Troost in kamer 302 Van Basten fit voor slijtageslag WELKE ERVAREN ELEKTROMONTEURS EN SCHOOLVERLATERS KOMEN BIT ONS HUN ENERGIE OMZETTEN IN 'N SPANNENDE TOEKOMST? Oranje: voer voor psychologen Na het mislukte duel tegen de Afri kanen kreeg de kersverse PSV'er evenwel te kampen met een terug slag. Tegen Engeland maakte hij al geen deel meer uit van de 'zestien' van Beenhakker. En de laatste da gen komt er nauwelijks nog enige verbetering in zijn fysieke gesteld heid. Ook bij de veelvuldige kracht trainingen die hij deed, had Koem an weinig baat. Daartegenover staat dat de bles sure die Marco van Basten maan dagavond tijdens de training opliep veel minder ernstig is dan werd ge vreesd. De Milanees verdraaide in een duel zijn knie en verdween strompelend naar de kleedkamer. Volgens teamarts Frits Kessel is hij morgen in de sleutel wedstrijd tegen Ierland probleemloos inzetbaar. Kessel: "Er is enige irritatie ont staan in het kniegewricht. Marco's looppatroon was daardoor vanmor gen nog niet goed. Hij had daar zwaar de pest over in. Maar er is geen twijfel mogelijk dat hij mor gen zal kunnen spelen". Ook Graeme Rutjes is licht aange slagen. De Rotterdammer heeft hin der van een ontstoken kuit. Tenge volge daarvan is een kliertje in de lies gaan opspelen. Maar de kwetsuur is niet van dien aard dat Beenhakker tegen de Ieren geen be roep op hem zal kunnen doen. Ber ry van Aerle is evenmin geheel fit. Tegen Engeland verdraaide de PS V'er zijn knie, waardoor enige vochtophoping in het gewricht ont stond. Maar ook Van Aerle kan mor genavond van de partij zijn. Graeme Rutjes behoorde tegen Egypte nog tot Beenhakkers elf. En hoewel hij een van de weinige Oran jeklanten was die niet faalde, moest hij tegen Engeland genoegen ne men met een plaatsje op de reserve bank. Tegen Ierland zal Rutjes waar schijnlijk opnieuw tot de wisselspe lers behoren. Beenhakker speelt eveneens met de gedachte John van Loen als pinch-hitter op de bank te posteren. Beenhakker: "Ik ben be zig een logische groep van zestien samen te stellen. Ik kan niet en Kieft, en Vanenburg, en Van Loen en Roy op de bank zetten, ik zal ook verdedigend wat achter de hand moeten hebben. Er zal evenwicht op de bank moeten zijn, want je weet niet wat je tijdens een wed strijd tegen komt. Het is mogelijk datje niet alleen een deur moet ope nen, maar het kan ook zijn datje een deur gesloten moet houden. Daar voor heb je een verdedigende kop per nodig. Een ideale bank krijg je overigens nooit, want er mogen er maar vier zitten, plus een keeper". De positie van Ruud Gullit, die na zijn ondermaatse optredens tegen Egypte en Engeland veel kritiek heeft gekregen, staat volgens Been hakker niet ter discussie. Al erkent de coach van Oranje dat zijn aan voerder niet in vorm is. „Maar", stelt Beenhakker, „ik vind dat Ruud zijn plaats in de ploeg ver dient. 