Warschaupact zet politieke koers uit Politie stroopt bos af op RAF-paddestoelen «art Geen coalitie in Tsjechoslowaldje Ministers: geen militair verbond meer Oppositie akkoord met hereniging Duitslanden Succes islamieten gevaar voor Franse Algerijnen Britse minister: Ieren al jaren onschuldig vast Nog meer arrestaties verwacht in DDR vuiJUAUiüJUMiiyyu BUITENLAND PALrlIvA OOST-BERLIJN (AP) De ministers van defensie van de zeven Warschaupact-landen hebben gisteren een protocol ondertekend waarin hun pact wordt veranderd van een mili tair in een politiek bondgenootschap. Dat heeft de Oostduitse minister Eppelmann be kendgemaakt. De tekst van het protocol werd niet De vraag welke militaire status onthuld. De overeenkomst werd in het nieuwe verenigde Duitsland Strausbberg, even buiten Oost-Ber- moet krijgen hebben de ministers lijn, ondertekend door de ministers laten rusten. Die kwestie komt op van de DDR, de Sovjetunie, Roeme- 22 juni aan de orde wanneer de vier nie, Tsjechoslowakije, Polen, Bul- geallieerrde mogendheden en de garije en Hongarije. twee Duitslanden in Oost-Berlijn Van c BONN De Westduitse oppositie partij SPD gaat akkoord met het staatsverdrag tussen Oost- en West- Duitsland, maar stelt kanselier Hel mut Kohl verantwoordelijk voor al les wat er na de invoering van de west-mark in de DDR fout kan gaan. Afgevaardigden die princi pieel tegen het verdrag zijn, mogen tegen stemmen. Dat is kort het resultaat van het afsluitende beraad dat de sociaal democraten gisteren in Bonn voer den. Voor het eerst sinds de aanslag eind april, was kanselierskandidaat Oskar Lafontaine van de partij. De man die de laatste weken met zijn vanuit Saarbrücken gevoerde anti staatsverdrag-campagne, menig so ciaal-democraat tegen zich in het harnas had gejaagd, werd met ap plaus ontvangen. Hoewel hij zich uiteindelijk mor rend heeft neergelegd bij het besluit het akkoord niet te torpederen, nam de zeer zelfbewust optredende La fontaine geen woord terug van zijn kritiek. De eenwording komt te snel, te ondoordacht en levert daar- correspondent Hans Hoogendijk door grote, nauwelijks te calculeren risico's op, zei hij. De SPD-partijraad volgde hem en nam een resolutie aan, die uit twee delen bestaat. In de eerste plaats is het een scherpe afrekening met de manier waarop de regering de mo netaire, economische en sociale unie er door heen heeft gejaagd. "Bondskanselier Kohl heeft zijn ei gen belangen en die van zijn partij laten prevaleren boven die van de mensen", stellen de sociaal-demo craten. In het tweede deel van de resolu tie wordt geconstateeerd dat het proces al zo ver is dat een blokkade van de invoering van de mark op 1 juli tot een chaos in de DDR en daarna in West-Duitsland zou lei den. Mochten er desalniettemin toch grote problemen komen, dan draagt Helmut Kohl en niemand an ders de verantwoording. Dat is ook de strategie waarmee Oskar Lafon taine de verkiezingsstrijd in wil gaan. Verder lijkt de partij het ver zet tegen algemene Duitse verkie zingen eind dit jaar of begin vol gend jaar te hebben opgegeven. Ex-communisten Bulgarije boeken verkiezingszege SOFIA (AP) De regerende Socia listische Partij heeft de eerste ronde van de Bulgaarse parlementsver kiezingen gewonnen. De voormali ge communisten behaalden in de af gelopen weekeinde gehouden ver kiezingen, waarvan de officiële uit slagen gisteren werden bekendge maakt, 47,15 procent van de stem men, goed voor 172 van de 319 in de eerste ronde verdeelde parlement- Zetels. Het ziet er naar uit dat de so cialisten na de tweede ronde, die zondag wordt gehouden, een abso lute meerderheid zullen hebben in het 400 zetels tellende parlement. De Unie van Democratische Krachten, een coalitie van veertien oppositiepartijen, haalde met 36,20 procent van de stemmen 75 zetels, de Agrarische Partij eindigde met 8,03 procent op de derde plaats en heeft daardoor recht op 16 zetels. De Beweging voor