 10. Schmid
(BrD) Honda 1.03.839. Uitgevallen: Zee-
lenberg (Ned) Honda. Cadalora (Ita) Ya
maha. Crivill'e (Spa) Yamaha, Preining
(Oos) Honda.
Stand WK na negen wedstrijden: 1. Ko-
cinski 149,2. Cardus 122.3. Zeelenberg en
Cadalora 93.5. Bradl (BrD) 75.6. Wimmer
(BrD) 74.
500cc, 18 ronden (124,920 km): 1. Rai-
ney (VSt) Yamaha 50.29.205 (gem.
148,459 km/uur), 2. Ruggia (Fra) Yamaha
4,452,3. Lawson (VSt) Yamaha 20,566.4.
Sarron (Fra) Yamaha 44,158, 5. Barros
(Bra) Cagiva 50,055,6. Doohan (Aus) Hon
da 1.18,19, 7. Schwantz (VSt) Suzuki
1.20,691, 8. Haslam (GBr) 1.23,596, 9.
Garriga (Spa) Yamaha 1.24,073,10. Gard
ner (Aus) Honda 1.50,520,15. Doorakkers
(Ned) HRK Motors, op één ronde.
Stand WK na negen wedstrijden: 1Rai-
ney 168,2. Schwantz 133,3. Doohan 96,4.
Ruggia 76, 5. Mackenzie (GBr) Suzuki 75,
6. Sarron 66,15. Doorakkers 26.
Zijspannen, 13 ronden (90,220 km): 1.
Streuer/De Haas (Ned) LCR 38.36,193
(gem. snelheid: 140,227 km/uur), 2. Michel-
/Birchall (Fra/GBr) Krauser 26.200. 3. Ku-
mayaga/Houghton (Jap/GBr) Windle
37,198,4. Güdel/Güdel (Zwi) LCR-Yamaha
38.485. 5. Abbott/Smith (GBr)Yamaha
42,189. 6. Webster/Simmons (GBr) Krau
ser 50,793,7. Zurbrügg/Zurbrügg (Zwi) Ya
maha 51,401, 8. Egloff/Egloff (Zwi) Ya
maha 1.03,352.9. Jones/Brown (GBr) LCR
1.33,010, 10. Smith/Smith (GBr) Windle
1.48,821, 15. Van Kempen/Kuyt (Ned)
Krauser 2.08.859.
Stand WK na acht wedstrijden: 1. Web
ster 116.2. Michel 111,3. Streuer 98.4. Bi-
land 84.5. Kumayaga 78.6. Abbott 73,12.
Van Kempen 30.
Internationaal springconcours tabel A,
1,60 m, na barrage: 1. LeJeune (Bel)
Mimbot 0-40.95. 2. Heins (Ned) Olympic
Panther 0-43.50.3. Turi (GBr) Waysider 0- 2.
zonder barrage: 6. Hendrix Lapaz 3-71,93,
7. Martinez de Irujo (Spa) Elegast 4-61.80,
8. Weinberg met Bourbon 4-66,99,9. Zoer
Wendela 4-67.30. 10. Murphy (GBr) Jays
Way 4-68.49. 1
Beste ruiter competitie: 1. Helena Wein
berg 458 punten. 2. Tops 435,3. Turi 433,
4. Lansink 402, 5. Hendrix 394, 6. Voorn
384,7. Teixeira 370.8. Heins 357.
Open Twents kampioenschap, natio
naal (klasse ZZ): 1. Van der Vleuten met
Balthazar 0-46,36, 2. Van den Brink met
Chapter Seven 0-47,89, 3. Roelink met
Night Music 0-51,27, 4. Van Eimeren met
Quatre du Mai 0-51,32,5. Dubbeldam met
Hollands Farnessa 4-43,53.
Lautier, Khalifman (Sov). De Firmian (VSt),
Dolmatov, Ljubojevic 5, 14. Anand (Ind),
Short (GBr). Seirawan (VSt). Georgiev
(Bul). Illescas (Spa). Hübner (BrD). Por-
tisch (Hon), Lpoeti|an (Sov) 4 1/2.
LONDEN
WIMBLEDON
Finales vrouwen
Enkelspel: Navratilova (VSt/2) - Garrison
(VSt/5) 6-4 6-1Dubbelspel: Novotna/Suk-
ova (Tsj/1- Jordan/Smylie (VSt/Aus/6) 6-3
6-4. Meisjes: Strnadova (Tsj) - Sharpe
(Aus) 6-2 6-4.
Mannen
Enkelspel: Edberg (Zwe/3) - Becker
(BrD/2) 6-2 6-2 3-6 3-6 6-4. Dubbelspel:
Leach/Pugh (VSt/1) - Aldrich/Visser (ZAf/2)
7-6 7-6 7-6. Jongens: Paes (India) -
Ondruska (ZAf) 7-5 2-6 6-4.
