Aanhoudingen in fraudezaak van drie ton Kosten gevelisolatie Valeriusstraat lager 'Het is misgegaan toen ik in bad zat Vissers bestraft voor illegaal aanlanden vis WOENSDAG 27 JUNI 1990 LEIDEN/REGIO LEIDEN - Woningbouwvereni ging Ons Doel is bereid de bewo ners van de Valeriusstraat en om geving minder te berekenen voor de gevelisolatie van hun wonin gen. In een nog niet openbaar voor stel van de woningbouwvereni ging wordt gesproken over een maandbijdrage van 7,50 voor de flats en 8,50 voor de huizen. Dit was respectievelijk 12,50 en 13,50 gulden. Deze bedragen komen uit een concept-enquête die Ons Doel graag in de buurt wil ver spreiden. Aan de hand van de uit slag van deze peiling wordt beslo ten of al dan niet gevelisolatie wordt toegepast. De enquête is het afgelopen weekeinde voorgelegd aan de be wonerscommissie. Die kan zich er totaal niet in vinden. De in houd van de begeleidende brief is volgens woordvoerder C. van Vel- zen niet erg duidelijk. "We zullen dat ook meedelen aan Ons Doel. Indien de inhoud niet verandert, gaan we met een eigen opiniepei- De enquête is een uitvloeisel van een vergadering die eind mei werd gehouden over de kwestie van de gevelisolatie. Om een ein de te maken aan de disccussie over dit onderwerp gaven de be woners hun fiat aan een peiling waarvan de uitslag bindend is voor alle partijen. Volgens de bewonerscommis sie moet in de enquête de vraag worden gesteld of de huurders ge velisolatie willen en hoeveel ze er eventueel voor willen betalen. Het is de bedoeling dat de uitslag nog voor de zomervakantie be kend is. Verscheidene deskundigen hebben uitgesproken dat de ge velisolatie absoluut noodzakelijk is indien groot onderhoud wordt uitgevoerd. Doordat minder tocht doordringt in de woningen, neemt de natuurlijke verdamping af. Als gevolg hiervan hoopt het vocht zich op en vormt plekken op binnenmuren. Volgens deskundigen van de Stichting Welzijn hoeven de huurders daarom geen cent te be talen voor de isolatie. "Die moet worden uitgevoerd om proble men te voorkomen en valt dus niet onder geriefsverbetering". Ons Doel heeft zich tot nu toe op het standpunt gesteld dat de bewoners een deel van de kosten in ieder geval wel zelf moeten be talen. Hierbij werd ook gewezen op de te verwachten besparing op de stookkosten. De woningvereniging is nu be reid te bewoners vijf gulden per maand minder te laten betalen. Dit moeten volgens Ons Doel worden gezien als een laatste te gemoetkoming aan de 120 huur ders van de woningen aan de Va leriusstraat, Richard Holstraat, Van Blankenburgstraat, Obrechtstraat en Sweelincklaan. De handreiking kost Ons Doel on geveer een ton. Beenbreuk voor Valkenburger na aanrijding VALKENBURG - Een 14-jarige jongen uit Valkenburg heeft giste ren een dubbele rechter-beenbreuk opgelopen bij een ongeval in zijn l woonplaats. De knaap was aan het i spelen in de Marinus Poststraat en liep volgens de politie zonder uit te I kijken de straat op. Daarbij werd hij 1 aangereden door een personenauto, die werd bestuurd door een 21-jari- ge vrouw uit het Rijndorp. De jon gen is overgebracht naar een zie kenhuis in Leiden. LEIDEN - Rechercheurs van de Gemeentelijke Socia le Dienst hebben gisteren in samenwerking met de poli tie twee Leidenaars aange houden op verdenking van een fraudezaak waarmee ruim 330.000 gulden is ge moeid. Een van de arrestanten, een 38-jari- ge