'Kleintjes' eisen rol in Europese Bank EVA-landen vieren hun opkomst met ondergang Kok: EG moet in G-7 deelnemen Verdwijnen topman Palthe staat bovenaan lijstje OR 725.000 gulden beloond met trip naar Engeland Baan gehandicapte niet afgedwongen IVIIF weet niet wat ze werkelijk waard is afval DINSDAG 12 JUNI 1990 ECONOMIE PAGINA 5 LUXEMBURG (ANP) - Minister Kok van financiën wil dat in het bestuur van het toe komstige Europese stelsel van centrale banken (Eurofed) de kleine landen net zo veel te zeggen krijgen als de grote. Het Nederlandse verzet tegen te veel zeggenschap van de rijk ste landen wordt door een aantal andere EG-leden gesteund. man one vote-eis gaat re- tegen voorstellen die de (het dagelijks be stuur van de EG) heeft gedaan. De Commissie wil dat de presidenten van de centrale banken plus de vier of vijf directieleden van de be stuursraad van Eurofed elk een ver schillend aantal stemmen krijgen. Die directieleden moeten volgens de Commissie samen 30 stemmen krijgen. De gouverneurs van de cen trale banken van de BRD, Frank rijk, Italië en Groot-Brittannië heeft de Commissie elk tien stemmen toegedacht, die van Spanje acht, die van Nederland, België, Grieken land en Portugal elk vijf, die van Denemarken en Ierland elk drie en die van Luxemburg twee stemmen. Vrijwel alle EG-landen verwerpen het idee van de EG-commissie. Kok wil voorts dat de EG-lidsta- ten (Bondsrepubliek Duitsland, Frankrijk, Italië en Groot-Brittan nië) die nu deelnemen aan het gere geld overleg van de zeven rijkste landen in de wereld (G-7) die rol in de toekomst opgeven. Als er op we reldvlak monetair beraad plaats vindt, moet er in de G-7 namens de Gemeenschap een Europese 'auto riteit' optreden, aldus de minister. Kok heeft die eisen gisteren op ta fel gelegd in de bijeenkomst van de EG-ministers van financiën. Die be spraken de voorbereiding van de Intergouvernementele Conferentie (ICG) in december van de EG-rege- ringen waar de Europese Monetaire Unie (EMU) uit de bus moet komen. Luchtvloot Van de Europese Investeringsbank (EIB) heeft Nederland vorig jaar voor een bedrag van ruim 758 mil joen gulden aan leningen ontvan gen. Dat blijkt uit het jaarverslag van de bank dat de ministers van fi nanciën van de EG gisteren in Luxemburg goedkeurden. De totale som vari het EIB-geld dat naar ons land ging is ruim 27 procent groter dan in 1988. Meer dan de helft (bijna 395 miljoen gul den) van dat geld was bestemd voor versterking van de Nederlandse luchtvloot. Ruim 242 miljoen gulden ging naar produktieve investeringen in regio's die met economische pro blemen hebben te kampen. Kleine en middelgrote ondernemingen (48 in totaal) hebben in totaal riiim 114 miljoen gulden ontvangen. Ten slotte verstrekte de EIB een krediet Economie kort Milieu-aftrek Minister Alders (milieubeheer) kon digt donderdag aan dat milieuvrien delijke investeringen door het be drijfsleven versneld kunnen wor den afgeschreven. Het initiatief wetsvoorstel van de Kamerleden Vermeend en Melkert (PvdA) om dat mogelijk te maken is door de ministerraad in de kleine uurtjes van vorige week vrijdag op zaterdag als onderdeel van het WIR-compen- satiepakket overgencfmen. Groei economie De economische groei in ons land, die vorig jaar 4 procent bedroeg, zal dit jaar afnemen tot 3,5 procent. Volgend jaar zal de groei op drie procent uitkomen. Dat blijkt uit cij fers van de EG-commissie die de Europese commissaris voor econo mie en financiën, Henning Christophersen, gisteren in de bij eenkomst van de EG-ministers van financiën presenteerde. De inflatie in Nederland zal dit jaar uitkomen op 2,25 procent (vorig jaar 1,1 pro cent) en volgend jaar op 2,75 pro cent. Handel China China heeft in mei een overschot op de balans van zijn buitenlandse handel geboekt van 380 miljoen dol lar, zo heeft de China Daily gisteren gemeld. Het is de derde achtereen volgende maand dat het land een overschot heeft weten