Snel beginnen met wijkraden Controle van veehouderijen Leidse band treedt na jaren weer op Oversteekplaatsen en drempel op Victoriberg Voorjaarsnota valt in goede aarde bij commissie Oegstgeest Bewoners half miljoen zuiniger dan gemeente bij herinrichting wijk 9Ontloop enge ziektes9 zwem in ons zwembad9 PAGINA 16 •'STA VRIJDAG 6 JULI 1990 Wethouder Van Dongen tijdens avond over sociale vernieuwing LEIDEN - Het college van B en W wil op korte termijn begin nen met de wijkraden. In Pan- cras-Oost wordt spoedig een ambtelijke voorzitter aange steld voor een nieuwe wijkraad in Pancras-Oost. Deze raad, met vertegenwoordigers van ge meente, welzijnsinstellingen en bewoners, moet zaken signale ren die kunnen worden aange pakt in het kader van de sociale verniéuwing. Wethouder Van Dongen lanceerde dit plan gisteravond tijdens een in formatieavond over de sociale ver nieuwing in buurthuis De Pancrat LEIDEN - De Leidse politie heeft woensdag en donderdag in samen werking met de Algemene Inspec tie Dienst (AID) bij 9 tuinders en 9 veehouderijen in Leiden en omge ving een controle uitgevoerd op de aanwezigheid van verboden bestrij dingsmiddelen. In totaal werd 105 kilo verboden bestrijdingsmiddelen in beslag ge nomen. Er werden geen processen- verbaal opgemaakt. Volgens een politiewoordvoerder ging het om bestrijdingsmiddelen die tot voor kort nog waren toegestaan en thans niet meer. Er is daarom niet al te streng opgetreden. Twee tuinders krijgen over twee weken een hercontrole omdat de bestrijdingsmiddelenkast niet in or de bleek. Vijf veeboeren krijgen een maand de tijd om zo'n kast aan te schaffen. Twee andere veeboeren kunnen nog rekenen op een bezoek van het Hoogheemraadschap om dat overtredingen zijn geconsta teerd van de meststoffenwet. De in beslag genomen bestrijdingsmid delen zijn afgevoerd naar de ge meentereiniging. Gift voor JAC LEIDEN - Het Jongerenadvies centrum (JAC) heeft een gift gekre gen van de Stichting Kinderpostze gels voor verbouwing van het pand aan de Breestraat. De stichting stel de 9500 gulden beschikbaar. Wie kinderpostzegels wil kopen kan contact opnemen met de stich ting die is gevestigd aan de Sta tionsweg 25 in Leiden. aan de Middelstegracht. De bewo ners van Pancras-Oost waren als eerste Leidenaars aan de beurt pm te vertellen welke wensen ze heb ben over de invulling van de sociale vernieuwing. Andere buurten vol gen de komende tijd, ook daar moe ten wijkraden aan de slag. Het buurthuis was behoorlijk ge vuld, niet in de laatste plaats met ge meente-ambtenaren en een stuk of vijf raadsleden. Maar liefst drie wet houders waren opgedraafd om wen sen uit de buurt te noteren. B en W hebben zelf al een aantal zaken aangegeven waarvoor ze ex tra geld willen uittrekken. Voor beelden hiervan zijn beter onder wijs voor kansarme groepen en werkervaringsprojecten. Een ander deel van het beleid wil men baseren op specifieke wensen uit de ver schillende buurten. Wethouder Van Dongen gaf aan dat de marges smal zijn. Er is niet veel extra geld beschikbaar, het to verwoord sociale vernieuwing is in feite slechts een andere naam voor gelden die de gemeente toch al ter beschikking had. "Maar indien we met aardige nieuwe plannen ko men, zal er in Den Haag nog wel een potje voor te vinden zijn", hoopte de wethouder. Het college wil de sociale vernieu wing koppelen aan bestuurlijke Bezwaren bouw studentenflat afgewezen LEIDEN - De bezwaren tegen de bouw van de studentenflat aan de Vijf