Sierteelt in Boskoop aan banden gelegd Noordwijk kiest voor waarnemend burgemeester Boete voor reders voor illegal' e aanvoer van vis Werknemer kan in beroep na hersteldverklaring bij ziekte VRIJDAG 15 JUNI 1990 LEIDEN/REGIO Plan buitengebied krijgt na acht jaar discussie vorm BOSKOOP - Een aantal sier- teeltgebieden in het buitenge bied van Boskoop wordt aan banden gelegd. Dit blijkt uit het bestemmingsplan buitenge bied van de gemeente en de pro vincie Zuid-Holland. Het gaat om kwekerijen ten zuiden van het Ryerskoop in Boskoop en ten noorden tussen de Tuin straat en de Spoelwijksedijk, ten noorden van de Biezen, het gebied ten noorden van de Zij de tussen de Zinkeling en de Roemer en het gebied tussen de Julianastraat en de Linnaeus- weg. In deze gebieden krijgen nieuwe handelsbedrijven geen vestiging meer en mogen be staande handelsbedrijven nog maar heel beperkt uitbreiden Na 8 jaar onderhandelen neemt het bestemmingsplan buitengebied nu vaste vormen aan. De gemeente ver wacht dan ook dat eind 1992 de plannen ten uitvoer kunnen wor den gebracht. De gemeente en de Provinciale Planologische Com missie (PPC) Zuid-Holland heeft in juli vorig jaar al de uitgangspunten vastgesteld. In de onderhandelin gen tussen beide partijen zijn deze bijgesteld. Aan de onderhandelin gen heeft ook de Werkgroep Be stemmingsplan Boskoop deelgeno men. Hierin zitten vertegenwoordi gers van Stibos, de Kring Boskoop van Bomen en plantenhandelaren en het proefstation. Zij gaan in grote lijnen met de plannen akkoord hoe wel deze grote gevolgen hebben voor het industriegebied in Bos koop. De gemeente wil het Internatio- nele Trade Centre met de maatrege len stimuleren. De handelsbedrij ven met een eigen kwekerij aan de rand van Boskoop krijgen de gele genheid zich verder te ontplooien. In het zogeheten buitengebied is dan alleen nog plaats voor nieuwe vestigingen die louter zijn gericht op de produktie. Bestaande bedrij ven die nog uitbreidingsplannen hebben, moeten snel zijn. Zolang het nieuwe bestemmingsplan nog niet in werking is, wordt er op voor hand ook geen rekening mee ge houden bij de aanvraag van een bouwvergunning. Ook de niet-agrarische bedrijven krijgen het in de toekomst moeilijk met uitbreiden. Hieronder vallen niet alleen de handelsbedrijven die verwantschap hebben met de boomkwekerijsector maar alle be drijven die geen boomteelt hebben. Dit houdt in dat bedrijven die soms 100 jaar of meer op een plek zijn ge vestigd, geen mogelijkheden krij gen tot uitbreiding. Ook deze be drijven krijgen een andere plaats toegewezen. De gemeente wil de kleine, niet vervuilende industrie vestigen rond het huidige station aan de Parklaan. In het buitengebied wordt ook de bouw van bedrijfswoningen aan banden gelegd. De woningen groter dan 400 kubieke meter mogen met nog slechts 10 procent worden uit gebreid. Woningen die nu kleiner zijn, mogen niet groter worden dan 400 kubieke meter. Bouwvergun ningen voor een tweede bedrijfswo ning worden mondjesmaat ver strekt. De woningen die op dit mo ment niet meer als agrarische be drijfswoningen kunnen worden aangemerkt, worden tot burgerwo ning gelegaliseerd. De gemeente heeft inmiddels zelf een lijst opge steld die op het gemeentehuis ter in zage ligt. De legalisering tot burger woning heeft tot doel dat in de toe komst de woning en kwekerij niet meer apart worden verkocht. Nu er geen directe aansluiting komt voor Boskoop op Rijksweg 11, wordt intensief gezocht naar een goede oplossing om het vrachtver keer in het centrum te beperken. Hierbij wordt gedacht aan een twee de oeververbinding over de Gouwe in de buurt van de Halve Raak/Toe- gangseweg. Een daadwerkelijk uit werking van dit plan zal nog op zich laten wachten. De wegen waaraan in de toekomst handelsbedrijven zullen worden gevestigd, moeten minimaal zes meter breed worden. Ook het parkeren van vrachtwa gens zal worden geregeld. Het is mogelijk dat er een terrein bij het ITC en rond het station voor wordt bestemd. Bezwaren over de