te boeken. Over de eerste vijf maanden van dit jaar laat de Chinese handelsbalans een overschot zien van 1,8 miljard dollar. Lening Hongarije Hongarije heeft van de westerse banken een overbruggingskrediet van 280 miljoen dollar (532 miljoen gulden) gekregen. Daarmee kan het Oosteuropese land de periode over bruggen tot de leningen van het In ternationale Monetaire Fonds en de Wereldbank binnenkomen. Dit heeft de president van de Hongaar se centrale bank, Ferenc Bartha, gisteren gezegd tijdens de jaarver gadering van de Bank voor Interna tionale Betalingen (BIB) in Bazel. Brazilië staakt Meer dan 140.000 werknemers in de metaalindustrie zijn gisteren in het belangrijkste industriegebied van Brazilië, San Pablo,' in staking ge gaan. De stakers in Santo Andre, een van de steden in het gebied, ei sen een loonsverhoging van 166 procent om de achteruitgang van hun inkomen als gevolg van de in flatie van maart en april te corrige- van ruim zeven miljoen gulden voor een totaal van ruim 26,5 miljard gul- het vestigen van een windmolen- den aan kredieten verstrekt. Buiten park in dé provincie Zeeland. de EG verleende ze voor een som Binnen de Europese Gemeen- van bijna 1,4 miljard gulden aan schap heeft de EIB vorig jaar voor kredieten. Van onze correspondent Jan Smit ALMELO/TILBURG - Palthe Chemische Reiniging en Textielve- redeling heeft de eerste helft van dit jaar een verlies geleden van een mil joen giilden. De belangrijkste oor zaak daarvoor zijn problemen bij De Regenboog, het textielverede- lingsbedrijf van Palthe in het hartje van Tilburg. Doordat op last van het Stoomwe zen vijf machines moesten worden stilgelegd, is er een produktieach- terstand van maanden ontstaan. Bovendien hebben meer dan 20 van de 100 personeelsleden hun baan opgezegd. Onder hen zijn adjunct directeur Körver, zijn bedrijfslei der, een technisch adviseur, iemand uit de commerciële leiding en een aantal vaklieden uit de ververij van De Regenboog. Een aantal van hen is naar de grootste concurrent van het bedrijf gegaan: Thijs de Beer in Tilburg. Het omzetverlies bij De Regenboog bedraagt zeker een miljoen gulden. Directeur ir. A. L. H. Heij broek van Palthe heeft dat gisteren tijdens de aandeelhoudersvergadering in Al melo bekendgemaakt. De handel in aandelen Palthe is gisteren stilge legd. Wat de achtergrond van het vertrek van het personeel in Tilburg is, wilde Heijbroek niet zeggen. Voorzitter Weetering van de on dernemingsraad van De Regen boog, die als aandeelhouder in Al melo aanwezig was, verklaarde dat de OR van zowel De Regenboog als Palthe geen vertrouwen meer heeft in Heijbroek. "Hij heeft zo langza merhand de hele adjunct-directie weggesaneerd, ook adjunct-direc teur H. L. Bielschowscy. Het ver dwijnen van Heijbroek staat boven aan op het lijstje van de onderne mingsraad", aldus Weetering na de vergadering. Heijbroek is een jèar geleden bij Palthe gekomen. De directeur heeft volgens Weetering, die in verband met de problemen bij De Regen boog zijn vut heeft uitgesteld tot 1 augustus, een contract voor twee jaar. De 'troubleshooter' uit Laren is volgens de OR-voorzitter in dienst van een eigen BV, die hem aan Pal the heeft uitgeleend "voor meer dan vier ton per jaar". Directeur Heijbroek zegt "zich wezenloos te zijn geschrokken" toen hij vorige week de cijfers over het eerste halfjaar onder ogen kreeg. Dat hij niet eerder inzicht had in de financiële situatie is vol gens hem te wijten aan de langduri ge ziekte van de financieel adjunct directeur. Hij heeft in de top nie mand die de cijfers kan analyseren, zegt Heijbroek. De technische problemen bij De Van verslaggever AMSTERDAM/LEIDEN - De winnaars van de Leidse Beurs- competitie hebben gisteren op de Amsterdamse Effectenbeurs hun prijzen, door bedrijven beschik baar gesteld, ontvangen. Onge veer 30 deelnemers waren naar de hoofdstad afgereisd, waar hun ge speculeer eerder dit jaar met een fictief