Veronica moet 7 weken uit de lucht Akkoord cao bejaardenzorg Veronica: 'we hebben niets verkeerd gedaan as WD zakt tot dieptepunt Oranjes moeten strand gaan delen met andere badgasten TU stelt onderzoek in naar 'aidsmiddel' professor Buck Op vakantie zonder zorgen Neem een reisverzekering vanV&D. DONDERDAG 5 JULI 1990 GRONINGEN (GPD) - Er moet een bemande reis naar Mars worden gemaakt, en snel ook. De Associa tion of Space Explorers ASE, de in ternationale club van ruimtevaar ders, heeft dat gisteren bekendge maakt in de slotverklaring van hun jaarvergadering in Groningen. De ASE geeft direct toe dat het moeite zal kosten om de mensheid te overtuigen van het nut van de pe- P™™?? perdure reis. "Misschien moeten Astronauten willen snel op weg naar Mars Uitspraak Commissariaat voor de Media Maar financierii»B .o*. HILVERSUM (ANP/GPD) - Veronica mag vanaf 1 januari 1991 zeven weken niet uitzen- ï^oltvXidmortöokwoe op aarde, den op radio en televisie. Dat heeft het Commissariaat voor de Media gisteren bepaald. Het den overtuigd van een heel ander worden dat er commissariaat acht Veronica schuldig aan het beschikbaar stellen van^financiële midde- uitgavenpatroon. John Fabian. VS- dan? Hoe^moetenaldh^ naar de vierde planeet staat voor de ASE-leden vast. "Een robot inzet ten in een bedrijf betekent vaak al leen maar dat er meer mensen aan het werk komen in de fabriek", al dus Wubbo Ockels. Ulf Merbold, Europees astronaut uit de Bondsre publiek: "De mens is vereist bij za ken waar je nog niets van weet". De voorbereidingen vóór de grootscheepse missie zullen in ie- menleving die niet in zijn toekomst der geval veej nieuwe kennis de zaak omdraaien", vond kosmo- investeert, heeft die misschien op technieken ople1 naut Oleg Makarov. "Eerst de ners van de deelnemende landen van het nut overtuigen, daarna be sluiten tot de reis". Maar financiering termijn niet worden. "Dat het ooit gebeurt staat kunnen worden hergebruikt. Je len en garanties, menskracht en kennis aan de commerciële zender RTL-Veronique. Veronica gaat in beroep bij de Raad de Luxemburgse omroep. Onder- "Stel dat we een jaar van de buis van State. Intrekking van de zend- zoek van een accountant toonde aan worden geweerd, dan nog. Veronica tijd is de zwaarste straf voor overtre- dat op 20 oktober Veronica-mede- beschikt over ruim voldoende fi- ding van de Mediawet. De straf die werkers een vliegreisje hadden ge- nanciële reserves om het een jaar Veronica heeft gekregen is de maakt naar het hoofdkwartier van iang uit te zingen. Niemand hoeft zwaarste die een omroeporgansatie Veronique in Luxemburg. voor zijn baan te vre heeft gekregen. Eerder werden wel De belangen raakten daarna landse Vereniging v gèldboetes opgelegd aan omroepen steeds meer verstrengeld, zo con- heeft hem gisteren te veel (sluik)reclame in hun stateert het accountantsrapport. Er spraak herinnerd. astronaut: "Nu wordt ongeveer v-.. procent van de overheidsuitgaven dat geïnvesteerd in problemen van de ma' toekomst. 99 Procent gaat naar de Di DEN HAAG (GPD) - Als er nu par lementsverkiezingen zouden wor den gehouden, zou de WD 10,7 procent van de stemmen halen. Dat is vier procent minder dan de partij Nieuwe kreeg in september 1989. - energiebronnen, bij voorbeeld uit Dit is gebleken uit een peiling die Alexei Leonov, Russisch kosmo- delfstoffen van de maan, werd ge- het bureau Interview vorige week durfde niet te zeggen, wan- öpperd. Of gesloten ecologische heeft gehouden. Het resultaat bete rt Y trip naar systemen waarbij alle afvalstoffen kent voor de WD een nieuw diep tepunt. Hoewel er vrijwel voortdu rend sprake was van een dalende lijn, lag de WD-aanhang de laatste weken constant rond de 12 procent. Sinds enkele maanden liggen ue liberalen in de peilingen ook achter bij D66. Interview schat de Demo craten op 11,5 procent. Bij de Ka