"Afro' breekt niet eelit door naar popcircuit KIJKUIT Wereldwijde muziek tijdens World Roots '90 'Tragische komedie' als musical: huzarenstukje In oorlog gestolen kunst teruggevonden in Texas Exposities Concerten Theaters V KI J DAG 15 JUNI 1990 PAGINA 25 Zes bands tijdens Werfpop-festival LEIDEN - Tijdens het enige grote openlucht-popfestival dat Leiden rijk is, Werfpop, zullen dit jaar zes bands optreden. Het festival, dat op zaterdag 7 juli van één uur 's middags tot half elf 's avonds in het Van der Werfpark wordt gehouden, wordt geopend door de Haagse Red hot chili pep pers op klompen 'Prats the Who- blem?', gevolgd door de Westduitse hardcoreband 'Pullerman'. Daarna is het de beurt aan 'The Vibe', een Leidse reggeaformatie. Ook uit Leiden komt de 'Toy Fac tory' die het publiek met zijn stevi ge 'Gumbo'-muziek zal opwarmen voor de hoofdact: 'The Cardiacs' uit Engeland. Frank Zappa is de inspi rator van hun prettig gestoorde wa ve punk. De pauzes worden opge vuld door de 'Pinheads' die akoesti sche covers ten gehore zullen bren gen. Werfpop wordt georganiseerd door de gemeente Leiden; de Leid se Vereniging van Popmuzikanten en boekingsbureau 'Hotel Subur bia'. Kaartverkoop 'The Wall' begint morgen ROTTERDAM (GPD) - De unie ke en éénmalige uitvoering van het Pink Floyd-project 'The Wall' in Berlijn vindt plaats op zaterdag 21 juli. Het concert wordt gehou den op het vroegere niemands land naast de Brandenburgertor: de Potzdammerplatz. Morgen begint in ons land de voorverkoop, en wel op de vol gende adressen: het ACR Be- spreekburo in Rotterdam, het be spreekbureau van de Haagsche Courant in Den Haag, Ben Noz in Utrecht, de Nieuwe Muziekhan del in Amsterdam, Holland Tic ket Service in Nijmegen, Cirkel in Groningen. Buro Pinkpop in Ge leen en het Kaartenhuis Delft. Tal van eminente pop- en klas sieke sterren nemen deel aan het concert. Mark Fisher en Jonathan Park tekenden voor het ontwerp van de 'The Wall'; een gigantische set van tweehonderd meter breed en twintig meter hoog. De deuren voor het concert gaan om twee uur 's middags open. Om 17.30 uur begint een voor-concert. The Wall start om 21.00 uur. t Hoogt moet activiteiten stopzetten DEN HAAG (ANP) - Theater 't Hoogt in Utrecht kan vanaf 1 januari 1991 geen theatervoorstellingen meer geven. Dat maakte het theater bekend, na"dat de Raad van State het besluit van de gemeente Utrecht om de jaar lijkse vier ton subsidie niet langer te verlenen, niet schorste. De Utrechtse gemeenteraad besloot 22 maart het bedrag waarmee 't Hoogt jaarlijks reeds achttien jaar wordt gesubsidieerd, pér 1991 te beste den aan de subsidiëring van het Spring Dance Festival, het festival Theater aan de Werf en een aantal voorstellingen in de Blauwe Zaal van de Stads schouwburg in Utrecht. 't Hoogt betoogde bij de Raad van State dat de argumentatie van de ge meente Utrecht om de gelden anders te besteden heel zwak is. Daarnaast is het theater nooit te kennen gegeven dat het zijn functie niet goed vervulde. Gratis concert AMSTERDAM (ANP) - De RAI in Amsterdam en het Concert gebouworkest hebben het Aca demisch Medisch Centrum (AMC) en het VU-ziekenhuis 1.000 kaartjes aangeboden voor het RAI-concert van morgen middag. De kaarten zijn uit drukkelijk bedoeld voor ver pleegkundigen. Dit jaar