Leo Beenhakker op het oorlogspad 'Holland is nog niet afgeschreven' Lobanovski: 'Schors Fredriksson' Dame op de kamer: Robson woest op pers Engelsen zoeken ruzie Rinus Michels 'opvallend' aanwezig bij besloten training Gevangenen in staking VRIJDAG 15 JUN11990 PAGINA 17 BIJLAGE LEIDSCH DAGBLAD NAPELS (DPA/SID) - Een dag na de nederlaag tegen Argenti nië was Valeri Lobanovski, de anders stoicijnse coach van de Sovjetunie, nog altijd zeer ont stemd over het optreden van de Zweedse scheidsrechter Fre- driksson. "Die man moet voor de rest van het toernooi ge schorst worden", luidde de me ning van de Sovjet. "Fouten van de scheidsrech ter waren beslissend over onze nederlaag. Fredriksson heeft ab soluut niet objectief gefloten. Eerst liet hij een handsbal van Maradona in het strafschopge bied passeren. Vervolgens gaf hij Bessonov zomaar de rode kaart, waardoor wij de gehele tweede helft met een man min der moesten spelen". Lobanovski bewaarde al geen beste herinneringen aan Fre driksson. Vier jaar geledén in Mexico leidde de arbiter de wedstrijd tegen België. Sovjetu nie verloor daar met 3-4. Bij twee Belgische doelpunten zag Fredriksson geen buitenspel. Lobanovski: "Vier jaar geleden heeft hij ons ook al bedrogen". Diego Maradona, 's werelds beste voetballer die op dit toer nooi in Italië nog nauwelijks schitterde, gaf onomwonden toe hands te hebben gemaakt. "De bal kwam plotseling aanvliegen en ik strekte mijn arm ernaar uit. Dat de scheidsrechter niet floot was een fout, maar ach, hij Maradona ging dit keer niet zo ver dit cruciale handsgeval als "de hand van God" te bestempe len. Dat deed hij vier jaar gele den toen hij tegen Engeland het openingsdoelpunt met de hand maakte. Onderonsje op de middenstip tussen de twee 'belangrijkste' Oranje-heren, aanvoerder Ruud Gullit en coach Leo Beenhakker. CAGLIARI (GPD) Een incident met een hostess van Italia Noventa heeft twee dagen voof de wedstrijd tegen Nederland grote opschudding veroorzaakt in de Engelse voetbalploeg. Isabella Ciaravolo, een 24-jarige dochter van een rijke Sardijnse zakenman en werkzaam in het hotel waar de spelers van het Engelsëelftal verblijven, is gisteren op staande voet ont slagen. Zij zou betrapt zijn op haar kamer tijdens een gezellig uurtje met de aan voerder van Engeland, Bryan Robson en diens ploeggenoten John Barnes en Stuart Pearce. De Britse schandaalbladen brachten het nieuws op de voorpagina's. Hoewel de Engelse voetbalbond geen commentaar wenst te leveren op het incident noch wenst te bevestigen dat de drie genoemde spelers er daadwerkelijk bij waren betrokken, liet de reactie van bondscoach Bobby Robson weinig duidelijkheid te wensen over. „Ik heb er met de spelers uit voerig over gesproken en wens er nu geen woord meer aan vuil te maken. Ik vind het walgelijk dat deze zaak in de media zo wordt opgeblazen". In de richting van de journalisten, die over het voorval hadden geschre ven en op de persconferentie van het Engelse elftal aanwezig waren, schreeuwde hij: „Hebben jullie dan helemaal geen gevoel voor dat meisje, haar familie, haar reputatie en de spelers? Ik wou dat jullie je in'God's naam eens met iets anders bezig gingen houden". De spelers waren uit woede over de publicaties niet beschikbaar voor de tientallen wachtende verslaggevers. Robson nogmaals: „Ze wensen tot na der order niet langer met jullie, op het zelfde veld of in dezelfde ruimte te vertoeven. Ik geef ze daarin geen ongelijk". CAGLIARI (ANP) - Engelse supporters zoeken de confrontatie met Ne derlandse fans. Op verschillende plekken op Sardinië zijn groepen Engel sen op jacht naar Oranje-supporters om relletjes uit te lokken. Volgens een woordvoerder van de Nederlandse politie zijn er al een aan tal incidentjes geweest. Op het station van Cagliari werd een groep Neder landers, die uit de trein stapte, aangevallen. De