'In deze poel van jolijt, heb ik verder geen nieuws', meldde Leo Beenhakker ontspannen. Hij kan in elk geval nog lachen, (foto epa) SANT'ELIA (GPD) - De ge lukzalige glimlach waarmee Ruud Gullit in hotel Kafare de trap afdaalde, deed bijna vermoeden dat de missie van de zojuist aangekomen Ted Troost al geslaagd is. „Ik heb er op dit moment geen behoefte aan, maar als het goed is voor het elftal moet je alles proberen", ontdeed Wim Kieft de schampere op merkingen van de spottende ondertoon. „Of ik het poppekast vind, is niet van belang", raakte Leo Beenhak ker lichtelijk geirriteerd. „Het gaat om de spelers, die moeten preste ren. Hoe ze dat doen, zal mij een rot- zorg zijn". Voor de interim-bonds- coach had de Rotterdamse hapto- noom niet hoeven komen. „Maar als de spelers behoefte hebben aan een type Troost, waarom zou ik dat dan tegenhouden? Wat verlies ik er- Meteen na het echec tegen Egyp te circuleerde al snel het gerucht dat Ted Troost met z'n boot voor anker lag in de haven van Cagliari. Het wachten was slechts op een seintje van Ruud Gullit of Marco van Bas ten, de twee belangrijkste patiënten van Troost. Beiden hebben een on begrensd vertrouwen in de ziele- knijper, bij wie ook Vanenburg, Van Breukelen, Hiele en Van Tigge- len regelmatig te biecht gaan. Zondagavond, een dag na de wed strijd tegen Engeland, bereikte Beenhakker het verzoek van Van Basten of de spelers Troost in mochten schakelen. Eerder had de vertrouwensman van de belangrijk ste internationals al laten weten dat hij het bij zijn mentale ondersteu ning vertikte om opnieuw, via de achterdeur binnen te komen. Zoals twee jaar geleden bij het Europees kampioenschap gebeurde. „Toen moest Troost met omwegen werken en zat hij in een hotel drie kilometer verderop. Ik hoop dat zo'n werkwij ze dit keer niet nodig is", waar schuwde Gullit kort voor de aftrap van het WK. Leo Beenhakker en bondsarts Frits Kessel begrepen het signaal en handelden daar ook naar. Gister avond arriveerde Troost in Sant'E- lia en kreeg hij de door Kessel be loofde kamer in het spelershotel. „Het is allemaal volstrekt legaal ge gaan", aldus Beenhakker. „Ik wilde af van allerlei achterdeurtjes, steeg jes en duistere hoekjes. Na aan komst heb ik meteen met hem ge sproken. Als Rotterdammers onder elkaar. Ik verwacht van hem dat hij de discipline op kan brengen om niet met de ploeg te leven maar naast de ploeg. Troost is beschik baar voor de spelers die daaraan be hoefte hebben". Troost heeft volgens Gullit bij het EK goed werk geleverd en verdient het daarom dat hij niet als een dief in de nacht hoefde te komen. „Een vaste plek in de staf is onmogelijk", meent Kessel. „Troost is geen man om in teamverband te werken. Ik heb begrepen dat de spelers hem maar een keer per week een half uur nodig hebben. Daar maken we geen probleem van, als het maar in het hotel gebeurt". Tot op de dag van de wedstrijd huist de haptonoom op kamer 302 en staat de deur alleen open voor de spelers. „Het is de be doeling dat hij dan weer vertrekt", heeft Beenhakker met hem afge sproken. „In deze poel van jolijt heb ik ver der geen nieuws", ginnegapte de in- terim-bondscoach. 