Streep door r >lannen van Lendl Wellicht andere opzet voor WK Voor Argentinië is WK al geslaagd Duitsers wanen zich in '74 Opstellingen Italië legt accent meer op defensie Wimbledontitel blijft onbei reikbaar na verlies tegen Edberg Dales bedankt politie-delegatie ZATERDAG 7 JULI 1990 SPORT PAGINA 17 ROME - „Perdon Bilardo, gracias", („Pardon Bilardo, bedankt") luidde de tekst van een spandoek tijdens de vorige WK-finale in Mexico-Stad. Het waren excuses van fans die nooit vertrouwen in Bilardo hadden gehad. De Argentijnse coach moest door een vlammenzee van kritiek voordat zijn ploeg wereldkampioen werd. Het zou niet onterecht zijn als morgen in Rome hetzelfde span doek wordt uitgerold, want ook in de afgelopen vier jaar was de coach bepaald niet populair bij de media en bij het grote publiek. Carlos Bilardo is op dit toernooi ver- geleden dat hij zijn land eindelijk bitterder dan ooit, maar ondertus- van het stigma van onsportieve sen heeft hij voor de grootste stunt voetballers wilde afhelpen. Bilardo van dit WK gezorgd. Voor het eerst is het er niet mee eens dat Argenti- sinds 1958 (het Brazilië van de jonge nië op dit toernooi de wetten van de Pele) is er weer een Zuidamerikaan- sport heeft overtreden se ploeg present op een Europese „Absoluut niet, wij zijn net als in WK-finale. Morgen neemt hij, sa- Mexico sportief aan dit WK begon- men met Diego Maradona, afscheid nen. Tegen Cameroun kregen we van het Argentijnse elftal als de sue- niet eens een gele kaart. Daarna is cesvolste trainer die het traditierij- de situatie verander en moesten we ke voetballand ooit heeft gehad. De voetballen om te overleven, dat mythe-vorming kan beginnen. „Vanaf mijfi eerste dag als bonds coach in 1983 ben ik gewend om te gen iedereen en alles te vechten", zei Bilardo een week geleden voor de wedstrijd tegen Joegoslavië. De spelen. Maar als blijkt dat coach moet wanhopig zijn gewor den dat zelfs de overwinning op Brazilië werd begeleid met éen lava stroom van kritiek. het verschil met vier jaar geleden, toen waren wij kwalitatief veel ster ker. Maar wij zijn natuurlijk geen schopploeg geweest op dit WK. Welnee, wij willen altijd sportief ZÜRICH (Reuter) - De wereldbond FIFA laat binnenkort zijn ge dachten gaan over het knock out-systeem dat gebruikt wordt in de tweede fase van de wereldtitelstrijd voetbal. Dat zegt secretaris Blatter in de Zwitserse krant Tages Anzeiger. De Mannschaft traint onder leiding van de ijkende Holgar Osieck (midden). De Zwitser bestempelt het voetbal vanaf de tweede ronde als oud-Eu ropees, met de nadruk op zeker heid. „Dat is niet de bedoeling van het knock out-systeem", aldus Blat ter. De FIFA voerde de speelwijze in vóór het WK vs bedoeling „open krijgen. In feite wordt juist behou dend gespeeld. Van de veertien duels sinds de groepswedstrijden kregen acht een verlenging. Gevraagd naar mogelijke veran deringen, zei Blatter: „De FIFA zal over het systeem moeten nadenken. Als iemand een betere oplossing heeft, zal ik daarvoor dankbaar (foto AP) zijn." Blatter vindt dat het toernooi van 31 dagen, met deelname van 24 lan den, te lang duurt. Hij is voorstan- een veld van zestien landen Record In vijftig wedstrijden werden al 166 gele en 14 rode kaarten gegeven. Een record, dat volgens Tognoni te wijten is aan de strenge richtlijnen. MexicormetJde -Het aantal kaarten is misleidend", wedstrijden te vindt hy. „Het geeft niet aan dat het toernooi onsportief was, meer het tegendeel. Spelers kregen gewoon