mT 'Pele was de grootste' SPO£TV F abrieksmotor baat Spaan niet Coureur wacht op succes Johnson klaar voor comeback Madonna wil shirt Baggio WK 90 Ubregts kijkt mee Luis Sciutto, oudste journalist bij WK PAGINA 19 SCOREBORD i ASSEN (GPD) Voor Hans Spaan (31), vice-wereldkampioen in i de 125 cc, moet Assen de ommekeer worden van het raceseizoen, j Hij begon weliswaar goed met een overwinning in de eerste grand prix in het Japanse Suzuka, maar raakte daarna enigszins in de versukkeling. En dat terwijl Spaan het wat materiaal betreft beter voor elkaar heeft dan ooit. Het Sharp-Samson Racingteam werd namelijk voorzien van fabrieks Honda's. Mede om die reden had Spaan dit seizoen zijn zinnen gezet op de wereldtitel in de lichtste f klasse. Bouwvakkers maken voor even de dienst uit bij Roodenburg. Met het hei en van de eerste paal is gisteren onder grote belangstelling een begin ge maakt met de nieuwbouw bij Roodenburg. Het is de bedoeling dat voor aanvang van de competitie in september een nieuwe bestuursruimte en een jeugdhonk in gebruik worden genomen. De kosten van het totaal: een slor dige drie ton. Met een zogeheten 'Superloterij', waarbij loten van honderd gulden per stuk aan de man worden gebracht, wil de Kooiclub de kosten drukken. (foto Loek Zuyderduln) De realiteit is dat de Castricumer op de ranglijst op de vijfdeplaats staat met 29 punten achterstand op de Italiaan Loris Capirossi. Vorig jaar stond Spaan er aan de vooravond van Assen wat puntental betreft ook niet zo rooskleurig voor, maar toch haalde hij bijna de titel. "Als ik wat wil, moet ik niet verder achter- op raken. Er zijn nog acht grand r prix's te gaan, dus het kan nog. Ik i: moet in Assen in ieder 'geval niet j! twaalfde worden, dan is het ge- f beurd. Bovendien lijkt het mij stug dat Capirossi er alle wedstrijden op blijft zitten. Hij is nog jong en zal on getwijfeld fouten maken". Paradoxaal ASSEN HmSmKwBa Het is bijna vertederend om hem el ke avond achter een van de honder den tafels te zien hameren op een schrijfmachine. De moderne com puterapparatuur is aan hem niet be steed. Voor zijn krant 'Clarin', ge- ROME (ANP/Reuter/AFP) - Ma donna wil het shirt van Baggio. Ze is weg van de groene ogen van de Italiaanse internationaal. Supersexy vindt ze hem niet. In dat opzicht wordt de duurste voetballer ter wereld overtrof fen door zijn landgenoot en doelman Zenga. De mega-ster werd geïnter viewd door het Gazzetta dello Sport. Twee dagen na de finale op 8 juli staat ze met haar show in het Olympisch stadion van Rome. Ze geeft er twee concer ten. Beide zijn al maanden uit verkocht. De Amerikaanse pop zangeres, geboren onder de naam Veronica Ciccone, wil de eindstrijd bijwonen, als Italië daarin meespeelt. In het Italiaanse elftal maakt Roberto Donadoni vandaag in de de wedstrijd tegen Ierland zijn rentree. De middenvelder van AC Milan miste een wed strijd door een verdraaide knie. Hij neemt de plaats in van Berti, die voor een duel geschorst is. Gianluca Vialli zit op de bank. Naast hem zit Serena, de maker van het tweede doelpunt tegen Uruguay. De aanvalslinie tegen Ierland wordt wederom ge vormd door de tandem van Ju- ventus: Schillaci - Baggio. Ierse politici hebben de lan delijke problemen voor even naar de achtergrond