'Verlaten' door z'n belangrijkste spelers voelt Beenhakker zich de laatste dagen 'een beetje een kluizenaar'. Hij toont niettemin begrip voor de komst van Troost. „De belangen in het topvoetbal worden steeds gro ter. En daarmee de druk op de spe lers. Het is niet zo gemakkelijk om daarmee om te gaan. Daarmee wil ik echter niet zeggen dat de spelers zielig zijn. De een lost het op door een goed gesprek met z'n vrouw, een ander zakt een keer flink door en de derdte vult het weer op een an dere manier in". Beenhakker raakt pas echt geirri teerd als hem wordt gevraagd of hij de komst van Troost als een motie van wantrouwen opvat. „Die Troost reist de hele wereld af. Je wilt mij toch niet zeggen dat Sacchi een zak is omdat Troost regelmatig naar Milaan gaat? Sinds die drie daar zit ten, komt Troost daar ook al over de vloer. Wie heeft nou eigenlijk die Europa Cup gewonnen, Sacchi of Troost? Ik vind dat er ruimte moet zijn voor dit soort mensen. De spe lers zoeken steun bij iemand met wie ze een bepaalde relatie hebben. Nou, ik geef ze het recht om die steun te zoeken". ALBERT GEESING GROEP A ROME Italië - Tsjechoslowakije 2-0 (1-0) 9. Schillaci 1-0, 77. Baggio 2-0. Scheidsrech ter: Quiniou (Fra). Toeschouwers: 73.303. Gele kaart: 22. Chovanec (Tsj), 30. Skuhravy (Tsj), 44. Baggio (Ita), 70. Berti (Ita) Italië: Zenga; Bergomi, Baresi, Ferri en Maldini; Donadoni (48. De Agostini), Giannini, Berti en De Napoli (65. Vierchow- od); Schillaci en Baggio. Tsjechoslowa kije: Stejskal; Hasek, Kinier, Chovanec, Kadlec en Nemecek (46. Bielik); Moravcik, Weiss (57. Griga) en Bilek; Skuhravy en Knoflicek. Oostenrijk - Verenigde Staten 2-1 (0-0) 49. Ogris 1-0,63. Rodax 2-0,83. Murray 2- 1. Scheidsrechter: Al Sharif (Syr). Toe schouwers: 34.857. Rode kaart: 33. Ariner (Oos/inkomen met gestrekt been), Gele kaart: 23. Zsak (Oos), 27. Caligiuri (VSt), 29. Banks (VSt), 32. Peel (Oos), 40 Murray (VSt), 47. Reisinger (Oos), 60. Windisch- mann (VSt), 84. Lindenberger (Oos), 90. Streiter (Oos) Oostenrijk: Lindenberger; Aigner, Pfeffer, Peel en Streiter; Artner, Zsak en Herzag; Ogris, Rodax (84. Glatzmayer) en Potster (46. Reisinger). Verenigde Staten: Meola; Doyle, Win- dischmann, Banks (58. Wynalda) en Arm strong; Balboa, Ramos, Harkes en Caligiuri (69. Bliss); Murray en Vermes. Italië 3 6 (4-0) Tsjechoslowakije 3 4 (6-3) Oostenrijk 3 2 (2-3) Verenigde Staten 3 0 (2-8) GROEP D MILAAN Bondsrepubliek - Colombia 1-1 (0-0) 89. littbarski 1-0,90. Rincon 1-1Scheidsrech ter: Snoddy (N.Ier). Toeschouwers: 72.510. Gele kaart: 17. Herrera (Col), 26. Gabriel Gomez (Col), 39. Alvarez (Col), 65. Ber- thold (Brd) Bondsrepubliek: lllgner; Reuter, Buchwald, Berlhold, Augenthaler en Pllügler; Hëssler (87. Thon), Matthëus en Bein (46. Litt barski); Völler en Klinsmann. Colombia: Higuita; Herrera, Perea, Esco bar en Gildardo Gomez; Alvarez, Valderra- ma, Gabriel Gomez en Fajardo; Estrada en BOLOGNA Joegoslavië Verenigde Arabische Emi raten 4-1 (2-1)4. Susic 1-0,9. Pancev 2-0, 22. Jumaë 2-1, 47. Pancev 3-1, 90. Prosi- necki 4-1. Scheidsrechter: Takada (Jap). Toeschouwers: 27.833. Rode kaart: 78. Khalesi Ghanim Mubarak (natrappen). Ge le kaart: 20. Bmovic (Joe), 37. Khalesi Gha nim Mubarak (VAE), 65. Sabanadzevic (Joe), 78. Pancev (Joe) Joegoslavië: Ivkovic; Stanojkovic, Hadzi- begic, Jozic en Spasic; Sabanadzevic 80. Prosinecki), Brnovic, Susic en Stojkovic; Vujovic (64. Vulic) en Pancev. Ver.Arab.Emiraten: Faraj; Eissa Mir Ab- dulrahman, Al Haddad, Khalesi Ghanim Mubarak en Ibrahim Mir