uitgangspun ten van het bestemmingsplan kun nen tot 15 juli worden ingediend bij de gemeente. LEIDEN - Het interieur van de Pe- truskerk aan de Lammenschansweg wordt fors verbouwd. De verbou wing die anderhalve week geleden is begonnen, duurt tot september en kost 300.000 gulden. De verbouwing heeft als doel de kerkindeling minder 'afstandelijk' te maken. Het altaar zal centraler worden geplaatst. Bovendien wordt de capaciteit verminderd van 1370 zitplaatsen naar 550. Het blijft wel mogelijk het aantal zitplaatsen uit te breiden bij hoogtijdagen als Kerstmis. Tijdens de verbouwing gaan de diensten gewoon doorvertelt J. Kirch, die lid is van het kerkbestuur. "We organiseren het altijd zo dat de vieringen in het weekeinde gewoon doorgang kunnen hebben. Op de bouwplaats dus". Het geld voor de verbouwing is voor een groot deel door de parochi anen bijeengebracht. Via allerlei acties werd 170.000 gulden binnen gehaald. "Daar stonden we echt ver steld van", aldus Kirch. "De rest van het geld kwam uit de verkoop van twee kleine huisjes en uit de re serves van de kerk", (foto Jan Holvast) NOORDWIJK - Noordwijk krijgt waarschijnlijk op korte termijn al een interim-burgemeester. De com missie van algemene bestuurszaken heeft het college in een besloten vergadering geadviseerd om voor deze oplossing te kiezen. Binnen het college waren eerder stemmen opgegaan om een vijfde wethouder aan te stellen, maar daarover is geen overeenstemming bereikt. De poli tieke verhoudingen binnen de coa litie van CDA, PvdA en Noordwijks Belang zou daardoor te veel worden aangetast. Loco-burgemeester J. Bedijn liet vorige week weten voor 1 juli een beslissing te willen nemen over de vervanging van de ernstig zieke burgemeester J. Hoffmann. "Er is weliswaar niet echt haast bij want het gaat nu ook goed, maar ik wil voor mijn vakantie toch weten waar we aan toe zijn", aldus Bedijn, die eerder het burgemeesterschap al eens negen maanden heeft waarge- "Het college geeft er blijk van goede leiding nodig te hebben. Het is duidelijk dat de keuze voor een interim-burgemeester de enig juiste is. Ik vind dat er ook niet te veel kanttekeningen moeten worden ge plaatst bij een eventuele kandidaat, al'moet die natuurlijk wel een be paalde kwaliteiten voldoen", aldus WD-leider J. Smit in een reactie op het voorstel van de commissie. Medische Diensten J.W. de Haan, Oranjelaan 26, tel: 170605. Voorschoten - za J. Baars. R. Wagnerplein 63, tel: 2520, zo L. Prescott, Bachlaan 1, tel: 2356. Warmond - F. Walenkamp, Dorpsstraat 45, ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Baars, Van der Meer, Tan, Zwijnen- burg, Meijer, Van Leeuwen, Verhage, Groene- veld, de Ruiter. Janssen, Maris en Van Schie: APOTHEKEN za 6 uur tot zo 8 uur: H. Janssen, Rosmolen 2, tel: 155010. zo 8 uur tot 24 uur: J.A. Verhage C.M. Maris, Rosmolen 2, tel: 218661. Groep 2 - Nering Bögel, Van Gent, Taytel- 3 M.F. rweq 65. tel: 18309. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoe- terwoudse huisarlen, tel. 01715-1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. DEN HAAG/KATWIJK - De IJmuidense rederij Wiron een dochter van de Kennemerland- groep en het Katwijkse visserij bedrijf L. Haasnoot jr. hebben elk een boete van 5000 gulden gekregen voor het zonder vergunning aan voeren van bijna 86.000 kilo haring in januari 1988. De opbrengst van 21.000 gulden van deze reis kregen beide ondernemingen gistermor gen terug van de economische poli tierechter B. Punt van de Haagse rechtbank. Officier van justitie M. Schelf hout had eerder verbeurdverkla ring van de volledige besomming gevraagd, aangevuld met een boete van 5000 gulden per bedrijf. Gelet op de situatie in de visserijwereld en de aard van de overtreding noemde de politierechter een der gelijke sanctie te hoog. Twee schepen van beide rederij en - de IJM 205 van Wiron en de KW 26 van Haasnoot vormden begin 1988 een gelegenheidsspan dat met een speciale ontheffing van het Produktschap voor Vis en Vis- produkten op haring