merverkiezingen van september haalde D66 7,9 procent. Het CDA zou 37,4 procent mogen verwachten tegen 35.3 procent in september 1989. De PvdA zou zakken tot 28,7 procent (was 31,9 procent). vijf miljard «v,.. ..v. °P aarde. In de komende eeuw heel ander worden dat er tien. elf miljard. En "tt - -oeten al die mensen ge- i tijd kunt moeilijk voor drie jaar eten, drinken en lucht meenemen op reis naar Mars. De ver-reizende astro naut wordt een ruimteboer. "Derge lijke technieken kun je ook op aarde nagaan^of Mars geschikt te toepassen", vond een astronaut. "En dat is hoognodig, want zuipen hier in het vuil". programma's hadden gestopt. Wel heeft midden jaren '60 minister kwam er zelfs Luns (buitenlandse zaken) de KRO i Veronica i uiteindelijk l kredietgarantie Veronique 1 Ov-kaart studenten mentaire over de Algerijnse verzets- gingsgeld van Veronica via de ob- organisatie OAS op televisie vertonen. De KRO zag toen zending af. Hoewel eerder vermoedens wa ren geuit over de financiële betrok kenheid van Veronica bij Veroni que, kwam de zaak op 10 mei in een stroomversnelling. Het commissa riaat maakte toen bekend dat er be wijzen waren voor het bestaan van banden tussen de Hilversumse en (vervolg voorpagina) DEN HAAG (ANP) - De Landelij ke Studentenvakbond LSVb vindt het kabinet een blunder" en spreekt van "zwarte dag" voor het onder- Maar -f ,D^SVb tegen firma Tornado BV belegd uit- Veronique. Tijdens een openbare hoorzitting op 23 mei zei Veronica- net Deslult jurist Van Rossum dat een omroep met verenigingsgelden mag doen sen was het daar absoluut niet de ov.jaarkaart een reële inkomens. Veronica-direeteur Out verklaar- S"g del in mei in het blad Elsevier niet M gulden bang te zijn voor eventuele sancties. ROME (GPD) - De Nederlandse koninklijke familie moet dit jaar de vakantie doorbrengen tussen "een zwerm van badgasten uit al le rangen en standen". Zo meldde de Italiaanse pers de uitspraak van de rechtbank in Grosseto. Die ging akkoord met de eis van een aantal milieu-organisaties om het strand bij het Toscaanse plaatsje Porto Ercole, waaraan de Neder landse koninklijke familie een zo merverblijf heeft, open te stellen voor het publiek. De kuststrook bij Porto Ercole wordt beschouwd als een van de mooiste plekjes van Italië. Behal ve de Oranjes, die daar hun villa 'De gelukkige olifant' hebben, hebben ook andere belangrijke vip-families villa's langs het strand gebouwd. Jarenlang heb ben deze mensen met hun lijf wachten, hun veiligheidseisen en hang naar privacy het strand be schouwd als privégebied. Daar aan heeft de rechter van Grosseto bruusk een einde gemaakt. "De Italiaanse kust is van iedereen", stelde hij. Uit angst dat de vorstin nu in haar koninklijke badpak de zee in zal moeten tussen honderden an dere spetterende toeristen, had de Nederlandse ambassade in Ro me een protestnota gestuurd naar het Italiaanse ministerie van bui tenlandse zaken. Daarin werd verzocht er bij de rechtbank op aan te dringen het strand voor 'De gelukkige olifant' uit te sluiten van de maatregel tot openstellen voor het publiek. De ambassade is bezorgd dat anders "iedereen dag en nScht kan rondlopen op het terrein van de villa". De rechtbank in Grosseto heeft zich daar niets van aangetrokken en beval dat ook het 'koninklijke' strand voor de villa van 'De ge lukkige olifant' openbaar terrein moet worden. De Nederlandse ambassade stuurt nu aan op een compromis, waarbij het strand al leen van 07.00 tot 21.00 uur wordt opengesteld en eventuele nachte lijke indringers kunnen worden geweerd. Verder probeert men voor elkaar te krijgen een nieuw pad naar het strand te laten aan leggen, waardoor het konings huis en het 'gewone publiek' el kaar toch niet hoeven te treffen. per maand) niet zullen verreizen, al dus LSVb-voorzitter Giesberts. Hij voorziet problemen bij de invoering van de