Bom oorzaak explosie onder auto Hulp voor slachtoffers van homo-haat Politie spreekt nu van een aanslag op de hoedenfabrikant Oprit A 44 bij Sassenheim verdwijnt Genetische manipulatie in embryo van koe Bereidheid om aangifte te doen moet worden vergroot Van onze redacteur Monica Wesseling LEIDEN/REGIO - Het bureau slachtofferhulp Leiden en regio be gint direct na de zomer met een uit gebreid hulpprogramma voor slachtoffers van 'homo-haat'. Bin nen het bureau is een persoon spe ciaal getraind voor hulp aan deze slachtoffers. Met voorlichting op grote schaal en door mentaliteits verandering binnen de politiekorp sen en bij de medewerkers van het bureau slachtofferhulp moet de be reidheid aangifte te doen van discri minatie of geweld tegenover homo seksuelen worden vergroot. Volgens Jan Nieuwenhuis, coör dinator van het bureau slachtoffer hulp, komt geestelijk of lichamelijk geweld tegen homoseksuelen heel vaak voor. Desalniettemin wordt er bij de politie nauwelijks of nooit aangifte gedaan van een dergelijk misdrijf. Bij het bureau slachtoffer hulp klopt hoogstzelden een slacht offer van homo-haat aan voor hulp. Daar moet volgens Nieuwenhuis verandering in komen: "Een slacht offer van discriminatie is geestelijk zwaar gekwetst. De eigenwaarde wordt onderuit gehaald. Komt daar ook nog eens lichamelijk geweld bij, dan is hulp voor een slachtoffer al helemaal noodzakelijk". Het vermoeden dat slachtoffers van geweld tegen homoseksuelen niet snel op de stoep van de politie staan, werd vorig jaar volgens Nieu wenhuis meer dan duidelijk beves tigd. In zeer korte tijd werden op een ontmoetingsplaats in het cen trum van Leiden zeker tien homo seksuelen lichamelijk mishandeld. Schaamte Zegge en schrijven één persoon, die er nog slechts zijdelings bij was be trokken, heeft bij de politie aan de bel getrokken. "En dat terwijl er sprake was van zowel een ernstig misdrijf als een van een ernstige vorm van discriminatie". Dat er nauwelijks aangifte wordt gedaan, verbaast Nieuwenhuis niet. "Enerzijds is er een gevoel van schaamte. Niet iedereen komt mak kelijk voor zijn of haar homoseksu aliteit uit. Zeker als de familie of de omgeving hiervan niet op de hoogte is. De schuld ligt daarnaast ook voor een deel bij de politie zelf. Ze heb ben in het verleden nu niet bepaald de indruk gegeven tolerant tegen over homoseksuelen te staan. De politieman is vaak een beetje een macho". Derde reden voor het geringe aan tal aangiften en het nog kleinere aantal mensen dat zich bij het bu reau slachtofferhulp meldt, is vol gens Nieuwenhuis de onbekend heid met het bureau. "Men weet niet wat wij voor slachtoffers kun nen doen. Evenmin is bekend, datje hulp kunt krijgen zonder dat er aan gifte is gedaan". Nadat binnen het bureau het be sluit was genomen een speciaal hulpprogramma voor slachtoffers van homo-haat op te zetten, is con tact gezocht met de landelijke stich ting Centrum Anti-Discriminatie Homo-seksualiteit. "Daar is heel veel kennis in huis over hulp aan homoseksuelen. Niet alleen op het terrein van emotionele hulp, ook op juridisch gebied zijn de hulpverle ners van dit centrum goed inge voerd". Binnen het bureau is één persoon aangewezen die de hulpverlening voor zijn rekening neemt. Hiervoor is bewust een homoseksueel geko zen. Nieuwenhuis hierover: "Alleen een homoseksueel kan tot in het diepste aanvoelen wat het is om op je homoseksualiteit te worden ge discrimineerd. Natuurlijk proberen we ook bij de andere medewerkers van het bureau en bij de politie agenten dit begrip bij te brengen, maar echt eenvoudig is dat niet". Nieuwenhuis vergelijkt dit inle vingsvermogen met de positie van een mannelijk politieagent ten op zichte van een vrouw die slachtoffer is van aanranding of verkrachting. "Alleen een vrouw kan zich voor 100 procent voorstellen wat het is li chamelijk te zijn misbruikt". Veel te bieden Het bureau slachtofferhulp heeft