Belastingprobleem dupeert Staat niet 'We horen bij Europaen nooit bij de Sovjetunie Geslaagd! Turks, Arabisch op mavo en lbo eindexamen vakken 'Cyprus dreigt af te dalen tot apartheid' VRIJDAG 15 JUNI 1990 PAGINA 9 Vertraging inkomsten door reorganisatie DEN HAAG (GPD) Het kabinet heeft 18 miljoen gulden extra uitgetrokken om de per sonele problemen bij de belastingdienst in 1991 en 1992 op te lossen. Van blijvende tegen vallers in de belastinginkomsten zal geen vermoedelijk sprake zijn. Het besluit om meer geld voor per- start. Dit jaar zijn al tussentijds 650 soneel bij de belastingdienst uit te mensen extra bij de dienst aange- trekken, blijkt uit een brief van steld. Volgens de onderzoekers staatssecretaris Van Amelsvoort (fi- heeft dat ertoe geleid dat in de eer- nanciën) aan de Tweede Kamer. Het ste paar maande i van dit jaar belas- schrijven is een reactie op het on- tinggelden later binnenkwamen, derzoek, verricht door door onaf- Dat is het gevolg van het feit dat hankelijke accountants en consul- boekenonderzoeken tijdelijk zijn tants gedaan tussen maart en juni gestaakt. De betrokken ambtenaren van dit jaar. werden aan andere taken gezet die De problemen zijn ontstaan door verband hielden met de nieuwe op een herstructurering van de dienst zet van de dienst, die op 1 januari van dit jaar is ge- Hoeveel belastinggeld er tot nu toe minder is binnengekomen, zeg gen de onderzoekers niet te kunnen nagaan. Het gaat om geringe bedra gen, zo menen zij. Bovendien komt het geld in de toekomst nog wel, tenzij de boekenonderzoeken niet meer hervat zouden worden. Dat zal echter niet gebeuren, aldus de on derzoekers. De onderzoekers leg gen geen verband tussen de her- tegenvaller bij LEIDEN Leerlingen van mavo en lbo kunnen vanaf volgend schooljaar officieel eindexamen doen in Turks of Arabisch. Dat is door het ministerie van onderwijs bekendgemaakt. Maar sommige le raren vragen zich echter af hoe het examen er uit moet zien omdat het ministerie een paar weken voor de vakantie nog steeds geen richtlij nen heeft gepubliceerd. Vooral in de grote steden volgen veel leerlingen afkomstig uit de et nische minderheden de vakken Turks en Arabisch aan mavo en lbo. Maar tot nu toe nam die belangstel ling gestaag af wanneer de leerlin gen in hogere klassen terecht kwa men. Huiswerk maken voor een vak waarin je toch geen eindexamen kunt doen, is immers bijzonder on aantrekkelijk. Docent Mighwary bijvoorbeeld geeft Arabisch aan de Berlage scho lengemeenschap in Amsterdam. In totaal worden zijn lessen bijge woond door honderd Marokkanen. Maar hij is ervan overtuigd dat de andere 225 Marokkanen op 'zijn' school ook lessen Arabisch zouden volgen als er eindexamen in kan worden gedaan. In dat geval kun nen ze ook kiezen tussen Frans of Duits en Arabisch; nu moeten ze het erbij doen. Mighwary was dan ook verheugd toen hij onlangs in Uitleg, het mede delingenblad van het ministerie van onderwijs en wetenschappen, de aankondiging aantrof dat Turks en Arabisch vanaf augustus 1990 eind examenvak worden. Maar toen hij vervolgens naar het ministerie bel de om te vragen aan welke richtlij nen het examen moest voldoen, kreeg hij nul op het request. "De richtlijnen zijn er inderdaad nog niet", geeft woordvoerster Krikhaar van het ministerie toe, "maar ze ko men nog voor de zomer". elkaar moet zitten", al dus de docent Arabisch. Hij wijst er op dat zolang er geen richtlijnen zijn, de vakken Turks en Arabisch door de schooldirecties niet serieus worden genomen. "Vaak worden we nu bijvoorbeeld in het rooster aan het eind van de dag gezet, op het achtste of negende uur". Woordvoerster Krikhaar van het ministerie begrijpt de problemen van de leraar Arabisch niet. Zij wijst erop dat Turks en