mocht vissen. De ontheffing was verleend voor een hoeveelheid van 400 ton en kwam mede tot stand in samenwer king met de handelssector, die be hoefte had i Luyk, Klaassen, Rus, Kruis, Berg- meijer, de Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: F.B. Kruis, Minnebroers gracht 41tel: 126371. zo 8 uur tot 24 uur: A. Bekkering, tel: 212025. GroepjQ - Pleiter, Smit, Lely, W. de Bruijne, J. de Bruijne, Huibers, Jurgens, Fogelberg en Van den Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J.W. Lely, Lekstraat 91a, tel: 416555. E.K. Fogelberg, de Sitter- De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waarge nomen van vr. 15 tot vr. 22 door: Apotheek Centraal Breestraat 74, tel: 120552, Apotheek v. Breest en Smallenburg, Loevestein 6, tel: 890000, Meidoorn Apotheek, Voorstraat 59, tel: 01717-3350. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest (Leiden en omstreken): F. Muurling, Plant- INSTITUUT BURGERRAADSLIEDEN BREESTRAAT 92 2311 CV LEIDEN TELEFOON 071-254142 aki:a i Vestjens, v.d. Wouw: Boshuizerlaan 26. tel: laan 18. tel: 132877. Groep 4 - Van Wingerden. Lahr, Van Rijn, Bé- nit, Nieuwenhuis, Hom, J.G. Zaaijer en R.E. Zaaijer, de Kanter E.J.M. v. 764058. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, i De visserij van beide schepen ver liep echter zo voorspoedig dat het produktschap op 22 januari van dat jaar een fax naar Haasnoot stuurde met de mededeling dat de overeen gekomen vangsthoeveelheid was bereikt. Niettemin kwamen de schepen op 27 januari nogmaals binnen met een hoeveelheid van bijna 86.000 kilo haring, die prompt door de AID in beslag werd geno- Directeur C. Haasnoot van het Katwijkse bedrijf hield het er giste ren op dat de fax was binnengeko men op het moment dat beide sche pen op zee waren en er dus geen mo gelijkheid was ze onmiddellijk te rug te halen. za 8 uur tot zo 8 gel 11. tel: 120347. zo 8 uur tot 24 uur: M. Lodder van Staveren, Ina Boudier Bakkerplein 3, tel: 311414. Groep 5 - Jasperse, Wiersma, Crul, Kooijman, De Jong, Prince. Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Wiersma, Haagweg 60, tel: 318311. zo 8 uur tot 24 uur: J. Reinders, Gerard Brandt- straat 29. tel: 760947. geling Homeopatische artsen: tel. 156161; of D.J. Brandt. Homans- traat 1. Rijnsburg, tel. 173266. »r: Voor eigen praktijk: Zoeterwoudsesin- b.G. Heemskerk, De Kempenaerstraat 21, Oegstgeest, tel: 071-176761. Wi C. Juffermans/D. Koster, Haagweg 315900; via dokterstelefoon 071-122222 kunt u vernemen welke arts dienst heeft. Leiderdorp M.B. Landsmeer, tel: 413913, spreekuur (uit sluitend voor spoedgevallen) van 12.30 tot 13.00 uur. Florijn 10. zo A.M. Kernme, tel: 893139, spreekuur (uitsluitend voor spoedge vallen) van 12.30 tot 13.00 uur. Grotiuslaan 12. Oegstgeest van za 8 uur tot ma 7.30 uur: Leidschendam: dokterstelefoon 070-455300. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargeno men door: L. Monas, Lokhorst 1, tel: 895980, Leiderdorp, spreekuur om 13.00 uur. Dienst in eigen praktijk: S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeterwou- de-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. Voorschoten/Wassenaar B. van Wijk, Brou werlaan 1, Voorschoten, tel: 01717-3667. buiten kantooruren, tel: 06-8212141. Als een werknemer ziek wordt heeft hij recht op een uitkering krachtens de Ziektewet. Dit zogenaamde zie kengeld wordt uitgekeerd door de bedrijfsvereniging. Een arts contro leert namens de bedrijfsvereniging of de werknemer inderdaad ziek is en recht heeft op ziekengeld. Als de ziekte naar het oordeel van deze arts voorbij is, wordt de werknemer her steld verklaard. Dat betekent dat hij zijn werk moet hervatten. In verreweg de meeste ziektege vallen zal het geen probleem ople veren als het werk moet worden hervat. De werknemer heeft bij voorbeeld een griepje gehad. Hij is het dan met de dokter eens dat hij na een week wel weer aan het werk kan. In een enkel geval gebeurt het dat de controle-arts vindt dat de werk nemer zijn werk weer kan hervat