De meesterzet van Jelle Edwin de Vries pakt zaken handig aan Saslda Paauw in poule niet meer te achterhalen Rooks in de Ronde Volgeling van Raas is Post-renners te slim af Tour raakt weer renners van naam kwijt Priem haalt bezem door zijn ploeg TOUR'90 PAGINA 18 SPORT ZATERDAG 7 JULI 1990 SASSENHEIM De grootste verrassing tijdens het tennistoer nooi van Sassenheim was de uitschakeling in het mannenenkel B van de als tweede geplaatste Onno Guinau. Edwin de Vries teken de gisteren voor dit huzarenstukje. Ook de één plaats lager ge schatte Frank Liefbroer verdween tegen Marcel Lolling van het toneel. Guinau speelt in Sassenheim tradi- plaatst bij de mannen Cl, kon in zijn tioneel zware partijen tegen De eerste partij die verwachtingen niet Vries. Dat was ook nu weer het ge- waarmaken. Xander Hertzman liet het mannenenkel B. Guinau zich niet van zyn stuk brengen door begon enigszins gehavend aan de een discussie over een bal in de der- strijd, want eerder deze week had de set en greep de winst via 6-2,4-6, hij iets te fanatiek gestoeid met de 6-1. "Ik had liever mijn eerste ronde halters, met als gevolg dat hij niet wel gespeeld om wat in mijn ritme Daarmee te komen. Vandaag kwam ik dat niet met al die maanballen", aldus teleurgestelde Kleian, die tot optimaal kon valt een groot deel van het spel de Alphenaar weg. Hillegommei Vries pakte de zaken slim aan door overmaat van ramp later op de veel variatie in zijn slagen te leggen. De Vries won de eerste set met 6-2 en nam in de tweede een 4-3 voor sprong. Guinau vocht echter terug, zodat een derde spelreeks de beslis sing moest brengen. De Vries sloot die set, en daarmee de wedstrijd, winnend af: 6-2, 4-6, 6-2. drie van de plaat singslijst, Frank Liefbroer, moest aantreden tegen Lolling, die op Lis- se al Rogier Liefbroer had versla gen. Met Frank Liefbroer had Lol ling aanzienlijk minder moeite: 6-3, 6-4. Door dit resultaat komt Lolling vandaag uit tegen Lugthart, die wei nig problemen kende met C-topper Jan van Leeuwen. "Ik vind het wel leuk om eens een keer tegen Lugt hart te spelen. Je kunt in elk geval vrijuit slaan", aldus Lolling eerder deze week. Rogier Liefbroer plaatste zich als laatste bij de vier halve finalisten. Patrick Kieboom raakte de ballen beter dan de laatste weken, maar dat bleek niet voldoende om Lief- broer te verontrusten. Na deze 6-4, 6-3 zege kan Liefbroer zich nu gaan opmaken voor zijn partij tegen De Vries. avond zijn dubbel ook nog verloor. Hertzman stuit in de halve finale op Willem Visser, die Edwin van Ben schop afserveerde, terwijl de ande re finaleplaats wordt betwist door Bartel Swart en Jeroen de Pijper. Het heeft lang geduurd, maar vandaag zal het uitermate onrustig zijn bij de familie Faas. Sandra t vrouwenenkel Cl door een gemakkelijke zege op Kim Dirkse, zodat LEIDEN - Uit de tekst op de vlag valt het op te maken: de voetbalvereniging Leiden is thans vijftig jaar oud. Het nu^erndeliik^op dundoek werd gisteravond door de voorzitter van de KNVB afdeling Leiden, Diederik van der Veen Meerstadt haar zus Nancy "stuit. In elk geval flinksioverhandigdaan de praeses van de club Ed lm speelt een Faas morgen de finale in ceJ>"e ler SieUgenheid van het jubileum. Immxnk mocht dit onderdeel. cheque van de jubileumcommissie MARTIN HOEKSTRA sponsorloop bijeen was gebracht. de club, Ed Immink (rechts). Dat gebeurde tijdens een druk bezochte nog wat vaker zijn handen uitsteken. Onder meer om een ontvangst te nemen, ter waarde van tienduizend gulden, geld dat via de (foto Jan Holvast) VOORSCHOTEN Na een dagje Munnik-speelster met een honderd pro-sets op de banen van Forescate, procent score niet meer