Arabisch nu offi ciële examenvakken worden, zon der dat daar een 'experimentele fa se' aan is vooraf gegaan. Wanneer de richtlijnen loskomen, "en dat kan elk moment", betekent dat volgens haar direct dat de twee talen serieus worden genomen. Hoewel volgend schooljaar nog geen centraal schrif telijk Turks en Arabisch beschik baar is, verwacht ze dat dit ook bin nen afzienbare tijd beschikbaar Nederland tekent asielverdrag niet DEN HAAG (ANP) - Nederland zal vandaag in Dublin het verdrag over asielbeleid van landen van de Eu ropese Gemeenschap niet onderte kenen. Volgens een woordvoerder' structurering de belastinginkomsten Staat van 3,1 miljard gulden in 1989. Een derde deel van die tegenvaller heeft Kok nog steeds niet kunnen verklaren. Buitenlandse Zaken in Den Haag zijn zo veel voorbehouden bij het ontwerp gemaakt - met name van Deense zijde - dat niet is te over zien wat het eindresultaat zal zijn. Dit verdrag staat los van het ak koord dat op 19 juni in het Luxem burgse plaatsje Schengen wordt ge- tekend. In dit akkoord regelen vijf reid, uitten de onderzoekers wel kri- landen - Frankrijk, de Bondsrepu- tiek op de uitvoering. Informatie bliek Duitsland en de Beneluxlan- over het beleid is te beperkt en te den - het afschaffen van controles versnipperd aan medewerkers ge- aan hun onderlinge grenzen. geven. Bovendien was de informa- Weliswaar zijn het de landen van tie die wel werd verstrekt, te eenzij de Europese Gemeenschap die over dig en te optimistisch, het asielverdrag hebben onderhan- Bij de toedeling van functies in de deld, maar het i in officiële zin. K heten intergouvernementeel ak- zet- Daarnaast bleek de personele koord, dat wil zeggen een zaak van bezetting een grote bron van zorg. uitsluitend de regeringen. De PvdA Be ondersteuning van de herstruc- verklaarde zich afgelopen woens- turering door automatisering was dag tegenstander van dergelijke onvoldoende. Het automatiserings verdragen. De juiste tekst van het beleid was niet duidelijk. De inter- verdrag is overigens nog steeds ge- ne communcatie binnen de dienst heim. was slecht. Aan de RK Mavo "De Leeuwenhorst- E. Anemaat; K. Augustinus; H. Balk; P. v.d. Berg; L. Brama; D. Callaars; E. Duindam; P. Duindam; H. v. Gijlswijk; M. v. Gijlswijk; D. Hal vemaan; D. Heemskerk; M. Heiwig; D. Hoger- vorst; F. v.d. Hulst; E. Immerzeel; M. Immer zeel; N. Janse; N. Janssen; R. de Jong; N. Jon kers; R. Klarenbeek; A. v.d. Klugt; P. Meskers; D. Oostdam; P. Boots; S. de Jong; L. Rusman; J. Meyer; M. Koomen; N. Kromhout; J. Lam- mers; E. Laros; A. Leyerweert; E. Martens; A. v. Overschot; I. v.d. Ploeg; R. Plug; S. te Riele; G. Robben; B. Slingerland; R. v.d. Slot; D. v.d. Slot; M. Verheyen; C. Wijnands; M. Zonneveld. der Maat; J.Mostert; D. Pietersë; D. Stijsinger; M. Aan de Prins Willem-Alexanderschool voor mavo te Leiden zijn geslaagd: B. Alt; N. Alt; M. Amerika; M. de Boer; P. Boom; A. Botermans; P. Brummelkamp; B. Brussee; A. van Dam; H. van Dam; S. Delfos; M. Duri- eux; W. Edzes; C. van Es; A. Fitzpatrick; C. de* Graaf; P. van de Graaf; B. Honsbeek; C. Hons- beek; W. Hoole; J. van Huizen; J. Kanbier; R. Kempff; M. Ketelaar; N. Kijk in de Vegte; S. Knoester; R. Koome; P. Kranenburg; F. sïïbS:8" de Pro'- viie3e",hartsch°°' Voor LEAO: A. Breemsrkamp; p. v.d. Broek; A^lantrfei^rSw -S K. Dreier: T. Hanegraal; R, Enger; R. Jonker; J' w J Y\T, 1 1 1 H, Kuyvenhoven; M. v.d. Laan; H, Parami; M. der Yalk; V8rh,;f:.A' p- War" Schreve; D. Tetteroo; E. Toornvliel; E. v. mer van Westing, S. Zitman. Wouw; E. v.d. Zalm. Ook te zien op de politietentoonstelling: automatische geweren met laserstralen, i koop en milieuvriendelijk, aldus de fabrikant. BILTHOVEN "Japanners, ja Japanners zijn er gek op, net als die lui .van de