verschoven om het Ierse nationale elftal te kunnen steunen in hun wed strijd tegen de Azzurri. Alan Du kes van de Ierse oppositiepartij Fine Geal en LabourleiderDick Spring vergezellen minister president Charles Haughey van daag in Italië. verkeerde weg, er zat te weinig trek kracht in. We hebben er een hele week aan gewerkt en afgelopen zon dag hebben we op Zandvoort ge test. Ik denk dat het nu goed voor el kaar is. Ik hoop dat ik het wat tegen slag betreft nu-wel heb gehad voor dit seizoen. Het moet in Assen ge beuren". Aan het einde van vorig seizoen kreeg Spaan een aanbod van Derbi. De Spanjaarden hadden er veel geld voor over om de Nederlander aan de renstal toe te voegen. "Ik heb er een paar slapeloze nachten van gehad, maar het aanbod alsnog afgewezen. Wij vormen met ons racingteam een vriendenclub die al heel lang bij el kaar is. In de beginjaren moesten we snipperdagen op nemen om te kunnen racen. En met zijn allen hebben we er geld in gestopt. Als ik was vertrokken, was het hele team uit elkaar gevallen. Ik voelde me moreel verplicht om te blijven. Nu is de situatie anders. Als ik nu zou stoppen, gebeurt er niets. Gaat het team verder met Wilco (Zeelenberg, red.), en is er dus niets aan de hand. Als ik een klapper zou kunnen ma ken, zou ik het wel doen. Ik heb nog een paar jaar te gaan en je moet ook aan jezelf denken. In het buitenland verdien je veel en veel meer dan bij ons ooit mogelijk zou zijn. Zo gaat dat nu eenmaal. Ik heb het tegen woordig weliswaar ook niet slecht. Voor het eerst in mijn bestaan als coureur verdien ik aan het racen. Maar ik sta voor de sociale voorzie ningen nog wel twintig uur op de loonlijst bij een bedrijf. Dat moet in Nederland wel". Spaan is zelf een verwoed sleute laar. "Ik ben de enige coureur die vaak met smerige handen aan de start staat. Als ik met racen zou stoppen, dan wil ik in de technische kant verder. Aan stoppen denk ik trouwens nog niet, zo lang ik voorin kan meerijden ga ik door. Overstap pen naar de 250 cc? Dat is niet aan de orde, ik wil eerst wereldkam pioen in de 125 cc worden". TORONTOP (AFP) - Ben Johnson zit met een been in de startblokken voor een spectaculaire comeback. Eind september loopt de IAAF- schorsing af, die hem twee jaar gele den werd opgelegd, toen hij bij de Olympische Spelen van Seoul werd betrapt op doping. Het incident kostte hem zijn goede naam, de Olympische titel op de 100 meter en zijn wereldrecords. Big Ben ziet er wat minder ge spierd uit sinds hij geen anabole ste- roiden meer slikt, maar volgens de Canadese sprinter is de energie er nog altijd. Zodra de Canadese mi nister van sport Marcel Danis doet wat iedereen verwacht - de levens lange uitsluiting, die zijn regering ...V uitsprak, opheffen - is Johnson weer op weg de snelste man ter we reld te worden. Velen betwijfelen dat, maar de 28- jarige Johnson zelf gelooft erin. "Ik weet dat ik ook zonder anabolen kan slagen. Toen ik die 9,79 secon den liep, heb ik er eigenlijk geen baat van gehad. Het hielp bij de trai ning, maar niet bij het lopen." Johnson liep die 9,79 in Seoul. Dat wereldrecord werd hem ontno men, evenals de 9,83 van het jaar te voren in Rome. Het record staat nu op naam van Carl Lewis met 9,92. Die tijd werd vorig jaar tot op