PvdA kwaad over tekenen asielverdrag IRA-leden stuntelen ah in een goedkope B-JUm Marine moet helpen bij opsporen zee-vervuilers Kraaksters uit Groningen in hongerstaking Positie minister Braks onzeker PvdA tegen prijsverhoging treinkaartje Gemeenten krijgen meer vrijheid bij woningbouw Raad Verkeersveiligheid tegen verlichting overdag DINSDAG 19 JUNI 1990 DEN HAAG (ANP/GPD) - De PvdA eist een spoeddebat over de ondertekening, afgelopen vrijdag in Dublin, van het Europese asielverdrag door minister Hirsch Ballin (justi tie). De PvdA is kwaad over de ondertekening omdat staats secretaris Dankert (buitenlandse zaken) vorige week nog bekendmaakte dat het verdrag niet zou worden onderte kend. Nederland besloot vrijdag alsnog te handelwijze van de 'eigen' bewinds tekenen. zij het onder het voorbe- lieden Dankert en Kosto (justitie). DEN HAAG (GPD) - moet moeten ingeschakeld bij het opsporen van milieuvervuiling op zee. Minister Hirsch Ballin (justitie) wil daarover binnenkort gaan pra ten met zijn collega Ter Beek (de fensie). Op dit moment zijn er niet voldoende schepen van de rijkspo litie te water en andere overheids diensten beschikbaar om alle milieuvervuiling op zee op te spo- houd dat Denemarken het verdrag Zij zonden donderdag een kort ook zou ondertekenen. De PvdA briefje naar het parlement met de heeft het spoeddebat aangevraagd mededeling dat het kabinet voorals- omdat de partij zich stoort aan de nog de beslissing 5 Hirsch Ballin kondigt zijn plan aan in een brief aan de Kamer. Daar in geeft hij ook te kennen dat er nu onvoldoende capaciteit is bij het ge rechtelijk laboratorium om mon sters die van vervuiling van zeewa ter worden genomen, op tijd te ana lyseren. Besloten is echter om met het geld dat vrijkomt volgens het milieuplan NMP-plus, de capaciteit WINSCHOTEN (ANP) - De negen tien vrouwelijke kraaksters van het Groningse Wolters-Noordhoffcom- plex die in voorarrest zitten in onderteke- Winschoten, zijn zondag in honger- Behalve een gebrek aan schepen voor het opsporen van vervuiling op zee en het nemen van monsters, signaleert Hirsch Ballin ook een ge brek aan mogelijkheden om vanuit de lucht vervuilingen waar te ne men. De pakkans voor vervuilers is gering. Een vliegtuig van de Kust- collega Maij-Weggen (verkeer van het zeewater, waardoor schade aan het milieu ontstaat of dreigt te ontstaan, een misdrijf worden in plaats van een overtreding. Op basis daarvan kan de vervuiler voor maximaal twee jaar de gevangenis in draaien. De minister van justitie laat de Kamer ook weten dat hij meer inter nationale samenwerking wil om zeevervuilers op te sporen. Nu kost vuiling met het blote het opsporen van de daders vaak oog waarneembaar is. aldus de mi- (te) veel tijd omdat de scheepsposi- besloten twee ties niet altijd zijn na te gaan en de wacht met speciale apparatuur vliegt maar 400 uur per jaar. Vlieg tuigen van de rijkspolitie hebben bewijzen vaak ontbreken. Binnen door het vliegtuig van de Kust- kort zal Nederland overleggen met wacht meer uren per jaar kan vlie- Hirsch Ballin zegt verder met zijn opgerichte justitionele opsporings i.___ ij jjj team milieudelicten Noordzee tot nu toe nog geen strafvervolging heeft betekent tegen schippers of waterstaat) te willen overleggen aanpassing van de strafwetge- Andrée van Es uit de politiek DEN HAAG (ANP) - Tweede- Kamerlid Andrée van Es (Groen Links) stapt uit de politiek. Zij wil het liefst binnen een jaar worden vervangen. De redenen van haar besluit zijn van per soonlijke aard. "Ik heb een kind en een zware baan. Ik moet even nadenken. Tijd voor jezelf', zo stelt zij. Haar stap heeft niets te maken met het reilen en zeilen van de fractie van Groen Links. Inte gendeel, het gaat goed met Groen Links. De partijen heb ben besloten zich binnen één jaar op te heffen, aldus Van Es. Het is volgens haar tijd voor an deren om de Groen-Linkse kar te trekken. ning had aangehouden. Achteraf staking gegaan. De kraaksters pro bezien bleek dit briefje voorbarig. 