vermogen van 300.000 gul den werd beloond. De Leidse student Max Driessen ging met de eerste prijs (een reisje naar Engeland) strij ken. Hij wist in de negen weken van eind maart tot half mei zijn kapitaal tot ruim 725.000 gulden te vergroten en bleek van de 486 deelnemende speculanten ruim schoots de meest succesvolle. In de landelijke competitie, waar de Leidse een onderdeel van is, kwam een aantal deelnemers nog wat hoger uit. De winnaar P. van de Loo uit Tilburg breidde zijn kapitaal tot 1.241.680 gulden en won daarmee 15.000 gulden. En dat speculeren zeker geen mannenaangelegenheid is be- weest Monique Overbeeke uit Enschede, met 876.440 gulden op een tweede plaats. P. Thibaudier uit Amsterdam werd met 825.000 gulden derde. Leidse winnaar zit daar dus on geveer een ton onder de landelij ke nummr drie. De landelijke or ganisatie is overigens niet in staat om te melden hoe hij het in de lan delijke rangschikkking heeft ge daan. Waarschijnlijk is-ie tussen de 10 en de 20-ste plaats terecht gekomen. Dat de uitslag lang op zich heeft laten wachten heeft te maken met een kort geding dat twee Amster damse deelnemers tegen de orga nisatie van de landelijke beurs- competitie hadden aangespan nen. De twee hadden de werkelij ke koers van een weinig verhan delde optie op de beurs gemani puleerd en door een paar duizend gulden uit te geven hun fictieve vermogen tot boven de 20 miljoen opgeschroefd. De organisatie ver bood deze truc, zoals nu blijkt volgens de rechter terecht. DEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Het kabinet voelt er voorlopig niets voor om bedrijven te verplichten om eem bepaald percentage ar beidsongeschikten in dienst te ne men. Bij het komende Voorjaars overleg wil minister De Vries (socia le zaken) met de werkgevers en de vakbonden afspraken maken over een "intensivering van de inspan ningsverplichting" Dat blijkt uit een brief die de be windsman gisteren naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Staatssecre taris Ter Veld van sociale zaken zei gisteren bij een bijeenkomst van het NCOV (midden- en kleinbedrijf) dat de Wet Arbeid Gehandicapte Werknemers (wagw) die het hand vat biedt om werkgevers te ver plichten arbeidsongeschikten in dienst te houden en tè nemen, te veel wordt gezien als "een soort po litiesysteem met boetes". De wet gaat veel verder en voor ziet in gewennings- en aanpassings- r voor een Nederlands wind- Druivesuiker voor veilig verkeer BAARN (ANP) Druivesuiker-fabrikant Dextro gaat Veilig Verkeer Nederland (WN) sponsoren. De samenwerking van WN met het be drijfsleven wordt van overheidswege gestimuleerd. WN vangt er vol gens directeur J.C. Groos 'minder dan 100.000 gulden' voor. Dextrose (druivesuiker) is bekend als energieleverancier voor spor ters. Ook wordt de stof gebruikt in de medische wereld, om patiënten bijvoorbeeld weer op krachten te laten komen na een zware operatie. Volgens de Westduitse wetenschapper dr. G. Gnauck blijkt bij automo bilisten na gemiddeld zeventig kilometer rijden de kans,op verkeers- fouten toe te nemen door een verlaagd dextrosegehalte in de hersenen. subsidies om de werkgever over de streep te trekken bij het aannemen van een gehandicapte, aldus Ter Veld. Zij wil bovendien dat ziekte verzuim van langer dan drie maan den zowel door de werkgever als de bedrijfsverenigingen niet meer on begeleid op zijn beloop wordt gela ten in afwachting van afkeuring. Het CNV zal op 22 juni deelnemen aan het voorjaarsoverleg tussen werkgevers, vakbeweging en kabi net. Dat heeft de verbondsraad van de christelijke vakcentrale gisteren besloten. CNV-voorzitter Hofstede had eind mei gedreigd dat zijn organisa tie verstek zou laten gaan als het ka binet zou blijven weigeren extra geld uit te trekken voor de oplos sing van het cao-conflict in de ge zondheidszorg. Inmiddels heeft het kabinet toegezegd zonodig extra geld beschikbaar te stellen voor ver lichting