Zoeterwoude wil bibliotheek extra geld geven in '91 Voorschotenaar wil niet 'op herhaling' Buitenschoolse opvang in lokaal Engelendaelschool BRONZEN SCHAPEN VOOR DE GOEDE HERDER WIT GRANIET MET BLAUWE RUITEN Aanleg schelpenpad leidt tot commotie in Wassenaar PAGINA 16 REGIO LEIDEN DONDERDAG 28 JUNI 1990 ZOETERWOUDE - De Stichting Kinderopvang Zoeterwoude krijgt volgend jaar voor het eerst subsidie van de gemeente en de bibliotheek wacht een extra bijdrage ten behoeve van de automa- tisering in de komende jaren. Andere Zoeterwoudse instellingen en verenigingen kunnen ongeveer evenveel subsidie verwachten als dit jaar. Dat blijkt uit het door B en W van Zoeterwoude gepre senteerde welzij nsprogramma 1991. De Stichting Kinderopvang Zoeter woude krijgt in 1991 een garantie- subsidie van 10.000 gulden. B en W verwachten overigens dat dit be drag niet uitgekeerd hoeft te wor den, omdat het door de stichting ge- Kasteel Wittenburg wacht uitbreiding WASSENAAR - Alle Wassenaarse raadsfracties gaan akkoord met de exploiteerde" kinderdagverblijf't 9 uitbreiding van kasteel De Witten burg en een uitbreiding van het par keerterrein aan de Bloemcamplaan. 7 Alleen raadslid H. Schelhaas (CDA) had gisteravond tijdens de vergade ring van de raadscommissie ruimte lijke ordening, openbare werken en milieu zijn twijfels. Hij vreest dat de verbouwing zal leiden tot extra activiteiten in het hotel/restaurant met conferentieza- - len. Volgens wethouder A. Pruijs is die vrees ongegrond en zal er geen - extra verkeersoverlast ontstaan. Waterhoentje aan de Westeindse- weg goed draait. De Stichting Kin derspeelzalen Zoeterwoude-dorp krijgt 1500 gulden minder en de Stichting Peuterspeelzaal Zoeter- woude-Rijndijk moet het 2000 gul den minder doen. De activiteiten van beide stichtingen worden goed bezocht, waardoor de bijdrage van de gemeente omlaag kan. Voor het jeugd- en jongerenwerk is in 1991 bijna 17.000 gulden be schikbaar. Dit bedrag wordt ver deeld op basis van het aantal jeugd- De nieuwbouw komt aan de oost- leden en de huisvestings-en organi- zyde van het kasteel en neemt 525 satiekosten. vierkante meter in beslag. Er komt stichting Kind van de Dijk wordt een grote zaal met een toiletgroep, Voor de eerste keer op deze manier kelder met berg- berekend, waardoor deze stichting ruimte. De aanbouw wordt niet ho nger dan vijf meter. Via een tussen- stuk wordt het nieuwe gedeelte 1991 1800 gulden ontvangt. In 1990 was dat nog 800 gulden. - De raadscommissie welzijn buigt bonden met het kasteel. Er komen zich in haar vergadering totaal 153 parkeerplaatsen, Twee jaar cel voor steekpartij Warmond DEN HAAG/WARMOND - Een in- woner van Leiderdorp is vanmor gen door de Haagse rechtbank straf met aftrek van voorarrest en rige Leidenaar die x ter beschikking stelling (TBS). Op remde. 26 september 1989 verwondde hij dag aanstaande over de voorstellen van B en W. De gemeenteraad stelt de bedragen in oktober definitief vast. ONGELUK - Een 15-jarige fietsster uit Noordwijk raakte gistermiddag om kwart voor drie licht gewond bij een ongeluk op de Lange Voort. Het meisje botste bij de kruising met de oordeeld tot twee jaar gevangenis- irislaan tegen de auto van een 33-ja- r haar reed e n Warmondse vrouw ernstig door VALPARTIJ - Een 79-jarige vrouw haar 12 messteken toe te brengen. uit Oegstgeest is de afgelopen nacht Na een onderzoek verklaarde het met een schedelbasisfractuur opge nomen in het Academisch Zieken huis in Leiden. De vrouw logeerde in een woning aan de Phia Berg houtlaan. De bejaarde dame viel van de trap en kwam ongelukkig te recht. Pieter Baancentrum de man -minderd toerekeningsvatbaar. On danks dit psychiatrisch rapport eis te officier van justitie mevrouw I.E. t Klopper drie jaar met aftrek en ter - beschikking stelling. Verzet aangetekend bij Europese Commissie VOORSCHOTEN - Voorschote- spelen. Toen Dekker de uitspraak naar R.S. Dekker wil tot het bit- van de afdeling rechtspraak uitein- tere eind doorvechten om te ?