eerder een kaart dan voorheen. We zijn blij dat er geen grote schanda len zijn geweest, behalve dan in de affaire met Rijkaard en Vóller." Volgens Tognoni was de kwaliteit van de wedstrijden vaak goed, al leen de doelpunten ontbraken. „Bo vendien wordt het verschil in ni veau tussen de landen steeds klei ner. De defensie wordt alsmaar ster ker. Teams werken als computers in de verdediging." voerd en nog altijd willen de scheidsrechters niet echt ingrijpen, dan moeten we ons zelf verdedi- gen" JURRIAAN VAN WESSEM ROME (ANP) - Franz Beckenbauer buteerde bij München 1860, „stelde geworden, i Opstootje rond Diego Maradona TRIGORIA (SID/Reuter/AFP) - Bij het trainingskamp in Trigo- ria, buiten Rome, zijn Diego Maradona, zijn broer Raul Alfre do en zwager Raul Villafane be trokken geraakt bij een vecht partij. De politie overweegt een klacht in te dienen tegen het drietal vanwege mishandeling.. Het incident ontstond, toen de zwager en Maradona's broer een tochtje met de Ferrari Testaross'a van de bekende voet baller wilden maken. Bij het verlaten van het trainingskamp werd het duo aangehouden door de politie. Omdat de twee geen papieren bij zich hadden, moch ten ze jiiet verder. Toen de voetballer hoorde wat aan de hand was, rende hij naar buiten en schold in het Spaans op de agenten. Even la ter kwam het tot'de knokpartij, waarbij vooral de stevige zwa ger zich liet gelden. De politie mannen riepen via de radio om versterking. Met vier man werd de zwager tenslotte in bedwang gehouden. „Hij was als een berg", vond een van de agenten. twee finales van de achter de rug. Ons spel i de wereldtitel. Of hij als seerd op loopvermogen en kracht. denkt dat dit is veranderd." Beckenbauer zag echter pas na omdat hij niet over de vereiste trai- onder leiding van de teamchef brak wacht een afscheid dat bij Becken- nersdiploma's beschikt - speelde hij er „ander" talent door. Becken- bauer pas tegen de Zuidamerikanen. De bauer koketeert graag met voetbal- gekroond. Bondsrepbliek verloor op 12 sep- Iers als Hassler, Bein, Möller en tember 1984 in Düsseldorf met 1-3. Thon, die volgens hem „spiele- 5 het verlies vier risch" de beste Westduitse voetbal jaar geleden, in Mexico-stad bij de generatie sinds i finale van de wereldtitelstrijd, 2-3. dan tien jaar De sierlijke verdediger v Beckenbauer heeft zes jaar lei- weleer heeft desondanks ook i ding gegeven aan de nationale lië nadrukkelijk een beroep gedaan ploeg. De record-international de Westduitsers (103) was t 65 keer verantwoordelijk nationale ploeg. Hij won 34 keer, speelde 18 keer gelijk en verloor 13 maal. op spelers als Buchwald, Augentha- toe Ier, Kohier en Berthold, die ogen als de Stramme Maxen en waar nodig het we werk niet schuwen. Met Bein Littbarski leeft hij momenteel op voet van oorlog, Möller heeft dit WK Strafschoppen Na de twee victories via strafschop pen op Joegoslavië en Italië bromt hij zijn kritikasters nog na: „Ik heb al gelezen dat mijn ploeg de slecht ste WK-finalist aller tijden is. Dat doet me deugd, want ik denk dat er weinig ploegen in een toernooi de USSR, Brazilië, Joegoslavië en Ita lië hebben verslagen. Ik beweer niet dat dit elftal beter is dan de ploeg die vier jaar geleden de wereldtitel won, maar het is wel een unieke prestatie dat we ondanks een paar grote problemen zo ver zijn geko men. Deze finale-plaats is me net zo veel waard als de wereldtitel van vier jaar geleden. Dit is het succes van 'el corazon' (het hart, de lief de)". Buitenlandse