Abdulrahman; Nasser Khamis Mubarak (34. Sultan), Ju- maa (46. Fahad Khamis Mubarak), Abdul rahman Mohammed Abdullah en Abbas; Al Taliyani en Khaled Ismail Mubarak Bondsrepubliek 3 5 (10-3) Joegoslavië 3 4 (6-5)- Colombia 3 3 (3-2) Ver. Arab. Emiraten 3 0 (2-11) TOPSCORERS 1. Michel (Spa), Matthëus (BrD) en Vóller (BrD) allen 3, 4. Skuhravy (Tsj), Careca (Bra), Lacatus (Roe), Balint (Roe), Milla (Cam), Jozic (Joe), Bilek (Tsj). Klinsmann (BrD), Pancev (Joe), Schillaci (Ita) allen 2, 13. Bein (BrD). Hasek (Tsj), Luhovy (Tsj), Baggio (Ita), Giannini (Ita), Omam Biyik (Cam), Redin (Col), Valderra- ma (Col), Caligiuri (VSt), Murray (Vst), Bro- lin (Zwe), Stromberg (Zwe), Cayasso (CRi), Lineker (Eng), Sheedy (Ier), Degryse (Bel), De Wolf (Bel), Ceulemans (Bel), Clijsters (Bel), Scifo (Bel), Kieft, Abdel-Ghani (Egy), Troglio (Arg), Burruchaga (Arg), Monzon (Arg)„ Khaled Ismail Mubarak (VAE), Mul ler (Bra), McCall (Sch), Johnston (Sch), Hwangbo (ZKo), Bengoechea (Uru), Protassov (Sov), Zigmantovitsj (Sov), Za- varov (Sov), Dobrovolski (Sov), Littbarski (Brd), Rincon (Col), Susic (Joe), Prosinecki (Joe), Jumaa (VAE), Rodax (Oos), Ogris (Oos) allen 1 'Het feest wordt vervolgd; Italië, wat ben je mooi' ROME (GPD) - De nieuwste sport in Italië is het zitten in een autoraam en in die houding met de nationale driekleur zwaaien, dan wel hard op het stalen dak bon ken. Het eindsignaal van een wedstrijd van Italië heeft op dit WK tevens de functie van het startsein voor een grote vlaggen- en toeterparade op de brede doorgaans wegen van de eeuwige stad. Scooters, vespa's, Fiatjes-500, alle voertuigen wor den uitgedost in de kleuren van de nationale ploeg als een eerbewijs aan de helden die zojuist hebben ge wonnen. De explosie van nationalisme die in deze da gen waarneembaar is, slaat werkelijk alles. De Italiaanse voetbaljournalistiek moet echter uit kijken niet alle superlatieven te hebben verbruikt voordat de Squadra over twee weken aan de echte zware klussen moet beginnen. Vanochtend openden de kranten weer met vette koppen: "Wat ben je mooi, Italië!", "Italië weer in delirium met Schillaci en Bag gio" (La Gazzetta), "Het feest wordt vervolgd" (il Mat- tino), "Italië laat ons dromen", "Rome blijft azuur blauw" (il Messaggero) en (over de treffer van Baggio) "een doelpunt om in te lijsten" (La Gazzetta). De grote vraag voor elke Italiaan is nu welke twee spelers met Donadoni de aanval moeten vormen vanaf de tweede ronde. De helden van gisteren, Baggio of Schillaci, of moet een van de twee wijken voor de als onvervangbaar betitelde Vialli? Die heeft al meer dan dertien maanden niet gescoord voor de Squadra. De gezaghebbende hoofdredacteur van La Gazzetta dello Sport, Candido Cannavo, meent dat Vicini Baggio en Schillaci niet meer uit elkaar moet halen. Het Tsjechische doelpunt van Griga had volgens al le journalisten goed gekeurd moeten worden, maar volgens hen negeerde Quiniou tenminste een zekere strafschop voor Italië. Gullit trok zich als eerste terug op de kamer bij Troost, in zijn spoor volgde Van Basten. Vanmorgen is het de beurt aan Van Breukelen. „Misschien kan het ons net zoveel geluk brengen als twee jaar geleden