*ehjk binnen kreeg, tekende de voorkomen dat hij alsnog 'op herhaling moet. Voordat de af- sing Volgens zijn adviseur zou ie- deling rechtspraak van de Raad (iere gewone rechter de zaak terug- van State zijn beroep afwees, verwijzen naar de afdeling recht- had hij al een klacht ingediend spraak van de Raad van State of de bij de Europese Commissie eis afwijzen. Hoewel de Raad van voor de Rechten van de Mens. State onlangs korte metten maakte Deze commissie heeft de zaak met het verzet, kreeg Dekker tot nu nog niel b.h.nd.ld, 5SSSS^SSST ZOETERWOUDE - Oud-wel zijnswethouder, mevrouw H.S. Graniewski, onthulde gister avond in de nieuwbouwwijk De Goede Herder in Zoeterwoude- Rijndijk een kunstwerk. Op het pleintje waar Lindenlaan, Ei kenlaan en Kastanjelaan bij el kaar komen, staan drie bronzen schapen. De kunstdieren zijn ontworpen door de Zoeterwoud se kunstenares Gerda van de Bosch. Twee van.de drie beelden zijn geschonken door de bouwer van de recentelijk voltooide wijk. De gemeente Zoeterwoude trok 10.000 gulden uit om een extra schaap aan het bronzen duo te kunnen toevoegen, zodat nu een ram, een oude ooi en een jonge ooi in volle vacht De Goede Her der lijken toe te blaten. Kunstenares Gerda van de Bosch is gespecialiseerd in die- renfiguren. Vroeger werkte zij veel met hout, maar tegenwoor dig alleen nog maar met brons. Eerder maakte zij een beeld van een groepje eenden, dat voor multifunctioneel gebouw de Eendenkooi aan het Kooi kerspad staat. Verder staan haar werken in de gemeenten Woerden, Zutphen en Gorkum. Het grootste deel van haar werk bevindt zich in particuliere col lecties. In januari debatteerden de Zoeterwoudse raadscommissies voor financiën en welzijn over de vraag of de gemeente een bij drage zou moeten leveren aan het kunstwerk. De discussie of de groep schapen gezelschap zou moeten krijgen van een herders hond of een schapendoes werd echter al snel door 'het financiële plaatje' achterhaald, (foto Wassenaar houdt 1,5 miljoen over WASSENAAR - De Wassenaarse jaarrekening over 1989 sluit met een overschot van ruim 1,5 miljoen gul den. Door het niet uitvoeren van on derhoudswerkzaamheden aan het politiebureau heeft de gemeente vo rig jaar 50.000 gulden meer overge houden dan was gepland. Het onderhoud van het politiebu reau is uitgesteld omdat het ge bouw in 1992 wordt gerenoveerd. De 50.000 gulden blijft gereserveerd voor dit doel. De resterende 1,45 miljoen wordt gestort in fondsen voor onder meer bodemsanering en verbetering van de riolering. Stereo-set gestolen LEIDERDORP - Uit een woning aan de Coornhertdreef in Leider dorp hebben inbrekers de afgelo pen nacht een stereo-set, een video recorder en een attachékoffer mee genomen. De indringers kwamen binnen door een raam aan de ach terzijde kapot te maken. Dekker heeft een aantal jaren gele iden zijn militaire dienstplicht ver vuld. In '88 kreeg hij een oproep "voor een herhalingsoefening. Dek ker is bloemenexporteur en kon "zijn bedrijf niet zomaar enkele we cken verlaten. Met hulp van de Voor- schotense jurist J.H.Marselis, vroeg hij vrijstelling bij het ministerie van - defensie. Dekker kreeg een halfjaar 'respijt. Omdat hij bang