Plannen voor nieuwe camping in Warmond Aanleg omstreden fietspad Meijendel later besproken Leerlingen sponsoren schoolklas Bangladesh VOORSCHOTENSE SCHAPEN VAN VACHT BEVRIJD Drie inbraken in Leiderdorp Tussen Wasbeeklaan en de Hoflee Houten blok verkocht als videocamera Recreatiedag rond Vfietiand Na protesten statenleden en natuurbeschermers WASSENAAR/DEN HAAG 'Op het laatste moment is beslo- Met de organisaties is alleen gespro- I het beperken van de zoge ten dat de statencommissie heten aanlegschade. Over de sprei voor verkeer en vervoer morgen ding van de druk hebben de partij- niet praat over dê aanleg het omstreden fietspad tussen •5de Haagse Landscheidingsweg en het Wassenaarse duingebied Meijendel. In een voorstel aan het geen moment gehad, terwijl dat voor natuurbeschermers zeer belangrijk punt is. Zij vrezen dat de duingebieden die nu nog rus tig of onbereikbaar zijn, veel druk ker worden en vrezen dat 'gewone' klopt. de commissie wekte het dage- wandelaars niet langer aan hun lijks bestuur van Zuid-Holland trekken komen. Hun wandelpaden de indruk dat natuur- en fiet- zul]en regelmatig het nieuwe fiets- sersorganisaties akkoord zijn pad 10 kruisen en dat komt de na- t met de aangepaste plannen, 'uurbeleving met ten goede. LlZEen bijgevoegde brief van de - Stichting Duinbehoud maakte commissieleden duidelijk dat zaken noemden de argumenten die voorstelling van zaken niet steekhoudend en hebben Gedepu teerde Staten laten weten dat ook zij over het voorstel willen spreken. Vervolgens hebben GS besloten de aanleg even uit te stellen. De na tuurorganisaties hopen op her nieuwd overleg over het pad en wil len vooral serieus praten over het schrappen van parkeerplaatsen in de drukke vallei van Meijendel. Bij de boerderij in deze vallei zouden hooguit 20 parkeerplaatsen mogen overblijven en de rest dient langs de rand te komen: in de buurt van de Meijendelseweg en de Landschei dingsweg. Messen geslepen voor 600 gulden LEIDERDORP - Twee Leider- dorpse vrouwen hebben giste ren ieder 600 gulden moeten be talen voor het slijpen van mes sen. Een 84-jarige bewoonster van de Klaprooskamp had twee cheques nodig om het slijpen van drie messen te betalen. Een vrouw aan de Langedijksedreef moest eveneens 600 gulden neerleggen voor de diensten van de scharenslijper. De politie ver moedt dat de vrouwen uit angst voor de man hebben betaald. Minder verstoring Uit het aangehouden voorstel blijkt dat de provincie met de verschillen de grondeigenaren wil praten over het schrappen van parkeerplaatsen, maar niets zou kunnen afdwingen. De verstoring van het duinterrein zou beperkt blijven tot 15.000 vier kante meter, 10.000 vierkante meter minder dan in vorige plannen. Het fietspad wordt 75 centimeter minder breed, de bermbreedte blijft beperkt tot één meter en de begroei ing hoeft 'maar' op twee punten te worden aangetast. Het tracé volgt Op drie plaatsen gedeeltelijk een bestaand voetpad wordt zo veel mogelijk door een het waterlei dingbedrijf onlangs actviteiten ont- LEIDERDORP in Leiderdorp is vannacht ingebro ken. Uit een woning aan de Dragon- gebied geleid tuin werden geluidsapparatuur twee cheques meegenomen. De da- plooide, der kwam binnen na forcering het achterraam. Uit een woning de Cor Gordijnsingel verdween videorecorder. De daders kwamen pervlakte In het nieuwe plan steekt het fietspad niet langer de Waalsdor- het huis vermoedelijk binnen met een valse sleutel. Uit een woning hoge toren, aan de Kerveltuin werden onder dingsweg komt langs het TNO-gebouw met de de Landschei- viaduct n videorecorder en een foto- fietspad krijgt aan de andere kant toestel gestolen. De dader forceerde deze doorgaande route het achterraam om binnen te ko- Scheveningen een aansluiting op het fietspad tussen de sportvelden. VOORSCHOTEN - Een profes sionele schapenscheerder heeft gistermiddag acht schapen van hun vacht bevrijd in het dieren- parkje in het Voorschotense Bur gemeester van der Hoevenpark. De schapen van alle gemeente lijke dierenparkjes waren naar het veldje naast de spoorbaan gebracht voor de jaarlijkse knipbeurt. "Dit gebeurt op een woensdagmiddag om kinderen de mogelijkheid