Gemengd dubbelspel, halve finales:
Smylie/Fitzgerald (Aus/4) - Magers/Nelson
(VSt) 7-6 7-5. Garrison/Leach (VSt/3) No-
votna/Pugh (Tsj/VSt/17-6 7-6, finale: Gar
rison/Leach - Smylie/Fitzgerald 7-5 6-2.
CASTRICUM
Open NK junioren
Jongens Enkelspel, halve finales: Tardif
(Can) - Lacroix (Ned) 6-2 6-1, Willems
(Ned) - Pettersson (Zwe) 3-6 3-6; finale:
Tardif - Pettersson 6-1 3-6 6-4. Dubbelspel,
halve finales: Glansdorp/Van de Heuvel
(Ned) - Willems/Lacroix (Ned) 6-0 6-2, Tar-
dif/Deakin (Can) - Eriksson/Pettersson
(Zwe) 4-6 5-7; finale Pettersson/Eriksson -
Glansdorp/Van de Heuvel 6-1 1-6 7-6.
Meisjes Enkelspel, halve finales: Nie
mandsverdriet (Ned) Kolbovic (Can) 6-2
6-1. Rottier (Ned) - Schad (DRe) 4-6 6-3 6-
4; finale: Niemandsverdriet - Rottier 6-3 3-6
6-4. Dubbelspel, halve finales: Nie
mandsverdriet/Rottier (Ned) - Pana/Schad
(DRe) 7-5 7-6, Kolbovic/Bernard (Can) -
Gomperts/Volkerts (Ned) 6-7 6-0 6-3; fina
le: Niemandsverdriet/Rottier Kolbovic-
/Bernard 6-3 6-3.
SCHEVENINGEN SATELLIETTOER-
NOOI
enkelspel, halve finales: Masso (Bel) -
Fernandez (Chi) 6-4 6-4, Feenstra (Ned) -
Dogger (Ned) 6-4 3-6 6-4, finale: Masso
Feenstra 6-3 7-5. Stand: 1. Masso 42. 2.
Fernandez 25, 3. Feenstra 18, 4. Dogger
13. 5. Mordang, Rosseti en Winnink 11,8.
Balducci 10.
Dubbelspel, halve finales: Krajicek/Wi-
bier (Ned) - Winnink/Orcasek (Ned/Arq) 2-5
teruggetrokken, Priller/Schalier (Oös) -
Feenstra/Otten (Ned/BrD) 6-4 6-4, finale:
Krajicek/Wibier - Priller/Schalier 7-6 6-7 6-
FRANCORCHAMPS
Grote Prijs van België wegrace 125cc,
13 ronden (90,220 km): 1. Spaan (Ned)
Honda 39.11,610 (gem. snelheid: 138,115
km/uur), 2. Capirossi (Ita) Honda 0,175,3.
Casanova (Ita) Honda 38,767, 4. Prein
(BrD) Honda 46,352, 5. Miralles (Spa) JJ
MANILLA (Fil). Interzonaal toernooi.
Achtste ronde, voornaamste uitslagen:
Ivantsjoek (Sov) - Kortsjnoi (Zwi) 1/2-1/2,
Goerevitsj (Sov) - Dolmatov (Sov) 1-0, Va-
ganjan (Sov) Lautier (Fra) 0-1, Ljubojevic
(Joe) - Rechlis (Isr) 1 -0, Nikolic (Joe) Short
(Sov). Nikolic (Joe), Gelfand (Sov) 51/2,9.
UNICUM
Districtskampioenschappen
Zaterdag
MEB2: E. Bolten - M. Langelaan 6-4,7-5,
R. Bouwman - S. Moerman w.o..
VEB2: E. Wijsman - A. Baayens w.o.
HEC1T. Bavelaar - F. de Ligt w.o. MEC2:
R. Rijnsburger - B. Albers w.o. A. Diehl J.
v.d Gen w.o., E. Leunissen - J v. Hilligers-
berg w.o. MDC: J. van Houwelingen/R.
Jong-a-Tai - J. v. Hilligersberg/F. de Ligt
6-2,6-4, S. v.d. Voort - A. Freke w.o. VED1
A. Weijers - M. Kantebeen 6-3,3-6,6-1, S.
Heetvelt - A. Schaap 6-2,6-4. VED2: A. As-
6-2. MED2: B. Tacken - A. v.d. Boom 6-3,
6-2, J. V. Duyn - E. Maassen 6-2,6-7,6-1J.
- T. Wiesmeyer 6-16-4, M. Serlie -
6-0,7-5, S. v.d. Beek - G. Verberne 6-2,6-
3, R. v. Houten j; Rotmans 6-2, 6-3, R.
v.d. Bosch - C. Pronk 7-5; 4-6,6-2, K. Pronk
J. Leune 6-2, 6-1, M. Schouten - M. de
Jong 1-6, 6-0, 6-4, M. Joon - X. v.d. Beek
w.o., N. Bronsgeest - J. Beuningen w.o.
