IfllIlililiMini G Pakistani laten Rushdie sterven op filmdoek Tiende editie Filmdagen zoekt schaalvergroting fc mmmsM -s ^*§5 4 VRIJDAG 15 JUNI 1990 PAGINA 21 Brits-Indische schrijver geportretteerd als moslim-doder meenden de mullahs, en hij moest gestraft worden. Moslims versche nen in de straten van Islamabad en begonnen ijverig met het verbran den van portretten van Rushdie. Drugsmaffia Het jongste culturele offensief te gen Salman Rushdie komt uit een land dat zich niet op een rijke film traditie mag laten voorstaan. In de jaren '70 werd er nog wel eens iets kunstzinnigs geproduceerd, maar onder wijlen dictator Zia ul-Haq is de filmindustrie verworden tot een verlengstuk van de drugsmaffia. In een openhartige bui zei de nestor van het Pakistaanse filmwe zen, Mohammed Ali, vorig jaar: "Mensen met geld komen naar de studio en vragen naar scripts voor commercieel te exploiteren films. Hun geld is altijd zwart en ze inves teren het enkel om het wit te was sen. Om hun verzoeken kracht bij te zetten, komen ze met kalashnikov- geweren naar de studio. En om niet helemaal onbeschermd te blijven tegen de maffia, hebben de acteurs zich gedwongen gezien om zwaar- bewapande acteurs in dienst te ne- Onder bezielende leiding van de maffia wordt alleen nog maar plat volksvermaak geproduceerd. De geletterden onder de Pakistanen, een te verwaarlozen minderheid, hebben hun toevlucht gezocht tot westerse video-produkties en de ar men hebben bezit genomen van de bioscopen. In de zalen worden alleen nog maar geweld en melodramatiek op het witte doek geprojecteerd. De 'murjah' (dansscène) is de hoogste vorm van entertainment geworden. Het is het enige dat de grote massa wil zien, en niet zelden worden de bioscoopmanagers uitgescholden als de intervals tussen de stukken dans en zang te lang zijn. Dat aan de filmische breinen in Pakistan nu een politiek-religieus zijn de cineasten werkstuk is ontsproten, is in zekere handen op elkaar te krijgen voor doorbraak. Voor het eerst iets anders dan onschuldige melo- geslaagd de dramatiek. Russische cineaste Kira Muratova komt naar Utrecht UTRECHT (GPD) - De Russi sche cineaste Kira Muratova heeft zich bereid verklaard om tijdens de tiende editie van de Nederlandse Filmdagen, eind september, de traditionele Ci nema Militans Lezing te komen geven. Dit werd woensdagmid dag in Utrecht meegedeeld door Jacques van Heijningen, de nieuwe directeur van de Filmdagen en Rinus Haks, de nieuwe stichtingsvoorzitter. Muratova verwierf zich in eigen land de bijnaam 'de Russische An- tonioni' vanwege de progressieve stijl en inhoud die ze demonstreer de met vooral de films 'Brief en- counters' (1967) en 'Long farewells' (1971), werkstukken die overigens uit de Sovjet-bioscopen werden weggehouden tot eind 1987. Dit jaar wonde cineaste de Speciale Jury- Prijs in Berlijn voor haar buitenge woon indrukwekkende maar ook ijzingwekkend pessimistische film 'Het Astenische syndroom'. Het werkstuk zal tijdens de Filmdagen in Nederlandse première worden gebracht. - V 'Steel magnolias' is de komende week te zien het Wassenaarse Astr a-theater. De hoofdrollen in deze film worden gespeeld door Shirley Maclaine (links) en Sally Field (rechts). (foto gpd> weegt Jacques van Heijningen de mogelijkheid om nog een tweede internationaal befaamde filmper soonlijkheid uit te nodigen voor een Cinema Militans Lezing. Pollack Programmeur Alex de Ronde geeft zich bovendien een reële kans dat het hem zal lukken de Franse film maker Alain Resnais en de Ameri kaanse regisseur Sydney Pollack naar Utrecht te halen voor deelna me aan een vijfdaags seminar over filmacteren. Dit als workshop be doelde evenement wordt georgani- seeerd in