Noordwijkals badplaats sterk geworden WV-directeur Wim Rovers neemt na twintig jaar tevreden afscheid LEIDEN/REGIO NOORDWIJK Een monument neemt afscheid. Twintig jaar lang heeft Wim Rovers (61) leiding gegeven aan de VW van de badplaats Noordwijk, die mede door hem gezicht heeft gekre gen. De geboren Brabander heeft zich met overgave ingezet voor Noordwijk. Nota bene een plaats die hij voor zijn aanstel ling als VW-directeur slechts eenmaal eerder had bezocht. "Ik kwam hier als volslagen vreemde'", kijkt Rovers terug. Hij is niet lang een vreemde gebleven. Twintig jaar is een lange tijd om op één post te blijven. "Rovers is er één met zitvlees. Dat kun je wel stellen. Het is zo dat ik graag een aantal jaren ergens blijf. Het is een teken dat je het naar je zin hebt. In die twintig jaar heb ik een metamorfose van Noordwijk meegemaakt. In 1970 was het een andere badplaats. Ik wil niet zeg gen dat Noordwijk was ingesla pen, maar het kabbelde rustig voort. Er werd niet aan de weg ge timmerd". vertelt Rovers. Een maal op zijn praatstoel gezeten, is de woordenvloed moeilijk te stui ten. Rovers is ook moeilijk onder één noemer te vangen. Recht streekse vragen worden met veel omhaal van woorden afgeslagen. "Rovers praat veel, maar zegt wei nig", geeft hij zelf ruiterlijk toe. Rovers trekt liever zijn eigen plan. Publiciteit Hij heeft een duidelijk eigen visie op de bloemenbadplaats en schuwt de publiciteit niet wan neer het er op aankomt Noord wijk voor het voetlicht te bren gen. Of om het gemeentebestuur op de vingers te tikken. Op het ge meentehuis wordt Rovers daar om soms de 'vijfde wethouder' of de 'echte burgemeester' van Noordwijk genoemd. "De kritiek wordt niet altijd gewaardeerd, maar daar trek ik me niet zo veel van aan", bekent Rovers. "De politiek in Noordwijk is niet altijd voldoende alert op de betekenis van het toerisme voor de badplaats, de bevolking en de werkgelegenheid. De nieuwe ge meenteraad heeft echter een goe de start gemaakt. Ik merk dat er meer begrip is voor het werk van de VW. Er is nu ook periodiek overleg met de wethouder voor toerisme. Het is goed dat die poli tiek gevoelige portefeuille nu in handen is van een politiek verant woordelijke wethouder. Dat is al tijd een manco geweest", meent Rovers. Rovers zal ook na zijn vertrek op 1 juli de VW-directeur maakt gebruik van de vut-rege- ling nog van zich laten horen. Hij trekt de kar van de stichting die festiviteiten rond het 125-jarig bestaan van Noordwijk als bad plaats voorbereidt. Door de pro vincie is de VW-directeur ge vraagd zitting te nemen in een commissie die een onderzoek doet naar maatregelen om de be reikbaarheid van de kustplaatsen te vergroten. Sneltram "We moeten daarbij niet alleen kijken naar voorzieningen voor de piekperioden. Ik vind de be reikbaarheid met de auto voor Noordwijk niet slecht en het openbaar vervoer is voldoende. Het is echter zaak om een rail ver binding te krijgen. Direct naar Noordwijk zal wel niet lukken, maar dat station in Voorhout moet er snel komen. En dat moet Voorhout/Noordwijk gaan heten. Vanaf het station moet er een sneldienst komen. Een sneltram zou nog mooier zijn. Kijk maar naar de tram tussen Knokke en De Panne aan de Belgische kust. Dat is zelfs een attractie op zich, maar zoiets vergt een geweldige investering". Rovers is tevreden over de toe stand waarin hij 'zijn' badplaats achterlaat. "Noordwijk heeft nu veel te bieden. Voor elke beurs is er een bed, of dat nu in een vijfsterren hotel is of in een tent. Daarnaast zijn er nog de zomer huisjes, de appartementen en vil la's of de kamer bij particulieren. Het aantal gasten neemt nog steeds toe, waarbij Noordwijk het geluk heeft van een echt voorsei zoen. Het. bollengebied en de Keukenhof geven deze badplaats een extra dimensie", meent Ro vers. "Het Duitse publiek komt niet