journalisten ver bazen zich vaak over de emotionele uitvallen van de coach, die zich ab soluut niet arrogant opstelt. In Europa reist hij regelmatig 'tourist class', omdat de Argentijnse l>ond hem geen 'business class' kan aanbieden. Hij vindt het doodnor maal en zal zeker geen speciale be handeling wensen. Over de wonder baarlijke manier waarmee zijn ploeg aan het finale-ticket is geko men, zegt hij bescheiden: „Ik heb fouten gemaakt in de afgelopen maanden, maar gelukkig had ik tel kens op tijd de juiste oplossing ge vonden voor de problemen". Na het verlies in de openingswed strijd leek de tijd rijp voor de Argen tijnse pers om Bilardo te slachten. Bilardo zegt een maand later over dat duel: „Dat is de grootste teleur stelling uit mijn leven geweest. Wij speelden slecht en werden verne derd. Maar misschien kwam die ne derlaag achteraf als geroepen. De pers begon ons van alles en nog wat te verwijten en daaraan hebben we ons beetje bij beetje overeind kun nen trekken". Argentinië begon die middag met onder andere Sensini, Lorenzo, Balbo en Fabbri in de ba sis. In de voorbereiding was Valda- no nog een vaste plaats beloofd, maar de spits bleek niet fft genoeg voor het toernooi. In de tiende mi nuut van de tweede wedstrijd (te gen de USSR) viel de ongelukkige LONDEN Dat in de tennissport niets valt te plannen, besefte Ivan Lendl gisteren weer doelman Pumpido mt met een ge- eens Qp het centre-court van Wimbledon herschreef computerdeskundige Stefan Edberg ieheeenft'gehand fs toevSlil ont- simpel het programma van de Tsjechoslowaakse robot, die volgens zijn schema 'The staan. Dat beetje geluk moet je heb- Championships' moest winnen. De grasexpert uit Zweden kende daarna nog maar weinig ben, als het noodlot zich over je uit- möeite met de opeens handelbare 'graalridder' en toonde aan dat in de groene kathedraal gje,s °P andere wetten van kracht zijn: 6-1, 7-6 (7-2), 6-3. De 24-jarige Edberg staat zodoende 'The Championships' gebombar- morgen voor de derde achtereen- deerd vij wel." De Zwitser wil speciaal getrainde „Fysiek z(jn alle landen vrijwel grensrechters en is van mening dat gelijkwaardig. Ik heb geen enkele de scheidsrechters fitter djenen te P'oeg uitgeput een wedstrijd zien zijn. Bovendien heeft hij kritiek op beemdigen. zelfs als nog maar tien de scheidsrechterscommissie - die spelers over waren. Tactisch heeft We hadden een drama- ge Westduitse formatie het voetbal die naliet kritisch te zijn op de flui- tisch Europees kampioenschap neemt morgen afscheid als team- het Westduitse voetbal niets veel Beckenbauer vindt dat de huidi- vooral bestaat uit vroegere arbiters- het toernooi geen chef van het voetbalelftal vr- -1" ->- - - Bondsrepubliek. Hij doet dat interlam" strijd or - wereldkampioen vertrekt, hangt af Ik denkt dat dit van Maradona en aanhang. Beckenbauer heeft iets met de 1988 kans daadwerkelijk Argentijnen. Bij zijn debuut als nieuwing door te vi teamchef - de functie van Becken- van de wijzigingen bauer werd destijds zo omschreven, ding, uitgevoerd op voorspraak eigen land een face-lift heeft ge- tisten. geven. „De sport leeft weer. Ik proef een sfeer als in 1974. Voor het eerst otOrtVlOeCl sinds lange tijd wordt er in ons land Positief vond Blatter: „De stort- positief oVer voetbal gesproken." vloed De Bondsrepubliek, dat met uit- de ren. Als gevolg zondering van het EK van 196 dejeugdoplei- elk internationaal toernooi r maal tot de kwartfinale reikte, dingen te gegeven. In Italië heeft