Aj ax-bestuurders 'wisten van niets' s™:tv Italië vernieuwt complete aanval Irwinwint het US Open Romario krijgt z'n zin Dl Scliillaci en Baggio in de spits ROME Italië zal vanavond in de laatste groepswedstrijd tegen Tsjechoslowakije met een geheel nieuwe aanval aantreden. Gian- luca Vialli liep op de training van gisterochtend een spierblessure in het rechterdijbeen op en zal een dag rust moeten houden. An drea Carnevale is zóals werd verwacht gepasseerd. Toto Schillaci, dè spits die tegen Oostenrijk, zal nu vanaf de aftrap meedoen en hij wordt in de punt van de aanval geassisteerd door Ro berto Baggio. die vlak voor het WK voor 28 miljoen gulden werd ge transfereerd van Fiorentina naar Juventus. Ancelotti ontbreekt ook vanavond. De Milan-speler is nog niet hersteld van een knieblessure. Hij wordt vervangen door Berti van Inter. Italië zal er vanavond alles aan doen om van Tsjechoslowakije te winnen en daardoor bovenaan in groep A te eindigen. De Squadra heeft geen belang bij een tweede plaats in de groepsronde, zoals West-Duitsland (1974) en Argenti nië (1978) dat eerder wel hadden op hun eindtoernooi. Door een derge lijke klassering zou de Italiaanse ploeg de kwartfinale tegen West- Duitsland moeten spelen in Milaan, waar de meeste kaarten al in Duitse handen zijn. Dan treffen de Italia nen nog liever Brazilië in Napels in de halve finale, als het zover mocht komen. De Mannschaft van Bec- kenbauer heeft tot nu toe de meer indruk gemaakt op de Azzurri dan de selectie van Lazaroni. Regisseur Er is nog een reden voor de Italia nen om groepswinnaar te worden en dat is het feit dat de ploeg in dat geval alle wedstrijden (op de halve finale na) in het fraai verbouwde Olympisch Stadion van Rome kun nen spelen. Voor een speler gaat die wens helemaal op, Giuseppe Gian- nini, de regisseur van AS Roma. Hij is een geboren Romein en vertolkt in zijn spel het 'dolce vita' van zijn stad. Op dit WK is hij eindelijk uit gegroeid tot de animator van Italië. Zijn sterke optreden mondde uit in de fraaie winnende treffer tegen de USA. Giannini is de enige speler die met vreugde aan dat duel terug denkt. „Een vol stadion datje naam scandeert en me een ovatie geeft. Dat zijn momenten die je je hele le ven niet meer vergeet. Een histo risch moment in mijn loopbaan, dat meen ik echt. Wat er ook verder ge beurt op dit WK, dat moment kan niemand mij ook meer afnemen". Dal Giannini is door een diep dal ge gaan, voordat hij in zijn geboorte stad aan de Mondiale mocht begin nen. In de afgelopen jaren werd zijn positie in de nationale ploeg door de Italiaanse pers regelmatig ter dis cussie gesteld. „Tijdens het EK-88 kreeg ik alleen van buitenlandse journalisten goede kritieken. Mijn landgenoten hebben het nooit in mij zien zitten. Ik ben wat dat be treft niet de enige, want ook sterren als Rivera en Antognoni hebben in het nationale elftal weinig krediet gehad van de pers", aldus de spelbe- palende middenvelder, die van bondscoach Vicini altijd een onbe grensd vertrouwen heeft gekregen. Sinds zijn debuut in december 1986 speelde Giannini onafgebroken in het azuurblauwe shirt. Zelfs toen het afgelopen seizoen sprake was van de 'Baggio-boom' weigerde Vicini te tornen aan de positie van de Romein. Sprong Vicini vindt dat Giannini de enige Tegista' is in Italië. Baggio is vol gens de coach een speler die een vrije opdracht moet hebben en te aanvallend speelt voor een spelbe paler. „Ik ben Vicini dankbaar dat hij mij altijd heeft opgesteld. Ik ken hem