van de werkdruk als nog te vormen werkgroepen kunnen waar maken dat die inderdaad te groot is. AMSTERDAM (ANP) - De Maat schappij voor Industriële Projecten MIP heeft nog steeds geen idee wat de werkelijke waarde is van het be drijf en dus van haar eigen aande len. Deskundigen hebben op ver zoek van het ministerie van econo mische zaken hier wel een onder zoek naar ingesteld, maar de uit komst is nog niet bekend. Binnenkort komt het ministerie wel naar buiten met de berekende waarde per aandeel, als de prospec tus over het pakket van 8 procent dat de staat wil verkopen, bekend wordt gemaakt. Dat bleek gisteren bij de presen tatie van het jaarverslag over 1989 door de pas benoemde directeur A.A. Olijslager. Deze beaamde dat het niet kunnen verstrekken van de waarde van het bedrijf een helder inzicht in de gang van zaken niet mogelijk maakt. Want in de porte feuille zit nogal wat, wat niet in de jaarcijfers is terug te vinden. In de nauwelijks zes maanden dat hij nu aan het roer staat, heeft Olij slager geen tijd gehad om de werke lijke waarde van de deelnemingen van de MIP vaste te steUen. *NEW YORK - De staat heeft momenteel een be- 'Afval-obligatie' lang van 58 procent in de MIP, maar is de Nederland- wil dit terugbrengen tot een min- se vertaling van derheidsbelang. De MIP was inder- junk-bondde tijd opgericht om grote industriële obligatie met vernieuwende projecten van de een enorm risico rond te tillen. Dat lukte niet erg en en daarom een besloten werd van de MIP een ge- gigantische ren- wone marktpartij met een commer- te. Het effecten- ciële basis te maken. huis Drexel De MIP zal verder niet meer deel- Burnham Lam- nemen in grote projecten met een bert met in zijn hoge risico-graad, maar zoekt het gelederen de ab- meer in deelneming in bestaande solute junk- bedrijven, terwijl ook uitkoop door bond-koning personeel (management buy-out) Drexel kwam er tot het beleid gaan behoren. af met een boete Dit betekent ook dat het financië- van bijna een le jasje van de MIP te ruim wordt, miljard gulden Daarom zal van de 110 miljoen gul- en raakte daar- den in kas de helft aan de aandeel- door failliet De houders worden uitgekeerd. Olijsla- laatste bezittin- ger noemde 1989 een omslagjaar gen van het ef- voor de MIP. Na jaren van verlies fectenhuis wor- werd in 1989 eindelijk een winst ge- den geveild: boekt van 3,3 miljoen gulden tegen J500 compute- een verlies van 25 miljoen in 1988. reS) keukengerei Eind 1989 was in totaal van 300 mil- en kantoormeu- joen geïnvesteerd. beien, (foto afp) Zweden, Finland, Noorwegen, IJsland, Oostenrijk en Zwitserland in EG Van onze correspondent Hans de Bruijn BRUSSEL - Jacques Delors is een man van grote ideeën. De voorzitter van de Europese Commissie kwam in 1989 met het nieuwe, grootse be grip van de 'Europese Economische Ruimte'. Daarin zouden de twaalf EG-landen en de zes landen van de Europese Vrijhandelsassociatie (EVA), samen meer dan 350 miljoen mensen, de handen ineen moeten slaan. Volgende week openen de EG en de zes EVA-landen (Zweden, Fin land, Oostenrijk, Zwitserland, Noorwegen en IJsland) de ónder handelingen, die eind dit jaar moe ten zijn afgerond. Delors wil dat in 1992 een volledig vrij verkeer van personen, goederen, diensten en geld tot stand gebracht is. Het wordt een wat vreemde bij eenkomst in Zweden, waar vrijdag ook Delors zelf en EG-commissaris voor buitenlandse betrekkingen Frans Andriessen hun opwachting zullen maken. De EVA viert name lijk haar dertigste verjaardag, maar begint tegelijk onderhandelingen die tot haar opheffing kunnen lei den: De zes landen kijken immers met argusogen naar wat zich momenteel in de EG afspeelt. De aantrekkings kracht van de Europese eenwor ding is groot. Oostenrijk wil al EG- lid worden, de Noren en Zweden hebben zich daar bij referendum al positief over uitgesproken. Lusten Dat proces is natuurlijk al langer aan de gang. In de jaren zestig