geen re volutie van het voetbal plaats ge vonden. We hebben niet zoveel me morabele wedstrijden gezien als in 1970 of zelfs in 1986." rode en gele kaarten zorg- dat spelers zich minder op agressief gedroegen. Dat is prettig." ni- Als voorbeeld noemde hij de halve finale tussen Engeland en de Bondsrepubliek. „Ik kreeg kippe- bauer past. De Keizer moet worden vel van de sportiviteit...Iedereen had respect voor elkaar." Beckenbauer, die nog geen be- geen kans gehad, de eerder door slissing heeft genomen over zijn na bije toekomst (mogelijk wordt hij technisch directeur van de Ameri- kaanse voetbalbond) staart zich niet -rinaerS blind op de cijfers. Hy praat liever Toch is alles anders, volgens de over de voetbaltechnische vooruit- teamchef. „Vier jaar geleden", legt gang, die onder zijn leiding is ge- hy uit, „was ons spel vooral geba seerd op inzet, nu op techniek. Bo vendien was het verschil tussen Ar gentinië en de Bondsrepubliek mi- „Op het moment dat ik kwam", al- nimaal. Vergeleken met de finale dus de oud voetballer, die ooit de- van destijds zijn zij echter niet beter Dramatisch ROME (Reuter) - De opstellin gen van Argentinië en de Bondsrepubliek voor de finale van het WK voetbal zijn als volgt: Argentinië: Goycochea; Rug gen, Simon en Monzon; Basual- do, Troglio, Burruchaga, Serri- zuela en Calderon; Dezotti en Maradona. Bondsrepubliek: Illgner; Berthold, Kohier, Augenthaler, Buchwald en Brehme; Litt barski, Matthaus en Bein; Vóller en Klinsmann. Scheidsrechter: Codesal (Mex). Ook FIFA-woordvoerder Guido Tognoni toonde zich verheugd over het sportieve verloop ondanks, of dankzij, het record aan kaarten. „Het voetbalspel is schoner gewor den", aldus de Italiaan. „Het gedrag van de spelers en trainers is nooit zo goed geweest als hier." stort. Want we hebben dit WK keihard moeten werken. Niets maar dan ook niets hebben we cadeau gekregen. Vlak voor de ope ningswedstrijd vreesde ik een roemloze terugreis. Veel spelers wa- niet in vorm of geblesseerd, Vanaf zijn openingspartij tijdens s echter de vraag of Lendl niet te volgende keer in de finale van het Grand-Slamtoernooi, die dit jaar het publiek weer weinig nieuws zal vroeg had gepiekt. De als eerste ge- Daarbij had ik in tegensteliing"tot opleveren. Evenals in de twee voor- plaatste speler moest aan vier van irier jaar geleden niet lang de be- gaande edities heet de tegenstander zijn vijf eerste tegenstanders e— schikking over de spelers. Pas be- i de in Londen wonende Scan- afstaan en gedroeg zich aan het net gin mei kwamen we voor het eerst dinaviër namelijk opnieuw Boris vaak als beginneling. Zo sloeg hij - - - Becker. De Westduitser veegde gis- tijdens het duel met Brad Pearce i- bij elkaar. Tegen al die problemen gezien is onze finaleplaats een unie ke zaak. Wij hebben ons een groep echte mannen getoond". teren tegen Goran Ivanisevic een de kwartfinales zeker twintig keer In 1986 en 1987 waren respectie velijk Boris Becker en Pat Cash te sterk op de slotdag, de laatste twee jaar versperde de Westduitser Lendl een ronde daarvoor de weg naar de door hem zo begeerde 'Hei lige Graal'. „Vorig jaar was ik eigen lijk nog meer teleurgesteld", beken de de kersverse vader. „Ik won toen tegen Boris de tweede en derde set dus dichter bij. Vandaag gedeelte van de smaad weg die hij een volley in het net. Daarnaast be- speelde ik niet goed genoeg. Ik be tegen de jonge Joegoslaaf i: opliep: 4-6, 7-6, 6-0, 7-6. Straflijst Morgen start Argentinië zonder vier