Offensief kabinet tegen Duitse tol 'Op elk vissersschip zijn 5 controleurs nodig' Maij-Weggen openbaart visioen vervoer Omstreden filmbaas tast mis bij overname Pathé Optiebeurs introduceert Europese beursindex Staking verlamt Peru Interpolis voor vriendenprijs naar Rabo Spanje pakt ontduiking belasting aan Trump kan schulden niet betalen Inspectiedienst kan illegale visvangsten nauwelijks achterhalen ZATERDAG 16 JUNI 1990 ECONOMIE PAGINA 5 DEN HAAG (GPD/ANP) Minister Maij-Weggen (verkeer) is een offensief begonnen te gen het besluit van West-Duitsland om per 1 juli tol te'gaan heffen voor buitenlandse Franse regering. Vorig jaar probeer- vrachtwagens die gebruik maken van de Duitse wegen. Het kabinet heeft gisteren een rap- de de regering een eerdere overne- port gepresenteerd dat "een zware en positieve actie is tegen on-Europese en individuele mingspoging te verhinderen, maar maatregelen", zoals Maij-Weggen zei na afloop van de ministerraad. de Eur°Pese Commissie gooide PARIJS (Rtr/ANP) De Franse re gering heeft een bod van de omstre den Italiaanse financier Giancarlo Parretti op het filmbedrijf Pathé Ci néma voorlopig geblokkeerd. Dit is gebeurd omdat de transactie "de openbare orde in gevaar kan bren gen", zo heeft het Franse ministerie van financiën vrijdag meegedeeld. Welk gevaar precies dreigt werd niet gezegd, maar een woordvoer ster van het ministerie liet wel door schemeren dat het vooral gaat om de twijfelachtige reputatie van Par retti. Pathé Cinéma" produceerde tij toen roet i i het eten. Uiteindelijk compromis uit de bus waarbij Parretti een minderheids belang kreeg. tw De Europese Commissie was het dens haar hoogtijdagen klassieke niet eens met de Franse regering dat gronden om een overneming te ver bieden. Dat zijn bezorgdheid over vlMOIJ,.„. de nationale veiligheid, de volksge- fraude bij een faillissement zondheid of de openbare orde. De laatste mogelijkheid is nog de minst vergezochte. films als Federico Fellini's "La Dol ce Vita" uit 1959. Het bedrijf heeft een filmbibliotheek met 400 veelal klassieke titels en beschikt over on geveer 150 bioscopen. Parretti loert al sinds 1988 op de onderneming, i de Het besluit van de Duitsers om een. soort wegenbelasting te heffen ver oorzaakte een storm van protest bij de Europese vrachtrijders, die het veroordelen als concurrentie-ver- valsing. De Duitse vrachtrijders krijgen namelijk compensatie in de vorm van een verlaging van de we genbelasting. Op dit moment loopt een kort geding bij het Europees Hof en Maij erop te rekenen dat het hof het Duitse besluit als onrecht matig veroordeelt. In de tussentijd wil Maij de druk op Duitsland vergroten door het rapport te presenteren aan de Eu ropese Commissie en de Europese Raad. Premier Lubbers doet er nog een schepje bovenop door het over twee weken nog een keer onder de aandacht te brengen tijdens de Eu ropese top in Dublin. De nota, getiteld 'Europa van het Transport', bevat waarschuwingen, suggesties en adviezen voor de na bije toekomst. Het kabinet maakt zich zorgen over de voortgang die tot dusver is gemaakt om de regels voor het internationale vervoer in het Europa-zonder-grenzen te ver soepelen. De vrees bestaat dat de transport-maatregelen voor de in terne markt in 1992 niet tijdig klaar zijn, als er niets gebeurt. Op een aantal belangrijke gebie den is nog weinig gedaan om de in terne markt voor het transport daadwerkelijk gestalte te geven. Met veel moeite is voor het wegver voer nu een minimale opening ver kregen, voor de overige vervoer stakken lijken oplossingen volledig komstgericht transportbeleid ont breekt nog grotendeels", consta teert het kabinet. Het transport wacht grote veran deringen door het wegvallen van de binnengrenzen in 1992 en de grote omwentelingen in Oost-Europa. "We moeten daarop inspringen door onze infrastructuur ook op de Oosteuropese landen té richten", al dus Maij-Weggen. Zij denkt vooral aan extra investeringen in het