kaart op 1 januari 1991 om dat de Informatiseringsbank in Groningen, die de studiebeurzen verstrekt, nog steeds niet optimaal werkt. De Algemene Besturenbond ABB, waarbij ongeveer de helft van de 400 scholen voor middelbaar be- aaneeskrten^reaeeert^temehou- GRONINGEN - Bij het proces tegen de 137 krakers van het inmiddels gesloopte Wolters Noordhoffcomplex i dend. Directeur J. Hollanders Groningen is het buiten de rechtbank gisteren een paar keer tot schepnutselingentussen sympathisanten en poli- spreekt over een "onvoorstelbare vertoning". Hij heeft vooral kritiek op de manier waarop de Nederland se Spoorwegen zich hebben opge steld. ADVERTENTIE tie gekomen. De ME voerde geen charges uit, maar was wel overduidelijk aanwezig. Binnen ging het opnieuw c de vraag of de krakers lidmaatschap van een criminele organisatie mag worden verweten. Ze vinden zelf vi niet. Maar Justitie vindt van wel en eist tegen alle 137 krakers negen maanden cel. (toto A> EINDHOVEN (ANP/GPD) - De De TU is de afgelopen tijd over- Technische Universiteit Eindhoven spoeld door kritiek en tegenstrijdi- laat de stand van zaken rond het ge berichten naar aanleiding van aids-onderzoek van prof. Buck on- het 'anti-aidsmiddel' dat door de derzoeken. Drie hoogleraren die Eindhovense professor samen met niet eerder met Buck te maken had- zijn collega Goudsmit van het AMC den, zijn betrokken bij het onder- in Amsterdam zou zijn ontwikkeld, zoek naar het werk van hun collega. Buck liet vlak voor Pasen weten dat Het onderzoek moet eind augustus hij via manipulatie van erfelijk ma klaar zijn. teriaal dat in elke cel aanwezig is Overleg cao ziekenhuiswezen opnieuw opgeschort HOUTEN (ANP) - Werkgevers en bonden hebben vanmorgen vroeg, na ruim twaalf uur onderhandelen, overeenstemming bereikt over een nieuwe cao voor de 70.000 werkne mers in de bejaardenzorg. Vanaf 1 juli van dit jaar gaan zij er allemaal 3,8 procent in inkomen op vooruit. Daarnaast krijgen de 70.000 werk nemers een eenmalige uitkering van 2,24 procent over de periode juli tot december en een eindejaarsuit kering van 360 gulden. De cao loopt twee jaar. De overeenstemming over de cao bejaardenzorg komt vrij snel nadat vorige week een overeenkomst de bonden vast blijven houden aan 6 procent (4 procent loonsverhoging ren 2 procent vermindering van de een cao". Hij zal de uit- werkdruk). Het convenant van vori- het overleg met een posi- ge week heeft de partijen ook hier G. Werdmüller von Elgg werkgeversorganisatie VNB de het resultaat "voor 90 procent de basis komst tief advies aan de leden voorleggen. De vakbonden AbvaKabo en CFO zullen hun leden ook aanraden het opgeleverd resultaat aan te nemen. Volgens de AbvaKabo komt het resultaat dicht al in de buurt van de 6 procent loon ruimte die de bonden eisten. Infiltranten voor BVD zijn goed te vinden WAGENINGEN (ANP) - Infor manten en infiltranten voor de Bin nenlandse Veiligheids Dienst (BVD) zijn gemakkelijk te vinden. Dat zei P. Keiler, stafmedewerker van de BVD, gisteren in een raads commissie algemeen bestuur in Wa- geningen. Volgens Keller had hij het in zijn carrière bij de BVD nog maar drie keer meegemaakt dat geen infiltrant kon worden gevon den. De BVD trad gisteravond in Wa- geningen voor het eerst naar buiten. Uitvoerig werd informatie gegeven over het reilen en zeilen binnen de dienst. De BVD kwam naar Wage- ningen op verzoek van burgemees ter M. Jager naar aanleiding van de kwestie Ruud van Aaken. Die stu dent werd in april door de BVD aan gezocht als infiltrant in de actie groep Ziedende Bintje die een proefveld voor biotechnologie in Wageningen had vernield. Van Aak- en nam de gesprekken met de BVD op en publiceerde ze. Voor de raads fractie van Groen Links was dat aanleiding tot het stellen van vra gen, die volgens burgemeester Ja ger beter door de BVD zelf konden worden