Koevermans spot met de logica Gert Jan Theunisse opnieuw in opspraak Van der Velde stopt Nauwelijks voorbereid, maar wèl bij laatste zestien Voor derde keer positief Rooks in de Ronde TOUR'90 Nagelkerken verrassend uitgeschakeld ZATERDAG 30 JUNI 1990 PAGINA 17 Snelle hordenloop Marco Kortleever op eerste dag NK LEIDEN - Het Leidse succes is bij het begin van de Nederlandse atle- tiekkampioenschappen voor junio ren beperkt gebleven tot fina leplaatsen. Op de 300 meter horden kwamen twee B-junioren van AV Holland gisteravond op de eigen at letiekbaan verrassend goed door de series heen. Marco Kortleever legde serie in 39,97 winnend af. De tijd waarin Eefke van der Drift haar race als tweede beëindigde (45,94), was zelfs goed voor een clubrecord. Theo Brave van AAV '36 won zijn serie in 40,88. De hordennummers leverden niet alleen maar successen op voor de junioren uit de regio. Marian van Cuilenburg (Holland) wekte geen ogenblik de indruk in finalekansen te geloven op dit onderdeel, dat zij pas korte tijd beoefent. De laatste hindernis van de 400 meter horden bij de A-meisje moest zij omduwen om nog in 1.08,23 te kunnen fi nishen. Op de 300 meter horden voor B-jongens bracht Falko Koster van AV'47 het in zijn serie tot een vierde plaats in 40,78. Op nationaal niveau kwamen an dere regionale atleten net wat te kort. Menno Jansen had ronduit pech dat hij in op de 800 meter in zo'n snelle serie was ingedeeld. Met 1.56,82 zou de Hollander normaal gesproken wel in de finale zijn ge komen. Omdat drie nog snellere A- jongens vlak vóór hem eindigden, viel Jansen toch buiten de boot, om dat nummer vier van een serie auto matisch is uitgeschakeld. Danny Paardekooper van De Spartaan had met een vijfde plaats in 2.00,28 geen enkel uitzicht op een vervolg van de kampioenschappen. Bij de B-jon- gens konden Mark Stoel (De Spar taan) en Jeroen Jansen (AAV) even min potten breken met tijden van 2.02,72 en 2.05,55. Op de paar technische nummers die op de openingsavond van de over drie dagen uitgesmeerde kam pioenschappen werden afgewerkt, kwam Johan van Velzen met speer- I werpen tot een constante serie speerworpen. Vooral aan zijn vierde worp (50,28) had hij zijn achtste plaats te danken. Vandaag en morgen barsten de kampioenschappen in hun volle omvang los. Niet alle deelnemers doen hun inschrijving gestand. Zo meldde Stefan Molenaar (Spartaan) zich gisteren af voor het polsstok hoogspringen. Desondanks blijft het programma op sportpark Leid se Hout voor vandaag overladen. Vanaf 10.00 uur werken de kogels lingeraars onder de A-jongens hun kampioenschap af. Pas elf uur later (20.45 uur) zit de laatste serie 200 meter er op. Morgen nemen de kam pioenschappen om 10.30 uur een aanvang. De laatste prijsuitreiking is dan rond 18.00 uur. Van onze verslaggever Peter Ouwerkerk J. LONDEN Het begint er steeds meer op te lijken dat een onlogische of zelfs helemaal geen voorbereiding de beste aanloop naar het gras van Wimbledon is. Op de zonovergoten vijfde dag van 'The Championships' baarde gravelbijter Mark Koevermans (nog meer) op zien door zich bij de laatste zestien deelnemers te voegen. De tennisser uit Bergschenhoek, met amper anderhalf uur training op de groene zoden aan het Grand-Slamevenement be gonnen, versloeg in een marathonpartij van drie uur en 25 minuten