MDD: N. Winkelaar/D.J. Dekker M. v. Ber
ge Henegouwen/K. de Vroedt w.o. ME35
J. v. Duivenbode - F. Steenkamp 6-0,6-
1. R. Tei|ken - H. Ouwerkerk 6-0,6-1, J. v.
Delft - H. Ruygrok 6-4.5-7.6-2. K. Fasel - P.
Pracht 6-1, 6-1, W. Kijf - C. Wijdeveld w.o.
ME45Th. de Mooy - F. v. Mastrigt 6-17-
5. T. Rijnsburger - H. Stoppels 6-1, 6-2. P.
v. Overloop - B. v. Doorn w.o., R. den Boeft
- G. Buys w.o.
Zondag
VEB2: W. den Hollander - E. Wijsman 7-6,
MEC2: D. Lesquiller - V. Leunissen 6-
3,6-4, R. Kramer - E. v. Hensbergen 6-2,6-
3. J. de Mooy - L. van Wijk 6-7, 6-4, 6-1.
VEC2: M. Kusano - H. Engel 7-6, 6-3.
MED1: D. v.d. Berg - K. v.d. Meer 6-0,6-0,
A. Wezenaar - T. Steenbergen 6-3,6-2, M.
de Bruin - P. v,d. Berg 6-16-4, R. Hentzen -
M. Tijsterman 6-4. 6-2. M. Dahlhaus - R.
Bennemeer 6-2, 6-1, S. Bakker - S. Stul-
tiens 7-6,6-2, E. Dahlhaus - F. Dijkstra 5-7,
6-4,6-0, H. Felkers - T. Heimovara 6-2,6-7,
6-3, P. Pracht - J.P. Klok 7-5,7-6, T. Boe» -
F. Abrahams 7-6,6-2, G. v.d. Geen - R. de
Vos 6-4, 4-6, 6-0. P. Niezen - C. Aanhane
6-4, 6-1. VED1: S. Sjaardema - A. Weijers
6-3.6-1, S. Huisman - E. Noomen 6-2.4-6,
6-4, P. Groenewegen -1 Maassen 6-3,6-2.
MED2: R. Gunthardt - J. Bijl 6-0, 6-1, T.
Kallenberg - J. de Groot 6-1.7-5, K. Koren
hof - H. Smaal 6-2, 6-4, J. Hagemans - B.
Stierum 3-6,7-5,6-0, L. Cranssen - R. Gal-
lert 6-4,7-5, M. v. Berge Henegouwen - M.
Schaling 7-5, 7-5, R. v. Bohemen - R. v.
Sterkenburg 6-3,6-4, M. Barkema - S. Kruit
6-3,6-4, H. v. Velzen - S. Vermeer 6-3,6-4,
A. Redel - R. v.d. Zanden 7-5,7-6, P. Dirkse
- G. Verdoes 3-6,6-1,6-4, M. Volwater - M.
Bloem 6-16-2, R. v.d. Bosch - M. Barkema
6-4,6-2. MDD: J. v.d. Lans/P. Ruygrok P.
Rigthart v. Gelder/S. Vermeer 6-7,6-16-3,
T. Heimovaara/S. Steggerda P. Blom-
menstein/F. Stouten 7-5,6-2, H. Felkers/G.
v. Zandwijk - R. v. Boxel/H. Smaal 6-16-2.
VDD: A. Asselman/M. Beuker - A. Serlie/L.
Serlie 6-1,7-6. VED2: Y. Cromheecke - K.
v. Heyningeo 6-16-0, J. Knott - E. Kemper
man 6-0, 6-2, A. Verschoor - L. Serlie 6-4,
4-6,7-5, A. v. Borssum - R. Chrispijn 6-3,6-
4, S. Heemskerk - H. Cromheecke 6-2,6-2.
ME35+: J. v. Delft - R. Teijken 6-2,6-3, R.
Engel - F. Caren 6-2,6-0, J. v.d. Maarl - R.
den Boeft 6-1,6-1, E. Bos - W. Kijf 6-0,6-1
H. Saidi - F. Vrije 6-16-1N. Winkelaar - A.
Talakua 3-6, 6-1, 6-1. ME45+: Th. San
ders - T. Rijnsburger 6-0,6-0.