Italiaanse politie kon op tijd ingrijpen. Ook elders in de stad is het'onrustig. Overal lopen Engelsen rond die op zoek zijn naar Nederlandse supporters. Buiten Cagliari is het op sommige plekken ook onrustig. Bij aankomst op een camping werd een groep van twintig Nederlandse fans opgewacht door Engelsen. Daarbij kwam het tot vechtpartijen. De Nederlanders zijn inmiddels na bemiddeling van de Italiaanse politie naar een andere cam ping overgebracht. Later op de dag arresteerde de Italiaanse politie acht Engelsen. Vijf van hen, allen tussen de 19 en 21 jaar, werden aangehouden na een vechtpartij in een bar in Alghero aan de westkust van het eiland. Zij gooiden met fles sen, glazen en tafels. Daarbij raakte een Italiaan gewond. Korte tijd later werden nog eens drie Engelse vandalen opgepakt, die met stenen ramen van auto's ingooiden. De supporters verzetten zich zo hevig dat een politieman en enkele omstanders verwondingen opliepen. Van onze verslaggever Fred Sochacki CAGLIARI - Oranje'is- aangekomen in het hol van de leeuw en meteen liet bondscoach Leo Beenhakker zijn tan den zien. Hij heeft de rol van vrolijke babbelaar ingeruild en het masker van de despoot opgezet. Gistermiddag was de keuzeheer de .enige dissonant tijdens de hartelijke ont vangst in het spelersverblijf hotel Setar. Hij liet meteen we ten dat het niemand toegestaan was de trainingen nog bij te wonen. Tijdens de persconferentie maak ten de grappen en grollen van de voorgaande weken plaats voor cy nisme. Beenhakker is op oor logspad; de krijger had twee fikse eens dagen voor de belangrijke wedstrijd tegen Engeland gecon fronteerd worden met het feit dat de opstelling naar buiten lekt. En al he lemaal niet met een situatie schrammen op zijn „Ik heb die opstelling breed uitgemeten i gevochten", liet hij weten, zijn toe hoorders de keuze latend of dat wel of niet gemeend was. „Ik heb giste ren de dag van mijn leven gehad en ook nog drie tientjes verloren met kaarten". Dat er harde woorden gevallen zijn en nog vallen zullen, werd in elk geval wel duidelijk. Gisteravond tij dens de'geheime training', die ove- rigens gewoon vanaf de weg te vol- sultaat heb de kranten daags erna discussiestof binnen zijn groep oplevert. „Ik wil de groep afschermen", zegt Been hakker. „De ene keer ben ik de openheid zelve, de andere keer niet. Ik bepaal zelf wanneer en ik hoef niet alles te verantwoorden. Het is niet gebeurd op verzoek van dé-spe lers. Ik heb er behoefte aan met te werken gen was, ontstond er tussen Been hakker en aanvoerder Ruud Gullit een stevige discussie. Heftig gesti culerend stonden beiden minuten- lang in de middencirkel. Toen werd gingen te verwachten. Dat lag de training onderbroken vanwege de hand en is ook niets onweersbui. „Ik heb wat indivi- of de formatie waar mee Beenhakker resultaat wil boe ken zal er in elk geval anders uit als tegen Egypte. „Er zijn wijzi- heb geraamte dat bestaat uit duele gesprekken gevoerd met acht basisspelers. Per wedstrijd kunnen op de overige drie plaatsen geschoven worden. Dat heeft niets Gullit. „Vanaf vandaag begin ik met uit te staan' met de wedstrijd tegen Egypte, maar dat heeft met de ko mende tegenstander te maken. Ook de samenstelling van die acht kern- de collectieve voorbereiding", Geniep Een collectieve voorbereiding in het geniep, Beenhakker wil niet nog WILLEMSTAD (GPD) De gevangenen in de Curacaose strafinrichting Koraal Specht zijn in hongerstaking gegaan, omdat zij het wereldkam pioenschap voetbal niet via de televisie konden volgen. „We hadden hen beloofd dat we al les op de video zouden opne men, zodat ze de wedstrijden toch achteraf kunnen zien. Door een kleine communica tiestoornis is dit niet ge beurd", zo verklaarde een functionaris van de gevange ldmiddels zijn alsnog video- opnamen van de wedstrijden beschikbaar gesteld, zodat het probleem is