te geven om te kijken", aldus M.H. van Brink, beheerder van de gemeentelijke dierenparkjes. De belangstel ling van kinderen was dan ook gróót. De wol gaat naar scholen '.n verenigingen. Omdat de dieren elektrisch worden geschoren, moet de vacht van de schapen kurkdroog zijn. Gistermiddag was het droog, zodat de schapenscheer der de verschillende rassen in twee uur tijd. onder handen kon nen. "Dat kan best sneller", zegt Van Brink. "Maar we wil den iedereen de mogelijkheid ge- i de zaak goed te bekijken". (foto 1 WARMOND - Warmond krijgt wellicht een nieuwe camping. Veehouder J. Warmerdam heeft bij de gemeente een aanvraag ingediend om in het gebied tus sen de Wasbeeklaan en het wa- Op het weiland waar straks camping moet komen, grazen Leiderdorper slachtoffer SASSENHEIM/LEIDERDORP - Een zwartgelakt blok hout in de vorm van een videocamera in een keurig koffertje. Dat heeft een 30-ja- rige Leiderdorper als souvenir over gehouden aan wat een lucratieve aankoop van een spiksplinternieu we videocamera leek. De Leiderdorper zat onlangs in zijn stamcafé aan de Rijksstraatweg in Sassenheim met een paar vrien den een biertje te drinken en een spelletje te kaarten. Daar werd hij benaderd door twee mannen die hem een nieuwe videocamera aan boden. Aanvankelijk toonde de Lei derdorper geen interesse. Na enig praten met het duo, dat hij van gezicht kende uit het café, liep hij mee naar de voor het etablis sement geparkeerde auto waar ver schillende videocamera's van het merk Sony Handycam in lagen. Eén camera werd uit de doos gehaald en gedemonstreerd. De verkopers vroegen aanvankelijk een bedrag van 3500 gulden, maar de Leider dorper betaalde uiteindelijk een be drag tussen de twee- en de driedui zend gulden voor het apparaat. Thuisgekomen bleek dat hij zich houten camera had laten aansmeren. "Aanvankelijk wilde ik de camera niet kopen omdat ik dachfr dat het om gestolen appara tuur zou gaan. Dat vond ik te linke soep. Ze verklaarden echter een handeltje te hebben en vroegen een veel te hoge prijsvoor gestolen waar. Het spul zag er zeer betrouw baar uit. Alle camera's zaten in plas tic in koffertjes. Er werden certifica ten, gebruiksaanwijzingen en een videobandjè bij geleverd. Ik heb geen moment gedacht dat in mijn pakket een nep-videocamera zou zitten", vertelt de gedesillusioneer de Leiderdorper die zijn aankoop contant betaalde. Aangifte bij de politie heeft de Leiderdorper nog niet gedaan. Hij twijfelt nog of hij dat nog zal doen. "Daar zeggen ze toch direct dat ik nooit iets had moeten kopen in het café". De gedupeerde vervolgt: "Die verkopers ken ik uit het café. Ik heb wel eens een biertje met ze gedronken. Dat maakt deze truc ex tra misselijk. Ik reken er niet op dat ik mijn geld terugkrijg". Zijn dure aankoop doet hij voor water vermaken, wil Warmerdam lopig nog niet weg. "Misschien lijst jachthaventje met 40 plaatsen ik hem wel in", grapt hij. Bij de poli- nog koeien. Het gebied meet drie bij de camping. Via de Hoflee kun- tie van Sassenheim en Warmond ter de Hoflee een camping te jaar is geopend hectare en ligt niet duct over de rijksweg. Als de wens van Warmerdam wordt ingewilligd komt vestigen. De camping moet c plekje krijgen tussen de cam pings De Lokkerstee en Ooster woud en krijgt de naam De Was- beek. kleine vis- en speedbootjes de zijn geen soortgelijke gevallen camping bereiken. Warmerdam be- oplichting bekend. "Het is wel een nadrukt dat het gaat om kleine bo- landelijk bekende truc, maar in Sas- camping die het hele ten: "Grote schepen kunnen de senheim hebben we nog geen aan- aantal vaste camping niet eens. bereiken". De giften gehad", vertelt een woord- toeristische' plaatsen heeft. De aangrenzende camping, De Lokker- voerder van de politie. agrariër denkt aan 75 plaatsen stacaravans en 20 plaatsen voor pas santen. stee, heeft ook een jachthaven. Wanneer de aanvraag wordt inge willigd, stapt Warmerdam uit de Brugklassers Rijnlands Lyceum Oegstgeest zamelen 7.000 gulden in OEGSTGEEST - Brugklas- *4 leerlingen van het Rijnlands Lyceum in Oegstgeest hebben ruim 7000 gulden ingezameld voor een school in Bangla- desh. Gistermiddag sloot het