wordt een Amerikaans programma uitgevoerd met verschillende werken van Gershwin. Van onze correspondent Peter Bruyn AMSTERDAM - In de Am sterdamse Melkweg vindt van woensdag 20 tot en met zaterdag'30 juni wederom World Roots plaats, het festi val voor minder bekende exotische muziek, dat een vervolg is op de zo succes volle Africa Roots Festivals uit de jaren tachtig. Opval lende namen op het pro gramma van World Roots '90 zijn het Kariakoo Arts En semble of Zanzibar, de Zim- babwees Thomas Mapfumo en de Spaanse groep Chipn. Hoewel deze artiesten in De Melk weg ongetwijfeld veel publiek zul len trekken, moet tegelijk worden vastgesteld dat de doorbraak van Afrikaanse en andere niet-westerse popstijlen, zoals die een paar jaar geleden nog voorspeld werd, niet gekomen is. Terwijl pop- en rock- clubs overal in het land een jaar of vier geleden voortvarend Afrikaan se popsterren op hun podia uitno digden en daar volle zalen mee trok ken, is de Afro-liefhebber vandaag de dag weer aangewezen op de Am sterdamse Melkweg en een handje vol kleine festivals elders. „Muziek is in Afrika veel meer een compleet 'party-gebeuren'," verklaart Melkweg-programmeur Frans Goossens de afnemende be langstelling in het popcircuit. „En hier in De Melkweg slagen wij er nog wel in om ook een beetje die sfeer te creëren. Net als dat op som mige festivals in het land gebeurt. Zo verbreedt het publiek zich ook wel. Maar niet via de specifieke rockclubs waar men alleen maar komt om een bandje te kijken en daarna weer naar huis gaat. Wat dat betreft hebben veel Afrikaanse groepen toch te weinig binding met de commerciële popbizz". Ook Jan Reijnders van het boe- kingsburo Europop, die de afgelo pen jaren veel Afrikaanse en Oriën taalse pop-acts naar ons land ge haald heeft, benadrukt het belang van de 'party-sfeer'. „Maar ik heb wel de indruk dat de 'Afro-koorts' van een paar jaar geleden een beetje voorbij is. De hele hausse rond die ene hit van Mory Kante heeft geen follow-up gehad. En hetzelfde geldt voor de Algerijnse ra, die even heel sterk in de belangstelling stond. Wat dat betreft hebben ook de radio en tv het natuurlijk laten afweten. Ik heb de indruk dat de mensen die Afropop nu wel weer een beetje voor gezien houden. En dan heeft het ook geen zin om dingen te gaan forceren". Pech Maar juist doordat het reguliere popcircuit het weer laat afweten, neemt het belang van World Roots als festival voor interessante exoti sche muziek toe. Helaas wordt de organisatie ook dit jaar weer door pech achtervolgd. De al eerder aan gekondigde Nigeriaanse Juju-ster King Sunny Ad heeft afgezegd en ROTTERDAM - De schrijver Remco Campert (links) en Freek de Jonge onthulden gisteren samen een in neon-letters oplichtend gedicht van De Jonge aan de muur van het nationaal Onderwijsmuseum in Rotterdam. (foto ANP) 'Het Bezoek van de Oude Dame' van Friedrich Dürrenmatt door leerlingen van het Stedelijk Gymnasium. Bewerking/Re gie: Et Meijvogel. Gezien op 14 juni in de Leidse schouwburg. Aldaar nog LEIDEN De voor het verhaal belangrijke toespraak van de ti telfiguur is schitterend en met veel gevoel voor theater geënsce neerd. De 'oude dame' staat met enige notabelen op een verhoging en spreekt een grote groep bur gers toe die allemaal een plaatsje op het toneel hebben