Arbeidsongeschikte terug in oude baan Alliantie met Renault verklaart haast Volvo Leidsch/Alphens Dagblad snel samen met Haarlems Dagblad Eenderde binnen half jaar uit de wao liever kleine dan grote steunfraude aanpakken SUlflfiiG IT f Hl TOF Lagere bodemprijzen vliegtickets toegestaan Fransen krijgen belang van 25 procent in Volvo Car DINSDAG 19 JUNI 1990 JHBH PAGINA 5 EDE (GPD) Bij de bestrijding van uitkeringsfraude moet de na druk liggen op het aanpakken van kleine zaken. Het is beter in korte tijd tien kleine zaken af te werken dan een grote. Een dergelijk beleid zal fraude veel beter voorkómen. Bovendien kunnen sociale diensten in kleine zaken snel en doelmatig optreden door het opleggen van een straffen: het terugvorderen van de ten onrechte verstrekte uitkering. Dit is de mening van staatssecre taris Ter Veld (sociale zaken) zoals Ter Veld liet weten dat gemeenten degevallen bij sociale diensten niet afgehandeld omdat er geen tijd voor Samen van tips, ook al zijn die toegestaan. Die tips kunnen dan lei den tot nader onderzoek mits zij fei telijk zijn onderbouwd. Pas als be wezen is dat het beweerde waar is, kan worden ingegrepen. Volgens Ter Veld is een tip echter altijd een teken aan de wand dat er iets mis is. De fraude wordt nu geschat op 6 tot 7,5 procent. De bewindsvrouwe hekelde de werkgevers die meewerken aan Voor boven-regionale of erg inge- fraude met uitkeringen, bij worden afgestemd. De samenwer king zal zich op de eigen regio moe ten richten. wikkelde zaken wil Ter Veld komen beeld door DEN HAAG (ANP) - Steeds meer geheel of gedeeltelijk arbeidsongeschikten komen na verloop van tijd toch weer aan het werk. Van de mensen die in 1987 na een jaar ziektewet wordt geheel of gedeeltelijk werden afgekeurd en in de wao belandden, wist binnen een halfjaar na die keuring 31 procent weer aan het werk te komen. Twee jaar daarvoor was dat nog maar 22 procent. deze vanmiddag werd verwoord door haar topambtenaar Nacinovic op een themadag voor sociale re chercheurs in Ede. Volgens de be windsvrouwe is het voor een effi ciënt fraudebeleid noodzakelijk dat Openbaar Ministerie tot de instelling v landelijk of werken. Niet alleen heeft r zwart te laten i dan moeten bepalen welke grotere frau- regionaal opererend fraudeteam een goedkope werknemer dezaken worden aangepakt. Zo kan waarbij ook de Fiscale Inlichtingen- andere ondernemingen oneerlijke voorkomen worden dat het Open baar Ministerie te veel werk krijgt. Bovendien beter worden bepaald de pakkans groot is. Op dit moment welke zaken voorrang hebben en de 50 procent van alle frau- inzet 1 Opsporings Dienst (FIOD) bedrijfsverenigingen betrokken zouden moeten worden. In de strijd tegen fraude bij uitke- beter op elkaar ringen acht Ter Veld het gebruik concurrentie wordt aangedaan, worden ook geen belastingen of premies afgedragen terwijl er bo vendien de kans bestaat dat een an dere werknemer de baan verliest. Veel mensen konden op nieuw aan de slag bij de oude werkgever, waar bij werkuren en werkomstandighe den werden aangepast. Hervatting van betaald werk bij werkgever derlijk. Van de werkhervatters 1 1985 kon na een halfjaar wao 26 pro cent volledig betaald werken zon der aanvullende arbeidsonge schiktheidsuitkering. In 1987 was dat 30 procent. EG-milj oenen voor havengebied van Amsterdam en Rotterdam Dat blijkt uit onderzoek van de de totale groei Gemeenschappelijke Medische beidsongeschikten Dienst in Amsterdam waar zowel in 1985 als in 1987 een lichting afge- keurden werd gevolgd. De meest 1987 nog uitzon- markante bevinding bleek dat ongeschikte het aantal ar- i dat jaar met 30.600 personen er 18.600 vrouw wa ren tegen 12.000 man. In procenten de groei van het aantal arbeids- erkgevers veel minder geneigd gen 2,1 zijn (gedeeltelijk) afgekeurde vrou- waarin wen in dienst te nemen