de Zweed Niclas Kroon: 6-7 (5-7), 6-4, 6-7 (2-7), 6-4, 6-3. Berteld Swart komt bij laatste vier WARMOND Het gros van de par tijen bij Dekker werd, zoals de gehe le week, afgewerkt in D, E en bij de veteranen. In de mannen-B2 plaats te Berteld Swart zich als laatste voor de vandaag te verspelen halve finales. Patrick Kleian volgde het voorbeeld van Swart in Cl door Schoordijk in twee sets (6-4, 6-1) uit te schakelen. In tegenstelling tot Kleian hoefde Swart zich in B2 niet in te spannen. De als tweede geplaatste en nog niet in actie gekomen. De 19-jarige Re- mo Bouwman gaf hem een walk over. Hoewel hij volgens zijn in schrijving beschikbaar was liet zijn moeder weten dat hij wegens tijdge brek zich terugtrok uit het toernooi. De wedstrijdleiding nam deze be slissing ter kennisgeving aan, im mers alles went. De finalisten in B2 zullen voortkomen uit de partijen Swart-Mattke en Bolten-De Bruin. Frits Kantebeen en Talbert Boef (Dekker) werkten de leukste en spannenste partij af, die zijn ont knoping vond in de derde set die doof- een tie-break (7-4) in het voor deel van Kantebeen uitviel. On danks dat Kantebeen moeite had met de invallende duisternis en de op de tie-break van toepassing zijn de spelregels, won hij beslissende slagenwisselingen in de derde set met opvallend gemak. Niet zozeer door zijn flitsende spel, maar door het geklungel van Boef. Boef sloeg bij 4-6 in de tie-break een simpele bal aan het net niet over, maar in het net. Hij vervloekte zichzelf en vroeg zich af waarom hij het te mooi wilde doen. Terecht, want na een overtui gende 6-0 in de eerste set zakte zijn spel steeds verder weg, wat resul teerde in verlies: 6-0, 4-6, 6-7. Omdat hij vindt dat elke tennisser "éénmaal in zijn carrière op Wim bledon moet hebben gespeeld", Koevermans het grastoernooi i het jaar in zijn schema op. De topspin-specialist weigerde echter voor hem (financieel) meer interes sante gravel-evenementen in de we ken voorafgaande aan Wimbledon te laten schieten. Zo stond hij vorige week nog in Genua op de gemalen baksteen. Geheel zonder enige ver wachting reisde hij vervolgens naar Londen af en zie het resultaat tot nu toe. Na Tom Okker, die in 1979 nog de kwartfinales haalde en in totaal maar liefst negen keer tot en met de vierde ronde of verder reikte, heeft geen Nederlandse tennisser zo goed gepresteerd in de groene kathe draal. "Alles zit me op het ogenblik mee", gaf een dolblije Koevermans te kennen. "Het is mijn weer, de ba nen zijn kurkdroog, ik ben in vorm en heb een gunstige loting. Al die omstandigheden tegelijk maak je maar een enkele keer per jaar mee. En voor mij is dat toevallig nu op Wimbledon". De debutant op het heilige gras heeft inderdaad het geluk dat het in de eerste week van 'The Cham pionships' nog niet heeft geregend. De grasbanen zijn daardoor vrij hard en kan Koevermans zijn gelief de spel vanaf de baseline opvoeren. Belang Ondanks dit succes peinst de pupil van Frits Don, die inmiddels 53.000 gulden heeft verdiend, er niet over om volgend jaar zijn (gravel)pro- gramma aan te passen. "In wezen blijf ik Wimbledon onbelangrijk vinden. Het komende graveltoer nooi in Bastad is voor mij van veel groter belang. Deze overwinningen zijn mooi meegenomen, niet meer dan dat", aldus Koevermans, die in de volgende ronde Goran Ivanise vic