gevonden. Claire Zachanassian (de 'oude da me') wil als oud-inwoonster aan het in financiële nood verkerende Güllen een geldbedrag van één miljard schenken. Daaraan is ech ter één voorwaarde verbonden: in» ruil daarvoor eist zij in naam van de gerechtigheid dat Alfred 111 wordt gedood. Jaren geleden na melijk heeft deze man haar en hun beider kind in de steek gela ten. Schatrijk geworden is Claire nu naar Güllen teruggekeerd om ge rechtigheid te kopen. Veront waardigd wijzen de burgers aan vankelijk dit voorstel van de hand. Allengs neemt de twijfel toe, en tenslotte is er voor Alfred 111 geen ontkomen meer aan. Daarmee wil geen tragisch nood lot geschilderd zijn, maar gaat het om tragische personages binnen een 'komische' handeling; dat wil volgens de opvattingen van Dür renmatt zeggen: een paradoxe handeling die de toeschouwer dwingt met enige distantie na te denken over hetgeen zich op to neel heeft afgespeeld. Regisseur Et Meijvogel heeft een huzarenstukje geleverd om dit veeleisende stuk in een derge lijk grootschalige uitvoering te brengen. Zo is er bijvoorbeeld veel aandacht aan de tekstbehan deling van de spelers besteed. Het acteren (alleen al qua leeftijd staan de personages vrij ver van deze jeugdige acteurs) was over het algemeen redelijk tot goed. De scènewisselingen verlopen soepel, efficiënt decorgebruik, en er zijn tal van leuke vondsten in de voorstelling verwerkt. Auke- lien en Nanne van Hoytema schreven op vaardige wijze goed bruikbare songteksten, resp. mu ziek, en Marjolein Briër maakte een professionele choreografie. Desondanks kun je bij de regie keuze een vraagteken plaatsen. Meijvogel heeft van 'Het Bezoek van de Oude Dame' een heuse musical gemaakt met zang en dans, waarbij zelfs een eigen or kest voor de begeleiding zorgt. Dat kan - maar de vraag is, of je op die manier het stuk niet zijn scherpte ontneemt en hoofdzake lijk als feestelijk amusementsthe ater behandelt. Wie zich daarover heen zet, krijgt in elk geval een plezierige voorstelling te zien die met veel enthousiasme door een enorme groep leerlingen wordt uitgevoerd. Met een (verrassend) lichte toets laten zij zien, hoe een kleine gemeenschap op de proef wordt gesteld en haar principes prijs geeft. Een vermakelijke voorstelling die ditmaal wel heel terecht de naam 'Grote Uitvoe ring' draagt. WIJNAND ZEILSTRA NEW YORK (AP) - Een collectie middeleeuwse kunst die sinds het einde van de oorlog werd vermist, is in het Texaanse dorp Whitewright teruggevonden, zo heeft de New York Times donderdag bericht. Voorzover bekend is de collectie al die jaren in het dorpje bewaard. In een artikel, dat gebaseerd is op interviews met kunstexperts en in woners van het dorp, zegt de krant dat de voormalige officier Joe Mea- dor er na de oorlog in moet zijn ge slaagd om de kunstschatten uit het Duitse plaatsje Quedlinburg, waar ze in een mijngang verborgen wa ren, naar zijn geboorteplaats in Texas te vervoeren. Meador, die in 1980 overleed, was eerste luitenant bij een afdeling veldartillerie die in 1945 na de Duit se overgave de opdracht had om het gebied rond Quedlinburg te bewa ken. „Het is een van de grootste kunstdiefstallen aller tijden", aldus Florentina Mutherich, onderdirec teur van het Instituut voor Kunstge schiedenis in München. Tot de