1 1 ...<••- PvdA-Kamerlid Van Traa wil n de regering horen welke testeren tegen het feit dat zij 23 per dag in hun cel moeten zitten. Ook zou het gevangenispersoneel standigheden de Nederlandse rege- zich schuldig maken aan seksueel ring ertoe hebben gebracht dit drag toch te ondertekenen, vooral omdat Dankert donderdag nog zei dat veranderingen van standpunt breiding tijdig aan de Kamer zouden worden maal meegedeeld. "Blijkbaar is er iets lichamelijk geweld. De vrouwen eisen opheffing van alle beperkende maatregelen en uit- het luchten tot mini- Verder willen ze dat alle celdeuren rond het middaguur dramatisch gebeurd tussen donder- open gaan en gelegenheid tot j vrijdag", aldus Van Traa. De menlijke voorbereiding op het pro- begin juli. Volgens een verklaring van de de kraaksters is zaterdag tijdens het luchten een oproer ontstaan: met stukjes hout, glas en theelepeltjes uitten de gevangenen hun ongenoe- derland tot de ongebruikelijke stap ®en eist®n ee" 6esPrek de ^.^1w jLj-w. hoofdbewaker. Toen ze geen ge- regering moet dat maar komen uit leggen, vindt hij, anders "i: maar flauwekul waar we hier Kamer voor staan." Premier Lubbers zei vorige week vrijdag na de ministerraad dat Ne- ondertekening van het asielver drag is gekomen omdat in Dublin alle vakministers (inclusief de Deense) tot de conclusie waren ge komen dat het niet mogelijk is het verdrag verder te verbeteren. Ne derland heeft overigens het asiel verdrag ondertekend met het voor behoud dat Denemarken het ook moet ondertekenen. Dit land heeft nog geen toestemming gekregen va" "Cl <»uucis-i-.uuiuiiui- v=,n hl. r>»»n«» fcomplex in Groningen. Zij worden hoor gaven aan de opdracht terug te keren naar hun cel, zouden zij daar met geweld naar toe zijn gesleept. Eén vrouw zou in de isoleercel zijn gestopt en zij zou zich hebben moe ten uitkleden onder de ogen van mannelijke bewakers. De negentien vrouwen werden zondag 27 mei gearresteerd na ont ruiming van het Wolters-Noordhof- SOEST Ruim een dag nadat Nelson Mandela een bliksembezoek bracht aan Nederland, was er opnieuw hoog bezoek uit Zuid-Afrika. De bisschop en nobelprijswinnaar Desmond Tutu kwam hoogstpersoonlijk over om het vierhonderdjarig bestaan te vieren van de naar hem vernoemde basisschool in Soest. In tegenstelling tot Mandela was Tutu's programma niet van minuut tot minuut volgepland. De bisschop maakte dus even tijd vrij om met de kinderen van de school te praten. (foto anp) Binnenland kort Hiv-test Staatssecretaris Simons (volksge zondheid) eist van de verzekeraars zo snel mogelijk duidelijkheid over de criteria die worden gehanteerd bij de hiv-test. Zo'n test kan duide lijk maken of iemand besmet is met het hiv-virus dat aids kan veroorza ken. De verzekeraars zeggen dat ze de hiv-test in principe niet doen bij uitkeringen onder de 200.000 gul den. maar het is onduidelijk welke criteria ze hanteren. Zwakzinnigenzorg Het tekort aan plaatsen in de zwak zinnigenzorg blijft ook in de toe komst groot. 'Den Haag' heeft 3.400 extra plaatsen in algemene inrich tingen voor zwakzinnigenzorg toe gezegd, maar daarvan zullen er in 1994 nog maar 2.400 verwezenlijkt zijn. In totaal staan er dat jaar dan 2000 zwakzinnigen op de wachtlijst. Dat blijkt uit een onderzoek van het Nationaal Ziekenhuisinstituut (NZi). "Bouwprocedures in de ge zondheidszorg zijn gedegen, maar duren ook heel lang", aldus het NZi. Cocaïne In de Rotterdamse haven is dit jaar tot nu toe 230 kilo cocaine onder schept. De politie verwacht dat de totale hoeveelheid in beslag geno men cocaïne dit jaar ver zal uitstij gen boven de recordvangst van 430 kilo over vorig jaar. Vooral schepen uit Colombia en Suriname komt va ker drugs te voorschijn. Het stads bestuur meent overigens niet dat Rotterdam steeds meer een door voerhaven wordt