natuurlijk al een paar jaar, maar dit is het moment waar wij sa men jaren naar toe hebben geleefd. En dan heb ik het over alle spelers van die in 1986 met Vicini de sprong hebben gemaakt van Jong Italië naar 'la Nazionale'". Giannini doelt hiermee op Zenga, Ferri, De Napoli, Donadoni, Vialli, Mancini en zich zelf. MEDINAH (Rtr) - De negentiende hole. die gewoonlijk bestemd is voor het vertier na de wedstrijd, heeft de beslissing gebracht bij de Open Amerikaanse golfkampioen- schappen op de moeilijke baan van Medinah (Illinois). Hale Irwin won met een birdie op de negentiende hole van de play-off tegen Mike Do nald voor de derde maal de titel. Met 45 jaar werd hij tevens de oud ste kampioen in de geschiedenis van het sfeervolle evenement. Mike Donald had op de achttien de hole de winst voor het grijpen. Maar hij kon de voorsprong van één slag op die hole niet vasthouden. Hij sloeg vanaf de afslag in de rough en mikte zijn approachshot in de bun ker, die de green bewaakte. Over de laatste twaalf meter deed hij twee slagen. Met de bogey gaf hij Hale Ir win nieuwe kansen. „Mike gaf me de kans. God zegene hem", zei de nieuwe titelhouder geemotioneerd, toen hij met een putt van een meter of zeven de winnende slag produ ceerde op de eerste hole van de de play-offs die meteen ook een win naar opleverde. „Vicini heeft veel energie en tijd in deze ploeg geïnvesteerd en er is maar een manier waarop wij hem kunnen terugbetalen. Door goed te presteren op dit WK. De trainer is de laatste die van ons een wereldti tel eist. Hij wil dat wij tenminste bij de beste vier komen. Eerlijk gezegd zijn wij dat aan onze stand ver plicht". Falcao Het grote voorbeeld van Giannini is de Braziliaan Falcao, die van 1981 tot 1985 bij AS Roma" bijna net zo succesvol en populair was als de drie Nederlanders bij Milan. „Hij was een maestro. Hij speelde zo ont spannend en ritmisch. Hij was het toonbeeld van de voetballer waar geen smetje aan kleefde. In Rome word ik natuurlijk met hem vergele ken door het publiek, maar zelf vind ik dat flauwekul. Hij was zoveel keer beter dan ik en dat zeg ik niet uit bescheidenheid, hoor. Mis schien mag ik na het volgende WK in zijn schaduw staan, maar nu nog lang niet". In Rome kreeg Falcao de bijnaam 'achtste koning van Rome'. Gianni ni draagt daarom sinds de dag dat hij de Braziliaan opvolgde de bijn aam 'principe' (prins). „Ik ben trots op die titel, zolang het maar niet wordt geïnterpreteerd als zou ik de eeuwige belofte zijn. Een koning van Rome zal ik niet worden, zelfs niet als ik wereldkampioen word". Verwarring Vanavond speelt Italië vooral om zijn toekomst op dit toernooi te be palen. Giannini is daar heel duide lijk over: „Het idee dat we na van avond ons toernooi voortzetten in een andere stad brengt me in ver warring. Ik heb eerlijk gezegd nooit met die mogelijkheid rekening ge houden. De Tsjechen hebben het uitstekend gedaan en daarom moe ten we nu alles geven. Dat zijn wij aan ons "publiek verplicht. Wij moe ten spelen zoals tegen Oostenrijk, dan is er niets aan de hand. Het Ro meinse publiek staat boven alle par tijen. Het feit dat er donderdag aan moedigingen waren voor Baggio, een Florentijn, zegt genoeg. In Ro me wordt niet gekeken naar de af komst van een speler. Laten wij maar hier blijven en vanavond ge- DINSDAG 19 JUNI 199C De Belgen bedanken het publiek. De Rode Duivels verbaasden alles en iedereen met hun overtuigende spel. ASTI (Reuter) - Romario zal morgen zijn rentree maken in het Brazi liaanse