volgens Nieuwenhuis heel wat te bieden: 'We kunnen psycho-sociale hulp geven, materiéle kwesties op lossen en zorgen voor juridische bij stand. Daar waar onze kennis tekort schiet, weten we naar wie moet wor den doorverwezen". De coofrdinator hecht eraan een wijdverbreid misverstand uit de weg te ruimen. "Het bureau slacht offerhulp is-er niet alleen voor men sen die lichamelijk zwaar zijn mis handeld. Discriminerende uitlatin gen, al lijken deze op zichzelf niet zo schokkend, kunnen iemand vol strekt uit zijn evenwicht brengen. Slachtoffers hiervan moeten niet ja ren wachten met naar de politie te gaan. Het is nergens voor nodig je zelf eerst helemaal in de hoek te la ten drukken. De politie kan ook te gen zogeheten lichte vormen van discriminatie optreden. In elk geval kan het bureau slachtofferhulp de persoon in kwestie helpen zijn kwaadheid te verwerken en hem of haar leren weerbaarder te zijn tegen deze vorm van geweld. We kunnen meer doen dan de meesten den ken". Stait onderzoek naar borstkanker DEN HAAG/WASSENAAR - De voorzitter van de vaste commissie volksgezondheid van de Tweede Kamer, mevrouw Haas-Berger, en de Haagse wethouder van volksge zondheid, Ramlal, geven op vrijdag 6 juli het officiële startsein voor het bevolkingsonderzoek naar borst kanker in de regio Den Haag. Het onderzoek wordt verricht in twee vaste onderzoekseenheden, bij de GG en GD in Den Haag en bij de GG en GD in Voorburg/Leidschendam. Het bevolkingsonderzoek wordt uitgevoerd door het Integraal Kan kercentrum West (IKW) en de ge meentelijke gezondheidsdiensten in de Haagse regio. In eerste instan tie worden alleen de vrouwen tus sen de 50 en 70 jaar uit de gemeen ten Den Haag, Leidschendam, Rijs wijk. Voorburg en Wassenaar voor onderzoek opgeroepen. In een later stadium breidt het onderzoek zich over het hele werkgebied van het IKW, dus ook de Leidse regio, uit. Minister Ritzen wil basisbeurs voor eerstejaars niet verhogen In de vijf gemeenten waar het on derzoeksprogramma nu al begint, worden de vrouwen persoonlijk uit genodigd. Zij krijgen een brief waarin datum, tijdstip en plaats van het onderzoek staan vermeld. Bin nen 14 dagen na het onderzoek krij gen ze de uitslag thuis. In 99 van de 100 gevallen is er niets aan de hand. Van die ene pro cent die voor nader onderzoek wordt doorverwezen, blijkt de helft geen borstkanker doch een goedaardige afwijking te hebben. Het IKW verwacht op grond van de ze cijfers dat in de Haagse regio het eerste onderzoeksjaar bij 125 vrou wen borstkanker wordt geconsta teerd. Het onderzoek is gratis. VNG: Middelgrote gemeenten hebben meer geld nodig DEN HAAG/ALPHEN - Het rijk moet meer rekening houden met de financiële moeilijkheden van mid delgrote gemeenten. Daarvoor pleit de Vereniging van Nederlandse Ge meenten (VNG) na een onderzoek in steden met 50.000 tot 100.000 in woners, waartoe ook Alphen aan den Rijn behoort. Juist deze plaat sen kampen met een opeenstape ling van problemen, aldus de VNG. Ze vraagt het rijk dan ook om de verdeling van het geld in het ge meentefonds hierop af te stemmen. Volgens bestuurder Brekelmans van de VNG - in het dagelijks leven wethouder van de gemeente Deven ter - kampen de middelgrote ge meenten vaak met problemen als bodemverontreiniging, verouderde rioleringen en een hoge werkloos heid - en dan vooral onder mensen van buitenlandse afkomst. Verder hebben ze vaak moeilijkheden met de verwerking van het afval en lij den ze onder een grote toestroom van verkeer, die met name wordt veroorzaakt door de centrumfunc tie die veel van deze plaatsen heb ben. Hoewel dergelijke kwesties ook in andere steden en dorpen spe len, kampen juist de middelgrote gemeenten er het hardst mee. Brekelmans zei voor de AVRO- radio dat de 'dynamiek van deze problemen' een andere verdeling van de gelden uit het gemeente fonds noodzakelijk maakt. Volgens hem moet er een soort puntensys teem