SASSENHEIM
VEB halve finales: Jacqueline Paauw - El-
ly Reeuwijk 8-4;Carola Geerlings - Ellen de
Jonq 8-2 Finale: Paauw - Geerlings 6-4,6-
4; MEB halve finales: Jan-Willem Lugthart
- Marcel Lolling 6-2,6-1Rogier Liefbroer -
Edwin de Vries 8-6 Finale: Lugthart - Lief
broer 6-0. 6-0; MDB halve finales: Jan-
Willem Lugthart/Edwin de Vries - Onno
Guinau/Peter Grimbergen w.o.; Rogier en
Frank Liefbroer - Pieter Guyt/Loek Verhees
8-5 Finale: Lugthart/De Vries Liefbroer-
/Liefbroer 6-3, 7-5
VEC1 halve finales: Inez Franke - Arjette
van Noort 8-6; Nancy Faas - Sandra Faas
9-7 Finale: Faas - Franke 6-3,6-3; MEC1
halve finales: Jeroen de Pijper - Bartel
Swart 9-8; Willem Visser - Xander Hertz-
man 9-8 Finale: De Pijper - Visser 6-2,6-4
MDC halve finales: Paul Damen/Martin
Hoekstra - Gert-Jan Onvlee/John Manuput-
ty 8-3; Marcel van Gaalen/Evert Arbman -
Xander Hertzman/Arthur Volten 8-5 Finale:
Van Gaalen/Arbman - Damen/Hoekstra 6-
3. 6-2 ;GDC halve finales: Cynthia Veer-
man/Wim Markus - Carolien Spruijt/Paul
Damen 9-8; Pamela Meijs/Willem Visser -
Inge Colson/Jelle Rinzema 7-5,6-2 Finale:
Meijs/Visser - Veerman/Markus 6-4,2-6,6-
4 VEC2 halve finales: Lisa Colson - Pa
mela Meijs 9-8; Esther van der Voort - Ruby
Pennings 8-5 Finale: Van der Voort -
Colson 6-3,7-6MEC2 halve finales: Jel-
le Rinzema - Xander Hertzman 8-3; Dennis
Versteeg - Talbert Boef 8-5 Finale: Ver
steeg - Rinzema 6-4, 7-5
VED1 halve finales; Lisa Colson - Yvonne
van Hensbergen 8-2; Nicole van Stein -
Ruby Pennings 8-3 Finale: Van Stein -
Colson 6-2,6-1
MED1 halve finales: Alexander Balk - Pa
trick Wijffelman 8-5; Gijs Geerlings - Maar
ten Buijs 8-3 Finale: Balk - Geerlings 6-3.4-
6. 6-3
VDD halve finales: M. en L. van der Meer -
H. Bode/L. van Lierop 9-8; M. Kesteren/O.
Almekinders - N. en D. Derks 8-2 Fmale:
Van der Meer/Van der Meer - Kesteren/AI-
mekinders 6-4,6-3
MDD halve finales: D. v/d Lans/P. Stieding
- J. Swart/R. Frumau w.o.; A. Broekhof/A.
Balk - H. de Jong/A. Dros 8-0 Finale:
Broekhof/Balk Van der Lans/Stieding 6-4,
6-3
GDD halve finales: M. en M. Buijs - W. en
H. Wallaart 8-0; M. Overwijk/A. Harms - N.
Nuhn/W. van de Putten 8-6 Finale: Buijs-
/Buijs - Overwijk/Harms 7-6, 6-1
VED2 halve finales: C. Berg - M. van de
Vloed 9-7; N. Derks - K. Wilbrink 6-3.7-5 Fi
nale: Berg - Derks 6-4,2-6,6-4; MED2 hal
ve finales: S. van Heesch - N. Hogenhout
8-6; J. Poot - G.J. van Breugel 8-2 Finale:
Van Heesch - Poot 6-2.7-5VED30+ hal
ve finales: W. van der Meer - E. Eikens 8-
1L. van der Meer - O. Klein 8-2 Finale: L.
van der Meer - W. van der Meer 4-6,7-5,6-
2
MED30+ halve finales: P. ten Hagen - H.
Tielemans 9-8; B. Ritter H. de Jong 8-4 Fi
nale: Ten Hagen - Ritter 6-0.6-1 ;VDD30+
halve finales: M. Groenewoud/D. de Ruy-
ter - N. Nuhn/J. van Roon 8-5; M. Over-
wijk/M. Verheijen - A. Hogervorst/R. van
Overschot 9-7 Finale: Overwijk/Verheijen
t/H. Tielemans - W. en F. Kales 8-6; P. Tib-
boel/P. ten Hagen - L. van der Holst/T.
Steenvoorde 8-4 Finale: Van der Neut/Tie-
lemans Tibboel/Ten Hagen 6-3,4-6,6-3
kuil/D. van Biezen - E. van Biezen/Kaptein
8-3 Finale: Castien/Langelaan - Voskuil-
/Van Biezen 6-7,6-2,6-4MEE25+ halve
finales: F. Grimbergen - R. van Kampen 8-
DDE25+ halve finales: E. van Schie/M.