ambassades". De vertegenwoordiger van het Duit se bedrijf dat auto's voorziet van kogelvrij glas en ondoordring baar staal, lacht vrolijk: "De be pantsering kost 180.000 mark. En voor 70.000 extra krijg je de auto er nog bij ook". Liefkozend strijkt hij over de lak van de Opel Senator die door zijn bepantsering zo'n 600 kilo zwaarder werd en nu ruim twee ton weegt. De portieren, die niet graag open gaan, vallen met een plof dicht als waren het kluisdeu ren. Er zit een zes millimeter dik ke metalen plaat in. De ramen zijn van 38 millimeter dik glas en kun nen niet meer open. "Dat is geen ramp, want we hebben gewoon airconditioning ingebouwd". Om het extra gewicht te compense ren, is de wagen voorzien van een zware wielophanging, dubbele vering en extra krachtige rem men. Het gevaarte is te zien in Bilthoven op de politietentoon- stelling 'Informatie door Commu nicatie'. Wie het moet doen zonder de bescherming van een gepantser de auto is er nog altijd het kogel vrije vest. Het centraal inkoopbu reau van de politie in Apeldoorn, de intendance, is in dat opzicht zijn tijd ver vooruit. Hoewel de politie er nog steeds niet in slaagt voldoende Van moderne elektronica tot kogelvrij vest met bustenaad het kogelvrije vest met de figuur naad die de boezem wat ruimte gunt, er al wel. Het inkoopbureau laat zich lovend uit over de nieuwste vindingen. In de stand hangen de rafelige vesten die de pittige proeven met glans doorstonden. "Om lichame lijk letsel te voorkomen, mogen de staalplaten niet meer dan twee centimeter meebuigen als ze door een kogel worden geraakt", aldus de commentator in een videofilm- Pje. Niet zonder trots presenteert het inkoopbureau de nieuwe poli tiekogel: het 9 millimeter 'Luger actionpatroon III' van Dynamit Nobel. De kogel gaat met zijn kunststof punt niet al te snel door zacht (lichaams-)weefsel heen en laat evenmin onherstelbare won den na. Voortvluchtigen worden sneller uitgeschakeld en op een gevaarlijke pittbul hoeft geen heel pistool meer te worden leeg geschoten. Tegelijkertijd kan de kogel keihard materiaal doorbo ren. Een stevige velg beschermt de crimineel niet langer tegen bandenpech en dat maakt het werk voor arrestatieteams een stuk gemakkelijker. De meeste bezoekers - voor het overgrote deel ernstige heren in grijze pakken - hebben meer oog voor de massaal uitgestalde elek tronica. Flikkerende beeldscher men spuwen in no time de meest uiteenlopende informatie de we reld in. Óp het bureau kan de sur veillance-wagen precies worden gevolgd. Elektronische kaarten geven op commando nauwkeuri ge informatie over de veiligheid van gebouwen in een wijk of straat. Desnoods kan een platte grond van grote gebouwen wor den opgehoest. Wie beroofd is door een blonde man met blauwe ogen en opval lende wenkbrauwen, hoeft maar een paar minuten meer voor de televisie te zitten om de types die aan dat signalement voldoen, te laten passeren. Een computer die op video is aangesloten - 30.000 portretten op één band - maakt de voorselectie. "Als je vroeger een neger zocht, moest je toch al die bladzijden met foto's van blonde mensen door", verduidelijkt de verkoper van de elektronische portrettengalerij, waarmee in Arnhem al anderhalf jaar naar te vredenheid wordt gewerkt. Maar elektronica is er niet al leen voor kantoor. In de auto van de moderne smeris zit behalve te lefoon, een telefax die geen moei te heeft met het doorgeven van rijbewijzen en een computer die de snelste route door een vol strekt onbekende stad uitstip pelt. President Wassiliou hoopt op EG DEN HAAG (GPD) - Terwijl overal ter wereld democratische veranderingen hebben plaatsge vonden, blijft Cyprus ver achter. Onderhandelingen om een einde te maken aan de Turks-Griekse deling van het