collectie behoren een klein zilveren relikwieënschrijn, inge legd met edelstenen en met ivoren zijkanten, een liturgische ivoren kam, een manuscript uit 1513, enke le flessen uit rotskristal en gouden en zilveren kruisen. Enkele voor werpen waren geschenken van prinsen en koningen die verschil lende kleine Duitse rijkjes regeer-, den in de 9de en 10de eeuw. Het Amerikaanse leger stelde destijds weliswaar een onderzoek in naar de verdwenen kunstschat ten, maar liet de zaak verder op zijn beloop toen Quedlinburg in 1949 tot Oostduits gebied werd. Volgens een anonieme getuige zouden de kunstschatten zich in een kluis in de bank van het dorpje bevinden. De bankdirecteur wei gerde commentaar te geven. Thomas Mapfumo. de 'chimurenga het Zuidafrikaanse popidool Sello 'Chicco' Twala, naar wiens Neder landse debuut door veel liefhebbers werd uitgekeken, raakte betrokken bij een auto-ongeluk en moest zijn Europese tournee afgelasten. De openingsavond biedt dit jaar in elk geval een optreden van de geëngageerde Brits/Jamaicaanse reggaedichter Bryan Wilson. Héél spannend zou op vrijdag 22 juni wel eens het concert van Kariakoo Arts Ensemble of Zanzibar kunnen wor den, een overrompelende mix van Afrikaanse, Indiase en Arabische muziekstijlen. Les Frères Chaouki uit Marokko komen vrijdag 22 en zaterdag 23 juni met een traditione le en meer rituele voorstelling vol muziek en dans. En op de slotavond laat de Spaanse groep Chipn horen dat de zo populaire Gipsy Kings nog heel wat te leren hebben. Artiesten die zich al eerder in ons land bewezen hebben, zijn Tomas Mapfumo. de 'chimurenga leeuw' uit Zimbabwe, die op zijn recente cd 'Corruption' laat horen dat. hij nog steeds tot grote dingen in staat is, en Thione Seek, de Senegalees die zingt in de traditie van de vroege Youssöu N'dour. Maar behalve veel muziek, biedt World Roots ook films, een exoti- leeuw' uit Zimbabwe: oude bekende. (foto GPD) sche markt met hapjes, platen en kleding, workshops en tropische disco. Kortom, tien dagen pal menstrand in De Melkweg. Programma World Roots Festi val '90: Woensdag 20: Bryan Wilson (Ja maica, 22.00 u.) Donderdag 21: Portugese fado (22.00 u.); Toto Bissainthe (Hati, 23.00 u.) Vrijdag 22: Les Frres Chaouki (Marokko, 21.30 u.); Kariakoo Arts Ensemble of Zanzibar (23.00 u.) Zaterdag 23: Les Frres Chaouki (Marokko, 21.30 u.); Thione Seek (Senegal, 23.00 u.) Zondag 24: Theaterimprovisa tie Frank Sheppard (21.00 u.); Roots Rhythm Club (dansfeest, 22.00 u.) Woensdag 27: Sosoba (Ned- ./Suriname, 22.00 u.); Sukri Sani (Suriname, 23.00 u.) Donderdag 28: Lebombo (Zuid- Afrika, 22.00 u.); Thomas Mapfu mo The Blacks Unlimited (Zim babwe; 23.00 u.) Vrijdag 29: Nimba (West Afrika, 21.30 u.) Rubn Carrasco (Argenti- ni, 22.30 u.) Zaterdag 30: Nimba (West-Afri- ka, 21.30 u.), Grupo Flamenco (22.30 u.); Chipn (23.00 u.) Leiden Rijksmuseum van Oudheden - Rapenburg 28. 