Meilaan zijn door de commissie volkshuisvesting en ruimtelijke or dening afgewezen. De buren, bewo ners van het bejaardentehuis Ro- senburgh, hadden bezwaar tegen de komst van de studenten. Volgens de omwonenden zullen de studenten voor overlast zorgen. "We hebben niets tegen studenten, maar wel wat tegen hun leefwijze", aldus een van hen gisteravond tij dens de commissievergadering. De politieke partijen meenden echter dat aan de bezwaren van de buurt tegemoet kan worden geko men door het maken van afspraken met de studenten. Naleving daar van zal worden gecontroleerd door de gemeente. Bovendien is het bouwplan kleiner geworden dan eerst het geval was. Van de 340 kamers en 25 drieka merappartementen zijn er uiteinde lijk 228 en 15 overgebleven. vernieuwing. Wethouders en de di verse gemeentelijke directies moe ten meer gaan samenwerken. Dat alles met het doel om te voorkomen dat mensen van het kastje naar de muur worden gestuurd. Van Don gen vroeg de aanwezigen om tijd. "Ruim 1500 ambtenaren kunnen niet van de ene op de andere dag an ders gaan werken. Geef wat ver trouwen, ook al staat u er misschien sceptisch tegenover". Om in de toekomst beter te kun nen beoordelen wat in een buurt speelt, ziet het college veel in de nieuw op te richten wijkraden. Deze organen moeten wensen van de burgers naar het stadhuis loodsen. Ze gaan functioneren naast werk groepen die nu al bestaan, zoals overlegorganen van welzijnsinstel lingen en bewonerscommissies van woningbouwverenigingen. Wet houder Walenkamp sprak wel de LEIDEN Tien jaar lang hebben ze niets van zich laten horen, maar zaterdagavond beklimmen de leden van de roemruchte Leidse band De Moenpiepers het podium weer. In het kader van de Leidse Lakenfees- ten treden ze vanaf 21.00 uur op bjj de Morspoort. Ruud van As, Rinus Schutten, Frans van de Voort en Nico van Seggelen spelen daar muziek uit de zestiger jaren. Vooral nummers van The Rolling Stones worden ten ge hore gebracht. De groep werd opgericht in 1966. "In die tijd had je nog niet zoveel van zulke bandjes, dit was eigenlijk de eerste beatgroep in Leiden", ver telt manager Evert van Seggelen. De Moenpiepers behoorden tot de zogeheten Kikkers. Dat waren mid delbare scholieren die zich afzetten tegen de Bullen, die herkenbaar wa ren aan hun vetkuiven. De band maakte drie jaar furore door nummers van de Stones en Van Morrisonen te spelen. Tien jaar geleden traden de bandleden weer op tijdens de Leidse beatnacht in de Stadsgehoorzaal. En nu zijn de muziekinstrumen ten dus weer tevoorschijn gehaald. "Er is een paar keer geoefend en tot mijn stomme verbazing zaten die o in", vertelt de mana ger. hoop uit dat gebruik wordt gemaakt van de kennis en ervaring van de reeds bestaande vertegenwoordi gingen. In de raden moeten circa twaalf mensen ziting nemen. Hoe de ver deling tussen instellingen, gemeen te en bewoners precies wordt is nog niet bekend, evenmin hoe wordt be sloten wie in aanmerking komt om aan de raad mee te doen. Enige aanwezigen uit Pancras- Oost leverden gisteravond al de no dige kritiek op het plan. Zo zetten ze vraagtekens bij de werkelijke in vloed van de nieuwe instanties. Van Dongen gaf aan dat de raad niet meer kan doen dan adviseren. De gemeenteraad kan ook in de toe komst tegen de zin van een buurt in een bepaalde beslissing nemen. "Hierbij wordt natuurlijk wel aan dacht besteed aan hetgeen door de bewoners naar voren is gebracht". De aanwezigheid van drie wet houders bleek voor