was dat de pro- "blemen zich na zes maanden zou- den herhalen ging hij eind 1988 in beroep bij de afdeling rechtspraak van de Raad van State. Na veertien maanden, in maart 1990, werd het 1 beroep afgewezen. De voorzitter van de afdeling oordeelde dat de Raad van State geen uitspraak kon doen over een beslissing die onder de dienstplichtwet valt. Dekker werd doorverwezen naar de gewone rechter. - Inmiddels had Marselis in mei '89 namens Dekker een klacht tegen Nederland ingediend bij de Europe se Commissie voor de Rechten van de Mens. De jurist zette hierin uit een dat alle beroepsmogelijkheden in Nederland waren uitgeput. Hij beriep zich op het Europese verdrag "tot bescherming van de rechten van de mens, dat een eerlijke behande- ling van een zaak door een onafhan kelijke rechter eist. Verzet Toen hij de klacht bij de Europese Commissie indiende had Dekker al vijf maanden niets van de Raad van ^State gehoord. Hij kon onmogelijk langer wachten omdat hij anders zijn kans beroep aan te tekenen bij de Europese Commissie zou ver- Leiderdorpse initiatiefgroep begint in september LEIDERDORP - Buiten- bare basisschool De Springschans den het met de gemeente niet eens schoolse kinderonvant? is in aan de Wilddreef- Dat laatste ge- worden over de huisvesting van scnooise Kinderopvang IS in bouw komt binnenkort vrij door buitenschoolse opvang in hun ge- Leiderdorp vanaf 1 septem- een fusie van de school met de Prins bouwen, ber mogelijk in de rooms-ka- Willem Alexanderschool. tholieke Engelendaelschool Van der Voorn: "In principe gaan De Stichting Kinderopvang Lei- aan do Friralaan Dp Initia- we een Jaar draaien in de Engelen- derdorp bood in april van dit jaar aan ae JLncaiaan. ue mma- daelschool. Daarna gaan we de zaak aan om 23.000 gulden van niet-ge- tieigroep Buitenschoolse evalueren. We hopen dat er dan ook brukte subsidies af te staan aan de Opvang Leiderdorp (IBOL) meer duidelijkheid is over de plan- IBOL. Daardoor kan de buiten- opent daar een ruimte voor nen van de gemeente". schoolse opvang toch nog beginnen 20 kindprpn ner dat? De IBOL is bezifi met aan het beem zu Kinaeren per aag. het zoeken naar twee ieid(st)ers. In schooljaar. advertenties zullen Leiderdorpse De buitenschoolse opvang is be- ouders er op attent worden gemaakt doeld voor kinderen tussen 4 en 12 dat zij hun kinderen kunnen opge- jaar. Er hebben zich inmiddels 25 ven voor buitenschoolse opvang, ouders aangemeld die hun kinde- Om te voorkomen dat kinderen ren na schooltijd, op woensdagmid- straks het idee hebben dat de bui- dagen en in de vakanties willen la- tenschoolse opvang iets 'schools' ten opvangen. Een van de intiatief- heeft, zal de ruimte in de Engelen- neemsters van de IBOL, mevrouw daelschool nog enigszins worden A. van der Voorn, zegt dat er nog aangepast. Van der Voorn: "Die meer kinderen bij kunnen. ruimte moet een soort huiselijke De opvang in de Engelendael- warmte uitstralen". WASSENAAR - De aanleg van een school is overigens van tijdelijke rp_ ioorr eenvoudig schelpenpad heeft gis- aard. De gemeente is bezig met de laag teravond tot zware kritiek geleid in uitwerking van plannen voor een Tot voor kort was het onzeker of de de Wassenaarse raadscommissie multi-functioneel kindercentrum. IBOL het nieuwe schoolseizoen zou voor ruimtelijke ordening, openba- Dat zou moeten komen in een kunnen beginnen met buiten- re werken en milieu. Volgens dertig nieuw gebouw op het Kwikstaart- schoolse opvang. B en W wilden in boze huiseigenaren van de zuid plein of in het gebouw van de open- maart van dit jaar 20.000 gulden