vrouw, heeft twaalf jaar ten on rechte een bijstandsuitkering en huursubsidie gehad. Aan uitkerin gen ontving ze in die tijd een slordi ge 3 ton, aan huursubsidie streek ze ten onrechte 40.000 gulden op. Dit was mogelijk doordat ze verzweeg dat ze samenwoonde met een 38-ja- rige man. De zaak kwam aan het rollen na dat deze man een premie aanvroeg voor een door hem gekochte wo ning in Leiderdorp. Bij verwerking op het ministerie van vrom bleek ambtenaren dat hij niet op een door hem vertrekt adres in het Brabantse Putte woonde, maar sinds 1975 aan de Agaatlaan samenleeft met de gis teren gearresteerde vrouw. De vrouw wordt valsheid in ge schrifte en oplichting ten laste ge legd. Haar vriend is aangehouden inzake medeplichtigheid en vals heid in geschrifte omdat hij onder valse voorwendselen een premie aanvroeg voor een woning die niet door hem werd bewoond. Voorts maakt de politie nog pro ces-verbaal op omdat bij huiszoe king een gaspistool is gevonden met ruim 50 patronen. De verdachten hebben een volle dige bekentenis afgelegd en zijn in afwachting van berechting heenge zonden. Celstraf voor vrouw die sociale LEIDEN Er is een begin gemaakt met de aanleg van extra rijstroken voor het verkeer dat het Kanaal park in- en uitrijdt. De invoegstroken zijn nodig om dat op de Kanaalweg geregeld gevaarlijke verkeerssi tuaties ontstaan, aldus W. van der Hoeven van de ge meentelijke directie grondzaken. Door de reconstructie moeten lindebomen worden verplaatst. i dat bete- dienst oplichtte De KanaalweS een provinciale weg kent dat er een maximumsnelheid geldt van 80 kilome ter per uur. "In de loop der jaren is de intensiteit van het verkeer enorm toegenomen vanwege de groei van het aantal kantoren. Er slaan zoveel auto's af dat er aparte stroken nodig zijn", verklaart Van der Hoeven. De kosten worden grotendeels betaald door de provin cie. De gemeente draagt twee ton bij. Volgens Van der Hoeven worden ook stroken aangelegd bij de Lorentz- kade. DEN HAAG/KATWIJK - De Katwijkse reders Nicor bv en Rosemarie bv zijn dinsdag door de economische politierechter, I. de Vries, veroordeeld tot res pectievelijk 15.000 en 10.000 gulden boete wegens aanlan den van te veel gevangen schol. Dat zou in 1988 zijn gebeurd. De rechter achtte niet bewezen dat schepen van de bv's hebben ge vist met te lange boomkorren. De rechter wilde nog geen uit spraak doen over het te grote aantal zeedagen, totdat zij over meer informatie beschikte. In de boomkorrenzaak volgde de rechter het verweer van de bestuur der van de twee bv's. Het verweer van de reder was dat de Algemene Celstraf wegens ontucht DEN HAAG/LEIDEN - Een 44-ja- rige Leidenaar is gisteren door de Haagse rechtbank veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Veertien dagen ge leden was tegen de man was wegens verkrachting en ontucht van twee dochters 2,5 jaar celstraf geëist. Burgerlijke Stand LEIDEN - Geboren: Francina Klazina Elisa beth dv. F. Schoneveld en C.E. Kromhout, Ar thur zv. F.J. Nieuwland en M.E.N. Tekenbroek, Anouk dv. J.P. Mulder en M.A.M. Ebbers, Kelly dv. J.M. van den Berg en B. Högemann, Ennio zv. J. Bontje en N.Y.D. Hartevelt, Arentje dv. W.J. van Dui|n en F.D. Ouwehand, Linda dv. M.A. van den Boogaart en J.W. Guijt, Fleur Femke dv. D.J. Ostergo en K.M. van Noort, Aderieke Theresia dv. H.W.J.M. de Jong en J.J.A.L. Klemmann, Hajardv. M. Hamidane en