te achterha- werd er gisteren i len is. In het mannenkel B kwamen Kruit, favoriete voor de eindzege, duo trok met 6-1, 1-6 en 6-3 tegen treft in de halve finale Tamera Can- Olivier en Jongen aan het langste twee winnende sets gespeeld. De Gert Jan Egberink en Jan Pieter poulewinnaar bij de enkelende Hartwijk een ronde verder. Robert terVisscher (nummer 4). Zij scha- eind. kelde Ingrid Bavelaar met twee maal 6-3 uit. GIJS VAN OOSTEN "Weer Raas. Die ploeg scoort er lustig op los in de Tour. Terwijl wij, de grote concurrent, als enige ploeg met twee man in die kop groep zaten. Je zou zeggen dat we gefaald hebben. Ik zie dat toch an ders. Ekimov was in de slotfase leeg, kon alleen maar volgen. Dus om beurten demarreren had geen enkele zin. En in een eindsprint te gen mannen als Museeuw, Nijdam en Fidanza ben je gewoon geklopt. Een gevoelige nederlaag. Pi kant ook, omdat uitgerekend Raas Peter Post weer aftroeft. Zoals bekend liggen die twee el kaar niet. De renners proberen el kaar ook de loef af te steken. Ach, ze doen maar. Ik trek me daar niets van aan, het raakt me ge woon niet. Ik rij hier voor het klas sement en niet tegen Raas. Boven dien, je moet ook de klasse hebben om toe te geven dat Nijdam ge woon de beste is. Een verdiende overwinning en verder niet zeu ren. Raas heeft een perfecte ploeg voor de vlakke etappes. Die jon gens zijn daar helemaal op afge stemd. Ze hebben een bepaalde in stelling. Wij hebben een ploeg voor de massasprints en voor het klas sement. Alleen, er komen steeds minder massaspurts. Wij zijn naar de Tour gekomen met drie sprinters. Eigenlijk te veel, zeker als je bedenkt dat ik me op het vlakke nergens mee bemoei. Maa er zijn gewoon geen andere ren ners van dezelfde klasse in onze ploeg te vinden. De Tour gaat voor mij ook ein delijk beginnen. Een lange tijdrit en dan de bergen in. Tegen de cols zie ik niet op. Maar over die tijd rit heb ik mijn vraagtekens. Vorig jaar verloor ik zeven minuten. Toen was het twintig kilometer langer en bovendien voelde ik me niet goed. Ik hoop het verlies ten opzichte van Lemond beperkt te houden. Een minuut of twee. Ik weet dat veel mensen dat uitleg gen als een gebrek als zelfvertrou wen. Angst zelfs. Ik zou geen 'win ner' zijn. En ik word vaak afge schilderd als een 'plakker' en niet als een aanvaller. Nou, ik bén een bluffer. Ik ben voorzichtig, altijd. Want wat koop je er voor om hoog van de toren te blazen, te roepen dat je die gele trui wel effe zal pakken en dan een dag later hele maal in^elkaar te storten. Zo blijkt de wereld niet in el kaar te steken. Als je tweede wordt en de bolletjestrui wint, wordt er van je verwacht dat je het jaar daarop die Tour effe wint. Ik laat me er niet door van de wijs brengen. Echt, ik zou met een tweede plaats dit jaar heel erg tevreden zijn; Dan is mijn Tour geslaagd. Wat iedereen daar ook van zegt". STEVEN ROOKS De meest actieve tennisser Bij de enkelende zijn de laatste vier eveneens be kend. Carola Geerlings, de winna res van vorig jaar, kende alleen in de tweede set wat problemen met San dra Faas: 6-0, 6-4. Zij komt vandaag uit tegen de al eerder gekwalificeer de Ellen de Jong. De papieren win nares, Elly Reeuwijk, had het aan zienlijk moeilijker. Aijette van Noort legde haar het vuur na aan de schenen, maar kwam net te kort: 7- 6,7-5. Reeuwijk treft nu Jacqueline Paauw, die door een walk-over te gen Chantal van Remoortere wel heel simpel zo ver is gekomen. Patrick Kleian, als derde ge- Paul Hartwijk, die op een plaatsing in Cl had gerekend, blijft in de sing- Fleur Meijer klopte Saskia les Cl en C2 winnen en lijkt zijn gisteren Unicummer Robert Paul Paauw