dan man- ongescl nen. Van de mannen kwam binnen neemt overigens een halfjaar in 1987 36 (1985 24) pro- cent weer aan het werk en van de vrouwen 24 (20) procent. Van de jongeren (15-24 jaar) ging 44 procent weer aan de slag, daarboven neemt het percentage geleidelijk af van 36 tot 19 (55 jaar en ouder). Opmerkelijk is de bevinding dat de grootmetaal in 1987 maar liefst 45 procent (1985 25 procent) van de af- gekeurden binnen een half jaar weer in dienst neemt. Bij de klein- metaal is dat 33 procent. De banken slaan met 40 procent herplaatsin gen eveneens een goed figuur, ter- 1989 7,6 te- De mate bij keuring arbeids- worden bevonden Goud, olie, dollar en Dow Jones omlaag NEW YORK (UCN/ANP) De prijzen van olie, de dollar en goud als mede de koersen op de Newyorkse effectenbeurs blijven dalen. De Dow Jones-index van dertig industriële aandelen op de Amerikaanse beurs daalde met 53,71 punten ofwel ruim 1,8 procent tot 2882,18. De koers van de dollar ging op de valutamarkt in New York verder omlaag. Vanochtend opende de munt weer lager, op 1,8860 gulden. De goudprijs was iets lager, nadat vorige week al een forse duikeling was opgetreden. In Zürich begon de handel op 348,90 dollar per ounce (31,1 gram). De prijzen van ruwe olie zijn gisteren flink gedaald. De handel in New York bereikte het laagste peil in anderhalfjaar. ROTTERDAM (ANP) - De EG heeft bijna 52 miljoen gulden be- wijl_ andere^ bedrijfstakken schikbaar gesteld om vroegere - - - scheepswerven een op te knappen bedrijven. Het geld flink onder het landelijk gemiddel de blijven. Het gegeven dat vrouwen minder wordt vooral gebruikt om de terrei- kans maken op hervatting i Wilton Fijenoord in Schie dam, van Boele en van De Groot en Van Vliet in Ridderkerk aantrekke lijk te maken als bedrijfsbestem- ming. Dat is gisteren'meegedeeld door sector de provincie Zuid-Holland die dertijd scheepswerven delta had aangemeld vc het zogenoemde Renaual-program- ma. Inmiddels zijn 200 projecten gediend om voor subsidie in a; merking te komen. Bovenop het staande vacatures EG-geld moet zeker nog eens 52' personeel, miljoen gulden komen van de be taald werk heeft te maken met de bescheiden kansen op hervatting in het algemeen in bedrijfstakken waar veel vrouwen emplooi vinden. De detailhandel, de ambachtelijke de gezondheidszorg waar veel vrouwen werken laten van 1985 de Rijn- op 1987 slechts een geringé stijging steun uit van het percentage werkhervattin gen zien. De hoge hervattingscijfers in de metaal kunnen hun verklaring vinden in het grote aantal open geschoold Uit cijfers i i andere keringsraad o trokken gemeenten of geldschieters, zo luidt een van de voorwaarden voor EG-steun. Renaval is bedoeld om vroegere scheepsbouwzones om te vormen. In de Rijndelta, het gebied langs de Nieuwe Waterweg, de Noord en de Merwede zijn tijdens de malaise in de scheepsbouw rond de 8000 ar beidsplaatsen verloren gegaan. Met nieuwe een deel van die arbeidsplaatsen worden teruggewonnen, zo luidt het streven. Ook Amsterdam-Noord geld van de EG: ongeveer 12 miljoen gulden. Het totale project omvat een bedrag van 24 miljoen gulden. Naast de 12 miljoen van de EG zijn er bijdragen uc ^ui^cöc oia__ iC6_6^ toegezegd door de provincie Noord- ^ers ^ie voigencie week maandag Holland, de gemeente Amsterdam ^inscjag jn Dublin bijeenkomen, en het stadsdeel zelf (totaal ruim ne- gen miljoen gulden) en het bedrijfs leven (ruim twee miljoen gulden). Een resterend gedrag van één mil joen moet nog nader worden inge vuld. Centraal in het plan staan de ver betering van de wegen en verbin dingen en voor het stimuleren van het midden- en kleinbedrijf. Am sterdam-Noord kampt met een braakliggende werfterreinen, leeg staande constructiehallen en bo demverontreiniging. Het Renaval project moet bijdragen aan de vor ming van ongeveer 5000 