twee honderdste seconde benaderd door de 23-jarige Amerikaan Leroy Bu- rell. "Een jochie" volgens Johnson. steeds de verkeerde mensen wer den aangewezen voor cruciale wed strijden". De enige mooie herinnering die hij aan dat WK heeft overgehouden is moeder Charlton. „Die reisde", zegt Sciutto, „samen met de fans per trein naar de wedstrijden van Engeland. Na afloop kwam ze stee vast de kantine binnenlopen, pakte haar zonen Jackie en Bobby bij de arm en zette hen vervolgens in een hoek aan een tafeltje. Ze bestelde drie grote 'pints' en ging daarna uit gebreid met haar jongens over de wedstrijd en hun eigen spel zitten fi losoferen". Jammer Over de vraag welk Nederlands elf tal in de loop der jaren het meeste indruk op hem heeft gemaakt, hoeft Luis Sciutto niet lang na te denken. „Het elftal van '74 is het beste Oran je-team dat ik ooit heb gezien. Ik vind het nog steeds jammer dat men West-Duitsland toen niet heeft ver slagen. Als Nederland was blijven aanvallen was het moeiteloos we reldkampioen geworden. Dit toer nooi had Nederland opnieuw ge weldige spelers, maar als team is Nederland me verschrikkelijk te- V1LLENEUVE Mannen, 100 m: 1. Burrell (VSt) 9,96 (bwp), 2. Sangouma (Fra) 10.02, 3. Cason (VSt) 10,16, 1500 m: 1. Falcon (VSt) 3.36,60, 2. Phétippeau (Fra) 3.36,99, 3. Cheruyiot (Ken) 3.37,33, 110 mh: 1. Dees (VSt) 13,24, 2.Kingdom (VSt) 13,29, 3. Foster (VSt) 13,36, 400 mh: 1. Graham (Jam) 48,712. Patrick (VSt) 48,96,3. Amike (Nig) 49,72. Vrouwen, 100 m: 1 Oniyali (Nig) 11,09, 2. Bily (Fra) 11,16, 3. Cuthbert (Jam) 11,19, 400 m: 1. Quirot (Cub) 50,76, 2. Yussuf (Nig) 51,53, 3. Fi- guereidq (Bra) 51,74 TENNIS WIMBLEDON Mannen enkelspel, derde ronde: Ivanisevic (Joe) - Rostagno (VSt) 6-2 6-2 6-4, Volkov (Sov) - Rosset (Zwi) 6-3 6-4 7-5, Gilbert (VSt/7) - Haarhuis (Ned) 6-1 3-6 6-1 6-2; Becker (BrD/2) - Goldie (VSt) 6-3 6-4 4-6 7-5, Cash (Aus) - Aguilera (Spa) 6-1 6-1 6-4,Curren(VSt)-Novacek (T sj) 6-2 4-6 1 - 6 7-5 6-3, Wheaton (VSt) - Svensson (Zwe/10) 2-6 6-7 6-1 6-0 6-4, Koevermans (Ned) - Kroon (Zwe) 6-7 (5-7) 6-4 6-7 (2-7) 6-4 6-3. Dubbelspel, twee de ronde: Schapers/Brown (Ned/GBr) - Gal- braith/McPherson (VSt/Aus/16) 4-6 7-5 6-2 6-3; Ferreira/Norval (ZAf) - Nijssen/Mortensen (Ned- /Den) 6-4 6-7 4-6 7-6 9-7. Vrouwen enkelspel, derde ronde: Novotna (Tsj/13) - Faull (Aus) 6-2 6-1Sukova (Tsj/10) - De- chaume (Fra) 6-4 6-3, Fendick (VSt) - Gavaldon (VSt) 6-2 2-6 6-4, Capriati (VSt/12) - White (VSt) 7- 5 6-7 6-3, Garrison (VSt/5) - Leand (VSt) 6-0 6-3, Seles (Joe/3) - Minter (Aus) 6-3 6-3; Grat (BrD/1) - Kohde-Kilsch (BrD) 6-0 6-4, Henricksson (VSt) - Reinach (ZAf) 3-6 6-3 6-3. Vrouwen, dubbelspel, tweede ronde: Provis/Reinach (Aus/Zaf/5) - Koh- de-Kilsch/Schultz (BrD/Ned) 7-6 6-3. GELEEN Satelliettoernooi, kwartfinales: Winnink (Ned) - Fetterlein (Den) 6-3 4-6 7-6, Masso (Bel) - Orsanic (Arg) 6-0 6-7 6-4, Fernandez (Arg) - Balducci (Ita) 6-3 7-6, Morgan (Aus) - Wibier (Fra) 7-5 6-7 6-4. WARMOND DEKKER MEB2: B. Swart - R. Bouwman w.o.; MEC1: P. Kleian - O. Schoordijk 6-4,6-1; MEC2: E. van Oei - G. van Zandwijk; F. Kantebeen - T. Boef 0-6,6-4, 7-6.; VEC1: S. Sjaardema - H. Merghart 6-16-1 HDC: B. de Bruin/B. Swart - E. van Benschop - R. Dix 6-3,7-6; Bauw/Olivier - K. Stroo/Rieuwers 