elftal. De spits van PSV is door bondscoach Lazaroni opgeroe pen voor het duel tegen Schotland. Hij zal met Careca de aanvalslinie Voor Romario wordt het zijn eer ste officiële wedstrijd na de been breuk in de competitiewedstrijd te gen FC Den Haag, begin maart in Eindhoven. Hij werd door Lazaroni gepasseerd voor de wedstrijden te gen Zweden en Costa-Rica. Na het matige duel tegen Costa-Rica (1-0) werd er druk op de bondscoach uit geoefend wijzigingen in het elftal aan te brengen. Lazaroni gaf daar gisteren na de training aan toe. „We hebben vier punten uit twee wedstrijden, zijn zeker van een plaats in de tweede ronde. Tegen Schotland wil ik ande re spelers een kans geven." Roma rio is daar een van. Hij vervangt hardloper Muller. Naast Romario worden nog drie wijzigingen in het Braziliaanse elf tal verwacht. Centrumverdediger Mozer liep tegen zijn tweede gele kaart aan en werd voor een wed strijd geschorst. Zijn JURRIAAN VAN WESSEM PESCANTINA - De een helpt hem door te zwijgen, de ander door elke morgen om 07.30 uur met hem te ont bijten. Met Enzo Scifo heb ben Eric Gerets en Lei Clus ters tegenwoordig het beste voor. Het moment uit België-Uruguay had bijna anecdotische waarde. Op het middenveld verspeelde Scifo de bal onnodig aan Francescoli, die in eens de ruimte had door te gaan en een gevaarlijk schot te lossen. Eric Gerets zweeg, draaide zich om en liep weg. Geen sprint naar de scheidsrechter om voor een overtre ding op Scifo te reclameren, geen steunbetuiging derhalve aan de spelmaker. Gerets: „Hij had gemakkelijk eer der een oplossing kunnen vinden door te passen. Dat heeft hij soms, dan moet je 't hem toch even laten voelen. Zonder iets te zeggen, want als er op het ogenblik bij ons op één niks te zeggen valt, is Enzo het". Lei Clijsters, een andere routinier bij de Rode Duivels, heeft Scifo nog genoeg te zeggen. „Wij zijn elke morgen de eersten, om half acht ontbijten we en praten we". Op de wedstrijddag nog eens ernstig, om dat Clijsters rechts op het midden veld was geposteerd door Thijs. „Ik heb niet geweigerd daar te spelen, maar wel tegen Thijs gezegd dat hij beter Emmers kon laten spelen, als ik helemaal op de flank terecht zou komen. Dat gevaar zat er stevig in, daarom heb ik twee dagen met Enzo gepraat. 'Ge moet mij helpen en uzelf, heb ik 'm gezegd. Dat heeft hij gedaan". Iedereen helpt iedereen in de Bel gische ploeg. Gerets: „Hoe langer wij samen zijn, hoe beter het gaat. Er groeit dan altijd Wat bij ons. We spelen dus zeker nog twee wedstrij den, maar het kunnen er best eens meer worden. Vervoort komt er dan in en geeft meteen het volle pond, dat typeert ons. Je kunt er nu ieder een in zetten, het is een hechte groep geworden. Vroeger ergerde iedereen zich mateloos aan Scifo, nu niet meer. En Albert, die er vroe ger geen drie zei in een week, luitje nu bijkans de oren van je hoofd". Bofkont Dit alles onder leiding van Guy Thijs, de trainers-veteraan met het konijnepootje, zoals Gerets zegt. Een bofkont dus. De opstelling te gen Uruguay was immers niet van logische aard. Franky van der Eist. „Een volslagen verrassing, voor ie dereen". Voor iedereen? Gerets: „Wie deze opstelling heeft bedacht? Wij met z'n allen". Thijs en Gerets dus. Opnieuw Van der Eist: „Vrijdagmorgen werd het elftal bekend gemaakt. Eerst be gon Thijs uitvoerig over Uruguay, wij maar wachten hè. Toen hij in het centrum DeMol en Grun noemde was dat al een verrassing. We had den gedacht dat DeMol naar het middenveld zou schuiven. Vervol