rail verkeer, aangezien het transport in deze landen vooral per spoor gaat. Maij wil ook de hoge-snelheidslij- nen doortrekken naar de hoofdste den in Hongarije, Tsjechoslowakije en Polen. "Daarmee wordt het milieu ontzien. Er wordt immers minder gebruik gemaakt van vlieg tuig en auto, twee grote vervuilers", STOCKHOLM/NEW YORK (Rtr) - De Optiebeurs in Amsterdam intro duceert de komende maand een beursindex van 100 vooraanstaande Europese aandelenfondsen. Optie- beurs-voorzitter Westerterp kon digde gisteren in Stockholm aan dat deze index, de gemiddelde dag- koers van deze aandelen, ter be schikking komt van andere optie beurzen en termijnmarkten in Eu ropa. Voor de berekening van de index wordt de ecu gebruikt, de munteen heid van de Europese Gemeen schap. Er worden echter niet alleen aandelen van grote ondernemingen in de EG, maar ook uit Zwitserland en Zweden in de index opgenomen. Westerterp sprak op een conferen tie over de globalisering van de ka pitaalmarkten in de wereld. De voorzitter, van de optiebeurs van Chicago, Alger Chapman, maakte bekend dat zijn beurs sa men met de American Stock Ex change (Amex), de kleine effecten beurs in New York, samenwerkt aan de ontwikkeling van een inter nationaal elektronisch systeem voor de handel in aandelen, aande- lenopties en index-opties. Het nieuws- en informatieconcern Reu ters werkt eveneens mee aan het systeem, dat teel weg heeft van het langrijke pijler van het rapport. In een Europa zonder binnengrenzen moet het mogelijk zijn dat het vrachtverkeer beter op elkaar wordt afgestemd. Er moet onder meer worden voorkomen dat vrachtwagens leeg terugkeren de thuisbasis. Dat is alleen mogelijk door het zogenaamde cabbotage- Globex-systeem, waarbij Reuters systeem op te heffen. Daarmee ook een grote vinger in de pap heeft, wordt het Nederlandse In New York is bekend geworden vervoerder mogelijk om bij dat de NYSE, de grote effecten- beeld in Italië binnen- en buiten- beurs op Wall Street, werkt plannen om geleidelijk aan 24 uur per etmaal te gaan handelen. Een beurswoordvoerder verklaarde dat het plan vijf stappen omvat en dat het is bedoeld om de concurrentie van Tokyo en Londen het hoofd te bieden. In eerste instantie zijn er plannen om kort na de sluiting van de beurs gedurende drie kwartier de zogenoemde cross-trading uit te voeren, handel waarbij een en de zelfde effectenmakelaar optreedt voor koper en verkoper. WILDE AARDBEIEN Economie kort Shell ridder President-directeur L.C. van Wa- chem van Shell, die in Wassenaar woont, is gisteren ter gelegenheid van het 100-jarige bestaan van dit bedrijf benoemd tot Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau. De versierselen, behorende bij deze on derscheiding, werden hem op het kantoor van de Koninklijke Shell in Den Haag uitgereikt door minister Andriessen van economische za ken. Ambtenaren Bindingspremies en arbeidsmarkt toeslagen om bepaalde rijksambte- de financiering zou komen uit bron nen buiten de Europese Gemeen- Parretti hield aan zijn couppo- schap. Daarbij werd gedacht aan de ging van vorig jaar een belang van door Parretti gecontroleerde Zwit- 46,8 procent in Pathé over. Meerder- serse'Sasea-groep, die in Nederland heidsaandeelhouder is de Franse eigenaar is van het beursfonds Bo- Banque Rivaud met 52 procent, bel. Parretti biedt voor dat belang 949 frank per aandeel. Dat dit bod waar- De Franse regering kon na dit schijnlijk zou worden geblokkeerd oordeel alleen nog haar toevlucht werd op 7 juni al duidelijk. De Fran- nemen tot een drietal uitzonderlijke se minister Pierre Beregovoy (fi nanciën) verklaarde toen in het par lement tijdens een debat over het witwassen van drugsgelden dat hij meer informatie wilde over de oor sprong van Parretti's geld alvorens een besluit te nemen. Parretti's ondoorzichtige activi teiten worden met steeds meer arg waan bekeken, ook al omdat hij een goede bekende is van de justitie. In april werd hij in Napels bij