nieuwe ar beidsplaatsen. Door het nagenoeg volledig weg vallen van de scheepsbouw in Am sterdam-Noord is het aantal indus triële arbeidsplaatsen in de regio r dan gehalveerd, van 12.000 Snel Monetaire en Politieke Unie' LUXEMBURG (ANP) - Nog dit atsen verloren gegaan, met jaar moeten twaalf EG-lidstaten activiteiten moet althans cJe oncierhandelingen openen over de vorming van een Europese Mo netaire Unie (EMU). Daarop kun nen de besprekingen beginnen over het totstandbrengen van een Eu ropese Politieke Unie (EPU). Dit zullen de ministers van buitenland se zaken van de EG voorstellen aan de Europese staats- en regeringslei- De EMU en EPU-onderhandelin- gen zouden op respectievelijk 13 en 14 december moeten worden ge houden, voorafgaand aan Europees topoverleg in Rome. Waarschijnlijk hebben de Europese leiders daar vóór een informeel overleg. Bovenleiding bij 90 Ion bekeken DELFT (ANP) De technisch- fysische dienst van TNO in Delft heeft voor de Nederlandse Spoorwegen een in de wereld 'uniek' genoemd inspectiesys teem voor de bovenleiding ont wikkeld. De 5000 kilometer bo venleiding moest tot nu toe met de hand worden gecontroleerd op slijtage en kans op breuk. Bij de nadering van iedere trein uit de normale dienstregeling moest de 100 kilo wegende lad derwagen met de hand uit de rails worden getild. TNO heeft na 7,5 jaar gewerkt aan de ont wikkeling een meetwagen ont worpen die met snelheden tot 90 kilometer per uur over de rails gaat. LUXEMBURG (GPD) - De EG staat lagere bodemprijzen voor vliegtickets toe. yiiegen in Europa kan vanaf 1 november van dit jaar 10 tot 30 procent goedkoper wor den. Dat verwacht minister Maij- Weggen van verkeer na het akkoord dat zij en haar EG-collega's gisteren in Luxemburg sloten over de vrij making de luchtvaart in de EG. Er komen straks drie tariefcate gorieën, die zijn afgeleid van het duurste tarief op een bepaalde rou te. Naast dat dure tarief zonder eni ge beperking, komen er tarieven die afhankelijk van beperkende ket-prijs met 30 procent aan de opti mistische kant acht, zit een forse prijsvermindering er zeker in. De consument zal daarvan profiteren. De straks verlaagde vliegtarieven kunnen overigens weer wat om hoog gaan als de plannen van de Eu ropese Commissie over de heffing van btw op vliegtickets doorgaan. Nu wordt geen btw geheven; straks zou dat 6 procent moeten worden. Maar de verlaging is voldoende om dat effect op te vangen. Ook zullen de tickets duurder worden als na 1992 de verkoop van belastingrvije artikelen op vluchten waarden 80 tot 94 procent of 30 tot binnen Europa verdwijnt. Maar dat 79 procent van dat volle tarief gen bedragen. Tot nog toe gold als bodemprijs 45 procent van het volle tarief, dat wordt straks slechts 30 procent. De beperkende voorwaarden slaan op het tijdstip van boeken, de lengte van het verblijf op de bestemming, het vliegen buiten de piekuren en op de leeftijd van de passagiers. i Europa i i veel te vergelijking met de procent, Amerikaanse tarieven", aldus Maij. Hoewel zij een verlaging van de tic- kost de Nederlandse luchtvaart maatschappijen slechts 12 miljoen gulden per jaar. Een ticket zal er nauwelijks duurder door worden. De nu genomen maatregelen zijn de tweede stap op weg naar de vol ledige vrijmaking van het luchtver keer na 1993. Vanaf november zul len de luchtvaartmaatschappijen bovendien een groter deel van de koek op een bepaald traject mogen is dat maximaal 60 dat wordt 67,5 pro- Hoewel hij momenteel tot aan zijn kruin in de problemen zit met het afbe talen van leningen kondigt de Amerikaanse miljardair Donald Trump zijn tweede boek aan. Zijn eerste werk 'The art of de deal' (de kunst van het zaken doen) werd in grote oplagen verkocht. De nieuwe uitgave komt LEIDEN (GPD) - De ging van het Leidsch/Alphens Dag blad en Haarlems Dagblad krijgt dit