samenwerking met de Ne derlandse Film en Televisie-Acade mie en de Amsterdamse Theater school. Als Nederlandse 'docenten' zullen Frans Weisz en Pieter Ver hoef het project onder hun hoede Als hoofdschotel bieden de Ne derlandse Filmdagen gewoonge- trouw het overzicht van alle lange en korte films die in ons land gedu rende de voorafgaande twaalf maanden tot stand zijn gebracht. Daaronder zullen zich, naar ver wacht wordt, minstens drie door Pim de la Parra vervaardigde 'mini mal movies' bevinden, plus twee op gelijke basis in ijltempo en met mi nimale budgetten tot stand ge brachte films van Paul Ruven en Leonard Retel Helmrich. Tijdens het festival zullen de wereldpremiè res plaatsvinden van onder meer 'Kracht' (van Froukje Fokkema), 'Luba' (Alejandro Agresti), 'Rosa, Rosa' (Martin Uitvlucht) en 'Ava Gabriel' (Felix de Rooij en Norman de Palm). Er is nog niet besloten met welke film er zal worden ge opend. Wat het slotgala betreft, kondigt Jacques van Heijningen aan dat het gaat plaatsvinden in Muziekcen trum Vredenburg en dat het om vangrijker wordt dan ooit tevoren. Men gaat uit van minstens 3000 aan wezigen; in de Stadsschouwburg waren het er vorig jaar 1200. De NOS-televisie zal rechtstreeks ver slag doen van de finale van het film feest, als prijzen zullen worden uit gereikt. De benaming 'Gouden Kal veren' wordt overigens door Jac ques Van Heijningen uitdrukkelijk in ere hersteld, na twee jaar geleden door het vorige bestuur taboe te zijn verklaard omdat er een onserieuze klank van zou uitgaan. Het beestje is als blikvanger nu weer toegelaten in de 'huisstijl', tot zelfs op het post papier toe. De nieuwe festivalleider verklaar de gisteren een schaalvergroting na te streven door ook opdrachtfilms en reclame-films in het programma te betrekken en door gerichte po gingen een breder publiek te mobi liseren. Speciale aandacht gaat het ko mende festival naar de Haagse ex perimentele cineast Frans Zwartjes en diens 'leerlingen' van de Haagse Vrije Academie; Mensen als Ben van Lieshout, Dick Rijneke, George Schouten, Paul de Mol, Ruud Mon ster, Armand Perrenet, Jacques Verbeek en Karin Wiertz. En ook Willeke van Ammelrooy, dit jaar 25 jaar filmactrice, wordt middelpunt van een talkshow en een terugblik op haar filmwerk, vooruitlopend op de autobiografie die zij het komend najaar zal publiceren. Willeke van Ammelrooij is gast tij dens de Nederlandse Filmdagen om te vertellen over haar filmcarrière. Films met vrouwen in de hoofd rollen zijn dungezaaid, maar in de afgelopen weken zijn er toch weer enkele op video verschenen. De mooiste is 'Crossing Delan- cey' van Joan Micklin Silver met Amy Irving als de bijna-oude vrij ster die door moeder en koppe laarster met vereende krachten aan de man gebracht moet wor den. Irving is prachtig als de be scheiden vrouw die werkt in een boekwinkel, daar kennis maakt met schrijvers en stil droomt van een grote, verheven (en liefst lite raire) liefde. De eenvoudige zuur- waren-verkoper Peter Riegert ziet ze niet staan, tot ze merkt dat de befaamde schrijver Jeroen Krabbé een minder aantrekkelij ke partij is dan ze dacht. De titel van de film slaat op een straat en is symbool voor de lijn die je over moet wil je jezelf in je ontwikke ling - en in de liefde - niet blokke ren. Warner Home Video. Brigitte Nielsen heeft vooral bekendheid gekregen door haar huwelijk met Sylvester Stallone. Als actrice heeft ze nooit veel in druk kunnen maken en haar rol in 'Murder by moonlight' van Mi chael Lindsay Hogg zal daar niet veel aan veranderen. In deze sf- film krijgt ze te maken met een Russisch-Amerikaans conflict. Op de maan overlijdt een Ameri kaan op Russisch gebied en de Russen vinden dat niet leuk. Rus Julian Sands moet de zaak uitzoe ken en Amerikaanse Nielsen is waarneemster. Samen komen ze een groot complot op het spoor. Het verhaal zit goed in elkaar'en de regie is strak en effectief. Een betere actrice dan Nielsen zou de film overigens ten goede zijn ge komen. Warner Home. 