voor drugs. Seksadvertentie De omstreden evangeliste Jenny Goeree heeft gisteren in kort geding geéist dat het studentenblad Prop ria Cures de 'seksadvertentie' waar in haar telefoonnumer als 'relilijn' wordt vermeld, stopzet. Goeree wordt geregeld anoniem gebeld en voelt zich daardoor "telefonisch verkracht". Propria Cures stelde daarentegen dat met de advertentie overduidelijk sprake is van "satire". Doodslag De Amsterdamse rechtbank heeft gisteren twee jongens van 21 en 23 jaar veroordeeld tot acht jaar cel. De jongens stonden samen met vier an deren terecht voor een roofmoord op een 83-jarige man in zijn woning in Amstelveen in januari. Drie van de vier andere verdachten waren minderjarig en worden onder toe zicht geplaatst. De zaak van de zes de man is aangehouden. het Deense parlement. Zo niet. dan zal Nederland zich alsnog uit het verdrag terugtrekken, aldus Lubbers. Vandaag wordt burgse plaatsje Schengen de ook niet onomstreden aanvullende overeenkomst bij het Akkoord van Schengen ondertekend. Volgens dat akkoord zouden de binnengren zen tussen de Benelux, West-Duits- land en Frankrijk weg moeten val len. De PvdA vraagt zich echter af \ie' of asielzoekers geen slachtoffer e worden van het verdrag. Verder he kelde Van Traa onlangs ook in een spoeddebat de geheimzinnig heid waarmee 'Schengen' is voorbe reid. Staatssecretaris Dankert noemde Schengen gisteren ''van buitenge woon groot belang" voor het vrij maken van het personenverkeer. "Ik ben er namelijk lang niet zeker DEN HAAG (ANP) - De meerder- tot de rechtszitting vastgehouden op verdenking van openlijke ge weldpleging en deelname aan een t ,,w>rr, organisatie die zich schuldig heeft net J_.uxem- gemaakt aan misdrijven. Het ministerie justitie beraadt zich nog op de eisen van de kraak sters. Volgens een woordvoerster is geen sprake van "seksueel en licha melijk geweld". Volgens haar is het een normale procedure in een isola tiecel dat een gevangene zich onder ogen van de mannelijke bewa kers moet uitkleden. VLISSINGEN (GPD) - Als minis ter Braks (visserij) op de hoogte is geweest van fraude door de top van de Algemene Inspectie Dienst (AID), moet dat gevolgen hebben voor zijn positie. Dat zegt Kamerlid en visserij-specialist Eversdijk (CDA). Hij acht fraude bij de AID echter niet waarschijnlijk. Eversdijk kwam in februari in het nieuws toen hij bekendmaakte dat de visvangstbeperkende maatrege len in 1989 weer met voeten waren getreden. Hij meldde een over schrijding van het tongquotum met 30 tot 60 procent. Zijn verhaal werd dan is hij, aldus Eversdijk, verant- door enkele collega's in twijfel ge- woordelijk. trokken. Minister Braks zegde toch een onderzoek toe. De resultaten van de studie hebben het gelijk van Eversdijk aangetoond. Eversdijk reageert gemengd. Hij werd is verheugd omdat hij het in februa ri bij het rechte eind had. Hij DEN HAAG (GPD) - De PvdA- fractie in de Tweede Kamer weigert vooralsnog akkoord te gaan met de door het kabinet voorgestelde jaar lijkse verhoging van de prijs van het openbaar vervoer. Minister Maij- Weggen (verkeer) heeft voorgesteld de prijs van het trein- en buskaartje elk jaar met 3.5 a 4 procent te verho gen. Vanmiddag bij het debat over de hoofdlijnen van het verkeer- en ver voersbeleid heeft de PvdA-fractie zich tegen de verhoging verzetten. Zij vindt het veel te ver gaan dat nu al wordt vastgelegd hoeveel de prijs van het openbaar vervoer de ko mende jaren zal stijgen. De PvdA wijst daarbij op de afspraak in het regeerakkoord, dat het openbaar vervoer niet sneller in prijs zal stij gen dan het gebruik van de auto. Om die reden heeft verkeersspe- cialist Castricum van de PvdA ook voorgesteld om niet alleen de benzi neprijs met acht cent te verhogen, maar ook het rijden in op diesel en LPG duurder te maken. Hoe dat precies moet, is onduidelijk. Het ka binet zit namelijk vast aan een af spraak met het