Keukenkopers opgelet: Het ei is gelegd! GOEDHART BOUWHUIS Geslaagd! I: Yloekverbod Tholen stelt weinig voor PAGINA 10 DONDERDAG 28 JUNI 1990 I Geslaagd aan Louise de Coligny te Leiden- /Leiderdorp: Mavo: S. Bahadoer, M. de Bruijn. I. Kaak, S. Schipaanboord, M. Termeulen, Y. de Wit, J. van Zaal. M. van der Laan, D. Verkolf, L. van der Valk. Havo: L. van Rhijn, S. Egas, S. Aksu, V. Sweys, P. Walop, C. van Rijn. VWO: M. van der Steen, I. Bakker, M. Blanken, F. van Kan, M. Schultz, G. Slingerland. Geslaagd aan Boerhaave College v Aan de Rijks Middelbare Tuinbouwschool in Lisse zijn geslaagd: A-afdeling: A. M. Bergman, A. Bergman, W. Boelema, G. van Egmond, R. Francken, A. Gunderson, B. van Haaster, J. van der Nagel, M. Warmerdam, A. van Went, B. Braun, L. Huysdens, M. Baars, W. van den Berg, M. de Boer, S. Clemens, C. van Dijk, M. Duivenvoor den. D. Frijlink, J. Geerlings, E. van Gerven, J. Lamboo. H. Schaefer, H. van Steijn, E. van der Waard, E. Warmerdam, W. Zwanenburg. B-afdeling: J. van den Berg. S. Clement. R. Damen. S. van Duijn, R. Ruigrok, R. van Soe- ren. W. Verschoor, R. de Vries, P. Weijers, W. Zandwijk, P. van Ruiten. Voor VWO: M. Aardema, G. Prang-Alt, P. Baak. M. Backx, N. Bak, Y. Bartlema, I. Bekker, A. van den Beid, F. van Berckel, A. de Boer, A. Boers, A. van den Boogaard, P. Born, H. van den Bos, R. Bos, G. Bosveld, R. Bout, A. Bouw, E. Braakman, N. de Brabander, M. Brouwer, W. Zwart-Bruijn, G. Brussee, M. Butselaar, G. van Daalen, J. van Dam, A. Degenaars, A. Dessing, N. Devilee, Bon van Diemen, J. Doel man, B. Dordregter, H. Drop, T. van Duijvenbo- de, J. Duijndam, A. van Eijk, S. van der Eist, P. Engels, K. v.d. Flier, Ferdinand. J. Frima, D. Geel, C. van der Geest, M. Gehner. L. Gerrit sen. C. Goedhart, Y. Belt-Gordijn, C. van Sluis- Van der Graaf, M. van Griethuizen, P. Grimber gen. J. Groen, C. Groeneveld, N. Birch-Groot- veld, A. Gruyters. A. Guijt. W. Guldenaar. H. Haanraadts, S. Habermehl, I. Han, J. van Har ten, D. Lucardie-Hoek, C. Hegge, E. Niers man-Homberg, J. Honsbeek, H. Smit-Hout stra, I. v.d. Meulen-Houwen, N. Huiberts, A. de Jong, E. de Jong, F. de Bruin-Joosting, R. Ka merbeek, C. Kampschuur, E. Kasten, M. Kat, E. Katerberg, I. Kei|zer, Y. Kerkhof, J. Kerkhof, J. van Kesteren, H. Vink-Klarenbeek, A. de Kleer, P. Klein. R. Klein, J. v.d. Boon-Knoppert, E. Koelemij, D. Korenhoff, D. v.d. Kroef, W. Kurpershoek, I. Kwestro, C. Labee, A. Labree, A. Levendig, P. van Leynsele, H. van Loon, F. de Lorme van Rossem, M. Lumas, A. Luttik, Geenjaar-Meijvogel, E. Möller, M. Muurling, A. Beekman-Nagtegaal, P. Nagtegeller, N. Ne- J. Nulkes, E. van den Oever, E. Oomes. B. Ort, J. Lounk-Oudshoorn, W. Ouwehand, H. Paper- lard, J. Parlevliet, W. Parlevliet, F. Pellegrom, M. Pulleman, C. Kooloor-van Putten, E. der Putten, K. Reyneker, J. van Hilten v.d. Put ten, R. Rijgerberg, M. van Rijn, I. Opschoor- Rinck, L. Romeijn, M. Rijgrok, R. de Ruiter, M. Schakenbos, P. Schoof. M. Servaas, L. Herbst-Slob, U. Smeele, C. Smit. D. Smit, D. Sneep. M. Star, S. van