ontmoet en inmiddels Don heeft gevraagd om over te komen. "An ders zit ik helemaal alleen in dat ap partement". Zijn tijdelijke huisgenoot Paul Haarhuis werd gisteren namelijk uitgeschakeld. De Amerikaan Brad Gilbert maakte een einde aan de il lusies van de Brabander (1-6, 6-3, 1- 6,2-6). De 24-jarige tennisser had tot gisteren één keer tegen de winnaar van het ABN-toernooi in Rotterdam gespeeld en gewonnen. In februari van dit jaar bleef hij tijdens het in- doorevenement van Philadelphia de Amerikaan nog met 7-5, 5-7, 6-4 de baas. "Mijn service liep toen veel be ter", gaf Haarhuis het verschil tus sen zege en nederlaag aan. Door zijn soms hopeloze eerste opslag liep de huidige nummer veertig van de we reld in zijn derde partij constant achter de feiten aan. "Het is jam mer, maar ik heb weer heel veel ge leerd. Wat precies? Dat ik mijn eer ste service moet verbeteren". Ook een verbeten Pat Cash, die het afgelopen jaar vanwege blessu res nauwelijks speelde, bereikte de vierde ronde. De Australiër ver sloeg Juan Aguilera (6-1, 6-1, 6-4). De opleving van Cash in de groene kathedraal roept onwillekeurig as sociaties op met de situaties waarin Yvonne van Gennip en Marco van Basten tijdens respectievelijk de Winterspelen in Calgary en het Eu ropees kampioenschap voetbal van 1988 verkeerden. Evenals dit Ne derlandse sportduo was de 25-jarige 'Aussie' vanwege blessures lange tijd uit roulatie, maar lijkt de ge dwongen rustperiode hem alleen maar goed te hebben gedaan. e"Mijn voorbereiding bestond uit bijna twaalf maanden niets doen. Ik heb hier op Wimbledon dus niks te verliezen en speel daardoor zeer ontspannen. Na alles wat ik in het afgelopen jaar heb meegemaakt, is het geweldig dat ik nu in de vierde ronde sta", aldus de Wimbledon- kampioen van 1987. Cash kende vanaf april 1989 enkel doffe ellende. Tijdens de open Ja panse kampioenschappen in Tokio scheurde tijdens de partij tegen Bill Scanion zijn achillespees af. Hij ver dween lange tijd uit beeld en ver scheen pas begin dit jaar op de ten nisbanen. Tijdens de Australian Open nog alleen als dubbelspeler, om het vervolgens tijdens een Chal- lenger-toernooi op Martinique al leen te proberen. De Australiër, die volgens eigen zeggen innerlijk 'rustiger' is gewor den, heeft nu met zijn coach Ian Barclay een route uitgestippeld die hem opnieuw naar de wereldtop moet brengen. „Want daar hoor ik Mark Koevermans: "Deze overwinningen zijn mooi meegenomen, maar ,n wezen blijf ik Wimbledon onbelangrijk vinden". (foto anp> thuis", sprak de voormalige num mer zeven van de wereld. „Mijn doel is om weer tot de top-tien door te dringen. Belangrijk is nu dat ik veel wedstrijden speel, zodat ik weer in mezelf ga geloven". Met het oog daarop betekende de diskwalificatie in Beckenham, waar hij te laat voor zijn partij tegen Stefan Edberg verscheen, een be hoorlijke domper in zijn voorberei ding op Wimbledon. Zijn overwin ningen aan de Church Road maak ten echter veel goed. In de Londen- se buitenwijk won Cash achtereen volgens van Dimitri Poliakov, Jo han Anderson en gisteren dus Juan Aguilera. Maandag mag hij het op nemen tegen Boris Becker, die gis teren Dan Goldie uitschakelde (6-3, 6-4, 4-6, 7-5). Voor Cash eindelijk een echte test. Nagelkerken, die tot zijn ont stemming in Guinau na Rene Cardi- naal een tweede