beantwoord. Volgens Keiler maakt de BVD on derscheid tussen informanten, mensen die eenmalig worden bena derd worden om informatie over be paalde groepen door te geven, en in filtranten. Infiltranten moeten van buitenaf indringen in een organisa tie om zo aan gegevens te komen. De minister van binnenlandse wat meer lucht verschaft, toe heeft dat nog geen resultaat ken geeft hiertoe volgens Keiler op- Over de r het ziekenhuis- (200.000 werknemers) is nog den gisteren In het Kruiswerk is vorige week principe-akkoord voor een cao bereikt, maar zowel werkgevers als werknemers weten niet wat ze daar mee aan moeten. Veel wijkverplegers demonstreer- i loonsverho- dracht, als sprake i vaarlijke of structureel gezagson dermijnende situaties. Ruud van Aaken werd aangezocht als infil trant, zo antwoordde Keiler Groen Links, omdat het Ziedende Bintje had aangekondigd dat het niet bij actie tegen biotechnologie in geen akkoord bereikt. De werkge- ging van tien procent, ook al had- Nederland zou blijven. nigd in de Nationale Zie- den de bonden zich al neergelegd kenhuisraad (NZR) en de vakbon- bij de in het principe-akkoord Keiler benadrukte gisteren dat het tijd wordt dat de a (convenant) werd gesloten tussen den hebben het overleg gisteren na eengekomen 5,5 procent. De actie heimzinnigheid rond de BVD de regering, werkgevers en bonden in de gezondheidszorg. De regering beloofde toen voor 1990 ongeveer 25 acht uur onderhandelen opge schort. De onderhandelingen wor den morgen voortgezet. De partijen gisteren had enig succes: hoe- wordt weggenomen. "Hoe minder wel de werkgevers het akkoord niet geheimzinnig we doen, hoe niljoen extra beschikbaar te stellen willen niets zeggen de bejaardenzorg. Als gevolg daarvan is in de nieuwe cao niet al leen een loonsverhoging afgespro ken, maar wordt een arbeidsmarkt en opleidingsfonds in het leven ge roepen. De huidige 1.500 werkerva ringsplaatsen worden uitgebreid met nog eens 3.000 plaatsen. r de inhoud duidelijk is het overleg, dat de besprekingen zaam" verlopen. Het cao-overleg is enkele maan den onderbroken geweest. De NZR had niet meer dan 3,5 procent be schikbaar voor verbetering van de arbeidsvoorwaarden, terwijl de verworpen, namen ze het ook niet aan. "We hebben de besluitvorming uitgesteld omdat we eerst willen waardering het publiek zal hebben voor onze activiteiten. We zijn een publieksvriendelijke organisatie. weten hoe het vorige week gesloten die valt onder de democratische akkoord tussen overheid, bonden controle". Maar op de vraag hoe de gezondheidszorg, uitwerkt het kruiswerk", zo stelde een woordvoerder t Kruisvereniging BVD aan de naam van Van Aaken gekomen wilde Keiler geen ant- de Nationale woord geven. Ook de vraag of in Bunnik giste- Wageningen meer infiltranten ope- n, bleef onbeantwoord. Er werden meteen vraagtekens gezet bij de wetenschappelijke waarde van Bucks onderzoek. Een medewerker van de professor dien- 10 de onmiddelijk zijn ontslag in om- tas met dat de omstreden stof veel minder De tas zui™r zou zijn dan werd gesugge- kast. In maart ontdekte de reerd- Ook d? w«ze waarop Buck dat de tas was verdwenen. Ze z«n onderzoek presenteerde lever- Acht ton weg Een 73-jarige Eindhoven op onverklaarbare wijze 850.000 gulden kwijtgeraakt. De tas Van onze correspondenten Renate van Iperen en Bert Mol HILVERSUM - Veronica is woe dend over het besluit van het Com missariaat voor de Media om van deze omroep gedurende rant voor iedere medewerker", al dus een strijdvaardige Out. Het Commissariaat voor de Me dia maakte gistermiddag bekend besloten te hebben de radio- en tele visiezendtijd van Veronica met in gang van 1 januari 1991 voor drie maanden in te trekken. Van deze heeft er pas dezer dagen aangifte de forse kritiek op. Het belangrijk- ken de zendvergunning voor radio straf zijn zeven weken i gedaan bij de politie. De