Rechten en Vrijhe den, een partij van etnische Turken, kreeg 6,03 procent van de stemmen, goed voor twaalf zetels. De Unie van Democratische Krachten heeft de uitslag geaccep teerd, ondanks dat ze de voormalige communisten heeft beschuldigd van verkiezingsfraude en manipula tie van de kiezers. Volgens de mees te westerse waarnemers is het ver loop van de verkiezingen ondanks een aantal onrechtmatigheden eer lijk te r BRILJANT IN TOKYO relds grootste geslepen dia manten is mo menteel te zien bij een juwelier in Tokyo. De edelsteen, Deep- dene genaamd, weegt 104,52 ka raat en is als een briljant gesle pen. (foto AP) Buitenland kort Geweld Brazilië Amnesty International veroordeelt het politiegeweld in Brazilië. Vol gens de mensenrechtenorganisatie is het grootste Zuidamerikaanse land in de jaren 1985-90 overspoeld door gevallen van marteling en doodseskaders, waarbij de politie veelvuldig betrokken is. Tornado Filipijnen Het Zuidfilipijnse eiland Mindanao is getroffen door een tornado. De tropische wervelwind, die een spoor van vernielingen achterliet heeft aan ten minste 22 mensen het leven gèkost. Tientallen eilandbe woners worden nog vermist. Bloedbad Peru Rebellen van de maoïstische ter reurorganisatie Lichtend Pad heb ben in de Peruaanse provincie Aya- cucho twintig boeren gedood. De minister van binenlandse zaken, Agustin Mantilla, maakte ondertus sen de arrestatie van een dertigtal guerrillastrijders bekend, onder wie een topfunctionaris van Lichtend Pad. Leger inkrimpen President Chamorro van Nicaragua heeft een aanzienlijke inkrimping van het leger aangekondigd Mo menteel heeft het leger zo'n 50.000 personen onder de wapens. Hun aantal zal nog dit jaar worden terug gebracht tot 40.000, zei een rege ringsfunctionaris. Inkrimping van de strijdkrachten en afschaffing van de dienstplicht behoorden tot de belangrijkste verkiezingsbelof ten van Chamorro, die in april de macht overnam van de sandinisten PARIJS (IPS/AP) - Algerijnse im migranten in Frankrijk zien de overwinning van de islamitische fundamentalisten bij de verkiezin gen afgelopen zondag in Algerije als een grote bedreiging. Dat blijkt uit verklaringen van vertegenwoordi gers van Algerijnse organisaties in de Franse pers. Zij verwachten dat miljoenen Al gerijnen naar Frankrijk emigreren als gevolg van de strengere islami tische wetgeving die in het ver schiet ligt. Daarnaast zullen immi granten in Frankrijk er niet over peinzen om terug te keren. Deze groei van het aantal vreemdelingen zal de voedingsbodem voor ex treem-rechtse partijen als het Natio naal Front (FN) van Le Pen in Frankrijk versterken, aldus de Al gerijnse woordvoerders. Volgens Arezki Dahmani, verte genwoordiger van de organisatie 'France Plus', zitten de Algerijnen, "de grootste etnische minderheid van Frankrijk", nu tussen twee vu ren. Eerst dreigt het FN van Jean- Marie Le Pen de Algerijnse immi granten terug naar Algerije te jagen. En nu dreigt de overwinnaar van de lokale verkiezingen, het Front van Islamitische Redding (FIS) liberale landgenoten juist uit Algerije te ver drijven. Dahmani: "Ik sluit op lan gere termijn een burgeroorlog niet uit in Algerije, aangezien hele volks stammen de islamitische dictatuur niet zullen accepteren." FIS is er nu al in geslaagd om een nieuwe wet uit te vaardigen, waar mee de vrouw totaal rechteloos wordt gemaakt", aldus de in Frank rijk woonachtige cineaste Abdel Baki Boumaza. Leidsters van Algerijnse vrou wenorganisaties verklaarden op de overwinning van de FIS te hebben gerekend. Zij geloven niet in een massale emigratie. "De vrouwen in Algerije zijn georganiseerd. Zij we ten dat ze hun recht alleen kunnen halen door er binnen hun land zelf voor te vechten", denkt Djida Tazdait, Europees parlementslid voor de Groenen.' Het Front van Islamitische Red ding heeft bj de verkiezingen in Al gerije een meerderheid behaald in 55,92 procent van alle provincies en