komen, op basis waarvan ex tra middelen worden toegekend. De Leidse wethouder financiën Borde- wijk en zijn Alphense collega Molle- ma hebben al eerder gewezen op de speciale problemen waarmee mid delgrote gemeenten kampen. Ze hebben herhaaldelijk gevraagd ex tra geld ter beschikking te stellen. - Er schijnen de laatste tijd per sonen in en om Amsterdam te zwerven, die zich op geweldple ging aan vrouwen en meisjes toeleggen. Zoo werd Maandag avond op het Slatuinenpad, dichtbij den Haarlemmerweg eene naar Sloterdijk terugkee- rende dienstbode door zulk een persoon aangegrepen, en toen zij zich krachtig verweerde, in de sloot gedrongen. Op het hulp geschreeuw kwamen eenigen toesnellen, die den aanrander meester werden en aan de politie kónden overgeven. De mishan delde vrouw kwam zeer ont daan en gehavend in haren dienst terug, en de dader werd in verzekerde bewaring ge bracht. - Naar men mededeelt, zal de aansluiting van de stoomtram der Holl. Spoorwegmaatschap pij te Scheveningen van, het te genwoordige eindpunt door eene verlengingslijn met het Kurhaus, dit jaar nog niet tot stand komen. Vijf en twintig jaar geleden: - Tieners in speentijdperk. Roken wordt in Denemarken sterk afgekeurd, vooral voor de jeugd. Maar blijkbaar hebben de tieners toch behoefte aan een vervanginsmiddel. Kauwgom, zou je zeggen, maar nee, de Deense jeugd heeft dat gevonden in een....speen. Lekker sabbelen op een speen. Ja! Gezellig! - Bonje om Beatles. De politie in Rome heeft onlangs het twintigjarige meisje Gioriga Matracca uit de Tiber gered. Zij had ruzie gekregen met haar verloofde en sprong in het water. De reden van de ruzie was, dat de verloofde het meisje niet had willen meenemen naar een uit voering van de Beatles gens wel ethische beperkingen op gelegd als dat het uiterlijk van het dier niet mag veranderen, de ge zondheid van het dier mag niet wor den aangetast en er wordt alleen ge keken naar de kwaliteit en niet naar de kwantiteit. "Tussen de melk en het bloed is er geen verkeer", aldus Postma. "In principe kan er dus niks misgaan. Het spul dat uieront steking moet voorkomen komt al leen in de uiers terecht en verder nergens anders. Het wordt met de melk uitgemolken. Nee, we zijn niet geïnteresseerd in het produceren van meer melk. We praten hier al leen over een verbetering van de ge zondheid van de koe". SASSENHEIM Rijkswater staat wil de op- en afrit van de rijksweg 44 ter hoogte van het Klinkerbergerviaduct in Sas senheim binnen ^en jaar slui ten. De rijksdienst vindt de si tuatie ter plaatse te gevaarlijk, vooral als straks ook verkeer van en naar de Voorhoutse wijk Oosthout van de op- en afrit ge bruik gaat maken. Het verkeer is straks aangewezen op de op en afritten bij het Postviaduct of de Warmonderdam. W. Anemaat van Rijkswater staat wijst erop dat de A 44 langs Sassenheim een groot aantal op- en afritten heeft. Ter hoogte van het Postviaduct en de Klinkenberg zijn kort na el kaar twee opritten richting Den Haag. Komende uit Den Haag zijn er twee afritten. "Komende vanuit Sassen heim wordt de invoegstrook te gelijkertijd gebruikt als afrit richting Voorhout. Het stuk rij baan is veel te kort om in- en uit te voegen. In de spits geeft dat problemen. Zeker in de toe komst als al het verkeer uit de Voorhoutse wijk Oosthout ge bruik gaat maken van deze op rit". Dezelfde situatie bestaat aan de andere kant van de rijks weg. Anemaat: "Beide op- en afritten zijn al erg oud. De rijksweg 44 is een van de oudste snelwegen van Nederland. De op- en afritten zijn gewoon aan gelegd op de plaatsen waar vroeger een aansluiting was op de oude Rijksstraatweg. Ze vol doen niet meer aan de eisen van deze tijd". De plannen van Rijkswater staat liggen op dit moment ter inzage bij de gemeente Sassen heim. Binnen dertig dagen kan bezwaar worden aangetekend. Anemaat: "Als er geen bezwa ren zijn, kunnen de op- en afrit in 1991 worden afgesloten. Mochten