alleen voor de zon. Het wil ook stappen en in weer en wind langs de zee lopen. Ook wat dat betreft liggen we op enkele uren rijden van de grens bijzonder gunstig. - "Het is toch schitterend datje de zee vanaf de Boulevard kunt De laatste jaren is er een tendens van het traditionele toerisme naar het vrijetijds-toerisme. De men sen hebben meer vakanties en ko men voor een lang weekeinde naar de kust. Ook het zakentoeris me is in opmars, waardoor je in feite het hele jaar door iets hebt te bieden. Noordwijk is als bad plaats zeer sterk geworden", con cludeert Rovers tevreden. de twintig jaar een toename van het korte verblijfstoerisme. "We moeten daar op inspelen met ge varieerde arrangementen. Ik denk bijvoorbeeld aan waterspor ten, zoals surfen en skimboarden. Verder zie ik groei van het zaken toerisme. Als na 1992 de Europese binnengrenzen wegvallen, krijg je ook verschuivingen op de toe ristische markt. Het is daarom be langrijk dat de Nederlandse bad plaatsen gaan samenwerken. Dan staan we sterker. We moeten als Noordwijk niet alleen de markt op gaan", vindt Rovers. "Een badplaats is nooit af. De eisen van de gast en van het milieu aan de uitrusting en omge ving zullen steeds verder gaan. We moeten steeds alert zijn en re kening houden met de concur rentie. De kust moet zich sterk richten op de Oosteuropese markt. Die markt gaat zich wijzi gen. Het is van belang dat het na tionaal bureau voor toerisme steunpunten opzet in de Oost europese landen. Die markt komt op ons af', signaleert Rovers. Rovers is zelf eigenlijk bij toe val in het toeristische vak gerold. Voor zijn komst naar Noordwijk werkte hij in Den Bosch en Maastricht, onder andere als di rectiesecretaris. "Ik besloot op een gegeven moment dat ik het toerisme in wilde. Ik had wel geen ervaring, maar ik heb toch gesolliciteerd naar de baan van VW-directeur in Noordwijk. Ik kende er helemaal niemand en ik moet eerlijk bekennen dat ik er pas één keer was geweest. Een jaar eerder had ik mijn vakantie in Noordwijk doorgebracht". Vlaai Een vakantie met verstrekkende gevolgen, want nadat de sollicita tiecommissie bij Rovers in Maast richt op bezoek was geweest ("Ze wilden zien hoe ik woonde om een indruk van mijn persoon te krijgen") en het grafologisch on derzoek ook geen al te grote afwij- kingen registreerde, werd hij VW-directeur. "Ik heb de com missie ontvangen met koffie en Limburgse vlaai. Dat gaf de door slag", zegt Rovers met de van hem bekende kwinkslag. Rovers kreeg echter nog voor zijn benoeming het advies van het WV-bestuur om zijn baan in Limburg op te zeggen. "Het komt wel goed werd me toegefluisterd, maar ik had daar toch moeite mee. Ik heb het uiteindelijk toch maar gedaan. Ik ben hier goed op gevangen", vertelt Rovers, die zijn woning in de Limburgse hoofdstad inruilde voor een slaapplaats boven het VW-kan- toor aan de Grent. "Ik had een ta fel, stoel en bed. Ik heb twee jaar boven het kantoor gewoond. Er was toen nog een'open verbin ding met het kantoor. Bij belang rijke besprekingen kon je onze baby horen huilen. Dat zou nu toch niet meer kunnen". Rovers heeft nooit spijt gehad van zijn besluit om naar de Noordzeekust te verhuizen. De lijst met verworvenheden is lang. Rovers weet het moeiteloos op te sommen. De twee bloemencor so's die de kustplaats in de Bol lenstreek tot 'bloemenbadplaats' hebben gemaakt, noemt hij als eerste. "Ik had graag ook het cor so van Aalsmeer er bij gekregen, maar dat is niet gelukt. Er waren te veel logistieke problemen. De praalwagens konden hier niet ko men". Rovers is blij met het naaktstrand, waarvoor hij vijfjaar geleden al pleitte. "Toen vond ik geen gehoor. Ik vond echter dat het in het voorzieningenpakket van een moderne badplaats thuis hoorde. We zullen maar even in het midden laten dat het naakt strand veel te lang is", zegt