beroepsgoederen- vervoer, dat de accijns op diesel de ze kabinetsperiode niet verder ver hoogd zal worden. Mogelijk zal de PvdA daarom voorstellen de motor rijtuigenbelasting voor auto's die op diesel en LPG rijden, te verho gen. Schippers dreigen met blokkade vaarweg Zeeland RILLAND (GPD) Als vandaag de kwestie rond het stilgelegde vracht schip vol explosieven, de Seolto, bij Rilland niet wordt opgelost, wordt het de vaarweg tussen de Belgische grens en Rotterdam geblokkeerd. Dat zeggen twintig binnenschip pers die geregeld met gevaarlijke stoffen tussen Rotterdam en Ant werpen varen. De schippers vinden dat Rijkswa terstaat en het korps controleurs ge vaarlijke stoffen de Seolto nu al veel te lang 'gijzelen' voor de aanwezig heid van een te grote hoeveelheid explosieven. "Dat iemand wordt Het CDA-Kamerlid gunt zijn par- aangehouden voor een overtreding. okee. Maar nu al anderhalve week, en dat terwijl de werkelijke schuld niet bij de rederij of bij de beman- r niet op- tijgenoot niet voor de tweede keer het voordeel van de twijfel. Braks 1987 laakbaar gedrag ver- weten, omdat zijn ministerie ooglui- ni1?® "at vinc*en wij te gek. We te- kend visfraude had toegestaan. De wdlen daartegen protesteren omdat dit lot ons ook had kunnen treffen", aldus de woordvoerder van de boze schippers. Rederij Antro Lijn, eigenaar van de door Rijkswaterstaat vastgeleg de Seolto, verwacht dat vandaag de borgstelling van 20 miljoen gulden rondkomt. Eerder wil Rijkswater- leurgesteld omdat de visserij zich bewindsman mocht blijven. Hij opnieuw niet aan de regels heeft ge- had, stelde de Tweede Kamer inder- kwaadwillenden moeten lijden. De goed willenden kunnen mogelijk Mestboekhouding Inmiddels zijn er ook vragen van dat alle twaalf EG-landen be reid zijn op 1 januari 1993 hun bin nengrenzen voor dat verkeer te la ten vervallen", zo zei hij. Omdat de binnengrenzen in het tien jaar wil Schengengebied verdwijnen wordt dat gemeenten de controle (behalve voor EG-burgers) scherpt. Asielzoekers zullen heid van de Tweede Kamer heeft gisterén instemming betuigt met het beleid dat staatssecretaris Heer- ma (volkshuisvesting) de komende Dat betekent verantwoorde de buitengrenzen lijkheid krijgen voor het beleid. 'er- Grotere gemeenten krijgen de be de schikking over een woningbouw- koop wonen met kracht te bestrij den, kan op goedkeuring van de Ka mer rekenen. De staatssecretaris wil dat doel bereiken door beter toe wijzingsbeleid en een gerichter nieuwbouwprogramma. Lukt het daarmee niet, dan wil hij gemeen ten de mogelijkheid geven te wer ken met tijdelijke huurcontracten. Verdient een huurder aan het eind van de afgesproken periode teveel, dan krijgt hij de keuze: verhuizen of door de beschuldiging Eversdijk wil het quotasysteem 1? mestboekhouding. Volgens de staat geen toestemming geven de met op de helling zetten. Hij vindt JSEW. dat de controle op zee moet worden verscherpt en de sanering van de (te grote) vissersvloot sneller moet plaatsvinden. De sanering lukt nu volgens hem niet omdat de controle slecht is en de verdiensten nog goed zijn. Overigens denkt de visserij- jUU u ennninliet nnlr nor, AAr, kAnArtrin a Claarv explosieve lading over te laden op onvolkomenheden in die boekhou- vrachtauto's. Lukt de borgstelling ding. Vorig jaar zijn in de Kamer al niet, dan zal de rederij donderdag r verschillen tus- een kort geding aanspannen tegen van het mestbu- de zeven bedrijven die er haar als die van de AID. verladers, bevrachters en rederij- Het onderzoek van de Rekenkamer opdrachtgever verantwoordelijk i bevestigen. Als gevolg r dat de Seolto zonder specialist ook aan een beperking van het aantal visdagen voor die vis sers die niet veel visrechten heb ben. Kamerlid J. van Zijl (PvdA) heeft dat ook voorgesteld. betalen boeren te weinig voorafgaand bericht met teveel r overtollige mest. explosieven werd opgescheept. toekomst slechts