gemeenteraden, zo blijkt uit de defi nitieve uitslag die gisteren werd be kendgemaakt. De islamitische be weging bracht 853 van de 1539 ge meenten op haar naam. Het rege rende Nationale Bevrijdingsfront, tot februari vorig jaar de enig toege stane partij, verwierf een meerder heid in 487 gemeenten, 31,64 pro cent. Van de overige gemeenten gin gen er 106 naar onafhankelijke par tijen en 87 naar de Beweging voor Cultuur en Democratie, een Berber- partij. Volgens de nieuwe, definitie ve cijfers heeft 75,15 procent van de bijna 13 miljoen kiezers zijn stem uitgebracht bij de gemeenteraads verkiezingen en 64,15 procent bij de verkiezingen voor de provinciebe sturen. bijeenkomen voor hun 'Twee-Plus- Vier'-overleg over de Duitse een wording. Wel herhaalden de War- schaupact-ministers hun eerder ge dane uitspraak dat niet alleen hun bondgenootschap, maar ook de NAVO haar militaire status dient in te ruilen voor een politieke. Eppel mann voorspelde dat Oost-Duits- land nog ongeveer een jaar lid zou blijven van het Warschaupact. Sovjet-minister Dmitri Jasov sprak de hoop uit dat het Warschau pact zou blijven bestaan, maar zei dat elk land natuurlijk zelf zou moe ten beslissen over het al dan niet voortzetten van het lidmaatschap. Jasov herhaalde het Sovjet-stand punt dat de twee militaire blokken plaats moesten maken voor een nieuw veiligheidstelsel in Europa. Een tweede voorwaarde die Ja- zov verbindt aan de acceptatie door Moskou van een Duitse vereniging is een formeel vredesverdrag. "We moeten een streep trekken onder de Tweede Wereldoorlog", aldus de Sovjet-minister. De Westerse landen menen dat een verenigd Duitsland tot de NAVO behoort. Moskou heeft ver scheidene voorstellen gedaan over de positie van het nieuwe Duitsland die variëren van volledige neutrali teit tot een geassocieerd lidmaat schap van beide blokken. Het akkoord werd een dag eerder getekend dan de bedoeling was, kennelijk om de Roemeense minis ter Stanculesc in staat te stellen zo snel mogelijk naar Roemenie terug te keren in verband met de daar uit gebroken ongeregeldheden tussen demonstranten van de oppostie en door president Iliescu opgetrom melde arbeiders. WASHINGTON/JERUZALEM (Rtr/AFP/AP) De Amerikaan se minister Baker van buiten landse zaken heeft zich bij de medewerkers van de telefoon dienst van het Witte Huis niet erg populair gemaakt. Ze moes ten overuren maken nadat de minister publiekelijk het tele foonnummer van het Witte Huis had genoemd. Een woordvoerder van het Witte Huis, zei gisteren dat de medewerkers woensdagavond tussen de zes- en achtduizend telefoontjes te verwerken heb ben gekregen. De lijn werd zelfs afgesloten toen de toespraak van Baker ook op het nieuws programma van de televisie te James Baker riep woensdag, tijdens een zitting van de com missie van buitenlandse zaken van het Huis van Afgevaardig den, de regering van Israël op het Witte Huis te bellen wanneer zij vrede wil in het Midden-Oos- Duizenden bellen Witte Huis na oproep aan Israël ten. "Als jullie serieus zijn over vrede, bel ons. Het nummer is 1- 202-456-1414". Sommige Witte Huis-mede- werkers verwezen de bellers door naar Bakers eigen ministe rie. Tegen een Israëlische jour nalist werd gezegd dat het num mer verkeerd was en dat hij maar Baker thuis moest bellen op nummer 202-647-4000. Honderden Israëlische bewo ners van oost-Jeruzalem hebben gisteren huizen van Palestijnen aangevallen uit woede over het neersteken van een jonge buurt genoot. Volgens ooggetuigen werd de 11-jarige Idan Mizrahi door een Palestijnse vrouw in de rug gestoken terwijl hij bij een bushalte in Oost-Jeruzalem stond te wachten. Het Hadassah Ein Karem ziekenhuis in Jeru zalem zei dat de jongen na een operatie in goede conditie ver keerde. De aanvalster was volgens ooggetuigen na haar daad naar het aangrenzende Palestijnse dorp Sur Baher gevlucht. De po litie heeft het dorp afgegrendeld en 25 vrouwen voor