velen een goede gelegenheid om wensen en klach ten te spuien. De bewoners van Pancras-Oost hebben daarvoor dui delijk geen wijkraad nodig. Een van de aanwezigen vroeg of het niet'mo- gelijk is om bij iedere buurtvereni ging minimaal één betaalde kracht aan te stellen. "De animo voor het vrijwilligerswerk loopt vooral on der jongeren terug". Van Dongen moest de vragenstelster teleurstel len. "Er werken zo veel vrijwilligers dat het onmogelijk is te bepalen welk werk moet' worden betaald en welk niet". Een ander gespreksthema was de bestemming van het voormalige Elisabeth-ziekenhuis aan de Hooi gracht. Momenteel zijn daarin 300 studenten gehuisvest. Zij vertrek ken in februari, waarna het pand wordt afgebroken. Over de toekom stige bestemming ervan is officieel nog niets bekend, hoewel een van de aanwezigen had vernomen dat er appartementen worden gebouwd. Voorzitter Van Eijk kapte de disc- cussie hierover opvallend snel af met de mededeling dat 'het niet de bedoeling was deze avond over der gelijke zaken te spreken'. De buurt wil graag dat een gedeel te van het vrijkomende terreih wordt ingericht als park. Een woordvoerder van het wijkcomité vroeg of het mogelijk is eens vooraf met de buurt te overleggen over de ze wensen, 'zodat we eens niet met een voldongen feit worden gecon fronteerd". Van Dongen zegde hem toe te bekijken of dit voorstel kan worden overgenomen. Drijvende Vrouw niet in Galgewater LEIDEN - 'De Drijvende Vrouw' die gedurende de Lakenfeesten zou aanmeren in het Galgewater bij de Rembrandtbrug zal verstek laten gaan. De organisatie van de Leidse Lakenfeesten heeft dit laten weten. Door storm- en waterschade kreeg dit proj ect vorige week, in de Haag se hofvijver, een zware tegenslag. Voor herstel van de schade heeft de organisatie van 'De Drijvende Vrouw' geen geld meer. De organisatie van de Lakenfees ten is hard op zoek naar een ander varend project en hoopt dat er vanaf 12 juli toch nog een bijzondere at tractie geboden kan worden. Wethouder Van Dongen: "Ruim 1500 ambtenaren kunnen niet op de andere dag anders gaan werken". (foto Reinout van Guiick) NOORDWIJKERHOUT - Er ko men vier voetgangersoversteek plaatsen op de Noordwijkerhoutse Victoriberg. Ter hoogte van Kerke- land wordt een drempel aangelegd en richting Coremolen wordt een wegversmalling gemaakt. Op deze wijze komt de gemeente Noordwijkerhout tegemoet aan de wensen van de bewoners van de Victoriberg. Die klagen al enkele ja ren over het te hard rijdende ver keer op de Victoriberg. Zij hebben om snelheidsremmende maatrege len gevraagd. L. Weijers, woordvoerder namens de bewoners van de Victoriberg, is redelijk tevreden over het gemeen telijk voorstel. "We zouden graag nog zien dat het bord centrum ver plaatst wordt van Kerkeland naar de Dorpsstraat. Op die manier krij gen we minder verkeer op de Victo riberg. Ook-willen we nog graag een maximumsnelheid van 30 kilome ter in de straat'. Weijers wijst ook naar het gedeelte Victoriberg ter hoogte van de Garage Meeuwen oord. "Daar kan nog steeds behoor lijk worden doorgereden", zegt hij in een eerste reactie op de gemeen telijke plannen. Een definitief standpunt heeft het bewonerscomité nog niet ingeno men. Weijers: "Vandaag bespreken we de plannen. Dinsdagavond be leggen we een bijeenkomst voor al le bewoners van de Victoriberg en de wijk Zeeburg in café-restaurant De Smederij aan de Zeestraat. Daar willen we graag de mening horen van anderen. De mensen die de ver keersdrempel