wa ren ook Engeland, Ierland, Dene marken en Portugal lid van de EVA,. Die zijn nu allemaal EG-lid. De zes overgeblevenen willen een nieuwe band met de EG, uit vrees buiten spel te komen staan, wanneer in 1993 de EG-binnengrenzen wegval len. Zij zijn bang voor hun handel met de EG, als de twaalf meer samen doen. De EVA-landen zijn samen de grootste handelspartner van de EG. Inspraak kan, medebeslissings recht kan niet, luidt de opvatting in Brussel. Want de EVA geen supra-nationale organisatie, zoals de EG, die beslissingen kan nemen namens haar leden. Beslis singen binnen de EVA moeten bij unanimiteit worden genomen. En de EG heeft nu juist in eigen huis voor alle beslissingen over de vrije binnenmarkt het veto-recht afge schaft. Anders zou van een slag vaardig beleid geen sprake meer kunnen zijn. De onderhandelingen tussen EG en EVA zullen de komende maan den vooral gaan over de uitzonde ringen op de 'vier vrijheden'. Elk van de zes heeft zo zijn wensen. Geen van alle willen zij het Europe se gemeenschappelijke landbouw beleid, met zijn produktiebeperkin- gen en strakke reglementeringen De Finnen willen extra bescher ming voor hun bossen, de IJslan- In 1988 bedroeg die handel 440 mil jard gulden, 27 procent van de EG- export en 24 procent van haar in voer. Ter vergelijking: die met de VS bedroeg 'slechts' 164 miljard gulden. De EG heeft al duidelijk gemaakt dat de zes niet alleen de lusten, maar ook de lasten van de vrije markt moeten aanvaarden. De twaalf, die al sinds 1985 aan de tot standkoming van de vrije binnen markt werken, vinden dat de EVA- landen zich aan hen moeten aanpas sen, en niet andersom. De zes zullen dus de bijna 300 be sluiten, die de EG moet nemen om die vrije markt te creëren, moeten overnemen. Zij zullen dezelfde 'vier vrijheden' moeten garanderen, de zelfde technische normen voor hun industriële produkten moeten aan vaarden, dezelfde economische en sociale grondregels toepassen. De EVA-landen zijn daar ook best toe bereid. In de handel tussen de EG en de zes bestaan al weinig dou ane-beperkingen meer; de handel is al in grote mate vrij. Maar de EVA geeft zich niet zomaar over aan Brussel: als wij ons aan dezelfde re gels moeten houden, dan willen we daarover ook meebeslissen, zegt men. ders voor hun vis, de Noren willen toestroom van buitenlandse werk nemers voorkomen, de Zwitsers willen hun financiële wereld buiten de EG-regels houden. Bovendien vinden vooral de Skandinavische landen de EG-milieuregels veel te slap. In Delors' visie houdt de 'Europe se Economische Ruimte' niet op bij de negentien EG- en EVA-landen (Liechtenstein treedt binnenkort ook tot de EVA toe). Hongarije, Tsjechoslowakije en Polen kunnen, als zij straks met westerse hulp hun economieen op orde hebben ge bracht, ook tot die ruimte toetre den. Maar wie wil meedoen, moet zich wel aan de regels houden die door de EG, de grondleggers van de groot-Europese gedachte, zijn ge steld. De EG van 320 miljoen men sen kan het zich niet veroorloven het eigen1992'-proces, noch de eco nomische, monetaire en politieke unie door slechts 30 miljoen mede- Europeanen te laten vertragen. Regenboog betreffen vijf machines van 15 jaar oud die in verband met corrosieverschijnselen in novem ber vorig jaar moesten worden stil gelegd. Inmiddels zijn er twee weer volledig operationeel, maar met drie machines kan nog niet onder druk worden geverfd. De onderne mingsraad van het bedrijf heeft de directie al eerder gewaarschuwd voor de gevolgen van het stilleggen van de machines. Heijbroek kondigde maandag aan de commerciële activiteiten te zullen vergroten en het personeels bestand bij De Regenboog weer kwalitatief op peil te brengen. Over de milieuclaims die er tegen Palthe zijn ingediend, zei Heijbroek in be roep te zullen gaan. Ook in Tilburg zijn er milieuclaims te verwachten. De Regenboog zal na honderd jaar verhuizen naar een andere locgtie. De omzet van De