verstek veroordeeld tot drie jaar en tien maanden gevangenisstraf wegens het begin van de jaren tachtig. In Nederland heeft Parretti ook voor de nodige opschudding ge zorgd. Via zijn Zwitserse bedrijf Sa- sea werd gepoogd het aan de Am-' sterdamse beurs genoteerde fonds Bobel om te vormen tot een film- en bioscoopconglomeraat. Een pro spectus over deze plannen bleef echter uit, waarop Bobel vorig jaar oktober uit de officiële notering werd genomen. Bobel liet in april weten dat de ambitieuze filmplan nen van de baan zijn. LIMA (AP/IPS) Vrijwel alle over heidsinstellingen in Peru liggen plat door landelijke stakingen voor loonsverhogingen. Naar schatting staken in totaal 600.000 werkne mers van wie het salaris sinds janu ari 1989 met naar schatting 60 pro cent achteruit is gegaan in koop kracht door de inflatie. weken gedaald tot 255 miljoen gul den, nog niet eens voldoende om twee maanden import te financie ren. Financiële deskundigen zien dan ook niet in hoe Fujimori in staat is om dit jaar alleen al de rente op de staatsschuld, die 60 miljoen gulden bedraagt, te voldoen. Fujimori beseft dat hij er zonder Over anderhalve maand treedt buitenlandse hulp niet komt. Hij zal Fujimori aan als president, terwijl de straten en pleinen van Lima da gelijks het toneel zijn van geweld dadige confrontaties tussen stakers en politie. Leraren gaan al hun zes de stakingsmaand in. Daarnaast ligt ook de gezondheidszorg plat, staakt het gevangenispersoneel evenals ambtenaren op de ministeries van landbouw, economie en financien. landse vrachten mee te nemen, TILBURG (GPD) De verzeke ringsmaatschappij Interpolis is voor een vriendenprijs verkocht aan de Rabobank Nederland. De bank heeft voor overname van bijna driekwart van de aandelen 135 mil joen gulden betaald, terwijl het ei gen vermogen van de verzekeraar in de buurt van een miljard gulden zit. De aandelen waren in handen van de Katholieke Nederlandse Boeren- en Tuindersbond KNBTB (7 pro cent), de Noordbrabantse Christelij ke Boerenbond NCB in Tilburg (20 procent), en drie andere regionale katholieke bonden elk 15 procent. De Rabobank had zelf al 7 procent. De landbouworganisaties hebben weloverwogen genoegen genomen met een lage prijs voor hun aandeel in Interpolis. In ruil daarvoor heb ben zij grote zeggenschap in de ver- zekeringmaatschappij gehouden. ZAANSTAD Opdat wij met vergeten voor wie werken staat in De KNBTB en de andere bonden de sokkel van het beeld dat de werk- namen genoegen met een prijs van nemers van het kruideniersconcern zo'n 12.500 gulden per aandeel', wat Ahold eraan moet herinneren dat hun gezamenlijk een bedrag van voor één klant koning is: de huis- 135 miljoen gulden opleverde. vrouw. (foto anp> Het personeel in de ziekenhuis- de Wereld, sector is het meest actief. Donder dag ketenden negen werknemers uit deze sector zich vast aan de poorten van een ziekenhuis in Lima en kondigden aan in hongerstaking te gaan tot de looneisen zijn ingewil ligd. Werknemers in de gezond heidssector hebben ziekenhuizen en laboratoria bezet. De patiënten in de meeste ziekenhuizen zijn vol ledig aan hun lot overgelaten. Pa- tienten die niet aan hun bed ge kluisterd zijn, maken zelf hun eten klaar en bedienen ook de bedlegeri ge zieken. Alberto Fujimori is van plan om de door zijn voorganger Alan Garcia opgeschorte afbetaling van de 40 miljard gulden grote staatsschuld te hervatten. Als gevolg van dat be sluit van Garcia kwam Peru vijfjaar geleden in een financieel isolement terecht. Fujimori ziet het als zijn eerste taak om dat isolement te doorbreken en het vertrouwen daarom nog deze maand beginnen aan een uitgebreide rondreis langs de VS, Canada, West-Duitsland, Ita lië, Frankrijk, Groot-Brittanme, Ja pan, Taiwan en Zuid-Korea. Hij zal ook de contacten hervatten met het IMF, dat door zijn voorganger is omschreven als een 'totalitaire' geldinstelling die blind is voor de maatschappelijke noden in de Der- Fujimori hoopt vooral