eiland, zijn door Turkije stelselmatig gesaboteerd. Europa zou daarom druk moeten uitoefe nen op Ankara om het Cyprische conflict de wereld uit te helpen. Dat zei de Cyprische president George Wassiliou gisteren tijdens een lezing in Den Haag. Wassiliou, de eerste Cyprische president die een staatsbezoek aan ons land brengt, is sinds twee jaar president van het Griekse gedeelte van het ei land. Maar hij werpt zich op als woordvoerder van alle Cyprioten. Zijn doel: vereniging van Grieks- en Turks-Cyprus tot een federatie. Zijn tegenstander, de 'president' van de niet-erkende Turkse republiek, Denktash, wil juist het eiland opde len, omdat de Griekse en Turks- Cyprioten elkaar anders te lijf zou den gaan. Wassiliou is fel gekant tegen een dergelijk standpunt. "Turkije heeft een voorstel gedaan om apartheid in te voeren op Cyprus. Ankara wil strikt gescheiden etnische groepen en gescheiden economieën. En dat terwijl Turkije het lidmaatschap van de EG heeft durven aanvragen! Juist nu in Zuid-Afrika de apart heid aan het verdwijnen is, moeten we niet die oude weg in slaan. We moeten condities scheppen om vreedzaam samen te leven". Wassiliou wil daarom dat de Eu ropese Gemeenschap Turkije er toe aanzet om zijn troepen van het ei land terug te trekken. Het Turkse le ger bezette in 1974 het noordelijk deel van het eiland, zogenaamd om de Turkse minderheid tegen de Grieks Cyprioten te beschermen. Sinsdien is het eiland gescheiden. Vredesbesprekingen onder auspici ën van de VN leverden niets op. Nog in februari dit jaar liep de door Turkije gesteunde Denktash van de onderhandelingstafel weg, omdat hij vasthield aan het zelfbeschik kingsrecht van het 'Turkse volk' op het eiland, dat niet door de VN wordt erkend. Wassiliou steekt niet onder stoe len of banken dat Cyprus lid van de EG wil worden. Tijdens zijn bezoek aan Nederland heeft hij deze kwes tie aan de orde gesteld en gepro beerd de economische betrekkin gen met ons land te versterken. 'Nieuwe medische technologie niet bij wet te regelen' DEN HAAG (ANP) - Staatssecreta ris Simons (volksgezondheid) heeft geen wettelijke mogelijkheden om de introductie van nieuwe medi sche ontwikkelingen die ethisch, medisch en/of financieel ongewenst zijn te verbieden. Hij zei dit gisteren in een overleg met de vaste commis sie volksgezondheid over 'de gren zen van de zorg'. Het ontstaan van nieuwe techno- logiën is al helemaal niet tegen te houden. Wat dit betreft is Simons het eens met het Tweede-Kamerlid Kohnstamm (D66) dat "een verbod op nieuwsgierigheid niet kan". Hij ziet meer heil regulering van het aanbod dan in een defensief en ne gatief beleid. Zo kunnen nieuwe projecten worden toegewezen aan een beperkt aantal ziekenhuizen. Aan de Willibrord MAVO in Noordwijk zijn geslaagd: R. Floor; B. Grob; M. de Haas; A. Oudshoorn; K. van der Plas; D. Poncin; L. van der Voort; A. Alferink; C. Alkemade; A. Beriitez; A. van den Berg; P. van den Berg; P. van den Berg; A. Beugelsdijk; A. Beugelsdijk; M. Boom; M. van Bourgondlen; M. Brands; R. Braun; W. van de Broek; B. de Bruin; E. Caspers; P. Caspers; P. Cohen; Y. Delfgaauw; J. Duijndam; M. van Duyn; A. de Haas; D. Hazenoot; M. Heems kerk; R. Hermans; X. Helzmann; E. van der Holst; S. van der Holst; E. Hoogervorst; S. Hoogervorst; T. Hoogeveen; L. Hoogeveen; M. Hoogeveen; P. van den Hoonaard; L. van Hou ten; I. van Kesteren; J. Koemans; J. Koningh; C. Korbee; T. Korver; S. van Leeuwen; J. van der Linden; P. van Maris; C. van der Meer; K. Meeuwenoord; J. Meeuwenoord; A. van de Niet; D. Passchier; J. Peschier; J. van der Ploeg; S. Plug; C. Pont; M. van der Putten; A. de Ridder; A. de Ridder; S. Roeleveld; H. Rol; M. Ruiter; E. van Schie; S. van Schie; J. Smel- tink; J. Smit; L. van de Toorn