'First affair' van Gus Trikonis is een jaar of zeven oud en toont een heel jonge Melissa Sue An derson die gaat studeren en op de universiteit verliefd wordt op de man van professor Loretta Swit. De professor waardeert dat niet en er gebeurt dan precies wat u denkt dat er zal gebeuren. Aardig zijn de scènes van studentes on der elkaar, maar ze compenseren de platheid van het verhaal onvol doende. CBS/Fox. Enkele jaren geleden ontplofte de 'Challenger' en de zeven as tronauten in de shuttle overleden. Van zo'n ramp moest natuurlijk een film komen. Glenn Jordan maakte een tv-film van tweeën eenhalf uur en hij trok veel tijd uit voor de schildering van de perso nen die aan boord van de Challen ger gingen. Belangrijkste figuur is onderwijzeres Karen Allen en door haar ogen wordt de span ning en opwinding getoond die een passagier ondergaat voor hij aan boord klimt. Veel nieuws biedt de film niet, maar wel pro beert Jordan duidelijk te maken dat industriëlen wisten dat er ont ploffingsgevaar dreigde, maar dat ze omwille van de contracten alle waarschuwingen negeerden. RCV 2001. Brenda Starr is de hoofdper soon in een tekenstrip. Ze is niet tevreden met haar lot en komt tot leven om de striptekenaar uit te foeteren. Als figuur van vlees en bloed begint ze aan een wild avontuur dat haar naar verre lan den voert en waarbij ze kennis maakt met geslepen tegenstan ders en een geheimzinnige hel per. Brooke Shields is aardig als 'Brenda Starr' in de gelijknami ge film van Robert Ellis Miller en Timothy (James Bond) Dalton zet geroutineerd een charmante en myusterieuze helper neer. Het aantrekkelijk van de film zit 'm vooral in de knap volgehouden te kenstripstijl waardoor alles kan, zelfs als het onmogelijk is. RCV 2001. In het drieluik 'Tales from the crypt' zijn stripboeken aanlei ding tot het tonen van drie korte films met een stevig horror-gehal te. De filmpjes zijn gemaakt door evaren regisseurs (Walter Hill, Robert Zemeckis en Richard Donner) en ze lijken nog het meest op vingeroefeningen, op aanloopjes tot het grotere werk. Ze zitten goed in elkaar en wor den kundig gespeeld, maar de verhaaltjes zijn net te dun voor een echte film. Aan elkaar geplakt missen ze hun uitwerking echter niet. Esselte CIC. Wie een echt curieuze film wil zien moet 'Fight for us' van Lino Brocka bekijken. De oorsponke- lijke titel is 'Les insoumis' en voor de film begint wordt uitgelegd dat er heimelijk is gefilmd op de Filipijnen en dat er geen bemoeie nis is geweest van de Frans staat. 'Deze film is Statenloos', wordt enigszins snorkerig gezegd. Daar na volgt een verhaaltje over alle ellende die er ook onder Aquino op de Filipijnen is. Sommige scè nes lijken documentaire-achtig, maar het merendeel is toch door snee-maakwerk over een held die het beste met zijn land voorheeft, maar die wordt gedwarsboomd door supergemene smeerlappen. Goed is de film niet, gek wel. PETER DE ZWAAN (OP)NIEUW 'Steel magnolia's' - Astra, Wassenaar 'Romeo' - Euro, Alphen 'Shirley Valentine' - Euro, Alphen 'Wings of fame' - Greenway, Voorscho- BLIJVERS 'Family business' - Luxor, Leiden 'Delinquents' - braaf tienerseksver- haal met Kylie Minogue - Luxor, Lei- 'Internal affairs' - naaddichte politie film van debutant - Lido, Leiden 'Honey I shrunk the kids' - verklei ningsdrama - Astra, Wassenaar en Greenway, Voorschoten 'She-Devil' - Streep en Barr niet leuk genoeg - Lido, Leiden 'Dead poets society' - leraar Engels probeert orthodoxe onderwijssysteem te doorbreken - Greenway, Voorscho- 'Tango Cash' - raszuivere actiefilm met Sylvester Stallone en Kurt Russell - Lido, Leiden 'Look who's talking' - embryo geeft cy nisch commentaar op gedrag ouders - Lido, Leiden en Euro, Alphen 'Turner Hooch' - politieman heeft hond als beste maatje - Euro, Alphen 'When Harry met Sally' - Trianon, Lei- 'Teeny bums' - Rex, Leiden 'Oliver Co.' - Greenway, Voorscho ten en Euro, Alphen 'De reddertjes' - Lido, Leiden FILMHUIZEN 'Raising Arizona' - Kijkhuis, Leiden (vr. t/m do. 19.30 en 21.45 uur) 'A dry white season' - Kijkhuis, Leiden (vr. t/m ma. 20.00 en 22.15 uur) 'Scandal' - Kijkhuis, Leiden (di. t/m do. 20.00 en 22.15 uur) 'Brutti, sporchi e cattivi' - LVC, Leiden (t/m morgen, 21.15) 'Hannah and her sisters' - LVC, Leiden (donderdag, 21.15 uur) DEN HAAG 'Cyrano de Bergerac' - Asta (463500), 16 jr. 'Tango Cash' - Asta, 16 jr. 'The delinquents' - Asta, al. 'Scenes from the class struggle in Be verly Hills' - Babylon (471656), 16 jr. 'Dead poets spciety' - Babylon, 12 'Troop Beverly Hills' - Cineac, al. 'Uncle Buck' - Cineac, al. 'Shocker' - Cineac, 16 jr. 'War of the Roses' - Metropole (456756), 'Men don't leave' - Metropole, al. 'Look who's talking' - Metropole, al. The fabulous Baker Boys' - Metropo le, al. 'Family business' - Metropole. al. 'Johnny handsome' - Odeon (462400), 12 jr. 'She-devil' - Odeon, al. 'Look who's talking' - Odeon, al 'An innocent man' - Odeon, al. 'Trop belle pour toil' - Studio (656402), '6 jr. AMSTERDAM 'Dreams' - Alfa (278806), al. 'La maschera' - Alfa, 16 jr. Filmzomer '90 - Alfa. 'Romeo' - Alfa, al. 'Shirley Valentine' - Alfa, 16 jr. 'She-devill' - Alhambra (233192), al. 'Dead poets society' - Alhambra, 12 jr. 'Cyrano de Bergerac' - Bellevue Cine rama, 16 jr. (234876), al. 'Scenes from the class struggle in Be verly Hills' - Calypso, 16 jr. 'Roger me' - Cinecenter (236615), 16 jr. 'Deep throat' - Cinecenter, 16 jr. 'Trop belle pour toi' - Cinecenter, 16 jr. 'How to make love to a negro without getting tired' - Cinecenter, 16 jr. 'Look who's talking' - Cinema (151243), al. 'Dead poets society' - Cinema, 12 jr. 'Shocker' - City (234579), 16 jr. 'Men don't leave' - Cit; 'The delinquents' - City, al. 'Troop Beverly Hills' - City, al. 'Internal affairs' - City, 12 jr. Klassieke helden, div, films - Kriterion (231708) Hoogtepunten van Fellini, div. films - 'Krokodillen in Amsterdam' - The Mo vies (245790), al. 'Roger me' - The Movies, 16 jr. Zomerprogramma met div. films - The Movies. 'Cinema Paradiso' - The Movies, al. 'Sailors don't cry' - The Movies, 16 jr. 'Family business' - Tuschinski 'Driving miss Daisy' - Tuschinski, al. 'Stanley Iris' - Tuschinski, al. 'An innocent man' - Tuschinski Cineac (243639), 12 jr. 'Vincent Theo' - De Uitkijk, 12 jr. TELEVISIE Zaterdag 16 juni 'Treasure Island' (Ned. 1, 20.06 uur). Amerikaanse Disney-film uit 1950 van Byron Haskin, met Bobby Driscoll en Robert Newton. Klassiek verhaal over een jongen de tijdens een avontuurlij ke speurtocht naar een piratenschat ontdekt wat vriendschap is. 'Les misérables (1)' (Veronique, 21.10 uur). Franse film uit 1982 van Ro bert Hossein, met Lino Ventura en Louis Seigner. Jean Valjean heeft twintig jaar in de gevangenis gezeten voor het stelen van een brood. Na zijn vrijlating vindt hij onderdak bij bis schop Myriel. Deel 2 op zaterdag 23 ju- 'Incidcnt at Phantom Hill' (Veroni que, 2205 uur). Amerikaanse film uit 1966 van Earl Bellamy, met Robert Fuller en Jocelyn Lane. De VS tegen het einde van de Burgeroorlog. Leger- konvooi wordt door rebellen bij Phantom Hill in een hinderlaag gelokt en beroofd. 