Flierefluiter Visser wil dit seizoen ook presteren UIT DE HUISCOLLECTIE VAN PIET KLERKX PIET KLERKX Marcel Vink kan in Lisse plaatsing niet waarmaken Buitendijk blijft geloven in toekomst Rosmalen SPORT PAGINA LISSE Eigenlijk zou Marco Visser meer moeten trainen om tot werkelijk aansprekende prestaties te komen. Vooralsnog vertrouwt de bluffer uit Oegstgeest op zijn talent en vastheid. Drie jaar gele den werd Visser districtskampioen bij de B2-tennissers, eri belandde hij automatisch op de Bl-lijst. Sindsdien reikte de blonde tennisser in geen enkel toernooi verder dan de kwartfinales. LEIDEN De sensatie tijdens het tennistoernooi van Lisse was gisteren de uitschakeling van Marcel Vink in het mannenenkel B. Onno van Paridon was verantwoordelijk voor deze verrassing Bij de vrouwen ging Cindy Berkhout bijna onderuit tegen Jacqueline Paauw. In het mannenenkel B speelde Uni- cummer Van Paridon tegen de als tweede geplaatste Vink een bijzon der goede partij. Via een service- break nam Van Paridon in de eerste set een 4-1 voorsprong. Een goede game van Vink bracht de score weer in evenwicht. In de tiebreak bleek Van Paridon echter over de sterkste zenuwen te beschikken. De jarige van Paridon kende in de tweede set enige moeite met het uitmaken van de partij, maar enkele miraculeuze reddingen aan het net brachten hem voor het eerst langs Vink: 7-6, 6-4. ogelijk volgende tegen- Van Paridon kan Frank sende spelreeks die Rogier Liefbroer tweemaal in de tiebreak voorbleef. Bij de vrouwen kwam titelverde digster Bionda Zonderop voor het eerst in actie. Petra Wille van TEAN wist slechts één game te scoren. De als nummer drie ingeschatte Cindy Berkhout verbleef ruim twee uur op het gravel tegen Jacqueline Paauw. Paauw kwam met 5-3 aan de leiding en leek de eerste set te gaan winnen. Berkhout kwam echter langszij en won via 7-5 de set. Wie dacht dat het vervolg van de partij een fluitje van een cent was, kwam bedrogen uit. Paauw stuurde bewust aan op lange slagenwisselingen en bracht de sco- evenwicht. In de beslis- weinig Liefbroer zijn. In de eerste spel- schil te zien tussen beide speelsters, reeks had de in het oranje gestoken - Edwin de Vries weinig in te bren gen tegen de degelijk spelende Lief broer. Een shirtjeswissel gaf De Vries de nodige impulsen. Een 4-1 het punt verliezen, voorsprong was aan hem echter niet Eric Warmerdam was besteed. geplaatste speler in het Martijn Krans had vrij veel pro- kei C,.die ten onder ging. Alexander met Johan Draulans, der Berg zorgde Draulans kwam in de prise met de niet misselijke cijfers tweede set zelfs op 5-4 en 30-0 te staan, maar maakte vanaf dat mo ment geen enkel punt meer: 6-2,7-5. Krans stuit nu op Marcel Lolling, 6-0, 6-0. De als zevende getipte Crimpson van Maaren stopte Jesse Bernardus simpel onder het gravel. MARTIN HOEKSTRA en te spelen. Ik wil echt proberen te presteren". Op het toernooi van Lis se ontmoette de 23-jarige OLTC-er in de tweede ronde Onno Wempe (in de eerste ronde kreeg Visser een bye) en sloot die partij winnend af: 6-4,7-5. "Tegen Wempe ging het lek ker. Hoewel ik het soms toch te makkelijk opnam. Hij dreigde te breken op 1-3, en uiteindelijk won ik met 6-4. In de tweede set stond ik op 5-3 en liet ik hem terugkomen tot 