Ro- Duinen Hij noemt de jaarlijkse profwie lerronde als aanwinst voor het toeristisch produkt Noordwijk, maar ook de trimacties die in de jaren zeventig aantoonden dat er op het strand meer te doen was dan liggen en luieren. De winter stormen, die met het afbranden van een deel van hotel Huis ter Duin in januari voor een diepte punt zorgden, hadden één gun stig effect. "Eindelijk werd onze wens vervuld om de duinen afge schoven te krijgen. Het is toch schitterend dat je de zee vanaf de boulevard kunt zien", vindt Ro- Ook de brand van het Palaceho- tel in 1978 noemt Rovers als diep tepunt uit zijn loopbaan. Het gat dat Palace heeft achtergelaten moet naar de mening van Rovers echter niet worden bebouwd. "Het is een prachtig plein vóór ac tiviteiten, al moeten er wel snel openbare toiletten komen". Aan andere open plekken rotte kie zen noemt Rovers ze in het cen trum van Noordwijk-Zee (Hoofd straat, Parallelboulevard) moet 'snel' wat worden gedaan. "Nee, ik heb als ik het nu alle maal overzie over twintig jaar, ze ker geen spijt. Ik moet zeggen dat de boeiende zaken komen boven drijven. Het is een vak waarbij je elke dag leert. Ik heb er wel een stuk privé-leven voor moeten op offeren. Dat is ook nu de reden om na twintig jaar eens gas terug te nemen. Ik heb altijd moeten krabben, leuren en zeuren om de VW te kunnen leiden. Er was al tijd een chronisch gebrek aan mensen en geld. Desondanks hebben we goede resulaten be haald. Ik ben blij dat we nu meer armslag hebben. Mijn opvolgster Marjolein van der Jagt zal echter op centen móeten blijven pas sen". Rovers krijgt op zaterdag 1 september een afscheidsreceptie aangeboden. Bordeel Rijndijk mag definitief niet uitbreiden HAZERSWOUDE - Het bordeel aan de Hazerswoudse-Rijndijk mag niet uitbreiden. Het beroep dat de bordeelhouder tegen de al eerder genomen beslissing had aangespan nen, werd gisteravond door de Ha- zerswoüdse gemeenteraad onge grond verklaard. De raad was unaniem van mening dat uitbreiding van het bordeel in strijd is met het bestemmingsplan. Vóór het tot stemming kwam, pleit te S. Fransen (Gemeentebelangen '86) ervoor de zaak eens van de an dere kant te bekijken. "Naar mijn mening heeft de raad nu de moge lijkheid om een aantal activiteiten die ons mogelijk niet aanstaan, ge concentreerd in onze gemeente te behouden". Prostitutie is volgens Fransen een onuitroeibaar kwaad, dat het beste maar in een controleerbare si tuatie kan plaatsvinden. Uiteinde lijk gaf echter ook voor Fransen het bestemmingsplan de doorslag en stemde ook hij in met het voorstel het beroepsschrift ongegrond te verklaren. Bouw rijksweg 11 volgens plan ALPHEN AAN DEN RIJN - Minis ter H. Maij-Weggen (verkeer en wa terstaat) handhaaft de toezeggingen van haar voorgangster N. Smit- Kroes om Rijksweg 11 tussen Al phen en Leiden volgens plan aan te leggen. Ze heeft dit zwart-op-wit be vestigd aldus wethouder W. de Jong (PvdA/verkeer) gisteravond tijdens de raadsvergadering. "De financiën van het tracé zijn al beschikbaar", meldde De Jong. Het is de bedoeling dat dit traject in 1996 klaar is. Dwarsligger blijft nog steeds Hazerswoude die de weg ter hoogte van haar gemeente ver breed en verdiept aangelegd wil hebben. "De toestand met Hazers woude is onzeker", aldus de wet houder. "Er komen wisselende be richten. Dan gaat het weer de goede richting op, dan weer niet. Je hebt er een barometer voor nodig om dat te kunnen volgen. Maar Rijkswater staat is er mee bezig". Blijft Hazerswoude weigeren, dan vloeit het geld voor het westelij ke deel over naar het oostelijke deel, het traject Alphen-Bodegraven. Die afspraak heeft Alphen, gesteund door de Vereniging van Onderne mingen in Alphen en de Kamer van Koophandel, vorig jaar bij Smit- Kroes weten los te peuteren. En haar opvolgster wil zich daar aan houden. Waarschuwing O) De Bond