Warmenhoven - R. Smid/C. Janssen 9-8;
A. Bruins/J. Wolvers - C. Pieters/J. Spoor 8-
2 Finale: Van Schie/Warmenhoven -
Bruins/Wolvers 7-5. 5-7, 6-2 MDE25+
halve finales: C. de Winter/P. van der Berg
- H. Pieters/L. Spoor 6-4, 6-7. 6-3; J. van
Diest/T. Borghols - I. Deutekom/C. van
Leeuwen 8-4 Finale: Van Diest/Borghols -
De Winter/Van der Berg 6-4,6-2.
FORESCATE
MEB: halve finales: Mare Nagelkerken -
Gert Jan Egberink 7-6,6-2; Marco Visser -
Jan Pieter Hartwijk 8-1; finale: Nagelker
ken - Visser 8-3;
VEC: halve finales: Ingrid Kruit - Tamera
CanterVisscher 6-4, 3-6, 6-2; Marijke Kra
mer - Fleur Meijer 8-1finale: Kramer - Kruit
8-4; MEC1: halve finales: Marco Stals -
Robbert Paul Hartwijk 8-4; Oscar Schoor
dijk - Taco Stoppels 6-4. 5-7, 6-2; finale:
Stals Schoordijk 8-5 MEC2: halve fina
les: Robbert Paul Hartwijk - Taco Stoppels
8-3; Maarten Soels Bart Blok 8-3; finale:
Hartwijk - Soels 8-4 VDC1: halve finales:
J. Dessing/ C. Kroon Fleur Meijer/ llja van
Santen 9-7; Annette Huiskamp/ Ingrid Ba-
velaar - Tamera CanterVisscher/ Marjolein
llonka
Timmer/Frank Karremans 8-2; Yvonne
Westerhout/Jan van Duijn - Annemarie van
Gemund/ Edwin Bosch 9-7; finale: Van
Riet/Bierling - Westerhout/ Van Duijn 8-3;
MDC2: finale: Olivier Kist/ Erik Paul van
Weeren - Hamid Saidi/ Stefan Brugman 8-
VDD1: finale: F. Dijkstra/ N. Houwen - K.
Boers/ H. Boers 8-6; MDD1: finale: Niels
Bronsgeest/G. Klomp - J. van der Spek/ A.
Heikoop 8-4; GDD1: finale: N. Houwen/J.
Jongen - Marjolein Aad Pronk 8-4; VED2:
se 8-3; MDD2: finale: D. Brunsvekf/ P
Wi|len - Van Tongeren/ Smittenaar 8-4;
GDD2: finale: D. Lingeman/P. Brunsveld -
K. Boers/G. Rhijnsburger8-3; VED1 fi
nale: S. Hermans - R. Beets 8-4; MED1
Oosterveer - P. Beije 8-4.
SANTA CLARA (VSt)
Internationale wedstrijden: mannen 50
m vrij: 1. Rudolph (DDR) 23.00, 2. Biondi
(VSt) 23,23, 3. Jager (VSt) 23.35.200 m
vrij: 1. Olon (VSt) 1.53.19.2. Zesner (DDR)
1.53.29, 3. Stewart (VSt) 1.53.41.
400 m vrij: 1. Zesner 4.00.24. 2. Saulnier
(VSt) 4.00.81, 3. Jörgensen (VSt)
4.02.71.100 m rug: 1. Rouse (VSt) 57,26.
2. Richter (DDR) 57,40. 3. Weber (DDR)
57.62.200 m rug 1 Weber 2.01,70. 2.
Richter 2.03,11, 3. Veatch (VSt)
2.03.83.100 m vlinder: 1. Biond. 56,06.2.
Pippenger (VSt) 56.09, 3. Rosetti (VSt)
56,24. 400 m wissel: 1. Peoples (VSt)
4.32.83, 2. Rabkin (VSt) 4.34.23.
200 m school: 1. Fujieda (Jap) 2.18,31,2.
Stackle (VSt) 2.18.58. 3. Diebei (VSt)
2.20.66. vrouwen 100 m vrij: 1. Kramer
(VSt) 57.63. 2. Valerio (VSt) 58,1. 400 m
vrij: 1. Evans (VSt) 4.11.15, 2. Friedrich
(DDR) 4.11,87, 3. Skillman (VSt) 4.15,30.
100 m school: 1. Frame (VSt) 1,13,15, 2.
McFarlane (VSt) 1.13,67.200 m school: 1
Flood (Can) 2.37,28, 2. Sobue (Jap)
2.37,38.
100 m vlinder: 1. O'Loughlin (VSt)
1.02,41, 2. Jörgensen (VSt) 1.02,67, 3.
Tsukashima (Jap) 1.03,46.200 m vlinder:
1. Tsukashima 2.13,95, 2. Sanders (VSt)
2.14,80. 400 m wissel: 1. Evans 4.51.13,
2. Von Kotze (Aus) 4.52,48.
100 m rug: 1. Mitchell (VSt) 1.02,63, 2.