ook Spruijtenburg, zodat de woorden te gaan waarmaken. Hart- Hartwijk. In Cl versloeg hij Tim Ba- wijk verwacht in twee finales uit te velaar, en in het mannenenkel C2 komen. Tenniscoryfeeën in Hazerswoude Thuisspeler Egberink versloeg twee sets (6-4, 6-4) Erik Bolten i ontmoet in de halve finale de als Stoppels eerste geplaatste Mare Nagelker- hy schoof met 6-3 ken. Jan Pieter Hartwijk (tweede opzij. In de halve finales treft Stop- LEIDEN - De tennissers Louk géplaatst) had niet bijzonder véél pels Oscar Schoordijk die na een &HÉ||| v zai moeilijke eerste set (5-7) uiteinde hij te sterk voor Gert Jan Anker en R. Jacobs waardoor de favoriet als eerste de halve finales in C2 be reikte. In de late uurtjes was Taco succesvol, 6-2 Molenbeek Sanders Martin Koek spelen moeite met Erik Bouman Visser lijk nog r game a Brard gestraft DEN BOSCH (ANP) - Een 31- jarige profvoetballer uit Hen drik Ido Ambacht, Stanley Brard, is gisteren door de recht bank in Den Bosch veroordeeld tot vier maanden voorwaardelij ke gevangenisstraf en 120 uur dienstverlening. Met zijn 29-jari- ge collega G.C., die drie maan den voorwaardelijk en tweedui zend gulden boete kreeg opge legd, nam hij deel aan de crimi nele organisatie Altena Sys teembouw uit Waalwijk. Dat bedrijf ontdook in de acht jaar van zijn bestaan alleen al aan sociale premies en belasting ruim 4,5 miljoen. De onderne ming ging in 1988 failliet, hoe wel de orderportefeuille goed gevuld was. Een groot deel van de tweehonderd werknemers werkte zwart bij ASB. De twee mannen wisten als administra tief medewerker dat zij mee werkten aan een omvangrijke fraude. C. protesteerde daar meer dan eens tegen en werd daarom overgeplaatst. De voetballer, die van Feyenoord naar RKC Waal wijk ging, protesteerde niet uit angst zijn lucratieve bijbaan te verliezen. De twee hoofdfiguren van de ASB-fraude kregen eerder bei den vier jaar cel. De 44-jarige L.W. uit Sprang-Capelle kreeg voor zijn aandeel in de fraude en voor 72.000 gulden steunfraude zes maanden celstraf, waarvan de helft voorwaardelijk, na een eis van anderhalf jaar onvoor waardelijk. Het Openbaar Mi nisterie tekent beroep aan tegen dit vonnis. vandaag op het park van de Hazers- waarschijnlijk Marco woudse Tennis Club (HTC) een de- (OLTC) in de halve finale treffen, Turk afstond monstratiewedstrijd. De twee voor- die echter wel met de volstrekt on- malige coryfeeën spelen om 18.00 bekende Adrie Talakua zal moeten uur een partijtje en een uur eerder afrekenen, trainen ze met de Hazerswoudse jeugd. Het optreden van Sanders en Koek aan de Ten Katestraat in Ha- vrouwen tegen de als derde" ge- Kroon schakelden ook georgani- plaatste Fleur Meijer. Na 6-0 in de VanGemund Arthur In het vrouwendubbel C kwamen Ingrid Bavelaar en Annette Huis- Monique Gijben ging kansloos kamp een ronde verder via winst op ten onder in de singles-C 1 bij de Groenen en Van Sprew. Dessing e zerswoude Rijndijk seerd vanwege het tweede lustrum eerste set, stond Meijer slechts twee het mannendubbel Cl werd slechts van het Open toernooi van HTC. games toe in de tweede. Ingrid één partij afgewerkt. Het Klomp- ■leAo»r 8e etappe 8 juli 181.5 km Ep||\|/\|_ Combeaufontaine X Lavoncourt^ Seveux O ios.5km BeaujeuO*' ii6km Gray qTw km r BonboillonO^"" ^^018,-5km BESANQON LE^TOUR 9e etappe BESANQON 0.2^^1! 