5-5. Aan de andere kant vind ik dat ik erg bekeken heb geserveerd. Ik hoop gewoon wat verder te komen dan voorheen, dat is mijn doelstel ling voor het toernooi in Lisse". Ambitieus is de bij een promotie bureau werkzame Visser toch ook weer niet. "Ik ben lui van aard, ik zou veel meer moeten trainen. Op één of andere manier gaat het toch wel lekker. De concentratie is voor mij geen probleem, ik kan mezelf ook erg goed oppeppen. En de ge zelligheid rond de toernooien vind ik eerlijk gezegd even belangrijk. Tennis is niet zo verschrikkelijk be langrijk voor mij. Ik heb van die vla gen. De ene week loop ik maar te feesten, de week erop krijg ik weer de geest en sta ik weer serieus te tennissen". Die vlagen heeft hij ook buiten het tennis. Hij is een beetje een flie refluiter. Na een gestrandde studie fysiotherapie, ging hij in dienst. Nu werkt hij tijdelijk bij het Neder lands Publiciteits Bureau. "Maar wat ik over een paar maanden ga doen dat weet ik nog niet. Mis schien weer studeren, of werken in het buitenland". Dat wel tijdens de winter, want zomers wil hij gewoon lekker tennissen. Zoals gezegd viel er tot nu toe voor Visser weinig eer te behalen in de sterk bezette Bl-toernooien. Vaak werd hij in de eerste of tweede ronde uitgeschakeld door een ge plaatste speler. "Dat is lastig. Je kan ROSMALJ5N (GPD) Niets ten nadele van spelers als Ja kob Hlasek, Dan Goldie of Richey Reneberg, maar op het Rosmalense Autotron lopen de tennisliefhebbers niet echt warm voor deze 'vedetten'. De pijnlijke onthoofding van de 'Continental Grass Court Championships' tijdens de eerste twee dagen werd gisteren nog eens geaccentueerd door de aanwezige toeschouwers. Marco Visser wil dit seizoen verder reiken dan kwartfinales ..Ik heb nu wat meer tijd om te trainen en te spelen. Ik wil echt probéren te presteren' dan geen vastheid opbouwen en niet in een toernooi groeien. Voor dat ik een beetje op gang kwam lag ik er weer uit". Is hij in Lisse mis schien een te duchten outsider? "Niet echt", zegt Visser, "dit is een sterk bezet toernooi, ik heb weinig illusies". Vanavond treft Visser een oude bekende. De als vijfde geplaatste Mare Nagelkerken kent hij nog uit de tijd dat ze gezamenlijk C-toer- nooien afwerkten. Kenners geven Visser op basis van zijn raffinement een kans."Ik ben op mijn sterkst als base-liner, als het kan oefen ik wat druk uit. Maar ik vertrouw liever op mijn vastheid, zeker tegen iemand, als Nagelkerken". Maakt hij een kans tegen de Alphenaar? Visser, weer eens bluffend: "Hij is sterker geworden, ik heb hem ook een tijd niet zien spelen. Maar tegen Nagel kerken maak ik atijd een kans, ook al traint hij nog zo hard". GIJS VAN OOSTEN Terwijl Reneberg op het centre- court onder het toeziend oog van een handjevol belangstellenden ten koste van Michael Stich de kwartfi nales bereikte (5-7, 6-3, 6-3), ver drong zich rond een bijbaantje het merendeel van het nog altijd aarze lend toestromende publiek om de training van de reeds uitgeschakel de Yannick Noah te aanschouwen. Het vroege verlies van drie ge plaatste tennissers (naast Noah ver dwenen dinsdag ook Novacek en Haarhuis) heeft het Rosmalense grasevenement behoorlijk gedeva lueerd. Toernooidirecteur Wim Bui tendijk, die vanwege het (nog) be