'Ik maak geen schandaalinterviews' Roel van Bambost geeft BRT's Premièrenieuwe formule DINSDAG 3 JULI 1990 BRT maakt 'Tijl Uilenspiegel' BRUSSEL (GPD) - De raad van bestuur van de BRT heeft zich ak koord verklaard met enkele be langrijke co-produkties met de Nederlandse omroep. 'Tijl Uilen: spiegel' wordt een vijfdelige tv- serie naar het werk van Charles de Coster. Chiem van Houweninge kreeg de opdracht 'Flying Kicks', een zesdelige serie, te schrijven en 'Zoveel hoofden-zoveel zinnen' wordt een nieuwe reeks televi siedialogen. Andere co-produkties die zul len worden opgenomen zijn 'De gesloten kamer', gebaseerd op een thriller van het duo Sjöwall en Wahlöö en 'De Weduwnaar' i verhaal van Georges Si- Einde BRT Big Band nabij? BRUSSEL (GPD) Het ziet er naar uit dat de BRT Big Band binnenkort zal worden ontbonden. Al eerder werd binnen de Belgische Open bare Omroep met het idee gespeeld de musici van het vaste huisorkest naar huis te sturen. De opheffing van de BRT Big Band zou vanaf 1992 naar verluidt een jaar lijks bedrag van ruim' twee miljoen gulden opbrengen. Volgens de directeuren-ge neraal van de radio en tele visie zijn er geen echte rede nen meer om het orkest van de BRT te handhaven. Het gerucht gaat dat er binnen de BRT ook getwij feld wordt aan de muzikale waarde van de door Freddy Sunder geleide Big Band. Controverse in Japanse pers rondom 'vrije' foto huwelijk TOKIO - In de Japanse pers en in officiële kringen is een controverse ontstaan na publïkatie van deze foto van prins Aya en prinses Kiko. De tweede zoon van keizer Aki- hito trouwde vorige week met de studente Kiko. Deze foto, die nogal afwijkt van officiële poses, werd een dag na het hu welijk, op 30 juni in veel kran ten gepub-liceerd. (foto afp) Wim Droge in september programmaleider Veronique HILVERSUM - Wim Droge wordt met ingang van 1 september pro grammaleider bij RTL-Veronique. Hij wordt in deze functie de rechter hand van programmadirecteur Ruud Hendriks. Op dit moment is Wim Dröge, als utvoerend producent voor John de Mol Produkties, al betrokken bij de RTL-Veronique programma's 'Prijzenslag' en 'Rad van Fortyin'. Wim Dröge (39) doorliep de Theaterschool en was daarna een aantal jaren als acteur te zien op het toneel en op de televisie. Hij speelde on der meer in de verfiming van een aantal Guy de Maupassant-verhalen. Daarna stapte hij over naar de radio waar hij programma's maakte als 'Tempo Doeloe' en 'Een goeiemorgen met...'. Vor de TROS-televisie maakte hij programma's als 'Bananasplit' en was hij betrokken by avondvullende uitzendingen zoals het 'Filmgala'. In september stapte Dröge over naar John de Mol Produkties waar hij momenteel ook nog werkt als uitvoerend producent voor onder andere 'Op goed geluk' en 'Popformule' (TROS). Europese omroeporganisatie krijgt ex-communistische landen als nieuwe leden GENÈVE Drie tot voor kort communistisch geregeerde lan den in Oost-Europa zijn geasso cieerd lid geworden van de Eu ropese omroeporganisatie (EBU). Het zijn Hongarije, Polen en Tsjechoslowakije. Dit heeft de EBU gisteren in Genève meege deeld. De overkoepelende organisa tie van Westeuropese omroepor ganisaties heeft verder besloten de samenwerking op te voeren met Intervisie, haar Oosteurope- se evenknie. Het doel is op den duur te komen tot de vorming van één organisatie. BRUSSEL In het na jaar begint de BRT met een nieuw filmprogram ma op donderdag. Het moet een kort en dyna misch programma wor den dat op prime-time zal worden uitgezonden. Jo Röpcke zal de nieuwe ver sie van 'Première' niet lf ~i- ger meer presenteren, tfij mag wel verder off-screen aan het filmprogramma blijven meewerken. Roel van Bambost, de man ach ter een ander Vlaams film programma, 'Filmspot', blijft voor de interviews verantwoordelijk. Hij zal zijn manier van intervie wen enigszins moeten aanpassen. "Dat wil niet zeggen dat ik me als schandaalinter viewer zal opwerpen. Nee, dat kan ik niet", bekent hij spontaan. Het verhaal gaat dat 'Premiè re' in het najaar als een flitsend programma gepresenteerd zal worden. Moet jij showen "Het zal een informatief pro gramma zijn dat op donderdag om negen uur 's avonds op TV-I wordt uitgezonden en niet langer dan een half uur zal duren. De volgende onderwerpen moeten aan bod komen: de films van de week, twee films zouden uitge breider behandeld worden, vi- deonieuws, ruimte voor de set, enkele kleine reportages, avant- premières en wellicht een wed strijd. Dat al die items in een uitzen ding van een half uur worden ge stopt, heeft enkele belangrijke consequenties voor de manier waarop we te werk zullen gaan. In zo'n formule horen bijvoor beeld geen interviews met een scenarist of een regisseur meer thuis." - Het wordt een cocktail waarvan iedereen kan proeven "Dat is wat van ons wordt ver langd. Diepgaande