er bezwaren komen, dan kan de afsluiting nog enige jaren op zich laten wachten". Dag van het Paard op renbaan Duindigt WASSENAAR De renbaan Duin digt in Wassenaar viert op woens dag 11 juli weer de jaarlijkse Dag van het Paard. De hele dag door zijn er demonstraties, wedstrijden en shows. Friese paarden vertonen hun kunsten op het gebied van de dressuur. Zowel voor Arabische als Engelse volbloeds worden rennen gehouden. Hoewel in Nederland de jacht achter de meute niet meer bestaat, Engeland kent deze tak van paar- desport nog wel, wordt er tijdens de Dag van het Paard toch een demon stratie gegeven van deze manier van jagen. Eveneens gestoeld op de En gelse traditie is een optreden van de Nederlandse Vereniging voor in structeurs in Hondenopvoeding en -opleiding. De paarderennen in En geland worden veelal afgewisseld met vaardigheidsproeven voor hon den en woensdag zijn deze ook in Wassenaar te zien. Rechts de oprit naar de A 44 bij Sassenheim, links de afrit. Van beide wil Rijkswaterstaat ter verboging van de verkeersveiligheid af. (foto wim Dijkman» ZOETERMEER - Minister Ritzen van onderwijs voelt er weinig voor om de basisbeurs voor alle studen ten in het eerste jaar van hun studie te verhogen. Ritzen zei dit gisteren tijdens een overleg met de HBO- raad, de vereniging van Nederland se hogescholen, op het ministerie van onderwijs in Zoetermeer. De HBO-raad had een verhoging van de basisbeurs voor eerstejaars studenten voorgesteld in een reac tie op de plannen die de minister met de studiefinanciering heeft. De verhoging van de basisbeurs zou ge paard moeten gaan met een even grote verlaging van het bedrag dat studenten uit de lagere inkomens bovenop de basisbeurs moeten le nen. Om de verandering te betalen zou de basisbeurs in latere jaren van - de studie lager (en de studielenin gen hoger) moeten worden dan nu door de minister is voorgesteld. De HBO-raad wilde met deze ver andering bereiken dat de toeganke lijkheid van het hoger onderwijs voor studenten uit de lagere inko mensgroepen blijft gehandhaafd. Volgens de raad staat die toeganke lijkheid, nu Ritzen de studielenin gen vanaf het begin van de studie rentedragend wil maken, op de tocht. Ritzen ontkende dit stellig. De totale schuld blijft voor de ge middelde student immers beperkt, zo zei hij. Dinsdag verdedigt de bewinds man zijn plannen met de studiefi nanciering, die in 1995 een bezuini ging van 700 miljoen gulden moeten opbrengen, in de Tweede Kamer. Kamerlid stelt vragen over werkwijze Leids bedrijf LEIDEN/DEN HAAG - Het Leid se bedrijf Genefarming heeft samen met het Instituut voor Veeteeltkun- dig Onderzoek in het embryo van drachtige koeien genetische veran deringen aangebracht die ertoe moeten leiden dat het kalf ongevoe lig wordt voor uierontsteking. Over driejaar zal blijken of de manipula tie succes heeft. Kamperen bij boer loopt uit de hand ARNHEM (ANP) - De recreatie-on dernemers vertegenwoordigd in de de Recron verwachten dat het ver schijnsel kamperen bij de boer uit de hand loopt. Minister Braks wil het aantal standplaatsen per boer derij opvoeren naar tien, maar de Recron meent dat het uiteindelijk wel eens vijftien plaatsen kunnen worden. Landschapsverstoring en oneerlijke concurrentie zijn de tref woorden in de kritiek van de Re- Het onderwerp komt aan de orde in de wet op de openluchtrecreatie. De Tweede Kamer zal de wet ver moedelijk in september behande len. Een woordvoerder van de Re cron meent dat als gevolg van de 'boerenlobby' het aantal kampeer plaatsen wel eens vijftien kan wor den. "Dat betekent dat er soms wel eens zo'n zestig mensen tegelijk kunnen kamperen. Wij denken dat daardoor het karakter van het kam peren bij de boer yervalt. Het ver stoort dan toch ook* het landschap." De Stichting Vrije Recreatie, waarbij zo'n 1200 boeren en ruim 35.000 donateurs zijn aangesloten, toont zich wel ingenomen met een verhoging