ten. De werknemer is echter van mening dat hij nog ziek is. Dit overkwam de heer De Korte. REDACTIE: JAN RIJSDAM, TELEFOON: 161444 Schatten Soms lijkt het wel alsof de vroe gere bewoners van onze steden hun hele hebben en houwen in de beerput hebben gestort. Wat stadsarcheologen allemaal niet opgraven grenst soms aan het on gelooflijke. Gouden en zilveren sieraden, aardewerk, munten, in strumenten en kledingstukken. Je kunt het zo gek niet bedenken. Over de stadsarcheologie in Ne derland gaat het boek 'Verborgen Steden' dat vandaag officieel is gepresenteerd. Het boek geeft een overzicht van wat er de afge lopen 20 jaar in ons land allemaal uit de stadsbodem is gekomen. Deze vondsten wettigen de stel ling dat de stadsbodem veel weg heeft van een historische schatka- Het boek zet de deur van deze schatkamer op een kier. Van 19 steden worden de opgravingen en vondsten uitgebreid gepresen teerd. Hoewel Leiden niet over een stadsarcheoloog beschikt, spreekt deze stad ook een aardig woordje mee als het gaat om spec taculaire vondsten. Opgravingen in de Leidse binnenstad trokken veel publieke belangstelling en in de Leidse kranten is de afgelopen jaren ook regelmatig aandacht besteed aan de verrassende vondsten in ons stadscentrum. Eén van de hoofdstukken in het boek is dan ook gewijd aan Lei den. Voor elke stad is een bepaald thema gekozen, zoals de over gang van Romeinse naar middel eeuwse stad, de oudste structu ren, en de stadsuitbreidingen, de verdedigingswerken, de havenfa ciliteiten, de pottenbakkerijen en de materiële kant van het dage lijks leven. Voor Leiden viel de keus op de groei van de infra structuur in de late middeleeu wen, geïllustreerd door de aanleg van muren, poorten en straten. Verborgen Steden biedt ook een overzicht van alle 65 steden waarin archeologisch onderzoek In Allerhande, het klantenblad van Albert Heijn, deelt de groot van belang heeft plaatsgevonden. Per stad is geïnventariseerd wat nog zichtbaar is, zoals muurres- ten, torens en plattegronden in het plaveisel. In z'n totaliteit geeft het boek een compleet beeld van wat de stadsarcheologie in Neder land op het ogenblik inhoudt. Ter gelegenheid van het ver schijnen van het boek is een klei ne expositie ingericht in de ar cheologische afdeling van De La kenhal, waarin een aantal bijzon dere aspecten van de Leidse vondsten wordt getoond. Pak de fles De Vereniging Milieudefensie voert al geruime tijd actie tegen het melkpak, of eigenlijk tegen 's lands grootgrutter Albert Heijn die vooralsnog weigert om melk in statiegeldfiessen te verkopen. Onder het motto 'Pak de fles, fles het pak' loopt al enige tijd een lan delijke actie die deze week een hoogtepunt beleeft in Amster dam en in... de Leidse Merenwijk. Merenwijkers ontvangen van daag een folder waarmee Milieu defensie de consument wil over halen te kiezen voor de melkfles. Dat kan door niet bij Albert Heijn, maar bij de naburige Korti- markt boodschappen te doen. Die biedt die keuze wel. Milieube wuste klanten weten dus waar ze voor melk (en yoghurt) terecht kunnen als ze een steentje willen bijdragen aan een schoner milieu, aldus Milieudefensie. Alle super markten in Leiden die wél melk flessen verkopen krijgen overi gens een sticker met de tekst 'Hier melk in glazen flessen te koop' als aanmoediging. Waar het de Vereniging Milieu defensie uiteindelijk om gaat is natuurlijk dat ze hopen Albert Heijn over streep te trekken om flessen melk te gaan verkopen. "Argumenten tegen de melkfles zijn er niet", meent Milieudefen sie. Daarover verschillen Albert Heijn en de milieuactivisten evenwel van mening. grutter mee dat er sprake is van een bewuste keus om geen melk in flessen te verkopen in plaats van in pakken. "Onderzoeken ge ven namelijk verschillende con clusies. Het ene onderzoek advi seert het melkpak en het andere de melkfles. Zo is een belangrijk nadeel van het melkpak dat het materiaal niet recyclebaar is om dat er een kunststoflaag aan de binnen- en aan de buitenkant zit". "Maar