196km Salins -o Bolandoz 36 km i lesbains cT 61 km J oChampagnoleejkrn l St. Laurent 3 enGrandvauxOioekm Zwitserland XMorezbii7.skm/£g^, la Faucille }/p^' t "^GENEVE IMRoumw 3><3 VITTEL Van Jan Raas wordt gezegd dat hij zijn pappenheimers kent. Toch schat de Zeeuwse ploegleider de mogelijkheden van zijn wielrenners ook wel eens niet naar waar de. Want toen hij Jelle Nijdam gisteren in de mineraalwaterplaats Vittel feliciteerde met het winnen van de zesde Tour-etappe, was het eerste dat Raas opmerkte: "Datje een sterke donder bent, wist ik, maar datje zo sterk was, nee, dat had ik toch niet verwacht". Snelle Jelle, getooid met een astro nautenpet en een handdoek woordig doorgaans in een vloek en 1 zucht met dit oneerbiedige ritu- nek, glunderde slechts. Hij had de eel klaar. Nijdam was echter de uit buit waarop hij de afgelopen dagen zondering die de regel bevestigde fel jacht had gemaakt, met veel verve binnengehaald. "Mijn seizoen kan voorlopig even niet meer stuk", stelde de Brabander vast en nipte vervolgens aan de door pr-man Har ry Jansen ingeschonken champag- moedsrust: "Ja dat klopt, ik voelde me niet op.mijn gemak. Weliswaar hadden we als ploeg al twee keer ge wonnen, maar zelf zat ik er ook steeds tegenaan te hikken. Zo'n overwinning heb ik gewoon nodig, dan kun je weer even een tijdje Ondertussen nam Raas alle tijd vooruit". 1 Houbens i Voordat Nijdam zich in de luxu euze bus van het Buckler-team aan de feesdrank zette, had hy al flink dank zij Solleveld gedronken. Hij deed het niet voor zijn plezier, maar om de gevangen schap in de door de Limburger Jean Houben bewaakte dopingcaravan de pers, die in zulke gevallen altijd van harte welkom is. Raas vond het lange wachten best de moeite waard. Geen wonder als je in Met Sof negen overwinningen is Tourdagen drie keer hebt ge- Nijdam momenteel Nederlands Eerst met Maassen, toen topscorer. Toch verliep dit seizoen veld en nu weer door niet geheel en al naar wens. Evenals Nijdam. Onvoorstel- vorig jaar liep het klassieke voorsei- - - het honderd. Veel minder de nederlaag in de Ronde Zweden, waar hij en Maassen toedoen baar, zo analyseerde Raas de triomf van Nijdam. "Maar ja, je zag aan erg hem dat de wil om te winnen fantas- van d kort mogelijk te houden. Volgens tisch groot was. Hij maakte de het moesten afleggen tegen - nota Houben, die er op moet toezien dat laatste dagen ook een wat gespan- bene - een Sovjet-amateur, Jdanov 1 indruk. Je voelde dat hij ergens genaamd. Ook flesie vlQeit, zijn de 1 het daarvoor bestemde tegen- mee bezig was". Nijdam c VITTEL (ANP) Etienne de Wilde hoofdpijn. Zijn spijsvertering func- ontbrak gistermorgen in Sarre- tioneerde niet", aldus de ploeglei- bourg op het appèl. De Belg werd der. door zijn ploegleider Teirlinck voor de start van de zesde Touretappe naar Vittel afgemeld. Sinds de Ronde van Zwitserland werd de 32-jarige baanrenner ge plaagd door een ontstoken zenuw boven het linker oog. Volgens Teir linck had De Wilde, dit jaar slechts twee zeges, in de wedstrijd geen last. "Bij inspanningen voelde hij niets. In rust barstte hij van de het gure en natte laatste dagen de oorzaak dat de 26- jarige wielrenner niet voor honderd Met pijnstillers werd de afgelo- procent fit kan worden, pen dagen geprobeerd De Wilde te genezen. Dat lukte niet. Gisteren "Die behandeling heeft de ontste- vertrok hij naar België, waar hy king niet geheel laten verdwijnen. Eind oktober gaat hij onder het __ow deze Tour liepen die ge- de zaken aanvankelijk niet naar wens. De proloog in Futuroscope draaide voor hem als topfavoriet uit op een sof (negende) en in de mas saprint van Mont Saint-Michel was hy net te vroeg opgebrand (elfde). Volgens ploegleider Jan Gisbers Tot overmaat van ramp smakte hij meteen in Gent naar het Acade misch ziekenhuis ging voor onder zoek- verwijderd is van zijn topvorm", al- Behalve De Wilde raakte het dus Gisbers gisteren. Tourpeloton gisteren ook Yvon Ma de regenachtige marathontocht van Avranches