6-3, 6-4; GDC: Slot/Dix - Van Dam/C.Artist 6-2, 7-6; L. v.d. Mey/ E. van Benschop - Engel/ Engel 6-17-6. WATERPOLO SEVILLA Zeslandentoernooi Nederland - Australië 11-11 (5-2 2-5 4-1 0-3). Doelpuntenmakers; Mark van Belkum 5, Havekot- te 2, Van Nieuwenburg 2, Stan van Belkum en Van der Blaak; Sovjetunie - Joegoslavië 6-6, Spanje - Cuba 10-6. Spanje - Nederland 10-6 (3-0 2-1 1 -3 4-2). Doel puntenmakers: Stan van Belkum 2, Wagenaar 2, Nieuwenburg en Van der Blaak. Australië Joegoslavië 11-11, Cuba - Sovjetunie 9-13. Stand: Spanje 2-4 (20-12), 2. Sovjetunie 2-3 (19- 15), 3. Australië 2-2 (22-22) 4. Joegoslavië 2-2 (17-17), 5. Nederland 2-1 (17-216. Cuba 2-0 (15- 23). ZWEMMEN SCHEERWOLDE NK langebaan Mannen: 5 km vrije slag: 1. Van Goor (Hoorn) 59.26,8, 2. Van der Meer (Torpedo) 59.29,4, 3. Van Dartel (Die Heijgrave) 1.00.01,1, 7.Marco Blokpoel (De Zijl/LGB) 1.00.15,62; 5 km school: 1. Wempe (HPC) 1.15.23,2, 2. Razoux Schultz (De Dolfijn) 1.17.03,0, 3. Schoenmakers (DAW) 1.22.56,1 Vrouwen, 5 km vrije slag: 1. Veldhuizen ('t Tol- hekke) 1.05.40,3, 2. Kater (Zijl LGB) 1.05.41,8, 3. Boljé (Nautilus) 1.05 44,2, 5 km school: 1Moed (TZC Vahalis) 1.27.39,4,2. Willemse (De Zijl LGB) 1.27.40,3, 3. Stein (VZC Vlaardingen) 1.27.50,2. gengevallen. Wat dat betreft kun nen Gullit, Rijkaard en Van Basten een voorbeeld nemen aan de ploeg van '74". Of dit zijn laatste toernooi is, durft hij niet te zeggen. „Als dit goed blijft werken", zegt Sciutto met de hand op zijn linkerborst, „zie ik niet in waarom ik er in Amerika niet meer bij zou zijn". Een vrolijke lach volgt. De gedachte alleen al dat hij straks in Amerika op z'n 93e weer achter een oude schrijfmachine in een of ander perscentrum zal opdui ken, bezorgt een mens bijna een brok in de keel. Zijn ijver, zijn werk lust en zijn liefde voor het voetbal in de afgelopen zestig jaar in ogen schouw genomen, moet er eigenlijk niet verbaasd worden opgekeken als het eerste wereldkampioen schap in de Verenigde Staten inder daad nog door hem zal worden be schreven. Wanneer hij na het afscheid het perscentrum bijna heeft verlaten en bovenaan een hoge trap is geko men, draait hij zich nog een keer om en roept met een brede grijns: „Doe de groeten aan je Koningin..". Luis Sciutto, een bijzonder num mer. "Nog geen week na de uitschake ling van het Nederlands elftal in Milaan viert de Hollanditis al weer hoogtij. In plaats van bij zichzelf te rade te gaan, is ieder een bezig de schuld in de schoenen van anderen te schuiven in die van de West-Duitsers (Voller) met De stemming die ik nu proef is mij té positief. Intern vindt men, geloof ik, dat we het eigenlijk nog wel aardig gedaan hebben. Zelfs de voorzitter is tevreden. Ik moest lachen toen ik van de week las dat hij in het vliegtuig jan en alleman had bedankt. De spelers, Leo Beenhakker, de vrouwen zelfs. Een half jaartje geleden nog maar, na de kwalificatie voor het WK, heeft hij mij ook zo toegespro ken. Ik bedoel maar... Ik vind, nogmaals, dat gehak ketak op de Duitsers misplaatst en een bewijs te meer dat we ons lesje nog steeds niet hebben ge leerd. Er wordt te makkelijk voor bij gegaan aan eigen falen, aan dingen die eigenlijk haarfijn, als een chirurg, zouden moeten wor den geanalyseerd. Harde, soms zelfs