v ste verwijt was dat hij aids-patien- en telev had de tas met geld eind vorig jaar tfn Yalsf *}°°P verschafte. Inmid- gekregen van haar man, die kort dels heeft Bucks onderzoek door al- te trekken. Veronica delijk. Een voorwaardelijke straf daarop overleed Extra vertraging Het verkeer zal de nodige hinder on le kritiek een achterstand op de spronkelijke planning opgelopen zeker twee maanden. te beginnen beroep aanteke nen bij de Raad van State en indien nodig bij het Europese Hof in Luxemburg, weken zendtijd intrekking is volgens het commissariaat nodig om zeker te stellen dat Veronica zich verder zal onthouden "De directeur beheer van de fa- Out lijdt zijn omroep met het intrek- Volgens Veronica-direeteur Rob gingen om het Nederlandse dervinden van de opknapbeurt die culteit d<* Scheikundige Technolo- ken de Coentunnel tussen 15 juli augustus krijgt. Getracht wordt tra stagnatie voorkomen. Mierlo wil nu weten schade v.~- wat precies de stand van zaken is. den. Dat bedrag veel mogelijk te Daarbij gaat het alleen Rijkswaterstaat tenschappelijke kant - i weken zendtijd tien miljoen gul- schuldig aan "het doelbewust verle- optelsom personeelskosten en andere vaste kosten. Ook producenten en facili- steun en het leveren bijdrage aan de totstandkoming ële Luxemburgse de zaak, verwacht dat er toch"'e"en gröötdëël niet om de ethische. Van Mierlo wil taire bedrijven zullen forse schade televisiestation RTL Véronique" de dag' vertragingen zullen op- weten waarj de tegenstrijdige^ be- ondervinden, voorspelde Out. yol- Het beschikbaar stellen van geld treden, ook op tijdstippen die door- Ya^daai} k°men- gaans wat rustiger zijn. Schoonmaak IJssel Het schoonmaken van de zwaar ver vuilde Hollandsche IJssel gaat tus sen de één en anderhalf miljard gul den kosten. Volgens de Zuidhol landse milieu-gedeputeerde ir. 'J. van der Vlist, voorzitter van de stuurgroep Hollandsche IJssel, wordt gestreefd naar het saneren van de rivierbodem en het afgraven en isoleren van de vervuilde grond naast de rivier. Speelgoedpistool Dertig politiemensen hebben gis termiddag twee uur lang minutieus de bossen tussen Zeddam en Beek (Achterhoek) uitgekamd op zoek naar een auto met twee inzittenden. Dat gebeurde na een melding van een getuige, die had gezien dat de bestuurder ervan met een pistool door een tweede inzittende werd bedreigd. Het bleek om een grap te gaan van een 18- en een 22-jarige Zeddammer. Een grap die het twee tal duur zal komen te staan. Ze zul len moeten opdraaien voor de kos ten van de politie-inzet. waarheid berusten en hoe het verder moet", aldus de zegsman de TU Eindhoven. op gens hem ligt het niet in de bedoe- bankgaranties, menskracht en ken- Rob Out: Veronica te ontslaan of free-lan i deze zender is volgens het ce-contracten voortijdig te beëindi- commissariaat een nevenactiviteit, gen: "We staan als vereniging ga- die door de Mediawet verboden wordt. Daar komt nog bij dat Vero nica dienstbaar is geweest aan het maken van winst door CLT, de Luxemburgse moedermaatschap pij van Veronique. Van Terschelling tot Turkije, of waar u ook naar toe gaat: met een reisverzekering van V&D zit u altijd goed. Snelgeregeld, precies passend en altijd voordelig. In Nederland bent u ai voor f 1,00 p.p. per dag verzekerd en in het buitenland al vanaf f 1,40. 