gens bleek Clijsters daar te spelen. Zelfs Jan (Ceulemans, red.) wist nergens van. Die stond er ook hele maal van te kijken". De motivering van Thijs was sim pel: zo hebben we in '85 tegen Ne derland gespeeld en 'gewonnen', zo spelen we tegen Uruguay. Van der Eist: „Ik stond in Rotterdam (2-1 voor Oranje, België naar Mexico, red.) libero, met Broos voor me en Clijsters inderdaad op het midden veld". En Jan 'C^je' Ceulemans voorin, naast Flip Desmet. Tegen Uruguay was JC weer eens de Verlosser, met zijn allesbeslissende derde doel punt van de wedstrijd. Hij liep er gisteren in het trainingskamp nog van te stralen. Eric Gerets: „Ik had er eerder schrik van dat hij de han den zou laten zakken, maar in het veld had ik het snel gezien. Dit was weer de Ceulemans van uit zijn bes te dagen. Zet hem er maar weer ge rust op voor de rest van het WK". Ceulemans wel, Gerets is tegen Spanje geschorst. „Die eerste gele kaart was dom. Ik wist dat ik de bal zou hebben, maar die Sosa deed het perfect. Hij wipte de bal net even op toen ik kwam, zodat ik hem te pak ken had in plaats van de bal. Zonde, hij lokte het constant uit, na de rust deed hij dat bij Emmers. Maar die tweede kaart was belachelijk. Ik wist dat ik moest opletten, mis schien dat ik zelfs te voorzichtig werd. In de kleedkamer zeiden de jongens dat ze voor mij nog wat ex tra gegeven hadden, dat deed me toch plezier". Veel verdriet hoeft Gerets sowie so niet te hebben van de rode kaart. In de tweede ronde start hij nu scha devrij. Tegen Spanje mist België echter ook Clijsters (spierverrek- king) en waarschijnlijk Grun. De vervangers zullen zeker presteren, de tribuneklanten niet mauwen. Het oudste deel van de ploeg wikt, Thijs beschikt. Mare Emmers: „Wij kennen onze plaats." HENRI VAN DER STEEN wordt Aldair van Benfica, de speler die PSV graag voor het hart van de eigen verdediging wilde strikken, maar voorbijgestreefd werd door een met de gebdbuidel rammelende Italiaanse club. Voorts worden ver moedelijk Rocha en Mazinho inge zet. Bebeto, de voetballer van het jaar in Brazilië, blijft buiten de ploeg. Hij liep gisteren tijdens de training een knieblessure op. De ploegarts bracht de speler voor röntgenfoto's naar het ziekenhuis. Piccolo's Doelman Higuita van Colombia heeft een bezoek gebracht aan een jonge voetbalsupporter, die een jaar geleden zwaar gewond raakte bij rellen. De 15-jarige Ivan Dall'Oglio kreeg een Colombiaanse vlag en sleutelring. Hij liep brandwonden op toen er molotov-coaktails in de trein geworpen werden, die hem en andere supporters van Bologna naar Florence bracht. Als Colombia de tweede ronde haalt, kan Dal l'Oglio weer bezoek verwachten van Higuita. Dan brengt hij een shirt mee voor de jongen. De se lectie van de Verenigde Arabische Emiraten wil in stijl afscheid nemen van Italië. Zondagavpnd gaf de ploegleiding in het Italiaanse hoofdkwartier in Imola een groot banket. De trainers van tegenstan ders Joegoslavië, Colombia en de Bondsrepubliek waren uitgeno digd. Verder zaten alle notabelen uit het Italiaanse dorp aan de dis. De spelers waren apart gezet. In een hoek van de zaal. Lang voor het ein de van het uitgebreide diner verlie ten zij de zaal. Het was bedtijd. De vader van Georges Grün had kort na de wedstrijd van het Bel gisch elftal tegen Uruguay op de tri bune een lichte hartaanval. Hij werd in de catacomben behandeld door de Belgische ploegarts, waar na hij oppenomen werd in het zie kenhuis van Verona. Enige uren la ter mocht hij de kliniek