naar Rouen tegen het asfalt en liep hij daarbij een hin- danza, dat twee kilometer derlijke vingerblessure op. eindstreep het heft in handen had genomen. Nijdam: "Zo kon ik profi- In Vittel schoof hij al het leed ter- teren van de enige fout die ze by indrukwekkende fina- Panasonic maakten. Zowel Nulens Nijdam bijt nog één keer op zijn tanden. Skibby (links) en Museeuw kunnen zijn wiel amper houden. (foto GPD) Ie. Nijdam moest daarin afrekenen als Ekimov had verzaakt. Eén Ik denkdathi nét viifprocent met enkele verraderlijke elemen- die twee had natuurlijk mee moeten ik aenK aat ny net vyt procent was daar de samen_ gaan met die jongens. Ekimov ging gebalde concurrentie, bestaande uit daarop proberen het gat te dichten VITTEL De TVM-ploeg onder gaat aan het eind van het seizoen een grote schoonmaakbeurt. Tien tot twaalf renners krijgen geen ver lenging van hun contract, de Sovjet rus Dmitri Konitsjev wordt wellicht de nieuwe kopman, de ploeg wordt teruggebracht tot vijftien man, het 'dubbele' programma wordt sim pelweg gehalveerd. Ploegleider Cees Priem is gedu rende het seizoen bitter teleurge steld geraakt in de houding van een groot aantal renners. Hij verwijt ze een gebrek aan initiatief, durf en in zet. De meeste 'ontslagen' vallen aan Nederlandse kant. Zeker zonder contract komen de Nederlanders Willem-Jan van Loenhout, Daan Luykx, Rob Klein sman, Patrick Bol en Mare Siemons te zitten, en ook de Belgen Flup Vandenbrande en Patrick Jacobs, de Deen Dag-Erik Pedersen. Waar schijnlijk ziet het er ook voor de Ne derlanders Peter Pieters en Jacques Hanegraaf somber uit. Het betekent dat Priem doorgaat met voorlopig nog maar vier Neder landers: Ducrot, Schurer, Schal- kers, Jan Siemons. Verder blijven Capiot, Skibby, Müller, Sunder land, Barth en Vandenbossche. Daar komen- op korte termijn vijf nieuwe renners bij. Tijdens de Tour hoopt TVM een handtekening los te krijgen van Konitsjev. De positie van Anderson komt na de Tour pas aan de orde. Tijdens de ploegpresentatie, in ja nuari, werd met veel aplomb aange kondigd dat de TVM-ploeg het au reool van 'vierde Nederlandse prof- ploeg' voorgoed van zich af zou wer pen. Op een sensationeel seizoenbe- gin in de Omloop het Volk (Capiot) na is daar niets van terecht geko men. TVM staat pas op vier seizoen zeges, de andere drie Nederlandse ploegen rond of ver boven de dertig. Ook Priem vallen de resultaten bitter tegen. '.'We kunnen zo niet langer doorgaan, dat is duidelijk. Amateurs, die zich in twee, driejaar niet als prof hebben bewezen, die mag je niet langer houden. Ik vind het onbegrijpelijk dat Nederlandse renners zich zo opstellen. Het is een veeg teken dat er maar 19 Nederlan ders de Tour rijden, tegen vorig jaar nog 30. Ze laten zich gewoon het eten van hun bord halen door bui tenlanders. Maar ze verdienen niet beter. Ze zitten constant te slapen". "Niet iedereen hoeft een vedette te zijn. Maar ook een knecht hoort zich te laten zien, finales te rijden, wedstrijden te winnen. Solleveld is zogenaamd een knecht. Die is er toch ook? Als een knecht niet kan i moet hij maar weg". Leidse veteranen lopen voorop bij EK diot kwijt. De Fransman gaf in de rit naar Vittel na 54 kilometer op we gens een knieblessure. Dat bracht het aantal uitvallers op zeven. de twee Panasonics Ekimov en Nu lens. Ook moest hij het opnemen te gen twee sprinters, de Belg Mu seeuw en de Italiaan Fidanza, ter- - - - wijl ook' de Deen Skibby, op scherp door Post goed genoeg bevonden en dat kwam my goed uit". De duurste neo-prof aller tijden, volgens hardnekkige geruchten Breukink ernstig gehinderd gesleept op de Europe- heeft. "We moeten afwachten