uit- oost-rand van nieuwbouwwijk We- trekken voor deze vorm van kinder- teringpark 2 heeft de gemeente opvang, maar de gemeenteraads- nooit verteld dat er een pad zou ko- fracties vonden dat bedrag te laag. men tussen sloot en tuinen leidt de Ook de IBOL deed zijn beklag over aanleg tot waardedaling van de wo- dat plan. De initiatiefnemers had- ningen. Sterker nog: wanneer be den bij de gemeente een begroting zwaarmaker Kühn van het pad had van 70.000 gulden ingediend. Een geweten, had hij zijn. woning met bezuiniging van 50.000 gulden von- 'open' raampartijen en terrassen den de IBOL en de fracties te ver nooit gekocht, gaan. De privacy zou danig worden aan- Problemen waren er ook over de getast door wandelaars, fietsers en huisvesting. In eerste instantie scheurende bromfietsers. Inslui- dacht de gemeente aan een ruimte pers zou het veel te makkelijk wor- in de openbare basisschool De Vo- den gemaakt. Schuttingen en lan- gelweid of De Springschans. Maar taarnpalen tasten volgens de be de directies van beide scholen kon- zwaarmakers het landelijke aan zicht aan; een toilet voor honden Bang poesje leidt niet tot muilkorfgebod OEGSTGEEST - Hoewel pit bulls onlangs voor een inci dent zorgden in" Oegstgeest, denkt het gemeentebestuur nog niet aan een muilkorfge bod voor dit gevreesde honde ras. Een boze en verontruste inwoonster had B en W om zo'n gebod gevraagd nadat twee pitbulls haar poesje de stuipen op het lijf hadden gejaagd. Het dier was zo geschrokken dat het bij nadering van de honden een hoge boom in vluchtte. Uren later moest de brandweer er aan te pas ko men om de poes uit haar nete lige positie te bevrijden. B en W denken dat het aanlijnge- bod - dat geldt voor alle hon den in Oegstgeest - voldoende waarborg biedt tegen exces- Één geschrokken poes zou nog geen reden zijn om op te treden. De poes dreigde niet tussen pitbull-kaken te wor den vermalen, maar is louter geschrokken van de aanwezig heid van de agressief ogende honden. Een woordvoerder van de gemeente sluit niet uit dat later alsnog wordt beslo ten tot invoering van een muil korfgebod, 'als blijkt dat hon den en /of hun eigenaren zich onvoldoende kunnen beheer- Bewoners en partijen kritiseren voorlichting Snorfietsster met lmeuzingen naar Leids ziekenhuis zou zórgen voor stank en geluids overlast. Ook maken de Wassehaarders zich zorgen over het welzijn van de toekomstige gebruikers van het pad. Door de vele bosjes, de schaar se verlichting en de nabijheid van een sloot, zou het pad gevaarlijk en vrouwonvriendelijk zijn. Een kik ker-kweekplaats dreigt te verdwij- OEGSTGEEST - Een 79-jarige snor- nen en de eventuele schadeclaims fietsster uit Oegstgeest is gistermid- moeten door burgers worden opge- dag om vier uur met kneuzingen en bracht. Om over de aanleg- en on- schaafwonden naar het Acade- derhoudskosten nog maar te zwij- misch Ziekenhuis in Leiden over- gen... Behoefte aan het pad zou er gebracht. nauwelijks zijn omdat er in de noor- De vrouw kwam ten val op het delijke wijk en de rest van de ge- fietspad langs de Rijnzichtweg ter meente genoeg wandelmogelijkhe- hoogte van de Apollolaan. Dat ge- den zijn en het pad 'kwalitatief wei- beurde na een botsing met een 76- nig zal voorstellen', jarige vrouwelijke voetganger uit r'oHrab-lz-itr Oegstgeest die op de kruising het ^GDreKKlg rode licht negeerde. Alle politieke partijen hadden kri- De voetganger kwam vanuit de tiek op de gebrekkige voorlichting OEGSTGEEST - De Haagse uitgeverij International Merchandising gaat verhuizen naar de Haarlemmer- Apollolaan. Volgens de politie over het