tegen Ierland", refereerde de doel man aan de fortuinlijke treffer van Kieft. Gullit eerder: „Het WK duurt twee weken langer dan het EK. We zullen in Italië echt opgesloten zit ten. Misschien heb je als speler dan iemand nodig, een oom of een ken nis. Het gaat erom dat de spelers het naar de zin hebben. Dat betekent niet dat ze in de watten gelegd moe ten worden, maar alles moet echter gebeuren ten behoeve van de spe lers". Ja SANT'ELIA (GPD) Erwin Koeman verlaat mogelijk voortijdig het WK. Vandaag wordt daarover een beslissing genomen. De Groninger sukkelt al vanaf het moment dat Oranje in Zeist in trainingskamp ging (14 mei), met de na weeën van een zware knieblessure. Aanvankelijk leek het met hem de goede kant op te gaan. Tegen Egypte stond hij, hoewel niet gejieel okselfris, nog in de basis van het Neder lands Elftal. Holec Projects B.V., werkmaatschappij binnen het Holec-concern, maakt sinds vorig jaar deel uit van de Begemanngroep. In onze vestigingen te Hengelo (Ov) en Gouda zijn in totaal 400 mensen bezig met een veelheid aan projecten op het gebied van energie-omzetting. Niet alleen Nederland, maar de gehele wereld is ons werkterrein. Door onze ijzersterke reputatie in energie-conversieprojecten maken we een sterke groei door. We treden daarin op als adviseur, aannemer, ontwerper en installateur. Maar ook verzorgen we service, onderhoud en nazorg van de projecten. Tevens zijn we actief op de gebieden industriële automatisering, windenergie, vermogenselektronica en milieutechnologie. VEEL WERK: VEEL KANSEN! Hoewel we ons levendig kunnen voorstellen dat je met je gedachten ergens in Italië zit bij de WK, is het toch raadzaam om deze voorzet even succesvol af te ronden. Want wie komen er bij ons in de basis te staan? Ervaren elektromonteurs voor een functie in de montage van projecten in industriële installaties. Een boeiende, afwisselende baan waarin je met gevarieerde, interessante projecten te maken krijgt. Benut je de kansen doeltreffend, dan zorgen we voor volop mogelijkheden om door te groeien. In plaats van gele en rode kaarten, heb jij papiertjes op zak als MTS Elektrotechniek of LTS Elektrotechniek met VEV, dan wel een gelijkwaardige opleiding. B Ben je een schoolverlater van LTS C-niveau Elektrotechniek of MTS Elektro techniek, dan hoef je zeker niet op de reservebank plaats te nemen. Je speelt bij ons vanaf de eerste minuut mee. Je krijgt van ons een stevige interne opleiding en kunt vakgerichte cursus sen gaan volgen. En daarna ligt de wereld letterlijk en figuurlijk voor je open. Natuurlijk biedt Holec je goede arbeidsvoorwaarden. Zowel wat salaris betreft als onkosten- en studieregelingen. HOE KOP JE DEZE VOORZET IN? Als je eerst nog wat nadere info wilt over de spannende jobs in Gouda, geen punt: neem gerust contact op met de heer J.C. van Oosterhout van Personeelszaken, telefoon 074-46511T. Wil je het net meteen laten bollen, dan doe je dat door middel van een schriftelijke sollicitatie ter attentie van de heer C.S. Geers, afdeling Personeelszaken van Holec Projects B.V., Antwerpseweg 9,2803 PB Gouda. HOLEC PROJECTS B.V. m

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 19