pal voor de deur krij gen, hebben misschien best nog wat opmerkingen". Het bewonerscomité heeft ook het oordeel gevraagd van de Voet gangers Belangenvereniging. "We hopen daar dinsdag over te kunnen beschikken", vertelt Weijers. Hij wil na de bewonersvergadering zo snel mogelijk een afspraak maken met de verantwoordelijke wethou der C. van Duin. "Dit plan ligt ge lukkig nog niet helemaal vast. Er kunnen nog wijzigingen worden aangebracht naar aanleiding van i", aldus Weijers. Alleen discussie over reserves OEGSTGEEST - "Ik ga niet verder dan de welp tegen zijn akela zal zeggen: ik doe mijn best". De Oegstgeester wethou der van financiën J.P. van der Reijden dankte de raadscom missie financiën gisteravond in bloemrijke padvinderstaai voor de waarderende woorden voor de door B en W gepresenteerde voorjaarsnota. Het 'gebrek aan bezieling' dat vol gens enkele raadsleden uit de be leidsvoornemens sprak, was vol gens de wethouder te wijten aan de korte voorbereidingstijd die het nieuwe college had gehad. In de be groting voor 1991 wordt deze omis sie goedgemaakt, beloofde hij. Enige discussie ontstond over de financiële reserve van de gemeente. Momenteel bedraagt deze ongeveer 3,5 miljoen gulden en de komende jaren wordt dit bedrag volgens eer dere afspraken verder verhoogd. De raadsleden N.J. Moonen (WD) en Reisorganisatie Yambo mag blijven bestaan naast concurrent Jambo DEN HAAG/WASSENAAR - Reis organisatie Raptim Nederland mag de naam Yambo Safari blijven ge bruiken voor haar safari-reizen. De Wassenaarse Jambo Safari Club heeft een kort geding tegen het ge bruik van deze naam verloren. De eigenaar van de Jambo Safari Club, Wassenaarder W. den Duik, - besloot een kort geding aan te span nen omdat de ene letter verschil in beide namen verwarring zou schep pen. Hij eiste dat zijn concurrent al le brochures, waarin de naam Yam- j bo voorkomt, uit de roulatie zou ha len. Tevens vroeg hij om een rectifi catie in het tijdschrift Reisrevue en een schadevergoeding van 20.000 gulden. De Wassenaarse club draagt de naam Jambo sinds 1980. Raptim Nederland zegt hiervan niet op de hoogte te zijn geweest bij het beden ken van een eigen naam in 1988. Door foutieve informatie wist Rap tim niét dat de naam Jambo al gede poneerd was. P.G.E.M. van den Bosch (CDA) wil den die afspraak gisteravond niet ter discussie stellen, maar de verte genwoordigers van Groen links (A.M.G. van Eisen), PvdA (F.C.M. Wegman) en D66 (M.J. Poelmans) vroegen zich af of B en W wel de juiste argumenten gebruiken om nog meer geld in de reservepot te stoppen. Wegman zei het niet juist te vin den dat de reserves van Oegstgeest steeds worden vergeleken met die van andere gemeenten in de regio, waarbij Oegstgeest steeds uitkomt op een van de laagste bedragen per inwoner. Van Eisen vroeg zich af of het niet zinniger is om de reserve te vergelijken met bijvoorbeeld de op pervlakte van de gemeente, terwijl ook Poelmans vroeg 'om een beter verhaal'. Naast de algemene reserve zou Oegstgeest ook nog over andere fondsen beschikken. Poelmeer Van der Reijden antwoordde dat 'de reserve eerder te klein dan te groot is, maar altijd voor discussie vat baar'. Andere fondsen van de ge meente zijn gereserveerd voor spe ciale beleidsterreinen en het zou volgens de wethouder 'niet van wijsheid getuigen' om deze in een algemene pot onder te brengen. De suggestie om de verbouwing van zwembad Poelmeer uit de ge meentelijke spaarcentjes te betalen, zodat geen