der Steeg. K. Theunisz, T. Tilroe, A. Tjandra, M. Oudshoorn-Tomeij, P. van der Valk. W. Veekman, R. van Velden, M. van Diemen-Vente, W. Verboom, J. Hollebeek- Verdoold, L. Verdun, C. Lommers-Verlaan, G. Verlaan, M. Davidson-Vink, P. Visser, T. Steegers-Visser, S. de Rijk Vonck, P. Voor ham, M. Voorhoorst, T. de Vries, J. Brouwer- Vrugt, M. Wagenvoort, S. Walbeek, C. Weber, C. Errens-Van Weezei, M. Weghorst, K. Wel vaart, F. Wesseling, O. den Harte-Weterings, M. de Wilde, A. v.d. Pluijm-de Wit, B. van Woerkom, C. Sloots-Wuisman, H. Stuifbergen- Zonneveld, A. Zwanenburg, C. Eppink, J. Evert, A. Vreeken. Voor Havo: N. Aben, G. Akkerhuis. C. Augus tus, C. Benjamins, M. Akkerman-Bijleveld, P. Blansjaar, E. Boertje, L. Cengiz, A. Clemens, L. Coppieters, A. Damme, E. Eisen, D. van Es sen, J. Fietje, K. Fikenscher, W. Gaijkema, A. Geerlings, J. Grondelle, S. de Groot, M. de Haas, A. Hoffmans, P. Hogenwoning, C. Hoog- eboom, G. Jansen, A. de Jong, C. Joosten, A. Juffermans, M. Kapaan, J. Keulen, L. van der Klein, J. Knijf, J. Knoop. J. Meijer-van Kol, C. Komentas, B. Koning, M. Kortselius, A. Kraan, C. v.d. Jagt-Lavrijsen, C. Broers-Van Leeu wen, W. Ligtvoet, E. Louwe, E. van der Made. M. de Man, N. van der Meer, S. Tsujimaku-Mid- delbergh, M. Booij-Mol, P. Mol. R. van Mont- fort, B. Mooijekind, A. van Oosten, L. Paarde- koper, M. Pelle, F. Poort, E. Remmerswaal, W. de Ridder, I. Schipper, T. v.d. Sloot, A. Star, K. Stone, C. Straman, R. Stroethoff, A. van der Tang, Y. Uithol. B. Moll-Van der Veen, E. van Veen, M. Veenendaal, J. Veeren. C. Venetién. M. van Diemen-Vente. C. Lommers-Verlaan, W. Volmer, M. Vos. C. Weber, D. Wieringa, N. Aan de R.K. IVO "Duinzigt" in Oegstgeest zijn geslaagd voor mavo: N. Appelo, C. Claasen, E. Houtenbos, M. de Koning, P. Langezaal, O. Michiels van Kesse- nich, B. Salman, B. v.d. Steenhoven. LEIDEN - Geslaagd aan BTS C: Sweris te Lei- M. Arab, M. Belghanou, C. Brussee, J. Hooger- vorst, R. Klarenbeek, E. v.d. Mey, A. Schaap, D. Stouten, J. van Bijlert, D. van Eygen, L. Groes, D. Mark, J. Weeda, K. Bavelaar, M; Neuteboom, M. Nijhuis, R. Verhaar, M. Wes- sing, R. Bremmer, F. Hamham, A. Leliveld, M. Lens, M. Pols, M. de la Rie, M. van Rossum, R. Ernst, M. Marks, I. v.d. Voort, J. de Water. ALPHEN AAN DEN RUN - Aan het Ashram College slaagden: LTS: M. Bes, K. Boegheim, E. Brokx, L. van Dijk, R. Fase. R. Guanilo de Jonge, C. Güler, M. Klein, R. Meerkerk, M. Meiman, G. Oude Kempers, F. Postmaa, J. van de Schilden, R. Struyve, R. van der Ven, J. Wies. MAVO: J. Ammerlaan, M. Arzbach, P. Baane, B. Bakker, M. Beekelaar, A. Biesheuvel, S. Blij- leven, J. Boere, M. Booij, C. Borgia, M. te Bos, W. van Breda, A. Broer, R. Brokking, R. Buiten hek, G. Caspers, N. Coesel, J. Collewijn, A. van Delden, S. Dijkman. M. Dingemanse, M. van Dongen. A. Duijn, A. van Ede, E. Egberts. A. van Eunen, M. Gerber, J. Groen. P. Gunst, G. de Haas, A. Harsveld, R. van