in e e n van de vijf fonds dat ze naar eigen goeddunken landen een asielaanvraag kunnen kunnen gebruiken voor de bouw indienen. Volgens Dankert maakt van sociale huur-of koopwoningen het Hoge Commissariaat voor de of voor grootscheepse renovaties. Vluchtelingen geen bezwaar tegen Heerma wil dat gemeenten met deze regeling. Het Europees Parle- meer dan 30.000 inwoners een der- ment vroeg de Schengen-partners gelijk fonds krijgen, volgens CDA zich wel zorgen over de gevolgen r huur betalen. Goedkope huur- voningen komen zo beschikbaar mor de laagstbetaalden. PvdA-kamerlid De Pree maakte vorige week echter de WD zou die grens moeten komst niet te ondertekenen omdat den verlaagd tot 20.000 de betrokken parlementen niet noeg informatie zouden hebben kregen. Ook het streven van Heerma de scheefheid het gegeven dat huur ders gezien hun inkomen te goed- r dure woningbouw volgens hem zal hebben voor de grote ste den. Hij verwacht dat de bouw van goedkope huurwoningen erdoor in het gedrang komt. oud hoofdinspecteur A. Besuijen van de AID. Hij stelde dat de AID-top doel bewust illegale vangsten heeft weg gemoffeld. Eversdijk acht dat niet erg waarschijnlijk, omdat "die men sen zeer plichtsgetrouw zijn". Hij vindt het verstandig dat Braks een onderzoek laat doen door de rijksre cherche. Heeft de AID-top fout ge handeld en was Braks op de hoogte, DEN HAAG (ANP) - De Raad voor de Verkeersveiligheid vindt het voorlopig niet nodig auto's en ande re motorvoertuigen overdag met (dim)licht te laten rijden. Minister Maij-Weggen (verkeer en water staat) is daar wel voorstander van. Van onze correspondent Joop Hoek CHAAM Als in een goedkope B- film had het IRA-lid Michael Col lins, alias mister Thornton uit Enge land, gisteren om half twaalf afge sproken onder de kerktoren van het Brabantse dorp Chaam, zo ver moedt de rijkspolitie. Om na een ge dwongen verblijf in de Brabantse bossen met de handboeien van de rijkswacht nog om en achtervolgd door politiemensen door zijn 'pick up' Hughes naar een veilige schuil plaats te worden gebracht. Terwijl Hughes al in de omgeving van Chaam vertoefde, nota bene in een auto met Britse nummerplaten waar elke Brabantse politieman naar uitkeek, stapte Collins nog even het plaatselijke postkantoor binnen. Om even te bellen. Waar schijnlijk is hem dat gelukt want twintig minuten later reed zijn maat het dorp in een Ford Sierra binnen. Maar toen was de Ier al gearres teerd. In de tuin van de familie Van Akkeren aan de Hoefakkers, een straat in de directe omgeving van het postkantoor. Achtervolgd door hulpvaardige dorpelingen en een handvol politiemensen. Rustig Brabant Zowel bij de internationale pers als bij de plaatselijke bevolking venhout en Chaam en de vlucht van Hughes het ge sprek van de dag. staan in groepjes het laatste te bespreken. "Wie had gedacht dat dat ons nog zou overkomen rustige Brabant", zegt houter. In een frietkot ir de verhalen vooral fantastisch aard. Het hele bos in de omgeving chinepistolen, gisteren de hele dag jacht op IRA-lid nummer vier. Hug hes wordt ervan beschuldigd "lid te zijn van een criminele organisatie". Dat hij in het bos moest zitten, leed volgens de politie geen twijfel. Centrum Ze verwacht dat er 5 procent min der verkeersslachtoffers zullen val len. Maar de raad is daar niet zeker van, zo staat te lezen in een advies dat vanmorgen is verschenen. De raad bepleit nadere studie om bestaande twijfels over verlichting overdag weg te nemen. In Zweden zou het aantal verkeersslachtoffers met 11 procent zijn gedaald sinds de invoering van de maatregel. Maar de Zweedse situatie is niet goed te vergelijken met de Nederlandse omdat hier veel meer mensen Fiet sen. De wetenschappers zijn het er nog niet over eens of de fietsers wel voldoende zullen opvallen als alle automobilisten straks licht moeten Invoering van een gedragsregel die wetenschappelijk nog wordt