Y. Mrhari, Kamal zv. A. Belkerma en A. Karim, Robin Theodora Agnes dv. R.R.M. Groenewe- gen en T.M. van den Eijnden, Angelique Linda Natasja dv. P. Siera en H.M. Tijssen, Sa- mantha Barbara dv. P.A. van Kester en A.G- .W.M. van Holsteijn. Chantal Johanna dv. P.A. van Kester en A.G.W.M. van Holsteijn, Cindy Adriana dv. P.A. van Kester en A.G.W.M. van Holsteijn, Mariska Margaretha dv. G.F. Haas noot en A.J. Jollie, Daan zv. J. Biesterbos en L. Mank, Joyce dv. J.L.W. Nederstigt en D.T. Bakker, Roxane dv. DJ. de Graaf en K. van der Plas, Valentijn Alexander Joost zv. J.M. Taillie en J.J. Boot, Julia Jessye dv. G.J. Oost- indie en I.V.M. Koulen, Esther Johanna Wilhel- mina dv. R.J.A.M. Altena en M.J. de Mooij, Le- endert Krijn zv. H. Kasius en T.H. van der Plas, Angela dv. V. Stamenova, Thomas Petrus Ja cobus zv. C.J.M. van Vliet en M.C.A. van der Wiel, Janna Eliza dv. K. van Bolhuis en J.E. Protzman, Mylenne Tamara Lisa dv. R. Hama ker en M.M. Ótgaar, Nicolas Gerrit Kenneth zv. G.H. van Beest en G.B. Byrne, Michella Maria Johanna dv. P.J. Kralt en H.J. van Duijn, Da- miën zv. A.L. de Bruijn en S. Sotthewes, Cor nells Pieter Nicolaas zv. N.P. Driebergen en H.W.A van Rijs, Roosje Nur dv. D.N. Basri en D.W. Soeratmo, Bianca Klaziena Wilhelmina dv. C.A. de Bruijn en M. Hoogenboom, Stepha nie dv. P.H. Portier en I. Osman, Anneleen Ma ria dv. W.C.M. Smit en C.B. Fransen, Martijn Ruben zv. R.F. Leopardi en C.G.W. Smit, Priyadarshni Samvedena dv. P. Ramkisoen en S. Changoer, Annick Veerle dv. J. Verbaas en P.B. Hogers, Florine Roselinde dv. J.R.J. War- tenberg en M.T.P. Roman, Mark Maarten zv. J.M. Vreeburg en W.F.H. Brandsma, Anouk Elise dv. J.M. Dix en P.M.C. Weijnschenk, Sjarmaine Lisette dv. G. Gorree en P.J.M. van de Groep, Mike Joey zv. W.A. Bunnig en E.H. van der Zee, Trijntje Hendrika Adriana dv. C.A. van Klaveren en T.H. Scheepmaker, Giovanni zv. E.W.H. Koelink en K. Verver, Anne Esther dv. G. Huisman en M.A. de Vries, Maarten Leon zv. G.J.M. Versluijs en M.J. van Wijk, Jel- le Roelof zv. G.J.M. Versluijs en M.J. van Wijk, Marjolein Ouirina Maria Elisabeth dv. E.Q.M. Smits van Oyen en A.J. van der Wijngaard, Jet Querin? dv. A.H.B.M. Aartman en A.J.M. Heemskerk, Anne Elizabeth dv. A. van Duij- venoorde en M. Schoenaers, Gino zv. E.J.E Bruil, Fedenco zv. K.J. Waterman en E. Grifo- ni, Cherame Jessica dv. R.C. Kooi en E. van der Krogt. LEIDEN - Gehuwd: P Salomons en M.A. de Vries. H. Köroglu en J.G.E. van Eden, L.E.J. Vleesenbeek en M van den Hoogen, H. van Rijn en N Levarht, J.C. de Jager en H.P. Dise- raad. L.S.M. Mooren en K.A. Schenkeveld, S.A. Springer en H.E. Arbouw, M.W. van Nijn- anten en J.l. Kiewiet de Jonge, D.A. Wijnans en J.M. Bos, J.W. Blikman en L.A.C. van Koert, H. Kuipers en A. van der Biezen, H. Stavleu en J.M. Turk, M.J.X. Vilé en J.M.G.M. van Kem pen, R. Bommelé en M. de Bruin. LEIDEN - Overleden: A. de Wilt (1894) geh. gew. met E.J. de Geus, A.H. Günther (1930) man, N. Ajgou (1970) man, L. den Hartog (1909) geh. gew. met C.K. de Bruin, S.T. Meu- lendijk (1941) echtgenote van M. de Meij, E.C. van der Kruk (1903) geh. gew. met A. de Vos, G. van Vliet (1916) man, M. Hoogervorst (1908) geh gew. met J. van Rossenberg, J. Siera (1895) geh. gew. met A. Glasbergen, J.M. Bik (1907) geh. gew. met J.K. Muller, D. Homminga (1917) man, G.A. van Kints (1925) man, A.G.A. de Vrind (1902) man, H. Otgaar (1903) geh. gew. met D.H. Wijnnobel, M.H. Hensbroek (1949) echtgenote van H.J. Mink, J.L.E. Bantje (1964) vrouw, P.J. Hoogervorst (1930) man. A.J. van der Gugten (1914) vrouw, E. Wijnhout (1907) vrouw, M. Neuteboom (1907) geh. gew. met H. Bij, A. van Hemert (1936) man, H. Kooij (1896) geh. gew. met W. Hofstra, C.A.D. Lens (1907) echtgenote van A.P. Wallaard, B.A.M. de Jong (1955) echtge note van A.J. Hesselink, D.J. Boef (1912) man, C.M.K. Heinen (1945) man, C.C. Berg (1900) man, P. Storm (1905) geh. gew. met J. Pijl. DEN HAAG/LEIDEN - De recht bank in Den Haag veroordeelde gis teren een 33-jarige Leidse tot zes maanden cel, waarvan twee voor waardelijk, omdat zij vier jaar lang aan de sociale dienst verzweeg dat zij samenwoonde met een vriend. De vrouw wist bovendien dat die vriend rommelde met uitkeringen in andere gemeenten. De dienst rekende uit dat hij op die manier vanaf 1983 tot en met 1987 voor 130.000 gulden benadeeld zou zijn. De bijstandsmoeder legde de rechtbank tijdens de zitting van twee weken geleden uit dat zij nooit had geweten strafbaar te zijn. Haar vriend zou al het geld hebben opge maakt aan gokken en een dure mer- cedes. Zijzelf zou nooit een cent van haar partner hebben gekregen, on danks dat deze bij haar inwoonde en 's avonds zijn benen onder de eettafel schoof. De rechtbank achtte de oplich ting echter bewezen en vond on voorwaardelijke celstraf op zijn plaats. De officier van justitie had twaalf maanden gevangenisstraf, vier voorwaardelijk geëist. Jaar celstaf gëeist tegen Leidenaar wegens incest )EN HAAG/LEIDEN - Teeen een wel geloof aan de beweringen van Vervolepns kwam hpt innuprp DEN HAAG/LEIDEN - Tegen 42-jarige Leidenaar is achttien maanden gevangenisstraf geëist waarvan zes maanden voorwaarde lijk. De man is ten laste gelegd dat hij in de periode '81 tot '84 bij een nichtje, toen tussen de 8 en 11 jaar oud was, seksuele handelingen heeft gepleegd. In de periode '84 tot '88 heeft hij dat gedaan met het jon gere zusje die bij de eerste keer 7 jaar was, zo luidde de aankacht. De verdachte ontkende niet dat hij seksueel contact met de minder jarige meisjes had gehad, maar wil de daarbij aantekenen dat verkla ringen gedaan door de meisjes niet klopten. Orale seks was nooit voor gekomen, zo zei de man. "Van die verklaring begrijp ik niets. Dat kind liegt". Officier van justitie Van Eek dacht daar anders over en hechtte wel geloof aan de beweringen het jongste zusje. "De verklaringen zijn zo consequent en gelijkluidend dat ze dat niet gelogen kan hebben". Ook geloofde Van Eek niet dat de verdachte bij het oudere zusje slechts met de kleren aan contact had gehad. "De geestelijke schade die bij het meisje is veroorzaakt is zo ingrijpend, dat het niet bij wat gefrommel over de kleren kan zijn gebleven". De verdachte en zijn inmiddels overleden vrouw kregen in de weekeinden regelmatig hun nichtje te logeren. In '84 kwam uit dat de verdachte seksueel contact had met de dochter van zijn schoonzus. De ouders van het nichtje riepen de verdachte hierover ter verantwoor ding. Het geschil werd echter wel uitgesproken, zonder dat hiermee naar de politie werd gestapt. Vervolgens kwam het jongere zusje logeren bij het echtpaar dat bewust kinderloos wilde blijven. "Het is misgegaan toen ik in bad zat en zij spontaan bij mij kwam zit ten", zei de verdachte. Daarna zijn de seksuele handelingen