Tean-speler trof, speelde te slordig om zijn kansen waar te maken. In de eerste set kon hij de te veel fouten makende Guinau nog de baas. Maar toen zijn opponent constanter ging spelen en zijn gebrek aan snelheid wist te ca moufleren, was het gedaan. Guinau ontmoet nu in de halve finale de winnaar van Martijn Krans/Mark Fleischeuer. Krans, net terug uit Londen, maakte zijn opwachting met een niet zo eenvoudige over winning (6-3, 7-5) op de verrassend goed spelende Gerard Kroese. De andere halve finale gaat tussen Mar co Visser, die Marcel Lolling met 7-6 en 6-3 klopte, en de opmerkelijke Maurice van der Donk. In het VEB vielen geen verrassin gen. Mirjam Siemerink ontmoet in de halve eindstrijd Irma van Seeters en Angelina Rammers treft Jeanine Glevert Jünger, die op het nippertje staande bleef tegen Margarite Pati- wael. De slopende partij eindigde in 7-6, 6-7 en 7-6. Eigenlijk verdiende deze enerverende pot geen verlie- In het HEC is alléén Martin Hoek stra al tot de laatste vier doorge drongen. Hij had drie sets nodig om Gert Jan Anker uit het toernooi te verwijderen: 3-6, 6-3, 6-2. Bij de vrouwen zijn de koppels al wel be kend. Ingrid Kruit speelt tegen San dra Smit en Ines Franke ontmoet Kim Dirkse, die Janet Verberk met 6-1 en 6-3 klopte. Tehado De winnaar het van duel tussen Taco Stoppels en Ron Hoogen- doorn voegde zich gisteravond als - laatste bij de halve finalisten van - het Cl-toernooi van Tehado. Hij moet het vandaag opnemen tegen Tim Bavelaar. De andere halve fina- Ie gaat tussen Ruud van der Voort - en Eric van Weeren. Bij de vrouwen meldde Ingrid Bavelaar zich al voor de finale. Zij klopte de Koudekerk- se Hester de Vries met 7-5 en 6-2 en ontmoet nu de winnares van de hal ve eindstrijd tussen Eugenie Simon en Carina SmaaL. In het MEC2 hebben Richard Ze venhoven (HTC), Taco Stoppels - (Unicum), H. Saidi (Roomburg) en Marcel van Willegenburg (HTC) zich bij de laatste vier geplaatst. Ralf van der Velde (Benthuizen), titelfavoriet in MED1, ontmoet Gert Jan van Veen in de halve eindstrijd. Van der Velde ondervond weinig hinder van Jan Paul Adriaanse (6-2, 6-4) en Van Geen was Boskoper Walter Brand in drie sets te slim af: 6-7, 6-1, 6-1. De verrassende Ronald Rijsdorp speelt bij de laatste vier te gen de winnaar van de ontmoeting tussen Arno Stadt en Paul van der Berg. In het VED1 neemt Celine Froma het vandaag op tegen Erica Vink (Dekker), die gisteren haar verjaar dag vierde met een overwinning (6- 3, 6-0) op Annemiek van Cleef van Tehado. R. Jonkeren speelt tegen Ivon Schoordijk. WIM VAN WANROOY FUTUROSCOPE - Gert Jan Theunisse dreigt in plaats van een halfjaar nu zelfs een heel jaar lang niet te mogen koersen. Hij werd opnieuw positief bevonden in de Wielerweek van Eibar, begin juni. De urine-test die hem op grond van zijn in de eerste etappe behaalde derde plaats werd afgenomen, wees net als bij de voorgaande gelegenheden, een wanverhouding aan tussen de lichaamseigen hor monen epitestosteron en testosteron aan. Testosteron is een spierversterkend middel; Theunisse heeft altijd ontkend dat hij dit gebruikt. Het Spaanse sportdagblad Marca meldde gisteren als eerste dat Theu nisse positief op de test had gerea geerd. Woordvoerder Peter Bont huis vain de Panasonic-ploeg beves tigde gisteravond het bericht. Theunisse is gisteren, met