Vrijthof!; B. Turk; Y. Verbaan; E. Vink; C. Vink; D. Vogelezang; S. Warmenhoven; M. Wassing; H. van der Weijden; N. Westmaas; A. Wijnands; R. Wijn ands; C. van Zaal; A. van der Zalm; Y. van der Zalm; O. van der Zwan; R. van Beelen; S. Dui venvoorde; J. de Jong; W. Kromhout; K. Vro lijk; X. Lindhout. Aan de Middelbare Laboratoriumschool in Leiderdorp zijn geslaagd. Voor MLÓ-chemisch: E. Bakkenhoven; G. Been; B. Goedhart; H. Klaassen; A. van Lam meren; M. Moot; N. Rodewijk; A. Vink; S. Wil denburg; S. van Schoonderwoerd den Beze- Estse premier Savisaar verwerpt ook laatste voorstel Gorbatsjov Bioscoopkaarten voor geslaagden Elke dag trekken we geheel wille keurig - dne namen van geslaagden. Zij krijgen van het Leidsch/Alphens Dagblad een bioscoopbon voor twee personen aangeboden. De winnaars mogen zelf uitmaken welke film zij bezoeken. De gelukkigen moeten zo spoedig mogelijk naar Antoinette van Kleeff bellen (071) 161326. Zij neemt het adres op en zorgt ervoor dat de bioscoopbon op het juiste adres belandt. De winnaars van vandaag zijn: R. Hermans (Willlbrorö-mavo), D. Tet teroo (prof. Vliegenthartschool) en L Brama (De Leeuwenhorst). ZUTPHEN Estland is niet van plan in te gaan op het voorstel van Sovjet-president Gorbatsjov het streven naar onafhankelijk te bevriezen in ruil voor onderhandelingen over de toekomst van de Balti- sche staten. "Dit voorstel is geen compromis, maar een ul timatum", aldus Edgar Savis aar, minister-president van Estland. Savisaar zei dit gistermiddag in Zutphen voor de opening van de Hanzedagen, een bijeenkomst van de leden van dit middeleeuwse han delsverbond. De Estlandse premier staat, samen met de minister van buitenlandse zaken Lennart Meri, aan het hoofd van de Estlandse de legatie. Tallin, de Estse hoofdstad, is evenals Zutphen één van de vroe gere hanzesteden. Opmerkelijk was het harde stand punt dat beide politici innamen ten opzichte van Gorbatsjov. Voor hen zal deze moeten accepteren dat de Baltische staten voortaan zelfstan dig zijn en een eigen koers varen. Het idee dat Estland, Letland en Li touwen, net als de andere Sovjet-re publieken, deel gaan uitmaken van een confederatie wezen ze bij voor baat van de hand. "Estland is nooit toegetreden tot de Sovjetunie, dus kan van een confederatie ook nim mer sprake zijn", stelt Savisaar. "Confedereren is voor ons alleen ac ceptabel in Europees verband", voegt Meri eraan toe. "We willen één democratisch Europa van Gil- braltar tot de Oeral". Meri gelooft dat er binnen dat ene Savisaar (l) en Merigisteren in Zutphen: "De Baltische staten zijn, samen met de DDR, de laatste plekken grote Europa een belangrijke taak is weggelegd voor een onafhankelijk Estland. "De Baltische staten zullen gaan fungeren als bemiddelaar tus sen Rusland en West-Europa. Geen enkel land in Europa kent Rusland beter dan wij en in Oost-Europa is er geen land dat meer weet van West-Europa". Over de tegenstanders van zelf- standigheid zei Meri: "Er wordt door hen gezegd dat onze strijd de stabiliserend is voor de vrede, maar dat is onzin. Die mensen zijn de Goebbels' van heden. Europa heeft alleen toekomst als het democra tisch is en niet als zich in het hart van dit werelddeel drie koloniaal geregeerde landen bevinden". Minister-president Savisaar: "De Baltische staten zijn, samen met de DDR, de laatste plekken waar de ge volgen van de Tweede Wereldoor log nog niet ongedaan zijn gemaakt. De Duitse legers hebben na de capi tulatie Nederland verlaten, maar bij ons zijn de Sovjet-strijdkrachten niet verdwenen". Mari: "Moskou wil de wereld steeds doen geloven dat het hier gaat om een intern pro bleem. Dat is evenmin waar als dat de Vrede van Versailles een interne zaak zou zijn. De Baltische crisis is een