'Mozaïek de Antieken; oog in oog met Grieken, Etrusken en Romeinen', t/m'2/9; di Rijksmuseum van Geologie en Mineralogie - Hooglandse Kerkgracht 27, Milieu-ten toonstelling EEG, tot eind sept; ma t/m vr 4-17 u Stedelijk Museum De Lakenhal - Oude Sin gel 28-32, 'Planten in beeld. Tekenaars en geleerden in de Hortus Botanicus 1700- 1800' en 'Floris Versteren zijn kunstenaars vrienden', t/m 24/6, di t/m za 10-17 uur, zo 13-17 uur Pijpenkabinet - Oude Vest 159a, Tabak: Amerika-Nederland', de introduktie van de tabaksplant in Nederland, t/m 1/7, zo 13-17 Hortus Botanicus - Nonnensteeg 3, tentoon- ~'~"ing. sieraden en aquarellen, gebaseerd 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, permanente tentoonstelling van werk L-eny Noyen, vr 14- Signaal, Studio voor Vormgeving - Groenesteeg 10, ontwerpers en vormge- tonen diverse ontwerpen, tevens pre- atiemappen, do. 12-21 uur, vr. 12-18 Stichting Beeld en Grafiek - Stationsweg werk van Feng, Erik-Jan Kuiper en Cees van den Oever, nadere Informatie tel* 146024. Sociëteit Quintus - Korte Mare 34, tentoon stelling van leden van Quintus in de vorm van schilderij, druk, foto, tekening of beeld. Atelier .Jeanmarie Mersman - Oude Rijn 89, Frank Borst, Robin Akkerman en Jean Ma rie Mersmans, verschillende technieken, el ke eerste zondag van de maand open. Onderzoekcentrum Sturing en Samenle ving - Maresingel 3, Dimitros Xanthopoulos- tekeningen, schilderijen en keramisch werk, t/m 12/7; geopend tijdens k Galerie 'Time is Art' - Nieuwstraat 10, Ben Overdevest: schilderijen en werk op papier, t/m 30/6; wo, do, vr, za van 14-18 uur. Galerie Bleijenberg - Breestraat 113, Bernie Autsema met olieverven, 9/6 t/m 7/7, di t/m za 9-18 uur, do 9-21 uur, eerste zondag van Galerie De Kleine Klup - Nieuwe Rijn 1, zwart/wit fotoportretten van musici, ge maakt tijdens Jazz-festivals van '85 t/m '89, Antiquariaat L. Van Paddenburgh - Dief- steeg 14, Italiaanse tekeningen van Henriet- te Heidstra, t/m 15/7, di. t/m vr. 13-18 uur, do 19-21 uur, za 12-17 uur. Hooglandse Kerk, tekeningen en aquarellen van Ann Goderie, keramische beelden van Riny Blaak-Goderie, t/m 30/6, ma 13-15.30 Kunst-stichting AZL - Gebouw 1, Rijnsbur- gerweg 10, werken op doek van Willy van Sompel, t/m 23/6; dag. 10-17 uur. Koffiehuis Galerie Piggelmee - Jan Vossen- steeg 59, ma di wo za 9.30-18 uur, do en vr 9.30-20 uur. Galerie Coup d'Art - Nieuwe Rijn 27, Jac queline de Roy, Fanny Mazure, Gerard van de Berg, Ria Koot em Mels Sluyser: thema Zomer', t/m 23/6; vr 10-18 uur, za 10-17 uur, do 10-21 uur. De Waag - Aalmarkt 21, expositie 'Sleep- kontakt' met Erik de Volder, Ronald Bakels en Beatrice v.d. Poel, t/m 1 /7, woe t/m vr 12- Soonius, Strieker, Stroband, Swart, Tade- ma-Groeneveld. Toorop, Veerman, Visser, Wassenaar en Zwart, op de zaterdagen in Katwijk Katwijks Museum - kracht', aquarellen v Arne Zuidhoek, t/m n Blommers, Bottema, Briedé, Cox, Freu- el, Groeneveld, Israels, Jaarsma, Jans- sn, Kiers, Kunstenaar, Last, Van Leeuwen, ourens, Munthe, Ortelius, Sluiter, Soer, Leiderdorp Verpleeghuis 'Leythenrode' - Hoogmadese- weg 55, Leny de Bruyn: verschillende te ken/schildertechnieken, t/m 27/6; dag 10-20 21/6; ma t/m v Lisse Museum voor de Bollenstreek - Heereweg 219, permanente tentoonstelling, elke eer ste zondag van de maand rondleiding om 14 en om 15.30 uur. Noordwijkerhout Leeuwenhorst Congrescenter - Langelaan 3, werk van groot aantal kunstenaars, o.a. Edward Moughtin - dieren en Chabab - bij- Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vliet- weg 6, permanente tentoonstelling 'De an dere Middeleeuwen'; thema tentoonstelling: 'Wintersalon van Oost Europese kunste naars, een brug tussen Oost en West', vr. 