zijn vrouw, voor vier maanden naar een chalet in de Franse Alpen afgereisd. Hij wilde weg uit het Nederlandse wielermilieu, in alle eenzaamheid gaan trainen in het hooggebergte. Zijn schoonvader Piet Liebregts, in de Tour als 'toerist': "Hij is spijker hard geworden van alles. Als hij te rugkomt, krijgt de wereld een com pleet andere Gert-Jan te zien. Hij is blind uit op revanche". Mocht Theunisse inderdaad voor Grimbergen achtste HARDERWIJK - Petra Grimbergen is als achtste geëindigd in de 'Parel van de Veluwe'. De wielrenster uit Rijnsburg voerde in deze klassieker eerst samen met Margreet Groen gedurende 45 kilometer het veld aan, om in de slotfase te worden in gelopen. Ondanks haar eerdere krachtsinspanning slaagde ze er toch in om een goede klassering te bewerkstelligen. De 'Parel van de Veluwe' is overi gens de langste wielerklassieker bij de vrouwen. Maar alsof 130 kilome ter nog niet genoeg was, liet de jury, door een foutje bij een omleiding, de deelneemsters nog eens 7 kilo meter extra rijden. De Belgische Werkers won. een derde maal positief worden ver klaard, dan krijgt hij nog eens een half jaar extra schorsing bovenop zijn lopende straf. Het betekent, dat hij dan pas weer op 13 juni 1991 mag gaan koersen. De Tour van '91 be gint op 6 juli... Vanmiddag kwart over één wordt in Futuroscope de 77e Tour de Fran ce weggeschoten. De Sovjetrus Ab- doujaparov is de eerste die vertrekt voor de 6,3 km lange proloog. Ab- doujaparov is daarmee de eerste Sovjet, die in een Tour optreedt. Stuur Tourwinnaar 1989 Greg LeMond verwacht vanmiddag veel voordeel van zijn nieuwe stuur, voor hem speciaal ontwikkeld door de Ameri kaanse constructeur Scott. "Het geeft me veel meer steun, je zit veel rustiger. Er is er maar één van, het is handgemaakt". LeMond introdu ceerde vorig jaar als eerste het triathlonstuur in het profpeloton. Nu rijdt iedereen ermee. Het stuur is goedgekeurd, een speciaal, naar achter oplopend za del uit één stuk niet. Onder anderen Fignon, Mottet en Bernard hadden er vandaag mee willen rijden. Het zou de houding van de renner sta bieler maken. Het was minder revo lutionair dan het 'vinzadel' van Thierry Marie in 1986, maar het werd'niettemin afgekeurd door de jury. Er starten vandaag achttien Ne derlanders in de Tour; twaalf min der dan vorig jaar. Bijna was daar ook Peter Winnen nog niet bij ge- wqest. Winnen werd gistermiddag tijdens een training op het parkoers aangereden door een auto van de NOS-radio. Hij kwam ten val, had over zijn hele linkerkant schram men en builen, en klaagdè over een pijnlijke rib. Maar hij zou wel star ten. Verdiensten Vergeleken met de toppers uit an dere takken van sport verbleken de verdiensten van de vedettes in de wielersport. Greg LeMond, de best betaalde coureur, kan zich met 3,5 miljoen gulden jaarlijks nauwelijks een plaats in de top vijftig van de grootverdieners verwerven. In verhouding met de formule 1- coureurs Senna en Prost, ieder goed voor 24 miljoen, ontvangt de we reldkampioen slechts een fooi. In vergelijking met de gigantische sa larissen van de boksers Tyson (50 miljoen), Spinks (31 miljoen) en Sugar Ray Leonard (27 miljoen) lijkt hij wel een armoedzaaier. Hoewel de Tourdirectie het prij zengeld dit jaar optrok tot 3,5 mil joen gulden -in 1983 slechts 500.000 florijnen- is het