'tlszo geregeld bij V&D. derzoek naar de status van Veroni que onjuiste informatie heeft ver schaft. Om te voorkomen dat er van af 1 januari gaten vallen in de pro grammering op radio en televi: Volgens advocaat P. van Rossum zal Veronica in elk geval verzoeken de straf van het commissariaat op te schorten tot de Raad van State zich definitief heeft uitgesproken M'n neus uit zal het commissariaat de vrijgeko- de kwestie. "Ik heb goede hoop dat landse zender v versum vinden allerlei commerciële activiteiten plaats. We moeten daar over durven praten en niet hypo criet zijn", zo stelt hij. De omroepen reageren- geschokt. De boete wordt fors genoemd, ter wijl medelijden doorklinkt in de commentaren van de collega-zend gemachtigden. TROS-directeur Den Daas zegt "gevoelsmatig grote problemen te hebben met het op vullen van de vrijkomende zend tijd. We zouden het werkelijk be treuren als door deze zaak in de op bouw van een horizontale program mering van TV2 hiaten zouden ont staan". De KRO laat weten 'geen leedvermaak' te hebben over de uit spraak van het commissariaat. Me dia-directeur Schoonhoven vindt wel dat de overtreding van Veroni ca laat wordt bevestigd. "Deze con statering had een rol kunnen spelen bij de vaststelling van het al dan niet buitenlandse karakter van RTL Veronique", aldus Schoonhoven. Bodemprocedure Het commissiariaat heeft vorig jaar bepaald dat Veronique een buiten- zendtijd verdelen dere omroepen. De NOS moet uiter lijk 1 december met een voorstel hierover komen. Veronica-voorzitter W. Borde- i daan i op de dat lukt aangezien de sanctie niet te- Nederlandse kabel mocht worden Volgens commissaris G. Heijne den Bak van het commissariaat is Vero nica er mede schuldig aan dat 'Hil versum' met RTL Veronique is blootgesteld aan verhevigde con currentie. Hij doelde hiermee op het verlies aan kijkaandeel en de kos tenstijging van uitzendrechten van buitenlandse produkties en sport evenementen. Ook de inkomsten j___ uc lucugc gcauiiicuenib van zijn ue rvamer worai overwegei ELlT,™v li» nnrferomroeporganisatie. "Sinds het be- niek gereageerd. "Het ging toegelaten. Toen echter contacten tussen Veronique en Ve ronica nog niet zo helder in beeld gebracht als nu door het c komst van Veronique onder druk komen te staan. Het kan er bij Heij ne den Bak niet in dat Veronica, zoals deze omroep volhoudt, slechts op zoek was naar een goede beleg ging van geld. "Ik zou haast zeggen: m'n neus uit", stelt hij. liet Commissariaat voor de Me- iucht. We zijn daarover kwaad dia heeft Veronica tevens een boete |oliraocto|^ Moer van 50.000 gulden opgelegd, omdat deze omroep vorig jaar bij een on- rug te draaien Beugel "Het is een harde straf maar ook wijk noemde tijdens een inderhaast groot vergrijp. Er zijn dingen ge- riaat is gedaan. "Maar er loopt nog belegde persconferentie de straf beurd met geld van de kijkers die al- steeds een bodemprocedure bij de 'zwaar'. "We hebben niets verkeerd lerminst door de beugel kunnen". Raad gedaan",stelde hij. Algemeen di- aldus minister d'Ancona (wvc) in eerste reactie op de straf die Ve- ica heeft gekregen. In de Twee- Izijn de Kamer wordt overwegend laco- laatste tijd steeds gesteld". recteur Rob Out emotioneel betoog (opnieuw) de roerige geschiedenis State over de status Veronique", aldus een KRO-woord- voerder. "Het is opvallend dat de uitspraak van die procedure de bestaan herhaalt de ge- ernstige overtreding en daarbij past schiedenis zich. Wij werden in 1974 gedwongen de lucht uit te gaan. Dat duurde anderhalf jaar. Uiteindelijk onderschrijft dat, maar wil geen heeft het recht gezegevierd. Mis- oordeel over de strafmaat geven, schien moeten we binnenkort voor de tweede keer een poos uit de leurgesteld. Maar het maakt alle maal niet uit: Veronica ste en blijft de grootste' Ook AVRO-directeur Klap noemt de opgelegde straf fors. Via een Nieuwenhoven woordvoerder laat hij weten alleen een geldboete te hebben verwacht. VARA-voorzitter Van Dam reageert het Commissariaat echter heel anders. Hij noemt de Het is een rechterlij- straf "Streng, doch rechtvaardig", te- ke uitspraak, waar de Kamer niets Van Dam: "Als er zendtijd te vullen valt, zal de VARA daaraan graag kan veranderen". Alleen WD- de groot- woordvoerder Hermans spreekt meewerken". RTL Veronique wil 'heel zware straf. "In Hil- nog niet reageren.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 3