van Nederlandse Archi tecten (BNA) heeft zijn leden in de kring Leiden gewaarschuwd voor de betalingspraktijken van de Leidse projectontwikkelaar Erica Beheer. "Het betreft een in terne mededeling, dus dan hou den we het ook intern", reageert mevrouw Evers, secretaris van de BNA, als we haar vragen naar de achtergronden van de waarschu wing. Ze wil er verder niets over zeggen. Dat de Leidse projectontwik kelaar slecht zou zijn met betalen hebben wij ook al eens beweerd. Erica Beheer is sponsor van het Leids Architecten Kaffee. In die hoedanigheid stelt het bouwbe drijf ondermeer het prijzengeld (totaal 4000 gulden) ter beschik king voor de jaarlijkse ontwerp wedstrijd die door het aréhitec- tencafé wordt uitgeschreven. Eerste prijswinnaar, dit jaar, was Ben Schildwacht. Hij zou 2000 gulden ontvangen. Op de avond van de prijsuitreiking liet een medewerker van de project ontwikkelaar evenwel weten dat er die dag niet zoveel geld in kas was (de bouwondernemer was er pas in de namiddag om ge vraagd). Het prijzengeld zou ech ter spoedig worden overgemaakt, zo verzekerde men de gelukkige prijswinnaar. Schildwacht moet zijn geld prijs nog steeds krijgen, laat hij •desgevraagd weten. Toch gek, vinden wij, een projectontwikke laar met een jaaromzet van rond de 60 miljoen gulden die drie maanden in gebreke blijft als er een luttele paar duizend gulden uitgekeerd moeten worden. Me dewerkers van Erica Beheer heb ben intussen bij herhaling laten weten dat het geld wordt overge maakt. "Maar, het gebeurt steeds niet", aldus een woordvoerder van het architectencafé die het gebedel goed beu is. Directeur F. Swaak van Erica Beheer maakt zich flink boos als wij informeren naar de gang van zaken. Hij doet ons een fax toeko men van een afschrijving waaruit blijkt dat het bedrag eind vorige maand is overgemaakt. Vorige maand was natuurlijk ook al een beetje laat, maar goed, een pro jectontwikkelaar heeft ook nog wel iets anders te doen. Hoe is het nu mogelijk dat het architectencafé het geld niet heeft ontvangen, willen wij we ten. Na het nodige gespit komt boven water dat de penningmees ter van het architectencafé on langs is verhuisd en dat het af- REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 Projectontwikkelaar F. Swaak: "Alle verhalen over dat we niet op tijd betalen zijn fabeltjes die worden vertelt om Erica zwart te maken". (archieffoto I schrift op het oude adres terecht moet zijn gekomen. Enfin, als dat zo is kunnen Ben Schildwacht en de andere prijswinnaars hun geldprijs nu spoedig tegemoet zien. Tenminste, als de penning meester van het architectencafé een beetje vlotter is dan die van de projectontwikkelaar. De sponsoractiviteiten van Eri ca Beheer hebben overigens ook in het verleden al het nodige on geduld veroorzaakt. Zo heeft de rugbyvereniging DIOK vorig jaar negen maanden lang moeten wachten op de haar toegezegde gelden. "Daar waren ook de nodi ge bedelbrieven en 'vriendschap pelijke' telefoontjes aan vooraf gegaan", aldus verenigingsvoor zitter Y. Politiek. Met andere sponsors heeft hij nooit betalings problemen. "Onze hoofdsponsor betaalt zelfs vooruit", weet Poli tiek. Waarschuwing (2) Er was dus wel wat mis, maar het lijkt ons sterk dat de Bond van Nederlandse Architecten haar le den waarschuwt voor Erica Be heer omdat het bedrijf niet zo vlot is in het uitbetalen van sponsor gelden. We informeren daarom nog eens verder. De deken van de BNA-kring Leiden, architect J. Franso, houdt zijn tanden op el kaar. Andere architecten willen wel kwijt niet zulke goede erva ringen te hebben met Erica Be heer als het op betalen aankomt. De Leidse architect Van Oerle wil zelfs nooit meer voor project ontwikkelaar Erica werken. Hij heeft regelmatig problemen on dervonden. Vorig jaar liep het met de achterstallige betalingen zo 'de spuigaten uit' dat Van