interviews worden in de nieuwe formule ge schrapt. Anders zal het program ma geen dynamische indruk op de kijkers maken." Je wordt al jaren als de op volger van Jo Röpcke beschouwd. Denkt de BRT-directie daar ook zo over? "Dat publiek en pers daar zo over denken, betekent niet meteen dat de leiding van de BRT dezelfde mening is toege daan. Wat kan ik daar meer over zeggen? De relatie tussen mij en Jo is uitstekend. Jo heeft al jaren geleden voor een opvolger ge pleit. Ik heb me daar in alle stilte min of meer op voorbereid. Het liefst had ik het nieuwe filmprogramma in de Cannes- formule gezien. Ik bedoel: een korte presentatie van Jo, gevolgd door een korte presentatie van mij. Begrijp je? Jo zou het pro gramma eventueel kunnen inlei den en afronden. Dat kan blijk baar voorlopig niet. Het blijft af wachten hoe de nieuwe formule zal werken. Hoe zullen de kijkers reageren? Pas op, ik zal mijn ui terste best doen om het nieuwe programma te doen slagen." Formule Kan de formule snel worden aangepast als blijkt dat de kij kers massaal afhaken? "De periode dat een program ma, zoals 'Première', jarenlang kan lopen behoort bij de BRT de finitief tot het verleden. Ik kan dat alleen maar toejuichen, want onder invloed van de c tie is er bij de BRT een zekere soepelheid ingetreden. We heb ben van september tot januari de tijd gekregen om de nieuwe for mule van 'Première' te doen luk ken. We zullen vrij vlug weten hoe de kijkers reageren. Septem ber en oktober zijn immers goeie barometers. Afwachten dus. Als de formule niet werkt, zal 'Pre mière' misschien later op de avond worden uitgezonden. Dan moet het hele concept van het programma uiteraard worden omgegooid." Ga je nu mei het oog op een nieuw filmprogramma anders interviewen? "Bij 'Veronica Film' bijvoor beeld werken ze vooral naar de kijkers toe. Tijdens een inter view met een bekende acteur of actrice wordt er vaak naar een schandaal gevist. Ik ben er de man niet naar om zulke vragen te stellen. Ik wil best een hard inter view met iemand maken. Dat moet niet onmiddellijk als een zoeken naar goedkope sensatie worden beschouwd. Het nieuwe programma mag alleszins geen vrijblijvend filmmagazine wor den. Vandaar dat er allerlei kriti sche elementen in verwerkt moe ten worden." Een kritisch filmprogram ma op prime-time? "Er is Jo Röpcke jarenlang verweten dat hij met 'Première' een kritiekloos programma afle verde. De voorbije jaren heeft hij duidelijk een koersverandering doorgevoerd. Het is de bedoeling dat we ons in het najaar ten op zichte van al die andere filmpro gramma's duidelijk profileren. De kijkers moeten weten dat ze bij BRT filminformatie krijgen op een manier die zonder meer van de andere zenders verschilt. In de mate van het mogelijke wil len we zelfs filmcritici bij het programma betrekken. Waarom niet?" Op het Parijse vliegveld Le Bourget werd onlangs een de monstratie van lichtgewicht vliegtuigjes gehouden. Vooral dit model dat herinneringen op roept aan het Lelijke Eendje van Citroen trok veel bekijks. Het geld dat de show opleverde ging naar een organisatie van vliegers die internationaal hulp verleent. (foto AP) Seksinbraak De telefoon van een Australisch seksbemiddelingsbureau stond gisteren niet stil toen klanten van het bureau erachter kwamen dat hun persoonlijke gegevens in het weekeinde waren gestolen. De politie heeft de diefstal van meer dan 2.000 bestanden met daarin nummers van credit cards en per soonlijke gegevens in onderzoek. „Minstens de helft van o klanten is getrouwd. Er zit grote groep mensen zich thuis te verbijten. Een boel huisvaders zijn bang dat hun vrouw er achter komt en andersom," aldus be- dijfsleidster Jane Dean. „Gege vens kunnen gênant zijn, omdat de klanten soms om iets speciaals vragen," zegt zij. Het hele kantoor was bij de in- Vogels Het moet nu maar eens afgelopen zijn dat Britse helikopterpiloten rakelings boven de kolonie broe dende lepelaars in De Geul bij Texel scheren. Het i dit jaar al voor het derde ach tereenvolgende jaar dat piloten i de Royal Navy zich niets trekken van van de vogels. Dit zegt het CDA-Kamerlid De Jong in schriftelijke vragen aan de ministers Ter Beek (defensie) en Braks (landbouw natuurbe heer en visserij). Het CDA-Ka- merlid heeft ook ministers Braks (landbouw en natuurbeheer) heldering verzocht over berich ten dat dit jaar al enkele duizen den eksters zijn gevangen in zoge heten eksterkastvallen. Die kas ten zouden in de zin van de Jacht wet zijn verboden. De minister moet aan die praktijken een einde maken, eist het Kamerlid. Astronauten Ruimtevaarders uit de VS, de Sovjetunie, Europa en Azië heb ben sinds zondagavond bezit ge nomen van de Groningse binnen stad, waar zij tot en met morgen hun zesde internationale congres

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 18