weer verla ten. Ex-voorzitter Harmsen 'spil' in gesjoemel met transfers AMSTERDAM (GPD) Op bestuurlijk niveau heeft bij Ajax in de jaren '80 de linkerhand niet geweten wat de rechter deed. Dat is de conclusie die overheerst na de tweede dag van de behandeling van de strafzaak tegen Ajax, enkele ex-bestuursleden en ex-spelers. De ro de draad in de verklaringen van de verdachten die gisteren voor de Amsterdamse recht bank verschenen is dat de individuele leden van het vijfkoppige bestuur veelal verstoken bleven van essentiële informatie. En wanneer het bestuur (lees: voorzitter Ton Harmsen) wel inlichtingen over bepaalde transacties verschafte dan gebeurde dat vaak onvolledig, slechts aan een enkeling, in een laat stadium of er werd gewoon op los gelogen. Tijdens de tweede procesdag ston den terecht de 'rechtspersoon' Ajax, oud-penningmeester Lou Bartels, Ton Harmsen (voorzitter van 1978 tot 1988) en voormalig be stuurslid Arie van Eijden, tegen woordig algemeen directeur van Ajax. Gisteren werden de malafide praktijken rond de transfers van Henning Jensen (in 1979) en Felix Gasselich (in 1983 en later) gedetail leerd behandeld. Omdat Harmsen om gezondsheidsredenen verstek liet gaan (hij zal ook de komende vijf zittingen niet verschijnen), wer den alleen Van Eijden en Bartels langdurig aan de tand gevoeld. Of het kwam door de afwezigheid van de legendarische ex-voorzitter, Van Eijden en Bartels deden gisteren hardnekkige pogingen de schuld (en de verantwoordelijkheid) van alle frauduleuze handelingen in de schoenen van Harmsen te schuiven. Hoewel Bartels en Van Eijden vanaf 1980 deel uitmaakten van het Ajax-bestuur, zeggen beiden pas in een zeer laat stadium geweten te hebben van het hand- of tekengeld dat Henning Jensen in 1979 ontving bij zijn transfer van Real Madrid naar Ajax. Weliswaar werden de on derhandelingen met de Deense spe ler gevoerd voordat zij tot het be stuur toetraden, maar dat zij niet ge weten hebben dat Jensen door Real Madrid tranfervrij was verklaard lijkt onwaarschijnlijk. Cheque In de media was daar bij voorbeeld allang melding van gemaakt. Daar bij ontving Ajax in augustus 1979 reeds toestemming van Real om Jensen op te stellen, terwijl pas een maand later een cheque ter waarde van 550.000 gulden de deur uitging met daarop de naam van de Spaan se club als begunstigde. „Is dat niet vreemd meneer Van Eijden?", al dus 'oudste rechter' Ruitinga giste ren. „Dat vond ik toen niet vreemd", antwoordde Van Eijden. „Nu wel. Aanvankelijk heb ik heb gedacht dat Ajax gewoon een trans fersom voor Jensen heeft betaald". Het als 'transfersom' geboekte geld ging in werkelijkheid, via een Zwitserse bank, als een netto-beta ling van 550.000 (zwarte) guldens rechtstreeks naar Jensen. Pas in 1987, wanneer naar aanleiding van perspublikaties over zwart geld-be- talingen de FIOD al geruime tijd rondsnuffelt bij Ajax, ging bij Bar tels een lichtje branden. „Dit zit niet goed, dacht ik toen", aldus de gewe zen penningmeester. In dat jaar, 1985, kreeg Van Eijden overigens al wel „een vermoeden" dat er het geld rechtstreeks naar Jensen was toegesluisd. Een niet onbegrijpelijk 'vermoeden' want de FIOD was immers eind 1984 al met een naheffingsaanslag voor het aan Jensen betaalde zwarte geld geko men. „Nee", aldus Van Eijden, „ik heb toen ook nooit verder navraag gedaan over het hoe en waarom daarvan". Daarbij, voegde Bartels er desgevraagd aan toe, had Harm sen „op een wat schreeuwerige toon" gezegd dat de FIOD „geen poot had