op steun uit Japan, het land dat zijn ouders in de jaren dertig verlieten om een nieuw bestaan in Peru op te bou wen. De Japanse regering heeft aan gegeven dat zij bereid is om een bij drage te leveren aan de verlichting van de economische en maatschap pelijke crisis in Peru. MADRID (Rtr) Spanje gaat zijn belastingsysteem hervormen, om dat het geconfronteerd wordt met de internationale geldwereld te her- de grootste belastingontduiking i winnen. "We zullen geen eenzijdige voor waarden meer stellen, zoals in het verleden," zegt Fujimori in nauwe lijks verhulde kritiek op zijn voor ganger. "De bedoeling is om voor waarden te bedingen die het land zich kan veroorloven". Garcia beperkte de Peruaanse be talingsverplichtingen in 1985 tot 10 procent van de exportinkomsten. Korte tijd later werden de schuldbe talingen helemaal stopgezet. De re actie van de internationale banken en geldinstellingen kon niet uitblij ven en zij draaiden de kredietkraan naar Peru dicht. De buitenlandse deviezenreserve van de centrale bank is de afgelopen de Europese Gemeenschap. Zo wordt er een nieuwe belasting dienst gecreëerd naar Brits voor beeld. Dit heeft de Spaanse minister van economische zaken, Carlos Solcha- ga, gisteren meegedeeld. De nieuwe belastingmaatregelen moeten be gin volgend jaar ingaan. "In Spanje hebben we het voorbeeld van zo'n 102 rijke families die veertien pro cent van de opbrengsten voor hun rekening zouden moeten nemen. Maar ze mijden hoge tarieven door lage inkomens op te geven". Speciale brigades met politiebe- voegdheden moeten belastingont duikers opsporen en mogen tele foons afluisteren. Een bankgeheim kan automatisch opgeheven. BERLIJN Eep, oostduits'meisje te behouden of aan te trekken zoekt aardbeien uit, die daar zijn missen veelal hun doel. Slechts op de zeven ambtenaren die een premie of toelage heeft ontvangen, zegt zonder deze beloning waar schijnlijk naar het bedrijfsleven te zijn overgestapt. Dat blijkt uit on derzoek van het Nederlands Econo misch Instituut. Groenten Het Duitse supermarktconcern Al- di wil voorlopig geen groenten en fruit meer uit Nederland betrekken. Het Centraal Bureau voor Tuin bouwveilingen heeft dat bevestigd. Volgens woordvoerder Smits van het veilingbureau ligt het aan het imago van de Nederlandse produk- ten bij het supermarktconcern. "Men vindt de Nederlandse teelt te fabrieks- en kunstmatig", aldus Smits. Benzine-accijns Het kabinet gaat akkoord met een wetsvoorstel om de benzine-accijns per 1 november te verhogen met on geveer acht cent per liter (inclusief BTW). Het wetsontwerp is de uit werking van een maatregel, waar toe al eerder was besloten. De ac cijnsverhoging levert vanaf volgend jaar 300 miljoen gulden per jaar op, geld dat zal worden gestoken in het verkeers- en vervoersbeleid. Philips Philips Medical Systems (PMS) gaat samenwerken met de Italiaan se onderneming Gruppo Villa bij de produktie van röntgenapparatuur. In de joint-venture, 'Villa Sistemi Medicali', krijgt Philips een aan zienlijk mindèrheidsaandeel, zo meldt het concern in Eindhoven. Het gaat om de produktie van con ventionele röntgenapparatuur en röntgenapparatuur voor tandheel kundige toepassingen. Beide on dernemingen blijven onder de ei gen merknaam verkopen. achtergelaten door de handelaren. Die kunnen de aardbeien niet meer kwijt, omdat de economie is inge zakt. (foto AP) Managementopleiding in Oost-Europa ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse Erasmus Universiteit gaat het komende studieseizoen management-opleidingen opzetten in de Oosteuropese hoofdsteden Boedapest, Praag en Warschau. Dit project is mogelijk geworden doordat het ministerie van onderwijs en weten schappen een subsidie van 1,3 miljoen gulden heeft toegezegd. Het project is gericht op de docenten van de betrokken Oosteuropese oplei dingsinstellingen, die vooral op het gebied van bedrijfsvoeringen markteconomie van West-Europa worden bijgeschoold. Van onze