'The second woman' (Super Channnel, 23.00 uur). Amerikaanse horrorfilm uit 1951 van James V. Kern, met Robert Young en Betsy Drake. Ar chitect voelt zich verantwoordelijk voor ongeluk waarbij zijn vriendinne tje om het leven kwam. 'Le grand pardon' (Ned. 2, 00.15 uur). Franse misdaadfilm uit 1982 van Alexandre Arcady, met Jean-Louis Trintignant en Roger Hanin. God- father van Frans-joodse gangsterclan ruimt op Grote Verzoendag zijn aarts vijand uit de weg en hakt daarmee de finitief zijn joodse wortels door. Zondag 17 juni 'You're darn tootin' (Ned. 2, 09.15 uur). Amerikaanse film uit 1928 van Edgar L. Kennedy en Leo McCarey, met Stan Laurel en Oliver Hardy. Or kestmusici worden op straat gezet. Amerikaanse musical uit 1964 v orge Cukor, met Rex Harrison en Aud rey Hepburn. Professor Higgins gaat de weddenschap aan dat hij het ordi naire straatmeisje Eliza kan omtove ren in een echte dame. 'Skin' (BRT 1, 20.15 uur). Belgisch- /Nederlandse film uit 1986 van Guido Henderickx, met Arno Hintjens en Hilde van Mieghem. Een compromis loze maatschappij waar de sociale spanningen ten top zijn gedreven in een nabije, niet nader gedefinieerde toekomst. De vrijgevochten Chico is een uitgesproken exponent van de kaste der verworpenen. Het liefst toert hij met zijn zware motor rond en van ongebondenheid heeft hij bijkans een onaantastbaar dogma gemaakt. 'Outpost in Morocco' (Super Chan nel, 21. 00 uur). Amerikaanse avontu renfilm uit 1949 van Robert Florey, met George Raft en Marie Windsor. Jongeman in de clinch met woestijn boeven krijgt romance met vijandelijk meisje. 'El Lute, camlna o revienta' (Ned. 1, 21.16 uur). Spaanse film uit 1987 van Vincente Aranda, met Imanol Arias en Victoria Abril. Spanje in de jaren '60. De straatarme blikslager El Lute en zijn vrouw Consuelo krijgen niet ge noeg ruimte om te leven. Telkens als ze hun kraampjes ergens stallen grijpt de Guardia Civil in. El Lute komt in verzet, maar voert een verloren strijd. Maandag 18 juni 'Smithcrincs' (Ned. 2, 19.00 uur). Amerikaanse film uit 1932 van George Marshall en Ray McCarey, met Stan Laurel, Oliver Hardy en Mary Carr. In gekorte versie van 'Pack up your trou bles' waarin het komisch duo de doch ter van een tijdens oorlog overleden kameraad probeert te helpen. 'Foul Play' (Ned. 2, 20.27 uur). Ame rikaanse film uit 1978 van Collins Hig gins, met Goldie Hawn, Chevy Chase en Burgess Meredith. Er wordt een complot beraamd om paus Pius XII te vermoorden tijdens zijn bezoek aan New York. Een bibliothecaresse ont dekt bij toeval de moordplannen. Nie mand wil haar echter geloven. 'The secret agent' (Ned. 1, 23.10 uur). Engelse thriller uit 1936 van Alf red Hitchcock, met John Gielgud, Ma deleine Carroll en Peter Lorre. Succes vol schrijver laat zich strikken voor spionagewerk in Zwitserland. Een ge vaarlijke Duitse spion moet worden gestopt. Alle middelen zijn daarbij ge oorloofd. Dinsdag 19 juni Leo McCarey, met Stan Laurel en Oli ver Hardy. Het duo wordt achternage zeten door de politie en vlucht een leegstaand huis binnen. Daar doen de twee zich voor als meester en dienst meisje. 'Tex' (Ned. 1, 20.25 uur). Ameri kaanse film uit 1982 van Tim Hunter, met Matt Dillon, Jim Metzier en Meg Tilly. De broers Tex en Mason zijn op zichzelf aangewezen. Moeder is dood en vader is voortdurend aan de zwier. De oudste, Mason, neemt daarom de vaderrol op zich. Tex is daar absoluut niet blij mee. Woensdag 20 juni 'Nobody's perfect' (Veronique, 22.00 uur). Amerikaanse komedie uit 1981 van Peter Bonerz, met Gabe Kaplan en Alex Karras. Drie kneusjes wordt door een wettelijke foefje een schadever goeding door de neus geboord. Daar om binden zij de strijd aan met de ge meentelijke ambtenarij. 