Harten, M. van der Heiden, P. Hennik, D. Herrewijn, E. Hol- stein, I. Hommega, S. Honcoop, M. Hoogvliet, S. van Houten, S. Houtman, L. Joha, W. Kientz, H. Kleinhesselink, D. Kloppenborg, A. Koeleman, P. Koelewijn, A. Kolsteren. B. Ko mentas, K. Kooij, F. Kon/er. R. Kuit, T. van der Kwaak, R. Kwakkenbos, H. van der Laan, W. van der Laan, R. Lagerweij. S. Lageweg, S. van der Leede, J. van Leeuwen, R. van Leeu wen, R. Lefijnse, B. van Lierop, A. Luijendijk, H. van Manen, M. van der Meulen, W. van Mil, M. Moraal, R. Mulders, F. Nederhof, E. Nieuwen- huis, B. Nieuwesteeg, G. Nijhof, L. Oppedijk, E. Paats, J. Peetom, F. Pool, C. Pols, R. Ramlal, D. Renaud, M. Rienstra, K. Riethof, R. van Rijn, N. Rijsdam, J. Rodenburg, M. Romijn, A. Roos, M. Sanne, S. van Schagen, C. Schaling, H. Schreuder, L. Schurink, A. Schutte, R. van der Schuur, B. Seijsener, M. Senne, D. Sirre, P. Slagter, N. Slappendel, E. Smit, B. Smits, L. Sonders, I. Springvloed, M. van der Star, A. Sweers, M. Teeuw, Vanessa Tekelenburg, W. Timmers, M. van der Torre, E. Touw, B. Trijze- laar, E. Veen, J. van der Veen Meerstadt, X. ter Veen, Z. ter Veen, R. Veldhuizen, J. Verhoeff, C. Verkade, S. Vermeulen, M. Verweij, C. Vink, A. van Vliet, B. van Vliet, L. van Vliet, J. Wens- veen, B. van Wetten, F. Sieringa, R. Wijnstra, V. Winkelaar. J. de Wit, S. Zuidema. HAVO: E. Akerboom. R. van Amsterdam, L. Arents, M. Aslaner, B. Bakker, I. Batelaan, R. Boddendijk, I. Boere. W. Boing, B. Bok, A. Bol le. T. Boonekamp, H. Booy, A. Boukens, P. Ginneken, P. de Graaf, E. Groenheiden, S. Gründemann, D. van Voss, M. Hoogervorst, M. Hooijer, M. van Houten, R. Jansen, N. Kalsho- ven, M. van Koert, P. Kollmann, R. Koornstra, S. van Loon, G. Lucassen, D. van der Meer, M. van der Meer. B. Moelee, M. Natte, B. van Nunen, P. van Oordt, R. Paul, M. van Pesch, J. Pieterse, S. Ritchi, M. Saurens, M. Slegten- horst, R. van der Slik, M. Stoelinga, R. Stol, P. Stomp, N. Tromp, M. Verberg, M. Stoelinga, R. Stol, P. Stomp, N. Tromp, M. Verberg, K. de Wit, P. Zeeman. VWO: H. Blijleven, M. Boermans, P. Boers, S. van Boheemen, E. van Caem, S. van Ede, S. van Geene, M. Houdijk, P. van Kleef, D. Koel man, E. Maas. R. Meertens, E. Minneboo. Netten, S. Nijwening, E. Oltmans, K. Oostind- jer. G. Peetoom. S. Rijsdam, G. Smits, F. Son ders, L. Spoor, M. Stevense, J. Veldhuizen, G. Vico Staudt, J. van Vuuren, B. Wortman. Bioscoopkaarten voor geslaagden Elke dag trekken we - geheel wille keurig - drie namen van geslaagden. Zij krijgen van het Leidsch/Alphens Dagblad een bioscoopbon voor twee personen aangeboden. De winnaars mogen zelf uitmaken welke film zij bezoeken, De gelukkigen moeten zo spoedig mogelijk naar Antoinette van Kleeft bellen (071) 161326. Zij neemt het adres op en zorgt ervoor dat de bioscoopbon op het juiste adres belandt. De winnaars van vandaag zijn: E. Warmerdam (RMT), Lv. Rhijn (Loui se de Goligrty) en J. Groen (Ashram College). In alle bescheidenheid mogen we constateren dat het een "gouden ei" is geworden. De kompleet verbouwde showroom van Goedhart Bouwhuis is geopend en mag voor deze omgeving werkelijk uniek genoemd worden. Zonder twijfel vindt u hier de fraaiste en modernste kollektie keukens van Nederland. Stuk voor stuk model len waarin de laatste trends en de mo dernste ontwikkelingen zijn verwerkt. Wie by de tyd is, gaat by Goedhart Bouwhuis kyken Goedhart Bouwhuis is al jaren hét gerenommeerde keukenadres voor Alphen en omstreken. Een showroom vol keukenideeën, vakkundig advies en prima service. Goedhart Bouwhuis zorgt voor jaren onbekommerd keukenplezier. SieMatic Goedhart Bouwhuis is de grootste SieMatic-dealer van Nederland. O.a. de SieMatic keukens worden op grootse wijze gepresenteerd. Wees er als de kippen bij Ter gefegenheid van de opening van onze vernieuwde showroom is het zaterdag 30 juni feest. Dan loont een bezoek zich extra. Goedhart Bouwhuis laat u ter gelegenheid van deze^ opening graag een graantje meepikken. Een "ei"-gentijds aardigheidje om bij de tijd te blijven. U bent van harte welkom! Hoorn 126a,Alphen a/d Rijn. Tel. 0172O-22ÏOO Openingslijden: 8.30-12.30 uur en 13.30-17.30 uur. Vrijdag lot 21.00 uur. Zaterdag 10.OO 16.00 uur. SINT-MAARTENSDIJK (GPD) - Het besluit tot een vloekverbod in de gemeenteraad van het Zeeuwse Tholen heeft geen schijn van kans. Gedeputeerde Staten zullen het vloekverbod zeer waarschijnlijk ter vernietiging voordragen bij de mi nister. Dit zegt R. Koper, hoofd van de afdeling algemene juridische za ken bij de provincie. Volgens Koper is het besluit van Tholen in strijd met artikel 7 van de Grondwet waarin de vrijheid van meningsuiting wordt geregeld. Ko per: "Dat is een groot goed dat nie mand aangetast wil zien. Gemeen ten kunnen van alles regelen in hun Algemene Politie Verordeningen, maar nooit wanneer de wet anders bepaalt. Een wet heeft altijd meer kracht dan een verorderning. Nog niet zo lang geleden werd de Thool se buurgemeente Sint-Philipsland door de provincie teruggefloten, omdat die het vloekverbod in de APV wilde handhaven. De reden dat de fracties van SGP, RPF/GPV en CDA in de gemeente raad van Tholen toch het vloekver- - bod hebben willen handhaven, is gelegen in de jurisprudentie. De ge meente Nunspeet heeft onlangs van de staatssecretaris te horen gekre gen dat een dergelijke bepaling is toegestaan. Nunspeet maakte bij het vloekverbod een uitzondering voor de vloekers uit die zich kunnen beroepen op artikel zeven van de Grondwet. Precies dezelfde con structie heeft ook de gemeenteraad van Tholen gekozen. In de praktijk ontstaat nu een merkwaardige situatie. Mensen die vloeken om de uiting van bepaalde gevoelens kracht bij te zetten of een overtuiging met enkele krachtter men verbaal willen maken, kunnen I in Tholen hun gang gaan. Alleen wie zonder context of aanleiding een grote knoop weggeeft, zou vol gens de Thoolse verordening straf baar zijn. Daarbij blijft het nog de vraag of een dergelijke vloek niet kan worden gezien