Oer le de rechter inschakelde. Op dat moment had de architect circa een half miljoen gulden tegoed van de projectontwikkelaar. De president van de Haagse rechtbank heeft intussen uitge sproken dat Erica Beheer over de brug moest komen. Stukje bij beetje is er daarna betaald, wil Van Oerle wel kwijt. Maar hij heeft nog steeds een bedrag te goed. Van Oerle voelt zich door de projectontwikkelaar, voor wie hij in het verleden het nodige werk heeft verricht ("Ik heb geen werk van Swaak gekregen, maar het werk zelf bij hem gebracht"), behoorlijk in de kou gezet. Van Oerle zou niet de enige ar chitect zijn die lang op zijn geld moet wachten, en ook onderaan nemers hebben de nodige proble men. Tijdens de bouw van het ho tel aan de Schipholweg heeft het Almeerse elektrotechnisch instal latiebedrijf Altech een paar dagen het werk neergelegd omdat Erica Beheer niet over de brug kwam. Woordvoerders van verschillende bedrijven zijn zeer terughoudend in hun commentaar. Logisch, om dat ze nog steeds voor Erica Be heer werken. De hand die je voedt bijt je nu eenmaal niet... Waarschuwing (3) Over de oorzaak van de twijfel achtige betalingsmoraal van de projectontwikkelaar lopen de verklaringen uiteen. Sommigen menen dat er mogelijk sprake is van liquiditeitsproblemen, ande ren denken dat directeur Swaak van Erica Beheer het als een soort sport beschouwd om betalingen zo lang mogelijk uit stellen en daarvan het financieel voordeel plukt. "Hij drijft de andere partij in het nauw en speculeert er op dat ze uiteindelijk met een lagere afkoopsom genoegen zullen ne men", aldus Van Oerle. We laten directeur Swaak van Erica Beheer nu* zelf aan het woord. Hij betoogt dat er geen sprake is van liquiditeitsproble men: "Als ik straks een stukje grond zie, kan ik het vandaag nog kopen en betalen", aldus Swaak. "Wij zijn een goede betaler", meent de projectontwikkelaar. "Ik heb nog nooit een deurwaar der aan de deur gehad. Natuurlijk zijn'er wel eens problemen. Er zijn bijvoorbeeld onderaanne mers die hun werk niet goed doen en wel een rekening sturen. Dan ga ik niet over tot betaling. Dat is een normaal drukmiddel om er voor te zorgen dat ze eerst hun werk goed afmaken". Behalve met architect Van Oer le en een enkel ander bedrijf zegt Swaak nauwelijks problemen te hebben. "Architecten komen zelfs op mijn verjaardagsfeestje. Ze willen allemaal graag voor mij werken. We zijn een bedrijf met een jaaromzet van 60 miljoen, waar dus heel wat omgaat. Lo gisch dat er wel eens onenigheid ontstaat over een paar ton. Maar dat is een fractie van het totaal". Swaak zegt zich geen zorgen te maken over het imago van zijn bedrijf. "Ik word pas zenuwach tig als er geen architecten meer voor mij willen werken, als ik geen materialen meer aange voerd krijg of als ik geen op drachtgevers meer heb. Waar ik mij wel zorgen om maak is dat er zo wordt geluld om Erica zwart te maken", aldus Swaak op z'n Hol lands. "We zijn een goed draaiend bedrijf, en alle verhalen over dat we niet op tijd betalen zijn fabel tjes". Ezel aangereden op Oostkanaalweg ALPHEN AAN DEN RIJN - Drie loslopende ezels op de Alphense Oostkanaalweg hebben vannacht een automobilist behoorlijk doen schrikken. De man uit Nieuw-Ven nep reed op de weg toen hij plotse ling de drie dieren zag. Hij probeer de uit te wijken, maar kon niet ver hinderen dat hij één van de ezels raakte. Hierop belde de bestuurder zelf de politie om de aanrijding aan te geven. De agenten troffen de ezels aan op het erf van een andere woning. De man uit Nieuw-Vennep was er echter van door gegaan. Inbraak aan Lange Scheistraat LEIDEN - Uit een koffieshop aan de Lange Scheistraat is een jukebox, gokapparaten, een televisie, een vi deo, twee notenapparaten en een kleine hoeveelheid wisselgeld ge stolen. De inbraak werd vermoedelijk gepleegd in de nacht van