Hase (DDR) 1,04,67.
NEDERLANDSE KAMPIOENSCHAPPEN
AMERSFOORT
LZ1886
100 meter vrije slag 5. Fleur Bakker
1.03.69,7. Bianca Hocks 1.03,35.11. Karin
Stastra 1.04,45.100 meter vlinderslag 4.
Christian de Groot 1.02,87,6. Mark Schou
ten 1.04,01, 16. Dennis Schouten
1.06.92.200 meter vlinderslag 7. Saskia
de Keyzer 2.47,09. 5. Bianca Hoeks
2.36,30.100 meter schoolslag 6. Dennis
Schöuten 1.15,05.200 meter schoolslag
10. Andrea Hoenselaar 3.06,00,10. Nancy
Kijk in de Vegte 3.05,41.200 meter wis
selslag 11. Christiaan de Groot
2.25.93.100 meter rugslag 11. Mark
Schouten 1.08,30.200 meter rugslag 6.
Fleur Bakker 2.38.51.7. Saskia de Keyzer
2 39.91.400 meter wisselslag 5. Saskia
de Keyzer 5.37,98.
ZUL/LGB
50 meter vrije slag 9. Marcel de Natris
0.24.67-B finale 0.24,97.100 meter vrije
slag 11. Hanneke Koopmans 1.04,23.200
meter schoolslag 6. Hanneke Koopmans
2.53,91.100 meter vlinderslag 5. Marcel
de Natris 0.59,16.200 meter wisselslag 6.
Marcel de Natris 2.15,45.
NOORDWUKERHOUT
100 meter rugslag 6. Leonard Kroon
I.01,80 B-finale 7.1.03.74.
SPEEDO-JEUGDFINALE
800 meter vrije slag 16. Remco Singeling
II.17,07.100 meter vrije slag 15. Rosan
Bakker 1.16,44, H.Stephan van Iterson
1.14,82, 7. Tom Onderwater 1,11,81. 14.
Ingeborg Hoeks 1.18,86.100 meter vlin
derslag 4. Stephan van Iterson 1.24,99,
10. Tom Onderwayter 1.28,41,15. Marielle
Kraan 1.30,05.100 meter rugslag 15.
Jeroen de Keyzer 1.33,74,6. Bart Vermeu
len 1.22,34, 7. Tom Onderwater 1.22,77,
12. Stephan van Iterson 1.24,96.200 me
ter wisselslag 15. Rosan Bakker 3.07,17,
5. Tom Onderwater 2.54,42, 9. Stephan
van Iterson 2.57,63.
LEIDEN - De jubelstemming bij Swift-Casba en in het bijzonder
bij Jan-Hendrik Lagerweij is tot grote hoogte gestegen. Met nog
twee ronden in de promotiecompetitie voor de boeg staat de Leid-
se wielerploeg met 412 punten afgetekend aan de leiding. Lager
weij deed zaterdag een stevige duit in de zak door in de stromende
regen de Waterschapsronde in Zoetermeer op zijn naam te schrij
ven. Zijn ploeggenoten Tom de Jong (3), Casper van der Meer (5),
Erik Bos (10) en Richard van Kempen (28) vulden het puntenaan-
tal aan tot 108. Pascal Vergeer van De Bollenstreek eindigde als
zesde.
Lagerweij had een verklaring 'klaar
voor zijn eerste seizoenszege. "Ik
rijd wel vaker goed in de regen", zei
de Woubrugse winnaar na afloop.
"Tot nu toe had ik steeds pech dat
mijn medevluchters aan het eind
van een ontsnapping in elkaar klap
ten. Dat gebeurde nu in feite ook,
maar ik had nog kracht om alleen
door te gaan. Mijn ploeggenoot Erik
Bos moest er het eerst af, dat was
natuurlijk jammer voor hem. Maar
ook Rob Lenting kon het mij in de
slotfase niet moeilijk maken".
Lagerweij reed al vanaf halverwe
ge de 170 kilometer lange koers met
de voorsten mee. Eerst in een kop
groep van veertien man, later bij de
drie vluchters die om de overwin
ning leken te gaan sprinten. Zo ver
KIEV (ANP) - De driedaagse strijd
om de nationale atletiektitels van de
Sovjetunie heeft in Kiev drie beste
wereldseizoenprestaties opgele
verd. Na de hoogspringster Jelena
Jelisa (2,01 m) en Natalja Grigoije-
va, die in de series van de 100 meter
horden 12,53 seconden liep, zorgde
Nadesja Loboiko vooreen zeer snel
le 800 meter. De 29-jarige atlete liep
de afstand in 1 minuut en 56,64 se
conden. Achter haar werden Ravilja
Naroetdinova (1.57,25) en Tatjana
Grebentsjoek (1.57,34) respectieve
lijk tweede en derde.