onsympathieke maatregelen moeten genomen worden, want op deze manier kun je niet doorgaan, dat lijkt me duidelijk. Anders raak je steeds verder van huis. Ook zonder Oranje draait het WK intussen gewoon verder. Als alles normaal verloopt, stevenen we af op een finale Italië—West- Duitsland. Maar wat is normaal in dit toernooi? Persoonlijk heb ik al heel wat keren mijn verwachtingen moe ten bijstellen. Op Cameroun bij- voorbeeld had ik voor de kwartfi nales absoluut niet gerekend, maar met een klein beetje geluk en dank zij tegenvallende prestaties van anderen zijn ze eerste -in de groep geworden en via een niet al te sterke nummer drie (Colombia) bij de laatste acht beland. Hoelang gaat dit sprookje nog duren, wie houdt Milla en zijn mannen tegen? Ze hebben onte genzeggelijk voetballende kwali teiten, die Afrikanen, maar een keer moet het toch gebeuren. Ik tip Engeland. Niet, omdat dat mij zo heeft kunnen imponeren. Integen- deeli het is hortend en stotend ver der gekomen. Maar de Engelse teamgeest en de solide verdedi ging zullen toch te veel zijn voor Cameroun, zeker nu dat maar liefst vier spelers moet missen. Bobby Robson zit eigenlijk zo'n beetje met hetzelfde probleem als Oranje: de vedetten (Barnes, Li- neker, in iets mindere mate ook Waddie) blijven achter. Daarom is hij zoekende, moet hij zijn ploeg middenin een toernooi opeens on- Engels laten voetballen en zijn het de Bull-types, die de kastanjes uit het vuur moeten halen. Van de goed voetballende Belgen hadden ze natuurlijk gewoon moeten ver liezen, maar als alles normaal verloopt (daar heb je het weer!) zitten ze straks wèl bij de laatste Tsjechoslowakije is, mét Came roun en Ierland, de grote verras sing van dit WK. Als Oosteuropees land hebben ze voetbaltechnisch ZWEMMEN - De Zwemvierdaagse, die de Koninklijke Nederlandse Zwembond kwam te staan op een verlies van ruim twee ton, heeft UNICEF ruim 400.000 gulden opge leverd. Dat bedrag, bestemd voor de straatkinderen op de Philippij- nen, werd vorig jaar door 50.000 kin deren in 400 zwembaden bijeenge- MOTORSPORT - De West-Duitse motorcoureur Reinhold Roth, die al twaalf dagen in coma ligt na zijn crash tijdens de Grand Prix van Joegoslavië, is gisteren naar huis gevlogen. Volgens artsen is zijn toe stand nu dermate stabiel dat hij zelfs al enkele keren weer zelf kan adem halen. VOETBAL - Jan Olde Riekerink heeft bij Dordrecht'90, het voorma lige DS'79, een contract voor één jaar getekend. De 27-jarige midden velder kreeg van Sparta geen nieu we verbintenis aangeboden. Olde Riekerink kwam het afgelopen sei zoen op Spangen niet in actie we gens een slepende liesblessure. Van onze verslaggever Marcel van der Kraan ROME (GPD) Hij is de enige journalist die alle wereldkampioenschappen heeft bezocht. Luis Sci utto, Uruguyaan van geboorte en woonachtig in Argentinië, doet menige bezoeker in het enorme perscentrum van Rome versteld staan. Met zijn 89 jaar is hij vanzelfsprekend de oudste verslag gever, die bij de finales van het WK in Italië aanwezig is. vestigd in Buenos Aires, zet hij iede re dag zijn eigen visie letterlijk op papier. Zijn 24 jaar jongere echtgenote wijkt zelden of nooit van zijn zijde. Aracelis (65) functioneert als secre taresse, serveerster en chauffeuse. Levert