Regenboog nam in '89 toe met ruim een miljoen tot 13 miljoen gulden, de omzet van de stomerijsector bedroeg ruim 29 mil joen (drie miljoen minder dan het jaar ervoor). Tiofine rekent af met trauma in nieuwe fabriek ROZENBURG (GPD) - De titaan- dioxyde-fabriek van TDF Tiofine in Rozenburg heeft een gedaantewis seling ondergaan van één van de grote vervuilers in de Botlek tot een onderneming die aan de milieu-ei sen voldoet. Met de ingebruikneming van de fabriek heeft Tiofine een 'traumati sche' periode afgesloten. Nadat het bedrijf in 1984 een saneringsplicht kreeg opgelegd, dacht menigeen dat de dagen van Tiofine waren ge teld. Er moest een einde komen aan de vervuiling die in de Nieuwe Wa terweg werden geloosd. Nederland se wetenschappers hebben echter nog geen proces ontwikkeld, dat aan de strenge eisen kan voldoen. Directeur Van Laan: "We hebben daarom de know-how van een chloorproces, in de Verenigde Sta ten gekocht van Dupont. We beta len daarvoor enkele miljoenen dol lars. In Europa wordt nog met het sulfaat-procédé gewerkt". Titaan-dioxide is een wit pigment dat onder andere wordt toegepast in verfsoorten, lakken, papier en kunststoffen. Tiofine is de enige ti- taan-dioxydefabriek in Nederland. Er werken 300 werknemers in de nieuwe fabriek, die ruim 300 mil joen gulden kostte. Tiofine is eigen dom van het Amerikaanse chemie concern Cyanamid en Billiton (Shellgroep). Esso steekt 64 miljoen gulden in energiebesparing ROTTERDAM (GPD) - Esso gaat op het terrein van haar flexicoker- raffinaderij in het Rotterdamse Bot- lekgebied een warmtekracht-instal latie bouwen. Met deze investering is een bedrag gemoeid van 64 mil joen gulden. Met de winning van energie uit warme afvalgassen denkt Esso veel energie te kunnen besparen. De installatie moet in september 1991 klaar zijn. De te bouwen installatie is een gasgestookte turbine-generator voor de opwekking van veertig me gawatt elektriciteit. De afvalgassen van de gasgenerator worden direct aangewend voor de produktie van stoom in een speciale, eveneens nieuwe, afvalgassenketel. Zowel de geproduceerde elektri citeit als de opgewekte stoom zal Esso gebruiken voor het produktie- proces op de raffinaderij. De warm tekracht-installatie heeft een zeer hoog energierendement van onge veer zestig procent. Er komen te vens minder schadelijke stoffen via de schoorsteen in de lucht. Ruzie Nederland en Duitsland over belasting voorbij LUXEMBURG (ANP) - Neder land en de Bondsrepubliek Duits land hebben gisteren in Luxem burg een oplossing bereikt voor een jaren oud geschil over belastinghef fing. De Westduitse dividendbelas ting die dochters van Nederlandse bedrijven in dat land moeten beta len, wordt eerst verminderd en later geheel afgeschaft. Nu moeten de Nederlandse doch terbedrijven in de Bondsrepubliek 15 procent belasting afstaan op divi denden die ze naar hun moederbe drijven in ons land overmaken. Dat is voor Nederlandse bedrijven met dochters in de Bondsrepubliek een forse handicap. Over de dividenden die ze van hun dochters daar ont vangen moeten ze in ons land name lijk ook nog eens belasting betalen. Al sinds 1969 heeft Nederland ge probeerd de Westduitse belasting afgeschaft te krijgen maar Bonn weigerde dat tot nu toe halstarrig. Gisteren is overeengekomen dat de BRD die belasting per 1 januari 1992 tot vijf procent zal terugbren gen. In 1996 vervalt de belasting. De zaak nam een wending toen de Europese commissaris voor belas tingzaken, mevrouw Scrivenér, het Nederlandse standpunt overnam. Eerst wilde de Bondsrepubliek de dividendbelasting voor dochters van buitenlandse bedrijven nog handhaven tot 1 januari 1998. Na lang praten werd men het gisteren in Luxemburg eens over een alge mene regel die zegt dat per 1 januari 1992 EG-lidstaten geen belasting meer mogen heffen op dividenden die dochters uitkeren aan hun moe dermaatschappijen in EG-landen.

Leidsch Dagblad | 1990 | | pagina 5