perkte budget slechts een beschei den deelnemersveld kon aantrek ken en in de aanloopfase ook nog de geblesseerde Magnus Gustafsson verloor, blijft echter een rasopti mist. „Vooraf hoop ik natuurlijk ook dat de bekendere goden de finale halen", vertelde Buitendijk. „Dat is voor het publiek het leukste. Maar ik zal er niet wakker van liggen als we zondag bijvoorbeeld naar Re neberg tegen Hlasek moeten kij ken". Over de toekomst van zijn nieuwe 'zorgenkindje' is de free-lance di recteur verder positief. „Alles moet nog groeien. Vergeet niet dat dit pas de eerste officiéle editie is. De top pers hebben dit jaar nog voor zeker heid, dus Queens gekozen. Maar als ze van hun collega's horen dat hier de banen inderdaad prima zijn en ze zich in een rustige, landelijke omge ving kunnen voorbereiden op Wim- ,bledon, zal de elite zeker overwegen om naar Rosmalen te komen". Het Brabantse bedrijfsleven moet dan ook het gewenningsproces ach ter de rug hebben. De financiële huishouding van het grastoernooi steunt vooral op de verkoop van vip-loges en hospitality-units, maar Prachtige noten eethoek, bestoonde uit mooi afgewerkte ovale eettafel en bijpassende stoelen met velours bekleding. Tafel Stoel Schitterend afgewerkt bank stel met een eigentijdse design bekleding. Als drie- en tweezitter Reiskosten Vanwaar u ook komt uit Nederland: wanne u voor f 2.500,- of meer koopt, dan betaalt Piet Klerkx uw reis- of benzinekosten terug. Volg de borden Waalwijk (Efteling) en wegnummer N 261. U bent dan z< Zanddonk waar u Piet Klerkx vindt, vlak achter Woonwereld en Capitol. Waalwijk Zanddonk. Tel. 04160-36981. dit jaar was de belangstelling nog gering. Buitendijk: „Dat heeft me wel teleurgesteld. In Brabant kij ken ze blijkbaar iets meer de kat uit de boom dan in het westen van het land. Ik neem echter aan dat ook die belangstelling zal groeien". Eric de Bie Andres Gomez naar Melkhuisje ROSMALEN (GPD) - Net als vorig jaar, toen Michael Chang in Hilver sum aantrad, kan het Nederlandse tennispubliek dit seizoen de win naar van de open Franse kampioen schappen begroeten. Directeur Piet van Eijsden liet gisteren weten dat de kersverse titelhouder Andres Gomez in de laatste week van juli zeker aan het Melkhuisje-toernooi deelneemt. Pat Cash is alsnog verzekerd van een plaats in het hoofdtoernooi van Wimbledon. De winnaar van het enkelspel in 1987, toen hij Ivan Lendl simpel versloeg, kreeg woensdag van de organisatoren een 'wild card' toebedeeld. De Australiër eigenlijk mee die nen te spelen in de kwalificaties. De Londense vereniging wilde dat een van haar leden echter niet aan doen. Veteranenrecord Ravensbergen LEIDEN Willem Ravensbergen heeft de veteranen wedstrijden van De Bataven glans gegeven met een (officieus) wereldrecord op de 3000 meter in zijn leeftijdsklasse. De 61- jarige Leidenaar verbeterde gister avond de vorige toptijd met ruim twee seconden tot 9.39,5. Op de 'bijnummers' van de avondwedstrijd versloeg Jan Jan sen zijn clubgenoten op de 3000 me ter met overmacht (8.26,9). Op eer biedige afstand van de Bataaf volg den zijn clubgenoten Henk Ravens bergen (8.32,0) en Jaap van Duiven voorde (8.40,0). Marian van Cuilen- burg toonde aan over uithoudings vermogen te beschikken. De junio- re van AV Holland