ondervra ging aangehouden. Onder het roepen van 'dood aan de Arabieren' trokken hon derden woedende Israëlische bewoners van Oost-Talpiot op naar Sur Baher. De politie stuur de zware versterkingen naar de wijk, maar sommige Israëliërs wisten door het politiekordon te breken en stenen te gooien naar huizen van Palestijnen. Ook sta ken zij struikgewas en een olijf plantage bij het Palestijnse dorp in brand. Het is de derde maal in drie dagen dat een Israëliër het slachtoffer werd van een aan slag door Palestijnen. Van onze correspondent Cees van Zweeden LONDEN (GPD) - Zeven Ieren zijn in 1976 waarschijnlijk ten on rechte door de Britse rechter ver oordeeld tot langdurige celstraffen. Dit heeft de Britse minister van bin nenlandse zaken, David Wadding- ton, gisteren in het Lagerhuis ver klaard. Waddington zal de zaak voorleggen aan het Hof van Beroep, de enige rechterlijke instantie die de vonnis nietig kan verklaren. Het zevental werd in 1976 in Lon den veroordeeld wegens het ver vaardigen van bommen voor het Ierse Republikeinse Leger. De cel straffen varieerden van vijf tot 14 jaar. Een veroordeelde stierf na 6 jaar in gevangenschap; de overigen zijn inmiddels vrijgelaten. Als laatste kwam vorig jaar Annie Ma- guire op vrije voeten, in wier huis de 'bomfabriek' gevestigd zou zijn ge weest. Bij het doorzoeken van Annie Ma- guires huis werd destijds geen spoor van wat voor. wapen dan ook gevonden. Annie Maguire, haar man, de twee .zoons, een oom, een kamerbewoner en een buurman werden echter veroordeeld op grond van gerechtelijk bewijsmate riaal. Een laborant van de politie had op hun lichamen sporen van glycerine gevonden. Inmiddels is grote twijfel gerezen over de waarde van de laboratori umproeven. De proeven werden ge daan door een 18-jarige laborant die .onmiddellijk daarna de monsters vernietigde, Zodat controle onmo gelijk was. Nu minister Waddington voor het eerst openlijk zijn twijfel heeft uit gesproken over de 'Maguire-vonnis- sen', wordt ook een andere zaak weer opgerakeld: die van de 'Bir mingham Six'. De 'Zes van Bir mingham' werden in hetzelfde jaar, 1976, tot levenslang veroordeeld wegens twee bomaanslagen op pubs in Birmingham. Vrijwel nie mand geloofd nog dat de zes man nen, die nog altijd vastzitten, die aanslagen daadwerkelijk hebben gepleegd. Zij werden veroordeeld op grond van onwetenschappelijke laboratoriumproeven en dubieuze bekentenissen. Bacteriën ingezet tegen olievlek GALVESTON (AFP) De brand op de Noorse supertanker Mega Borg was donderdag nog steeds niet geblust. Gisteren werd een nieuw soort schuim gebruikt om de brand te blussen, terwijl het Amerikaanse Milieu bescherming Agentschap (EPA) vergunning gaf om te experimenten met bacteriën om de olievlek op te ruimen. De bacteriën zijn op zetmeel van maïs gekweekt en zetten oliemoleculen in stroperige zuren. De bacteriën sterven af als er geen olie als voedsel meer is. PRAAG (AFP) De Tsjechoslo- waakse christen-democraten tre den niet toe tot de regering met de formatie waarvan president Vaclav Havel demissionair premier Marian Calfa belast heeft. Dit besluit heb ben de christen-democraten, die 47 van de 300 zetels in het federale par lement hebben, gisteren bekendge maakt. Het is waarschijnlijk dat de com binatie van Burgerforum (Tsjechië) en Publiek tegen Geweld (Slowa kije), die over 170 zetels beschikt, al leen gaat regeren. Ze heeft samen werking met de communisten, die met 47 afgevaardigden de tweede fractie vormen, ronduit van de hand gewezen. De christen-democraten hebben hun voorzitter, Josef Bartoncik, van zijn functie ontheven in afwachting van een onderzoek naar de beschul- nale conferentie. Dit heeft de lei- digingen dat hij onder het commu- ding van de Tsjechoslowaakse nistische bewind 17 jaar lang hand- Volkspartij meegedeeld, en spandiensten verleend heeft aan Dat de christen-democraten in de de geheime politie. De kwestie oppositie gaan