dinsdag op-woensdag. Omdat er geen braak sporen zijn, vermoedt de politie dat dè daders niet een valse sleutel zijn binnengekomen. Medische Diensten ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Baars, Van der Meer, Tan, Zwijnen- za 8 uur tot zo 8 uur: J.A. Verhage/C.M. Maris, tel: 218661, Rosmolen 2. H. Meyer/C.E, der Meer, tel: 215510, Stokroos Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent, Taytel- baum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Berg- meijer, de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: H.J. Klaassen, tel: 213546, Prinsenstraat 5. zo 8 uur tot 24 uur: J. Rus,, tel: 132500, Middel stegracht 129. Groep 3 - Pleiter. Smit, Lely, W. de Bruijne, J. de Bruijne, Huibers, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J. de Bruyne, tel: 125245, Kernstraat 11. zo 8 uur tot 24 uur: F.M.M. Huibers. tel: 124820, Burggravenlaan 102. Groep 4 - Van Wingerden. Lahr, Van Rijn, Bé- nit, Nieuwenhuis, Horn, J.G. Zaaijer en R.E. Zaaijer, de Kanter en Lodder: za 8 uur tot zo 8 uur: M. Lodder-v.Staveren, tel: 316008, I.B.Bakkerplein 3. zo 8 uur tot 24 uur: R.E. J.G. Zaaijer, tel: 316008, R.P.Geerlingspad 11. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooijman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: S. Kooyman, tel: 122268, Noordeindeplein 2a. zo 8 uur tot 24 uur: H. de Jong, tel: 123752, Noordeindeplein 4a.. Waarnemingsregeling Homeopatische artsen: C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 41, tel: 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft. Leiderdorp za: R. van Velzen, tel: 891100; zo: O. du Ry van Beest Holle, tel: 891100; beide dagen spreekuur (uitsluitend voor spoedgevallen) van 12.30 tot 13.00 uur op: Vlaskamp 16, tel: 891100. Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur: mevr. C. de Rui ter, H. Andriessenlaan 31, tel: 156200. Voorschoten za: C. Meijer. J.W. Frisolaan 13. tel: 3032; zo: A. Meiman, J.W. Frisolaan 13, tel: 2118. Warmond Praktijk Oosthout, Rietpad 9, Voorhout, tel: 02522-30673. Wassenaar za: N.H. van Tolingen, tel: 15939, Hofcamp- weg 7; zo: G. Schaepman, tel: 14561Van Zuy- len v. Neijeveltstraat 42. apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 29/6 tot vr. 6/7 door: Apotheek Reyst, Steenstraat 35, Leiden, tel: 071-120136; Apotheek Van Breest Smallenburg, Loeves- teiri 6, Leiderdorp, tel: 071-890000; Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, Voor schoten, tel: 01717-2525. Wassenaarse Apotheek, Stadhoudersplein 35, Wassenaar, tel: 01751-12402. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest (Leiden en omstreken): A.W. Helder, Hermelijnvlinder 36, Leiden-Me- renwijk. tel: 071-220513. Voor de praktijk van Vestjens en Van der Wouw: H. Vestjens, Rijn- en Schiekade 23, Leiden, tel: 144323. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn. Pres. Kennedylaan 260, Oegst geest, tel. 156161; of D.J. Brandt, Homans- traat 1, Rijnsburg. tel. 173266. Voor eigen praktijk: B.G. Heemskerk, De Kempenaerstraat 21, Oegstgeest. tel: 071-176761. Wassenaar Alarm- en informatiekring dierenartsen Den Haag, Voorburg, Rijswijk, Wassenaar en Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: W. van Riesen, Plantsoen 57, Lei den, tel: 071-124516, spreekuur om 13.00 uur. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. tel: 071-761961. WIJKVERPLEGING Kruisvereniging Leiden, Oude Rijn 59, tel: 120144; na 17.00 uur en in het weekend uitslui tend bereikbaar via dokterstelefoon, tel: 122222. Bereikbaarheid Kruisvereniging 'Hart van Hol land'. werkgebied Rijnstreek: Leiderdorp en Zoeterwoude: Voor dringende gevallen bui ten de spreekuurlijden, tel: 01720-74951. ALGEMEEN MAATSCHAPPELIJK WERK Sociaal Psychische Hulp: voor dringende hulp buiten kantooruren, tel: 06-8212141.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16