i Rijnlands de actie voor het Aziatische land af met een grote manifestatie in en rond het schoolgebouw aan de Apollolaan. "De 'bruggers' hebben zich enorm ingespannen", constateert docente mevrouw Maessen tevre den. "De rommelmarkt en de bra derie op het schoolplein, de hele catering voor de gasten, alles is prima georganiseerd door leerlin gen van 12 en 13 jaar". Naast de ongeveer 1200 leerlingen waren ruim 100 ouders en andere be- langstelllenden afgekomen op het grote aantal attracties. Hoewel de actviteiten op het schoolplein werden begeleid door een vettige walm uit de vele eettentjes, lieten de belangstel lenden zich daar niet door verja gen. Het rad van avontuur bracht flink wat geld in het laadje, t- shirts kregen een Bangladesh-op- druk en leraren namen het tegen leerlingen op in een voetbalwed- strijd. De docenten wonnen met 4 - 3, maar lagen even later alsnog zwaar onder vuur bij het onder deel 'ballengooien-op-leraren'. De actie bracht meer op dan leerlingen en docenten vooraf verwachtten: ruim 7000 in plaats van 4500 gulden. De afgelopen drie maanden brachten de leerlin gen al 4000 gulden bijeen om voor een schoolklas van 30 leerlingen Het doelschieten op docenten trok grote belangstelling bij de manifestatie waarmee het Oegstgeester Rijn lands Lyceum zijn actie voor een school in Bangladesh gisteren afsloot. Docent B. Timmerman weerde zich kranig in het doel, maar moest toch regelmatig 'vissen'. (foto Eiien Martens) in Bangladesh driejaar onderwijs zeker te stellen. Gisteren kwam daar nog de 3500 gulden bij. Wel ke klas het bedrag zal ontvangen is nog niet bekend. "Die 4500 gulden lijkt een klein bedrag", zegt mevrouw Maessen, "maar het is voldoende om do centen en leermiddelen te beta len. De plaatselijke bevolking draagt de kosten van het school gebouw en de kinderen krijgen maar drie uur per dag les in enke le vakken. Het rooster laat slechts ruimte voor lezen, schrijven, re kenen en gezondheidskupde, want de rest van de dag moeten de kinderen werken". Naast hulpverlening heeft het project ook als doel de leerlingen van het Rijnlands Lyceum be wust te maken van de problemen in een Derde-Wereld land als Bangladesh. In de vak- en studie lessen werd regelmatig aandacht aan het land besteed. Daarnaast legden de leerlingen iedere week 1,50 gulden opzij in het kader van een spaarplan, dat uiteindelijk 4000 gulden opbracht. Alle 'brug gers' deden daaraan mee door het geld zelf te verdienen met karwei tjes, óf door wat zakgeld apart te leggen. "Hier kun je voor dat be drag een zak patat per week ko pen, daar kun je er een week voor naar school", weet mevrouw Maessen. De docente is er zeker van dat het geld goed terechtkomt: "Wij vinden het heel belangrijk dat de bevolking in Bangladesh zelf een deel van het project betaalt. Daar door zijn ze er meer bij betrokken en dat maakt de kans van slagen groter. Daarnaast werken wij sa men met de Nederlandse ontwik kelingsorganisatie NOVIB en het BRAC, het Bangladesh Rural Ad vancement Committee". Het overschot van de gisteren afgesloten manifestatie zal door de NOVIB worden besteed aan. een ander scholenproject in de Derde Wereld. Als de samenwer king goed draait wil het Rijnlands Lyceum de scholenactie de ko mende jaren uitbreiden. wil de hij de camping zelf beheren en dat kost veel tijd. Bij De Was- beek wil hij een nieuwe beheerders woning plaatsen. VOORSCHOTEN - De Voorburgse JrOblliei Stichting Sport en Cultuur organi- Het verzoek kan niet onmiddellijk seert op vaderdag een open spel- en worden ingewilligd, omdat het op recreatiedag in het recreatiegebied enkele punten strijdig is met het be- Vlietland, gelegen tussen de rijks- stemmingsplan. Gemeente en pro- weg A4 en de Vliet bij Voorschoten vincie kunnen wijzigingen aanbren- Vlietland bv, de provincie Zuid gen. Holland en de ondernemers in het Volgens gemeentesecretaris I.J. recreatiegebied' maken de dag mo- Lautenbach staat de gemeente posi- gelijk. tief tegenover het plan om een nieu- Het programma begint om 12.00 we camping op de bewuste plek te uur. Iedereen kan met kortingen vestigen. In het gebied liggen al tien midgetgolf spelen, kano's en