om op te staan" bij hun na speuringen. De praktijken rond de overgang van Felix Gasselich van Austria Wien naar Ajax, zijn ietwat schim miger dan het 'ondubbelzinnige' handgeld dat Jensen kreeg. Wie er gisteren even voor ging zitten, kreeg echter een aardige inkijkje op wat er zoal bedacht wordt in de be drijfstak betaald voetbal. Gasselich werd in het voorjaar van 1983 na mens Ajax benaderd door Inter Football-directeur Maarten de Vos. De indertijd als 'tovenaar uit We nen' omschreven linkspoot voelde wel wat voor een overgang naar Ton Harmsen. Ajax, maar wilde, naast zijn 'n le' salaris en premies, wel 90.000 handgeld 'belastingvrij' heb ben. Constructie Met de woorden „dat regel ik wel" bedacht Harmsen in samenspraak met Bartels een constructie waarbij hand- en tranfergeld als één bedrag in de boeken werd opgenomen. In overleg met de toenmalige voorzit ter Walter van Austria maakte Ajax negen miljoen Oostenrijkse shillin- gen (ruim 1,4 mijoen gulden) over naar de Weense club. Acht miljoen shilling was bedoeld als transfer som, van de resterende één miljoen moest Austria 600.000 shiling aan Gasselich betalen en 400.000 shil ling overboeken naar een Zwitsere rekening „van ene meneer Ver sluis". Meneer Versluis blijkt ge woon een andere naam voor Ajax te zijn. Tussen begin 1982 en eind 1984 had Ajax een Zwitserse bankreke ning. „Inderdaad", beaamde Bar tels, „het geld dat Ajax daar had staan, bleef buiten de boekhouding van de club". Wereldtitelstrijd voor B-landen, laatste speel ronde kwartfinales Groep F- Nederland - Dene marken 2-0. Nederland 176, Denemarken 122. Scores Nederland: batten: Aponso 54, Ruskamp 2, Gomes 3, Clarke 23, Lefebvre 35, De Leede 2, Lubbers 2, Van Oosterom 21, Scholte 1, Van Troost 11, Duller 2 not out; bowlen: Van Troost 1- 17, Lefebvre 2-21, De Leede 0-16, Dulfer 2-21, Aponso 2-20, Lubbers 2-19. Bangladesh Canada 2-0. Bangladesh 265/6, Canada 148. Eindstand: 1. Nederland 3-8, 2. Bangladesh 3-8,3. Denemarken 3-4,4. Canada 3- Programma halve finales: woensdag: Nederland - Kenya; donderdag- Zimbabwe - Bangladesh (bei de wedstrijden worden op het veld van HCC in Den Haag gespeeld). AMSTELVEEN Zevenlandentoernooi om BMW Trophy, derde dag: Groot-Brittannië - Australië 1-3 (1-2) 6. Wan- sbrough 0-1,17. HagerO-2, 25. Kirkwood 1-2, 37. Stacy 1-3 (sc). Scheidsrechters: Lathouwers (Ned) en Bah (Pak). West-Duitsland - Pakistan 0-1 (0-0). 49. Bashir 0-1 (sc). Scheidsrechters: Wilson (Gbr) en Deo (Spa). Stand: 1Pakistan 2-4 (5-12. Australië 2-4 (6-3), 3. Nederland 2-2 (5-4), 4. India 2-2 (3-4), 5. Bondsrepubliek 2-1 (3-4), 6. Spanje 2-1 (4-7), 7. Groot-Brittannië 2-0 (2-5). HILVERSUM NK Zevende ronde: Ree - Van der Wiel 0-1, Bos boom - Douven 1 0, Nijboer - Brenninkmeijer 0 1Blees - Piket 1/2 -1/2, De Boer - Kuijf 1/2 -1/2, Van der Sterren - Pliester 1/2 - 1/2. stand na 7 ronden: 1Piket 5 pnt, 2/4. De Boer, Kuijf, Van der Wiel allen 4 1/2,5. Van der Sterren 4,6. Brennink meijer 3 1/2, 7. Pliester 3 1 afg., 8. Bosboom 3, Eastbourne, vrouwen 700.000 gulden: eerste ronde: Bodegraf (Ned) - Paulus (Oos) 7-5 3-6 6-3. Wimbledon: kwalificatie vrouwen: eerste ron de: Jaggard (Aus) - Bakkum (Ned) 6-3 6-4 De Munnik MEB1: O. van Paridon - P. Paauw 6-3, 6-0. VEB2: S. Faas - P. Velzet 6-0, 7-6: M. Betlehem - C. Witteman 7-6, 6-7,7-6; M. Goedhart - J. Geurts 0-6, 6-2, 6-1J. Verhoef! - C. Voskuil 6-4, 6-2; P. Wille - C. Smaal 7-5, 6-4; T. Hillaert - N. Faas 6-3, 6-3; E. Wijsman - S. Smit 6-0, 6-2. MEB2: K van Bemmel - M. Smit 