19-21 uur, za. 10-16 uur. Voorschoten Ambachts- en Baljuwhuis - Voorstraat 12, 'Keramiek Nu', van Hans van Benthem, An ne Hulleman, Moki Last en Tejo Philips, t/m 1/7; dag. 14-17 uur. Galerie Mercedes - Voorstraat 35b, Mare Jonc: Landschappen en naakt in olieverf, van 2/6 t/m 7/7; wo en do 13-17 uur, vr en za 11-17 uur, 2e Pinksterdag 13-17 uur. Galerie Bianca - Gravestraat 1Bunny Soe- ters met grafiek, gouache en aquarel, Jan Wagner met pastel en krijt, Rinie Otte beel den in steen, van 10/6 t/m 1/7, do, vr en zo van 14-17 uur, za 12-17 uur. Warmond Galerie De Pomp - Dorpsstraat, aquarellen van Lidy van der Kuip en Ans Schutte-Vper- 310-12 en 14-16 uur. do, 4-16 u Het Amsterdamse studentenorkest J. Pzn Sweelinck geeft zondagavond een con cert in de Leidse Hartebrugkerk. (foto Thijs Wolzak) Wassenaar Cultureel Centrum De Warenar - Kerkstraat 75, stillevens van Elène de Boevère-de Haan, t/m 17/6; ma t/m vr van 9.00 tot 16.00 Galerie Bianca - Gravestraat 1, werk van Bunny Soeters, Jan Wagner en Rinie Otte, t/m 1/7, c 1-17 u a 12-17 u Klassiek Het kamerorkest Leiden Sinfonietta geeft vanavond onder leiding van René Verhoeff een concert in de Hartebrugkerk. De violist Theo lof zal medewerking aan deze avond verlenen. Hij is te beluisteren in het Viool concert in E dur van Joh. Seb. Bach. Van dezelfde componist zal Olof de Chaconne uit de tweede vioolsonate uitvoeren. Het programma vermeldt verder de Sinfonia in Bes van Joh. Chr. Bach en de Suite Con certante voor orgel en strijkorkest van Albert de Klerk. Solist is de organist Aart de Korl, die vorig jaar het Nationaal Improvisatie Concours won. Aanvang 20.00 uur. Joop Brons verzorgt vanavond in de Hoog landse Kerk de eerste orgelbespeling van de K&O-zomerserie. Hij brengt een afwisse lend programma met werken van Spaanse, Portugese, Franse, Duitse, Engelse en Ne derlandse componisten. Het programma bevat de namen van De Batalha, Dandrieu. Ruppe. Mendelssohn, Böhm, Wesley, Scheidemann en De Sola. Aanvang 20.15 De Streekmuziekschool Leiden e.o. geeft zaterdag de jaarlijkse slotmanifestatie in de Stadsgehoorzaal, 's-Middags van 14.00 tot 17.00 uur kan men vrij binnenlopen. Diverse ensembles zullen op deze middag van zich doen horen, ook in de afdeling lichte mu ziek. Tijdens het avondconcert (aanvang 19 uur) treden zowel beginnende als vergevorderde leerlingen op. Na de pauze treedt het Jeugdkamerorkest Leiden o.l.v. Henk Briër op. Een speciaal voor deze gelegenheid sa mengesteld muziekschoolorkest zal de avond besluiten. Wim Voogd zal zaterdagmiddag de weke lijkse orgelbespeling in de Hooglandse Kerk verzorgen. Aanvang 13.30 uur. Het Amsterdamse studentenorkest J. Pzn. Sweelinck o.l.v. Vincent de Kort geeft zon dagavond een concert in de Hartebrugkerk. Het programma vermeldt Le boeuf sur Ie toit van Darius Milhaud, Poème van Ernest Chausson en de Symfonie nr. 5 van Ludwig van Beethoven. Als vioolsoliste treedt Joan Berkhemer naar voren. Aanvang 20.15 uur. Het Emoenakoor geeft zondagochtend het jaarlijkse koffieconcert in de Vredeskerk. Het koor, dat wordt geleid door Rob de Vo gel, zal naast klassieke werken van o.a. Bach, Schütz en Mendelssohn Bartholdy moderne liederen en negro spirituals ten ge hore brengen. De koorzang wordt afgewis seld met enkele instrumentale intermezzo's. Voor de muzikale omlijsting zorgen Judith Jamin (harp), Liesbeth Boertien (blokfluit) en Joop Brons (orgel). Met de cantorij van de Vredeskerk zal een dubbelkorig werk van Schütz worden uitgevoerd. De toegang is vrij. (Aanvang 11.30 uur) Pop Den Haag 3 20.13.30 uur; Ome Willem vangt Boe- 'Eline', met Marco Bakker, wert en Tom Sol. woe 20 en do 21. 