geschorste spelers. De straflijst van de gauchos is ergerlijk lang en ei genlijk een wereldkampioen on waardig. Bilardo, die als speler van Estudiantes bij menige knokpartij - betrokken was, verklaarde vier jaar Franse kampioenschappen Parijs gon zijn op Queens nog oppermach tige service steeds meer te haperen. woog te weinig en creëerde daar door geen kansen. Alleen Lendl vergeleek Wimbledon ooit Pearce brak bijvoorbeeld drie keer tweede set bij 3-4 had ik een moge eens met een mijnenveld, niemand zijn leven zeker is kleine fout fataal kan zijn. De der- point' onbenut. De eerste geplaatste tigjarige wereldkampioen had dus speler en dus serieuze opponent die lijkheid om door de 'break- Stefan te breken en die benutte ik niet". beter moeten weten toen hij vorig de weg van Lendl kruiste (Edberg), Subliem jaar bekend maakte dat hij de open strafte gisteren deze zwakheden Maar ook als dat wel meteen af. Piccolo's gebeurd, had Lendl niet zo maar gewonnen. Daarvoor speelde Edberg simpel weg te subliem. De verlegen Zweed, het het levende bewijs dat een be roemdheid anoniem door het leven juli realiseren", „Ondanks deze nederlaag sta ik nog kan gaan, acteerde met name in de altijd achter mijn beslissing om niet eerste set vrijwel foutloos. ten schieten om zich optimaal te kunnen voorbereiden voor het gras V OOTUltgang aan de Londense Church Road. „Ik Toch overweegt Lendl heb in het tennis nog één ambitie en volgend jaar niet anders te doen, Rome rekent voor de finale tussen de Bondsrepubliek en Argentinië Trainingsstage Door de geboorte van zijn dochter i zocht genwijs met zijn coach Tony Roche op Roland Garros te spelen. Ik ben de groene zoden in Australië op. „Ik speelde inderdaad goed", be- erg vooruit gegaan op gras. Hoewel sefte ook Edberg, die na de voor ik op dit moment zeer teleurgesteld hem desastreus verlopen finale van Marika moest Lendl de trainings- speeld. Ik wist dat ik een risico stage afbreken („De keuze was niet moeilijk") en zette noodgedwongen ben, ben ik tegelijk ook trots op de de open Australische kampioen- waarop ik dit jaar heb ge- schappen begin dit jaar invasie van Westduitse voet balfans. De verwachting is, dat tus sen 30.000 en 40.000 Westduitsers het duel willen bekijken. Ook enke le duizenden Argentijnen hebben interesse. Ongeveer 25.000 West duitsers arriveren pas op de wed- ^00~ de aanvang van Wimbledon ga ihvullen.'weet ik nog niet pre- achterstand in het derde sp'elpart te- struddag. Met de trein, de auto ot maakte hij op Queens een diepe in- cies. Maar volgend jaar kies ik waar- rugtrekken. „In Australië was ik eerst weer tegenover Lendl stond, zolang je er al het mogelijke In Melbourne won hij tegen de we- doet, kun je jezelf niets verwij- reldkampioen de eerste set, raakte op het gras van Connecticut zijn ten. Ik heb nog een paar jaar als ten- vervolgens geblesseerd programma voort. Twee weken nisspeler te gaan. Hoe ik die precies buikspier en moest zich bij 12-5- druk. Gedurende het grasevene- schijnlijk r deze aanloop", misschien nog beter ii - - oment verloor hy geen enkele maal aldus de in de Verenigde Staten wo- staan van de finale was vuui mij uaii morgen m Rome ontvangen door zijn service en veegde in de finale nende Oosteuropeaan, die eerder ook erg moeilijk. Daarom wilde ik de baan (6-3, 6-2). De Tsjech werd gelijk tot favoriet r één voor de eindzege van tijdens tien Wimbledon-optredens vandaag zeker niet verliezen", vier keer de halve finale en twee- telde de Wimbledon-kampioen