ook de melkfles heeft minpunten", volgens grootgrut ter Heijn. "De retourflessen wor den met een agressief schoon maakmiddel gereinigd. Dat komt dus in het milieu terecht. En het transport zorgt ook voor extra luchtverontreiniging. Er kunnen namelijk minder flessen dan pak ken per keer vervoerd worden. Vanwege deze onduidelijkheid laat Albert Heijn vooralsnog de keus op het melkpak vallen". De Vereniging Milieudefensie denkt er anders over dan Albert Heijn. In opdracht van Milieude fensie heeft het onderzoeksbu reau Praktisch Milieu Advies het scenario 'Milieuvriendelijk ver pakken in de toekomst' geschre ven. Het is gebaseerd op dezelfde onderzoeken als waar Albert Heijn zich op baseert, aangepast aan de Nederlandse situatie. Het rapport vergelijkt de milieu-as pecten 'van de wieg tot het graf en komt tot de conclusie dat de melkfles wel degelijk milieu vriendelijker is dan het pak. Statiegeldfiessen worden wel met een agressief middel ge reinigd, maar in zeer geringe con centraties. Het met dit middel verontreinigde water wordt ech ter eerst geneutraliseerd en gezui verd voordat het op het opper vlaktewater wordt geloosd. Pak ken slepen twee keer zoveel afval mee als flessen, hun produktie vergt éénderde meer energie, en vier keer zoveel waterverbruik als de produktie van flessen, aldus Milieudefensie voor wie dit alles genoeg is om te concluderen dat de statiegeldfles milieuvriendelij ker is dan het pak. Aan de Oude Vest werd bij vernieuwing van de walmuren de funde ring van de Dullentoren gevonden. Deze behoorde bij de 14e-eeuwse om muring van de stad. De restanten zijn in de nieuwe wallekant opgeno men. (foto Archeologische Begeleidingscommissie Leiden) len hangt niet bij café Malle Bab- be, maar boven de entree van de aan het Noordeinde gevestigde cocktailbar Fandango. Dat wou eigenaar Walenkamp van Fan dango toch wel even rechtgezet zien, "want we zijn er uren mee in de weer geweest'. Waarvan akte. Fandango In deze rubriek van gisteren werd uitgebreid aandacht besteed aan de Oranjegekte in Leiden. Bij een van de foto's stond echter een on juist onderschrift. Het fraaie netwerk met voetbal- Hij was al jaren werkzaam bij een kwekerij voor snijbloemen. Ineens had hij een allergie ontwikkeld voor stoffen die in de kwekerij in de lucht hingen. De stoffen sloegen op zijn ademhalingsorganen en hij kreeg het benauwd. Indien hij zich ziek meldde, werd dat wel geaccep teerd. Hij werd dan echter na een paar dagen door de controle-arts weer aan het werk gestuurd. Im mers als hij niet op zijn werk was, leek het of er niets aan de hand was. Kwam hij weer op zijn werk terug dan werd hij korte tijd later weer ziek. De heer De Korte was het dan ook niet met de controle-arts eens toen hij weer naar zijn werk werd gestuurd; hij wist immers toch van tevoren al dat hij na een paar dagen weer ziek zou zijn. Hij besloot de beslissing van de arts aan te vechten. Hij wist zich daarbij gesteund door zijn huisarts en zijn (long)specialist die beiden van oordeel waren dat het werken met snijbloemen volstrekt niet goed was voor zijn gezondheid. Raad van Beroep Het is mogelijk om tegen hersteld- verklaring na ziekte in beroep te gaan bij de Raad van Beroep. Voor dat beroep kan- worden ingesteld moet er. een Voor beroep vatbare be slissing worden aangevraagd. Dat moet gebeuren bij de bedrijfsvere niging en kan door middel van een gewone brief. Het is verstandig om in deze brief al uitvoerig de argu menten op te sommen waarom je het niet met de hersteldverklaring eens bent. Het is verstandig daarbij verklaringen van de behandelend artsen over te leggen. De bedrijfsvereniging kan dan beslissen alsnog ziekengeld te ver lenen. Is men echter van mening dat de controle-arts een juist oordeel heeft gegeven, dan wordt een voor beroep vatbare beslissing afgege ven. Onderaan de beslissing staat vermeld waar men in beroep kan gaan en binnen welke termijn. Houd er rekening mee dat die ter mijn erg kort is, slechts 14 dagen. Als deze beroepstermijn