7-5, 7-5; P. Paauw - P. Loggers 4-6,6-4,6-3; E. van Adrichem - S. Moerman 4-6, 6-3, 6-3; R. Cardinaal P. Stol wijk 6-16-3; R. Bouwman - O. Vermeulen 6-4,4-6, 6-1P. Loggers - R. Jong-A-Tai 6-3,6-0: R. Werner -M. Mattke 6-3, 6-1. MDB: K. van Bemmel/O. van Paridon - P. Log- gers/R. yVerner 6-4, 6-2. GDB: I. van Seeters/S. Moerman S. Paauw/R. Santifort 6-1, 6-2. VEC1: K. Dirkse - M. Vermeulen 6-0, 6-1; E. Ger- retsen M. Griekspoor 2-6, 6-1, 7-6; I. Batelaan - S. Smits 6-4, 6-0; S. Faas - T. Hillaert 6-4, 6*3; T. CanterVisscher -1. Bavelaar 6-3,6-3; J. Geurts - A. Bonnet 4-6, 6-3, 6-2. MEC1: M. Verkerk - H. Hendriks 6-1, 6-7, 6-0; J. van Leeuwen - D. Lesquiller 6-16-2; E. Bouman - B van Overloop 6-2, 5-7, 6-3; M. Hoekstra - M. Smit 6-4, 6-1M. Aartman - E. van Benschop 6-3, 3-6, 6-4; I. Bergsma - R. Klein 4-6, 6-0, 6-2; R. Hartwijk M. Spigt 6-3, 6-0; O. Schoordijk - J. Westdijk 1-6, 6-1, 6-2; R. CanterVisscher - G.J. Anker 2-6, 6-4, 6-3. VEC2: S. Smits -1. van Santen 6-4, 6-3. MEC2: R. Hartwijk - V. Goedegebuure 6-7,6-2,6- 1; G.J. Anker - C. Kooman 6-1, 6-4; T. Boef - J. Vergeest 6-3,6-4; T. Boef - T. Stoppels 4-6,6-4,7- 5; E. Hennipman H. van Schie 6-3,6-1A. Kloeke - D. v/d Berg 4-6,7-5,6-4; E. Leunissen A. Kloeke 7-5, 6-0. MDC: E. van Benschop/R. Fasel - B. Albers/L. van Wijk 6-0, 6-1V. Goedegebuure/E. Hennipman - M. Tefelen/A. Willems 6-3, 6-3. GDC: I. Batelaan/I. Bergsma - G. Davelaar/E. Ma- rijt 6-3, 6-0. Ronde van Zwitserland, profs: Zevende etappe: Unterbach - San Benardino (194,5 km): 1. Hampsten (VSt) 5.21.21, 2. Millar (GBr) z.t., 3. Bouwmans (Ned) 0.40, 4. Kelly (Ier) z.t.. 5. Steiger (Zwi) z.t., 6. Jaskula (Pol) 1.38, 7. Kvalsvoll (Noo) z.t., 8. Cornillet (Fra) 1.53, 9. Le- Mond (VSt) z.t., 10. Niederberger (Zwi) 2.13. Ove rige Nederlanders: 19. Breukink 3.34,23. Rozend al 4.24,33. De Koning 5.44,50. Van Aert 9.2154. Manders 13.27,64. Van Orsouw z.t., 76. De Rooy z.t., 77. Arntz z.t., 96. Luyckx 27.03,109. Mare Sie- I., 117. Lubberding z.t. Opgegeven: Adri van der Poel (Ned), Lammerts (Ned), Nepp (BrD), Kulas (Pol), Imboden (Zwi), Early (Ier). Te laat bin nen: Bock (Bel). Er zijn nog 121 renners in de strijd. Algemeen klassement: 1Kelly (Ier) 27.47.42,2. Millar (GBr) 0.41, 3. Hampsten (VSt) 1.04, 4. Stei ger (Zwi) 1.13, 5. Jaskula (Pol) 2.17, 6. Kvalsvoll (Noo) 3.08, 7. Bouwmans (Ned) 3.39, 8. Nieder berger (Zwi) 4.49, 9. Breukink (Ned) 4.59,10. Le- Mond (VSt) 5.01. Overige Nederlanders: 28. Van Aerl 11.31, 36. De Koning 15.15, 45. Van Orsouw 19.27, 48. Rozendal 20.32, 71. Manders 28.37, 72. De Rooy 29.01, 75. Arntz 30.01, 89. Lubber ding 37.49, 103. Luyckx 44.46, 121. Siemons 58.59. Ronde van Zweden Zesde etappe Hudiksvall- Sandviken 193,6 km: 1 Kirsipuu (Est) 4.21,59, 2. Louviot (Fra) z.t., 3. Raab (DDR) 0.02, 4. Kemper (Ned), 5. Peder- sen (Noo), 6. Nijdam (Ned), 7. Suun (Est), 8. Jan sen (Ned), 9. Magnusson (Zwe), 10. Wakstroem (Fin) allen zelfde tijd als Raab, 11Maassen (Ned), 22. Van den Akker (Ned), 39. Vos (Ned), 42. Over- gaag (Ned), 47. Knuvers (Ned), 49. Verhoeven (Ned), 50. Dekker (Ned). 