als de korte, maar krachtige, uitdrukking van een gevoelen of overtuiging. Het moet wel heel raar lopen wil er in Tholen een krachtterm vallen die buiten artikel 7 en binnen de verordening valt. En dan nog kan de gemeente niets doen. Welismaar mogen gemeenten datgene in hun APV opnemen wat niet strijdig is met de wet; de sterke arm erachter aan sturen mag niet. Tholen kan bij voorbeeld geen agenten laten pa trouilleren langs plaatsen met een hoog 'vloekrisico' of by 'vloekge- voelige' evenementen. En zou een wetshandhaver bij toeval tegen zo'n zeldzame, niet door de Grondwet gedekte, vloek aanlopen, dan kan hij helemaal niets doen. De Vries geeft tot oktober tijd wao-alternatief DEN HAAG (ANP) - Minister De Vries (sociale zaken) geeft de socia le partners tot 1 oktober van dit jaar de tijd om met hem te overleggen over een alternatief voor het indam men van de toestroom tot de ar beidsongeschiktheid. Als er tegen die tijd geen gedegen plan ligt, gaan adviesaanvragen de deur uit naar de Sociale Verzeke ringsraad en de Sociaal-Economi sche Raad over twee bestuursmaat regelen om bedrijfsleven, overheid en semi-overheid een verplicht per centage gedeeltelijk arbeidsonge schikte werknemers op te leggen. Dat bleek woensdag in de Tweede Kamer tijdens een ingelast monde ling overleg met de bewindslieden van sociale zaken over de arbeids ongeschiktheid. WD en PvdA verweten de be windslieden daar dat onvoldoende creativiteit en daadkracht aan de dag leggen om in te springen op de voorstellen van de werkgevers in het Voorjaarsoverleg. B. Middel (PvdA) signaleerde positieve aspec ten aan het voorstel van de werkge vers om het werkgevers moeilijker te maken partieel arbeidsonge schikte werknemers de wao in te sluizen. Ziekteverzuim Staatssecretaris Ter Veld raamt dat er op zijn vroegst pas volgende zo mer sprake kan zijn van invoering van differentiatie van de ziektewet premies per bedrijf (hoog verzuim ten opzichte van de bedrijfstak, ho gere premie) en van een bonus-ma lussysteem, waarbij de werkgever die een gehandicapte in dienst ne men wordt beloond en voor elke werknemer die de wao wordt inge stuurd een boete volgt. Zij overweegt om de registratie van het percentage gehandicapten per bedrijf los te koppelen van het opleggen van verplichte 'quota' ge handicapten. Verplichte registratie kan dan wel doorgaan zonder ge lijktijdige quotumverplichting. Overigens moet die registratie dan wel controleerbaar zijn. De staatsse cretaris zei niets te voelen voor pro blemen die vergelijkbaar zijn met die van de AID-inspecteurs van mi nister Braks. Verder bekijkt zij of artikel 30 van de Ziektewet in de praktijk kan worden toegepast. Krachtens dat artikel kan volgens een werkgever die niet meewerkt aan het zoeken van passend werk voor een zieke werknemer worden verplicht het loon tijdens de ziekte door te beta len. In de praktijk wordt daarvan tot dusver geen gebruik gemaakt.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 10