pad en maakten stuk voor straatweg in Oegstgeest. Het bedrijf laat momenteel een hoofdvestiging bouwen langs de snelweg Den Haag- dacht de vrouw dat ze alvast het stuk een voorbehoud. De PvdA wil- Schiphol. fietspad kon oversteken om voor de de het pad direct schrappen, maar Het gebouw wórdt opgetrokken in wit graniet en krijgt blauwe ruiten. Het zal plaats bieden aan twintig tot der- autoweg te wachten op groen licht. D66 verlangt eerst een overzicht tig personeelsleden die zich dagelijks bezighouden met het ontwerpen van agenda's, schoolartikelen,fotolijsten en De vrouw had een schaafwond en van alle paden in het gebied. Alleen dergelijke. De vestiging wordt in november officieel geopend. (pr-foto) een kapotte bril. dan kan de oppositiepartij het be lang van het omstreden pad goed in schatten. WD-raadslid J. Vos benadrukte dat het van belang is met bewoners te praten vóórdat er besluiten wor den genomen: "Er moet nadrukke lijk rekening worden gehouden met de risico's die bewoners lopen met het oog op de veiligheid". Wethou der A. Pruijs (WD) gaf toe dat het pad niet was opgenomen in het be stemmingsplan en meldde dat de naar voren gebrachte argumenten serieus worden bekeken. DONDERDAG 28 JUNI Katwijk klaverjassen en jokeren bij wijkvereniging Noord/Noord- Leiden voorstelling: 'Zomerzotheid', naar Cissy van Marxveldt, door Theatergroep Imperium, 20.30 uur Micro-Theater, Oude Vest. 'Nachtclub Chez Antoine', met Brigitte Kaandorp, aanvang Leiderdorp vergadering commissie Wel zijn, aanvang 19.30 uur in het ge meentehuis. Noordwijk relatieconcerl met muzikale show door Kapel van de Koninklij ke Luchtmacht, aanvang 20.15 Noordwijkertiout open Folk Podium van The Folk Club Noordwijkerhout, van 20.30 tot 24.00 uur in Party Cen trum Unique, Leidsevaart. Oegstgeest voorlichtingsavond over be bouwing Dorpsstraat, aanvang 20.00 uur in De Roode Leeuw. Voorschoten zomeravond Kasteelconcert, Kunstkring Voorschoten, aanvang 20.30 uur in Kasteel Duivenvoor de. vergadering van de gemeente raad, aanvang 20.00 uur in het ge meentehuis. Zoeterwoude vergadering van de gemeente raad, aanvang 20.00 uur in Ons Huis, Kosterspad. VRIJDAG 29 JUNI Alphen Steva-symposium over alfabe tisering in raadszaal, 13.30 uur. afsluiting week van alfabetise ring met voorstelling door Toneel groep O.Q. in de Streekmuziek- school, aanvang 20.00 uur. soosavond Stichting Homo- sexualiteit Alphen, vanaf 20.00 uur in gebouw SHA, Prinses Marij- kestraat 71. concert door kamerkoor Canta bile in de Adventskerk, aanvang 20.15 uur. Super Swing Party in het Kas teel, aanvang 21.30 uur. Hazerswoude bridgetoernooi in het Anker, aanvang 19.45 uur. in de Zwanenburg, aanvang 21.00 orgelconcert door Nico de Raad, met werken van o.a. Bach, 20.15 uur in de Pieterskerk. voorstelling: 'Zomerzotheid', naar Cissy van Marxveldt, door Theatergroep Imperium, aanvang 20.30 uur in het Micro-Theater, Oude Vest. 'Nachtclub Chez Antoine', met o.a. Brigitte Kaandorp, vanaf 21.30 uur in het Antonius Club huis, Lange Mare. Noordwijk bridgedrive van Bridgeclub De Vuurbaak, inschrijven vanaf 19.15 uur, aanvang 20.00 uur in De j Rank, Golfbaan. Oegstgeest viering traditioneel bevrijdings feest 'Brasa Milan', Stichting Suri- I namers Leiden, vanaf 21.00 uur in i Het Witte Huis, Wilhelminapark. ZATERDAG 30 JUNI Alphen optreden Swing- en Bluesband 'Jazzercise', aanvang 22.00 uur in Katwijk muziek in het centrum door Zeedorper Muzikanten, van 1 uitvoering door de Lenteklok jes, aanvang 14.30 uur in de tent van Huize Salem.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 16