Ook op de 1500 meter ging het
hard. Ljoedmilla Rogatsjeva zege
vierde in 4.03,07 vóór Jekaterina
Podkopajeva (4.03,62) en Ravilja
Kotovitsj (4.04,12).
Beste prestaties bij de mannen
waren op de slotdag de 1.45,60 van
Andrei Soednik op de 800 meter en
de 2,31 meter waarmee Alexei Je-
melin de beste hoogspringer bleek.
In Formia schitterde Merlene Ot-
tey. De Jamaicaanse, snelste van dit
seizoen op de 100 en 200 meter, won
de korte sprint in 10,98 seconden.
De Cubaan Roberto Hernandez
bleef op de 400 meter opnieuw on
der de 45 seconden (44,92).
kwam het niet, omdat bij de één na
de ander de krachten wegvloeiden.
Alleen Lagerwey hield stand in de
regen.
Als één van de weinige Swift-ren-
ners heeft de Woubruggenaar al eni
ge ervaring in de veel zwaardere
topcompetitie, waarin Swift, als het
zo goed blijft gaan, volgend jaar zal
uitkomen. Lagerweij: "Het zal voor
de meeste jongens wel even wen
nen zijn. We moeten dan nog meer
als ploeg rijden. Maar zeker nu de
resultaten zo goed zijn, is Swift in
dat opzicht al een heel stuk ge
groeid".
De Swift-amateurs Erwin van
Diest en Leon Rekelhof namen za
terdag deel aan een criterium in
Zoetermeer. Van Diest legde beslag
op de vijfde plaats, Rekelhof op de
zestiende. Bij de liefhebbers/ vete
ranen won René van der Salm afge
tekend voor Sjaak Spreeuw. Frans
Paardekooper schreef zaterdag in
dezelfde categorie een wedstrijd in
Zuidland op zijn naam. Ferry de
Ruiter werd vijfde bij de nieuwelin
gen. Karei Teeuwen (Bollenstreek)
eindigde gisteren in Opdam bij de
veteranen als vierde.
Corina Ouwehand eindigde in
Zoetermeer als twaalfde en in Op
dam in negende.
Yvonne van Dom in opperste concentratie voor het startschot. Van Dorp kwam in Hechtel drie maal succesvol uit de startblokken. (archieffoto Loek
Zuyderduin)
LEIDEN Yvonne van Dorp kan nog geen keuze maken.
In het Belgische Hechtel liep de Leidse zaterdagavond op
drie nummers met de besten mee. Een derde plaats op de
100 meter (11,93), en tweede plaatsen op de 200 (24,40) en 400
n i meter (54,52) bevestigden de goede vorm van de atlete van
r etra OnniDergen A V Holland, die echter niet voor een uitschieter kon zorgen.
heerst in Spanje
LEIDEN - Wielrenster Petra Grim
bergen heeft afgelopen weekeinde
de internationale Vuelta Alto Ara-
gon op haar naam geschreven. Tij
dens de driedaagse etappewedstrijd
in Spanje wist ze twee keer te win-,
nen. De Rijnsburgse was ook nog de
snelste in een tijdrit.
In de eerste etappe (Huecea-Hue-
cea) over 73 kilometer kwam Grim
bergen als eerste over de streep. Net
als een dag later in de etappe Jaca-
Jaca. Op zaterdag won ze ook de
korte klimtijdrit over 2,5 kilometer.
In het eindklassement werd ze gis
teren als leider niet meer bedreigd.
Met het oog op de Nederlandse
kampioenschappen die het aan
staande weekeinde in Rotterdam
worden gehouden, bevindt Van
Dorp zich nu in een lastig parket.
De 400 meter, waarop zij zaterdag
alleen de Noorse Anderson moest
laten voorgaan, is al jaren vaste prik
voor de titelverdedigster. Maar ook
op de 200 meter dicht Van Dorp zich
titelkansejj toe, al was haar tijd tij
dens de doornatte 'Nacht van Hech
tel' niet om over naar huis te schrij-
Veel tevredener kon de pupil van
trainer Roel Hendriksen terugblik
ken op haar kortste optreden, de
nog geen twaalf seconden durende
100 meter. Van Dorp finishte (als
tweede Nederlandse) in het spoor
van Nelli Cooman, die uit haar twee
de plaats in 11,68 geen moed kon
putten om ook aan de start van de
200 meter te verschijnen. "Als Nelli
op de NK ook afziet van de 200 me
ter", zei Van Dorp, "maakt dat mijn
kansen op dat onderdeel een stuk
groter. Maar alles hangt af van het
tijdschema. Als de 200 meter, te
dicht bij de 400 meter is gepland,
moet ik toch voor het laatste onder
deel kiezen".