woningbouw in de Over- veerpolder nodig zou zijn, veegde hij resoluut van tafel. Dat zou een groot verlies aan rente-inkomsten betekenen, waardoor verhoging van de gemeentelijke belastingen onontkoombaar zou zijn. "En als er dan iets gebeurt waar plotseling veel geld voor nodig is kun je geen kant meer op", besloot Van der Reijden. Dure plannen Zoeterwoude onveilig genoemd Ook wethouder Hogenelst zwemt liever in zwembad Haasbroek dan i de Weipoortsevliet, waar ratten ziekten verspreiden. Naast de algemene r leen het gemeentelijk milieubeleid punt van discussie. "In vergelijking met het college-programma klinkt het allemaal weinig bezielend", vond Van Eisen. Ook Poelmans vond de voorgestelde milieumaat regelen 'te weinig samenhangend'. Van der Reijden constateerde daar op dat het nieuwe college pas in 1991 'een echte beleidswijziging kan doorvoeren'. De commissie be sloot deze discussie verder te voe ren in de gemeenteraad, die later de ze maand bijeenkomt. ZOETERWOUDE - 'Pas op voor de ziekte van Weil', waarschuwt de gemeente Zoeterwoude haar inwoners in haar wekelijkse in formatierubriek. Een Zoeterwou- denaar heeft deze ernstige ziekte opgelopen na contact met het wa ter van de Weipoortsevliet. Vreemd genoeg besluit het be richt met aanbeveling een duik te nemen in zwembad Haasbroek, het gemeentelijke bad dat al jaren met forse tekorten kampt. Ex ploiteert Zoeterwoude menselijk leed ten eigen bate? "Een beetje reclame voor het zwembad is het wel, maar het is toch vooral een waarschuwing van de gemeente in het kader van de volksgezondheid", reageert een ambtenaar van de gemeente lijke afdeling welzijn. "We zijn een paar keer gebeld door men sen die van het ziektegeval had den gehoord en die zich zich af vroegen of er geen waarschu wingsborden bij de Weipoortse vliet moeten worden geplaatst". Navraag bij het Hoogheem raadschap van Rijnland, de be heerder van het water, leerde dat dat niet nodig is. De ziekte wordt veroorzaakt door een bacterie die door ratte-urine wordt overge bracht via wondjes aan de huid en via de slijmvliezen. Symptomen zijn koude rillingen, hoge koorts, spierpijn en hoofdpijn, vaak ge volgd door geelzucht. Soms is de ziekte dodelijk. "Het ligt dus niet aan de water kwaliteit, omdat in vrijwel ieder binnenwater ratten zitten", weet de ambtenaar. "Als je met bootje over de Weipoortsevliet vaart en je wat moet sleutelen aan 4 de buitenboordmotor, ga je ook al voor de bijl als.je een klein wond je aan je hand hebt. En in het zwembad loop je geen enkel i Dus toch reclame? "Nou i vooral een waarschuwing". ZOETERWOUDE - Bewoners van de Zoeterwoudse wijk Vo gelweide willen niet dat hun woonomgeving wordt ingericht als 30 kilometer-gebied. Ze we zen dit gemeentelijke plan gis teravond af tijdens een vergade ring van de raadscommissie openbare werken. De bewoners kiezen voor een herbestratings- plan met enkele verbeteringen dat de helft kost van het ge meentelijke plan: 500.000 gul den. De bestrating in Vogelweide is heel slecht en moet dringend worden vernieuwd. B en W willen deze gele genheid benutten om gelijktijdig veilige schoolroutes te maken door voetgangers en automobilisten in zoveel mogelijk straten te scheiden. Hiertoe zouden trottoirs en enkele nieuwe paden moeten worden aan gelegd. Een bredere brug voor de nieuwe schoolroute bij de Grutto moet voor een vlotte doorstroming zorgen. Voor dergelijke maatrege len zou het Rijk een subsidie van 156.000 gulden beschikbaar