opgelost. De Cu racaose gevangenen hebben 's morgens allerlei werkzaam heden verricht die anders de hele dag zouden duren. Dan zouden ze 's middags naar de video kunnen kijken. De rust is inmiddels weergekeerd in de penitentiaire inrichting. Kaken Verder dan die oppervlakkigheden kwam de bondscoach niet. Met vooruitgestoken kaken trachtte Beenhakker tien minuten lang het toonbeeld van strijdbaarheid uit te stralen. Een rol die hem overigens nog niet perfect op het lijf geschre ven schijnt. De kunstmatige ma cho-act eindigde met de opmer king: „Je kunt zolang praten als je wilt, 'de waarheid ligt altijd op het veld. Ik heb de handschoen opge pakt". Op het veld, bij de training dan, viel trouwens de dominante aanwe zigheid van Rinus Michels op,- die zich aan de vooravond van het cru ciale duel met Engeland nadrukke lijk lijkt te bemoeien met hét techni sche beleid. Beenhakker zal die inmenging van hogerhand niet ervaren als een stoot onder de gordel, maar eerder als een welkome steun in moeilijke dagen. Nu de vroegtijdige elimina tie van Oranje op het spel staat en Beenhakker al in de middaguren een tamelijk overspannen indruk maakte, is alle hulp welkom. De be moeienis van Michels is zonder twijfel tegen het zere been van Gul lit, die de aanwezigheid van het be stuurslid technische zaken wel de gelijk. ervaart als een ondermijning van Beenhakkers autoriteit. Rinus Michels wandelt bedachtzaam richting cornervlag. Benieuwd wat die twee elkaar te zeggen hebben.. (foto gpd> Arrïgo Sacchi: 'Een van 'mijn' jongens heeft me zwaar teleurgesteld' Van onze correspondent Jan Mennega NAPELS (GPD) Arrigo Sacchi is trainer van AC Milan en dus de technische baas van Ruud Gullit, Marco van Basten en Frank Rijk aard. Hij kende de afgelopen jaren haast louter sportieve voorspoed. Met de club uit de Lombardische hoofdstad won hij onder meer twee maal op rij de Europa Cup voor landskampioenen, de supercup en, de wereldbeker. Tijdens het WK reist Sacchi kris kras door de laars. Hij was in Milaan bij de openings wedstrijd Argentinié-Cameroun, zat dinsdagavond in Palermo op de tribune bij Nederland-Egypte en bezocht woensdag in Napels Argen- tinië-Sovjetunie. "Het is voor een coach van hét grootste belang zich voortdurend in het internationale topvoetbal te oriënteren". Bent u van het spel van het Ne derlands elftal geschrokken? Sacchi: "Geschrokken is niet het juiste woord, maar het was niet het spel waardoor Holland gevreesd wordt. Ik had me wat anders van de wedstrijd voorgesteld". Waar schortte het naar uw me ning aan? Sacchi: "Het spel over de vleugels was slecht verzorgd. En ook opbou wend ging er veel mis. Bovendien heeft de ploeg ongedisciplineerd gespeeld. Ik had het gevoel dat Hol land Egypte heeft onderschat. Er zat te weinig vuur in het elftal. Het dacht met geringe inspanning te kunnen winnen. Dat is altijd een ge vaarlijk vertrekpunt en als je een maal met die instelling aan een wed strijd bent begonnen is het heel moeilijk om nog om te schakelen. Maar maak niet de fout Holland nu al af te schrijven voor de titel. Het elftal zal zich zeker herstellen; de kwaliteit van de spelers staat daar borg voor". Enkele weken geleden, na af loop van de Europa Cup I-finale in Wenen, zei u dat Ruud Gullit de ster van het WK-toernooi zou gaan wor den. Sacchi: "Daar geloof ik nog steeds in. Ik ben diep onder de in druk van de manier waarop Ruud na zijn zware knieblessure is terug gekomen. Hij is nu weer helemaal fit en met zijn sterke lichaam moet hij in staat zijn een toonaangevende rol op het WK te gaan vervullen". Tegen Egypte hebben we an ders niet veel van Gullit gezien. Sacchi: "Als het elftal niet draait, kan Ruud ook niet uitblinken". Ook Marco van Basten en Frank Rijkaard bleven in de scha duw. Sacchi: "Voor Marco en Frank geldt hetzelfde als voor Ruud. Al heeft een van mijn jongens