welke atletiekkampioenschappen voor invloed de kwaal volgende week in teranen. Aan zijn tweede plaats de Alpen heeft op het presteren van Erik", aldus Gisbers. veteranen. op de 10.000 meter voegde hij Budapest dezelfde klasseringen toe op de 5000 (in 17.18,89) en 1500 me ter (4.41,29). Op de 4x400 meter Erik Breukink wordt kwam de Bataaf in de leeftijdsklas- lerseizoen geopereerd se van 60 tot en met 64 jaar tot een vierde plaats in 4.14,95. Zijn clubge noot Arie van Tol veroverde brons op de 1500 meter in de klasse van 45- 49 jaar (4.22,89). i het wie- eenkaak- holte-ontsteking. De kopman van PDM heeft weer last van de kwaal, waaraan hij vier weken geleden in Eindhoven werd behandeld. De kaakholte werd toen doorgespoeld. gezet door TVM-ploegbaas Cees Priem, geen katje was om z handschoenen aan te pakken. Meesterzet Op een wijze, waarbij de hand jaarinkomen van een mil- zonder J°en harde guldens, blykt nog veel te moeten leren. Tactisch maakte hij enkele dure fouten en dat hij daarmee juist de grote rivaal Raas in de kaart speelde, moet Post veel Door Peter Ouwerkerk en Dick Heuvelman de meester (Raas) duidelijk zicht- Pijn hebben gedaan. Post rekende baar was. reed Nijdam dit 'hele spel' de Sovjet-coureur die tekortkomm- naar huis. De triomf had veel weg gen met al te zwaar aan. Je moet van de manier waarop Jan Raas in niet vergeten dat hy nog volop m Valkenburg de wereldtitel opeiste, een leerproces zit. Hij heeft vooral Door hoog spel te spelen en het uit- moeite met het kiezen van het goe- voeren van enkele psycholgische de moment inde koers meesterzetten. Liet Raas destijds de Een Yls'e "Jie een een eindje ver- Westduitser Thurau het gat naar de derop door Nulens werd bevestigd. Fransman Chalmel dichtrijden. Toen hij en Nijdam waren ingelo- Nijdam dwong Ekimov tot de ach- Pen, gaf de Belgische routinier Eki- tervolging op het duo Skibby-Fi- mov te verstaan dat het nu zyn beurt was om te springen. De begin neling gehoorzaamde onmiddellijk, zij het dat er van demarreren eigen lijk geen sprake was. Het ging op zijn Zoetemelks. Nulens: "Hy ging vlak voor een bocht. Dat moet je nooit doen, dan kun je geen snel heid maken". En Ekimov zelf was van mening dat het allemaal zo slecht nog niet was gegaan. Het sombere gezicht van Post sprak duidelijk andere taal. In het jaarlijkse prestigeduel met Raas staat hij nu al met 3-1 achter. De lan ge Amstelvener betreurde dat het niet op een massasprint was uitge draaid. Ludwig zou in dat geval moeilijk te kloppen zijn geweest. Daarom had hij liever gezien dat er door zijn ploeg achter de groep Nijdam zou zijn gejaagd. Post: "Maar wat heb je eraan? Dat is alle maal napraten. Het is heel eenvou dig. Als je verliest, heb je het niet goed gedaan. Zo werkt het nu een maal in de topsport". Overigens is Priem al even weinig te spreken over zijn buitenlandse aankopen. "Ik ben twee jaar ver plicht geweest renners te contracte ren vanwege hun FICP-punten. Want we moesten naar de Tour. iet naar de punte VandenBrande zo'n voorbeeld, Pedersen net zo. En van Möller had ik ook veel meer ver wacht". "Je neemt je het beste voor. Je maakt Hanegraaf bijvoorbeeld weg kapitein. Maar hij kan niet eens mee naar de Tour. Toen woensdag Solle veld ontsnapte, en hij dertig secon den had, wist ik al wat er ging ge beuren. Ik heb vijf keer geprobeerd naar mijn renners te rijden, het heeft me drie boetes gekost, maar ik kon op die smalle wegen niemand bereiken. Ik kan veel, ben er het he le jaar mee bezig, heb van de winter drie dagen vakantie gehad, maar ik hoef toch niet voor ze te gaan trap pen?"

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 18