'Love and death' (Duitsland 2, 22.45 uur). Amerikaanse film uit 1975 van Woody Allen, met Woody Allen, Diane Keaton, Norman Rose en Howard Ver- non. Woody als mislukte soldaat tij dens de Napoleontische oorlogen in Rusland. Eerste film van de Woody Al- len-cyclus die deze zomer wordt uitge zonden. Donderdag 21 juni 'Carnival story' (Super Channel, 20.00 uur). Amerikaanse film uit 1954 van Kurt Neumann, met Anne Baxter en Lyle Bettger. Trapeze-artieste onder houdt driehoeksverhouding met twee 'II frullo del passcro' (Ned. 2, 21.08 uur). Italiaanse film uit 1988 van Gian- franco Mingozzi, met Philippe Noiret en Ornella Muti. Oudere man belooft jonge vrouw te betalen als ze bereid is naar de verhalen over zijn slippertjes te luisteren. In plaats van 'macho' op te scheppen, vertelt hij haast dichterlijk over het liefdesspel. Vrijdag 22 juni 'The battle of the River Plate' (BRT 1, 20.00 uur). Engelse film uit 1957 van Powell en Pressburger, met John Gregson en Anthony Quale. Tien da gen voor het begin van oorlog voert de Duitse onderzeeër Admiral Graf Spee in het zuidelijk deel van de Atlantische Oceaan een zuiveringsactie uit tegen de handelsvloten van de geallieerden. Het tij keert echter: drie Britse krui sers zetten de achtervolging in. 'Blindfold' (Duitsland 1. 20.15 uur). Amerikaanse komedie uit 1966 van Philip Dunne, met Rock Hudson en Jack Warden. Te hulp geroepen psy chiater wordt verliefd op zus van ont voerde geleerde. 'The gravy train' (Ned. 1,23.35 uur). Amerikaanse actiekomedie uit 1974 van Jack Starret, met Stacey Keach en Frederic Forrest. Twee broers zijn het zware werk in de mijnen zat en zoeken naar manier om snel rijk te worden. Ene Tony loodst hen de misdaad birr- 'Thc domino principle' (BBC 1, 23.55 uur). Amerikaanse thriller uit 1977 van Stanley Kramer, met Gene Hackman en Richard Widmark Moor denaar krijgt de opdracht een nationa le figuur te doden, heid. 'Intimate lightning' (BBC uur). Tsjechische film uit l! Ivan Passer, met Vera Kresar Zdenek Bezusek. door onze correspondent Cees van Zweeden LONDEN - Wat in Engeland niet ge beurde, hebben filmmakers in Pakistan geënsceneerd: de dood van Salman Rushdie. De film over het leven van de Brits-Indische schrijver heeft zich er binnen luttele dagen ontwikkeld tot een enorme publiekstrekker. Meer dan vijf mil joen Pakistani hebben de film in middels gezien. De film 'International guerillas' slaat in Pakistan zo aan dat de Brit se Labour Partij inmiddels heeft ge vraagd om een verbod van de film in Engeland, maar dat verzoek heeft geen stormen van protest uit de bio scoopwereld vermogen te ontkete nen. Pakistaanse films plegen in Engeland geen volle zalen te trek ken. De film over Rushdie speelt zich af op een plezierig eiland waar de auteur zich onledig houdt met het martelen en vermoorden van mos lims. Daarbij wordt hij bijgestaan door enkele forsgebouwde Israëli sche companen, maar ook zij kun nen Rushdie niet beschermen tegen de wil van het hogere wezen. Plotse ling betrekt de hemel, regenvlagen beginnen het eiland te geselen en een bliksemstraal treft de ongeluk kige Rushdie. Het was in Pakistan waar enkele jaren geleden de moslimrevolte te gen Rushdies boek 'De Duivelsver zen' begon. De Brits-Indische schrijver had Allah belasterd, zo Twee moslim-guerrillas in de film 'International guerillas'. Ze hebben de opdracht om Rushdie te executeren. (f0t0 and De Pakistaanse acteur Afzal Ahmed speelt in 'International guerillas' de rol van Salman Rushdie. De Brits-Indische schrijver houdt zich in deze rol prent voornamelijk bezig met het afslachten van moslims. (foto and

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 21