najaar al gestalte. De hoofdredac ties hebben overeenstemming be reikt over het gezamenlijk vervaar digen van een belangrijk deel van de kranten in Haarlem. Een plan van deze strekking voor een zogenaamde 'rompkrant' voor deze bladen is gisteren voorgelegd aan de vertegenwoordigers van de redactie en het overige personeel. Het voornaamste doel van de krach tenbundeling is, volgens de hoofd redacteuren, verbetering van het al gemene en regionale deel deel van de kranten. tober in de boekwinkels. Misschien kanhij daarin uitleggen hoe je het redt tenlands redacties voor de regionale pagina's gestalte te geven. Aanvankelijk was zouden moeten worden versterkt. het plan de samenwerking rond te De hoofdredacties van beide dag- hebben op 1 januari 1991. Vanaf die bladen verwachten met de verre- datum gaat de drukkerij in Leiden gaande samenwerking in staat te dicht en wordt het Leidsch Dagblad zijn de kwaliteit van hun krant te in Haarlem gedrukt. Majoor wijst er verbeteren. Ze willen daarmee een echter op dat al na de vakanties, in halt toeroepen aan het langzaam te- september van dit jaar, een daad- ruglopen van het aantal abonnees, werkelijk begin zal worden ge- "Het wordt een verschrikkelijk goe- maakt met de samenwerking, de krant", aldus J.G. Majoor, hoofd- redacteur van het Leidsch/Alphens UOnCUrreniie Dagblad. Het plan gaat uit van uitbreiding van de totale redactie (nu samen Het plan is op verzoek van de raad met De Typhoon/NNC 160 man) van commissarissen van Damiate tot 172 redacteuren. Maar voor het Holding, dat ook de NNC/Typhoon, grafisch, technisch en administra- IJmuidense Courant en Beverwijk- tief personeel wordt gerekend met se Courant en een aantal huis-aan- een verlies van 100 banen, evenals huisbladen uitgeeft, opgesteld. Eer- in het oude plan van de directies. De samenwerking geldt de alge- dere pogingen van de directies om "Dat maakt het vragen om meer re- te komen tot samenwerking lever- dactioneel personeel een stuk r pagina's met binnen- sociaal-economisch den vrijwel niets op. de zaterdagbijlage i Het is de bedoeling de o AP) aantal rubrieken. De afzonderlijke king op zo kort mogelijke termijn 1975 tot nog maar 5000 in 1986. Economie kort Varkenspest Het wegens varkenspest inegstel- de vervoerverbod voor varkens in het gebied rond het Noordbra bantse De Moer is met ingang van gisteren opgeheven. Ook alle ande re nog geldende beperkende maat regelen zijn ingetrokken. Daarente gen blijft het vervoerverbod voor varkens in Zeeuwsch-Vlaanderen van kracht. Staking Brazilië Als gevolg van een staking in de Braziliaanse olie-industrie zullen de produktie en de export van oliepro- dukten deze week scherp dalen. De stakers ijveren sinds vorige week donderdag voor loonsverhoging en protesteren met de actie ook tegen aangekondigde ontslagen in hun bedrijfstak. Ondanks de felle pro testen zet de Braziliaanse regering haar plannen door om in totaal 354.000 ambtenaren te ontslaan. Treinstaking Door een staking van de Brusselse conducteurs heeft het treinverkeer van en naar België en Frankrijk vandaag met vertragingen te kam pen van ongeveer een half uur. Doordat de conducteurs in het rayon Brussel staken moeten de treinen worden bemand met con ducteurs uit andere rayons. Confectiecentrum De Amsterdamse rechtbank heeft alle eisen van een groep aandeel houders/huurders van het Confec tiecentrum in de hoofdstad afgewe zen. De groep eiste een verbod van het centrum om mee te werken aan een bod op de aandelen door de Zweedse beleggersgroep Fabege. Verder wilde zij een ontkoppeling voorkomen van het aandeelhou dersschap en het huurderschap. Versterken Volvo Car Corporation, R. Holtback, zei gisteren te verwachten dat door de overname van Volvo Car en door de alliantie met Renault de kracht van het concern op de Europese auto markt flink zal