zijn pennevrucht 's avonds bij de fax-afdeling af en brengt hem vervolgens weer veilig terug naar het hotel. De man die door de FIFA ooit de gouden speld van verdienste kreeg uitgereikt en naast zijn journalistie ke werkzaamheden ook schildert, toneelstukken schrijft en ooit zelf voetbalde bij het Uruguayaanse Na- cional, is nog immer kerngezond en bezit een even formidabel als feil loos geheugen. Geboorteland Bij het allereerste WK, dat in 1930 in zijn geboorteland plaats had, was er naast Sciutto die in Italië één van 7000 sportjournalisten is slechts een buitenlandse correspondent aanwezig. „Dat was de Belg Jean Langenus en die floot tevens de fi nale..". Langenus was behalve scheids rechter ook verbonden aan het Westduitse weekblad 'Kicker'. Sci utto zegt dat in de beginjaren van het wereldkampioenschap alles mogelijk was, dus ook een Belgi sche verslaggever als arbiter. „De fi nale vormde een verhaal apart. Men hoopte vooraf al dat de eindstrijd zou gaan tussen Uruguay en Argen tinië, omdat dat een mooie revan che-partij zou zijn voor de finale van de Olympische Spelen van 1928, die door Uruguay met 2-1 was gewon nen. Het draaide inderdaad op een ontmoeting tussen de twee Zuid- Amerikaanse landen uit, maar al leen dank zij het sjoemelen met de loting. Bij de halve finales stopte Jules Rimet, de geestelijke vader van het eerste WK, drie keer hetzelf de briefje in de hoge hoed". Zo weet hij van alle veertien we reldkampioenschappen moeiteloos de mooiste verhalen op te lepelen. Het zou te ver voeren Sciutto over elk WK aan het woord te laten, maar de meest bijzondere wenst hij er graag uit te pikken. Sciutto: „Het WK van 1954 (Zwit serland) is in mijn ogen het meest revolutionaire geweest, omdat toen voor het eefst de televisie om de hoek kwam kijken. Vanaf dat mo- ment moesten we accepteren dat de tijden van de wedstrijden werden gekoppeld aan uitzendtijden. Ook moest er sneller gewerkt worden. In het begin van mijn journalistieke carrière was het nog wel eens voor gekomen dat ik mijn verhalen per zeepost naar Argentinië stuurde, waardoor ze pas twee maanden la ter werden gepubliceerd. Wat me nog goed bijstaat is dat het WK van '54 wat voetbal betreft verschrikke lijk' slecht was en dat de mensen in de rest van de wereld meer onder de indruk waren van de schoonheid van het land en de Alpen dan van hetgeen ze in de stadions zagen". Ster Veel aantrekkelijker volgens de grijze tachtiger was het daaropvol gende WK in Zweden. Het toernooi waarop de ster van Pele verscheen. „Hoewel Pele slechts zeventien jaar was en pas in de kwartfinale voor het eerst aan de bak mocht, werd hij de grote revelatie van het WK. Ik heb de carrière van Pele van het be gin tot het einde meegemaakt. Voor mij is hij met voorsprong de beste voetballer die deze wereld heeft ge had. Men kan lyrisch zijn over Cruijff, Maradona, jullie Gullit of het aanstormende talent Baggio, niemand kan zelfs maar in de scha duw staan bij Pele". Baarde Oranje deze zomer opzien door op het kritieke moment de hulp van haptonoom Ted Troost in te roepen, Sciutto onthult dat psy chiatrische hulp bij voetbalteams 32 jaar geleden al bestond. „Brazilië was in 1958 het eerste team dat een psychiater in zijn trainersstaf had