regelmatig herhaald, volgens het meisje bijna elk weekeinde dat ze daar kwam lo geren. De officier rekende de daden van de verdachte aan wie de zorg van de kinderen was toevertrouwd, zwaar aan. De handelingen waren veelvul dig en vergaand, meende Van Eek. Dat de verdachte na een herkansing wederom in de fout ging met het jongere zusje noemde de officier 'zeer grof. "Het heeft diep ingegre pen' in de levenssfeer van de slacht offers. Het gezin is hierdoor in diepe ontreddering geraakt", zo zei hij. Raadsvrouw Van Mourik meende dat er wel degelijk gronden zijn om aan de verklaringen van de meisjes te twijfelen. "Alleen de eerste ver klaring geeft een getrouw beeld van de gebeurtenissen. De uitspraken die het 11-jarig meisje heeft gedaan komen mij vreemd voor. Het lijkt alsof ze dan al beïnvloed was door suggestieve vragen van ouders en politie". Daarnaast wees de raadsvrouw op de schade die haar cliënt was toe gebracht door de familie. Deze had den volgens haar het krantebericht gekopieerd en met naam van de ver dachte erop in de buurt verspreid. Daarnaast waren de werkgever en moeder van de verdachte opgebeld door familie en een goede kennis en over de zaken ingelicht. De rechtbank doet 10 juli uit spraak. REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 Prijswinnaar Leidenaar Frans Leliveld is deze week, met een vertraging van ruim een half jaar, toch nog eige naar geworden van een spiksplin ternieuwe Ford Escort. Hij won in november vorig jaar een slordige 28.000 gulden aan prijzen, waar onder de auto, bij het Rad van Fortuin. Dit spellletjesprogram- ma, gepresenteerd door Hans van de Togt, wordt momenteel uitge zonden door het commerciële Ve- ronique. Het programma werd aanvan kelijk opgenomen voor het nooit aan uitzenden toegekomen TV10. Toen deze zender ter ziele ging kon de Leidenaar naar zijn prij zen fluiten. De spullen zouden na melijk pas worden afgeleverd als het programma op televisie was geweest. Onder die voorwaarden leverden de bedrijven de prijzen. Omdat het programma niet werd uitgezonden was Frans Leliveld. in het dagelijks leven als verple ger werkzaam bij het Academisch Ziekenhuis, prijswinnaar zonder prijzen, maar mét een enorme ka ter. Leliveld dacht de trotse bezit ter te zijn van een nieuwe auto, had er al uitgebreid in gezeten, was door iedereen, inclusief Hans van der Togt, gefeliciteerd, en kreeg uiteindelijke niets. Alles leek voor Frans Leliveld toch nog op z'n pootjes terecht te komen toen Veronique in februa ri jongstleden besloot om de veer tig voor TV10 gemaakte afleverin gen van het Rad van Fortuin over te nemen en uit te zenden. Regel matig hing Leliveld aan de tele foon om te informeren naar de stand van zaken en regelmatig werd hem in het vooruitzicht ge steld dat de prijzen er aan zaten te komen. Lelivelds geduld werd echter nog geruime tijd op de proef ge steld. Drie maanden geleden moest de Leidenaar zelfs, hals over kop, in 'de 5 uur show' van Veronique komen opdraven al waar de onvolprezen presentator van het Rad van Fortuin hem ver zekerde dat hij zijn prijzen nu bin nen enkele dagen in ontvangst zou kunnen nemen. Van der Togt reikte, voor het oog van de kijker, vast de autosleuteltjes uit. Die bleken evenwel afkomstig van de rekwisietenafdeling en niet van de Ford-dealer. De echte autosleuteltjes zou den nog maar een paar dagen op zich laten