van het aantal stand plaatsen. Deze organisatie meent dat 15 zeker niet teveel is. "De men sen zitten er om te springen. Zie maar eens hoeveel er illegaal ge kampeerd wordt", reageert voorzit ter W. van den Berg. Hij vindt het jammer dat de groei van een provin cie als Zuid-Holland achter blijft bij de rest in het land. Hier zijn nog maar 67 kampeerboerderijen terwijl er in Drente al 127 zijn en in Gelder land zelfs zo'n driehonderd. Van den Berg denkt dat de boer in de Randstad aan 'zijn privacy gehecht is'. Ook al vanwege het feit dat de stad steeds dichterbij komt. Tweede-Kamerlid Ria Beckers van Groen Links heeft mjnister Braks (landbouw) hierover vragen gesteld, omdat hij in februari heeft gezegd dat genetische manipulatie van dieren niet mag tenzij er drin gende redenen zijn. Een wet die hierin voorziet is er (nog) niet. Beckers vertelde vanmorgen dat de bewindsman de belofte heeft ge daan dat er op dit gebied niets ge beurt tot er duidelijke adviezen op tafel liggen. Daarom heeft zij ge vraagd of Braks van standpunt is veranderd. Volgens de fractieleider van Groen Links zijn de embryo's van de koeien in maart van dit jaar al gemanipuleerd. "Je praat in dit geval over een nieuw onderzoek", aldus mevrouw Beckers. "Ik vraag me af waarom hij dit in 'zijn' insti tuut heeft laten plaathebben. Het minste wat hij had kunnen doen is het experiment aan de Kamer mee delen. Stel je voor dat een nog in te stellen commissie zegt dat dit niet kan, dan lopen er straks wel gema nipuleerde kalfjes rond. Braks heeft duidelijk gezegd niets te onderne men alvorens er in de Tweede Ka mer over is gepraat. Met dit verhaal gaat hij daar dwars doorheen. Bo vendien vraag ik me af of er al niet meer is gebeurd waar wij niets van weten. Ik wil de toezegging van Braks dat rijksinstituten zich in het vervolg onthouden van dergelijke onderzoeken". Het Leidse bedrijf Genefarming vertelde dat politici vooral bang zijn voor de zogenaamde transgenese. Een vorm van manipulatie die de dieren opvallend verandert. Een af fiche liet dat onlangs zien: een koe met een mensenhoofd. Volstrekt niet aan de orde, reageert Otto Post ma van Genefarming. Wat heeft zijn bedrijf dan precies gedaan? "We hebben een eiwit (lac- toferrine) geïdentificeerd dat ver moedelijk actief is tegen uierontste king, een aandoening bij melkkoei en waar tegen weinig te doen is. De koe maakt zelf te weinig van dat ei wit aan. Daar richten wij ons op. We veranderen het erfelijk materiaal van de koe een beetje waardoor zij dit eiwit zelf in verhoogde mate aan maakt en de uierontsteking tot het verleden behoort". Om dit te kunnen bereiken is er een deel menselijk DNA toege voegd am dat van de koe. In het li chaam van de mens komt een eiwit voor dat veel lijkt op het lactoferri- ne. Samen met dat van de koe heeft heeft Genefarming hiervan een DNA-pakketje gemaakt en inge bracht in het embryo van drachtige koeien. Maar het merendeel komt van het rund, benadrukt Postma. Genefarming heeft zichzelf overi- ROTTERDAM/ROELOFARENDSVEEN - De explosie, die vorige week donderdag de auto van een 39-jarige fabri kant uit Rotterdam op rijksweg A 4 letterlijk uit z'n voegen deed barsten, is veroorzaakt door een bom. Dat heeft het on derzoek door de technische recherche aangetoond. Nu de politie er zeker van is, dat iemand een aanslag heeft ge pleegd op de hoedenfabrikant, wordt het onderzoek naar de dader grootscheeps aangepakt. De rijkspolitie van het district Den Haag, die de zaak in onderzoek heeft, hefeft extra mensen op deze zaak gezet. Verder heeft men de hulp ingeroepen van collega's in Rotterdam, waar het slachtoffer woont, en van de Amsterdamse po litie, waar de man een fabriek in da meshoeden heeft. Alle aandacht richt zich op het pakje, dat een getuige onder de auto heeft zien zitten. De man reed op de rijksweg achter de fabrikant en zag nogal opvallend een pakje onder de BMW zitten. Ook