maal de eindstrijd haalde. president Cossiga. Ook premier An- RJ_r:„ Twwpr dreotti en de ministers van buiten- aons üecKer en binnenlandse zaken, De Michelis en Gava, zijn aanwezig. Na de bij eenkomst begint voor de voetbal lers de vakantie. Het contingent politie voor de 'kleine finale' in Bari, zaterdag tus sen Engeland en Italië, is verdrie- UTRECHT (ANP) - Minister Dales van binnenlandse zaken heeft de Ne- rfopWrnpn nat voudigd. In de voorronde en achtste derlandse politie-delegatie schriftelijk gecomplimenteerd met de resulta- dl finales waren bij de wedstrijden in ten van het werk tijdens het WK voetbal in Italië. Alle vijftien leden van de 5? 5-i de Zuiditaliaanse stad 800 man- delegatie, die de Italiaanse politie op Sicilië, Sardinië en in Milaan assis- schappen genoeg. Nu de Engelsen teerde bij de opvang en begeleiding van Nederlandse supporters, hebben komen, werken 2400 agenten. van Dales een persoonlijke brief gekregen. De minister spreekt daarin uit- De FIFA heeft bekend gemaakt gebreid haar waardering uit voor de manier waarop de politie in Italië dat voor het Olympisch voetbal- heeft gewerkt. toernooi 126 landen hebben inge- Delegatie-leider Peter van Essen, hoofd van het Centraal Informatie- schreven. Een record. Uit Europa punt Voetbalvandalisme (CFV), is inmiddels weer teruggekeerd naar Italië, mogen vijf of zes landen zich kwali- Zaterdag neemt hij in Rome deel aan een internationale bijeenkomst, ficeren voor Barcelona 1992. waarbij de politie het WK-voetbal evalueert. cvciiciui wu uvcioiaaii uui ucvci voorbereid aan de volgende te be- ,m 1985 e, Challenger-Cup ginnen. „Ik ben van mening dat |,andfn ™nnde,„he"°«'n van minstens de vier sterkste spelers ^ent ontving De Westduitser is van de wereld aan de vier grote toer- daarmee nog steeds de jongste MARINO (Reuter/SID) - De Itali- aanse bondscoach Vicini is de kri- Tognoni gaf echter toe dat het WK tiek moe. Een dag voor de strijd om niet helemaal aan de verwachtingen de derde plaats tegen Engeland in van de FIFA heeft voldaan. Het aan- Bari, reageerde hij in woord en tal doelpunten nam af en vooral de daad. Hij diende spelers van repliek duels in de achtste finales ontbeer- en veranderde de opstelling ten op- den kwaliteit en emotie. „We kun- zichte van het na strafschoppen ver- nen niet zeggen dat we gelukkig of loren duel tegen Argentinië op vier ongelukkig zijn", aldus Tognoni. plaatsen. „Maar we zijn verbaasd dat het sys- Het elftal krijgt onmiskenbaar teem vanaf de tweede ronde niet een verdedigende inslag. Vierchow- voor meer doelpunten heeft ge- od, Ferrara en Ancelotti nemen de zorgd. In Mexico was dit gedeelte plaatsen in van Ferri, De Napoli en van het toernooi juist spectaculair." Donadoni. Ook Gianluca Vialli, die Met nog twee duels te gaan is het ge- tegen Argentinië zijn rentree maak- middelde per wedstrijd 2,22. Het te, is weer gepasseerd. Het konings koppel Baggio/Schillaci is in ere hersteld. Verdediger Ferri is geblesseerd, de middenvelders De Napoli en Do nadoni zijn niet hersteld van hun in spanningen eerder in het toernooi. Vierchowod van Sampdoria, één van de hardste verdedigers in Italië, kwam alleen in de achtste finale te gen Uruguay even in actie. Ferrara, klever bij Napoli, speelde nog hele maal niet. Ancelotti raakte gebles seerd in Italiës openingswedstrijd tegen Oostenrijk en werd daarna nog een keer gebruikt. Vicini werd bijna boos op Vialli, vroeger zijn oogappel. "Vialli moet oppassen met wat hij zegt. Het