aangevochten en waarvan dus moet worden betwijfeld of hij wordt na geleefd, kan nooit tot het gewenste het commandocentrum van de poli- succes leiden, aldus de Raad 1 de duisternis, de 150 opgetrommel- andere onderwerpen worden be de ME'ers naar hun plaatsen langs steed. de bosrand gedirigeerd. Een enorm karwei: het te bewaken gebied meet 3 bij 2 kilometer. Voor de permanente kampeer ders in stacaravans achter het i Voorzitter van de raad Van Vol lenhoven en zijn raadsleden vrezen zelfs dat "licht overdag" het gevoel onveiligheid juist zal vergroten taurant was het gisteren de hele dag bij niet gemotoriseerde en kwets ba- tuinstoelen maak- re verkeersdeelnemers. Dit kan de opgewondenheid leefbaarheid binnen de bebouwde hoe pers en politie kc>m aantasten. De discussie hier- et bos. over is nog niet afgesloten, aldus de raad. Ook is er twijfel feest. Gezeten in tuinstoelen maak ten ze in staat van dichtbij rr jacht maakten op de Een oudere dame bleek Politiemensen houden de omgeving van Chaam nauwlettend in het oog met verrekijkers. Met s de voortvluchtige IRA-lid kon worden aangehouden. knulligheid waardoor de IRA- de arrestatie cel uiteindelijk in de politiecel be- ghes het ge- landde. Zaterdag, in een bos bij Dorpelingen Meerle oefenen drie IRA-leden met hun wapens. Twee Brusselaren houden ze aan. Donna Maguire het wordt gearresteerd. In Ulicoten Ulven- duikt Gerard Harte enkele uren la- Chaam zijn ter uit het bos op en loopt recht in de armen van de politie. w w Michael Collins houdt zich ge- zit vol IRA-leden, als je de bezoe- boeid schuil in de bossen den, rijdt in een Britse auto het dorp en Ulvenhout, de Bredaseweg, was binnen, vlucht en is de afgelopen gisteren hermetisch afgegrendeld nacht ook aangehouden, niet eens door tientallen politiemensen. Ze te dependance van de PTT. Via de meest geschikte type verlichting, enige nog vrije telefoon bleek zij het Dimlicht is wellicht niet de meest rustig in de omgeving. Politiemen- dag toch worden ingevoerd, dan copter vloog laag met speciale appa- bereikt door automatische schake- ratuur die warmte opspoort, over de i,ng en die kan alleen in EG-v kers moet geloven. Bij de verzamelde pers over heerst vooral ongeloof over de enor- loopt op klaarlichte dag een post kantoor binnen. De man die hem uit handen van de politie moet bevrij- Chaam, midden bossen. "It's a silly case", zegt een journa list van een groot Engels ochtend blad. "Ze hebben onder stress zo ge handeld", meent een politieman. "Collins kon moeilijk afspreken bij een boom in het bos. Ónder een kerktoren is een betere plaats". Afgesloten De verbindingsweg tussen Chaam de lagen in de struiken, zaten in politie auto's en vlogen met Hollandse en Belgische helicopters door de lucht. Aan de andere kant van de grens vanavond schuil zou kunnen halen, werd dat nog eens dunnetjes gedaan door de Belgische rijks wacht. bomen. Op zoek naar het IRA-lid gevangen in een ring va wapende politiemensen. Men had er rekening mee gehou den dat Hughes zich uiterlijk tot dus afhankelijk band worden voorgeschreven, ge- Vooral in de Bondsrepubliek Duits land bestaan daartegen echter be- Tot dat moment is naleving medewerking WWalle automobilisten en overtre- Maar zolang duurde het niet. Nog ders zullen moeten worden aange- voordat het licht werd werd Hughes pakt, aldus de raad. Maar de politie gevonden door een politiespeur- heeft de handen al vol aan andere In het bos zelf maakten 15 leden van het Haagse arrestatieteam, ge trainde jonge kerels met automati sche Heckler- en Koch-ma- hond met begeleider. Nadat hij werd ontdekt, riep hij: "Ik kom er uit". De man bleek ongewapend Hij is overgebracht na kend gehouden plaats. erkeersregels. Handhaving zal dus óf onvoldoende plaatsvinden óf ten koste gaan van andere verkeersre- onbe- gels. De raad acht beide onaan vaardbaar.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 3