20.15 uur; Theaterplat form Utrecht: Rashomon. Amsterdam De Katwijkse formatie The Rokk treedt van avond In het Zoldercafé van het LVC op. De groep bracht onlangs haar eerste single uit, 'Let me be'. Aanvang 23.30 uur. The Lemnonheads staan zaterdagavond op het LVC-podium, Deze Amerikaanse gitaar band uit Boston grossiert in melodieuze hardcore van het soort dat hardrock, pop en punk als basis heeft en als voorn.aamste wa pens twee leadgitaren in stelling brengt. Van The Lemonheads verscheen vorig jaar de derde lp, 'Lick'. In het voorprogramma staat de Zuthpense band Rubber Gun. Aan vang 22.45 uur. Jazz De jazzformatie Not One But Mee staat zon dagmiddag op het podium van de Droomfa- bnek. Aanvang 15.30 uur. Dr. Anton Philipszaal vr 15, 20.15 uur; Residentie Orkest olv Mark Wigglesworth mmv Emmy Verhey viool, werk van Mendelssohn, Tsjaikovski en De bussy. do 21, 20.15 uur; Symfonie-Orkest Konink lijk Conservatorium olv Edo de Waart werk van Mahler. Diligentia za 16, 20.15 uur; concert Haags Instrumen taal Jeugd Ensemble, werken van Grote, Dvorak. Pal, Jardanyi en Haydn. Concertgebouw zo 17, 20.15 uur; Koninklijk Filharmonisch Orkest van Vlaanderen, Chor der Stadti- schen Musikvereins zu Düsseldort olv Gün- ter Neuhold mmv Jennifer Larmore, mezzo sopraan, Keith Olsen, tenor, David Wilson- Johnson, Huub Claessens bariton, Berlioz- La Damnation de Faust. woe 20, 20.15 uur; Holland Festival, Orkest van de XVIile Eeuw olv Frans van Bruggen, Schubert-Vijfde symfonie, van Beethoven- Vierde symfonie, Haydn, symfonie nr. 100 in G (militaire). do 21, 20.15 uur; Holland Festival, Ge- wandshaus Orchester Leipzig olv Kurt Ma- sur mmv Karl Mehlig, pauken, werk van Bruckner. CC Amstelveen do 2120.15 uur; Scapmo Ballet Rotterdam. Het Muziektheater ma 18 en do 2120.15 uur; De Nederlandse Opera met 'L Ange de Feu, van Sergei Prok- ovjev, mmv Koninklijk Concertgebouwor kest olv Riccardo Chailly. vr 15, 20.15 uur; Het Nationale Ballet met balletten van Van Dantzig/Henze, en van Schayk/Mozart, mmv Nederlands Balletor kest olv Roelof van Driesten. zo 17, 14.00 uur; Het Nationale Ballet, Alexandra Radius, met o.a. De Stervende zwaan, Romeo en Julia, mmv Nederlands Balletorkest olv Roelof van Driesten, Vera Beths, viool. Nieuwe de La Mar Theater vr 15 en za 16. 20.15 uur; Holland Festival: Programma met dramatische muziek, 'Le Vertige', met diverse artiesten. Stadsschouwburg vr 15. zo 17 en ma 18, 20.15 uur; Choreo grafisch Theater Bremen 'Familiën-dialoog', van Kresnik/Mahler. di 19, 20.15 uur; Amsterdams Theaterkoor en Orkest olv Pierre Schuitemaker-mmv Ta- be Bas, Sabine Löwenthal e.a, met werk van Prokovief 'Iwan de verschrikkelijke', do 21, 20.15 uur, Holland Festival, Cloud II Chamber, The burning of the great library'. Rotterdam De Doelen ma 18 en di 19, 20.00 uur; Poetrie Interna tional met Nederlandse en buitenlandse

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 25