nog steeds geen vet pot. De tennissers bijvoorbeeld kunnen dezer dagen bijna het drie voudige verdelen op Wimbledon; 10 miljoen gulden. De winnaar in Londen krijgt 800.000 gulden. De Tourzege levert 700.000 gulden op, met dien ver stande dat het geld gedeeld moet worden met de ploegmakkers. De vroege uitvallers in de Tour gaan met lege handen naar huis, op Wim bledon wordt uitschakeling in de eerste ronde beloond met 16 mille. La Société du Tour de France be hoeft bepaald niet op de kleintjes te letten. De vier sponsors die het be langrijkste wielerspektakel van het jaar financieel steunen, brengen meer pecunia binnen dan de vijftien in de voorgaande jaren. De organisatie vangt handenvol geld van het TV-station ABC, ge meenten moeten fors in de gemeen- schapskas graaien om de start en/of finish binnen de grenzen te krijgen. De 22 ploegen betalen elk 150.000 gulden als inschrijfgeld. In totaal beschikt de Société over 30 miljoen gulden, waarmee vanaf zaterdag in Futuruscope met een proloog aan de 77ste editie van de Ronde van Frankrijk wordt begon- In de toekomst kijken past wel in Futuruscope. Steeds vaker gaan stemmen op dat de renners zich slecht verkopen. De WBW (Vere niging van Beroeps Wielrenners) heeft al geopperd dat de coureurs recht hebben op een aandeel van de inkomsten uit de tv-rechten. Johan van der Velde: "Het is welletjes". RIJSBERGEN (GPD) Johan van der Velde heeft aan de voor avond van de Tour de France zijn definitief afscheid van het prof- peloton bekend gemaakt. Om de toevalligheid moet hij zelf la chen. "Natuurlijk hebben de beide tijdstippen niets met elkaar te maken". Van der Velde lacht tenminste weer. Hij is niet meer de zielige ren ner van de afgelopen maanden en jaren. De kogel is door de kerk na grondig overleg met zijn adviseur Rini Wagtmans en zijn vrouw José. Opgelucht zegt hij: "Ben je gek man, ik ben helemaal niet zielig. Ik barst juist weer van de moraal en ben van plan weer lekker te gaan werken voor m'n vrouw en kinde- Niettemin had de han van der Velde een veel beter einde verdiend. Twaalf jaar lang was hij professional, bij Italiaanse ploegen en bij het Nederlandse Raleigh (vijf jaar), Panasonic (een jaar) en TVM (een jaar). In zijn eer ste seizoen als prof onder Post won hij zowel de Ronde van Nederland als die van Romandië en Groot-Brit- tannië. Van der Velde werd twee keer Nederlands kampioen, in '80 en '82 en bereikte zijn hoogtepunt in datzelfde '82 met een derde plaats in de Tour. Nu zegt Johan van der Velde: "Zo'n carrière, het zijn er toch niet veel die dat kunnen zeggen. En 33 jaar nu, het is welletjes". Een dieptepunt werd vorig jaar bereikt, toen Van der Velde als een dief in de nacht de Giro verliet en een onthutste TVM-ploegleider Cees Priem achterliet. Weer was een breuk een feit. Van der Velde had zijn laatste restje krediet verspeeld, bij Priem en diens Nederlandse col lega's. Zelf wilde hij nog wel, maar Priem zei resoluut: "Die wil ik nooit meer zien. Over die Van der Velde kan ik wel een boek schrijven". Van der Velde werd thuis opge vangen door Rini Wagtmans, de eni ge die zich over hem ontfermde. Wagtmans probeerde hem daarna nog een keer op het goede spoor te krijgen. Maar dat mislukte achter eenvolgens bij Orbea, in Italië en bij Tulip, Van der Velde's huidige en dus laatste