mij zwaar teleurgesteld, maar wie dat is zeg ik niet". Wat is tot dusver uw indruk van de Mondiale? Sacchi: "We hebben veel sterke ploegen gezien en veel goede wed strijden. Maar de beste wedstrijd vond ik tot nu toe toch Italië-Oos- tenrijk. Vooral Italië speelde heel sterk. En dat zeg ik zeker niet uit chauvinisme". - U denkt dus dat Italië wereld kampioen wordt. Sacchi: "Het is te vroeg nu al voorspellingen te doen. Maar Italië is op de goede weg en behoort zeker tot de favorieten, waartoe ik ook Brazilië, Westduitsland en toch ook nog altijd Nederland reken". GROEP A ROME Italië - Verenigde Staten 1-0 (1-0) 12. Giannini 1-0. Scheidsrechter: Codesal Mendes (Mex). Toeschouwers: 70.000. Gele kaarl: 61. Banks (VSt), 67. Ferri (Ita) Italië: Zenga; Bergomi, Baresi, Ferri en Maldini; Be'rti, De Napoli, Giannini; Vialli, Carnevale (52. Schillaci) en Donadoni Verenigde Staten: Meola; Doyle, Win- dischmann, Balboa en Banks (80. Stoll- meyer); Caligiuri, Ramos, Harkes en Arm strong; Murray (82. Sullivan) en Vermes Italië 2 0 (2-0) Tsjechoslowakije 1 2 (5-1) Oostenrijk 1 0 (0-1) Verenigde Staten 2 0 (1-6) Programma: 15 juni Florence: Oostenrijk - Tsjechoslowakije, 19 juni Rome: Italië - Tsjechoslowakije, 19 juni Florence: Oos tenrijk - Verenigde Staten. GROEP B BARI Cameroun - Roemenië 2-1 (0-0) 76. Milla 1-0, 87. Milla 2-0, 88 Bahnt 2-1. Scheids rechter: Silva Arce (Chi). Toeschouwers: 15.000. Gele kaart: 21. Onana (Cam), 43. Klein (Roe), 67. N'Kono (Cam) Cameroun: N'Kono; Ebwelle, Onana, Kun de (70, Pegal) en Tataw; N'Dip Akem, M'Bouh, M'Fede en Maboang (57. Milla); Omam Biyik en Makanaky Roemenië: Lung; Rednic, Gheorghe Popescu, Andone en Klein; Sabau, Rotariu, Hagi (55. Dumitrescu) en Timofte; Lacatus en Raducioiu (63. Balint) Cameroun 2 4 (3-0) Roemenië 2 2 (3-2) 2 2 (2-1) (0-4) (4-1) Sovjetunie Programma: 18 juni Napels: Argenti Roemenië, 18 juni Bari: Cameroun - Sov jetunie GROEP D BOLOGNA Joegoslavië - Colombia 1-0 (0-0) 74. Jo- zic 1-0. Scheidsrechter: Agnolin (Ita). Toe schouwers: 32.400. Gele kaart: 87. Stojko- v,c (Joe) Joegoslavië: Ivkovic; Spasic, Jozic en Hadzibecic; Stanojkovic, Susic, Sabanazo- vic, Katanec (46. Jarni) en Brnovic; Stojko- vic en Vujovic (55. Pancev) Colombia: Higuita; Herrera, Perea, Esco bar en Monsalvo Gomez; Jara Gomez, Al varez (80. Estrada), Redin, Valderrama en Rincon (70. Hernandez); Iguaran Bondsrepubliek 1 Colombia 2 Joegoslavië 2 2 (2-4) Ver.Arab. Emiraten 1 0 (0-2) Programma: 15 juni Milaan: Bondsrepu bliek - Verenigde Arabische Emiraten, 19 juni Milaan: Bondsrepubliek - Colombia, 19 juni Bologna: Joegoslavië - Verenigde Ara bische Emiraten TOPSCORERS 1. Skuhravy (Tsj), Careca (Bra), Matthaus (BrD), Lacatus (Roe), Milla (Cam), Jozic (Joe) allen 2, 5. Klinsmann (BrD), Bilek (Tsj), Hasek (Tsj), Luhovy (Tsj), Schillaci- (Ita), Omam Biyik (Cam), Redin (Col), Val derrama (Col), Caligiuri (VSt), Brehme (BrD), Brolin (Zwe), Cayasso (CRi), Lineker (Eng), Sheedy (Ier), Degryse (Bel), De Wolf (Bel), Kieft (Ned), Abdel-Ghani (Egy), Troglio (Arg), Burruchaga (Arg), Balint (Roe), Giannini (Ita) allen 1. RODE EN GELE KAARTEN ROOD: Kana Biyik (Cam), Massing (Cam, 2x geel), Mynalda (VSt), Bessonov (Sov). GEEL: Lacatus (Roe), Klein (Roe), Sensini (Arg), Serrizuela (Arg), Caniggia (Arg), Maradona (Arg), Orlaticoechea (Arg), Kad lec (Tsj). Kubik (Tsj). N'Dip (Cam), M'Bouh (Cam), Onana (Cam), N'Kono (Cam), Her zog (Oos), Tsjidijatoelin (Sov), Zigmanto- vitsj (Sov), Meola (VSt). Tnttschuh (VSt). Eissa Abdulrahman (VAE), Ibrahim Abdul- rahman (VAE), Youssef Mohamed (VAE), Brehme (BrD), Mozer (Bra), Branco (Bra), Dunga (Bra). Joakim Nilsson (Zwe). McMa- hon (Eng), Ahmed Ramzi (Egy), Kieft, Per domo (Uru), Francescoli (Uru), Jimenez (Spa), Villaroya (Spa), Stojkovic (Joe), Banks (VSt). Ferri (Ita)

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 17