stellen. De wijkbewoners vrezen dat het gevaarlijker is mèt stoepen dan, zoals nu, zonder stoepen. In sommi ge smalle straten kunnen de trot toirs namelijk niet- breder worden dan een meter. De kinderen zouden die stoepen mijden en automobilis ten zouden minder opletten omdat er stoepen zijn, zo luidde de redene ring van de wijkbewoners. Duidelijk kozen ze voor de be staande siuatie, waarbij automobi listen vanzelf gedwongen zijn om langzaam te rijden doordat kinde ren op straat spelen, de straten smal zijn en bochtig. Brug Een bredere brug aan de Westeind- seweg zou volgens de bewoners eveneens meer gevaar opleveren omdat scholieren dan 'in snelle vaart' rechtstreeks oversteken. Nu moeten ze eerste enkele slingers maken. Door de aanleg van een trot toir zou een straat, de Zwaan, slechts twee meter breed worden. De gemeente wil daarom in deze straat eenrichtingsverkeer invoe ren. De bewoners vroegen zich af hoe het dan moet met de zelfbedie ningswagen die door deze straat rijdt. Progressief Zoeterwoude (PZ) en de WD deelden de opvattingen van de bewoners. Het CDA wilde nog geen standpunt innemen. Raadslid J. Stuyt (PZ) koos voor herbestrating van de weg in combi natie met de aanleg van enkele ex tra parkeerplaatsten in de wijk. Daarnaast vroeg hij om -aandacht voor verbetering van de speelplaat sen en het openbaar groen. H. van der Hooi (VVD) was blij met de op stelling van de PvdA. "Hiermee geef je de bewoners wat zij wensen en kom je niet boven het eerder vastgestelde krediet van vijf ton uit", aldus Van der Kooi. Ten slotte zetten de commissiele den het licht op groen voor het uit werken van een plan om aan de scholenzijde van de Westeindseweg een voet- en fietspad aan tè leggen. Wethouder A.B. Ringersma (PZ) zegde toe bij het maken van dit plan zowel met de raadsleden als met de bewoners regelmatig contact zal worden opgenomen. Slijptol verwondt mannen in Oegstgeest OEGSTGEEST - Twee mannen uit Bodegraven zijn gistermiddag ge wond geraakt bij werkzaamheden op het terrein van de Jelgersma-kli- niek in Oegstgeest. De werknemers, 18 en 23 jaar oud, van een bedrijf in groenvoorzieningen waren bezig met het slijpen van een houten hek. Ze gebruikten een verkeerde schijf voor een slijptol, die door de druk uit elkaar sprong. De-rondvlie gende stukken verwondden de mannen. Na een behandeling in het Academisch Ziekenhuis Leiden konden ze weer naar huis. Heavy rock De Hillegomse heavy roek-band Nowel treedt zaterdag 7 juli op in buurthuis t Spoortje aan de Bernhardkade 40. Het optreden begint om 21.30 uur. De toe gangsprijs bedraagt 5 gulden. Expositie SKL De creativiteitsopleidingen SKL geven zondag 8 juli tussen 11.00 en 15.00 uur de mogelijkheid huiswerk-exposities te bekijken van examenkandidaten van de opleidingen creatieve handvaardigheid en bezigheidsbegeleiding. Naast de werkstukken liggen werkboeken ter inza ge en zijn docenten aanwezig voor nade re toelichting. De expositie is te bezichti gen in het gebouw van de Volksuniversi teit K&O aan de Oude Vest 45. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen- Groep 1 - Baars. Van der Meer. Tan. Zwijnen- burg. Meijer. Van Leeuwen. Verhage, Groene- veld, de Ruiter, Janssen, Maris en Van Schie: za 8 uur tot zo 8 uur: Y. Groeneveld, tel: 218661, Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: A. Visser, tel: 143916. Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent. Taytel- baum. Van Luyk, Klaassen, Rus. Kruis. Berg- meijer. de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: F.B. Kruis, tel: 126371. Minnebroersgracht 41. zo 8 uur tot 24 uur: A. van Luyk, tel: 122522. Wasstraat 2a. Groep 3 - Pleiter. Smit, Lely, W. de Bruijne, J. de Bruijne, Huibers, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: W. de Bruyne, tel134345, De Lt. de Kanterstraat 32. zo 8 uur tot 24 uur: J,W. Lely, tel: 416555, Lek straat 91 a. Groep 4 - Van Wingerden, Lahr, Van Rijn, Be- nit. Nieuwenhuis, Hom, J.G. Zaaijer en R.E. Zaaijer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: A.A. van Rijn, tel: 765400, Kennedylaan 24. zo 8 uur tot 24 uur: G.J.P. Benit, tel: 720404. Kenndylaan 24. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooijman. De Jong, Prince, Reinders. D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Wiersma, tel: 318311 Haagweg-60. zo 8 uur tot 24 uur: D. Hammerstein, tel' 720936, Robijnstraat 2b. Waarnemingsregeling Homeopatische artsen: C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft. Leiderdorp za en zo: J. van der Leden. Hoofdstraat S.tel: 894539; spreekuur (uitsluitend voor spoedge vallen) van 12.30 tot 13.00 uur. Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur: J.B. Hugenholtz. Prins Hendrikléan 4. tel: 155666. Voorschoten za: F. Koopmans, Churchillweg 19, tel: 6352; zo: A. Tromp, Leidseweg 328, tel: 071-762159. Warmond A. de Gijzel, Dorpsstraat 35, tel: 10834. Wassenaar za: M.F. van der Veen. tel: 18309. Hofcamp- weg 65; zo: I.C. Spelt, tel: 11844, Van Groene- veltlaan 17. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoe terwoudse huisarten, tel. 01715-1219 of 1614. verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 6/7 tot vr. 13/7 door: Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 18-20, Lei den, tel: 071-763134; Apotheek Boehmer, Florijn 21, Leiderdorp, tel: tel: 01751-11350. (Leiden en omstreken): F. Muurling, Plantsoen 23. Leidc 125057. Voor de praktijk van Vestjens 071144323. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres.'Kennedylaan 260, Oegst geest, tel. 156161: of D.J. Brandt. Homans- traat 1. Rijnsburg, tel. 173266. Voor eigen praktijk: B.G. Heemskerk. De Kempenaerstraat 21. Oegstgeest, tel: 071-176761. Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag, Voorburg, Rijswijk, Wassenaar en Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. Nieuwe directeur gemeentewerken ZOETERWOUDE - Zoeterwoude heeft een nieuwe directeur gemeen- têwerken. Het is A.C. Taminieau, plaatsvervangend hoofd van de Leidse gemeente-afdeling bestra tingen. Dit werd gisteravond mee gedeeld in de raadscommissie openbare werken. Taminiau volgt D.J. Veen op. Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: L.A. Hamelink, C.C. van Alphen- straat 53. Leiden, tel: 071-314184; spreekuur om 13.00 uur. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten/Wassenaar Mevr. A.F. de Lind van Wijngaarden-van Drie, Groot Haesebroekseweg 27. Wassenaar, tel: 01751-77282. WIJKVERPLEGING Kruisvereniging Leiden, Oude Rijn 59. tel: 120144; na 17.00 uur en in het weekend uitslui tend bereikbaar via dokterstelefoon, tel: 122222. Bereikbaarheid Kruisvereniging 'Hart van Hol land', werkgebied Rijnstreek: Leiderdorp en Zoeterwoude: Voor dringende gevallen bui ten de spreekuurtijden, tel: 01720-74951. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK Sociaal Psychische Hulp: voor dringende hulp buiten kantooruren, tel: 06-8212141.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16