sleepte er een draadje aan. De betreffende auto mobilist vertrouwde de zaak niet en informeerde bij een BMW-dealer of een dergelijke 'uitstulping' onder een BMW hoort te zitten. Toen de dealer vertelde, dat dit niet het ge val is, waarschuwde de man de poli tie. Deze getuige is inmiddels uit voerig door de recherche gehoord. Het explosief is waarschijnlijk met een magneet onder de auto aan gebracht, ongeveer ter hoogte van de achteras. Dit moet vrijwel zeker gebeurd zijn, toen de auto in Rotter dam voor de woning van de fabri kant stond geparkeerd. Waarschijnlijk is het niet de be doeling van de dader geweest om de ontploffing onder het rijden te laten plaatshebben. Dit, omdat de fabri kant ruim een uur later van huis naar zijn werk vertrok, dan gebrui kelijk. Als de man op de normale tijd naar zijn fabriek was gereden, dan had de auto waarschijnlijk bij de fabriek aan het Rapenburg in Amsterdam uit elkaar geknald. Nu gebeurde dit donderdagmorgen omstreeks kwart voor elf op rijks weg A 4 ter hoogte van de afslag Roelofarendsveen. Geen aanwijzingen De politie zegt nog altijd geen enke le aanwijzing te hebben wie het op het leven van de Amsterdamse za kenman heeft gemunt. Het slachtof fer zelfheeft de politie verteld abso luut geen enkel vermoeden te heb ben in welke richting hij het moet zoeken. Volgens de rijkspolitie is de man van onbesproken gedrag. De Rotterdammer wil over het ge beurde eigenlijk niet meer praten. "Alles heeft al in de krant gestaan", is zijn commentaar. "Toen het ge beurde ben ik me rot geschrokken. Het was een enorme klap. Ik dacht dat ik werd aangereden. Ik reed op de linkerbaan en moest één auto voorbij laten gaan waarna ik mijn 'auto in de berm tot stoppen kon brengen". Hij is nog hevig ontdaan over de aanslag. "Ik zit tot in m'n nek in de zenuwen". In Amsterdam is de directeur van de fabriek in dameshoeden, Andrea Mode aan het Rapenburg, nauwe lijks bekend. Na het overlijden van de vorige directeur Schippers werd de Rotterdammer de opvolger. Volgens een collega-hoedenfabri- kant, die al veertig jaar in de bran che zit, was de Rotterdam erg op zichzelf: "Het is iemand, die van zichzelf nooit iets verteld heeft. Meer wil ik er niet over kwijt". Gezien de kracht van de explosie mag het een wonder heten, dat de fabrikant niet gewond is geraakt. De auto is total-loss. Beide achter banden waren gesprongen, de ach terbumper was een tiental centime ters naar achteren geslagen, de rui ten waren ontzet en er was een gat dwars door het chassis en achter bank geslagen. In het wegdek vond de politie als gevolg van de explosie een inslag met een middellijn van ongeveer vijftien centimeter. Deskundigen van het Gerechte lijk Laboratorium konden nog niet zeggen welk explosief materiaal bij de aanslag is gebruikt. Getuigen De fabrikant kon direct na het ge beurde met een kennis, die toevallig voorbijkwam, meerijden naar zijn werk in Amsterdam. Daar heeft hij eerst gedurende anderhalf uur aller lei spoedeisende zaken afgewik keld, alvorens hij pas omstreeks half een de politie in kennis stelde. Die sloeg groot alarm en zette ge durende ruim twee uur de rijksweg in beide richtingen af, wat een enor me verkeerschaos tot gevolg had. De gewaarschuwde Explosieven Opruimingsdienst onderzocht de auto maar kon verder niets vinden. De rijkspolitie van Roelofarends veen verzoekt getuigen van de ex plosie die omstreeks kwart voor elf op rijksweg 4 (richting Amsterdam) in de directe omgeving van de BMW reden, of getuigen die vóór de ex plosie een vreemd voorwerp onder de auto hebben gezien, contact op te nemen met telefoonnummer 01713- 14400. Onder de achteras van de auto werd op het chassis het explosief materiaal aangebracht, waarschijnlijk met be hulp van een magneet. Door de kracht van de explosie werd in het chassis en de achterbank een gat geslagen^ ^(foto

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 11