internationale aangelegen heid". Savisaar zegt begrip te hebben voor de voorzichtige houding van het Westen: "De mensen vergeten snel hoe de landkaart er vijftig jaar geleden uitzag. Ik heb nooit de illu sie gehad dat de westelijke landen zich laten leiden door hun morele overwegingen. Maar onze belangen zijn dezelfde als de hunne. Alleen bij zelfstandige en democratische Baltische staten kan er stabiliteit en veiligheid in Europa zijn. Dat geldt trouwens voor alle Sovjet-republie ken. Daarom voeren we ook regel matig gesprekken met de democra tische bewegingen in deze landen". Estlandse taal De afgelopen decennia heeft de Est landse cultuur het zwaar te verdu ren gekregen door de massa's Rus sen die in dit land in de fabrieken gingen werken. "In 1945 bestond de bevolking voor 95 procent uit Es- ten; nu is dat nog maar 60 procent. De Estlandse taal dreigt in sommige gebieden helemaal verloren te gaan. Ik woon zelf in Tallin in een wijk met hoofdzakelijk Russen. Vier jaar geleden kwam mijn dochtertje hui lend thuis. Ze moest een fles melk halen, maar werd uitgescholden omdat ze geen Russisch sprak. Hoe kon ik dat kind verklaren dat dit het land is van haar voorvaderen? Dat hier al vijfduizend jaar Esten wo- Inmiddels hebben de Estlanders het tegenoffensief ingezet. Onlangs werd bepaald dat er in elk bedrijf tenminste één man of vrouw moet werken die de Estlandse taal spreekt. Straatnamen werden van het Russische veranderd in het Est- lands. Savisaar ontkent niet dat de ze re-Estlandisering tot spanningen, heeft geleid. "Vooral in het noord oosten wonen veel Russen die door Moskou worden gebruikt als krach ten tegen de onafhankelijkheid en democratie die wij voorstaan. Toch wordt deze groep steeds kleiner. Nu zijn vier van de tien Russen in Est land voor onze zelfbeschikking, aan het begin van dit jaar was dat er één op de tien. De overigen komen in het nauw, omdat ze door hun onde mocratische gedachten ook in Rus land zelf de sociale basis verliezen. Dat is fijn, maar ook gevaarlijk om dat dergelijke groepen zich steeds agressiever opstellen". In de geschiedenis fungeerde Est land voortdurend als speelbal van politieke (miltaire) krachten. Het werd door de eeuwen heen ingelijfd door Zweden, Denen, Duitsers, tsa ristisch en communistisch Rusland. In 1920 werd het zelfstandig en be hoorde het tot de Volkenbond. De onafhankelijkheid duurde tot 1939, waarna de republiek door het Rib- bentrop-Molotov-pact geheel bin nen de invloedssfeer van de Sov jetunie terecht kwam als vijftiende republiek. Tijdens de oorlog nam Duitsland bezit van de Baltische staten. In de zomer van 1944 volgde de inval van het Rode Leger. Sinds dien hebben de Estlanders zich als kolonialen gevoeld onder het juk van de Sovjetunie. Personeelstekort dreigt bij kleine bedrijven in '90 DEN HAAG (GPD) - Het midden- en kleinbedrijf krijgt de komende jaren de grootste problemen om personeel te krijgen. De winst bij ondernemingen met minder dan 100 werknemers blijft groeien, het werk neemt toe, maar mensen om dat werk te doen ontbreken. Dit blijkt uit het rapport 'Klein schalig ondernemen 1990', dat het Economisch Instituut voor het Mid den- en kleinbedrijf gisteren pre senteerde. Volgens EIM-directeur Vianen zal het MKB ook in de jaren negentig een forse bijdrage leveren aan de vermindering van de werk loosheid. De laatste jaren levert het meer dan 40 procent van de totale werkgelegenheidsgroei. Als gevolg van de zogeheten 'ont groening' zal het voor het MKB in de toekomst steeds moeilijker wor den aan personeel te komen. Het percentage jeugdigen in deze sector is namelijk met 19 procent een stuk hoger dan in het totale bedrijfsleven (13 procent).

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 9