wachten. Leliveld weer blij. Maar, de paar dagen werden een paar weken, dat wil zeggen: een paar weken voordat Frans Le liveld weer iets van de commer ciële zender zou vernemen. Nog steeds geen prijzen maar deze keer een brief van Joop van der Ende waarin stond dat het nog eens vier weken zou duren voor dat Leliveld zijn prijzen in ont vangst kon nemen. En na vier we ken? U begrijpt het al, nog steeds niets. Intussen was Veronique wel begonnen met het uitzenden van de oude afleveringen van het Rad van Fortuin en naderde met rasse schreden het ogenblik waarop ie dereen kon zien hoe Frans Leli veld in de prijzen viel. Afgelopen vrijdag was het zover. Van der Togt schittert als kwismaster, Le liveld wint de auto, krijgt de ge lukwensen van iedereen, precies zoals hij had verteld. En, ja hoor, eindelijk... Middels een telefoontje werd de Leide naar er afgelopen week van op de hoogte gesteld dat zijn auto ldaar staat bij de Ford-dealer in Leider dorp. Zou de mededeling deze keer juist blijken? Van der Togt was bij aankotfist in geen velde of wegen te bekennen. Wel Cock Dissevelt, vertegenwoordiger by Ford Rijnland. Hij reikte Frans Leliveld de sleuteltjes uit, de ech te, van een glanzende bolide. Leliveld reikte, op zijn beurt, de sleuteltjes uit aan een collega aan wie hij de auto heeft doorver kocht. Van het geld richt hij zijn woning in. Zit Leliveld straks prinsheerlijk, in een nieuwe fau teuil, naar andere 'gelukkige' prijswinnaars te kijken. Prijsvraag Vorige maand riep het Leids Ar- chitekten Kaffee alle Leidenaars, van jong tot oud, op om hun wen sen kenbaar te maken voor hun eigen straat, buurt of stad. Dit zou niet moeten gebeuren op een in spraakavond, tijdens een com missievergadering of via een be stemmingsplanprocedure, maar gewoon via een tekening. Teken uw straat, buurt of stad zoals u vindt dat deze eruit moet komen te zien, zo luidde de oproep van de architecten. De ingezonden tekeningen zou den na een tentoonstelling in de hal van het stadsbouwhuis wor den aangeboden aan het nieuwe gemeentebestuur, zo beloofde de organisatoren. Voor de beden kers van de beste ideeën zouden bovendien geldprijzen klaar lig gen van 400 en twee keer 300 piek. In de Leidenaar schuilt echter geen architect in de dop, zo is ge bleken. Het architectencafé ont ving slechts een vijftal inzendin gen. Zowel het aantal als de kwa liteit van de ideeën en tekeningen is de organisatoren dusdanig te gen gevallen dat men heeft afge zien van een tentoonstelling en prijsuitreiking. Wel zal men de te keningen aan wethouder Van Rij, van volkshuisvesting en ruimte lijke ordening, doen toekomen. De inzenders zijn intussen geluk kig gemaakt met een boekenbon, voor de moeite, en een briefje waarin de architecten laten weten de inzendingen te mager te vin den en de resultaten in de onder ste la van de wethouder op te zul len bergen. Er zijn Leidenaars die er van dromen om dat ook met de plannen van architecten te kun nen doen. Inspectie Dienst (AID) zonder aan kondiging op enkele visserssche pen is gaan rondneuzen. De bomen waren op dat moment toevallig uit geschoven. Later zijn ze weer op de juiste maat vastgemonteerd. Poli tierechter De Vries achtte dit ver weer 'plausibel'. Over het verwijt van officier van justitie, mevrouw M. Schelfhout, dat schepen van de rederijen te veel dagen op zee zijn geweest, wil de rechter nader worden