is niet mijn schuld, dat hij lang gebles seerd was en nog steeds niet in Vialli had de bondscoach verwe ten, dat hij als ras-aanvaller te veel op het middenveld had moeten as sisteren. De spits van Sampdoria zit in elk geval op de bank, misschien is hij niet eens wisselspeler. Ook middenvelder Giannini uitte kritiek. Vicini: "Het is volledig on terecht, dat hij tegen zijn wissel in het midden van de tweede helft heeft geprotesteerd". Even speelde Vicini met de gedachte ook Gianni ni uit de basis te laten, maar van dat voornemen heeft hij afgezien. Trainer Sacchi van AC Milan be greep niet, dat zyn pupil Donadoni een strafschop moest nemen. "Het was te voorspellen, dat hij zou mis sen. Hij was helemaal door zyn krachten heen", aldus de trainer van Gullit, Van Basten en Rijkaard. Het antwoord van Vicini: "Had ik de beslissende strafschop soms zelf moeten schieten?" Onenigheid of niet, bondsvoorzit ter Matarrese eist de derde plaats van zijn landgenoten, "Ik heb de vertwijfeling en de tranen gezien bij de spelers en supporters. Als troost vraag ik de derde plaats. Die is de ploeg ons schuldig". Engeland mist zijn beste speler, Paul Gascoigne van Tottenham Hotspur. Gascoigne kreeg in de hal ve finale tegen de Bondsrepubliek zijn tweede gele kaart en is ge schorst. Hij wordt vervangen door Trevor Steven of Steve McMahon. Bondscoach Bobby Robson: "Het is een schande dat we zonder 'Gazza' (bijnaam, red.) moeten spe len. Hij is één van de beste jonge voetballers van het toernooi". Beide landen hechten overigens waarde aan de derde plaats. Vicini: "Derde worden is onze plicht. We willen met een goede prestatie en zonder nederlaag afscheid nemen van het toernooi". Bovendien kan de licht geblesseerde spits Schillaci topscorer van het evenement den. Momt ronde nog liet verrassen door de plaats (vijf doelpunten) met Tomas 'hulk uit Split'. Skuhravy van Tsjechoslowakije. Ditmaal kwam het niet zover ko- "ik kan topscorer worden, maar dat echt gemakkelijk had de kan nauwelijks iets veranderen aan Boris Becker bereikte via Goran Ivanisevic opnieuw de Wimbledonfinale waar hij net als voorgaande jaren Stefan Edberg treft. (foto ap> Championships'. Tijdens zijn halve- 4. -i t „11 1 t finalepartij tegen de achttienjarige DCtclll Lendl denkt dclcir Goran Ivanisevic moest 'Boom dus anders over. Mocht de Tsjech Boom' regelmatig aan die editie te- nu volgend jaar weer falen, dan kan rugdenken. hij wellicht moed putten uit de geschiedenis van 'The Leimenaar het niet tegen de pupil vallend detail: zijn landgenoot Jaroslav Drobny was 32 jaar toen hij in 1954 voor de eerste keer Wimble don won. Boris Becker had precies zeven- Balazs Taroczy. Hij verloor i de eerste game van de partij meteen zijn opslag en moest uiteindelijk de set aan Ivanisevic laten. Na de door hem met 4-7 verloren 'tie-break' het tweede spelpart, kende de Joe- Ancelotti, Giannini en De Agostini; „Net als Goran nu trad ik hier op- goslaaf echter een inzinking, om Schillaci en Baggio. Engeland: ;ns uit het niets op de voorgrond daarna nog sterk terug te komen. Shilton; Parker, Wright, Butcher, deed dat met hetzelfde spel dat Maar meer dan een nieuwe 'tie- Walker en Pearce; Waddie, Steven goe- break' (5-7) wist hij er niet uit te sle- (of McMahon) en Platt; Lineker en Opstellingen: Italië: Zenga; Bergomi, Baresi, Vierchowod en Maldini; Ferrara, hij speelt: een harde de groundstrokes", aldus Becker, pen. Beardsley.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17