won de 800 me ter na een snelle slotronde in 2.23. Bij de mannen verraste Paul Straat hof (Bataven) op die afstand: winst in 1.55,8. SCOREBORD TENNIS Tweede ronde Hotm (Zwe) - Srejber (Tsj) 6-4 6- 4, Engel (Zwe) - Tarango (VSt) 6-1 6-2, Reneberg (VSt/5) - Stich (BrD) 5-7 6-3 6-3, Mansdort (Isr) - Goldie (VSt/8) 7-6 1-6 7-6. Dubbelspel, eerste ronde: Nelson/Smith (VSt) - Engel/Jansson (Zwe) 6-4 7-5, Saceanu/Srejber (BrD/Tsj) - Haarhuis/Schapers 6-2 7-6, Layendec- ker/Reneberg (VSt) - Van Emburgh/Woodforde (VSt/Aus) 6-3 7-5, Grabb/McEnroe (VSt/1- Elting- h/Oosting (Ned) 4-6 6-2 6-4. Lisse: VEB: B. Zonderop - P Wille 6-0,6-1C. Vreeswijk - M. Kuipers 7-5, 6-0: S. Paauw - E. Reeuwi|k 5-7, 6-2, 6-2; C. Berkhout - J. Paauw 7-5, 4-6, 6-4; C, Witteman - K. Croese w.o. MEB: M. Krans - J. Draulans 6-2, 7-5; F. Liefbroer - E. de Vries 6-1,7-5; M. Lolling - R. Liefbroer 7-6, 7-6; J.W. Lugthart - P. Paauw 6-2,6-0; O. van Pa ridon - M. Vink 7-6, 6-4. VEC: A. Boosman - L. Colson 2-6, 7-5, 7-5; C. Smaal I. Colson 6-16-3; K. Dirkse - N. Faas 7-5, 7-6; I. Bavelaar - T. CanterVisscher 1-6, 2-3 ret. MEC: A. v/d Berg - E. Warmerdam 6-0,6-0; K. Hui- zinga - A. Paolom 3-6, 6-3, 6-4; X. Hertzman - E. van Weeren 6-4, 7-5; P. Kleian - M. Spigt 6-3,6-2; J. Gilijamse D. Oort 6-0, 6-0; M. van Maaren - J Bernardus 6-3, 6-0; J. van Leeuwen - J. Pauwels 6-2,6-2; J. Vink - H. Hendriks 6-2,7-5; P. Stolwijk - J. Westdijk 6-16-4; M. Verkerk - L. v/d Geest 6-1 6-2. MDC: K. Frese/R. Outshoorn - W. Taat/A. Paoloni 7-5, 7-6 GDC: R. en F. van Balen - M. van Gorkum/F. v/d Berg 6-1, 6-1, J. Schregardus/L Jansen - M. Griekspoor/M. Bos 6-4, 6-1. MIDI LIBRE Tweede etappe Prades-Castelnaudary 1. Bar- teau (Fra) 185 km in 4.54.00 (8 sec. bonificatie), 2. Colotti (Fra) z.t. (4), 3. Calcaterra (Ita) z.t. (1), 4. Passera (Ita), 5. Biondi (Fra) Algemeen klassement 1 Abadie (Fra) 8.49.08, 2. Colotti op 0.52,3. Pensee (Fra) 1.03,4 Jerome Simon (Fra) 1.05, 5 Gusmeroli (Ita) 1.07 GEXTO wielerweek van Eibar; Eerste etappe Gexto- Gexto. 1. Kappes (BrD) 151 km in 3.37.12, 2. Do- minguez (Spa), 3. Theunisse (Ned), 4. Ekimov (Sov), 5. Sergeant (Bel) WINTERTHUR Ronde van Zwitserland: Eerste etappe Circuit Wintherthur; 1. Dahlberg (NZI) 158 km in 3.52.40, 2, Kelly (Ier), 3. Pagnin (Ita), 4, Joho (Zwi), 5. De Rooy (Ned) allen zelfde tijd als de winnaar Nijdam (Ned) 3.7 km 4 min. 23 sec., 2. Maassen (Ned) op0.03,3. Johansson (Zwe) z.t., 4. Karlsson (Zwe) z.t., 5. Raab (DDR) 0.06^ Kindberg (Zwe) 2.48 59, 2. Maassen, 3. Kirsipuu (Sov), 4. Raab, 5. Nijdam LUXEMBURG Proloog, ind. tijdrit: 1. Acacio da Silva (Por) 2,3 km in 2 min. 51sec. 2. Riis (Den) 0,013 Anders on (Aus) z.t. 4. Stevenhaagen (Ned) 0.02, 5. Ca- piot (Bel) z.t. Eerste etappe, criterium over 60 km 1. Van- deraerden (Bel), 2. Dauwe (Bel), 3. Sciandri (Ita), 4. Capiot (Bel). 5. Sprangers (Bel) Klassement: 1 Anderson 1.10.42, 2. Dauwe op 0,3 sec., 3. Sciandri 0.02, 4. Da Silva z.t., 5. Rus 0.03 Ree - Kuijf 0- r Ster ren 1/2-1/2, Blees - De Boer 1/2 -1/2. Stand 1 Kuijf 2 1/2, 2. De Boer, Piket, Van der Sterren 2, 5. Ni|boer 1 1/2, 6. Blees, Pliester, Van der Wiel 1 1 afg, 9. Bosboom, Brenmnkmei|er 1 11. Douven 1/2 1 afg, 12. Ree 1/2.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 25