ploeg. Over de redenen: "Het ging ge woon niet. Ik heb van José de Cau- wer bij Tulip nog een kans gehad, mar de macht was er niet meer. Het klopte niet meer, niet meer in m'n benen en niet meer in m'n hoofd. Het had geen zin om door te rijden". Vandaag gaat het dus beginnen, de Tour de France, 't Is mijn ze vende alweer. Ik ga met behoorlij ke aspiraties van start zeker na mijn tweede plaats van zondag in het NK. Maar vooral omdat ik dit jaar, ondanks veel tegenslag, nog geen keer echt ziek ben geweest. Dat was vorig jaar wel wat an ders. Toen had ik allerlei kwaal tjes en vooral dat virus. Eigenlijk ging ik toen zonder noemens waardige voorbereiding naar de Tour. Dat ik toch nog zevende werd, verbaast me nu nog wel een beetje. Ik hoop dit keer hoger te eindi gen. Misschien wel eerste, want de Tour winnen is en blijft mijn ide aal. Ik voel me goed en ben niet in paniek geraakt door het uitblij ven van tastbare resultaten. Ik weet zo langzamerhand wel wat ik moet doen als voorbereiding op zo'n langdurig evenement als een Tour de France. Omdat ik voor mezelf heb uitge maakt, dat ik na dit seizoen nog twee jaar op topniveau wil blij ven fietsen, houd ik er ook reke ning mee dat ik na deze Tour nog twee keer van start ga. Het wor den er beslist niet meer. Ik heb er dan tien stuks opzitten. Van de drie kansen die ik dus nog heb wil er dolgraag één verzilveren. De Tour betekent tenslotte alles voor mij, veel meer dan een wereld- 2 juli 228 km NANTES /""N 22flkm ^nVertOU206km La Bruffière T5,°.u^s Loudun 176,5km 73g™ 0«km Les O ""g* k hf?ïiersD„1„ Mirebeau O 1,91 fiS?"9" I 21,5 km gressuire "SI. Porchaire \J POITIERS ALPHEN AAN DEN RIJN - Mark Nagelkerken is gisteren in de kwartfinales van de open Alphense tenniskampioenschappen verras send uitgeschakeld. De verliezend finalist van vorig jaar verloor in drie sets van oud-clubgenoot Onno Guinau. Met de cijfers 6-3,3-6 en 4-6 verdween Nagelkerken, tegenwoor dig voor Unicum uitkomend, vroe ger van het toneel dan de plaat singsdeskundigen voor mogelijk hadden gehouden. kampioenschap. De Tpur heeft zo veel meer uitstraling dan een we reldkampioenschap. Het is nau welijks te vergelijken. Alhoewel ik twee keer ben uitge vallen is de Tour een wedstrijd die me goed ligt. De laatste vier keer eindigde ik drie keer bij de eerste tien. Zeg me eens wie vari de hedendaagse toppers dat kaïi zeg gen. Ze slaan bijna allemaal, door wat voor oorzaak dan ook, wel eens een jaartje over. Ook dit jaar is het weer de vraag hoeveel van de vedetten tot in Parijs overblijven. Ik hoop daar zeker bij te zijn. Post heeft me tenslotte speciaal voor de Tour aangetrokken. Ik voel me nog niet echt in topvorm maar dat hoeft j ook niet. Negentig procent is nu voldoende en dan heb je na een week de topvorm te pakken. Voor de ploegentijdrit hebben we een goede ploeg en tegen de individue le tijdritten zie ik ook niet op. In de Giro ging het tenslotte ook goed. Ik reed ontspannen, ging niet echt tot het uiterste maar zat toch dicht achter de specialisten. Eén tegenvaller heb ik eigenlijk en dat is dat Gert-Jan ontbreekt. Nu krijg ik de volledige last op mijn schouders, 't Is niet dat ik dat niet aandurf maar Theunisse had ik er liever bij gehad. Zeker voor Gert-Jan zelf'. STEVEN ROOKS

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17