opgenomen. Die praatte niet alleen op de spelers in, maar nam ook hun post door en censureerde waar no dig was om te voorkomen dat ze met de problemen van thuis werden geconfronteerd. Waar maakt men zich tegenwoordig dan wel niet 'druk om, denk ik soms". Het hardste en gemeenste voet bal, meldt Sciutto tot grote verwon dering, zag hij in 1966 toen Enge land de wereldtitel veroverde. Vol gens Sciutto lag de oorzaak bij de arbiters, die nauwelijks optraden tegen het keiharde spel van onder meer het gastland. „Via de media werd druk uitgeoefend op bepaalde scheidsrechters en ik merkte dat genoeg, maar het so dat hun spel vroeger kenmerkte is er helemaal af. Dit team is gede gen als altijd, maar straalt i gretigheid uit die weldadig ai doet. En het heeft bovendien i groot scorend vermogen, i enorm pluspunt. Ik acht de Tsjechen tegen de Duitsers zeker in staat tot een stunt, al zou het te kort aan snelheid van de centrum verdedigers ze kunnen opbreken tegen een Klinsmann in topvorm en rappe jongens als Riedle Matthaus. Dat Brazilië al naar huis is, een nog grotere sensatie dan de uitschakeling van Oranje: In voetbal kun je natuurlijk altijd op je bek gaan, maar de vorm i Argentinië en de degelijkheid, die de Brazilianen in de eerste ronde tentoonspreidden, leek zo'n ont wikkeling in dit geval uit te slui ten. Het was ook een zeer onrecht vaardige uitslag. Eindelijk laten de Brazilianen weer eens iets v hun 'ouderwetse' brille zien dan gaan ze uitgerekend in hun beste wedstrijd de boot in door één actie van Maradona. De Argentijnen hebben tot nu toe hun favorietenrol niet waar kunnen maken, maar zullen zich wellicht optrekken aan die onver wachte opsteker tegen Brazilië. Tegen de Joegoslaven wordt het vandaag een open wedstrijd. Joe goslavië is zo onberekenbaar als het weer. De West-Duitsers en de aanloop naar dit WK) ook Oranje hebben aangetoond dat, als je de Joegoslaven meteen aan pakt, ze als een kaartenhuis in el kaar storten. Hun kwetsbaarheid, mentaal vooralis bekend, maar de hautain spelende Spanjaar den hebben er geen gebruik van gemaakt. Dat doen we wél even dachten die kennelijk. Maar als je jongens als Stojkovic en Susic hun kunsten laat vertonen, ja, dan vraag je om moeilijkheden. Als er één ploeg is, die het mc mum uit zijn mogelijkheden heeft gehaald, dan zijn het de Ieren. Dat enorme enthousiame, die teamgeest, die heerlijke eenvoud ongelooflijk gewoon! De Roe menen, die toch echt wel een potje kunnen voetballen, werden 120 minuten lang onder druk gehou den en hadden daar niet van te rug. Tegen Italië zullen ze er onge twijfeld wéér alles aan doen, de mannen van Jack Charlton, mi ik ben bang dat de klasse van Italianen, gesteund door het thuispubliek bovendien, net iets te veel voor ze zal zijn. Maar Italië is dan ook in mijn ogen de grote favoriet voor de w reldtitel. Die ploeg is perfect balans. Omdat de druk groot is t produktiviteit van oudsher niet hun sterkste punt, hebben ze het in het begin nogal 'ns moeilijk. Maar scoort dan Schillaci, zoals tegen Uruguay, dan is daar de bevrij ding en komt de grote klasse van de spelers pas goed aan het licht. Ik geloof nooit dat er één ploeg is, die dit Italië van het goud kan af houden. Hoewel zeg nooit nooit. Ik kan het niet vaak genoeg her halen". A ZATERDAG 11.40-16.42 Ned 3: Mondiale: WK voet bal,TT Assen, Wimbledon en Tour de France). 