water campings en De Wasbeek zou goed fietsen hurén. Ook kunnen mensen in het plaatje passen. De provincie vanaf de zeilboothaven rondvaarten zou echter strenge voorwaarden over de plassen van Vlietland ma stellen aan onder andere de aanleg ken. van groenvoorzieningen rondom de Achter het surfstrand is een eve- camping. Over enkele wéken ko- nemententerrein ingericht. Daar men B en W met eén voorstel. War- kunnen kinderen terecht op een merdam gaat zolang door met de kermis, een spelletje jeu de boules voorbereidingen. spelen of springen op luchtkussens. Weggestuurde CDA-wethouder kandidaat voor provinciale staten LEIDERDORP - De weggestuuur- de CDA-wethouder J. den Boeft uit Leiderdorp heeft zich kandidaat ge steld voor de Provinciale Staten. Zijn kandidatuur is gisteravond door onder meer de Leidse CDA-af- deling ondersteund. "Wij denken dat hij een hele goede kandidaat is", zei een woordvoerster van de Leid se CDA vanmorgen. Den Boeft werd in februari door een meerderheid van de gemeente raad naar huis gestuurd. Hij zou ver zuimd hebben informatie over de verbreding van rijksweg A4 door te spelen aan de gemeenteraad. Het CDA bleef Den Boeft steu nen. Na de gemeenteraadsverkie zingen werd hij door zijn fractie op nieuw voorgedragen als kandidaat wethouder. WD en D66 blokkeer den echter de terugkomst van Den Boeft in het college, waarna de voormalig bestuurder ruimtelijke ordening en milieu zich terugtrok uit de Leiderdorpse politiek. De verkiezingen voor de Provin ciale Staten worden volgend jaar maart gehouden. In oktober moe- Leiderdorper J. den Boeft wil ten de diverse afdelingen hun oor deel geven over de advies-kandida- ténfijst. PAGINA 18 DONDERDAG 14 JUNI 1990 4 JUNI DONDERDAG Alphen Avond-wandelvierdaagse van af de Rijnstreekhal. aanvang 18.20 uur. Boskoop Avond-wandelvierdaagse van af het Gouweplein. - e oude dame' door to neelvereniging SKIAS van het Leids Gymnasium, aanvang Leiderdorp koppelkiaverjastoernooi De Buitengewonen, Frerikshof, aan vang 20.00 uur. Avond-wandelvierdaagse van af Con Bravura. Voorschoten zomeravond Kasteelconcert in Kasteel Duivenvoorde, 20.30 uur. VRIJDAG 15 JUNI Alphen optreden In Avifauna van Can dy Dulfer en haar Funky Stuff, vana 21.30 uur. SHAsoos-avond in het gebouw aan de Prinses Marijkestraat 71 aanvang 21.00 uur. Hazerswoude .oneen van kinderkoor De Me rels en blokfluifgroep Distinto in Het Anker, aanvang 19.30 uur. Katwijk Triumfator Kerk, Pro Organo et Musica, orgelconcert, aanvang 20.15 uur. "Pas op voor de Begonia's" speelt in 't Jok, Kerkstraat 68, aan- 3 20.00 uur. Leiden Leidse Schouwburg, 'Het be zoek van de oude dame' door to neelvereniging SKIAS van het Leids Gymnasium, aanvang 20.00 uur. orgelconcert door Joop Brons in de Hooglandse Kerk, aanvang 18.00 uur. dansavond ter afsluiting van het seizoen in het Winnie Mandela buurthuis, met de band Starlight, aanvang 20.30 uur. swingavond met dj Yoeri in de Droomfabriek, aanvang 21.30 algemene ledenvergadering van de PvdA afdeling Leiden in buurthuis Aktief aan de Berlage- straat, discussie over de partijcul tuur en het collegeprogramma, aanvang 20.00 uur, Nieuwkoop muziekvereniging "Eensge zind" speelt op het sportterrein aan de Achterweg, aanvarig 21.00 Noordwijk opening van het Zomerseizoen met allerlei aktiviteiten door de ge hele badplaats met als thema "Noordwijk Waterland". Gat van Palace. Palaceplein milieu-aktie, "Natuurlijk Nóordwijk Extra Schoon". strand voor de Koningin Wilhel- minaboulevard, vuurwerk ter ope ning v n het vang 23.00 u van het milieu, aanvang 15.00 Wassenaar disco in Time-Out aan de Deij- lerweg, aanvang 21.00 uur. Warmond start achtste Burkina Fasso- loop over 3, 5 en 11 km, aanvang 19.00 uur op het plein bij de pomp. Kagerplassen. Westlander- zeildagen, aanvang 10.00 uur. ZATERDAG 16 JUNI Alphen saxofoondag in de streekmu- ziekschool van 10.00 tot 17.00 Wild West-dag in de Herenhof van 10.30 tot 16.00 uur. jongerencafé bij Tov met band, gebouw Ouverture, aanvang Hazerswoude Rhijnenburchfestein met rommelmarkt, voetbal en ge keuring, Da Costasingel 09.00 tot 16.00 uur. 1

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 18