voorgelicht alvorens een vonnis te doen. Vis sersboten mogen maar een bepaald ■aantal dagen op zee zijn. De bestuurder van de twee bv's zei dat hij in 1988 een vissersboot heeft uitgeleend aan het Rijksinsti tuut Visserij-onderzoek (RIVO). Dat zou zijn gebeurd in overleg met het ministerie van landbouw en vis serij. Bij dat ministerie zou men hebben verteld dat de RIVO-dagen niet als 'zeedagen' worden geteld. Volgens de bestuurder is dat ach teraf wel gebeurd. Ook vanwege een andere affaire is hij niet erg te spreken over de ma nier waarop men bij het ministerie werkt. Op een goed moment in 1988 zou er druk op hem zijn uitgeoefend om met een boot naar Marokko te gaan in een poging voor de kust de netten vol te krijgen. "Dat is een groot fiasco geworden. Binnen een paar dagen moesten we beslissen om te gaan. Er is door het ministerie erg veel druk op ons uitgeoefend. We zijn uiteindelijk gegaan. Daar in Marokko hebben we vier weken zit ten tobben, twee netten wegge bracht en in het totaal twee ton ver lies gedraaid". De vier weken Marokko zouden volgens de bestuurder niet als zee dagen geteld mogen worden. Amb tenaren van het ministerie zouden daarover in het verleden toezeggin gen hebben gedaan. Politierechter De Vries wil de ambtenaren nu ho ren om iets meer inzicht te krijgen in de afspraken, die er zijn gemaakt. Tasjesdieven Wat tasjesdieven kunnen aanrich ten is weer gebleken bij de 81-jarige vrouw die op woensdagochtend werd gevonden in de Topaaslaan. Mijn zuster heeft tengevolge van de ze aanranding 6 dagen buiten be wustzijn gelegen en het is nog maar de vraag of zij verder herstelt, want aanspreekbaar is zij nog niet. Moge de dader dit weten en zien wat de gevolgen hiervan zijn. Overi gens zou ik de bejaarden willen waarschuwen geen tas mee te ne men wanneer men geld haalt bij een bank of postkantoor. C.H.H. Staats, Lammenschans weg 129, Leiden Omroep Rijnsburg representatiever dan 'Rijnland' RIJNSBURG De Stichting Om roep Rijnsburg (SOR) is méér repre sentatief dan Omroep Rijnland. Dat staat in een brief die de gemeente Rijnsburg vandaag naar het Com missariaat voor de Media stuurt. Rijnsburg zegt hiermee niet dat Ra dio Rijnland, die vijf jaar geleden door Rijnsburg representatief is verklaard, niet representatief is. De gemeente Rijnsburg spreekt zich over deze zaak uit naar aanlei ding van een brief van het Commis sariaat van de Media. Het Commis sariaat wil duidelijkheid over de po sitie van Radio Rijnland, nadat de gemeente Rijnsburg besloten had om de representativiteitsverklaring toe te kennen aan de SOR. "Een wonderlijke gang van zaken. Wij kunnen niet zeggen dat Rijnland niet representatief is, want ze vol doen aan alle eisen uit de Mediawet. We vinden alleen dat de SOR meer representatief is", meent burge meester F. Jonkman die spreekt van een 'vervelende discussie'. Als beide omroepen representa tief zijn voor Rijnsburg, eist het Commissariaat dat de omroepen sa menwerken. Wethouder W. Glas bergen: "Dat hebben we al eerder geprobeerd, maar dat lukt niet. Nu draait het er op uit dat het Commis sariaat een beslissing neemt. Of het veel helpt dat Rijnsburg een voor keur heeft voor de SOR, betwijfel ik". Door de discussie rond de repre sentativiteitsverklaring zouden, volgens Glasbergen, de uitzendin gen van de SOR in gevaar kunnen komen.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14