12.00-13.30 Sportnet: Boksen. 13.30-18.05 BBC 1: Grandstand: met Wimbledon en WK voetbal. 15.00-16.30 Did 3: Sport 3 extra. 15.15-16.45 BRT 2: Tour de France, pro loog. 15.30-16.15 Sportnet: Europese Truck kampioenschappen. 16.15-16.30 Sportnet: Sport uit Frankrijk. 16.15-17.25 TV 5: Sports Loisirs. 16.25-21.00 BBC 2: Wimbledon. 16.30-19.00 Sportnet: Tennis. 17.00-19.00 Ned 3: Argentinië-Joegosla- 17.00-19.00 EURO: Argentinië-Joegosla- vië 17.00-19.00 BRT: Argentinië-Joegoslavië 18.00-20.00 Super Ultra Sport. 19.00-19.30 EURO: Wielrennen' Tour de France. 19.00-19.58 Did 1: Sportschau: met mo torsport en paardesport. 19.00-21.30 Sportnet: Golf. 19.25-20.00 Ned 2: Heilige Koe: auto- en motorsportmagazine. 19.30-20.30 EURO: Boksen. 19.35-19.54 Ned 3: Mondiale: Tour de France en Wimbledon. 20.20-20.50 Ned 3; Mondiale: TT Assen). 21.00-23.00 Ned 3:ltalië-lerland 21.00-23.00 EURO: Italië-lerland 21.00-23.00 BRT'.ltalië-lerland 21.30-22.00 Sportnet: Paardesport. 21.50-22.20 Ned 2: Veronica Sport. 22.00-00.00 Sportnet: Tennis. 22.45-23.15 BRT 2: Sport op Zaterdag. 23.00-23.20 BBC 1: Sport. 00.00-02.00 Sportnet: Boksen. 02.00-04.00 Sportnet: Autosport. 04.00-06.00 Sportnet: Amerikaans honk bal. bal. 10.00-11.00 EURO: Australian Football. 10.00-12.00 Sportnet: Golf. 12.00-14.00 Sportnet: Tennis. 14.00-16.10 Sportnet: College Basketbal. 14.25-16.45 BBC 2: Sunday Grandstand. 15.00-16.00 EURO: Boksen 15.20-16.45 BRT 2: Tour de France. 16.00-16.30 EURO: Motor Sport News. 16.05-16.30 Did 1: Sport extra, paar desport. 16.10-17.00 Sportnet: Paarderennen. 16.20-16.42 Ned 3: Tour de France. 17.00-19.00 Ned 3: Tsjechoslowakije- West-Duitsland 17.00-19.00 EURO: Tsjechoslowakije- West-Duitsland 17.00-18.00 Sportnet: Pro Bowlers. 18.00-19.00 Sportnet. International Mo torsport. I9aoo?20.30 EURO: Tour de France. -19.00-21.30 Sportnet' Tennis. 19.15-19.55 Ned 3: Mondiale: wielrennen en tennis. 19.30-19.45 Did 3: Sport im Westen. 19.45-20.15 BRT 1: Sportweekend 19.45-20.15 BRT 2: Sportweekend 20.15-20.48 BRT 2: Paardesport 21.00-23.00 Ned 3: Cameroun-Engeland 21.00-23.00 EURO Cameroun-Engeland 21.00-23.00 BRT: Cameroun-Engeland 21.30-00.00 Sportnet: Golf. 23.10-23.50 RTL V: Match. Het klinkt paradoxaal dat de presta ties van Spaan vergeleken met vo rig jaar achter blijven, terwijl hij juist nu over fabrieksmateriaal be ll schikt. "Ik kreeg de spullen pas heel laat. Maar omdat het fabrieksmoto- f ren zijn denk je dat je niet zo druk hoeft te maken. Je slaapt in. Het spul is in de schuur gezet. Achteraf had ik beter na moeten denken. In Suzuka had er een lampje moeten '!gaan branden, omdat ik daar niet de snelste ronde had. Honda levert productieracers en die moet je zelf verfijnen". Tijdens de training voor de twee de GP op het circuit van Jerez in Spanje kwam Spaan ten val en brak een duim. "Maar ook daar liep het in de training voor die val niet opti maal. De twee wedstrijden daarna werd ik vierde, dat was gezien de blessure niet slecht. Maar naarmate de hand beter genas, gingen de prestaties achteruit, heel wonder lijk. We zaten met de motor op de

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19