correspondent Henk Dam WASHINGTON - De flamboyante New Yorkse projectontwikkelaar Donald Trump is niet in staat geble ken alle rente en aflossingen te beta- kend. len die hij gisteren over een aantal obligaties had moeten voldoen. staat de rente en aflossing te betalen Organisatie nooit veel heeft willen over obligaties waarmee hij ooit de zeggen, juist zijn. Trump was giste- aanschaf van het Trump Castle casi- ren opnieuw in gesprek met ban- no in Atlantic City financierde, zo ken, aan wie hij al twee miljard dol- maakte zijn organisatie gisteren be- lar schuldig is. Een overeenkomst »nd. die hij begin deze week in principe Kort daarop werd op de beurs de sloot, en die hem naast een nieuwe handel in een aantal van Trumps lening van 60 miljoen dollar ook e Trump moest in totaal 30 miljoen obligaties werd stopgezet. De obli- ge ademruimte zou hebben opgele- dollar aan rente en aflossingen beta- gaties, die betrekking hebben op verd, lijkt ipmiddels in moeilijkhe- len. Trump Castle en die een formele den te zijn. waarde van 1 dollar hebben, werden Slechts een deel daarvan, met na me de betalingen die voortvloeien uit leningen waarmee hij zijn casi- Trump Plaza en T^j Mahal in op dat moment cent verhandeld. Het bericht betekent ook dat de Atlantic City financierde, kon hij berichten over Trumps financiële voldoen. Maar Trump was niet in moeilijkheden, waarover de Trump Van onze correspondenten Harmen van der Werf en Arnoud Cornelissen troleur te zetten. Vandaar dat de de Accountantsdienst, die te hulp dienst steeds steekproefsgewijs te wordt geroepen als de inspecteurs werk gaat. De inspecteur van de DEN HAAG/VLISSINGEN Voor AID proberen hun controles een ondoorzichtige boekhou ding stuiten. En omdat de AID'e: het ministerie van landbouw, visse- beetje aan de actualiteit te koppe- njet alleen controleren maar ook de natuurbeheer hebben de ruim len. Zeker als een bepaalde regeling taak hebben strafbare feiten op te rije 650 medewerkers van de Algemene Inspectiedienst (AID) hun handen vol aan het controleren van agi ërs en vissers bij de uitoefening hun beroep. Een controle die het ministerie jaarlijks z kost. De kort na de Tweede Wereldoor log opgerichte dienst werkt vanuit vijf kantoren die over het land zijn derlandse verspreid. De drie regionale inspec ties zijn gevestigd in Alphen aan den Rijn, Zwolle en Tilburg. Het landelijk hoofdkwartier is in het Limburgse Eijgelshoven te vinden. gegeven moment betrokke nen geld kan gaan opleveren, zijn de ambtenaren extra alert op de juiste naleving. Toch vergt ook die selectieve aan- aan personeelslasten pak bijzonder veel werk. Vorig jaar tèurs van de AID 50 miljoen gulden voerden ambtenaren van de dienst milieudelicten steeds alleen al op het vlak van de dierziek- tenbestrijding in een jaar ruim 10.000 controles uit. En bij de Ne- Ook gemeente- en rijkspolitie werken regelmatig met de inspec- Vooral nu Onderzoeker J. Smit van het Landbouw Economisch Instituut (LEI) in Den Haag zoekt de oplos media. De berichten waren voor de kamercommissie voor visserij de aanleiding voor een grondige stu die. De geschiedenis lijkt zich te herhalen. De pers zwengelt op- Met name enkele kleinere banken zijn huiverig geworden om nog meer te lenen aan Trump; ooit de man die als koning Midas alles wat aanraakte in goud deed veranderen. Trump is het slachtoffer geworden van dalende onroerend-goedprijzen in New York en van een reeks inves teringen in een aantal prestige-ob- jecten, die hem wel veel publiciteit maar weinig geld opleverden. Pogingen om een aantal projec ten van de hand te doen, zoals het Plaza Hotel in New York en de vliegmaatschappij Trump Shuttle, zijn tot nu toe mislukt. In de jongste, uitgave van het zakentijdschrift Business Week wordt al de doods klok over Trump geluid. Volgens dit tijdschrift willen de banken dat nieuw een visserij-affaire aan. De Trump de eindcontrole over zijn on- top van het opsporingsapparaat van roerend