55. Van Rijen (Ned), 58. Raas (Ned), 60. Kil (Ned), 62. Jacobs (Ned) allen zelfde tijd, 78. Woltman (Ned) 5.44, 79. Laermans (Ned) 22.14. Algemeen klassement: 1. Jdanov (Sov) 21.37.44, 2. Maassen 0.42, 3. Nijdam 0.51, 4 Kindberg (Zwe) 1.15, 5. Karlsson (Zwe) 1.26, 6. Kirsipuu (Est) 1.42,7. Armstrong (VSt) 1.55,8. Pe- dersen 2.02, 9. Raab 2.11, 10. Van den Akker 2 16, 12. Solleveld 2.20, 14. De Vries 2.30, 26. Knuvers 3.31, 28. Jacobs 3.35, 34. Kil 3.52, 38. Verhoeven 3.58, 44. Jansen 4.12, 46. Van Rijen 4.23, 48. Dekker 4.41. Lotto 24 1e prijs: 1 winnaar die bruto 353.492,00 ontvangt 2e prijs: 6 winnaars die elk bruto 25.000,00 ont vangen 3e prijs: 104 winnaars die elk bruto 1361,50 ontvangen 4e prijs: 4841 winnaars die elk De Russische doelman Dassa- jev is terug gekomen op zijn besluit te stoppen met het verdedigen van het doel van de nationale ploeg. „Als de trainer me opstelt, zal ik spelen", aldus Dass^jev. „Ook na de wereldtitelstrijd." De 33-jarige doel man besloot vorige week een eind te maken aan zijn loopbaan als inter national, omdat hij gepasseerd werd voor de wedstrijd tegen Ar gentinië. WK VOETBAL DINSDAG 16.30-17.00 EURO: WK-nieuws. 16.30-17.00 Did 1: WK-nieuws. 16.40-16.42 Ned 3: Mondiale. 16.45-16.48 BRT 2: Studio. 16.48-20.30 BRT 2: Westduitsland-Co- lombia of Joegoslavië-Verenigde Arabi sche Emiraten met in de rust een samen vatting van een van de wedstrijden. 16.50-17.45 Ned 3: Westduitsland-Co- 17.00-i 9.00 Did 1: Westduitsland-Colom- bia. 17.00-19.00 EURO: Joegoslavië-Verenig de Arabische Emiraten. 17.35-19.00 BBC 2: Westduitsland-Co- lombia en Joegoslavië-Verenigde Arabi sche Emiraten. 17.45-17.55 Ned 3: Mondiale. 17.55-18.55 Ned 3: Westduitsland-Co- lombia. 19.00-19.25 BRT 2: Samenvatting. 19.00-19.45 Did 1Samenvatting van Joe goslavië-Verenigde Arabische Emiraten. 19.00-21.00 EURO: Westduitsland-Co- lombia. 19.20-19.59 Ned 3: Mondiale: met o.a. een samenvatting van Joegoslavië-Vere nigde Arabische Emiraten. 20.15-21.00 Did 1WK-nieuws. 20.20-20.50 Ned 3: Mondiale. 20.30-20.48 BRT 2: Samenvatting van de middagwedstrijden. 20.48-22.45 BRT 2: Italië-Tsjechoslowa- kije of Oostenrijk-Verenigde Staten. 20.50-21.45 Ned 3: Italië-Tsjechoslowa- kije. 21.00-22.45 EURO: Oostenrijk-Verenigde Staten. 21.00-23.00 Did 1: Italië-Tsjechoslowa- kije. 21.00-23.00 EURO: Oostenrijk-Verenigde Staten. 21.45-21.55 Ned 3: Mondiale. 21.55-23.00 Ned 3: Italié-Tsjechoslowa- kije. 22.45-23.10 BRT 2: Samenvatingen. 23.00-23.55 Ned 3: Mondiale: met o.a. een samenvatting van Oostenrijk-Vere nigde 'Staten. 23.00-01.00 EURO: Italië-Tsjechoslowa- kije. 23.15-00.15 Did 1' Samenvatting van Oostenrijk-Verenigde Staten. 00.00-00.45 BBC: Samenvattingen van Italië-Tsjechoslowakije, Oostenrijk-Vere nigde Staten, Westduitsland-Colombia en Joegoslavië-Verenigde Arabische Emira- WOENSDAG 09.30-18.00 EURO: Samenvatingen van Oostenrijk-Verenigde Staten, Westduits land-Colombia, Italië-Tsjechoslowakije en Joegoslavië-Verenigde Arabische Emira- ngis- OVERIGE SPORTEN DINSDAG 15.30-16.30 Sportnet: Motorsport: Isle of ternational. 17.00-17.35 BBC 2: Paarderennen: vanuit 19.20-19.54 Ned 3: Mondiale met o.a. een samenvatting van de hockeywedstrijd Ne- derland-Spanje in Zeslandentoernooi in Amstelveen. 20.00-22.00 Super Ultra Sport. 20.45-21.30 Sportnet: Bowlen: Britse wedstrijd. 21.00-22.C0 TV 5: Sports. 21.30-23.30 Sportnet: VS PGA Golf: Open kampioenschappen. 22.15-00.15 Super Ultra Sport. 23.30-01.00 Sportnet: Tennis: Wirral In ternationale. 00.45-01.10 BBC 1: Paarderennen: vanuit Ascot. 01.00-02.00 Sportnet: Speedway: vanuit Zweden. WOENSDAG 08.00-09.30 Sportnet: VS Pro Boksen. 09.30-10.30 Sportnet: Autosport: Acropo lis Rally. 10.30-12.40 Sportnet: Amerikaans honk bal. 10.35-11.00 BBC 1: Play Tennis: cursus. 12.40-15.30 Sportnet: Tennis Wirral In ternationale. 14.50-17.00 BBC 1Paarderennen: vanuit Ascot.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 20