toenemen. Holt back: het groei ende middenklasse-segment te ver sterken". HELMOND/DEN HAAG (GPD) - De haast die Volvo heeft met de overname van de aandelen (vóór 1 januari 1991) van Volvo Car Neder land is vooral ingegeven door de De president-directeur voorgenomen hechte samenwer king met Renault. Het heeft er zelfs alle schijn van dat de overname van Volvo Car onderdeel is van de sa menwerkingsovereenkomst waar over AB Volvo en Renault begin dit jaar overeenstemming bereikten. Gyllenhammars beoogde opvol- Volvo Car BV vinden ger Zetterberg erkende overigens belang om onze positie begin mei in Brussel al dat de over name is bedoeld om de positie van de Zwéedse onderneming te ver duidelijken alvorens de alliantie met Renault wordt aangegaan. In die overeenkomst krijgt Renault 25 procent van de aandelen met stem recht in de personenauto-sector van Volvo. Dat houdt in dat Renault te vens voor een kwart eigenaar wordt van de aandelen die Volvo Car Cor poration in het Nederlandse Volvo Car heeft. Volvo en Renault gaan vanaf 1991 betreft, gezamenlijk hun strategie uitstip pelen. Daarvoor is het noodzakelijk dat er één organisatie ontstaat, met industriële bases in Zweden, Ne derland en Frankrijk. Het bezit van slechts een deelbelang in het Neder landse staatsbedrijf Volvo Car zou DSM Het is overigens niet uitgesloten dat DSM als kleine Volvo-aandeelhou- Een^ goede coördinatie met der nog een aparte rol gaat spelen in groot de onderhandelingen. Op het ogen blik is de eigendomsverhouding van Volvo Car BV als volgt ver deeld: de Staat heeft her en der ver spreid 60 procent van de aandelen handen, Volvo Car Corporation 10 procent be- Minister Andriessen heeft na ken nisneming van de wens van Volvo bezit 30 procent Car Corporation meteen de Vaste rust bij DSM. Commissie voor Economische Za- ken De deelneming van de chemiefa- de Tweede Kamer op de brikant is nog een erfenis uit DSM's hoogte gesteld. Hij een eerste reactie dat afweging het toekomstperspectief Volvo Car, zowel wat werkgele- gisteren in verleden als staatsbedrijf, de te maken hield toen aandelen Volvo om het werkloze mijnwer kers bij de autofabrikant te bevor- genheid als industriële activiteiten deren. Bij de privatisering v moet meewegen 1989 mocht de chemiefabrikant besluit de aandelen te verko- de aandelen houden, onder de toe pen. Daarnaast speelt het algemene zegging dat de aandelen alleen na normale onderneming in beginsel gisteren geen enkel commentaar geen permanente aangelegenheid geven op eventuele toenaderings- moet zijn. Vakbond vreest Zweedse zetbaas HELMOND Het verzet van de vakbonden tegen de Zweedse coup op Volvo Car is gebaseerd op slechte eervaringen in het ver leden. Volvo Car was in tot 1981 ook al in Zweedse handen. Bondsbestuurder Van Rees her innert zich nog goed hoe hij 10 jaar geleden fors moest onder handelen met de Zweedse direc teur van het Helmondse bedrijf om de verplaatsing van de marke tingactiviteiten voor 150 werkne mers naar Zweden te voorkomen. "Keer op keer bleek je met een zetbaas van het Zweedse moeder bedrijf te praten. Datzelfde dreigt te gebeuren met de huidige raad van bestuur in Helmond. Straks wordt Deleye gedagradeerd tot loopjongen van de Zweden", vreest Van Rees. Toen Volvo Car BV begin jaren tachtig zwaar in de problemen verkeerde, werd het meerder heidsbelang overgedaan aan de Nederlandse Staat, die enkele miljarden in het bedrijf moest stoppen om het voortbestaan te waarborgen. "Negen jaar later is Volvo Car aardig op weg om weer een gezond en winstgevend be drijf te worden en dus zijn we weer goed genoeg voor die Zwe den", schampert Van Rees. 