goed imperium opgeeft, en het ministerie, de Algemene In- dat de meeste van zijn bezittingen spectie Dienst (AID), is deze keer worden verkocht, het doelwit. in e werd in een jaar pro- In Zwolle zit tevens het recherche vissers sterk vermeerderd, zonder uit te kunnen dacht krijgen, kan de AID het regu liere politiekorps van dienst zijn met zijn specifieke kennis. Ander zijds doet de AID op de politie weer een beroep als 'de sterke arm' nodig is om het werk te kunnen uitvoeren. Zo deed de dienst een beroep op de Mobiele eenheid om de aanlan dingscontrole bij vissersschepen sing dan ook niet in een harder op- AID registreren die en geven treden van de AID. De Europese Gemeenschap had nooit een quota systeem moeten invoeren in de vis serij. Dat is oncontroleerbaar, om dat de bedrijfstak uit te veel kleine ondernemingen bestaat. Britse inflatie bij magische grens van 10 procent Het quotasysteem moet, volgens Smit, op de helling. Vangsten zijn bijstandsteam van de AID. Verder dat de toename van het aantal Samen met de niet in de hand te houden. Alleen er in Polsterholt nog het oplei dingsinstituut van de dienst. Het zou ondoenlijk zijn om achter elke landbouwer of visser een con- ADVERTENTTF. *7| VISSER JlJ Belettering hogewoerd 131 tel. 123747 leiden REKlAMCOOROCM/LfTTCRS/AUTOnCKlAME troleurs daarmee gelijke tred hield. De AID doet ook nu al regelmatig een beroep op mensen en diensten buitenshuis. Zo mag de dienst amb tenaren van het ministerie van land bouw en visserij vragen een handje mee te helpen, mits zij een oplei ding als opsporingsambtenaar bij de dienst hebben gevolgd. De medewerkers van de AID moeten bij hun werk regelmatig een beroep doen op andere rijksdien sten. Zo is er een nauw contact met FIOD pakt de AID fraudezaken a zoals onlangs bij het onderzoek visserij 'zwarte' melk. i de vissersvloot kan de rustiger vaarwater brengen. Sinds 1975 wordt Toch lijkt al die hulp die de AID Westeuropese visserij gewerkt met kan inroepen, niet voldoende om quota. Het stelsel van vaste vangst- het werk aan te kunnen. Vooral de hoeveelheden per visser was vanai visserijcontrole kost veel meer het begin tot mislukken gedoemd. mankracht dan feitelijk kan worden ingezet. "We moeten zo langzamer hand op ieder vissersschip vijf con troleurs plaatsen", zo verzuchtte daan. onlangs woordvoerder M.Tissen De betrokkenheid De parlementaire subcommissie visquoteringsregelingen heeft dat 1987 haarfijn uit de doeken ge- het ministerie van landbouw, tement bij het grijze viscircuit is visserij en natuurbeheer. 5 herhaaldelijk aangekaart door aan hun hoofdkantoor Kerkrade èn aan het ministerie i Den Haag. Met illegale aanvoer werkt dat anders. Als honderd pro cent zeker is hoeveel illegaal is aan gevoerd, wordt dat aan justitie, Kerkrade en Den Haag gemeld. Vaak liggen de kaarten niet zo dui delijk. Justitie en AID hebben dan toegenomen. Het prijsindexcijfer tijd nodig om opsporingswerk te steeg in de afgelopen twaalf maan- doen. den met 9,7 procent, het hpogste ni- De AID heeft vorig jaar bij voor- veau sinds maart 1982, zo heeft het beeld de aanvoer van grijze code-vis Britse bureau voor statistiek giste- in Urk onderzocht. Na de succesvol- ren bekendgemaakt. Ie afronding van dat onderzoek zijn Zonder de bijdrage van de zeer vanaf de cijfers aan het ministerie gemeld, hoge Britse hypotheekrente komt Het gevolg was snel merkbaar: de de stijging over de twaalf maanden visserij op tong werd gesloten. Jus- tot en met mei op 8,1 procent. Pre- titie en AID boeken niet altijd zo'n mier Thatcher heeft eerder laten succes als in Urk. Een aantal zaken weten dat het inflatiecijfer exclusief wordt nooit opgelost. Zo blijven hypotheekrente en poll tax als hoeveelheden illegale vis buiten het maatstaf zal gelden voor opneming officiële registratiesysteem van het van het pond sterling in het Europe- ministerie. se Monetaire Stelsel (EMS).

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 5