heeft er mee te ma- moet in september opgehelderd ken dat Burgerforum en Publiek te- zijn. Dan houdt de partij een natio- gen Geweld hun eis van de hand Le Monde: Toearegs in Niger gedood PARIJS (DPA) Enkele honderden Toearegs zijn begin mei tijdens ge vechten met het Nigerese leger gedood, schrijft het Franse dagblad "Le Monde" in zijn uitgave van vandaag. De Toearegs werden het slachtoffer van een strafexpeditie van het het leger, nadat in de nacht van 6 op 7 mei een politiebureau in de stad Tchin-Tabaraden was aangevallen. Het leger trok van het ene naar het andere Toearegkamp, aldus de bron nen van Le Monde, doodde overal 'met overgave' tientallen Toearegs, plunderden de tenten en verkrachtten hun vrouwen. Ongeveer 200 Toearegs zouden zijn opgepakt en vervolgens gemarteld en geëxecuteerd. Sinds begin dit jaar zijn 18.000 Toearegs naar Niger teruggekeerd. Zes jaar geleden waren zij naar Libië en Algerije getrokken in verband met de droogte in de Sahel. hebben gewezen dat die vier minis tersposten kregen, waaronder die van binnenlandse zaken. Dit heeft ondervoorzitter Bohumil Svoboda van Burgerforum meegedeeld. De zaak-Bartoncik was twee da gen voor de verkiezingen van vorige week in de publiciteit gekomen. Kort ervoor had onderminister van binnenlandse zaken Jan Ruml de christen-democratische leider er van beschuldigd dat hij zich niet ge houden had aan de belofte die hij aan president Havel had gedaan, dat hij zich niet kandidaat zou stel len voor het parlement. Bartoncik, die, ondervoorzitter is van het demissionaire parlement, ligt sinds 5 juni met hartproblemen in het ziekenhuis. In een vraagge sprek met de krant Mlada Fronta verwierp hij woensdag de tegen hem geuite beschuldigingen. Hij blijft voorlopig lid van het nieuw ge kozen parlement, dat op 27 juni voor het eerst in vergadering bijeen komt. Van onze correspondent Hans Hoogendijk) BONN Speciale politie-eenheden stropen de DDR af op zoek naar (voormalige) RAF-leden. Met de nieuwe aanhoudingen zijn de auto riteiten in de DDR er in geslaagd in een tijdsbestek van tien dagen drie maal met succes (vermeende) leden van de RAF in de kraag te vatten. Op de vraag of zich nog meer RAF- terroristen in de DDR ophouden antwoordde de verantwoordelijke minister van binnenlandse zaken Diestel: "Als je twee paddestoelen in het bos vindt, dan ga je door met zoeken". Diestel maakte dit afgelopen nacht bekend bij een toelichting op de arrestatie van de 36-jarige Moni- ka Helbing, de 49-jarige Ekkehard baron von Seckendorffi de 38-jarige Werner Lotsche en Christine Düm- lein. Zij werden in Frankfurt aan de Oder en in de buurt van Cottbus van hun bed gelicht. De vier worden verdacht van de bloedige moordaanslagen uit de eerste jaren van de RAF-terreur. Lotze zou in 1985 nog tot de het ac tieve moordcommando bij van de terroristen hebben behoord. Vol gens de centrale Westduitse recher che heeft hij in 1985 de dodelijke schoten afgevuurd op de wapenfa brikant Zimmermann. Helbing wordt verdacht van be trokkenheid bij de aanslagen op de toenmalige Westduitse procureur- generaal Buback, de bankier Ponto en werkgeversvoorzitter Schleyer. Von Seckendorff werd gezocht we gens zijn betrokkenheid bij de ont voering van en moord op de Schleyer. De voormalige arts zou ook mee hebben gedaan aan ont voering van de Italiaanse politicus Aldo Moro. De vier zijn naar Oost- Berlijn gebracht waar ze worden verhoord. De Oostduitse speciale recherche werkt daarbij nauw sa men met het Westduitse Bundeskri- minalamt. Medewerking De in de nacht van dinsdag op woensdag gearresteerde 46-jarige Viett is bereid samen te werken met» de recherche als ze eerst met haar Oostduitse verdediger, de befaam de advocaat Wolfgang Vogel, mag spreken. Viett kwam in 1981 kort na de laatste aanslag waarbij zij be trokken zou zijn geweest, in de DDR. Het ministerie voor staatsvei ligheidsdienst, MfS, bezorgde haar een nieuwe