Laura Bosman (AAV'36) heeft het
afgelopen weekeinde in Eindhoven
tijdens de Open Eindhovense kam
pioenschappen haar persoonlijk re
cord op de 800 meter met ruim an
derhalve seconde verbeterd. De
Alphense atlete realiseerde een tyd
van 2.06,34 wat haar een tweede
plaats opleverde. De 22-jarige Bos
man zal het aanstaande weekeinde
ook in Rotterdam tijdens de Neder
landse kampioenschappen op dit
onderdeel acte de présence geven.
Ruud van Mourik (AAV'36) ver
scheen in Eindhoven aan de start
van de 110 meter horden en legde
met een tijd van 15.02 beslag op de
eerste plaats. Net als zijn clubgeno
te Bosman zal Van Mourik het ko
mende weekeinde in Rotterdam te
bewonderen zijn.
B-juniore Liselore Zeelenberg
(AAV'36) kwam in Eindhoven ook
uit op de 800 meter die zij aflegde in
2.22,0 en deze tyd leverde haar een
zilveren medaille op.
Harry van der Velde kwam in Lei
den met een derde plaats goed voor
de dag op de tienkamp. Dankzij een
regelmatige serie, met uitschieters
op de 100 meter (11,5), 110 meter
horden (16,6) en hoogspringen (1,89)
sprokkelde de atleet van De Bata
ven in de schaduw van winnaar Cor
Troost (6713 punten) 5680 punten
bij elkaar. Beste A-junior was zijn
clubgenoot Mark van Bel (4400). Bij
de C-junioren won Bram Tijdhof
(AV Holland) de achtkamp met 5146
punten.
In de categorie D-junioren ging
de zege naar Martijn Nieuwland
(Bataven) die met een puntentotaal
van 3677 een ruime voorsprong had
op de nummer twee. Bij de D-meis-
jes ging de overwinning naar J.
Veldstra (2484 punten).
Theo van der Veer (AV Holland) is
zaterdag in Schipluiden tweede ge
worden op de twaalf kilometer-lan
ge Kadeloop in 36.34. Van der Veer
eindigde in het kielzog van Michel
de Maat die elf seconden sneller
was.
ELLEN LIJZENGA
ALPHEN AAN DEN RIJN - Kop
loper Storks maakte gisteren korte
metten met de honkballers van Al
phians. De Alphenaren, als num
mer drie van de ranglijst één van de
beteren in de eerste klasse, kwamen
er niet aan te pas en werden na ze
ven innings door de toekomstige
overgangsklasser met een 16-0 ne
derlaag naar huis gestuurd. De
vrouwen bleven dit weekeinde on
der de maat. De dubbel in de degra
datiepoule tegen het Maassluisse
Gophers ging op eigen veld onno
dig verloren: 6-8 en 3-5.
"De pitching stond niet op
scherp. Jeroen Hollander had wat
problemen met zijn controle, werd
een beetje tegengewerkt door de
scheidsrechter en kreeg veel wijd-
ballen tegen. Maar ik moet eerlijk
zeggen dat Storks gewoon een bete
re ploeg heeft en het verdiend om te
promoveren". Met dié woorden
bleek coach Robert Maat over vol
doende realiteitszin te beschikken.
Na drie innings stonden de Alp
henaren al via 2-0 en 4-0 met 7-0 ach
ter en werd Hollander van de heuvel
gehaald. Zijn Vervanger, de jeugdi
ge Jurgen van de Bosch deed het in
eerste instantie aardig, maar moest
een innings later ook al voortijdig
de dug-out opzoeken. Derdehonk-
man Emil Smit mocht het vervol
gens proberen. Ook hij kon het tij
niet doen keren.
Omdat Alphians in aanvallend
opzicht ver onder de maat bleef - in
totaal slechts drie honkslagen waar
van twee voor Ron Agterberg - en
de gezamenlijke wèrpcijfers van 1-
14-9-1 voor zich spreken, kon Storks
met een 16-0 zege tevreden uitkij
ken naar dinsdag. Dan immers spe
len beide teams in Alphen om 19.00
uur hun vijfde onderlinge duel van
dit
eerste innings weliswaar op een 0-1
voorsprong, vierwijd voor Yvonne
Lodder, een veldfout en een twee-
honkslag voor Pauline van Leeu
wen brachten de stand in de gelijk
makende slagbeurt op 3-1. Toen het
in de vijfde innings 6-1 werd leek de
stryd gestreden.
In de zevende innings gaven een
drietal discutabele scheidsrechter
lijke beslissingen, gevolgd door
even onbegrijpelijke fouten aan Al-
phians-zijde, de wedstrijd een on
verwachte wending. Gophers
kwam op gelijke hoogte en verlen
ging bleek noodzakelijk. Het mo
raal was geknakt en Gophers kwam
in de extra tijd als overwinnaar te
voorschijn: 6-8. Die afknapper
werkte nog door in de tweede partij:
3-5 verlies.
EWOUD VAN WINSEN