'Zo gaan we terug naar af'. DAF De samenwerking tussen AB Volvo en Volvo Car BV dateert uit 1972 toen AB Volvo 33 procent van de aandelen in het toenmalige DAF Car BV verwierf. De Zweden beza ten tot 1981 een meerderheidsaan deel in Volvo Car BV. In dat jaar breidde het eerste kabinet-Van Agt het 'Staatsaandeel' uit van 45 naar 70 procent. Bij Volvo Car BV, met vestigingen in Bom (Limburg) en Helmond, werken 9000 mensen. De fabriek produceert de succesvolle Volvo 300 en 400 series. Om de waarde de overneming door Volvo Zweden doorgaat, Nederlands management e bonden weinig te zeggen zullen hebben. lijker", aldus Majoor. Toch vindt hij het noodzakelijk extra journalisten aan te trekken om de concurrentie met de landelijke bladen aan te kun- Woordvoerder D. van der Plas van de redactieraad van het Leidsch Dagblad zegt het plan van de hoofd redacties te beschouwen als een uit werking van het bedrijfsplan dat de directies van de werkmaatschappij en ongeveer anderhalf jaar geleden presenteerden. "Het bevat weinig verrassends", zegt hij. Indertijd heeft de redactie in Leiden zich uit gesproken voor het het zelfstandig voortbestaan van het Leidsch Dag blad. De woordvoerder van de redac tieraad van het Haarlems Dagblad, P. Veenendaal, ziet ook grote over eenkomsten met de oude plannen. In het verleden gaf de redactie in Haarlem daaraan een 'voorlopig' groen licht. EG-leden eisen intrekking van Duitse tolheffing LUXEMBURG (GPD) - Elf EG- landen hebben gisteren van de twaalfde (West-Duitsland) geëist dat het de invoering van een specia le tol voor vrachtwagens die van de Duitse autosnelwegen gebruik ma ken opschort. Maar de Westduitse regering lijkt niet van plan zich daar iets van aan te trekken. De maatre gel moet op 1 juli ingaan. Tijdens de bijeenkomst van de EG-ministers van verkeer in Luxemburg, liet de Westduitse staatsecretaris van verkeer Knittel dat, als weten "geen enkele ruimte te heb- Staat wil bedrag v Volvo Car BV, te hebben geleden, maakt. Over 1989 gulden. Extra probleem bij de hele opera- echter een veel hoger den terugbetaald via een vast be- ontvangen, zeker nu drag per verkochte auto. De steun jarenlang verlies uit 1981 zou terugbetaald worden in weer winst een apart fonds waaruit Volvo Car dat 50 miljoen BV dan weer kon putten voor de ontwikkeling van nieuwe modellen. Begin 1989 liet oud-minister De aan Volvo Car BV hebben gegeven, rugbetald Er steunoperatie uit 1977 fonds, auto's waarbij de Staat 195 miljoen in Vol- de ontwikkeling vo Car BV stak en AB Volvo AB 102 gebruikt zouden worden. Voor het men aandelen Volvo Car BV te be- miljoen. Een tweede steunoperatie beheer van alle fondsen zou een palen, stelt Gyllenhammar voor om volgde in 1979. Toen legde de Staat Stichting worden opgericht. De ge- een onafhankelijke instantie een 151 miljoen op tafel, AB Volvo 76 sprekken daarover zijn nog steeds oordeel daarover te laten vellen. De miljoen. In 1981 volgde een derde gaande aangezien de Europese aandelen Volvo Car BV staan niet steunoperatie: Staat 500 miljoen, Commissie bezwaar had tegen deze op de beurs genoteerd. De nominale AB Volvo 158 miljoen, waarde is 330 miljoen gulden. De De steun uit 1977 en 1979 zou wor- Car BV. 'steunverlening' aan Vol- ben om op de wensen van de EG- partners in te gaan". Wellicht zullen de regeringsleiders van de EG op hun top van volgende week in Du blin deze zaak moeten bespreken. De goederenvervoerders in voor al Nederland, België en Frankrijk zijn woedend over de Duitse plan nen, die het wegvervoer flink duur der zullen maken. Alle andere EG- leden steunen dan.ook het kort ge ding dat de Europese Commissie te gen Duitsland bij het Europees Hof van Justitie aanhangig heeft ge maakt. Nederland heeft als enige EG- land besloten de heffing te vergoe den, opdat de vervoerders er niet slechter van worden. Daarvoor wordt een deel (90 miljoen gulden) van de opbrengst van de verhoging van de accijns op brandstof in ons land gebruikt.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 5