identiteit. In 1983 kreeg de in Eva-Maria Sommer omge doopte Viett de Oostduitse nationa liteit. Na vier jaar in Dresden te heb ben gewoond, verhuisde ze in 1987 naar Magdeburg waar ze zich als de weduwe Eva Schnell uitgaf; Bij haar eerste verhoor gaf Viett toe sinds het einde van de jaren zes tig te hebben gestreden tegen de 'ontwikkelingen in West-Duits- land', waarbij ze de woorden 'RAF' en 'terreur' zorgvuldig vermeed. Ook verklaarde ze Suzanne Al- brecht te kennen. Albrecht verkeerde, naar eigen zeggen, vanaf haar aankomst in de DDR onder de hoede van de Stasi te hebben verkeerd. Ze had het aan bod aangenomen om in Oost-Duits- land een nieuw leven te beginnen. Het zogenaamde 'RAF-commando', het hoogste orgaan, had ingestemd met deze oplossing voor de terroris ten naar wie over de hele wereld werd gezocht. Tips Minister Diestel zei dat de ontmas kering van de twee vrouwen ener zijds het gevolg was van mededelin gen van ex-Stasi-officieren en an derzijds terug te voeren is op tips uit de bevolking. Hij wilde geen ant woord geven op de vraag of er nog meer RAF-leden onder valse identi teit in het land leven, maar zijn me dedeling dat er overal intensief wordt gezocht, duidt wel op die mo gelijkheid. Volgens de minister was de opvang van (ex-)terroristen per fect geregeld, maar details wilde of kon hij niet geven. Over samenwerking tussen de communistische top rond Honec- ker en de RAF, bleef Diestel vaag. Hij zei dat het eenieder bekend is hoe het regime vroeger het terroris me in de openbaarheid veroordeel de, maar blijkbaar in de praktijk heel anders handelde. "Deze op vang was niet mogelijk zonder de hoogste leiders van het ministerie van staatsveiligheid. En die moet men tot de bestuursorganen van dit land rekenen", aldus Diestel. Val Brandt Generaal b.d. Markus Wolf, tot voor enkele jaren als chef spionage ver antwoordelijk voor de buitenlandse activiteiten van het Ministerie voor Staatsveiligheid, ontkende dat zijn afdeling ooit heeft samengewerkt met de RAF. Wolf stelde vertelde er- der dat zijn topspion Guillaume, wiens ontmaskering tot de met schandalen omgeven val van kanse lier Brandt leidde, de opdracht had de sociaal-democraten in proble men te brengen. Guillaume was een Oostduitser die zich eind jaren vijftig in de Bondsrepubliek vestigde en zich opwerkte tot de belangrijkste advi seur van Brandt. De DDR hem Guil laume niet bewust ingezet om de val van bondskanselier Willy Brandt te bewerkstelligen. De ontmaskering van Guillaume is gebruikt als een voorwendsel voor het aftreden van Brandt, onthulde Wolf. Wolf toont zich verrast dat Guil laume zover in het machtscentrum in Bonn heeft kunnen doordringen en noemde het aftreden van Brandt op 7 mei 1974, na de ontmaskering van de spion, 'een slechte zaak'. Vol gens Wolf is het onbegrijpelijk dat de Westduitse geheime dienst niet eerder heeft ingegrepen, omdat de herkomst van Guillaume bekend Dood drugsbaas MedeHui met bom gepareerd MEXICO-STAD (GPD) - De vreugde van de Colombiaanse autoriteiten was slechts van kor te duur. Een paar uur nadat ze de dood van een van de belang rijkste leden van het beruchte Medellïnkartel hadden aange kondigd, ontplofte er gisteren in 'de hoofstad' van de internatio nale drugshandel een autobom. Er vielen vier doden, onder wie een politieagent, meer dan zestig gewonden en tientallen gebouwen en voertuigen liepen schade op. De autobom ontplof te in het centrum van de volks wijk 'El Poblado' (het dorp), ten oosten van de stad Medellïn zelf, voor de deur van een eerder dit jaar geopende politiepost. Om dat het Colombiaanse elftal op de WK net tegen Joegoslavië speelde, waren er op het mo ment van de klap slechts weinig mensen op straat, iet ver van die plek had een speciale eenheid van de Colombiaanse politie de nacht daarvoor John Jairo Ari as, de 'nummer vijf van het drugskartel, gedood.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 7