wordt overschreden, wordt het beroep niet-ontvankelijk verklaard. Dat be tekent dat het beroep niet inhoude lijk behandeld zal worden. Beroepsprocedure Het instellen van beroep tegen een hersteldverklaring is vrij eenvou dig. De brief die je aan de Raad van Beroep moet sturen met argumen ten tegen de hersteldverklaring heet een klaagschrift. Vaak stuurt de bedrijfsvereniging een model klaagschrift mee dat zonder proble men gebruikt kan worden. Geef in ieder geval een zo uitvoerig moge lijk antwoord op de vragen die be trekking hebben op de aard van de (gezondheids)klachten en op de aard van de werkzaamheden die normaal worden verricht. Zieken geld wordt immers verleend als ie mand door ziekte niet in staat is zijn eigen werk te verrichten. De Raad van Beroep zal vervol gens, afhankelijk van de aard van de klachten, aan een onafhankelijke arts (vaste deskundige) verzoeken een advies uit te brengen over de vraag of sprake is van arbeidsonge schiktheid in de zin van de Ziekte wet. Het advies van de vaste des kundige is erg belangrijk omdat het in verreweg de meeste gevallen door de rechter gevolgd zal worden. De vaste deksundige zal altijd infor matie inwinnen bij de behandelen de artsen. Denk er dus aan je artsen op de hoogte te stellen van de be roepsprocedure en vraag ze drin gend om de vragen te beantwoor den. Als de vaste deskundige zijn ad vies heeft uitgebracht zal de rechter een uitspraak doen over de rechten op ziekengeld. Financiën Een procedure bij de Raad van Be roep kan al gauw een halfjaar of lan ger duren. Inmiddels zal de be drijfsvereniging geen ziekengeld meer betalen, omdat je immers her steld bent verklaard en dus weer kunt werken. De werkgever zal geen loon betalen omdat je geen werk verricht. Dit betekent dus dat je gedurende de tijd van de proce dure geen inkomsten hebt. Als je een partner hebt met inkomsten bo ven het sociale minimum zul je ge durende die tijd van dat inkomen moeten leven. Ben je alleenstaand, of heeft je partner geen inkomsten, dan kan de sociale dienst uitkomst bieden. De sociale dienst kan je dan in aanmerking laten komen voor een bijstandsuitkering. Mocht je de procedure winnen en achteraf het ziekengeld uitbetaald krijgen, dan moet dit natuurlijk wel verrekend worden met de sociale dienst. Als je besluit tegen een hersteld verklaring in beroep te gaan, moet je er wel aan denken je werkgever bericht te sturen dat je het werk niet hervat. Het is immers mogelijk dat de werkgever je op staande voet ontslaat wegens onwettig werkver zuim als je niets van je laat horen. De bedrijfsvereniging zal de werk gever namelijk op de hoogte stellen van de hersteldverklaring. Mocht je een week of een maand later, althans voordat de procedure is afgelopen, in staat zijn om weer te gaan werken, meld je dan in ieder geval op je werk. Als je de procedu re wint, krijg je alsnog ziekengeld uitgekeerd over de tussenliggende periode. De procedure bij de Raad van Be roep had voor de heer De Korte ge lukkig een goede afloop. De door de rechter geraadpleegde longarts was ook van mening dat de heer De Kor te door ziekte ongeschikt was voor zijn eigen werk. Dat betekende dat hij over de maximale periode - één jaar - een uitkering krachtens de Ziektewet kreeg. Omdat zijn werkgever geen ander werk voor hem had en hij overigens nog wel ander werk zou kunnen doen, kwam hij na dat jaar niet in aanmerking voor een wao- uitkering, maar wel voor ww. Hij hoefde gelukkig niet meer te rug naar de bloemkwekerij omdat hij door het werk toch steeds ziek worden. Morschkwartier Speeltuinvereniging Morschkwartier be staat 45 jaar. Ter gelegenheid van het negende lustrum wordt er zaterdag 16 ju ni feest gevierd in het clubgebouw aan de Lage Morsweg 14a. Op het program ma staat een optreden van de clown Toto om 14.00 uur. Tijdens de pauze speelt de jeugdshowband van Concordia. Van daag. vrijdag 15 juni, wordt van 19.00 tot 21.00 uur een receptie gehouden.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 14